Резніченко повідомив про наслідки російських ракетних ударів по Дніпру і Кривому Рогу
Унаслідок ракетних ударів, яких російські військові завдали вночі на Дніпропетровщині, є поранені, повідомив 2 квітня голова обласної адміністрації Валентин Резніченко.
«У Дніпрі ракети влучили в інфраструктурний об’єкт. Серйозні руйнування. Двоє людей поранені. У Кривому Розі «приліт» на автозаправку. Займання рятувальники загасили. Постраждалих немає», – ідеться в повідомленні.
Згодом Резніченко додав, що «вночі наші ППО збили над Дніпропетровщиною 4 ворожі ракети та 1 безпілотник».
Раніше про удари по Полтаві та Кременчуку повідомив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін.
США запроваджують експортні санкції проти 120 організацій із Росії та Білорусі
Міністерство торгівлі США через російське вторгнення в Україну запроваджує експортні обмеження проти 120 організацій із Росії та Білорусі. Документ зʼявився на сайті Федерального регістру США, його публікацію заплановано на 7 квітня.
До списку потрапили організації, повʼязані з оборонним, аерокосмічним та морським секторами. Серед них Всеросійський науково-дослідний інститут оптико-фізичних вимірювань, Моселектронпроєкт, суднобудівний завод «Зірка», Центральний аерогідродинамічний інститут імені Жуковського та інші. Крім того, до списку включено підрозділ КДБ Білорусі «Альфа», Управління внутрішніх справ Гомельського облвиконкому та Внутрішні війська МВС Республіки Білорусь.
Згідно з документом, ці структури «діяли всупереч інтересам національної безпеки чи зовнішньої політики Сполучених Штатів». Раніше американська влада анонсувала, що організації з санкційного списку не зможуть отримувати передові американські технології без ліцензії, в якій у більшості випадків їм буде відмовлено.
Голова ОВА повідомив про наслідки удару сил РФ по Полтаві та Кременчуку
У Полтавській області вночі та вранці 2 квітня російські війська здійснили кілька ударів, повідомив голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін. За його словами, метою атаки були інфраструктурні обʼєкти, а в Кременчуці сили РФ влучили і по житлових будинках.
«Уночі не менш як чотири ракети вдарили по двох інфраструктурних обʼєктах у Полтаві. Вранці, за попередньою інформацією, три ворожі літаки атакували промислові обʼєкти Кременчука. Гасимо пожежу, рятувальники працюють. Не постимо жодних відео та фото», – вказав Лунін.
ОГП: через агресію Росії в Україні загинули 158 дітей
158 дітей загинули внаслідок збройної агресії Росії в Україні, щонайменше 254 дитини постраждали, повідомив 2 квітня Офіс генерального прокурора.
«Триває робота зі встановлення всіх даних щодо постраждалих дітей у місцях ведення активних бойових дій і на тимчасово окупованих ворогом територіях. Зокрема, у місті Маріуполі, на окремих територіях Київської, Чернігівської та Луганської областей», – йдеться в повідомленні.
Через бомбардування та обстріли пошкоджено 869 закладів освіти. 83 з них зруйновано повністю. Найгірша ситуація у Донецькій, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Херсонській, Житомирській, Чернігівській областях та місті Київ, додали в ОГП.
Росія концентрує війська на Харківщині та на Донбасі – Генштаб ЗСУ
Збройні сили Росії здійснюють відведення військ на окремих напрямках, підтвердив у ранковому зведенні 2 квітня Генеральний штаб Збройних сил України. В українському командуванні вважають, що це може відбуватися «з метою посилення угруповання окупаційних військ для подальшого ведення наступальних дій на Слобожанському, Донецькому та Луганському напрямках».
«Ворог активізував роботу з так званими «добровольцями». 1 квітня міністерством оборони Російської Федерації було прийнято рішення про проведення воєнних зборів з резервістами з 4 квітня до 23 травня 2022 року. Разом з тим, активізовано роботу щодо залучення підрозділів російських військ, які базуються на території Придністровського регіону Республіки Молдова для проведення провокацій та демонстраційних дій на кордоні з Україною. Відзначено передислокацію російських військ та підрозділів так званої придністровсько-молдавської республіки з метою підготовки до ведення демонстрації готовності до наступу та, можливо, бойових дій проти України», – ідеться в повідомленні.
У ранковому зведенні також вказано, що угруповання військ ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямках за добу відбило девʼять ворожих атак. «Наші воїни знищили 8 танків, 44 бойових броньованих машин, 16 одиниць автомобільної техніки та 10 артилерійських систем», – інформує Генштаб.
У Генеральному штабі Збройних сил підбили підсумки 37-ї доби протистояння масштабному російському воєнному вторгненню.
«З району Чорнобиля до населених пунктів, що розташовані на території Республіки Білорусь, виводяться окремі підрозділи 5-ї, 29-ї та 35-ї загальновійськових армій Східного військового округу та 155-ї окремої бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту, ймовірно, з подальшим переміщенням до Бєлгородської області. За наявною інформацією, до залізничної станції Долбіно (Бєлгородська область) прибув залізничний ешелон з технікою окремих підрозділів 4-ї танкової дивізії 1-ї танкової армії Західного військового округу... Підрозділи ЗС РФ, які відводяться до Білорусі зосереджуються на території Поліського радіаційного заповідника у районах населених пунктів Кіров, Хільчиха, Наровля та Волоховщина», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу:
На Волинському та Південнобузькому напрямку – без змін.
На Поліському напрямку – війська РФ обороняються на окремих рубежах для прикриття відведення військ у Білорусь. Здійснюється мінування місцевості та техніки, яка не підлягає евакуації, руйнування об’єктів інфраструктури для затримки просування військ ЗСУ.
На Сіверському напрямку – прикриття військами РФ відведення сил.
На Чернігівському напрямку – триває блокування Чернігова та артудари по житлових кварталах міста і позиціях ЗСУ.
На Харківському напрямку – триває блокування Харкова, перегрупування військ РФ, артобстріли житлових кварталів і проведення аеророзвідки.
На Ізюмському напрямку – війська РФ продовжують контролювати частину Ізюма та утримують понтонні переправи через річку Сіверський Донець, здійснюють перегрупування військ для наступу.
На Донецькому напрямку – штурмові дії, авіаудари по підрозділах військ ЗСУ у районах Рубіжного, Білої Гори, Мар’їнки, Сєвєродонецька. Основні зусилля військ РФ зосередженні на взятті під контроль Попасної і Рубіжного. Здійснюється вогневе ураження для контролю над Маріуполем. Наступальні дії загарбників у напрямках Велика Новосілка та Роздольне зупинені.
«З населеного пункту Валуйки (Бєлгородська область) у район Піски (Харківська обл.) переміщено підрозділи 106-ї повітряно-десантної дивізії, імовірно, з метою ведення бойових дій на Донецькому напрямку», – розповіли у Генштабі.
«Ми просуваємося вперед» – Зеленський про ситуацію на фронті
Президент України Володимир Зеленський у нічному відеозверенні відзначив успіхи українських військових з відбиття атак російських загарбників та звільнення від них українських територій. Водночас заявив, що просування наразі обережне, а ситуація на сході країни залишається «вкрай складною».
«На півночі нашої країни триває відхід окупантів. Повільний, але помітний. Десь їх виганяють з боями. Десь вони самі залишають позиції. Після них – суцільна катастрофа й дуже багато небезпек. Це правда. Перше – бомбардування можуть тривати. Друге – вони мінують всю цю територію. Мінують будинки, мінують техніку, навіть тіла убитих людей. Дуже багато розтяжок, дуже багато інших небезпек... Ми просуваємося вперед. Просуваємося обережно. І кожен, хто повертається на цю територію, також має бути дуже обережним. Ще неможливо повертатися до звичайного життя, як було. Навіть на тих територіях, які ми повертаємо після боїв. Ще треба почекати. Чекати, коли наша земля буде розмінована. Чекати, коли можна буде запевнити вас, що нові обстріли неможливі», – звернувся президент.
Він визнав, що на сході країни ситуація залишається вкрай складною.
«Російських військових наганяють на Донбас, на Харківський напрямок. Вони готуються до нових потужних ударів. Ми готуємося до ще більш активної оборони. Використовуємо всі можливості – як внутрішні, так і зовнішні. Обов’язково. Ще раз підкреслюю: попереду – складні битви. Зараз іще не можна думати, ніби ми вже пройшли всі випробування», – сказав Зеленський.
У Харкові скасовують плату за комунальні послуги – мер
У Харкові скасовують плату за комунальні послуги, які надає місто, з 24 лютого і до кінця розв’язаної РФ війни проти України, заявив мер Харкова Ігор Терехов у Telegram.
«Знаю і розумію як вам важко, як ви стійко тримайтеся, переносячи всі жахи війни. Тому всі комунальні послуги, які надає місто, а це гаряча і холодна вода, опалення, вивезення сміття, утримання прибудинкової території та інші, з 24 лютого і до кінця війни будуть списані. При цьому я дуже вдячний всім людям, які, незважаючи на бойові дії, продовжують оплачувати послуги житлово-комунального господарства. Я обіцяю вам, що з приходом миру в Україну ваші платежі будуть перераховані», – сказав Терехов.
Це рішення, підкреслив мер, ніяк не позначиться на оплаті роботи комунальників.
«Їхня героїчна праця буде оплачуватися в повному обсязі за рахунок коштів міського бюджету», – зазначив Терехов.
Мінкульт заявив про 135 епізодів злочинів військ РФ проти культурної спадщини України
Міністерство культури та інформаційної політики України зафіксувало 135 епізодів злочинів російських військ проти культурної спадщини України, повідомила пресслужба відомства.
«Під час війни російські окупанти знищили у вогні історичну будівлю краєзнавчого музею в с. Іванків на Київщині. Влучанням авіабомби майже повністю зруйнували будівлю Донецького академічного обласного драматичного театру в Маріуполі. Пошкоджені будівлі Маріупольського художнього музею імені А. Куїнджі, а також краєзнавчого музею в Охтирці на Сумщині. Внаслідок ракетного бомбардування Харкова зруйновано Харківську облдержадміністрацію, пошкоджено обеліск-менору меморіалу жертв Голокосту у Дробицькому яру та багато інших пам’яток», – йдеться в повідомленні.
За даними міністерства, найбільше постраждали релігійні споруди – 59.
«Серед них: православні храми Православної Церкви України та УПЦ (МП), протестантські молитовні будинки, ісламські мечеті, іудейські синагоги. Загалом внаслідок обстрілів окупантів руйнацій та пошкоджень зазнали 58 об’єктів культурної спадщини. Це пам’ятки архітектури та містобудування», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що постраждали:
25 цінних об’єктів історичної забудови;
10 пам’ятників;
12 музеїв та історико-архітектурних заповідників;
6 театрів і кінотеатрів;
5 бібліотек.
Повідомляється, що злочини зафіксовані на території десяти областей України та в Києві, найбільше – 54 – у Харківській області.
Фіксувати злочини проти культурних пам’яток можна на спеціальній платформі за посиланням.
Руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року.
Зеленський подякував президентці Європарламенту за позицію на «боці світла і добра»
Президент Володимир Зеленський відзначив приїзд до України президентки Європарламенту Роберти Мецоли і подякував їй за позицію на «боці світла і добра»
«Візит президентки Європарламенту Роберти Мецоли – важливий крок підтримки нашої держави та всіх наших людей. Вдячний, що ви на боці світла й добра щодо України. Ми дуже цінуємо це», – повідомив президент у фейсбуці і виклав фрагмент зустрічі з Робертою Мецолою.
Президентка Європейського парламенту раніше сьогодні в українському парламенті заявила, що Європейський союз визнає європейські амбіції України та її прагнення бути країною-кандидатом для вступу до ЄС.
«Європейський союз визнає європейські амбіції України та прагнення бути країною-кандидатом для вступу до ЄС. І я стою тут перед вами усіма для того, щоби ви могли покладатися на мене, щоби ви могли покладатися на Європейській парламент у підтримці вашої країни для досягнення цієї мети. Ми не підведемо вас. Ми знаємо, що ви це зробите», – сказала Мецола.
Вона наполягла на подальших санкціях проти РФ і пообіцяла допомогу у післявоєнній відбудові українських міст.
Роберта Мецола стала президенткою Європарламенту на початку року. Напередодні ввечері вона виклала у твітері світлину, з якої стало зрозуміло, що ось-ось буде з візитом у Києві.
Секретар РНБО висловився довкола подій на російській нафтобазі у Бєлгороді
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що Україна не коментує пожежу на нафтобазі в російському місті Бєлгород, але події, схожі на цю, не виключені в Росії і надалі.
«Суперечності накопичуються, розпалюється ситуація в Російській Федерації. Суспільство, яке є на території Росії, починає дещо розуміти. Наприклад, те, що сталося у них сьогодні вранці, коли на території «Бєлгородської народної республіки» стався вибух на нафтобазі. Вони зараз чомусь, кажуть, що це зробили ми. За нашою інформацією, це не відповідає дійсності. Ми цього не коментуємо. Вони повинні розуміти, що це може бути на всій території РФ», – сказав Данілов в ефірі телемарафону в п’ятницю.
На нафтобазі в російському місті Бєлгород, неподалік від кордону з Україною, 1 квітня сталася пожежа, дві людини постраждали, повідомив губернатор В’ячеслав Гладков. Він заявив про «авіаудар з двох гелікоптерів Збройних сил України».
Речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник не підтвердив і не спростував інформацію про причетність Києва до пожежі. Представник Міноборони додав, що обвинувачення України в атаках на російську територію лунають не вперше.
Коментуючи заяву речника Кремля Дмитра Пєскова про те, що «це не сприяє переговорам», Данілов зазначив: «А сприяє переговорам, коли вони вбивають наших дітей, наших жінок? Коли вони творять неподобство на нашій території? Це якісь хворі люди».
Понад 6 тисяч людей вдалося евакуювати упродовж 1 квітня – ОПУ
Упродовж п’ятниці вдалося евакуювати 6 266 людей з Донецької, Луганської та Запорізької областей, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
Зокрема, з Маріуполя Донецької області – 3071 людину. З Луганської області: Сєвєродонецьк – 285 осіб, Рубіжне – 60, Лисичанськ – 1300, Кремінна – 52, Попасна – 38. Із Запорізької області: Пологи – 452 особи, Василівка – 180, Мелітополь – 813, Бердянськ – 15.
За даними Тимошенка, у Запоріжжі чекають людей, які виїхали автобусами та особистим транспортом з Бердянська та Мелітополя.
«Вони пройшли останній блокпост окупаційних військ у Василівці. 42 автобуси з Бердянська з маріупольцями, 12 автобусів з Мелітополя з місцевими жителями, 300 приватних автомобілів», – повідомив у Telegram.
Від самого початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, обстрілів та блокування українських міст та виникнення проблеми евакуації цивільного населення, почали звучати критичні заяви на адресу Міжнародного комітету Червоного Хреста. Як за певну суперечливість кроків МКЧХ загалом, так і конкретних дій представництва організації в Україні. Критикують Червоний Хрест як на рівні української влади, так і у фаховій правничій та правозахисній спільнотах. Що відповідає сам Червоний Хрест на ці закиди? Як реагує ця міжнародна організація – із довгою історією та великим досвідом допомоги людям під час війни – на те, що відбувається в Україні?
- Міжнародний комітет Червоного Хреста – розгалужена (представництва є у понад сотні країн) й багаточисельна міжнародна гуманітарна організація: лише в її женевській штаб-квартирі працюють майже 900 співробітників.
- Бюджет організації складає щонайменше 2,2 млрд швейцарських франків ($2,45 млрд – дані станом на 2020 рік, наведені на офіційному сайті МКЧХ).
- Від 2012-го – тобто вже третю 4-річну каденцію – організацію очолює швейцарський дипломат Петер Маурер.
На критику щодо реакції на гуманітарну кризу в Маріуполі та інших містах України, спричинену діями російської армії, найстарша в світі неурядова гуманітарна організація Міжнародний комітет Червоного Хреста відповіла низкою заяв.
Ці заяви з'явилися після зустрічі керівництва організації із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Москві.
Читайте далі тут
Військові розповіли про втрати військ РФ на Донбасі, влада регіону – про загиблих через обстріли
У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що упродовж дня українські військові завдали втрат російським військам на донецькому та луганському напрямках.
«Протягом поточної доби було успішно відбито 9 атак ворога. Наші воїни завдали втрат російським окупантам. Зокрема, українські захисники знищили 8 танків, 44 одиниці броньованої техніки та 16 одиниць автомобільної техніки, а також 10 артилерійських систем противника. Підрозділи протиповітряної оборони в небі українського Донбасу збили три безпілотних літальних апарати ворога», – йдеться в повідомленні.
Водночас голова Донецької ОВА Павло Кириленко повідомив, що через обстріли 1 квітня на Донеччині загинули семеро людей (4 – у Мар’їнці, 2 – у Вугледарі та 1 – у Новоселівці), 6 людей зазнали поранень, зокрема 3 дітей. У Бахмуті надали медичну допомогу людині, пораненій на Луганщині. Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай раніше казав, що вранці війська РФ з градів обстріляли Гірське у Луганській області, поранено жінку.
Війська РФ трьома ракетами з Криму обстріляли Одещину – ОВА
Російські війська ввечері п’ятниці здійснили удар трьома ракетами по населеному пункту в Одеському районі, є постраждалі, повідомив у Telegram голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко.
«Щойно противник здійснив удар трьома ракетами по населеному пункту в Одеському районі. З ракетного комплексу «Іскандер» з Криму. Є постраждалі. Ми так цього не залишимо. Я обіцяю, що вони пошкодують за кожен пуск ракет та за кожен обстріл нашої землі», – написав Марченко.
Разом з тим Оперативне командування «Південь» повідомило, що «під час ракетного обстрілу Одеської області ворог підступно намагався вразити об’єкти критичної інфраструктури, ураження яких може нести небезпеку цивільному населенню. Завдяки вчасному та ефективному реагуванню сил протиповітряної оборони, ракети не влучили в заплановані ворогом об’єкти. Ситуація знаходиться під контролем Збройних Сил України. Обставини події уточнюються».
Напередодні спікер Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук у Telegram заявив, що не виключений обстріл військами РФ Одеси, Одеської області та інших регіонів ракетами типу «Калібр». Він заявляв, що корабель «Адмірал Макаров» в окупованому Севастополі поповнив свій боєкомплект цими ракетами та «готовий до бою».
Поліція повідомила кількість звернень щодо пошуку російських військових в Україні
Із моменту запуску гарячої лінії «Повернись із України живим» вона отримала понад 18 тисяч звернень. Про це в Головному управлінні Національної поліції Києва повідомили на запит Радіо Свобода.
«Станом на 01.04.2022 на гарячу лінію надійшло 18 317 викликів», – йдеться у відповіді поліції.
Відомство нагадує, що гарячу лінію «Вернись из Украины живым» для пошуку вбитих, поранених та полонених солдат армії Російської Федерації створили 26 лютого 2022 року, за два дні після початку повномасштабного вторгнення Росії до України.
Читайте також: Під час обміну вдалося звільнити 86 військових – влада
Вже на наступний день після запуску Міністерство оборони України повідомило, що на лінію зателефонували сотні родичів російських військових.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи і лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Голова Луганської ВЦА припускає наступ російських військ на Рубіжне й Попасну через тиждень
У містах Попасна й Рубіжне на Луганщині щодня відбуваються активні бої, повідомив голова Луганської військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай в ефірі програми Радіо Свобода «Свобода Live».
За словами Гайдая, наразі російські війська контролюють до 30% Луганської області, при цьому лінія фронту значним чином не зміщувалася від початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого.
Голова ВЦА припустив, що російські війська сконцентруються на тому, аби окупувати всю територію Донецької та Луганської областей у їхніх адміністративних кордонах, тому що всі попередньо визначені задачі виконати не вдалося.
«Для того, аби зберегти обличчя для Путіна, вони будуть намагатися пройти Донецьку та Луганську області до географічних кордонів… Вони постійно накопичують особовий склад, техніку, обстріли не зупиняються, жодного дня не буває, щоб не обстрілювалася вся територія Луганської області. В Рубіжному, в Попасній постійно йдуть бої, і десь ми думаємо, що через тиждень вже вони підуть у наступ», – сказав очільник області.
Гайдай зазначив, що наразі з місць бойових дій в середньому евакуйовують по 500 людей на день. За день 1 квітня евакуювали 1 750 людей.
Утримання заручників, пропаганда і псевдогуманітарка – штаб ЗСУ про дії військ РФ
У Генеральному штабі Збройних сил розповіли, до яких незаконних дій вдаються російські війська станом на вечір 37-ої доби війни РФ проти України.
«На тимчасово зайнятих окупантом територіях Запорізької області, в місті Енергодар, на території військової частини Національної гвардії України російські окупанти продовжують утримання осіб із числа місцевих жителів. Їх підозрюють у організації проукраїнських акцій та підготовці диверсій проти загарбників. Співробітники ФСБ РФ проводять їх допити із застосування методів психологічного та фізичного тиску. За наявною інформацією, в місті Токмак російськими окупантами 4 квітня планується проведення так званого референдуму. Зокрема, окупаційною адміністрацією вже проведено оповіщення місцевого населення про цей захід. Місто Мелітополь тимчасово контролюється військовими та Росгвардією ворога. Противник продовжує розміщення серед житлових кварталів артилерійських систем, з яких здійснює обстріли у запорізькому напрямку», – розповіли у Генштабі.
Повідомляється, що російські загарбники не полишають ідеї запровадити «навчальний процес» у закладах освіти за своїми «стандартами» та російською мовою у квітні 2022 року.
«Освітянам, які погодяться викладати навчальні предмети, обіцяють грошову винагороду», – йдеться в повідомленні.
У штабі додають: «Окупанти продовжують робити спроби роздачі так званої «гуманітарної допомоги» місцевим мешканцям. При цьому вони привласнюють українську гуманітарну допомогу, що прибуває з міста Запоріжжя».
«У тимчасово зайнятому ворогом населеному пункті Щастя Луганської області усі спроби окупантів відновити роботу теплоелектростанції, яка зазнала значних пошкоджень внаслідок бойових дій, виявились марними, адже кваліфіковані фахівці залишили населений пункт. В Станиці Луганській російські загарбники проводять пропагандистські заходи. Зокрема, працівники окупаційної адміністрації здійснюють роботу з малозабезпеченими сім’ями, що перебувають на обліку у соціальних службах, та роздають так звану «гуманітарну допомогу», – розповіли українські військові.
За даними Генштабу ЗСУ, при відході з міста Буча на Ктївщині російські війська здійснили мінування цивільних споруд, об’єктів інфраструктури та ділянок у межах населеного пункту.
З ексміністра з оточення Януковича стягнули майже 5 млн доларів на оборону України – Венедіктова
З ексміністра з оточення Януковича стягнули майже 5 мільйонів доларів на оборону України. Про це повідомила генеральна прокурорка Ірина Венедіктова.
«Стягнули на користь Міністерства оборони України 4,8 мільйона доларів США. Вилучені в рамках провадження про заволодіння державною резиденцією «Межигір’я», ці кошти тепер допоможуть нашій державі оборонятись від загарбника», – зазначила вона.
Імені колишнього урядовця Венедіктова не навела.
26 березня генпрокурор Ірина Ведениктова оголосила про підозру колишньому депутату від «Партії Регіонів» Олегу Царьову за статтями про заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України.
Національне агентство з питань запобігання корупції 30 березня закликало українців долучатися до конфіскації майна у людей, причетних до агресії Росії проти України.
Російські військові призначили своїх «керівників» у Каховці – місцева влада
Російські військові увійшли в приміщення міського виконкому Каховки, що на Херсонщині, повідомляє міська територіальна громада.
За повідомленням, кілька десятків озброєних військових Російської Федерації увійшли в будівлю «разом з деякими місцевими мешканцями».
«Всіх працівників міськвиконкому, які на той час були на робочих місцях, зібрали в залі засідань, відібрали мобільні телефони та повідомили, шо міська влада, яка наразі організовує всю роботу в громаді, не справляється зі своїми обов’язками. Військовими РФ повідомлено, що від сьогодні керувати містом буде Філіпчук Павло, керівник поліції Буховець Олег, керівник КВУ «Водоканал» Гаврилюк Олег», – йдеться в заяві.
Читайте також: «Замінований південь». Яку небезпеку створила війна РФ проти України в полях і на морі?
Місцева влада зазначає, що співробітникам міськвиконкому висунули вимогу співпрацювати із зазначеними людьми під загрозою звільнення.
«Керівництво Каховської міської територіальної громади відмовилось від запропонованої пропозиції», – додає влада громади.
Напередодні Збройні сили України повідомили про звільнення від російських військ 11 населених пунктів на Херсонщині.