Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї механізованої бригади ЗСУ веде вогонь із гаубиці 2с5 «Гіацинт-с». Донеччина, Часів Яр, 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

В Енергодарі відбулася акція ненасильницького спротиву військам РФ

У Енергодарі, поряд з яким розташована Запорізька атомна електростанція, 28 березня відбулася акція протесту проти окупації міста російськими військами. Про це у своєму телеграм-каналі повідомляє мер міста Дмитро Орлов. Він зазначає, що учасники акції, зокрема, вимагали звільнення з полону російських військових його першого заступника Івана Самойдюка.

Також Орлов оприлюднив відео з акції. На ньому видно, як люди з національними прапорами і плакатами «Енергодар – це Україна», «Нет войне», «Руzzкие домой», співають гімн України.

«Мешканці Енергодара зібралися на мирний мітинг, щоб вкотре показати: попри все, Енергодар був і залишається українським містом, в якому живуть і працюють українці. Люди вимагають звільнити з полону першого заступника міського голови Івана Самойдюка. Вони прагнуть жити в вільному місті під державними прапорами. На площі біля палацу культури «Сучасник» пролунав Гімн України – як символ національної самоідентифікації та волелюбності нашого народу», – повідомляє Орлов.

Напередодні, 27 березня, мер Енергодара заявив про створення військами Росії власних «органів влади» в місті.

Генштаб: Росія переміщує додаткові підрозділи своїх військ в Україну

Росія проводить підготовку і переміщення додаткових підрозділів своїх військ для ведення бойових дій на території України, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.

«За наявною інформацією заплановано відправку військової техніки та 150 військовослужбовців зі складу 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту (пункт постійної дислокації місто Владивосток). Сформовано підрозділ 14-ї окремої бригади спеціального призначення Східного військового округу (пункт постійної дислокації місто Хабаровськ), терміни готовності до відрядження – травень поточного року», – заявили в Генштабі 28 березня, в 33-ю добу війни Росії проти України.

За повідомленням, основні зусилля російські військові зосереджують на «утриманні зайнятих рубежів і підготовці до відновлення наступальних дій».

«Відзначається перегрупування з метою нарощування наступальних спроможностей для виконання завдання щодо виходу на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей. При цьому противником продовжується нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури», – йдеться в повідомленні.

За добу Харківщина зазнала 59 артилерійських і мінометних обстрілів, 180 обстрілів із РСЗВ – ОВА

Російські військові минулої доби завдали по Харківській області 59 артилерійських і мінометних обстрілів, а також близько 180 обстрілів із РСЗВ, у тому числі з типу «Смерч» – це заборонені відповідними міжнародними договорами касетні боєприпаси, повідомив голова ОВА Олег Синєгубов.

За його словами, артилерійських і мінометних обстрілів зазнали райони Салтівки, Олексіївки, П’ятихаток, Чугуїв, Дергачі.

«Збройні сили України на Харківщині по деяких напрямках перейшли в контрнаступ. Мала Рогань повністю перебуває під контролем наших військ і «зачищена» від окупантів. Так само і Вільхівка. Звільнена від ворога Гусарівка, що біля Балаклії», – додав Синєгубов.

За його словами, «запеклі бої» тривають в Ізюмі.

Генштаб ЗСУ: втрати військ РФ в Україні сягають 17 тисяч осіб

Росія втратила у війні з Україною близько 17 тисяч своїх військових, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 березня.

Крім того, серед втрат РФ:

  • 586 танків
  • 1694 бойових броньованих машин
  • 302 артилерійські системи
  • 95 РСЗВ
  • 54 засоби ППО
  • 123 літаки
  • 127 гелікоптерів
  • 1150 одиниць автомобільної техніки
  • 7 кораблів /катерів
  • 73 цистерни з ПММ
  • 66 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 21 одиниця спеціальної техніки
  • 4 пускові установки ОТРК/ТРК.

«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – додали в Генштабі.

25 березня Генеральний штаб збройних сил РФ лише вдруге за понад місяць масштабної війни проти України оприлюднив дані про втрати російських військ, згідно з якими 1351 російський військовослужбовець загинув, ще 3825 – зазнали поранень​.

За оцінками НАТО, під час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових, писало видання Time 24 березня. При цьому разом із пораненими загальні втрати військ Росії можуть сягати 30–40 тисяч людей.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Гуманітарні коридори 28 березня не працюватимуть через загрозу провокацій – Верещук

Гуманітарні коридори для евакуації цивільних із населених пунктів, розташованих у зоні бойових дій, 28 березня не будуть відкриватися, повідомила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Наша розвідка повідомила про можливі провокації з боку окупантів на маршрутах гуманітарних коридорів. Тому, з міркувань безпеки громадян, сьогодні гуманітарні коридори не відкриваємо», – написала вона у телеграм-каналі вранці 28 березня.

Напередодні міністерка повідомила, що 27 березня спрацювали два гуманітарних коридори в Донецькій та Луганській областях, із зон бойових дій вивезли 1 100 людей.

Словаччина нагородила Зеленського премією Александра Дубчека – прем’єр

Словаччина нагородила президента України Володимира Зеленського державною премією імені Александра Дубчека, повідомив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер.

«Словаччина нагородила Зеленського державною премією Александра Дубчека – словацьким символом свободи і надії. Путін вирішив повторити в Україні те, що Радянський Союз зробив у 1968 році у Чехословаччині. Він використовує військову силу, щоб придушити людське прагнення до демократії – це неприпустимо!», – написав Геґер у твітері пізно ввечері 27 березня.

Президент Володимир Зеленський, який під час повномасштабного вторгнення Росії залишається в Києві, виступав зі численнями зверненнями до міжнародної спільноти, зокрема законодавчих органів інших країн: Конгресу США, Палати громад Великої Британії, німецького Бундестагу, закликаючи посилювати допомогу Україні і протидію Росії.

Російські війська вийшли зі Славутича – мер Фомічов

Російські війська залишили українське місто Славутич, де живе персонал із виведення з експлуатації Чорнобильської атомної електростанції, повідомив 28 березня зранку міський голова Юрій Фомічов.

«Вони завершили роботу, яку планували. Вони обстежили місто, сьогодні закінчили і виїхали з міста. Зараз у місті їх немає», – зазначив у відеоролику голова Славутича.

Фомічов, який сидів перед двома невеликими прапорами Європейського союзу та України, додав, що не співпрацює з росіянами. Минулого тижня губернатор області Олександр Павлюк заявив, що російські війська викрали міського голову.

Агенція Reuters інформує, що не може негайно перевірити ці повідомлення.

Ракетний удар на Волині був завданий із боку Білорусі – голова ОВА

Ракетний удар по Волинській області ввечері 27 березня був завданий із боку Білорусі, повідомив голова Волинської обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко.

«Крилата ракета була випущена зі сторони Республіки Білорусь. Зараз на місці ракетного удару досі працюють рятувальники», – повідомив він після півночі в своєму телеграм-каналі.

За попередніми даними, інформації про жертв немає, додав Погуляйко. Раніше він повідомляв, що ціллю удару була нафтобаза.

Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький напередодні повідомив про знищення нафтобази у Львові, в яку 26 березня влучила ракета російських військ. Того ж дня була обстріляна нафтобаза у Дубні на Рівненщині. Очільник Рівненської ОВА Віталій Коваль також повідомив, що нафтобаза зруйнована.

Прокуратура: через війну Росії в Україні загинули 143 дитини

Внаслідок вторгнення Росії в Україні загинули 143 дитини, 216 поранені, повідомили в Офісі генерального прокурора вранці 28 березня.

«Найбільше постраждало дітей у Київській – 67, Харківській – 49, Донецькій – 53, Чернігівській – 38, Миколаївський – 30, Луганській – 27, Запорізькій – 21, Херсонській – 24, столиці – 16, Житомирській – 15 і Сумській – 14 областях», – йдеться в повідомленні.

За даними ОГП, через бомбардування й обстріли в Україні пошкоджено 733 заклади освіти, 74 з них зруйновані повністю.

На церемонії вручення «Оскара» оголосили хвилину мовчання на знак солідарності з Україною

Під час церемонії вручення кінопремії «Оскар» у США цієї ночі (за київським часом) оголошували хвилину мовчання на знак солідарності з народом України, що страждає через війну, розв’язану Росією.

«Ми хотіли б оголосити хвилину мовчання, щоб показати нашу підтримку народу України, який зараз стикається із вторгненням, конфліктом і несправедливістю на власній землі… Хоча кіно є важливим засобом для нас, щоб висловити нашу людяність під час конфлікту, реальність така, що мільйони сімей в Україні потребують їжі, медичної допомоги, чистої води та екстрених служб. Ресурсів обмаль, і ми – разом як глобальна спільнота – можемо зробити більше», – йшлося в повідомленні.

Напис закінчувався так: «Ми просимо вас підтримувати Україну будь-яким способом. #StandWithUkraine».

Згадки про Росію, яка почала війну, в повідомленні не було.

ОГП відкрив провадження через загибель 7 людей на Харківщині внаслідок обстрілу з боку сил РФ

Офіс генерального прокурора повідомив про відкриття кримінального провадження через загибель сімох людей внаслідок обстрілу села на Харківщині.

Як повідомили в ОГП ввечері 27 березня, провадження відкрили за фактом порушення законів і звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

«За даними слідства, 27 березня 2022 року військовослужбовці ЗС РФ здійснили артилерійський обстріл с. Оскіл Ізюмського району Харківської області. Внаслідок цього пошкоджено будинок, загинуло 4 особи, серед них 7-річний хлопчик. 4-річна дитина зазнала поранення. Також в інших частинах села під час обстрілів загинули ще 3 людини, серед яких 16-річний хлопець. Чотири особи поранені», – йдеться в повідомленні.

За даними Офісу генпрокурора України, від часу масштабного вторгнення військ Росії зареєстровано 3 003 воєнних злочинів та злочинків агресії.

ЗСУ відбили 5 атак російських військ на Донецькому і Луганському напрямках – Генштаб

На Донецькому і Луганському напрямках угрупованням Об’єднаних сил за минулу добу відбито п’ять атак російських сил, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України вранці 28 березня.

«Українськими воїнами знищено два танки, бойову машину піхоти та один автомобіль. Також противник мав втрати у живій силі. Дані по кількості уточнюються», – йдеться в повідомленні.

У 33-ій день війни Росії проти України угруповання сил оборони, за даними Генштабу, продовжує ведення оборонної операції на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.

«Тривають оборонні бої в районах населених пунктів Топольське, Кам’янка, Суха Кам’янка. Угруповання наших військ ефективно стримують просування противника у напрямках населених пунктів Гуляйполе і Запоріжжя. На Авдіївському напрямку українські воїни відбивають штурмові дії окупантів в районі населеного пункту Верхньоторецьке», – йдеться в повідомленні.

Угруповання сил і засобів оборони Києва «стримує противника, який намагається прорвати оборону з північного заходу і сходу з метою взяття під контроль ключових автошляхів і населених пунктів».

Зеленський про майбутні переговори з РФ у Туреччині: «наші пріоритети – відомі»

Президент України Володимир Зеленський заявив перед запланованими на 28-30 березня переговорами з Росією в Туреччині, що пріоритети української сторони на цих переговорах – відомі.

«Попереду – і новий раунд переговорів, бо ми шукаємо миру. Реально. Без затягування. Як мені доповіли, є можливість і потреба очної зустрічі вже на території Туреччини. Це непогано. Подивимося на результат. Наші пріоритети на переговорах відомі. Суверенітет і територіальна цілісність України не підлягають сумніву. Дієві гарантії безпеки для нашої держави – обовʼязкові. Очевидна й наша мета – мир і якнайшвидше відновлення нормального життя в нашій рідній державі», – сказав голова держави у нічному зверненні.

Перед цим в інтерв’ю російським ЗМІ (яке в Росії публікувати заборонили) Зеленський наголосив, що на переговорах із РФ найголовнішими і найважливішими питаннями є гарантії безпеки, нейтралітет і без’ядерний статус України, а «денацифікація» та демілітаризація не обговорюється взагалі.

«Денацифікацію» та демілітаризацію ми не обговорюємо взагалі. Я сказав, що ми взагалі не сядемо за стіл перемовин, якщо ми говоритимемо про якусь демілітаризацію, якусь «денацифікацію». Для мене це абсолютно незрозумілі речі», – цитує слова президента його пресслужба.

Щодо гарантій безпеки, то, за словами Зеленського, його «цікавить, щоб це не був ще один папірець на кшталт Будапештського меморандуму».

«Нас цікавить, щоб цей папір перетворився на серйозний договір, який буде підписаний всіма гарантами», – сказав президент.

За його словами, обов’язково має бути верифікація цього документа у парламентах країн-гарантів, а в Україні повинен відбутися референдум із цього питання.

«Російській стороні потрібні гарантії, що це відбудеться. Тому референдум. Тому що тільки народ може ухвалити рішення, що може бути такий статус і такі гаранти. Референдум відбудеться впродовж кількох місяців, а зміни до Конституції відбуватимуться мінімум рік. Згідно з нашим чинним законодавством», – сказав голова держави.

ЗСУ: за добу збили 4 російських літаки, вертоліт, 2 БпЛА і 2 ракети

Повітряні сили Збройних сил України за добу 27 березня знищили чотири російських літаки, один вертоліт, два безпілотники і дві крилаті ракети РФ, повідомило у ніч на 28 березня Командування Повітряних сил.

«Доба 27 березня спершу видалася відносно спокійною в повітряному просторі нашої держави. Втім уже зранку на Харківщині було збито один літак, імовірно винищувач-бомбардувальник Су-34, а на Київщині – вертоліт та БпЛА рашистів. Загострення почалося ближче до 22 години… Масований авіаналіт російські окупанти здійснили з півночі Київської області, де втратили одразу три літаки», – йдеться в повідомленні.

Київ неодноразово просив НАТО закрити небо над країною, щоб зупинити бомбардування та авіанальоти російської армії. Однак на прохання «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою.

Російські війська відмовилися від наступу на Суми, були спроби просуватися до Ізюма – Генштаб

Росія продовжує переміщувати додаткові військові підрозділи зі складу Тихоокеанського флоту та Західного військового округу, проте перевезення з глибин її території сповільнилися – про це йдеться в зведенні Генерального штабу Збройних сил за підсумками доби 27 березня.

Командування все ще оцінює як високу ймовірність залучення армії Білорусі до російської агресії проти України.

«Продовжується ведення повітряної розвідки на напрямках Ковель, Вараш, Сарни. Фіксується підвезення автомобільним транспортом до району населеного пункту Калинковичі ракет до ОТРК «Іскандер-М», – йдеться в зведенні.

За даними штабу, активного наступу на Сіверському та Поліському напрямку не спостерігалося. Зокрема, на Поліссі підрозділи, які зазнали суттєвих втрат, відводяться на територію Білорусі – у Генштабі заявляють про виведення з території Київської області до сусідньої країни двох батальйонних тактичних груп зі складу 106-ї повітряно-десантної дивізії.

Крім того, російські війська продовжують ракетні та авіаційні удари по об’єктах військової інфраструктури та передових позиціях «з метою нанесення втрат та виснаження особового складу».

«На Слобожанському напрямку ворог відмовився від наступальних дій в районі міста Суми, намагається здійснити перегрупування та відведення підрозділів на інші напрямки. Так, одна з БТГр зі складу 1-ї танкової армії ворога, що була задіяна у бойових діях, в повному обсязі виведена з України на територію російської федерації. Окупанти продовжували завдавати ударів по об’єктах інфраструктури міста Харкова. У напрямку на місто Ізюм намагалися вести наступальні дії», – повідомляє командування.

Росія поширює відео про нібито «нелюдське ставлення» українських військових до полонених – Залужний

Російські війська поширюють постановочні відео про нібито нелюдське ставлення українських військових до полонених, заявив головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний.

«З метою дискредитації сил оборони України ворог знімає та поширює постановочні відео з нелюдським ставленням нібито «українських військових» до «російських полонених», – повідомив він.

Залужний наголосив, що Збройні сили та інші українські військові формування дотримуються норм міжнародного гуманітарного права.

«Закликаю враховувати реалії інформаційно-психологічної війни і довіряти лише офіційним джерелам», – додав головнокомандувач.

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила 19 березня, що точна кількість російських військовополонених наразі невідома, проте йдеться про сотні людей. Вона зазначила, що Україна дотримується норм міжнародного гуманітарного права у поводженні з полоненими.

Голова Харківської ОВА заявив про звільнення від російських військ села Мала Рогань

Збройні сили України перейшли в контрнаступ на деяких напрямках Харківської області, повідомив голова обласної військової адміністрації Олег Синєгубов 27 березня.

«На сьогодні можемо впевнено сказати, що Мала Рогань повністю знаходиться під контролем наших військ і «зачищена» від окупантів. Триває ліквідація залишків військ Російської Федерації у Вільхівці. Женемо окупантів до кордонів із РФ», – заявив він у своєму Телеграмі.

Водночас Синєгубов вказав на випадки загибелі мирних жителів внаслідок обстрілів російських військ.

Зокрема, родина з чотирьох людей загинула через авіаудари по Осколу в Ізюмському районі, чотирирічна дитина отримала поранення.

Офіг генерального прокурора повідомив загалом про сімох загиблих внаслідок обстрілу Осколу. Окрім згаданих чотирьох людей, серед яких семирічний хлопчик, в інших частинах села загинуло ще троє цивільних, один з яких – 16-річний підліток. Ще четверо селян отримали поранення.

Правоохоронці відкрили провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни.

З Маріуполя та міст Луганщини евакуювали 1 100 людей – Верещук

Протягом дня 27 березня спрацювали два гуманітарних коридори в Донецькій та Луганській областях, повідомила міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

За її словами, із зон бойових дій вивезли 1 100 людей.

«Донецька область: з Маріуполя до Запоріжжя на власному автотранспорті дісталися 586 людей. Також 15 автобусів доїхали до блокпосту на в’їзді до Бердянська і завтра зранку мають бути подані до місця зборів для евакуації – вулиця Мелітопольське шосе, 27», – сказала міністерка.

Вона нагадала, що в Бердянську працюють гуманітарні штаби для допомоги маріупольцям.

«Луганська область: гуманітарним коридором з Рубіжного, Лисичанська, Сєвєродонецька та Попасної до Бахмута вдалося евакуювати 513 людей», – додала Верещук.

Вона також повідомила, що поліція вивела 155 жінок, дітей та літніх людей з-під завалів хлібзаводу та зі сховища школи на Луганщині.

«Жінки, діти, літні люди та люди з інвалідністю були врятовані завдяки героїзму патрульних поліції Луганської області. Попри порушення режиму тиші з боку окупантів вони витягли і врятували всіх людей», – сказала урядовиця.

Завтра, за її словами, планується продовжити евакуацію з Маріуполя та запустити гуманітарні коридори до Сумської області.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Волинська область: голова ОВА повідомив про ракетні удари по нафтобазі

Російські війська завдали ракетних ударів по нафтобазі на Волині, повідомив голова обласної військової адміністрації Юрій Погуляйко увечері 27 березня.

«Щодо вибухів, що пролунали. Це були ракетні удари по нафтобазі. Повітряна тривога триває. Будьте в укриттях!» – йдеться в повідомленні.

Мер Луцька Ігор Поліщук раніше попросив місцевих жителів залишатися в укриттях і не публікувати фото та відео з місця вибухів.

Раніше голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький повідомив про знищення нафтобази у Львові, в яку 26 березня влучила ракета російських військ.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Міжнародний комітет Червоного Хреста: репутаційна криза через війну в Україні

Віцепрем’єр-міністр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук анонсувала звернення до Міжнародного комітету Червоного Хреста (МКЧХ). Україна, зазначила вона, вимагатиме від МКЧХ роз’яснень стосовно його рішення відкрити представництво в Ростові-на-Дону – ніби для того, щоб «допомагати українцям з російського боку». В ефірі телемарафону єдиних новин #UAразом Верещук заявила, що в такому випадку МКЧХ стане «учасником злочину». Читайте про це за лінком

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG