Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Гендиректора «Антонова» відсторонили від роботи – «Укроборонпром»

Державний концерн «Укроборонпром» 29 березня повідомив, що відсторонив Сергія Бичкова від виконання повноважень генерального директора держпідприємства «Антонов», яке входить до складу концерну.

«Підставою для відсторонення стало службове розслідування щодо, зокрема, перевірки окремих фактів, оприлюднених у засобах масової інформації. Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв надіслав відповідні звернення до правоохоронних органів. «Укроборонпром» усіляко сприяє Службі безпеки України у з’ясуванні обставин можливих порушень», – йдеться в повідомленні.

Про які саме оприлюднені факти йдеться – у повідомленні не уточнено.

«Діти вмирають з голоду. Це геноцид, це українська Хіросіма». Тарута про ситуацію у Маріуполі​

Влада Маріуполя цього тижня заявила, що місту, де залишається близько 160 тисяч людей, потрібна евакуація всіх жителів. Разом із цим зазначається, що у Маріуполі немає вцілілих будинків, води, їжі, тепла, електроенергії, газу та зв'язку. Колишній голова Донецької обласної державної адміністрації Сергій Тарута повідомив «Новинам Приазов’я», що деякі жителі блокадного Маріуполя ще досі можуть перебувати під завалами. Він також розповів про те, якою бачить нинішню гуманітарну ситуацію, які має дані стосовно евакуації жителів та примусового вивозу людей з міста до Росії.

Білий дім про заяви РФ: рух російських військ є «передислокацією, а не відведенням»

У Білому домі заявляють, що вірити заявам Росії про «скорочення активності» біля Києва не слід, доки вони не збігаються з діями, і що будь-яке переміщення російських військ поблизу Києва є «передислокацією, а не відведенням».

«Президент (Джо Байден – ред.) до цього заявляв, що нам потрібно поспостерігати, чи відповідають їхні дії їхнім словам. Але я думаю, що ми повинні чітко розуміти реальність того, що відбувається на місцях, і нікого не слід обманювати заявами Росії. Ми вважаємо, що будь-яке переміщення військ від Києва є передислокацією, а не відведенням. І світ має бути готовим до великого наступу на інші території України. Усі повинні очікувати, що ми й надалі спостерігатимемо напади по всій Україні», – заявила директорка з комунікацій Білого дому Кейт Бедінґфілд на брифінгу 29 березня.

Вона нагадала, що під час поїздки до Європи президент США Джо Байден спрогнозував «те, що нас чекає довга проблема», і що союзники і партнери мають зберігати рішучість і продовжувати підвищувати ціну агресії для Росії й зміцнювати Україну.

Напередодні заступник міністра оборони Росії Олександр Фомін заявив, що російська армія ухвалила рішення «радикально скоротити військову активність» біля Києва й Чернігова «з метою підвищення взаємної довіри і створення необхідних умов для подальших переговорів».

Верховній Раді пропонують заборонити Московський патріархат на території України

Депутатам Верховної Ради 29 березня надано для ознайомлення законопроєкт про заборону Московського патріархату на території України, йдеться на сайті українського парламенту. Ініціаторкою законопроєкту є депутатка Оксана Савчук.

Документ пропонує заборонити діяльність Московського патріархату –Російської православної церкви та релігійних організацій, які є частиною РПЦ, зокрема Української православної церкви (УПЦ).

Крім того, законопроєкт передбачає, що вся власність органів церковної влади та управління РПЦ в Україні та релігійних організацій, що є її частиною, зокрема Київської митрополії УПЦ, синодальних установ, управління єпархій, протягом 48 годин із дня ухвалення закону інвентаризується та націоналізується у порядку, встановленому урядом.

Водночас релігійні громади, монастирі та духовні навчальні заклади Московського патріархату можуть змінити своє підпорядкування протягом 14 днів із дня набрання чинності закону на підставі законодавства про свободу совісті та релігійні організацій.

В інтерв’ю Радіо Свобода в УПЦ (Московського патріархату) закликали не захоплювати насильно їхні храми для переходу в інші конфесії.

«Вірні УПЦ (МП) – це також українці. Нам потрібно об’єднатися, щоб захистити нашу країну, а вже після війни ми будемо вирішувати, кожна конфесія окремо, як їй жити далі», – повідомли Радіо Свобода в УПЦ (Московського патріархату).

За повідомленнями, щонайменше 15 із 53 єпархій УПЦ (МП) перестали поминати Московського патріарха Кирила на богослужіннях після вторгнення РФ в Україну.

У Генштабі ЗСУ вважають «оманою» буцімто відмову військ РФ від оточення Києва

У Генштабі Збройних сил підбили підсумки 34-ої доби вторгнення РФ в Україну і звернули увагу на те, що заяви про буцімто відмову військ РФ від задуму оточити Київ можуть бути лише оманою.

«Завдання щодо виходу на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей, оточення міста Києва та встановлення контролю над лівобережною частиною України залишаються не виконаними противником. Продовжується відведення підрозділів збройних сил РФ з території Київської та Чернігівської областей. За деякими ознаками, противник здійснює перегрупування підрозділів для зосередження основних зусиль на східному напрямку. Водночас, так зване «відведення військ», ймовірно, є ротацією окремих підрозділів і має на меті введення в оману військового керівництва ЗСУ та створення хибної уяви щодо відмови окупантів від задуму оточення міста Києва», – наголошують у Генштабі.

Українські військові рапортують:

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін в складі та розташуванні військ РФ не відзначається.

У напрямку на Слов’янськ продовжується утримання займаних позицій у районі Кам’янки, Сухої Кам’янки, та заходи із забезпечення військ, перегрупування підрозділів та поповнення запасів.

На Донецькому напрямку війська РФ нанесли авіаційні та ракетні удари по Кремінній та Маріуполі. Основні зусилля зосереджувались на взятті під контроль з боку військ РФ населених пунктів Попасна, Рубіжне, а також повному захопленні Маріуполя.

На Таврійському напрямку – без змін.

На Південнобузькому напрямку війська РФ вогнем артилерії та ударами авіації намагається сковувати дії підрозділів ЗСУ.

«Ворог здійснив артилерійські обстріли позицій підрозділів Сил оборони поблизу населених пунктів Степногірськ, Оріхове, Гуляйполе. В районах населених пунктів Новокарлівка та Лугівське противник продовжує здійснювати фортифікаційне обладнання зайнятих позицій та встановлює мінно-вибухові загородження», – розповіли у Генштабі.

В Чорноморській та Азовській операційних зонах – без суттєвих змін.

29 березня Генштаб ЗСУ повідомив, що Росія виводить окремі підрозділи своїх військ із території Київської та Чернігівської областей. Про це стало відомо за підсумками переговорів української та російської делегацій у Стамбулі.

Президент України Володимир Зеленський ввечері 29 березня заявив, що українські військові не зменшуватимуть своїх оборонних зусиль тільки тому, що російське військове відомство нібито вирішило «скоротити бойові дії на Київському та Чернігівському напрямках». Він сказав: «Ми не бачимо підстав для довіри словам, що звучать від тих чи інших представників держави, яка продовжує воювати заради нашого знищення».

У Бєлгородській області РФ стався вибух у військовому містечку за 10 км від кордону з Україною

Губернатор Бєлгородської області Росії В’ячеслав Гладков повідомив про вибухи, які ввечері 29 березня сталися біля села Красный Октябрь, що за десять кілометрів від кордону з Україною.

Жертв і руйнувань немає, заявив Гладков.

Водночас російська агенція ТАСС повідомила про чотирьох поранених військовослужбовців. Агенція написала, що це був обстріл «з боку України». Російська агенція «РИА Новости» пізніше вказала на «людський фактор» як причину вибуху.

Українська сторона про це нічого публічно не заявляла.

Омбудсмен Людмила Денісова відвідала центр для біженців у Брюсселі (відео)

Під час свого візиту до Брюсселю 29 березня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відвідала центр для біженців.

Там вона поспілкувалася із українцями, які були вимушені втекти до Бельгії через повномасштабну війну Росії проти суверенної України. Пані Денісова також поспілкувалася із волонтерами центру. Про свої враження Денісова розповіла Радіо Свобода

«Ми в облозі»: жителька Чернігова про життя у місті та жахіття війни (відео)

Під обстрілами, без електрики, опалення і водопостачення котрий тиждень живуть люди у Чернігові. Інтернету та мобільної мережі у місті теж практично немає.


Місцевій жительці Оксані, за її словами, дивом вдалося зв'язатися із кореспондентом Радіо Свобода Тарасом Левченком. Кілька разів вона із чоловіком, 4-річною донькою та батьками похилого віку намагалися покинути рідну домівку, але міст через Десну, який сполучав Чернігів з Києвом – зруйнований. Натомість у довколишніх селах, каже Оксана, ховаються російські військовослужбовці. Люди бояться кудись з підвалів та чекають на зелений коридор - розповіла чернігівчанка в інтерв'ю.

РФ хоче дискредитувати Україну захопленими в Криму у 2014 році мінами, які вона нині заклала у Чорне море – МЗС

Міністерство закордонних справ України заявляє, що Росія, використовуючи морські міни з захоплених у 2014 році військових складів у Криму, вдається до провокацій та дискредитації України перед міжнародними партнерами у Чорному морі.

«Окрім захоплення і знищення цивільних морських суден, бомбардування території України з моря, Росія вигадала новий спосіб морського розбою, яким є використання морських мін у якості безконтрольних дрейфуючих боєприпасів. Саме такі дрейфуючі міни були виявлені 26-28 березня 2022 року поблизу узбережжя Туреччини та Румунії. За результатами проведеної ідентифікації встановлено, що це морські міни, які, станом на початок 2022 року, не перебували на обліку Військово-морських сил Збройних сил України. Зазначені міни були захоплені збройними силами РФ у 2014 році під час військового вторгнення та тимчасової окупації Росією українського міста Севастополь», – йдеться в заяві МЗС.

Свідоме використання Росією дрейфуючих морських мін перетворює їх на де-факто зброю невибіркової дії, яка загрожує передусім цивільному судноплавству у всій акваторії не тільки Чорного моря та Азовського морів, але й Керченського та Чорноморських проток, наголошують українські дипломати.

«Україна наполягає на притягненні Росії до міжнародної відповідальності за вчинення протиправних дій у Чорному морі, воєнні злочини і, зокрема, використання морських мін у якості зброї невибіркової дії, яка безконтрольно поширюється акваторією Чорного моря. Про використання Росію дрейфуючих мін у Чорному морі Україна, дотримуючись своїх міжнародних зобов’язань, сповістила Міжнародну морську організацію..., а також міжнародних партнерів каналами міжнародної автоматизованої системи безпеки навігації на морі», – повідомили в зовнішньополітичному відомстві.

Військове керівництво Росії раніше заявило про гуманітарний коридор для буцімто безпечного виходу іноземних суден із українських портів із 25 березня.

Что происходит в регионе, который Шойгу назвал приоритетной целью? (рос.)

Министр обороны России Сергей Шойгу заявил, что «основные задачи первого этапа «спецоперации» РФ выполнены, и это позволяет сосредоточить основные усилия на достижении главной цели – освобождении Донбасса». По его словам, российская армия якобы снизила боевой потенциал ВСУ, разбила Военно-морские силы Украины и «практически уничтожила военно-воздушные силы Украины и систему ее противовоздушной обороны».

В то же время только за прошедшие сутки, по сообщению украинских ВВС, Украина уничтожила 17 воздушных целей русской армии, среди которых 8 самолетов и 3 вертолета. Всего Украине за время большой войны удалось сбить почти 130 самолетов, столько же вертолетов и более 70-ти беспилотников. Шойгу сделал свое заявление на фоне переговоров Украины и России в турецком Стамбуле, где российские представители пообещали «кардинально сократить боевые действия на киевском и черниговском направлениях». А что тем временем происходит в Луганской области, где в начале полномасштабного наступления войскам России удалось продвинуться?

Если судить по заявлению Сергея Шойгу, основным направлением для ударов в ближайшее время должен стать Донбасс. Конечно, мы не знаем, с какой целью глава Минобороны агрессора делает такие анонсы, и соответствуют ли они реальным намерениям. Однако и без заявлений понятно, что пока что именно здесь российские войска продолжают проводить наступательные операции. Мариуполь в блокаде. Вдоль практически всей линии соприкосновения в Донецкой области идут бои. На Луганском направлении российские войска пытаются выйти на географические границы Луганской области.

Читайте далі тут

Гарантії і гаранти: про які гарантії безпеки йдеться на переговорах України і Росії?

Україна хоче отримати гарантії безпеки від країн-підписантів майбутнього договору, які були б, принаймні, «не меншими аніж надає 5 стаття Договору НАТО». Також йдеться про те, що гарантами безпеки України у майбутньому можуть стати 11 країн. Про це, зокрема, йшлося також на стамбульському раунді українсько-російських переговорів 29 березня. Суть можливого компромісу зводиться до наступного: навзамін неприєднання до НАТО, Україна може отримати гарантії безпеки від майже дюжини країн, а також гарантоване членство в Євросоюзі. Але чому багато хто в Україні не довіряє жодним гарантіям з боку Росії як країни-агресора?

Після стамбульського раунду перегорів делегацій України та Росії повідомили про деталі можливого майбутнього договору про гарантії безпеки Україні.

Все виглядає, згідно з повідомленнями, як певний компроміс – російська делегація повідомила про зменшення спроб просунутися на київському та чернігівському напрямках, натомість Україна начебто готова розглянути варіант нейтралітету.

Експерти, з якими поспілкувалось Радіо Свобода, закликають обережно підходити до заяв Росії і розуміти, що Москва робить це не в останню чергу через успішне відбиття Збройними силами України російської навали.

Далі читайте тут

У Львові згадали викрадених військами РФ мирних українців

У Львові відбулась акція на підтримку цивільних українців, викрадених насильницьким способом російськими військовими. На одній з стін будинку у місті спроектували фотографії облич людей і зачитали імена.

«Таких людей ми нарахували понад пів сотні на сьогодні. Понад 30 людей залишаються в заручниках. Ми не знаємо про їхнє місцезнаходження і в яких умовах вони утримуються. Найбільше викрадено людей з територій, які протягом війни окупувала Росія, з міст, які перебувають в облозі, як Маріуполь. Ми розпочали громадську кампанію #TheTaken, щоб розповісти історії цих людей, привернути увагу до них», ‒ розповіла Анастасія Москвичова, дослідниця Центру прав людини ZMINA.

Серед викрадених – переважно журналісти, активісти, громадські діячі, які є місцевими лідерами. З ними немає зв’язку, нічого невідомо про їхнє місце перебування. Щодня кількість викрадених українців зростає, зазначають правозахисники.

Громадська ініціатива з вимогою звільнити українців, яких утримують у заручниках російські військові, розпочалась у соціальних мережах. Організатори сподіваються на реакцію світу щодо воєнних злочинів, які чинить Росія на території України, що всі викрадені українці будуть звільнені і повернуться додому. А також просять усіх долучитись до ініціативи і повідомляти про зниклих громадян України.

«Відеозаписів «на межі» у нас вистачає». Як треба поводитися із військовополоненими?

Хто такі полонені? Яке міжнародне право їх захищає? Які правила поводження із тими, хто здався або потрапив у полон? Чому їх важливо дотримуватися? Про це Радіо Свобода розпитало колишнього заступника генерального прокурора України Гюндуза Мамедова та юриста-міжнародника із Центру політико-правових реформ Євгеном Крапивіним.

Де й коли було зняте – з’ясувати неможливо. Це про відео з нібито «нелюдським ставленням» українських військових до полонених російських солдатів. Спочатку їх поширила росіянка Марія Дубовікова, яка називає себе у соцмережах журналісткою, а згодом засновник розслідувального проєкту Bellingcat Еліот Гіґґінс. Проте вже без конкретних звинувачень і з приміткою: «цей дуже серйозний інцидент слід розслідувати».

Наразі експерти та розслідувачі шукають факти, які б підтвердили справжність цього відео чи спростували його.

Далі читайте тут

У ексначальника внутрішньої безпеки СБУ, який виїхав із України перед вторгненням, пройшли обшуки – «Схеми»

Ексначальник Головного управління внутрішньої безпеки СБУ, бригадний генерал Андрій Наумов виїхав за кордон за лічені години до повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну 24 лютого. Нині його діяльність розслідують правоохоронці за статтею «державна зрада». Про це повідомляють журналісти програми «Схеми» (проєкт Радіо Свобода) з посиланням на свідчення незалежних один від одного джерел серед правоохоронців.

Андрій Наумов – фігурант низки журналістських розслідувань про контрабандний імпорт та корупційні схеми на митниці. Фігурував у розслідуванні журналістів «Схем» про набуття елітного майна, не співставного з офіційними доходами держслужбовця.

Як встановили журналісти «Схем», перед початком повномасштабного вторгнення армії РФ Андрій Наумов у супроводі кількох людей залишив Україну 23 лютого. Його родина виїхала раніше.

У другій половині березня за низкою адрес Андрія Наумова відбулися обшуки. Як встановили «Схеми», це пов’язано із розслідуванням Державного бюро розслідувань, розпочатого за статтею 111 Кримінального кодексу («Державна зрада»), в якому фігурує ексначальник ГУ ВБ СБУ.

Обшуки провели за кількома адресами, зокрема і тими, про які йшлося в журналістському розслідуванні «Схем» про елітну нерухомість на той час високопосадовця СБУ – у квартирі в ЖК Alter Ego в центрі Києва та селищі Гребінки неподалік столиці. Ця нерухомість записана на його близьких.

Під час обшуків з’ясувалось, що нерухомість Андрія Наумова охороняють співробітники СБУ. Ймовірно, ця охорона надана в рамках кримінального провадження від 2021 року щодо можливої підготовки замаху на вбивство Наумова, повідомляють «Схеми». Цю справу експерти називали «внутрішньою боротьбою» всередині служби.

У Запорізькій області війська РФ перешкоджають роботі гуманітарних коридорів – місцева влада

Російські війська перешкоджають роботі «зелених коридорів» на території Запорізької області – про це повідомляє Запорізька обласна війська адміністрація та низка посадовців органів місцевого самоврядування у регіоні.

За даними голови Запорізької ОВА Олександра Старуха, окупованої території не змогли дістатися 70 автобусів для евакуації та вантажівок з гуманітарним вантажем, що виїхали зранку з обласного центру.

Водночас російські військові не пропустили до Запоріжжя евакуйованих зі сторони Енергодара та Бердянська, що виїхали звідти вдень 29 березня.

Дані про те, що не вдалося доправити 29 березня гуманітарний вантаж і транспорт для евакуації до Мелітополя, підтверджує мер міста Іван Федоров.

«Буквально півгодини тому отримали інформацію, що гуманітарний конвой не буде пропущений Російською Федерацією. О 10 ранку вийшов з міста Запоріжжя. Весь день простояв. Автобуси, вантажні машини простояли на блокпосту РФ у Василівці і так і не були пропущені до міста Мелітополь, з однієї сторони, для доставки життєво важливих медикаментів, продуктів харчування, а з іншої сторони – для евакуації людей, хто хоче виїхати з тимчасово окупованого Мелітополя», – повідомив Федоров у своєму відеозверненні.

Про відсутність «зеленого коридору» для евакуйованих заявляє також мер Енергодара Дмитро Орлов. Він рекомендує тим, хто виїхав з його міста, через наближення ночі повертатися додому.

Читайте також: Південь не підкоряється, точаться бої. Які шанси Кремля поділити Україну за «корейським» сценарієм?

«На жаль, офіційно оголошений зелений гуманітарний коридор, який було відкрито сьогодні зранку, не спрацював. Автоколона з Енергодара, як і з інших міст України, що рухалися в напрямку Запоріжжя, не змогла пройти Василівку. Оскільки час наближається до ночі, заради власної безпеки всім, хто намагався виїхати і зараз знаходиться у Василівці, рекомендовано повернутися додому», – йдеться у повідомленні Орлова.

Він пообіцяв повідомляти щодо подальшої організації «зелених коридорів», проте констатував з огляду на сьогоднішній досвід: «гарантувати, що вони спрацюють, зараз неможливо».

Інформацію про те, що евакуйовані з Енергодара та Дніпрорудного не змогли проїхати «зеленим коридором» до Запоріжжя, підтверджує в своєму телеграмі також народна депутатка Юлія Яцик, до мажоритарного округу якої входять ці міста.

ДСНС: через удар військ РФ по Миколаївській ОДА 12 людей загинули, 33 поранені

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що в результаті ракетного удару військ РФ по будівлі Миколаївської ОДА 12 людей загинули – їхні тіла деблокували з-під завалів, ще 33 зазнали поранень.

«Врятовано та вивільнено з під завалів 18 осіб, яких передано бригадам швидкої медичної допомоги. Пошуково-рятувальні роботи продовжуються», – повідомили рятувальники.

29 березня близько 08:45 у Миколаєві внаслідок обстрілу і влучання в дев’ятиповерхову будівлю Миколаївської ОДА зруйнувалася центральна її секція з дев’ятого по перший поверхи.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Нідерланди висилають 17 російських дипломатів, Бельгія – 21, Ірландія – 4, Чехія – 1

Нідерланди висилають із країни 17 осіб, акредитованих як дипломати при російських представництвах. Бельгія висилає 21 співробітника російської дипмісії, Ірландія – чотирьох, Чехія – одного. Про це повідомила влада цих країн.

Міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра назвав росіян «розвідниками, відрядженими до російських представництв під дипломатичним прикриттям». У твітері він заявив, що «офіцери розвідки становлять загрозу безпеці», а такий крок було здійснено «в координації з іншими країнами-однодумцями».

«Посла Росії [у Нідерландах] викликали сьогодні в МЗС. Посол був поінформований про те, що Нідерланди висилають із країни 17 офіцерів розвідки», – повідомили в МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві підсьавою для рішення назвали «інформацію від служб загальної та військової розвідки та безпеки, що свідчить про те, що зазначені особи, акредитовані як дипломати при російських представництвах у Нідерландах, таємно здійснюють розвідувальну діяльність».

Російські військові викрали 11 мерів міст та 8 посадовців муніципалітетів – Кличко

Російські військові продовжують викрадати мерів та посадовців міської влади на тимчасово окупованих територіях. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко, який також очолює Асоціацію міст України.

«Вбивства, викрадення та тортури цивільних – ось, що робить російський агресор, що прийшов знищити Україну і українців. За час війни, з 24 лютого, окупанти викрали 11 міських голів та вісім інших посадовців муніципалітетів», – заявив Кличко.

Читайте також: Російські війська вийшли зі Славутича – мер Фомічов

Він вказав на те, що викрадення голів громад у воєнний час наражає на небезпеку всіх жителів таких громад, адже вони відповідають за критичне управління та життєзабезпечення населених пунктів.

«Окупанти вдаються до варварства, бо не можуть здолати нас. І не знають, що робити, коли українці їх зустрічають не з квітами, а прокльонами і вимогами йти геть», – прокоментував мер столиці.

Він закликав міжнародні організації та мерів муніципалітетів країн Європи: «докладайте всіх зусиль, застосовуйте всі можливі механізми і тиск, щоб допомогти Україні якнайшвидше подолати російську навалу».

Читайте також: СБУ розслідує насильне вивезення Росією українців з Маріуполя та окупованого Донбасу

Російські війська вдаються до викрадення людей, зокрема, міських голів, політиків і журналістів на тимчасово окупованих територіях. Наприклад, 19 березня Херсонська обласна державна адміністрація повідомила про викрадення міського голови Берислава Олександра Шаповалова.

Міністерка з питань реінтеграції окупованих територій Ірина Верещук 25 березня повідомила про 14 політиків та представників місцевого самоврядування, які були викрадені російськими військовими.

Мінцифри нагадує: подати заявку на отримання 6,5 тисяч допомоги можна до кінця березня

Міністерство цифрової трансформації закликає українців поквапитися з заявками на отримання грошової допомоги у 6,5 тисяч гривень за програмою «єПідтримка».

«Нагадуємо, що подати заявку, щоб отримати 6500 грн, ви можете до 31 березня включно. «єПідтримка» надходитиме доти, доки всі не отримають кошти», – зазначають у Мінцифри.

Кабмін обмежив термін подачі заявок на отримання допомоги в рамках «єПідтримки»

У відомстві додають, що від початку запуску послуги запит на отримання «єПідтримки» надіслали вже 4,4 мільйона українців, а 3,3 мільйона з них вже отримали відшкодування.

Загалом станом на 29 березня за програмою «єПідтримка» Україна виплатила населенню 22 мільярда гривень.

Отримати компенсацію через «єПідтримку» можуть наймані працівники, за яких сплачується єдиний соціальний внесок, та фізичні особи-підприємці усіх груп із населених пунктів, де активно ведуться бойові дії.

СБУ розслідує насильне вивезення Росією українців з Маріуполя та окупованого Донбасу

Служба безпеки України розпочала розслідування насильного вивезення Росією декількох десятків тисяч українців з Маріуполя та окупованого Донбасу.

«Рашисти в ультимативній формі та погрожуючи зброєю змушують українців сідати у автобуси, забирають документи та вивозять з України. Служба безпеки документує всі наявні факти вчинення злочинів, збирається доказова база для міжнародних судів», – наголошують у СБУ.

Терор як засіб: навіщо Путіну вщент зруйнований Маріуполь?

Раніше генеральна прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що дії російської армії у Маріуполі можуть мати ознаки геноциду.

За даними української омбудсвумен Людмили Денісової, лише упродовж 26 березня з непідконтрольних Києву територій Донецької та Луганської областей вивезли понад 19,6 тисяч мирних жителів, зокрема 3300 дітей, а з Маріуполя – понад 98 тисяч осіб.

Станом на 28 березня місцева влада повідомляла, що у Маріуполі залишалося понад 100 тисяч людей.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG