Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Голова Сумської ОВА повідомив про «запеклі бої» і висловив «стриманий оптимізм»

На Сумщині тривають «запеклі бої» між російськими військовими й українською армією, ситуація залишається напруженою, але є «стриманий оптимізм», заявив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

«Надалі ситуація залишається напруженою. Продовжуються бої. Це Конотопський район, активна фаза боїв проходила за останню добу. Це Охтирський район, Сумський район. У нас деякі громади перебувають під контролем російських окупантів. У цих громадах відбуваються терористичні дії, але наші плани і мої особисті прогнози є стримано-оптимістичними», – сказав Живицький у зверненні, опублікованому в телеграмі рано-вранці 26 березня.

«Ідуть бої, запеклі бої. Але це переможні бої, і я впевнений, що з часом, дуже скоро ми зможемо сказати, що ми звільнили деякі громади Сумської області», – додав він.

Голова ОВА звернувся до керівників громад й інших представників місцевих органів влади з вимогою бути «обережними й акуратними» з тією інформацією, яку вони повідомляють публічно.

«Нам не можна сьогодні в жодному разі зашкодити тим діям і тій роботі, яку ведуть і Збройні сили, і Територіальна оборона, і спецслужби наші... Не повідомляйте інформацію, яка не перевірена, не погоджена з обласною військовою адміністрацією», – наголосив голова ОВА.

Вдень 25 березня голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив, що тривають бої за звільнення міста Тростянець.

Масштабна війна Росії проти України триває 31-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість війська РФ обстрілюють житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

ОГП: від початку вторгнення Росії в Україні загинули 136 дітей, 199 – поранені

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули 136 дітей, 199 – були поранені, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора станом на ранок 31-го дня війни.

«Найбільше постраждало дітей у Київській – 64, Харківській – 44, Донецькій – 50, Чернігівській – 38, Миколаївській – 28, Луганській – 25, Запорізькій – 17, Херсонській областях – 20, Києві – 16, Житомирській – 15 і Сумській областях – 14», – йдеться в повідомленні.

Через щоденні бомбардування й обстріли, за даними прокуратури, пошкоджені 570 закладів освіти, 73 з яких зруйновано повністю.

«Ці дані не є остаточними, оскільки відсутня можливість огляду місць обстрілів у районах активних бойових дій і на тимчасово окупованих територіях», – наголосили в ОГП.

Напередодні в Офісі генпрокурора повідомляли, що за час війни в Україні загинули 135 дітей, 184 – були поранені.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Прем’єр Польщі запропонував «план порятунку України» із 10 пунктів

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький оприлюднив план із 10 пунктів, які, на думку польської влади, має виконати Європа для порятунку України від російської агресії.

План опублікований у виданні Politico, і, як стверджує Моравецький, це спільне звернення Польщі, Чехії й Словенії.

До нього входять такі пункти:

  • відключення від системи SWIFT усіх російських банків
  • політика надання притулку російським солдатам, які відмовилися воювати в Україні
  • повна зупинка російської пропаганди у Європі
  • блокування російських кораблів у європейських портах
  • закриття автомобільного переміщення з і до Росії
  • запровадження санкцій щодо бізнес-оточення російських олігархів
  • припинення видачі європейських віз для всіх росіян, щоб вони відчули наслідки цієї війни і «повернулися спиною до Путіна»
  • запровадження санкцій проти всіх членів владної партії «Єдина Росія»
  • заборона на експорт до Росії будь-яких технологій, які можуть бути використані у воєнних цілях
  • виключення Росії із усіх міжнародних організацій.

Раніше Польща також пропонувала направити в Україну міжнародну миротворчу місію, проте на нещодавньому саміті НАТО ця ідея не обговорювалася.

«Якщо це не зупинить війну, то треба йти далі. У Києві ми запропонували миротворчу місію під егідою НАТО та інших міжнародних організацій. Якщо ми не можемо запровадити ефективні санкції, у нас немає вибору: ми повинні захищати народ України нашими власними щитами», – наголосив Моравецький.

За його словами, Путіна потрібно зупинити, незважаючи на погрози влади Росії застосувати ядерну зброю.

«Те, що Росія має ядерний арсенал, не може бути приводом для пасивності. Ми повинні усвідомлювати цю загрозу, але вона не може нас стримати. Інакше Путін піде тільки далі. Що ми будемо робити, якщо Путін далі потягнеться до Кишинева, столиці Молдови? Або якщо він нападе на Вільнюс і Варшаву? А якщо він хоче зайняти Гельсінкі? Чи почнемо ми сприймати цю загрозу серйозно лише тоді, коли він відправить танки до Берліна?», – написав у статті прем’єр Польщі.

Він закликав країни ЄС прийняти запропонований план – «знайти в собі мужність не повернутись спиною до страждань України і протистояти цьому історичному виклику».

У Польщі перебуває з візитом президент США Джо Байден. Наразі не повідомлялося, чи обговорював він із лідерами країни їхні пропозиції.

Масштабна війна Росії проти України триває 31-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість війська РФ обстрілюють житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

За місяць війни загинули 54 залізничники – голова правління УЗ

54 залізничники загинули за місяць війни Росії проти України, повідомив голова правління «Укрзалізниці» Олександр Камишін.

«Ще 64 залізничники поранені, з різним ступенем тяжкості. І ще троє перебувають у полоні», – написав він у своєму телеграм-каналі ввечері 25 березня.

За даними Камишіна, з 24 лютого «Укрзалізниця» евакуювала три мільйони громадян із місць бойових дій. В УЗ раніше повідомляли про обстріли евакуаційних поїздів з боку військових РФ.

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.

Макрон: Франція разом і Туреччиною і Грецією готує гуманітарну місію у Маріуполі

Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що Франція у співпраці з Туреччиною і Грецією готується провести «гуманітарну операцію» з метою евакуації мирних жителів, що залишаються у Маріуполі на півдні Донецької області України, яке тримає в облозі російська армія. Про це повідомляє видання Le Figaro.

За словами Макрона, він уже обговорив можливість проведення евакуації з українською владою і мером Маріуполя, а також протягом найближчих 48 або 72 годин має намір обговорити це питання з президентом Росії Володимиром Путіним. За даними президента Франції, у місті ще залишаються близько 150 тисяч жителів, довоєнне населення становило понад 400 тисяч.

Зі слів Макрона неясно, як саме він уявляє міжнародну гуманітарну місію в Маріуполі

Міністр закордонних справ Греції Нікос Дендіас 22 березня повідомив журналістам про намір особисто долучитися до гуманітарного конвою до Маріуполя.

Маріуполь в облозі – з початку березня. За даними міської влади, в місті, заблокованому російськими військами, загинули щонайменше 2,3 тисячі людей, але багато хто може перебувати під завалами. У місті бракує води (ще на початку березня люди топили сніг, зараз і його немає), їжі, немає жодних комунікацій і зв’язку.

В останні дні з міста відкриваються гуманітарні коридори, ними змогли виїхати десятки тисяч людей.

У Маріупольській міській раді повідомили про примусове вивезення тисяч маріупольців на територію Росії. За даними влади міста, під незаконну депортацію потрапили майже 15 тисяч місцевих жителів, вже вивезено до РФ понад 6 тисяч людей. За інформацією міськради, загарбники в ультимативній формі людей сідати в автобуси, також є повідомлення про вилучення паспортів та інших документів, що засвідчують особу.

МЗС України засудило такі дії Росії і закликало світ відреагувати на них.

ООН підтвердила загибель щонайменше 1081 цивільного через війну РФ проти України

Управління Верховного комісара ООН із прав людини змогло підтвердити загибель 1081 і поранення 1707 цивільних людей через війну Росії проти України. Це дані від 24 лютого до півночі 24 березня.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні та авіаудари», – йдеться в повідомленні.

УВКПЛ ООН додало, що реальні цифри – «значно вищі», оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, а багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження.

«Це стосується, наприклад, населених пунктів Маріуполь і Волноваха (Донецька область), Ізюм (Харківська область), Сєвєродонецьк і Рубіжне (Луганська область), і Тростянець (Сумська область) де, за повідомленнями, мали місце численні випадки загибелі чи поранення цивільних осіб. Вони підлягають подальшій верифікації та не включені до вищенаведеної статистики», – заявили в управлінні.

В УВКПЛ ООН кажуть, що взяли до уваги повідомлення Офісу генерального прокурора України, відповідно до якого станом на 8:00 (місцевий час) 25 березня, загинули 135 дітей і були поранені 184 дитини.

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.

ЗСУ: за добу знищили три літаки, вертоліт, три БПЛА військових РФ

Протягом доби Збройні сили України знищили три літаки, один вертоліт, три БпЛА типу «Орлан-10» і щонайменше п’ять крилатих ракет, повідомило у ніч на 26 березня Командування Повітряних сил ЗСУ.

«25 березня ворог завдав масованого ракетного удару по території України на кількох напрямках. Тільки по території Командування Повітряних сил ЗСУ було випущено шість крилатих ракет. Частину із них збила наша протиповітряна оборона, а частина таки вразила цілі. Є певні руйнування. Пожежу швидко локалізували, завали розбирають рятувальники ДСНС. Уточнюється тип ракет, завдані інфраструктурі збитки і наявність постраждалих», – йдеться в повідомленні.

У ЗСУ додали, що крім збиття повітряних цілей РФ, ударна авіація Повітряних сил, під прикриттям винищувачів, завдала ракетно-бомбових ударів «по колонах техніки, скупченню військ і логістиці ворога».

Київ неодноразово просив НАТО закрити небо над країною, щоб зупинити бомбардування та авіанальоти російської армії. Однак на прохання «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою.

25 березня Генштаб Збройних сил України оцінив втрати російських військ приблизно у 16100 осіб. Росія називає значно менші цифри.

25 березня Генеральний штаб збройних сил РФ лише вдруге за понад місяць масштабної війни проти України оприлюднив дані про втрати російських військ, згідно з якими 1351 російський військовослужбовець загинув, ще 3825 – зазнали поранень​.

За оцінками НАТО, під час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових, писало видання Time 24 березня. При цьому разом із пораненими загальні втрати військ Росії можуть сягати 30–40 тисяч людей.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Байден виступить у Польщі із промовою щодо війни в Україні – радник із нацбезпеки

Президент Сполучених Штатів Джо Байден 26 березня завершить свою поїздку до Європи у Варшаві.

Як повідомив радник із національної безпеки Джейк Салліван, у суботу він планує зустрітися з президентом Польщі Анджеєм Дудою та виступити з «великою промовою» щодо війни в Україні.

За словами Саллівана, виступ Байдена торкнеться «ставок на цей момент, невідкладності виклику, який чекає попереду, значення конфлікту в Україні для світу і чому так важливо, аби вільний світ зберігав єдність і рішучість перед обличчям російської агресії».

Як повідомив радник журналістам, Байден також говоритиме про «контекст та історію цього конфлікту та про те, яким він бачить його розвиток», перш ніж сісти на літак, щоб повернутися до Вашингтона.

Очікується, що раніше вдень у суботу в Байдена буде можливість зустрітися з українськими біженцями та американськими гуманітарними працівниками, які допомагають переселенцям у Польщі.

Польща приймає тисячі американських військових у складі бойової групи НАТО. Вона також прийняла понад 2 мільйони українських біженців після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого.

25 березня Байден зустрівся з американськими військами поблизу польського кордону з Україною на тлі сигналів з Москви про те, що Кремль нібито переглянув свої цілі у агресії проти України, щоб зосередитися на захопленні території Донецької та Луганської областей, ча

Водночас представник оборонного відомства США, який на умовах анонімності розмовляв з журналістами в Пентагоні, сказав, що російські військові посилюють повітряні та наземні атаки на Донбасі. Водночас, за його словами, що росіяни поки не досягли суттєвих успіхів.

Посадовець також висловив думку, що військове просування Росії на Київ, ймовірно, зупинилося, оскільки вона зосереджується на бойових діях на сході країни.

Масштабна війна Росії проти України триває 30-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість війська РФ обстрілюють житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

Російські війська переміщують сили до Ізюма, намагаються придушити спротив у окупованих містах – Генштаб

Російські війська протягом дня 25 березня зосередилися на перегрупуванні та посиленні підрозділів, йдеться в зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

«Як особливість слід відзначити переміщення додаткових артилерійських підрозділів до кордону з Україною (дані уточнюються)», – зазначає командування.

За його даними, загарбники намагаються проваджувати в обіг російські рублі на зайнятих територіях Херсонської та Запорізької областей замість гривні, на Харківщині заважають переміщенню цивільних, встановлюючи блокпости.

«Окупанти не полишають спроб придушити спротив мешканців Українських міст Херсон, Генічеськ, Мелітополь, близько 90% населення яких налаштовані проти російських загарбників, із залученням підрозділів Росгвардії», – зазначає Генштаб.

Поміж іншого, у штабі відзначають фокус російських військ на утриманні зайнятих раніше рубежів в районі Сум.

«У районі міста Харків (російська армія – ред.) продовжує спроби блокування наших підрозділів та намагається проводити демонстраційні дії, наносить ураження інфраструктурі та оборонним об’єктам міста. Намагається наростити зусилля на напрямку на Ізюм за рахунок переміщення додаткових підрозділів та техніки», – заявляє командування.

На Донецькому напрямку фіксується перегрупування російських військ і відновлення наступу з метою вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.

Масштабна війна Росії проти України триває 30-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість війська РФ обстрілюють житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

Apple і Google розривають підтримку російських карток «Мир» – Федоров

Компанії Apple та Google вилучають російські картки «Мир» зі своїх платіжних систем, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров із посилання

«Apple і Google розірвали зв’язки з російськими платіжними картками «Мир». Apple вилучає картки «Мир» як опцію в Apple Pay. Очікується, що Apple видалить із сервісу уже наявні карти найближчими днями. Тим часом Google призупинив пілотний план, який дозволить клієнтам використовувати картки «Мир» у Google Pay в росії. Про це повідомляє The Wall Street Journal», – заявив міністр.

Про припинення підтримки карток «Мир» Google i Apple також повідомили інші західні та російські медіа.

Федоров також повідомив про інші новини щодо припинення роботи цифрових компаній у Росії:

  • ІТ-компанія Terrasoft «назавжди йде з ринків» Росії та Білорусі
  • російський інтернет-холдинг VK, в минулому Mail.ru Group, залишився без доступу до серверів Microsoft, користувачі не можуть переглядати файли, які прикріплені до листів сервісу Mail.ru
  • російський кіберспортивний клуб Team Spirit переїздить із Москви до Белграда та відмовляється від розширення інфраструктури в Москві
  • сервіс Spotify повністю припинив діяльність у Росії після того, як раніше зупинив продаж преміум-підписки
  • платформа онлайн-оголошень OLX виходить з Росії
  • Застосунки російських банків «ВТБ Онлайн», «Промсвязьбанк», «ФК Открытие» и «Новикомбанк» стали недоступними для завантаження в Play Market для Android, хоча вже завантажені застосунки продовжать працювати
  • Компанія Schlumberger, яка займається цифровою підтримкою енергетичної сфери, призупинила нові інвестиції в Росію

Найбільші платіжні системи Visa і Mastercard повідомили про згортання роботи в Росії 6 березня.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

Однак на прохання вищого керівництва країни «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою, заявляючи, що не хочуть втягувати альянс у війну з Росією.

21 березня в Пентагоні заявили, що наразі тривають переговори щодо забезпечення України засобами протиповітряної оборони.

УДО попереджає про мінування будинків у звільнених містах

Повернення до домівок у звільнених від російських військ містах може бути небезпечним через мінування – про це попереджає Управління державної охорони.

«Стало відомо, що українці почали повертатися до міст, які наші захисники звільнили від окупантів. Попереджаємо, це небезпечно!» – йдеться в зверненні.

Із посиланням на Центр протидії дезінформації при Раді нацбезпеки і оборони УДО застерігає про небезпеку протитанкових, протипіхотних, касетних мін, мін-пасток з розтяжками, які залишають російські військові.

«Будьте обережними там, де точилися вуличні бої! Також зафіксовано випадки мінування тіл загиблих людей. Пам’ятайте: ворог підступний і не цурається будь-яких способів завдати шкоди», – заявляє Управління.

При виявленні підозрілого предмета в УДО закликають:

  • не чіпати його
  • повідомити про знахідку Державну службу з надзвичайних ситуацій чи поліцію
  • повідомити про можливу небезпеку перехожих
  • відійти якомога далі від предмета
  • по приїзду фахівців вказати, де він розташований

Вдень 25 березня голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив, що тривають бої за звільнення міста Тростянець.

Читайте також: Кулеба розповів, що потрібно Україні для «більш конструктивних» переговорів

Масштабна війна Росії проти України триває 30-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість війська РФ обстрілюють житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

Українські війська відбили 9 атак російської армії на Донбасі – штаб ООС

Протягом доби 25 березня Об’єднані сили на Донбасі відбили дев’ять нападів російських військ, повідомляє штаб ООС.

«Зокрема, українські захисники знищили вісім танків, 17 одиниць броньованої та 11 одиниць автомобільної техніки противника. Загальні втрати загарбників склали до 170 осіб», – йдеться в зведенні.

За даними штабу, сили протиповітряної оборони збили над Донбасом три російських літаки та три безпілотних літальних апарати типу «Орлан-10».

Читайте також: Москва вдруге за місяць війни повідомила про втрати російських військ

25 березня Генштаб Збройних сил України оцінив втрати російських військ приблизно у 16 100 осіб. При цьому Генеральний штаб Збройних сил РФ заявив 25 березня про загибель 1 351 російського військовослужбовця і поранення ще 3 825 у ході «спецоперації», як Москва називає війну проти України.

Український президент Володимир Зеленський 12 березня розповів про загибель 1300 українських військових від 24 лютого, коли російські військові вдерлися в Україну з кількох напрямків.

Читайте також: Внаслідок обстрілів на Донеччині загинули двоє людей, п’ятеро поранені – голова ОВА

За оцінками НАТО, під час військових дій могли бути вбиті від 7 до 15 тисяч російських військових, пише Time. При цьому разом із пораненими загальні втрати військ Росії можуть сягати 30–40 тисяч людей.

Тиждень тому, 17 березня, видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського масштабного вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових.

За умов війни оперативно перевірити інформацію, яку поширюють навіть офіційні представники тієї чи іншої сторони конфлікту, неможливо

Зеленський анонсував будівництво тимчасового житла для переселенців

Обласним адміністраціям доручили виділити землю під будівництво житла для людей, які мусили залишити зону бойових дій, заявив президент України Володимир Зеленський. Про це він сказав у своєму відеозверненні увечері 25 березня.

Зеленський зазначив, що уряд вже почав виплату пенсій за квітень, зокрема, Пенсійний фонд перерахував всю суму «Ощадбанку» для Чернігівської та Луганської областей.

Читайте також: Вдома краще: Чи повернуться українці до рідних міст після війни?

Крім того, за даними президента, за програмою «єПідтримка» людям, які втратили роботу через війну, виплатили загалои понад 20 мільярдів гривень.

Третім кроком підтримки уряду Зеленський назвав програму із забезпечення переселенців житлом.

«Обласні адміністрації отримали чітке завдання – швидко виділити землю для будівництва тимчасового житла для переміщених осіб. Хочу ще раз підкреслити – це тимчасове житло. Після того, як встановимо мир, ми почнемо негайну, масштабну відбудову нашої держави. Але зараз людям потрібен тимчасовий дім», – прокоментував він.

Читайте також: Усі, хто безкоштовно приймає переселенців, отримають компенсацію за комірне – уряд

Зеленський висловив думку, що для переселенців краще мати тимчасове житло в Україні, ніж за кордоном. Він додав, що деталі програми повідомить прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За даними верховного комісара ООН у справах біженців на 20 березня, 10 мільйонів людей – приблизно чверть населення – залишили свої домівки в Україні через вторгнення Росії.

Верещук: гумкоридорами вивезли понад 7 тисяч людей, Київ звернувся до МКЧХ щодо вивезених до Росії

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих ситуацій Ірина Верещук повідомила про роботу гуманітарних коридорів 25 березня.

За її словами, протягом дня спрацювали два гуманітарних коридори, ними виїхала 7 331 людина.

«З міста Маріуполь до Запоріжжя власним транспортом сьогодні доїхало 2 800 людей. Також 4 000 маріупольців було централізовано евакуйовано з міста Бердянськ автобусами. Зараз колона автобусів на шляху до міста Запоріжжя», – сказала Верещук.

Вона повідомила, що до Бердянська доставили бензин для дозаправки автомобілів маріупольців, заправка розташована за адресою Мелітопольське шосе, 87-б. Крім того, до міста завезли 80 тонн гуманітарних вантажів для штабів допомоги евакуйованим. Туди входять харчі, ліки, предмети першої необхідності та борошно.

Читайте також: Так звані «гарантії» безпеки для проходу суден є маніпуляціями з боку Росії – ВМС ЗСУ

«Контакти гуманітарних штабів: 3-62-76, 3-52-52, 097-551-59-17, 050-439-75-29. Також для отримання необхідної допомоги маріупольці можуть звертатися за телефонами колцентру в місто Запоріжжя: 095-220-41-11, 067-220-41-12, 0800-503-508», – додала міністерка.

З Мелітополя до Запоріжжя евакуювали 531 людину, до міста доправили гуманітарну допомогу. Завтра, за словами Верещук, українська сторона планує продовжити переговори щодо гуманітарних коридорів із Маріуполя та населених пунктів Київщини та Луганщини.

Також міністерка прокоментувала повідомлення про те, що Міжнародний комітет Червоного Хреста планує відкрити офіс для допомоги українцям у російському Ростові-на-Дону.

«Ми офіційно звернулися до президента цієї організації Пітера Маурера з вимогою отримати від Російської Федерації списки усіх наших громадян, які були примусово депортовані ними з Маріуполя і забезпечити для них можливість безпечно повернутися в Україну. Про результати розгляду такого звернення проінформую пізніше», – повідомила Верещук.

Читайте також: У Мелітополі війська РФ заблокували роздачу гуманітарної допомоги

У Маріупольській міській раді 24 березня повідомили про примусове вивезення тисяч маріупольців на територію Росії. За даними влади, під незаконну депортацію потрапили майже 15 тисяч місцевих жителів, вже вивезено до РФ понад 6 тисяч людей. За інформацією міськради, загарбники змушували людей сідати в автобуси, також є повідомлення про вилучення паспортів та інших документів, що засвідчують особу.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Внаслідок обстрілів на Донеччині загинули двоє людей, п’ятеро поранені – голова ОВА

Протягом дня внаслідок обстрілів російських військ загинули двоє людей, з них одна дитина, повідомляє голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко 25 березня.

«Сьогодні вдалося уточнити інформацію щодо одного загиблого та трьох поранених у Маріуполі. Весь день росіяни жорстоко обстрілюють мирне населення на Авдіївському та Мар’їнському напрямках. У Максимільянівці загинула одна дитина, троє людей дістали поранення», – повідомив Кириленко на своїй фейсбук-сторінці.

Крім того, за його даними, двоє людей, з них одна дитина, отримали поранення в Авдіївці, ще один – у Мар’їнці.

Кириленко зазначив, що наразі встановити точну кількість загиблих у Маріуполі та Волновасі неможливо.

Читайте також: «Є загиблі, тривають обстріли» – очевидець про ситуацію у Славутичі

Раніше Маріупольська міська рада повідомила з посиланням на очевидців, що в Драматичному театрі міста внаслідок бомбардування російським літаком загинуло близько 300 людей.

Попри численні конкретні докази російських нападів на цивільні райони, задокументовані репортерами, в тому числі кореспондентами Радіо Свобода на місцях, Москва заперечує, що її ціллю є цивільні об’єкти.

Мати втратила обох синів-військових за 10 днів війни Росії проти України (відео)

З різницею у десять днів на війні в Україні загинули два рідні брати, обидва військові ЗСУ – Василь та Кирило Вишивані. Молодший – у боях із російською армією у Миколаївській області, старший – внаслідок удару крилатих ракет по Яворівському полігону у Львівській області.

Братів Вишиваних поховали поруч у їхньому рідному селі Дуліби, Львівської області. Тут вони народилися та виросли. Тут залишилася їхня мати, яка за десять днів втратила обох синів.

Військовий кореспондент Андрій Цаплієнко повідомив, що зазнав поранення

Український журналіст, військовий кореспондент Андрій Цаплієнко повідомив, що зазнав поранення.

«Дострибався. Маю невеличке осколкове. Лікар пообіцяв, що до перемоги заживе», – написав він у фейсбуці, не уточнивши де, за яких обставин це сталося, та наскільки серйозна травма.

Від початку російського вторгнення в Україну Андрій Цаплієнко висвітлює події, пов’язані з війною. Він має великий досвід роботи у зонах збройних конфліктів у різних країнах.

Російські війська скоїли 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні впродовж місяця війни. Як повідомив напередодні Інститут масової інформації (ІМІ), 5 журналістів загинули і 7 були поранені (станом на 24 березня).

Кулеба розповів, що потрібно Україні для «більш конструктивних» переговорів

Консенсусу в переговорах із Росією наразі немає, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Він вказав на розбіжності в позиціях: Україна вимагає припинення вогню, гарантій безпеки і відкидає будь-які компроміси щодо територіальної цілісності.

«Але Росія тримається за ультиматуми. Аби стимулювати більш конструктивний підхід, нам потрібні дві речі: більше санкцій та більше військової допомоги України», – заявив голова МЗС у своєму твітері.

Раніше 25 березня представники України та Росії заперечили слова президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про компроміс на двосторонніх переговорах.

25 березня президент Туреччини Реджеп Ердоґан заявив, що Україна готова погодитися на чотири вимоги росіян із шести, зокрема відмовитись від членства в НАТО й визнати російську мову як другу державну.

Читайте також: Ліквідований російський генерал, хаотичні обстріли та грабунки у місцевих – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання вищого керівництва країни «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою, заявляючи, що не хочуть втягувати альянс у війну з Росією.

21 березня в Пентагоні заявили, що наразі тривають переговори щодо забезпечення України засобами протиповітряної оборони.

«Є загиблі, тривають обстріли» – очевидець про ситуацію у Славутичі

Після спроби штурму російські військовослужбовці досі перебувають у Славутичі – місті-супутнику Чорнобиля, розповів тамтешній житель Максим в етері програми Радіо Свобода «Свобода Live», і попросив не називати його прізвище з міркувань безпеки.

«Оборона тримається силами тероборони, мешканцями міста. Є загиблі серед цивільних, серед військових. Інші бояться туди підійти подитивитися, хто це – чи з боку російської армії, чи з боку наших місцевих», – розповів житель Славутича.

Він не готовий говорити, чи захопили російські війська адміністративні будівлі у місті, проте зауважує: «Влада Славутича – мер міста, його заступники – виїхали ще 24 березня. Мер не виходить на зв’язок, нема жодних коментарів, жодних звітів щоденних. Інформація від мешканців міста, від моїх знайомих – цієї людини вже немає у місті. Він поїхав разом зі своєю родиною», – твердить місцевий житель.

Повітряні сили ЗСУ повідомляють про обстріл території свого командування у Вінниці

Російські військові обстріляли територію Командування Повітряних сил Збройних сил України у Вінниці, повідомляє пресслужба командування 25 березня.

За повідомленням, обстріл відбувся близько 16:30.

Читайте також: По дві на день: війна Росії проти України завдала руйнувань близько 60 спорудам духовного значення

«Усього рашисти випустили шість крилатих ракет. Частину із них збила протиповітряна оборона. Решта – влучили у декілька споруд, завдавши суттєвих руйнувань інфраструктурі», – йдеться в повідомленні.

Наразі наслідки ракетного удару уточнюються.

Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Читайте також: Ліквідований російський генерал, хаотичні обстріли та грабунки у місцевих – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG