Росія звинуватила азербайджанських військових в ударах по Нагірному Карабаху
Міністерство оборони Росії 26 березня заявило, що збройні сили Азербайджану зайшли до зони відповідальності «російського миротворчого контингенту» на території Нагірного Карабаху та відкрили вогонь.
«З 24-го по 25 березня збройні сили Азербайджанської Республіки, порушивши положення тристоронньої заяви лідерів Росії, Азербайджану та Вірменії від 9 листопада 2020 року, зайшли в зону відповідальності російського миротворчого контингенту на території Нагірного Карабаху та виставили спостережний пост. Нанесено чотири удари безпілотним апаратом типу «Байрактар ТБ-2» по підрозділах збройних формувань Нагірного Карабаху в районі населеного пункту Фурух (Пурух)», – йдеться у повідомленні Міноборони.
Також МЗС Росії заявило, про «стурбованість зростанням напруженості в Нагірному Карабаху» і фактами від Міноборони Росії.
«Наполегливо закликаємо сторони виявляти стриманість та забезпечити неухильне дотримання наявних тристоронніх домовленостей на найвищому рівні. По лінії РМК («російського миротворчого контингенту» – ред.) у взаємодії з обома сторонами вживаються необхідні заходи для деескалації ситуації у регіоні», – йдеться в повідомленні МЗС Росії.
Міністерство закордонних справ Вірменії 25 березня заяво, що Азербайджан «продовжує вторгнення у зоні відповідальності миротворчого контингенту Російської Федерації» у Нагірному Карабаху. Раніше вірменські ЗМІ повідомляли, що азербайджанські військові відкрили вогонь поблизу села Парух Аскеранського району.
Сьогодні прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян обговорив із президентом Росії Володимиром Путіним ескалацію в Нагірному Карабаху, де, за повідомленнями, у сутичках з азербайджанськими військами загинули троє солдатів – етнічних вірменів, і ще кілька зазнали поранень.
Солдати були вбиті 25 березня, повідомила фактична влада Нагірного Карабаху, звинувативши Баку в порушенні режиму припинення вогню, досягнутого за посередництва Росії. Військові в Нагірному Карабаху спочатку заявили про двох загиблих солдатів, а згодом цю кількість збільшили до трьох і 14 поранених.
Міністерство закордонних справ Азербайджану звинуватило Вірменію в спробі «ввести в оману міжнародне співтовариство» дезінформацією щодо ситуації.
У його заяві від 25 березня вказано, що єдиним способом забезпечення миру і стабільності в регіоні є повне виконання підписаних спільних заяв, «включаючи повне виведення з регіону незаконних збройних формувань Вірменії і нормалізацію відносин на основі міжнародно-правових принципів».
Напруга між двома країнами зберігається впродовж десятиліть через Нагірний Карабах. Це етнічний вірменський регіон, який, за нормами міжнародного права, є частиною Азербайджану, але вийшов з-під контролю Баку на початку 1990-х років.
Восени 2020 року відбулася шеститижнева війна, яка забрала життя понад 6500 людей. Бойові дії завершилися припиненням вогню за посередництва Росії, згідно з яким вірмени передали Азербайджану території, які вони контролювали протягом десятиліть. Росія розмістила в анклаві 2000 своїх військових, яких називає «миротворцями».
Більша частина колишньої Нагірно-Карабахської автономної області залишається під контролем етнічних вірмен. Попри угоду, ситуація на кордоні залишається напруженою.
Війська РФ завдали ударів по двох об’єктах Львова – нафтобазі та заводу – Козицький
Голова Львівської ОВА Максим Козицький у Telegram повідомив увечері 26 березня, що російські війська завдали ударів по двох об’єктах Львова – нафтобазі та заводу, які розташовані у житлових кварталах. В обох випадках, за його даними, було по два удари.
«5 людей звернулися по медичну допомогу. Жертв немає. Гасіння обох пожеж триває», – наголосив Козицький.
За словами міського голови Львова Андрія Садового, внаслідок обстрілу військами РФ завдані серйозні пошкодження об’єктам інфраструктури.
«Руйнування достатньо серйозні. Ударною хвилею пошкоджена інфраструктура освіти – це школа і садочок, повилітали вікна. Думаю, що сьогоднішніми ударами агресор передає «вітання» президентові США Байдену, який зараз перебуває у Польщі, а Львів – 70 км від сусідньої держави. Весь світ має зрозуміти, що загроза надзвичайно серйозна. Сьогодні всі міста перебувають у дуже складній ситуації. Чим більше матимемо зброї, чим скоріше надійдуть системи ППО, тим швидше буде наша перемога», ‒ сказав Андрій Садовий під час брифінгу.
Ще до 25 лютого зі Львова вивели всі об’єкти мілітарної інфраструктури, зауважив він.
Наразі на Львівщині – знову повітряна тривога.
Раніше у суботу Козицький повідомив про «три потужні вибухи» у межах Львова о 18:55. До того цього дня він розповів про два ракетних удари у межах Львова, внаслідок чого, за попередніми даними, постраждали 5 людей.
Пообіді в суботу стало відомо, що місто зазнало обстрілу. Було чутно вибухи, а в небі над містом піднявся густий чорний дим.
Обстріл Боярки на Київщині: четверо поранених, в тому числі дитина – прокуратура
Внаслідок обстрілу міста Боярки у Київській області були поранені четверо цивільних жителів, у тому числі дитина. Про це повідомила 26 березня Київська обласна прокуратура. І додала, що розпочате досудове розслідування.
«Фастівська окружна прокуратура розпочала кримінальні провадження за фактом обстрілу окупаційними військами міста Боярка. Дії військових РФ кваліфіковано як порушення законів та звичаїв війни – ст. 438 КК України. За даними слідства, 26 березня військовослужбовці збройних сил РФ відкрили вогонь по місту Боярка. Внаслідок застосування зброї, за попередньою інформацією, поранення отримали 4 особи, серед яких – неповнолітня дитина», – йдеться у повідомленні.
Також у відомстві додали, що внаслідок обстрілу військами РФ були пошкоджені багатоповерховий і приватні житлові будинки, гаражі та інші об’єкти нерухомості.
«Такі дії російських військ становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення та суперечать нормам міжнародного гуманітарного права», – наголосили в Київській обласній прокуратурі.
Начальник поліції Київської області Андрій Нєбитов 26 березня повідомив, що слідчими поліції Київщини «вже ретельно задокументовано понад 250 фактів воєнних злочинів агресора в Київській області, які будуть використані в Міжнародному суді над російськими військовими і політичними злочинцями».
Президент США Джо Байден у своїй великій промові у варшавському Королівському замку 26 березня заявив, що війна в Україні є очевидним випробуванням для демократій у всьому світі, назвавши український спротив російським силам частиною великої боротьби за свободу.
Байден сказав, що світ має готуватися до «довгої боротьби попереду», і що всі волелюбні країни мають взяти на себе зобов’язання захищати демократію у довгостроковій перспективі.
«Це буде нелегко. Будуть витрати», – сказав Байден.
Він звинуватив президента Росії Володимира Путіна у «незацікавленості» та «брехні» у відповідь на спроби Заходу вести «справжню дипломатію» щодо конфлікту.
«Під хибними твердженнями про етнічну солідарність, він вважає неповноцінними інші країни. Путін має сміливість сказати, що він «денацифікує Україну» – це брехня, це просто цинізм. Він знає це, і це також образа. Президент Зеленський був обраний демократично, він – єврей, родина його батька була знищена під час Голокосту. І Путін має нахабність, як і всі автократи до нього, вірити, що правий той, у кого є сила», – сказав американський президент.
Байден також повторив тезу, що російське вторгнення лише зміцнило НАТО і дало розуміння, що Європа має покінчити зі своєю залежністю від російського палива.
Байден звернувся безпосередньо до росіян, заявивши, що саме Путін відрізав їх від решти світу.
«Кілька днів тому ви (Росія і росіяни – ред.) були країною XXI століття, але агресія Путіна повернула вас до XIX століття», – сказав президент США.
Джо Байден також вперше відкрито закликав до усунення Путіна з посади.
«Заради Бога, ця людина не може залишатися при владі», – сказав Байден, завершуючи свою промову за підсумками триденної поїздки до Європи.
У ці дні Джо Байден був на самітах НАТО і G7 в Брюсселі, а у Варшаві мав зустрічі з українськими міністрами оборони та закордонних справ, а також бачився з українськими біженцями, які втекли від війни в Україні.
Обстріли Луганщини військами Росії не припиняються, є постраждалі – Гайдай
Російські війська продовжують обстрілювати Луганщину. Наразі інформація щодо загиблих та поранених уточнюється, бо обстріли тривають, але вже відомо про двох постраждалих у суботу. Про це ввечері 26 березня повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Цілий день орки гатять по Луганщині, незважаючи на те, що була домовленість про встановлення «режиму тиші»... Сьогодні били цілеспрямовано по важливих об’єктах життєзабезпечення області: продовольчі склади, станцію швидкої допомоги. Внаслідок потужних обстрілів Сєвєродонецька, Рубіжного, Лисичанська пошкоджено близько 15 об’єктів, з них три багатоквартирних та вісім приватних житлових будинків, школу, господарчі споруди, гаражі, об’єкти інфраструктури», – йдеться в повідомленні.
Також він голова Луганської ОВА повідомив, що у Лисичанську була знеструмлена шахта, наразі гірників піднімають на поверхню.
25 березня Сергій Гайдай в ефірі Радіо Свобода наголошував, що російським військам не вдається повністю зайняти місто Рубіжне на Луганщині.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинуло 12 журналістів – генпрокурор
Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повідомила, що у війні РФ проти України загинули 12 журналістів, ще 10 представників ЗМІ зазнали поранень.
«Розкривати світові правду про путінську агресію смертельно небезпечно – на війні загинули вже 12 журналістів. Вони висвітлювали військові злочини РФ і стали жертвами. Ще 10 представників ЗМІ отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості», – повідомила вона у фейсбуці.
Як вказала Венедіктова, «ЗС РФ та іншими окупаційними військами» скоєно злочини щонайменше щодо 56 представників ЗМІ, 15 із них – громадяни інших держав.
«Постраждали 4 громадян Британії, 2 громадян Чехії, 2 – Данії, 2 – ОАЕ, 1 – Швейцарії, 2 – громадяни США, один з яких загинув. Також загинув громадянин Ірландії та громадянка РФ. Тільки вчора під час зйомок евакуації з розбомбленого та виснаженого Чернігова потрапили під обстріл автомобіль знімальних груп телеканалу 1+1 та турецького TRT World. Осколкове поранення отримав кореспондент Андрій Цаплієнко, який в своєму професійному житті побував не на одній війні, а нині висвітлює наджорстоку – у рідній країні. За фактом цієї атаки розпочато розслідування порушення загарбниками з РФ законів і звичаїв війни», – повідомила генпрокурор.
За її даними, також зареєстровано щонайменше 7 проваджень щодо обстрілів, знищення або пошкодження телевеж та телерадіокомпаній.
Як повідомив раніше Інститут масової інформації (ІМІ), російські війська скоїли 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні впродовж місяця війни.
Серед поранених опинився і журналіст Радіо Свобода Марʼян Кушнір, який постраждав 11 березня внаслідок удару російських військ на Київщині – у нього контузія.
Генштаб ЗСУ: російські загарбники продовжують активне використання транспортної мережі Білорусі
Війська РФ у війні проти України продовжують активне використання транспортної мережі Білорусі, йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ.
«Російські загарбники продовжують активне використання транспортної мережі Білорусі. Відзначається зростання кількості повітряних перевезень військових вантажів з території РФ», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, здебільшого для перекидання ракет різних типів та боєприпасів, війська РФ використовують транспортні літаки Ан-124.
«Такий спосіб доставки обумовлений блокуванням залізничних шляхів на окремих напрямках», – додали у Генштабі.
Українські військові додають: «Населення Республіки Білорусь не підтримує залучення власних збройних сил до війни, розвязаної РФ проти України. Водночас надання воєнної підтримки російській агресії та питання направлення білоруських підрозділів до України, лобіюється групою високопосадовців та генералів зі складу Ради безпеки Республіки Білорусь».
Раніше сьогодні Генштаб ЗСУ повідомляв про виведення з пунктів постійної дислокації на полігони підрозділів збройних сил Білорусі.
23 березня у Генштабі повідомляли, що на території Білорусі триває «активне переміщення» російської і білоруської військової техніки і подальше її накопичення вздовж українського кордону, а перед тим заявляли, що ймовірність залучення збройних сил Білорусі проти України зберігається. Проте, за даними Генштабу, «за наявною інформацією, велика кількість особового складу і деякі командири відмовляються від участі в окупаційних діях проти нашої держави».
Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» (так у РФ називають війну, розв’язану в Україні) Росії в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні.
Американські військові заявляли, що частина запущених Росією в Україну ракет все ж залетіла з території Білорусі.
11 березня у Пентагоні заявили, що наразі не бачать ознак того, що білоруські війська увійшли в Україну. Водночас у Міноборони США додали: те, що нині не відстежуються ознак вторгнення білоруських сил на українську територію, не означає, що цього не станеться в майбутньому.
18 березня стало відомо, що на залізничній станції Мулярівка Гомельської області Білорусі розвантажують російську військову техніку.
В Авдіївці війська РФ застосували фосфорні боєприпаси – голова Донецької ОВА
В Авдіївці Донецької області війська Росії застосували фосфорні боєприпаси. Про це в телеграмі 26 березня повідомив голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
«В Авдіївській промці російські фашисти застосували фосфорні боєприпаси. Наслідки цих обстрілів зараз встановлюємо», – зауважив він.
24 березня голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що російські війська скинули фосфорні бомби на місто Рубіжне.
Про використанні російськими військами фосфорних боєприпасів у районі міст Ірпеня та Гостомеля Київської області 23 березня повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин. І нагадав, що використання таких видів зброї проти мирного населення є злочином проти людяності та порушенням Женевських конвенцій 1949 року.
Українська влада і раніше повідомляла, що військові РФ використовують у війні проти України заборонені фосфорні бомби. Повідомлялося про такі факти у Краматорську (Донецька область), в районі Попасної (Луганська область).
Сама Росія інформацію про можливе застосування своєю армією фосфорних боєприпасів під час війни в Україні не коментувала.
США раніше висловили свою стурбованість тим, що Росія застосовує в Україні заборонені види зброї.
Козицький повідомляє про «ще один удар поблизу Львова»
Голова Львівської ОВА Максим Козицький у Telegram повідомив увечері 26 березня про «ще один удар поблизу Львова».
«26.03.2022 о 18:55 сталося ще три потужні вибухи», – йдеться у повідомленні.
Також він наголосив, що повітряна тривога зберігається.
«Залишайтесь в укриттях, зберігайте спокій. Не розповсюджуйте жодної інформації, фото чи відео до офіційних повідомлень», – наголосив голова ОВА.
Перед тим 26 березня Максим Козицький повідомляв про два ракетних удари у межах Львова, внаслідок чого, за попередніми даними, постраждали 5 людей. Крім того, він попередив про нову «загрозу ракетного удару».
Про «можливі повторні обстріли» попередив також мера Львова Андрій Садовий.
Пообіді в суботу стало відомо, що місто зазнало обстрілу. Було чутно вибухи, а в небі над містом піднявся густий чорний дим.
Наразі інші подробиці невідомі.
Востаннє ракетний удар по Львову стався 18 березня, по авіаремонтному заводу, постраждала 1 людина. У ніч на 13 березня російські війська випустили 30 ракет по Яворівському полігоні на Львівщині – 35 людей загинули і 134 були поранені, як військові, так і цивільні.
У Маріуполі військові РФ насильно вивезли лікарів та пацієнтів із лікарні – мерія
У Маріуполі російські загарбники насильно вивезли медичний персонал та пацієнтів із міської лікарні №1, повідомляє Маріупольська міська рада у Telegram.
«За словами очевидців, окупанти насильно вивезли в невідомому напрямку медичний персонал, хворих та інших маріупольців, які ховалися від обстрілів ворога у підвалах медичного закладу», – йдеться в повідомленні.
За даними мерії, на території лікарні перебували близько 700 людей, однак точна кількість вивезених – невідома.
Маріуполь перебуває в облозі з 1 березня, за нього тривають бої. За даними влади Маріуполя, за час війни Росії проти України в місті загинули понад 2 тисячі людей, але багато хто може перебувати під завалами. У місті бракує води (ще на початку березня люди топили сніг, зараз і його немає), їжі, немає жодних комунікацій і зв’язку. Зруйновано 90% будівель. Місто перебуває у стані гуманітарної катастрофи, загиблих ховають у братських могилах.
Через обстріл у Львові горить один із об’єктів з паливом – Садовий
Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що внаслідок ракетного обстрілу горить один із промислових об’єктів, де зберігається паливо.
«Львів. Внаслідок обстрілу горить один із промислових об’єктів, де зберігається паливо. Житлова інфраструктура не постраждала. На місці працюють всі відповідні служби. Прошу всіх залишатись в укриттях до відбою повітряної тривоги», – повідомив він у Telegram.
Через два ракетних удари, за попередніми даними, постраждали 5 людей, повідомив раніше голова Львівської ОВА Максим Козицький.
Режим повітряної тривоги у Львові триває.
Пообіді в суботу стало відомо, що місто зазнало обстрілу.
Байден зустрівся з українськими біженцями в Польщі і назвав Путіна «м’ясником»
Президент США Джо Байден зустрівся з українцями у Варшаві, які опинилися там через розв’язану Росією війну проти України.
Під час зустрічі з українськими біженцями Байден назвав президента Росії Володимира Путіна «м’ясником» і сказав, що не певен, що Путін змінив стратегію Росії у війні, аби зосередитися на східних регіонах України.
Байдена також запитали, що він думає про Путіна?
Президент США відповів: «Він – м’ясник».
Телекамери показали, як Байден обіймає дітей та розмовляє з людьми на імпровізованій кухні.
«Сьогодні вдень я відвідав українських біженців, які втекли до Польщі. Не треба говорити однією мовою, щоб відчути бурю емоцій у їхніх очах», – написав Байден також у твітері.
Майже 4 мільйони людей залишили Україну з початку війни, з них 2 мільйони перебувають у Польщі.
У результаті ракетних ударів у межах Львова попередньо постраждали 5 людей – Козицький
У межах Львова в суботу у другій половині дня сталося два ракетних удари – за попередніми даними, постраждали 5 людей, повідомив голова Львівської ОВА Максим Козицький у Telegram.
«Сталося два ракетних удари у межах Львова. Інформація про те, що було влучання у житловий будинок чи інші об’єкти інфраструктури не підтвердилася. За попередніми даними, постраждали п’ять людей. Загроза ракетного удару все ще є. Залишайтесь в укриттях», – написав Козицький.
Влада Львова попередила про «можливі повторні обстріли»
Мер Львова Андрій Садовий попередив про «можливі повторні обстріли» після того, як пообіді 26 березня відбувся ракетний обстріл міста.
«Львів! Можливі повторні обстріли. Залишайтесь в укритті», – написав Садовий у Telegram.
Режим повітряної тривоги у Львові, оголошений раніше перед вибухами, досі триває.
Пообіді в суботу стало відомо, що місто зазнало обстрілу. Було чутно вибухи, а в небі над містом піднявся густий чорний дим.
Міндовкілля повідомило, що цьогорічна «Година Землі» буде присвячена підтримці України
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів повідломило, що цьогоріч міжнародна акція «Година Землі» буде присвячена підтримці України.
«Цього року «Година Землі» – українська. Світ об’єднався заради України, заради планети, заради миру та добробуту людей на планеті. Адже без миру неможливо побудувати майбутнє в гармонії з природою. Сьогодні «Година Землі» присвячується усім, хто в укритті, на передовій, рятує життя у операційних, розбирає завали, гасить пожежі, рятує тварин, допомагає нужденним, відстоює Україну на всіх фронтах нашої війни за Незалежність», – йдеться в повідомленні.
Очікується, що 26 березня о 20:30 мільйони людей у понад 190 країнах об’єднаються задля миру та майбутнього планети, вказує відомство.
Акція «Година Землі» щорічно відбувається в останню суботу березня, її ініціатори закликають на годину вимкнути світло у помешканнях, в будівлях установ та організацій, а також на вуличних об’єктах, щоб привернути увагу до проблеми збереження природи.
«Прилетіло по Львову» – мер Садовий повідомив про обстріл міста
Мер Львова Андрій Садовий повідомив, що пообіді 26 березня місто зазнало обстрілу.
«Прилетіло по Львову. Чекаємо на інформацію від військової адміністрації. Прохання не поширювати фото/відео. Залишайтесь в укриттях», – написав Садовий у Telegram.
Жителі міста повідомляють у мережі, що чули кілька схожих на вибухи звуків у міській зоні і кажуть про хмари чорного диму у небі.
Максим Козицький, голова Львівської ОВА, у Telegram додав, що відбулося «три потужні вибухи біля Львова зі сторони Кривчиць».
Наразі режим повітряної тривоги у місті триває.
Востаннє ракетний удар по Львову стався 18 березня, по авіаремонтному заводу, постраждала 1 людина. У ніч на 13 березня російські війська випустили 30 ракет по Яворівському полігоні на Львівщині – 35 людей загинули і 134 були поранені, як військові, так і цивільні.
Військові України зривають плани Росії та контратакують. У чому їхня сила?
Посадовці західних оборонних відомств стверджують, що використання Україною прийомів маневреного ведення партизанської війни (agile insurgency tactics – англ.) дозволило зірвати вторгнення Росії, та змусити супротивника відступати у передмістях на північний захід і схід від Києва.
Читайте про це за лінком
Угорщина ввела бездозвільний режим для українських перевізників – «Укртрансбезпека»
Угорщина дозволила українським перевізникам до 30 квітня здійснювати всі двосторонні і транзитні перевезення територією своєї країни без дозволів, йдеться в повідомленні Держслужби з безпеки на транспорті («Укртрансбезпека»).
«Укртрансбезпека» висловлює подяку міністерству інновацій і технологій Угорщини за ухвалене рішення, адже це дасть змогу українським перевізникам здійснювати всі необхідні перевезення для забезпечення життєздатності країни і української економіки без прив’язки до дозволів і додаткових адміністративних бар’єрів», – повідомили у відомстві.
Угорщина стала четвертою країною ЄС, яка ввела тимчасовий бездозвільний режим, йдеться в повідомленні.
Раніше Латвія дозволила всі двосторонні і транзитні перевезення територією своєї країни без дозволів для українських перевізників. Також Словаччина і Болгарія дозволили українським перевізникам без дозволів здійснювати будь-які транзитні перевезення вантажів і пасажирів на територію своїх країн.
Луганська ОВА: через ракетний удар РФ по Лисичанську знеструмлено шахту, гірники – під землею
По Лисичанську російські військові вдарили ракетою «Точка-У», знеструмлено шахту, де під землею перебувають гірники, повідомив у фейсбуці голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Рятувальники ледве встигають гасити полум’я. Через обстріли сталося загоряння будинку в Лисичанську, знеструмлено шахту, де під землею перебувають працівники. Зараз їх намагаються підняти на поверхню. Росія вдарила по місту ракетою «Точка-У» та «Градами», – розповів Гайдай.
За його словами, російські військові відкрили вогонь і по Сєвєродонецьку.
Гайдай наголосив, що складна ситуація і в Сєвєродонецьку.
«Тут палає ще один продуктовий склад, два житлових та кілька дачних будинків, пошкоджені гаражі станції швидкої допомоги, в цьому ж районі травмовано жінку», – додав він.
Війська РФ зруйнували близько 4500 будинків і майже 400 навчальних закладів в Україні – Чернишов
Від початку вторгнення в Україну війська РФ знищили близько 4500 житлових будинків, приблизно 100 підприємств, близько 400 навчальних закладів і 150 закладів охорони здоров’я, повідомив міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов на брифінгу в медіацентрі «Україна».
Остаточний підрахунок інфраструктурного збитку можна буде зробити після припинення військових дій і розмінування територій, каже посадовець.
За попередніми оцінками, втрати можуть становити десятки мільярдів доларів, додав Чернишов.
Він зазначив, що уряд працює над планом відновлення України.
«Ми вже спростили процедури імпорту будівельної продукції, необхідної для відновлення зруйнованої інфраструктури. Фактично робимо іншу дерегуляцію в цьому напрямку, але для того, щоб починати фізичні роботи з точки зору відновлення, нам потрібно насамперед розмінування територій, очищення об’єктів, які зазнали руйнувань», – сказав Чернишов.
В уряді України 15 березня заявили, що збитки від війни, початої Росією, складають щонайменше 565 мільярдів доларів.
25 березня лідери країн – членів Європейського союзу домовилися створити спеціальний фонд для відновлення України після російського вторгнення.