Доступність посилання

ТОП новини
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

В Одеській області 27 березня були збиті дві російські ракети – військові

Російські військові 27 березня випустили по Одеській області дві ракети, але їх було збито. Про це з посиланням на оперативне командування «Південь» повідомили у Центрі стратегічних комунікацій.

«Зранку 27 березня окупанти запустили дві ракети по Одеській області, але жодна не потрапила в ціль. Система оборони Одещини налагоджена чітко і готова протидіяти будь-яким провокаціям противника, заявили в оперативному командуванні «Південь», – мовиться у повідомленні.

Зазначається, що обстрілами російські військові намагаються проводити повітряну розвідку берегової смуги та чинити психологічний тиск на цивільне населення прибережних районів.

Раніше 27 березня у Командуванні Повітряних сил Збройних сил України заявили, що російські військові вдаються до «повітряного терору», запускаючи по українських містах десятки крилатих і балістичних ракет.

У Командуванні ПСУ заявили, що зараз – «саме час» ухвалити рішення і «передати Україні сучасні зенітні ракетні комплекси західного виробництва, а також літаки F-15, F-16, або ж F-18».

Київ неодноразово просив НАТО закрити небо над країною, щоб зупинити бомбардування та авіанальоти російської армії. Однак на прохання «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою.

Керівник Auchan заявив, що компанія не піде з Росії. Кулеба закликав її бойкотувати

Генеральний директор Auchan Retail Ів Клод заявив, що компанія не піде з російського ринку, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Про це він сказав в інтерв’ю Le Journal du Dimanche.

При цьому Клод стверджує, що таке рішення не зумовлене економічними або фінансовими причинами. За словами керівника компанії, він очікує, що цьогоріч бізнес у Росії буде збитковим. Він також занепокоєний тим, що вихід Auchan з Росії призвів би до втрати роботи 30 тисячами росіян, а місцевим менеджерам би загрожувала кримінальна відповідальність «за шахрайське банкрутство».

За даними агентства Bloomberg, у 2021 році Auchan отримав у Росії понад 3 мільярди євро доходів, що становило 10% від загального річного доходу компанії.

Заява Іва Клода прозвучала невдовзі після звернення до парламенту Франції президента України Володимира Зеленського, в якому він закликав французькі компанії, зокрема й Auchan, вийти в з Росії, звинувативши їх у спонсоруванні військової машини Кремля.

«Пан Зеленський дуже смілива людина, яку я поважаю. У контексті війни у своїй країні він є зразком. Але ці слова несправедливі. Немаж сенсу налаштовувати людей один на одного. Найважливіше для нас – зберегти наших співробітників і забезпечити нашу основну місію, яка полягає в тому, щоб і надалі годувати населення цих двох країн. У нас ніколи не було іншої мети. Я готовий прийняти громадську думку, яка з нами не погоджується. Нас легко критикувати, але ми тут, ми відкриті і діємо на користь мирного населення», – цитує Клода Le Journal du Dimanche.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відповідь на заяву гендиректора Auchan закликав бойкотувати компанію.

«Очевидно, втрата робочих місць в Росії важливіша, за втрату життя в Україні. Якщо Auchan ігнорує 139 українських дітей, убитих за цей місяць російського вторгнення, то ігноруємо Auchan та всі їхні продукти. Бойкот», – написав Кулеба у твітері.

МЗС про плани ватажка «ЛНР» провести «референдум»: «юридично нікчемні і не матимуть правових наслідків»

Проведення так званих «референдумів» ватажками підтримуваних Росією збройних угруповань, які окупують частину Донбасу, не матиме юридичних наслідків. Про це у коментарі Радіо Свобода заявив речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.

«Російська Федерація не полишає спроб підірвати суверенітет та територіальну цілісність України. Будь-які фейкові референдуми на тимчасово окупованих територіях є юридично нікчемними та не матимуть правових наслідків», – наголосили в МЗС.

Речник відомства зазначив, що жодна країна світу не визнає «насильницьку зміну міжнародно визнаних кордонів нашої держави».

«Натомість, Росія отримає іще більш рішучу відповідь міжнародної спільноти, яка пришвидшить її падіння в прірві глобальної ізоляції», – додав Ніколенко.

Ватажок угруповання «ЛНР» Леонід Пасічник заявив, що найближчим часом на території, підконтрольній цьому підтримуваному РФ угрупованню, може відбутися «референдум» про входження до складу Росії.

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав незалежність окупованих частин Донбасу, де діють угруповання «ЛНР» і «ДНР». Під приводом їх захисту 24 лютого Путін розпорядився розпочати повномасштабну війну проти України, яку влада Росії називає «спеціальною військовою операцією».

У 2014 році псевдореферендум про вступ до Росії був проведений в українській Автономній Республіці Крим і Севастополі. Його підсумки стали для Росії формальним приводом для прийняття цих територій до свого складу.

Анексію Криму не визнала переважна більшість країн світу, вказуючи, зокрема, на те, що голосування було проведене після того, як Крим взяли під контроль російські військові, саме його проведення суперечило законам України, а чесність і прозорість не була забезпечена.

Кабмін обмежив термін подачі заявок на отримання допомоги в рамках «єПідтримки»

Кабінет міністрів України обмежив термін подачі заявок на отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка». Відповідна постанова від 24 березня оприлюднена на «Урядовому порталі».

«Встановити, що останнім днем подачі запитів (заявок) для отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка» є 31 березня 2022 року», – мовиться у постанові.

У своєму зверненні 26 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що за програмою «єПідтримка» людям, які втратили роботу через війну, виплатили загалом понад 20 мільярдів гривень.

За інформацією Мінцифри, щоб отримати допомогу потрібно авторизуватись у Дії та обрати послугу єПідтримка. Області, де наразі працюватиме послуга: Чернігівська, Сумська, Харківська, Херсонська, Миколаївська, Запорізька, Донецька, Луганська, Житомирська, Одеська, Волинська, Київська та місто Київ.

7 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу на час війни, який звільняє від сплати низки податків на період воєнного стану і мінімум на рік після його завершення.

Крім того, за словами голови держави, відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.

Зеленський: «Усі на планеті мають знати, що робить Росія»

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив на сторінці у фейсбуці фото наслідків повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

«Усі на планеті мають знати, що робить Росія. Щоб відповідальність за злочини проти українського народу стала для російських військових невідворотною й максимально жорсткою», – зазначив глава держави.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну продовжується з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території і називає це «спеціальною операцією», яка має на меті «демілітаризацію та денацифікацію».

Україна працює над усуненням Росії з МАГАТЕ – Зеркаль

Україна разом з партнерами працює над усуненням Росії з Міжнародної агенції з атомної енергії (МАГАТЕ) або ж принаймні відсторонення росіян від ключових позицій у секретаріаті організації. Про це повідомила радниця міністра енергетики України Олена Зеркаль.

«Незаперечною підставою для цього є політика ядерного тероризму, яку проводять росіяни, захоплюючи українські АЕС», – зазначили в українському уряді.

Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції. Зокрема, ЧАЕС загарбники захопили в перший день вторгнення, 24 лютого.

Через дії Росії на ЧАЕС та ЗАЕС у МАГАТЕ створили цілодобовий кризовий центр для моніторингу ситуації на АЕС України, а Офіс генпрокурора відкрив низку проваджень за статтею «екоцид».

В уряді також повідомили, що російські військові розграбували і знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю шість мільйонів євро.

Окрім того, за даними Міндовкілля України, внаслідок бойових дій та підпалів військами РФ лісів і перелогів зони відчуження відбувається підвищення рівня радіоактивного забруднення повітря.

У Держприкордонній службі розповіли про ситуацію на західному кордоні України

У Державній прикордонній службі України звітували про ситуацію на західному кордоні країни протягом минулої доби.

Так, 26 березня західні кордони України з ЄС та Молдовою перетнули понад 76 тисяч осіб та більше 16 тисяч транспортних засобів. У порівнянні з попередньою добою пасажиропотік на західній ділянці кордону збільшився на 10 тисяч осіб.

«Минулої доби з України вибуло понад 49 тисяч осіб. 30 тисяч з них перетнули кордон до Польщі», – повідомили у ДПСУ, порекомендувавши для перетину кордону до ЄС обирати також пункти пропуску на межі з Угорщиною, Словаччиною, Румунією і Молдовою.

«До України за минулу добу прибули 27 тисяч осіб. Більше 22 тисяч з них – українці, переважна більшість з яких чоловіки, що готові захищати Батьківщину зі зброєю в руках. Дякуємо нашим співвітчизниками! Загалом з початку відкритої збройної агресії до України повернулися близько 442 тисяч наших співгромадян», – заявили в відомстві.

У ДПСУ нагадали – усі пункти пропуску на західному кордоні, крім ПП «Дзвінкове», працюють у цілодобовому режимі.

«Крім оформлення людей і транспорту, прикордонники спільно з митниками здійснюють також пропуск гуманітарної допомоги для українського війська та наших співвітчизників. За минулу добу на західних кордонах було оформлено понад 900 транспортних засобів з гуманітарними вантажами», – зазначили прикордонники.

Служба радить відстежувати завантаженість пунктів пропуску для перетину кордону до ЄС і Молдови на сторінці Західного регіонального управління ДПСУ у фейсбуці. Дані там оновлюються кожні дві години.

20 березня в ООН заявили, що десять мільйонів людей – приблизно чверть населення – залишили свої домівки в Україні через вторгнення Росії. За даними УВКБ ООН, понад 3,4 мільйона українців, переважно жінок і дітей, залишили країну з початку російського вторгнення 24 лютого.

Українські чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть виїхати через оголошену мобілізацію.

Ватажок угруповання «ЛНР» анонсував «референдум» про приєднання до Росії

Ватажок угруповання «ЛНР» Леонід Пасічник заявив, що найближчим часом на території, підконтрольній цьому підтримуваному РФ угрупованню, може відбутися «референдум» про входження до складу Росії.

«Народ реалізує своє абсолютне конституційне право і висловить свою думку щодо вступу до РФ. Я чомусь упевнений, що це саме так і буде», – наводять слова Пасічника російські державні агентства. Дати проведення так званого «референдуму» він не назвав.

21 лютого президент Росії Володимир Путін визнав незалежність окупованих частин Донбасу, де діють угруповання «ЛНР» і «ДНР». Під приводом їх захисту 24 лютого Путін розпорядився розпочати повномасштабну війну проти України, яку влада Росії називає «спеціальною військовою операцією».

У 2014 році псевдореферендум про вступ до Росії був проведений в українській Автономній Республіці Крим і Севастополі. Його підсумки стали для Росії формальним приводом для прийняття цих територій до свого складу.

Анексію Криму не визнала переважна більшість країн світу, вказуючи, зокрема, на те, що голосування було проведене після того, як Крим взяли під контроль російські військові, саме його проведення суперечило законам України, а чесність і прозорість не була забезпечена.

«Пекло» у Тростянці: Все, що залишилося від колон військової техніки РФ на Сумщині

Місто Тростянець на Сумщині звільнене після запеклих боїв. Про це повідомив 26 березня голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, зазначивши: «Офіційно. Нарешті Тростянець звільнено від орків! Дякую ЗСУ та всім причетним! Пропонуємо вашій увазі відео від 25 березня, надане 93-ю ОМБр ЗСУ «Холодний Яр»

Міндовкілля: армія РФ знищує екосистему зони відчуження

Внаслідок бойових дій та підпалів військами РФ лісів і перелогів зони відчуження відбувається підвищення рівня радіоактивного забруднення повітря. Про це повідомили 26 березня у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Пожежі у зоні відчуження несуть великі радіологічні ризики. До широкомасштабного російського вторгнення радіаційний фон у зоні відчуження контролювався за допомогою Автоматизованої системи контролю радіаційного стану у 39 пунктах. Наразі такий контроль та гасіння пожеж неможливі внаслідок окупації зони відчуження російськими військами», – мовиться у повідомленні.

Як зазначили у міністерстві, за допомогою супутників знімків NASA та Європейського космічного агентства ESA вдається фіксувати великі пожежі, але у відомстві не виключають існування значної кількості менших джерел загоряння.

За наявними супутниковими даними, існує 31 осередок великих пожеж у природних екосистемах та покинутих селах зони відчуження загальною площею понад 10 га.

«Як ми інформували раніше, завдяки сприятливим погодним умовам, пожежі наразі самозгасають. Однак через низку факторів у найближчий час прогнозується збільшення кількості та площі пожеж. Не виключаємо, що за сприятливих умов пожежі набудуть катастрофічних масштабів 2020 року», – заявили у міністерстві.

Раніше в уряді повідомили, що російські військові розграбували і знищили новітню Центральну аналітичну лабораторію в Чорнобилі вартістю шість мільйонів євро.

Під час широкомасштабного військового вторгнення в Україну російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції. Зокрема, ЧАЕС загарбники захопили в перший день вторгнення, 24 лютого.

Через дії Росії на ЧАЕС та ЗАЕС у МАГАТЕ створили цілодобовий кризовий центр для моніторингу ситуації на АЕС України, а Офіс генпрокурора відкрив низку проваджень за статтею «екоцид».

Захоплений РФ Бердянськ: дефіцит товарів, переслідування та очікування на ЗСУ

Де купити цукор? Хто може перепродати бензин? Чи є в когось пральний порошок? Ось набір найпопулярніших питань у пабліках Бердянська, який з 27 лютого перебуває під контролем російських військових. Як змінилося життя в місті за місяць війни Росії проти України, жителі Бердянська розповідають проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я». Люди погоджуються розповідати про життя у місті, але не називаючи своїх імен та прізвищ через ризик переслідувань з боку окупаційних сил. Читайте про це за лінком

Блінкен: США не ставлять за мету зміну режиму в Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив про незмінність офіційної політики Сполучених Штатів Америки і про те, що Вашингтон не дотримується стратегії зміни режиму в Росії чи будь-якій іншій країні.

Блінкен, який перебуває з візитом в Ізраїлі, прокоментував слова президента США Джо Байдена про президента Росії Володимира Путіна, які прозвучали напередодні у Варшаві. У промові, присвяченій війні в Україні, Байден сказав: «Заради всього святого, ця людина не може залишатися при владі». Багато коментаторів сприйняли ці слова як свідчення того, що США ставлять за мету усунення Путіна від влади.

За словами Блінкена, Байден говорив про те, що Путін не повинен мати владу над сусідніми країнами, зокрема, що в нього немає права на агресію проти України. Раніше з таким самим роз’ясненням виступив Білий дім.

Кабмін на час воєнного стану дозволив обмін і заміну водійських прав без меддовідки

Кабінет міністрів України на період воєнного стану дозволив обмін та заміну водійських посвідчень без надання медичної довідки.

Згідно урядової постанови, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях обмін водійського посвідчення та отримання його в разі заміни, втрати або викрадення здійснюється без подання до територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ відповідної медичної довідки встановленого зразка.

Окрім того, у цей період складати практичний іспит з керування транспортними засобами категорій А1, А і В1 можна виключно на майданчиках для навчання з початкового керування транспортними засобами, а категорій В, ВЕ, С, С1, CE, C1E, D, D1, DE, D1E – виключно в умовах дорожнього руху на маршрутах, визначених територіальним органом з надання сервісних послуг МВС.

Зазначається, що навчання з практичного керування транспортними засобами категорій С, С1 проводяться не більше п’яти годин на день.

В Енергодарі повідомляють про створення військами РФ власних органів влади

У Енергодарі, поряд з яким знаходиться Запорізька АЕС, російські військові створили власні органи міської влади. Про це повідомляє мер міста Дмитро Орлов.

«Офіційно повідомляємо, що створена сьогодні так звана «народна рада» на чолі з Андрієм Володимировичем Шевчиком немає жодного відношення до юрисдикції України», – зазначив Орлов.

24 березня Орлов повідомив про складання своїх повноважень більшістю депутатів Енергодарської міської ради «для недопущення використання їхніх голосів під примусом – для створення будь-яких незаконних «народних республік» на території м. Енергодар під керуванням країни-агресора».

3 березня війська РФ увійшли до Енергодару. Відтоді місто перебуває під контролем російських військових, мерія продовжила роботу з життєзабезпечення городян.

У Києві 28 березня закінчується опалювальний сезон

У Києві у понеділок, 28 березня, завершиться опалювальний сезон для житлового фонду та об’єктів інфраструктури. Про це повідомили у Київській міській військовій адміністрації.

«Підписано відповідне розпорядження військової адміністрації Києва», – мовиться у повідомленні.

У КМВА зазначили, що відключення опалення у закладах охорони здоровʼя, культури, фізичної культури та спорту, дошкільної та загальної середньої освіти, а також у соціально-медичних установах будуть проводити за письмовими заявками їх керівників.

«Нагадаємо, столиця живе в умовах воєнного стану, однак працює уся міська інфраструктура. Киянам надаються всі комунальні послуги. Цілодобово працюють аварійні бригади для усунення пошкоджень мереж: 150 одиниць техніки та 400 працівників «Київтеплоенерго» та «Київводоканалу». Крім того, у столиці курсує 90 сміттєвозів, що забирають відходи з вулиць та дворів, зокрема, і габаритне сміття, яке утворюється внаслідок обстрілів. Понад 2,3 тисячі двірників продовжують прибирати вулиці та двори», – розповіли у КМВА.

Генштаб ЗСУ: Росія продовжує переміщувати війська на територію Білорусі

Росія продовжує переміщувати свої військові підрозділи на територію Білорусі, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України 27 березня.

«Вказані заходи проводяться з метою ротації підрозділів, що зазнали суттєвих втрат, посилення наявних угруповань, поповнення запасів продовольства, палива і боєприпасів, організації евакуації поранених і хворих військовослужбовців», – йдеться в повідомленні.

При цьому в Генштабі додали, що частина підрозділів збройних сил Білорусі продовжує перебувати на полігонах, про що повідомляли і напередодні.

23 березня у Генштабі повідомляли, що на території Білорусі триває «активне переміщення» російської і білоруської військової техніки і подальше її накопичення вздовж українського кордону, а перед тим заявляли, що ймовірність залучення збройних сил Білорусі проти України зберігається. Проте, за даними Генштабу, «за наявною інформацією, велика кількість особового складу і деякі командири відмо

Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» (так у РФ називають війну, розв’язану в Україні) Росії в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні.

Американські військові заявляли, що частина запущених Росією в Україну ракет все ж залетіла з території Білорусі.

11 березня у Пентагоні заявили, що наразі не бачать ознак того, що білоруські війська увійшли в Україну. Водночас у Міноборони США додали: те, що нині не відстежуються ознак вторгнення білоруських сил на українську територію, не означає, що цього не станеться в майбутньому.

18 березня стало відомо, що на залізничній станції Мулярівка Гомельської області Білорусі розвантажують російську військову техніку.

Нафтобаза у Львові, в яку влучила ракета, повністю зруйнована – Козицький

Нафтобаза у Львові, в яку 26 березня влучила ракета російських військ, повністю зруйнована. Про це повідомив голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.

«Підрозділи ДСНС ліквідовували пожежу протягом усієї ночі. Повністю загасити вогонь вдалося о 7-й годині ранку».

Міністерство оборони Росії підтвердило, що здійснило ракетний удар по Львову 26 березня. За словами речника російського відомства Ігоря Конашенкова, удари були завдані «високоточною зброєю великої дальності».

Ввечері 26 березня голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що російські війська завдали ударів по двох об’єктах Львова – нафтобазі та заводу. Влада Львова також повідомила про п’ятьох постраждали і серйозні пошкодження об’єктів інфраструктури.

У Командуванні Повітряних сил ЗСУ повідомили, що по Львову були випущені шість ракет. «Зрозуміло, чому саме Львів став нині мішенню Путіна. Це промовистий політичний ляпас президенту США, який саме в той час перебував у якихось 10 хвилинах польоту ракет окупантів від атакованого Львова», – йшлося в повідомленні.

Мер Львова Андрій Садовий ввечері 26 березня заявив, що зі Львова ще до 25 лютого вивели об’єкти мілітарної інфраструктури, тому «сьогодні агресор б’є по цивільних».

Він також додав, що ракети, які вдарили по Львову, були запущені з окупованого Севастополя.

Маріуполь перебуває під контролем ЗСУ, російські військові контролюють околиці – мер

Мер Маріуполя Вадим Бойченко заявив, що місто перебуває під контролем Збройних сил України, а російські військові, які оточили місто, контролюють деякі околиці.

«Є околиці міста, які вони, звісно, взяли під контроль. Місто – в кільці і кільце, природно, стискається. На 30-й день воно увійшло глибше до міста, але місто сьогодні під контролем ЗСУ», – сказав Бойченко в інтерв’ю Уніан.

За його словами, на запитання «коли звільнять Маруіполь» «навіть Генеральному штабу ЗСУ сьогодні, мабуть, важко дати відповідь».

«Я думаю, треба набратися терпіння та сил, все покаже час», – сказав Бойченко.

Він також повідомив, що 90% житлового фонду міста так чи інакше постраждали. «Це 2600 будинків, з яких 60% мають пряме влучання «Градом», гаубицею або системою «Буратіно». 40% вже не підлягає відновленню. Маріуполю потрібна повна евакуація», – сказав мер.

За словами Бойченка, на сьогодні можна говорити про евакуацію «50% населення від 540 тисяч», яке було до війни.

Він додав, що, за оцінками влади, Росія примусово вивезла на свою чи підконтрольну їй територію «від 20 до 30 тисяч» маріупольців.

Бойченко також заявив, що число загиблих у місті можна оцінити в «тисячі людей». Точної цифри він не навів.

Маріуполь перебуває в облозі від початку березня, за нього тривають бої. За даними влади Маріуполя, за час війни Росії проти України в місті загинули понад 2 тисячі людей, але багато хто може перебувати під завалами. У місті бракує води (ще на початку березня люди топили сніг, зараз і його немає), їжі, немає жодних комунікацій і зв’язку. Зруйновано 90% будівель. Місто перебуває у стані гуманітарної катастрофи, загиблих ховають у братських могилах.

Поліція Луганщини і Донеччини повідомляє про обстріли цивільних об’єктів, є загиблі та поранені

Національна поліція Донеччини повідомила вранці 27 березня, що впродовж минулої доби обстрілів з боку військ Росії зазнали 6 населених пунктів області, є загиблі та поранені цивільні жителі. Правоохоронці додали, що внаслідок ударів пошкоджені щонайменше 35 цивільних об’єктів, серед яких – житлові будинки, зерносховище.

«Упродовж минулої доби найгарячішими точками Донеччини стали Маріуполь, Мар’їнка, Красногорівка, Нью-Йорк, Велика Новосілка, Новолуганське. Ворог обстрілював мирне населення з реактивних систем залпового вогню з касетними боєприпасами, артилерійської зброї. Поліцейські відкрили кримінальні провадження за ст. 438 (порушення законів і звичаїв війни) та ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) Кримінального кодексу України», – йдеться в повідомленні.

Національна поліція Луганщини повідомила вранці 27 березня, що впродовж минулої доби війська Росії здійснили 28 артилерійських та авіаційних обстрілів міст Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Попасної, Кремінної та Новотошківського. Внаслідок обстрілів є загиблі та поранені серед мирних мешканців, зазначили правоохоронці.

«Внаслідок руйнування одного з будинків у місті Рубіжному під завалами опинились місцеві мешканці, у тому числі дитина. Обстрілами пошкоджено 16 об’єктів інфраструктури – багатоповерхові та приватні будинки, будівлі об’єктів культури, магазини, гаражі. У деяких будинках після обстрілів розпочались пожежі», – йдеться у повідомленні.

Також правоохоронці додали, що в місті Лисичанську оперативники затримали чоловіка, який, за їхніми даними, передавав військам РФ інформацію про розташування підрозділів ЗСУ та корегував обстріли противника.

«Поліцейські продовжують працювати у посиленому режимі в умовах воєнного стану та документують всі факти воєнних злочинів, здійснюють патрулювання та виявлення мародерів», – наголошують поліцейські Луганщини.

За даними Офісу генпрокурора України, від часу масштабного вторгнення військ Росії зареєстровано 2905 «злочинів за статтею 438 КК України – порушення законів та звичаїв ведення війни».

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити загибель 1081 і поранення 1707 цивільних людей через війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 24 березня. УВКПЛ ООН додало, що реальні цифри – «значно вищі», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, а багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

Фінляндія закриває кордони для товарних поїздів із Росії

Фінська залізнична компанія VR Transpoint (дочірня структура державного залізничного оператора VR із вантажоперевезень) зупиняє прийом поїздів із Росії з 27 березня.

«Продовження вантажних перевезень між Росією та Фінляндією більше неможливе через санкції, запроваджені проти Російських залізниць (РЖД). VR Group зобов’язана виконувати санкції, введені західними країнами», – сказав президент VR Transpoint Мартті Коскінен.

Уточнюється, що VR Transpoint зупиняє прийом поїздів із Росії вже в неділю. Повернення вагонів з Фінляндії до Росії поки продовжиться.

25 березня стало відомо про скасування пасажирських поїздів з Фінляндії до Росії. Потяги Allegro, які пов’язували країни, із 28 березня перестануть курсувати. За словами міністра у справах Європи та управління власністю Фінляндії Тютті Туппурайнен, подальша експлуатація поїздів Allegro «недоцільна», оскільки всі фіни, які побажали виїхати з Росії, встигли це зробити.

Від початку війни Росії проти України США та їхні союзники запровадили кілька пакетів санкцій, які торкнулися великих російських компаній, а також російських чиновників, підприємців та банкірів. ЄС запровадив санкції проти російської залізниці місяць тому, 26 лютого.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG