Доступність посилання

ТОП новини
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Байден у Польщі: українські міністри обговорили з керівництвом США взаємодію через вторгнення РФ

Президент Польщі Анджей Дуда прийняв у Варшаві президента США Джо Байдена у президентському палаці у Варшаві 26 березня для переговорів щодо вторгнення Росії в Україну.

Держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр оборони Ллойд Остін приєдналися до Байдена у президентському палаці. До складу польської делегації увійшли міністр закордонних справ Збігнєв Рау та міністр оборони Маріуш Блащак.

Раніше Байден був присутній на церемонії прийому в польській столиці, де його привітав військовий оркестр, що виконав національні гімни США та Польщі.

Він також коротко зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та міністром оборони Олексієм Резніковим.

Так, Дмитро Кулеба у відеозвернені після зустрічі з президентом США Джо Байденом у Варшаві за участі міністра оборони України Олексія Резнікова, державного секретаря США Ентоні Блінкена і міністра оборони Ллойда Остіна повідомив, що особисто обговорив з Блінкеном, а Резніков – з Остіном «конкретні наступні кроки з розвитку нашої взаємодії».

«По-перше, звісно, говорили про санкції. Нещодавно Сполучені Штати ухвалили санкції, але над новими санкціями вже працюємо. І я порушив питання закриття російських портів – американських та європейських портів для російських кораблів та вантажів. Ми говорили про те, щоб застосовувати індивідуальні санкції не лише проти російських олігархів, але і проти найближчого оточення Путіна, проти всіх політичних фігур Росії, тому що вони всі є частинами його агресивної машини», – сказав Кулеба.

Також, за його словами, обговорювалось, яким чином «збадьорити окремі європейські країни, які намагаються зараз під різними приводами не ухвалювати нові жорсткі санкції».

Він додав: «Росія потрапила у санкційне оточення, можна сказати у санкційний котел, і цей котел у найближчі дні, тижні, і місяці буде лише стискатися за рахунок великих гучних рішень, але також за рахунок маленьких, але дуже кропітких і чітких рішень закручування подальших гайок. І так триватиме до тих пір, поки ми не переможемо у війні, і Росія не заплатить за всі свої злочини, вчинені проти України».

У питанні зброї, як чказав Кулеба, «була дуже предметна розмова з конкретними цифрами, назвами, з якими ми приїхали. І буде теж тут прогрес, буде розвиток подій».

Крім того, за повідомленнями з Варшави, Байден у розмові з Дудою заявив, що 5-а стаття НАТО (про колективну оборону – ред.) є «священною» і усі члени Альянсу мають прийти на допомогу будь-якому іншому члену, який опинився під ударом.

Пізніше сьогодні Байден ще має виступити щодо війни в Україні у Варшавському королівському замку.

У графік американського президента також входить відвідування Національного стадіону, де він відвідає українських біженців.

За даними польських прикордонників, майже 2,27 мільйона біженців з України прибули до Польщі з початку російського вторгнення.

Рішення щодо комендантської години в Києві та області переглянули

Оголошеної раніше півторадобової комендантської години в Києві та області з вечора суботи до ранку понеділка не буде, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Нова інформація від військового командування. Комендантська година в Києві та області завтра вдень запроваджуватися не буде. І час комендантської години залишиться в звичайному режимі – з 20:00 до 7:00. Вдень у неділю столицею та в області пересуватися буде можна», – повідомив Кличко у Telegram.

Раніше столична влада попереджала про посилену комендантську годину – чому вирішили переглянути рішення, не повідомляється.

Раніше сьогодні в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські військові намагаються активізувати діяльність диверсійно-розвідувальних груп на території Києва «з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки, порушення системи державного та військового управління».

Російські військові за добу понад 30 разів обстріляли цивільні будівлі на Київщині – ОВА

Голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк повідомив, що за минулу добу зафіксовано більше ніж 30 обстрілів російськими військами житлових масивів і соціальної інфраструктури на Київщині.

За його словами, найбільші руйнування внаслідок обстрілів: у Бучанському районі (Ірпінська, Бучанська, Макарівська, Бородянська, Дмитрівська громади), Броварському районі (Великодимерська громада), Вишгородському районі (Димерська, Іванківська громади).

Як заявив Павлюк, на окремих напрямках війська РФ намагаються вести штурмові дії, здійснюють авіанальоти і намагаються «завдати вогневе ураження окремим підрозділам ЗСУ», але безуспішно.

«Окупанти намагаються відновити боєздатність підрозділів, поповнити боєприпаси і паливно-мастильні матеріали, а також намагаються активізувати діяльність диверсійно-розвідувальних груп на території Києва», – додав він.

Радіаційна ситуація на Київщині стабільна, вказав голова ОВА.

Він додав, що в Київській області запроваджується посилена комендантська година із 20:00 26 березня до 07:00 28 березня.

Про таке ж посилення комендантської години в столиці раніше повідомив міський голова Києва Віталій Кличко.

Путін підписав закон про визнання ветеранами військових РФ, які беруть участь у війні проти України

Президент Росії Володимир Путін підписав закон, який поширює статус ветеранів та інвалідів бойових дій на російських військових, які беруть участь у війні проти України. Документ опубліковано на офіційному порталі правової інформації.

Закон «Про ветеранів» доповнено пунктом про «виконання завдань під час спеціальної військової операції на територіях України, Донецької народної республіки та Луганської народної республіки: з 24 лютого 2022 року».

Статус ветерана дає право на щомісячні виплати, податкові пільги, безкоштовний проїзд в електричках, медичне обслуговування позачергово та доступ до санаторно-курортних послуг, пільг при оплаті за комірне та інших заходів соціального захисту.

23 березня закон підтримала Держдума, а також схвалила Рада Федерації. Законопроєкт був внесений партією «Єдина Росія» 22 березня.

У Запорізькій області окупанти заблокували евакуацію із Маріуполя біженців з пораненими дітьми – Денісова

У Запорізькій області біля села Василівка військові РФ заблокували рух колони автомобілів біженців із Маріуполя, в заторі є «швидкі» з пораненими дітьми. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Рашисти заблокували проїзд та створили багатокілометровий затор з автомобілів біженців із Маріуполя. В черзі стоять і карети швидких із пораненими дітьми. Люди вже дві доби перебувають без води та продуктів харчування», − наголосила вона.

За словами Денісової, «російські окупанти роблять поглиблений огляд тих, хто перетинає їхній блокпост, і створюють перешкоди для руху колони».

Омбудсмен наголосила, що дії Росії є грубим порушенням Женевських конвенцій та кваліфікуються як воєнний злочин згідно з Римським статутом кримінального суду.

За її словами, «єдомовленість з представництвом Міжнародного Комітету Червоного Хреста про доправлення людям, які опинилися у заторі, продуктів харчування, води та ліків».

Переговори про пропуск колони Денісова назвала важкими.

Раніше Радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко заявив, що з блокадного Маріуполя з часу повномасштабного російського вторгнення евакуювали понад 50 тисяч людей. Про це він повідомив проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

«Ми б могли вивезти місто на всю потужність за 2-3 дні максимум, якби не росіяни. У нас немає інших перепон для цього», – сказав Андрющенко.

Маріуполь перебуває в облозі з 1 березня, за нього тривають бої. За даними влади Маріуполя, за час війни Росії проти України в місті загинули понад 2 тисячі людей, але багато хто може перебувати під завалами. У місті бракує води (ще на початку березня люди топили сніг, зараз і його немає), їжі, немає жодних комунікацій і зв’язку. Зруйновано 90% будівель. Місто перебуває у стані гуманітарної катастрофи, загиблих ховають у братських могилах.

Генштаб: підрозділи військ Білорусі вивели з пунктів постійної дислокації на полігони

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє про виведення з пунктів постійної дислокації на полігони підрозділів збройних сил Білорусі. Про це йдеться в даних Генштабу станом на 12:00 26 березня, 31-го дня війни Росії проти України.

«Противник продовжує повномасштабну збройну агресію проти нашої держави, завдання якої залишаються не виконаними. Триває підготовка та переміщення додаткових підрозділів Східного військового округу на територію України. На Волинському напрямку противник наступальних дій не проводить. Разом з тим, відмічається виведення з пунктів постійної дислокації підрозділів збройних сил республіки Білорусь на полігони», – йдеться у повідомленні.

23 березня у Генштабі повідомляли, що на території Білорусі триває «активне переміщення» російської і білоруської військової техніки і подальше її накопичення вздовж українського кордону, а перед тим заявляли, що ймовірність залучення збройних сил Білорусі проти України зберігається. Проте, за даними Генштабу, «за наявною інформацією, велика кількість особового складу і деякі командири відмовляються від участі в окупаційних діях проти нашої держави».

Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» (так у РФ називають війну, розв’язану в Україні) Росії в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні.

Американські військові заявляли, що частина запущених Росією в Україну ракет все ж залетіла з території Білорусі.

11 березня у Пентагоні заявили, що наразі не бачать ознак того, що білоруські війська увійшли в Україну. Водночас у Міноборони США додали: те, що нині не відстежуються ознак вторгнення білоруських сил на українську територію, не означає, що цього не станеться в майбутньому.

18 березня стало відомо, що на залізничній станції Мулярівка Гомельської області Білорусі розвантажують російську військову техніку.

Хакери з Anonymous, які заявили про злам російського центробанку, почали публікувати дані і звернулися до Путіна

Група хакерів Anonymous, яка заявила про злам систем Центрального банку Росії, опублікувала 28 Гб даних. Як стверджується, цю інформацію отримали в результаті атаки.

В Anonymous заявили, що розіслали опубліковані документи в різні точки інтернету і якщо їх піддадуть цензурі, хакери поділяться новими посиланнями.

Російська служба BBC переконалася, що опубліковані дані серед іншого містять сотні аудиторських висновків і дані про власників банків. Хакери стверджують, що отримали доступ і до «таємних угод» ЦБ Росії. Там злам заперечували.

Водночас із даними хакери опублікували відеозвернення до президента Росії Володимира Путіна.

«Путін, жоден твій секрет не захищений. Ми – скрізь, ми – у твоєму палаці, ми – там, де ти їси, ми – за твоїм столом, ми – у твоїй спальні. Ми публікуємо тисячі документів ЦБ РФ: угоди, листи, транзакції, торгові секрети твоїх олігархів, справжні економічні звіти, які приховують від публіки», – йдеться у ролику.

Після початку вторгнення Росії в Україну група хакерів заявила, що оголошує російському уряду «кібервійну». Також Anonymous взяла на себе відповідальність за злам сайту телеканалу RT.

17 березня хакери заявили, що зламали понад 2500 сайтів російського і білоруського урядів, державних ЗМІ, банків та інших компаній.

21 березня хакери пригрозили атаками компаніям, які продовжують вести бізнес у Росії після початку війни. Через три дні Anonymous заявила про злам сайтів низки французьких торгових мереж, що працюють у РФ.

Викрадений мер Славутича вже на свободі – голова партії «Слуга народу»

Мер міста Славутич, представник «Слуги Народу» Юрій Фомічев, якого сьогодні викрали російські військові, вже на свободі. Про це повідомила у Телеграм голова політичної партії «Слуга Народу», заступниця голови однойменної парламентської фракції Олена Шуляк.

«Міська рада продовжує свою роботу в повному складі. У місті триває мирний мітинг на підтримку України», − додала вона.

За словами Шуляк, мешканці Славутича розгрознули великий державний прапор та рухаються до лікарні, захопленої вранці.

«Окупанти відкривають вогонь у повітря та кидають світлошумові гранати, проте людей на мітингу тільки більшає», − повідомляє Шуляк.

24 березня російські військовослужбовці обстріляли блокпост на в’їзді до Славутича та почали спроби захопити місто. 25 березня тамтешня міська рада закликала жителів не виходити з домівок, бо у місті працюють снайпери.

Славутич розташований на 200 кілометрів північніше від Києва, біля кордону з Білоруссю. Місто збудували спеціально для персоналу ЧАЕС одразу після аварії, і досі більшість його населення пов’язана з атомною галуззю.

Кулеба і Резніков зустрілися з держсекретарем США і головою Пентагону у Варшаві

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і міністр оборони України Олексій Резніков у Варшаві зустрілися з державним секретарем США Ентоні Блінкеном і міністром оборони США Ллойдом Остіном.

«Ми зустрічаємося з нашими колегами зі США Блінкеном і Остіном у Варшаві разом з Олексієм Резніковим. Цей особливий формат «2+2» дає нам змогу шукати практичні рішення як у політичній, так і в оборонній сферах, щоб зміцнити здатність України протистояти російській агресії», – написав Кулеба у твітері 26 березня.

Подробиць він не навів.

26 березня у Варшаві перебуває президент Сполучених Штатів Джо Байден.

Як повідомив напередодні радник із національної безпеки Джейк Салліван, у суботу Байден планує зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою та виступити з «великою промовою» щодо війни Росії проти України.

За словами Саллівана, виступ Байдена торкнеться «ставок на цей момент, невідкладності виклику, який чекає попереду, значення конфлікту в Україні для світу і чому так важливо, щоб вільний світ зберігав єдність і рішучість перед обличчям російської агресії».

Крім того, очікується, що в Байдена буде можливість зустрітися з українськими біженцями та американськими гуманітарними працівниками, які допомагають переселенцям у Польщі.

Венедіктова оголосила про підозру Царьову

Генпрокурор Ірина Ведениктова оголосила про підозру колишньому депутату від Партії Регіонів Олегу Царьову. Про це вона повідомила у Фейсбук.

«Царьов О.А., віднині ви підозрювана особа у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 110 та ч. 1 ст. 111-1 КК України – заклики до вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків, а також до підтримки рішень та дій держави-агресора і її збройних формувань, до співпраці з державою-агресором і її збройними формуваннями», − написала вона.

За словами Венедіктової, наслідком таких злочинів є довічне ув’язнення.

«Не можу взяти на себе сміливість передбачити вердикт суду, але сподіваюсь, рішення буде справедливим», − додала вона.

Венедіктова нагадала, що Олег Царьов довго займався пропагандою проти України, будучи народним депутатом.

«Складно сказати, що саме не встиг зробити Царьов в інтересах злочинного режиму РФ проти громадян України і суверенітету нашої Батьківщини», − наголосила Венедіктова.

6 березня Ірина Венедіктова повідомила про підозру в державній зраді та публічних закликах до зміни меж території України народному депутату від ОПЗЖ Іллі Киві. Перед тим, 3 березня його офіційно виключили з фракції «Опозиційна платформа – За життя».

15 березня зі складу фракції «Опозиційна платформа – За життя» вийшло чотири депутати: Ігор Абрамович, Тетяна Плачкова, Вадим Столар та Олександр Фельдман. Це Радіо Свобода підтвердили у самій ОПЗЖ.

На той момент, за даними Радіо Свобода, поза межами України перебували 11 чинних та вже колишніх членів ОПЗЖ. Серед них називали і Вадима Рабіновича.

Також 15 березня Державне бюро розслідувань провело обшуки у народних депутатів «Опозиційної платформи – За життя», які, за даними ДБР, «незаконно перетнули або планували перетнути державний кордон України».

«Путін готується до вирішального бою в Україні» – російський військовий експерт

В чому феномен українського села Чорнобаївка, де ЗСУ, за повідомленнями української влади, вдесяте розбили російські війська? Чи може Україна наважитися на знищення мосту через Керченську протоку, щоб унеможливити підкріплення російської армії в окупованому Криму? Які є шанси в українських збройних сил на контрнаступ найближчим часом? Про це проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я» поспілкувався з російським військовим експертом Юрієм Федоровим.

Читайте інтерв’ю за лінком

У Києві знову посилюють комендантську годину – Кличко

У Києві й Київській області знову запроваджують посилену комендантську годину, повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Комендантська година в Києві та області, за рішенням військового командування, знову буде посилена. І триватиме з 20:00 сьогоднішнього вечора до 7:00 ранку понеділка – 28 березня», – написав він у телеграмі 26 березня.

За його словами, містом під час комендантської години може пересуватися тільки транспорт за спецперепустками.

«Кияни можуть вийти на вулицю тільки, щоб пройти до укриття за сигналу тривоги. Громадський транспорт, магазини, аптеки, заправки не працюватимуть», – додав мер.

Раніше сьогодні в Генштабі ЗСУ повідомили, що російські військові намагаються активізувати діяльність диверсійно-розвідувальних груп на території Києва «з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки, порушення системи державного та військового управління».

Пашинян обговорив із Путіним ескалацію в Нагірному Карабаху

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян обговорив із президентом Росії Володимиром Путіним ескалацію в Нагірному Карабаху, де, за повідомленнями, у сутичках з азербайджанськими військами загинули троє солдатів – етнічних вірменів, і ще кілька зазнали поранень.

Солдати були вбиті 25 березня, повідомила фактична влада Нагірного Карабаху, звинувативши Баку в порушенні режиму припинення вогню, досягнутого за посередництва Росії. Військові в Нагірному Карабаху спочатку заявили про двох загиблих солдатів, а згодом цю кількість збільшили до трьох і 14 поранених.

У пресслужбі Пашиняна повідомили, що під час телефонної розмови з Путіним йшлося про «ситуацію, що склалася після вторгнення азербайджанських підрозділів у зону відповідальності миротворчого контингенту Російської Федерації в Нагірному Карабаху».

«Прем’єр-міністр Пашинян заявив про необхідність розслідувати дії російських миротворців у даній ситуації і підкреслив, що необхідно, щоб російські миротворці вимагали відведення азербайджанських збройних сил на вихідні позиції», – йдеться в заяві пресслужби Пашиняна.

«Лідери двох країн домовилися докласти зусиль для врегулювання кризової ситуації в Нагірному Карабаху», – додали там.

У Кремлі розмову наразі не коментували.

Військові Нагірного Карабаху заявили, що 25 березня ситуація на сході регіону залишалася «вкрай напруженою».

Міністерство закордонних справ Азербайджану звинуватило Вірменію в спробі «ввести в оману міжнародне співтовариство» дезінформацією щодо ситуації.

У його заяві від 25 березня вказано, що єдиним способом забезпечення миру і стабільності в регіоні є повне виконання підписаних спільних заяв, «включаючи повне виведення з регіону незаконних збройних формувань Вірменії і нормалізацію відносин на основі міжнародно-правових принципів».

Напруга між двома країнами зберігається впродовж десятиліть через Нагірний Карабах. Це етнічний вірменський регіон, який, за нормами міжнародного права, є частиною Азербайджану, але вийшов з-під контролю Баку на початку 1990-х років.

Восени 2020 року відбулася шеститижнева війна, яка забрала життя понад 6500 людей. Бойові дії завершилися припиненням вогню за посередництва Росії, згідно з яким вірмени передали Азербайджану території, які вони контролювали протягом десятиліть. Росія розмістила в анклаві 2000 своїх військових, яких називає «миротворцями».

Більша частина колишньої Нагірно-Карабахської автономної області залишається під контролем етнічних вірмен. Попри угоду, ситуація на кордоні залишається напруженою.

Російські військові захопили лікарню у Славутичі, викрали мера – голова ОВА

Російські військові вторглися в місто Славутич і захопили міську лікарню, повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.

«Жителі міста вийшли на проукраїнський мітинг з національною символікою. Вони збираються на головній площі та скандують – «Славутич – це Україна», «Слава Україні». Розгорнуто великий державний прапор», – написав Павлюк у телеграмі 26 березня.

За його словами, російські військові відкрили вогонь у повітря, кидають світлошумові гранати. «Але жителі не розходяться, навпаки їх стає більше»», – додав голова ОВА. Люди почали рух до лікарні, захопленої російськими військами, повідомив він.

За інформацією Павлюка, «мер міста Юрій Фомічов викрадений загарбниками», а міська рада у повному складі продовжує свою роботу.

24 березня російські військовослужбовці обстріляли блокпост на в’їзді до Славутича та почали спроби захопити місто. 25 березня тамтешня міська рада закликала жителів не виходити з домівок, бо у місті працюють снайпери.

Зеленський попередив про продовольчу кризу у світі та закликав посилити санкції проти Росії

Президент України Володимир Зеленський заявив, що через війну в Україні багато держав у світі можуть зіткнутися зі зростанням цін на продовольство. Про це він заявив під час свого відеозвернення до учасників 20-го Дохійського форуму.

«Російські війська мінують поля в Україні, підривають аграрну техніку, знищують запаси палива, які просто необхідні для посівної. Вони заблокували наші морські порти. Відсутність експорту з України вдарить по багатьох народах – в ісламському світі, в Латинській Америці та в інших частинах планети», − сказав президент.

Зеленський закликав не допустити дефіциту їжі у світі через цю війну і спрямувати санкції проти Росії на те, щоб вона «почала шукати миру».

Також Зеленський закликав світову спільноту відмовитися від купівлі російських енергоносіїв, а Катар – збільшувати власний експорт.

«Майбутнє Європи залежить від ваших зусиль. Закликаю вас: нарощуйте виробництво енергоносіїв, щоб Росія зрозуміла, що жодна держава не має використовувати енергоносії як зброю для шантажу світу», − наголосив він.

Зеленський порівняв руйнування, яких Росія завдала Маріуполю, з тим, як Росія і Сирія зруйнували Алеппо під час війни в Сирії. Також він наголосив, що в Україні зараз проживає мільйон мусульман, які змушені або воювати під час священного місяця Рамадан, захищаючи Україну зі зброєю в руках, або переховуватися від російських авіаударів.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет і навіть фосфорних бомб.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

CERN вдався до подальших обмежень проти Росії і Білорусі через війну в Україні

Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) повідомила про нові заходи проти Росії і Білорусі у відповідь на агресію проти України.

Як йдеться в повідомленні на сайті організації, 23 держави-члени CERN вирішили зупинити участь вчених організації у всіх наукових комітетах установ, розташованих у Росії чи Білорусі, та скасувати всі спільні з цими установами заходи.

Також організація зупиняє співпрацю з Об’єднаним інститутом ядерних досліджень, розташованим у місті Дубна у Московській області.

У заяві йдеться про те, що держави-члени CERN засуджують російське вторгнення на територію України, а також засуджують заяви інститутів, які підтримали це вторгнення.

8 березня Рада організації оголосила, що призупиняє співпрацю з Росією, і позбавила її статусу спостерігача.

Крім того, в організації наголосили, що усіляко підтримуватимуть діяльність українських науковців у галузі фізики високих енергій.

Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) – найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій та міжнародний дослідницький центр.

Із 2016 року Україна є її асоційованим членом.

Генштаб ЗСУ: втрати армії РФ в Україні складають близько 16 400 осіб

Росія втратила у війні з Україною близько 16 400 своїх військових, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України 26 березня.

Крім того, серед втрат РФ:

  • 575 танків
  • 1640 бойових броньованих машин
  • 293 артилерійських систем
  • 91 РСЗВ
  • 51 засіб ППО
  • 117 літаків
  • 127 гелікоптерів
  • 1131 одиниць автомобільної техніки
  • сім кораблів /катерів
  • 73 цистерни з ПММ
  • 56 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 19 одиниць спеціальної техніки
  • дві пускові установки ОТРК/ТРК.

«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – наголошують у Генштабі.

25 березня Генштаб Збройних сил України оцінював втрати російських військ приблизно у 16 100 осіб. Росія називає значно менші цифри.

25 березня Генеральний штаб збройних сил РФ лише вдруге за понад місяць масштабної війни проти України оприлюднив дані про втрати російських військ, згідно з якими 1351 російський військовослужбовець загинув, ще 3825 – зазнали поранень​.

За оцінками НАТО, під час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових, писало видання Time 24 березня. При цьому разом із пораненими загальні втрати військ Росії можуть сягати 30–40 тисяч людей.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

В Україні 26 березня діятимуть чотири гуманітарні коридори – Офіс омбудсмена

Чотири гуманітарні коридори працюватимуть в Україні 26 березня, повідомили в Офісі омбудсмена України.

Коридори працюватимуть за такими маршрутами:

  • Фастів, Фастівець, Клехівка, Митниця, траса м-05, Калинівка, Плесецьке (сільрада вул. Центральна, д. 57,с. Плесецьке).
  • Білогородка – Петрушки – Шпитьки – Мрія – Любимівка – Березівка– Северинівка (вул. І.Мазепи 20, с.Северинівка).
  • Біла Церква – Фастів – Хомутець – Брусилів – Ставище – Небелиця – Юрів – Червона Слобода (торговий центр, вул. Лесі Українки, д. 46, Червона Слобода).
  • Біла Церква – Фастів – Брусилів – Кочерів – Біла Криниця – Пісківка – Бородянка (вул. Центральна 331, Бородянка).

Крім того, буде працювати пункт евакуації в районі Романівського мосту «для прийому евакуйованого пішим ходом населення Ірпеня», додали в Офісі омбудсмена.

Напередодні двома гуманітарними коридорами – з Маріуполя і Мелітополя – виїхала 7 331 людина, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих ситуацій Ірина Верещук.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

«Для Кремля «нормальний сусід» – мертвий сусід»

Колишній президент Росії, заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що війна Росії проти України триватиме доти, доки Україна не стане «нормальним сусідом». І тому потрібно добиватися «демілітаризації» та «денацифікації» України.

Статтю політичного оглядача Віталія Портникова на цю тему читайте за лінком

ОВА: у Мелітополі російська комендатура погрожує журналістам і проукраїнським активістам статтею «Тероризм»

У Мелітополі предиставники російської комендатури міста збирають голів ОСББ і пропонують повідомляти про те, «де живуть фашисти», повідомляє Запорізька ОВА.

«Під поняття «фашисти» підпадають всі, хто не погоджується, що Мелітополь − це Росія, зберігає чи демонструє прапор або герб України, а також ті, хто вважає українську владу єдиною легітимною», − повідомляє ОВА.

Журналісти, що продовжують працювати на окупованих територіях області, отримують погрози і вимоги перестати працювати на користь України, йдеться в заяві.

«Терористи залякують представників медіа тюремним ув'язненням за статтею «Тероризм» КК РФ в разі продовження інформаційної діяльності видань. Аналогічні вимоги надійшли і до редакції запорізького сайту 061.ua», − повідомляє ОВА.

21 березня в Мелітополі російські військові викрали видавця «МВ-холдингу» Михайла Кумка з родиною та трьох журналісток видання − Євгенію Борян, Юлію Ольховську та Любов Чайку. Того ж дня їх відпустили.

13 березня мелітопольське медіа «РІА Мелітополь» повідомило, що російські військові викрали голову районної ради Сергія Прийму та захопили мера міста Дніпрорудного Євгена Матвєєва.

Раніше російські військові викрадали мера Мелітополя Івана Федорова.

Також раніше на території Запорізької області було викрадено на кілька днів журналістку hromadske Вікторію Рощину.

12 березня у Каховці на Херсонщині зник місцевий журналіст Олег Батурин, який провів в полоні окупантів 8 діб.

Масштабна війна Росії проти України триває з 24 лютого. Росія відмовляється називати своє вторгнення війною і наполягає, що це – «спеціальна військова операція» з метою «демілітаризації та денацифікації». Наразі з обласних центрів окуповано тільки Херсон, однак російська влада зайшла до кількох менших міст на півдні та сході України. Згодом почалися переслідування та викрадення проукраїнських активістів, журналістів та представників місцевої влади на територіях, тимчасово контрольованих російськими військами.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG