Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Попереду будуть битви. Ще треба пройти дуже складний шлях» – Зеленський про війну

Президент Володимир Зеленський вважає, що в України, проти якої РФ розв’язала війну, попереду ще дуже складний шлях, а нинішнє так зване «відведення» російськими силами військ на окремих напрямках – частина їхньої тактики.

«На північ від Києва, на Чернігівському напрямку, в Сумській області триває вигнання окупантів. Вони й самі усвідомлюють, що більше не витягують тієї інтенсивності бойових дій, яку могли забезпечувати в першій половині березня. Але й ми повинні усвідомлювати те, що для російських військових – це частина їхньої тактики. Все це не просто так. Ми знаємо їхні задуми. Знаємо, що вони планують і що вони роблять. Знаємо, що вони забираються з тих напрямків, де ми їх бʼємо, щоб зосередитися на інших, дуже важливих. На тих, де нам може бути складно. Тому дуже важливо для усіх проявляти стриманість. Стриманість в емоціях. Стриманість у переживаннях. Ми всі однаково хочемо перемоги. Всі однаково. Але попереду будуть битви. Ще треба пройти дуже складний шлях, щоб ми отримали все те, чого прагнемо», – сказав Зеленський у нічному відеозверненні.

Ситуація на Південному напрямку та на Донбасі залишається вкрай складною, визнав президент.

«Загарбники направляють свій хворий креатив на тимчасово окуповані райони Херсонської області. Намагаються організувати там якісь свої незрозумілі структури, намагаються придумати, як закріпити там свою присутність... Також на Донбасі, у Маріуполі, на Харківському напрямку російські війська накопичують потенціал для ударів, потужних ударів. Будемо захищатися», – сказав Зеленський.

На добувній вишці у Львівській області відбувся викид газів – влада пояснила звук, схожий на вибух

Голова Львівської ОВА Максим Козицький пояснив, чим могли бути викликані хибні повідомлення про те, що на території області в період дії повітряної тривоги у четвер ввечері буцімто стався вибух.

«В одному з населених пунктів області працівники газовидобувної вишки здійснили контрольований викид суміжних газів. Під час скиду було чутно звук, схожий на вибух. Також сталося часткове загоряння. Ці події збіглися з повідомленням про повітряну тривогу. Ситуація під контролем», – написав Козицький у Telegram.

За його словами, загроз з повітря на Львівщині наразі немає.

«З працівниками вишки провели профілактичну бесіду», – додав Козицький.

У четвер ввечері після завершення режиму повітряної тривоги влада Львівщини повідомила, що вибухів у Львові чи області не зафіксовано, хоча у мережі ширилися окремі повідомлення про це. Повідомлення про буцімто вибухи, у підсумку – не підтвердилися.

Оперативної евакуації з Ізюма потребують 15-20 тисяч людей – влада

Оперативної евакуації з Ізюма Харківської області потребують 15-20 тисяч людей, повідомив у фейсбуці заступник міського голови Володимир Мацокін.

«Найоперативнішої евакуації з Ізюма потребують близько 15-20 тисяч містян. «Зелені коридори» не узгоджуються, відсутні майже 20 днів. Сьогодні, дякуючи Богу і зусиллям влади, евакуйовано 2500 людей. Але це з Ізюмського району, з міста Ізюм евакуації не було», – повідомив Мацокін.

Водночас голова Харківської ОВА Олег Синєгубов повідомив, що бої за Ізюм тривають, і підтвердив, що з одного населеного пункту поблизу міста вдалося евакуювати близько 2,5 тисяч людей.

«Це не означає, що ми втрачаємо позиції, ми діємо на кілька кроків уперед. Завдяки ЗСУ евакуація відбулася без обстрілів», – повідомив Синєгубов.

Через ізюмський напрямок пролягає шлях на Слов’янськ Донецької області, і в разі прориву російських військ тут вони можуть надалі з’єднатися з угрупованнями РФ, які атакують біля Маріуполя.

Байден розпорядився про випуск нафти із стратегічних запасів

Президент США Джо Байден розпорядився випускати щоденно мільйон барелів нафти з національних стратегічних нафтових запасів у спробі контролювати ціни на енергоносії для споживачів США.

«Суть у тому, що якщо ми хочемо знизити ціни, нам потрібно мати більше поставок нафти прямо зараз», – сказав Байден.

У Білому домі заявили, що масштаби цього випуску є безпрецедентними.

«Цей рекорд забезпечить історичний обсяг поставок, який буде служити мостом до кінця року, коли збільшиться внутрішнє виробництво», – йдеться в повідомленні.

Використання нафтових запасів США має на меті знизити ціни на енергоносії. Вони зросли після того, як США та союзники запровадили жорсткі санкції проти Росії через її вторгнення в Україну.

Після «повітряної тривоги» влада Львівщини повідомила, що вибухів у Львові чи області не зафіксовано

Після завершення режиму повітряної тривоги у четвер ввечері влада Львівщини повідомила, що вибухів у Львові чи області не зафіксовано.

«Жителі Львова та області, інформація про вибухи на Львівщині, яку активно поширюють у соцмережах, станом на цю годину не підтвердилася. Дбайте про інформаційну гігієну. Не поширюйте контент з підозрілих телеграм-каналів та груп», – написав у Telegram голова Львівської ОВА Максим Козицький.

Сторонніх осіб на майданчику Чорнобилької АЕС немає – Держагенство з управління зоною відчуження

У Державному агенстві з управління зоною відчуження повідомили, що станом на вечір 31 березня сторонні особи на майданчику Чорнобильської АЕС не перебувають. Про це йдеться у повідомленні відомства в фейсбуці.

Перед цим Агенство повідомляло про початок виходу з території ЧАЕС російських військ.

«Відповідні «офіційні» документи були підписані працівниками станції під примусом до фактичного завершення процесу. Під час виходу військ відбувається розграбування приміщень, викрадення техніки та інших цінних речей. Подальші дії на території ЧАЕС будуть здійснені після проведення перевірки силами українських фахівців на наявність вибухових пристроїв», – повідомляли у відомстві.

Крім того, в компанії «Енергатом» раніше підтвердили, що російські рушили з території ЧАЕС двома колонами в бік кордону з Білоруссю.

«Не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби. А проявилася вона дуже швидко. Відтак серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратися звідти», – повідомило державне підприємство.

За даними «Енергоатому», російські війська планують залишити ЧАЕС і Славутич

Водночас Генеральний штаб Збройних сил 30 березня повідомляв, що Росія продовжує накопичувати свої війська в районі Чорнобильської АЕС, об’єкту «Укриття» і в зоні відчуження загалом.

Мер Славутича Юрій Фомічов повідомив 28 березня, що російські війська залишили раніше зайняте ними місто. У Славутичі живе персонал із виведення з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції

Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції. Зокрема, ЧАЕС загарбники захопили в перший день вторгнення, 24 лютого.

МЗС України вимагає від РФ скасувати незаконний призов та мобілізацію на окупованих територіях

МЗС України висловило протест через влаштований РФ призов на військову службу в окупованому Криму та мобілізацією громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

«З 1 квітня до 15 липня 2022 року в Росії відбувається чергова весняна призовна кампанія, яку держава-окупант в порушення норм міжнародного гуманітарного права також проведе на тимчасово окупованих територіях України. З 2014 року російська окупаційна адміністрація вже призвала на службу до збройних сил РФ близько 34 тисяч мешканців Криму, частина з яких була примусово залучена до воєнних дій проти України. Привертаємо увагу, що на тлі триваючої війни з Україною Росія збільшила кількість осіб, які будуть призвані в рамках весняної призовної кампанії», – йдеться в заяві МЗС.

Українські дипломати наголошують: «Воєнним злочином є і насильницька мобілізація Росією населення непідконтрольних уряду України частин Донецької та Луганської областей, а також тимчасово окупованих нею після 24 лютого територій України та примус цих громадян України воювати проти власної держави на боці РФ».

«Готуючись до підступного нападу на Україну, Росія розпочала так звану «загальну мобілізацію» на непідконтрольних уряду України територіях ще 19 лютого і згодом задля збільшення кількості мобілізованих розширила віковий ценз, який тепер складає 18-65 років. Мобілізованих українців Росія примусово відправляє в зону бойових дій без жодного зв’язку з рідними. Особливим цинізмом вважаємо мобілізацію Росією громадян України, які через гуманітарні коридори виходять із зони бойових дій. Цілком очевидно, що цими незаконними діями кремлівський режим намагається компенсувати безпрецедентні втрати, які зазнали російські загарбники в ході збройного вторгнення в Україну», – йдеться в заяві МЗС.

Українське зовнішньополітичне відомство закликає міжнародне співтовариство засудити дії Росії, вимагати відведення нею своїх сил і засобів з території України та «продемонструвати конструктивну позицію на переговорах з метою якнайскорішого відновлення миру».

Днями керівниця Служби забезпечення діяльності «Кримської платформи» у Представництві президента України в Криму Марія Томак заявила, що громадяни України, незаконно призвані до російського війська в Криму, «використовуються у війні як гарматне м’ясо проти власного народу і країни».

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про весняний призов, згідно з яким на обов’язкову військову службу викликають майже 135 тисяч росіян. Такий указ з’явився 32 березня на російському порталі правової інформації.

Останнім часом Генштаб ЗСУ попопержає, що «російські загарбники здійснюють призов офіцерів запасу, осіб рядового та сержантського складу з числа військовозобов’язаних. Зберігається практика залучення найманців, набір яких здійснюють російські приватні військові компанії» для війни проти України.

Від початку війни Росія випустила 1370 ракет по Україні – Міноборони

Міністерство оборони заявляє, що від початку масштабного військового вторгнення Росія випустила 1370 ракет по території України.

«Російські солдати прийшли в Україну вбивати і знищувати. 1370 ракет Росія випустила по Україні. 148 дітей убили російські фашисти під час обстрілів та авіанальотів. Понад 10 млн українців покинули свої будинки через війну. РФ знищила 15 українських аеропортів», – повідомляє відомство на своїй офіційній сторінці в Facebook.

Водночас підтвердження цих даних з інших джерел наразі немає.

Напередодні в інтерв’ю телеканалу «Настоящее время» (створеному Радіо Свобода за участі «Голосу Америки») заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що, за оцінками Вашингтона, в ході війни, початої РФ в Україні загинули понад 10 тисяч російських військових.

Водночас з боку Генштабу України втрати РФ оцінюють у понад 17 тисяч російських військових.

Проте в Міноборони Росії – інші дані. Від початку масштабного вторгнення російське відомство повідомляло двічі, востаннє 25 березня. Тоді російська сторона підтвердила загибель 1351 військовослужбовця.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи і лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Війська РФ обстріляли волонтерів під Черніговом: 1 людина загинула, декілька поранені – Денісова

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова 31 березня повідомила, що російські війська неподалік Чернігова обстріляли колону автобусів із волонтерами – є жертви.

«Російські бойовики розстріляли колону волонтерів під Черніговом. П’ять автобусів потрапили під прицільний вогонь ворога, коли намагалися проїхати в оточене місто, щоб евакуювати людей. У автобусі перебували лише цивільні волонтери. Внаслідок обстрілу одна людина загинула, чотирьох важко поранено. Одному з бусів вдалося вирватись на пробитих шинах. Водія поранено, його доправили до лікарні. Рашисти не дають щонайменшої можливості вивезти мирне населення з блокованого Чернігова, фактично тримаючи десятки тисяч людей як заручників, без їжі, води, тепла. Водночас щодня прицільно піддаючи обстрілам житлові квартали з важкої артилерії», – написала Денісова у фейсбуці.

Українська омбудсмен назвала такі дії загарбників «черговим військовим злочином та злочином проти людяності».

«Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та експертної місії, створеної державами-учасницями ОБСЄ відповідно до Московського механізму, врахувати ці факти вчинення РФ військових злочинів і злочинів проти людяності та порушень прав людини в Україні», – додала Денісова.

Даних з інших джерел щодо цього інциденту наразі немає.

30 березня голова Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус заявив, що після заяв російського Міноборони про буцімто скорочення військ на київському та чернігівському напрямах, війська РФ обстріляли Чернігів і Ніжин.

Віцепрем’єрка Ірина Верещук раніше казала, що гуманітарні коридори для евакуації жителів Чернігова так і не вдалося погодити.

«На нас очікують хороші новини» – штаб Сухопутних військ про ситуацію навколо Києва

Українські війська продовжують відтісняти російські сили від Києва – про це на брифінгу 31 березня заявив заступник начальника штабу командування Сухопутних військ Збройних сил України, бригадний генерал Олександр Грузевич.

За словами Грузевича, ЗСУ взяли під контроль низку населених пунктів на Київщині, а російська армія «у Київській області втратила наступальний потенціал».

Читайте також: Британська розвідка прогнозує «запеклі бої» біля Києва в найближчі дні

Представник штабу наголосив, що рішення відвести сили від Києва на схід України російське командування ухвалило через дії українських військ.

«На окремих ділянках (Київської області російське військо – ред.) намагається закріпитися, переходить до оборони, щоб закріпитися на зайнятих ділянках. Але активні дії, які зараз проводяться командуванням сил та засобів оборони Києва, не дають йому цього зробити. Я думаю, найближчим часом на нас очікують хороші новини. І повірте мені, вони будуть. Я знаю, що ви переживаєте за Бучу, за (село – ред.) Вишеград. Вишеград вже наш, під контролем. Я не хочу забігати наперед, але я думаю, день-два і ми будемо бачити прекрасну картину бачити», – сказав Грузевич.

Через позицію Росії не змогли продовжити мандат моніторингової місії ОБСЄ в Україні

В Україні припиняє діяльність Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, мандат місії не змогли продовжити через позицію Росії. Про це йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Організації з безпеки і співробітництва в Європі.

«Я глибоко шкодую, що ми не змогли досягнути домовленості щодо продовження мандату Спеціальної моніторингової місії через позицію Російської Федерації. Впродовж останніх восьми років місія відігравала вирішальну роль у наданні об'єктивної інформації стосовно безпеки і гуманітарної ситуації на місці і невтомно працювала над пом'якшенням наслідків конфлікту для цивільного населення», – заявив чинний голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау.

Він також повідомив про продовження консультацій з державами-учасницями щодо майбутньої ролі та присутності ОБСЄ в Україні.

За його словами, поки ці обговорення триватимуть, СММ збереже свій адміністративний статус польової місії ОБСЄ та продовжуватиме виконувати функції, включаючи забезпечення безпеки членів місії, активів та приміщень.

Голова ОБСЄ та міністр закордонних справ Польщі Збіґнєв Рау, а також генеральний секретар ОБСЄ Гельга Шмід знову закликали до негайного припинення бойових дій і до конструктивного діалогу. Вони заявили, що агресія Росії має припинитися.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи і лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

У зв’язку з бойовими діями ОБСЄ вирішила тимчасово евакуювати співробітників міжнародних місій організації з України.

Читайте також: ОБСЄ на Донбасі: скандали і єдине джерело моніторингу з окупації

СММ ОБСЄ була створена 21 березня 2014 року. Спостерігачі СММ працювали без зброї, місія звітувала про безпекову ситуацію, інформувала про гуманітарну ситуацію на основі власних спостережень.

«Схеми» знайшли таємну фортецю Портнова під Києвом вартістю 2,5 мільйони доларів

Журналісти програми «Схеми» знайшли велике помістя Андрія Портнова під Києвом, зареєстроване на офшорну компанію. Будинок площею тисячу квадратних метрів знаходиться в закритому котеджному поселенні на березі Дніпра у селищі Козин. Будинок та земля під ним (65 соток) сумарно вартували 2, 5 мільйони доларів.

Про це йдеться у розслідуванні «Таємна фортеця Портнова» програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода).

Нерухомість зареєстрована на «глухий» офшор з Британських віргінських островів Constellation Innovations Ltd. За інформацією «Схем» – це власність родини проросійського діяча Андрія Портнова.

Путін не припинить війну, ЗСУ звільняють міста, чим платити за російський газ?

  • Росія, не дивлячись на заяви російських членів переговірної групи, не припиняє атакувати позиції ЗСУ та населені пункти на Чернігівщині та Київщині.

Зокрема розвідка Великої Британії прогнозує важкі бої на околицях Києва найближчими днями. У свіжому зведенні сказано, що Росія продовжує утримувати позиції на схід та захід від Києва, попри виведення частини своїх військ.

Сам же Путін сказав прем'єр-міністру Італії Маріо Драгі, що умови для припинення вогню в Україні поки не створені. Про це Драгі розповів на пресконференції в четвер, коли його запитали про телефонну розмову з очільником Кремля напередодні.

  • Російські війська завдали ракетних ударів по військовому об’єкту в Дніпропетровській області

Як повідомив очільник обласної військової адміністрації Валентин Резніченко: двоє людей загинули, п’ятеро отримали поранення. Рятувальні роботи тривають.

  • У Берліні заявили, що, всупереч вимогам Путіна, німецькі компанії за російський газ будуть платити у євро, а не в рублях, як вимагає Москва.

Минулого тижня президент Росії Путін оголосив про перехід у розрахунку за російський газ з «недружніми країнами» на рублі. «Недружніми країнами» - Путін називає ті країни, що запровадили санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Вже з 1 квітня європейські компанії нібито мають платити за російський газ у рублях.

Про це і не тільки, детально – в програмі Свобода LIVE на @Радіо Свобода

Російські війська мінують покинуту військову техніку – зведення Генштабу

Російські військові дедалі частіше мінують залишену військову техніку – про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 31 березня.

«Залишаючи військову техніку на території України, окупанти все частіше вдаються до її мінування. Крім того, почастішали випадки використання противником мін-пасток», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними командування, російські військові на тимчасово окупованих територіях продовжують обмежувати пересування місцевих, беруть громадян України у заручники та «здійснюють вивезення награбованих у мирних громадян товарів».

«Ворог продовжує атакувати місто Попасна, імовірно, з метою відволікання уваги військового керівництва України від спроб встановлення контролю над Ізюмом та Маріуполем. На Сіверському напрямку фіксується перекидання до білоруського міста Гомель найманців з країн близького сходу», – повідомляє Генштаб.

Також, за даними командування, Росія 29 березня перекинула 200 найманців із Близького Сходу до аеродрому в білоруському Гомелі.

«Росія продовжує перекидання ракетних підрозділів до республіки Білорусь з метою збільшення інтенсивності обстрілів балістичними ракетами населених пунктів та об’єктів інфраструктури на території України. Так, в районі Гомеля виявлено прибуття трьох ракетних комплексів «Іскандер» та двох комплексів ППО «С-300» для їх прикриття», – йдеться в зведенні.

Читайте також: ЗСУ звільнили два села на Чернігівщині – голова ОВА

Крім того, Генштаб заявляє про перші судові позови проти військового керівництва Росії з боку родичів загиблих в Україні військових:

«Зокрема, подібний випадок подачі до суду на командира зафіксовано у 752-у мотострілецькому полку зі складу 3-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного воєнного округу».

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи і лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Мінфін США запровадив нові санкції щодо 13 росіян і 21 російської організації

Міністерство фінансів США запровадило нові санкції щодо 13 росіян та 21 організації. Про це відомство повідомило 31 березня.

Переважно нові санкції пов’язані з інженерними розробками та діями Росії у кіберпросторі.

Під обмеження потрапили, зокрема, науково-дослідницький інститут «Вектор», акціонерне товариство «Мікрон», «Сертал», «Сернія інжиніринг» та інші технологічні компанії, діяльність яких тісно пов’язана з військовими розробками.

«Росія не лише продовжує порушувати суверенітет України своєю нічим не спровокованою агресією, але й посилила атаки на цивільне населення та населені пункти. Ми продовжуватимемо спрямовувати санкції на військову машину Путіна з усіх боків, поки ця безглузда війна не закінчиться», – прокоментувала міністерка фінансів США Дженет Йеллен.

Сполучені Штати 24 березня 2022 року внесли до списку санкцій 328 депутатів Державної думи Росії і саму Держдуму як установу. Також під обмеження потрапили керівники низки оборонних підприємств Росії, кілька десятків компаній, пов’язаних із російським військово-промисловим комплексом.

Читайте також: НАТО надаватиме Україні зброю «стільки, скільки потрібно» – Столтенберґ

За кількістю запроваджених проти неї санкцій Росія за місяць із 24 лютого 2022 року обійшла Іран, Сирію та Північну Корею.

Після нападу Росії в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

Офіс генпрокурора відкрив майже 3,5 тисяч проваджень про воєнні злочини військових РФ – Подоляк

Офіс генпрокурора України вже відкрив проти військових Росії майже 3,5 тисяч справ про воєнні злочини. Про це повідомив антикризовий радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

За його словами, наразі в Україні розслідуються 3 457 кримінальних проваджень за статтею «порушення законів і звичаїв війни».

«Все найтяжче – вбивства громадян, масове насильство, знущання з дітей, тортури. Документальні факти. Наслідки для РФ – катастрофічні в усіх юрисдикціях», – сказав він.

23 березня Офіс генерального прокурора повідомив про першу підозру російського військового в зґвалтуванні.

Прокуратура передала до суду першу справу про колабораціонізм

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Прокуратура: через війну Росії в Україні загинули 143 дитини

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Як виглядає після російської окупації звільнене село Кухарі на Київщині (фотосвідчення)

Ще в середині березня, в результаті контрнаступу, ЗСУ звільнили зайняте російськими військовими село Кухарі на Київщині. Втім, з того часу підрозділи РФ не припиняють обстрілювати населений пункт – застосовують як реактивну артилерію, так і авіацію. Один із таких бомбових ударів відбувся під час роботи там кореспондентів Радіо Свобода. Через постійні удари з повітря, населений пункт практично спорожнілий і майже знищений. Із кількох сотень мешканців Кухарів, в селі наразі залишається менше десятка людей.​

Дивіться фото тут

Премʼєр Італії: Європа не платитиме за російський газ у рублях, це «неприпустимо»

Європа не платитиме за російський газ у рублях, це – «неприпустимо». Про це заявив премʼєр Італії Маріо Драґі під час зустрічі з іноземними журналістами.

«Договори, що існують, залишаються в силі... Оплата в рублях неприпустима, оскільки вони укладені в євро та доларах. Ба більше: це неможливо здійснити, тому що виникнуть нездоланні технічні проблеми... У мене виникло відчуття, що нелегко змінити валюту, не порушуючи наявних контрактів», – зазначив він.

За словами Драґі, перехід у розрахунках за російський газ з євро і доларів на рублі є «внутрішнім фактом у Російській Федерації» і наразі «триває аналіз, щоб зрозуміти, що саме це означає».

«Велика сімка» відхилила вимогу Путіна платити за газ у рублях – міністр економіки Німеччини

30 березня сайт італійського уряду повідомив, що премʼєр-міністр Італії Маріо Драґі у телефонній розмові з президентом Росії Володимиром Путіним обговорив «важливість припинення вогню» в Україні, результати українсько-російських перемовин та міжнародні гарантії безпеки, до яких Італія «може долучитись разом з іншими міжнародними гравцями».

Окрім того Путін «описав російську систему оплати газу в рублях», наголошувалось у повідомленні італійського уряду.

За інформацією одного з центральних італійських видань Corriere della Sera, розмова між Путіним та Драґі тривала близько 45 хвилин і відбувалась без відео – у «класичному режимі». Журналісти також додають, що у якийсь момент дзвінок обірвався, але президент Росії перетелефонував.

«Ще не час»: премʼєр Італії розповів, чому Путін не хоче зустрічі з Зеленським

23 березня президент Росії Володимир Путін доручив перевести у рублі платежі за газ для «недружніх країн». За його словами, «недружні країни»-покупці газу за тиждень мають визначити «порядок операцій із придбання рублів на внутрішньому ринку РФ».

Російський Центробанк, уряд і «Газпром», на який припадає 40% європейського імпорту газу, мав представити президенту Володимиру Путіну свої пропозиції щодо розрахунків за газ в рублях до 31 березня.

На зустрічі лідерів Євросоюзу 25 березня не було оприлюднено спільної позиції щодо вимоги Росії про сплату за газ у рублях. Того ж дня міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер порадив німецьким енергопостачальникам не платити за російський газ у рублях – про це він сказав в інтервʼю телекомпанії Welt.

ЗСУ звільнили два села на Чернігівщині – голова ОВА

Збройні сили України звільнили від російських військових села Лукашівка та Слобода в Чернігівській області, повідомив голова обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус 31 березня.

Він застеріг водночас, що у селах залишилися міни.

«ЗСУ звільнили Лукашівку та Слободу. Там залишилося чимало вибухових «подарунків» від орків», – повідомив Чаус.

За його повідомленням, він відвідав звільнені населені пункти разом із заступником Дмитром Синенком та радником Вячеславом Скоряком.

Читайте також: Росія продовжує обстріли Харкова й Чернігова, зберігається загроза атак на об’єкти ОПК – Генштаб

«Нарешті до цих сіл змогли привезти необхідне», – додав голова ОВА.

Раніше 31 березня командування Десантно-штурмових військ Збройних сил України повідомило про звільнення від російської окупації населених пунктів Затишшя, Малинівка, Веселе, Зелений Гай і Червоне Запорізької області.

Вранці у Генштабі ЗСУ повідомляли, що станом на 36-ий день війни Росії проти України угруповання Сил оборони продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках, успішно стримуючи противника на всіх напрямках, а на окремих – здійснюючи «успішні контратаки».

За даними «Енергоатому», російські війська планують залишити ЧАЕС і Славутич

Російські війська збираються залишити Чорнобильську атомну електростанцію та її місто-супутник Славутич – про це заявило керівництво «Енергоатому».

«Підтвердилася інформація, що окупанти, які захопили Чорнобильську АЕС та інші об’єкти у Зоні відчуження, двома колонами вирушили в бік українського кордону з республікою Білорусь. Наміри покинути ЧАЕС загарбники сьогодні зранку озвучували українському персоналу станції», – заявила пресслужба державної компанії.

За її даними, на станції «ще залишається невелика кількість рашистів».

Водночас «Енергатом» також підтверджує, що російські військові будували фортифікаційні споруди в «рудому» лісі в зоні відчуження навколо Чорнобильської АЕС.

«Не дивно, що окупанти отримали значні дози опромінювання й запанікували за перших ознак хвороби. А проявилася вона дуже швидко. Відтак серед військових почав назрівати майже бунт, і вони почали збиратися звідти», – повідомляє державне підприємство.

Крім того, воно повідомляє про формування руху в бік Білорусі колони російських військових, які тримали в облозі Славутич.

Читайте також: Моніторинг забруднення в зоні ЧАЕС не працює, останні показники: перевищення норми в 7 разів – ДАЗВ

Водночас Генеральний штаб Збройних сил 30 березня повідомляв, що Росія продовжує накопичувати свої війська в районі Чорнобильської АЕС, об’єкту «Укриття» і в зоні відчуження загалом.

Мер Славутича Юрій Фомічов повідомив 28 березня, що російські війська залишили раніше зайняте ними місто. У Славутичі живе персонал із виведення з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції

Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції. Зокрема, ЧАЕС загарбники захопили в перший день вторгнення, 24 лютого.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG