Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Поліція Полтавщини просить людей не тримати вдома «небезпечні знахідки»: з 24 лютого вилучено 11 танків

Поліція Полтавщини попросила жителів регіону не тримати вдома «небезпечні знахідки», виявлені від початку російського вторгнення в Україну у лісосмугах, лісах, полях чи на узбіччях доріг.

«Рекомендуємо громадянам, які знайшли та зберігають небезпечні знахідки у себе вдома, повідомити про це до поліції для подальшої добровільної їх здачі та використання силами оборони в боротьбі з окупантами», – йдеться в повідомленні.

Поліція Полтавщини вказує, що від початку широкомасштабної війни Росії проти України в регіоні з «незаконного обігу» вилучили 11 танків. Згідно з повідомленням, еред вилученої зброї та військової техніки також є 2 бронеавтомобілі, 8 кулеметів, 9 автоматів, 5 гвинтівок, 10 пістолетів, близько 4000 патронів різного калібру, 14 гранат та близько 200 одиниць інших боєприпасів».

Прем’єр-міністр Великобританії провів «щиру та відверту» розмову з главою КНР про Україну

Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон провів з главою Китайської народної республіки Сі Цзіньпіном бесіду щодо ситцації довкола України, інформує сайт британського уряду.

Повідомляється, що сторони обговорили різні питання, які мають спільний інтерес, у тому числі ситуацію в Україні.

«Це була щира та відверта розмова, яка тривала майже годину. Вони погодились поговорити знову», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє китайське агентство Xinhua, Сі Цзіньпін та Борис Джонсон обмінялися думками щодо ситуації в Україні.

«Сі Цзіньпін виклав принципи і позицію Китаю, підкресливши, що міжнародна спільнота повинна дійсно просувати мирні переговори, створити умови для політичного урегулювання українського питання і домагатися якнайшвидшого повернення миру в Україні», – йдеться в повідомленні.

Лідер КНР, як вказує агенство, заявив про готовність Китаю продовжувати конструктивну роль у цьому напрямку.

Бомбит, а потом «помогает»: как Россия изображает из себя «спасителя Мариуполя» (рос.)

Россия не просто бомбит Мариуполь и блокирует поставку туда гуманитарной помощи. Сейчас пропаганда страны работает над созданием картинки якобы оказания помощи городу – на фоне начавшегося из-за блокады голода оккупанты раздают людям хлеб, а обстреливая гуманитарные коридоры –​ вывозят людей в Россию. Радио Донбасс.Реалии обнаружило группу пропагандистов, которые снимают «благотворительность» на улицах Мариуполя и поселков, на которые сыпятся бомбы. Они снимают много и качественно, в то время, как сьемка в блокадном городе для настоящих медиа очень осложнена, ведь нет связи и почти отсутствуют перерывы между обстрелами.

Телеграм-канал «Крупнокалиберный переполох»​ создали 4 марта. На 23 марта у него более 170 тысяч подписчиков и более 400 видео. То есть каждый день туда заливают в среднем по 20 видео. Авторы снимают раздачу продуктов и лекарств: например, в поселке Первомайское под Мариуполем, случайно или нет, лицо канала –​ Алексей Смирнов – встречает женщину, которой необходим как раз такой инсулин, который есть у него в машине. Сам «благотворитель» выходит из авто в бронежилете российского производства и с пистолетом Макарова в кобуре.

Далі читайте тут

Триколори на будівлях та «пенсія» в рублях: які шанси РФ на «економічну окупацію» Херсонщини

Чи дійсно Росія планує ввести свою валюту на окупованих територіях України? Які шанси, що гривня покине грошовий обіг Херсонщини? Чи є зв’язок між рублевою зоною та інформаційним вакуумом регіону? Що спільного в сценаріях окупації Донецької, Луганської областей, Криму та сьогоденням? Про це говорили в новому випуску проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».

  • Із 2 березня Херсон знаходиться в російській окупації.
  • Містяни багаторазово виходили на мирні мітинги, щоб нагадати окупантам, що це місто українське.
  • У соціальних мережах, зокрема, у групах Генічеська, який також перебуває під окупацією уже місяць, поширюється інформація, що пенсіонерам і працівникам бюджетної сфери можуть виплатити по 10 тисяч рублів так званої матеріальної допомоги.
  • Далі читайте тут

Україна та Росія заперечили слова Ердогана про компроміс на переговорах

Україна та Росія заперечили слова президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана про компроміс на двосторонніх переговорах.

«Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих Президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири або іншу кількість пунктів є некоректною. У підгрупах делегацій одночасно обговорюється багато різних питань», – зазначив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба

За його словами, українська делегація зайняла на переговорах з Росією сильну позицію і від своїх вимог не відмовляється.

«Ми наполягаємо, насамперед, на припиненні вогню, гарантіях безпеки та територіальній цілісності України», – наголосив Кулеба.

Ліквідований російський генерал, хаотичні обстріли та грабунки у місцевих – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив вечірнє зведення щодо ситуації у зв’язку з 30-ою добою російського вторгнення в Україну.

«Ворог здійснює заходи щодо відновлення боєздатності, поповнення боєприпасів та паливно-мастильних матеріалів з метою забезпечення готовності наступальних дій... Сили оборони, що беруть участь в здійсненні заходів оборони міста Києва, продовжують відбиття наступу противника, нанесення йому вогневого ураження та утримують визначені рубежі», – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що на тимчасово захоплених територіях України триває «терор місцевого населення», оскільки війська РФ примусово вивозять людей на територію Росії.

«З метою залякування місцевого населення російські загарбники здійснюють хаотичні обстріли населених пунктів, вилучають автомобільну техніку та особисті речі», – йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, в окупованому Луганську, в місцевій лікарні, війська РФ влаштували військовий госпіталь, що повністю зайнятий пораненими військовослужбовцями РФ.

«Частина лікарні відведена для зберігання трупів, у зв’язку з тим, що місцеві морги є перевантаженими», – йдеться в повідомленні.

Підсумовують українські військові вечірнє зведення повідомленням про те, що 25 березня ЗСУ ліквідували командувача 49-ї загальновійськової армії південного військового округу генерал-лейтенанта Якова Резанцева.

37 автомобілів та 15 тонн дизпалива зняли з арешту і передали на потреби армії – прокуратура

Чернівецька обласна прокуратура повідомила, що передала на підтримку Збройних сил України автомобілі і пальне, що фігурували у різних кримінальних провадженнях.

«37 автомобілів, вилучених у ході досудового розслідування кримінальних проваджень, передано у користування ЗСУ та Нацгвардії. Крім того, на потреби армії передано 15 тонн дизельного палива, вилученого у межах розслідування кримінального провадження», – йдеться в повідомленні.

Така практика, коли арештоване у кримінальних справах майно передають на потреби армії, почалася із вторгненням Росії в Україну. Влада також вирішила також передавати військовим арештовану зброю, яка була досі не задіяна.

За добу Україна отримала рекордний обсяг гуманітарної допомоги – Держмитслужба

За минулу добу Україна отримала рекордний обсяг гуманітарної допомоги – понад 10 тисяч тонн, повідомила Державна митна служба України.

«Завдяки підтримці країн-партнерів, волонтерів, громадських організацій українці щодня отримують тисячі тонн найнеобхіднішого. Захисникам направляються лікарські засоби, товари військового призначення, генератори, дизельне пальне, транспортні засоби тощо. Загальний обсяг ввезеної та оформленої митниками протягом 24 березня допомоги – майже 10,3 тисяч тонн, у тому числі 274 транспортних засоби та 3,5 тисячі тонн дизельного пального», – йдеться у повідомленні.

З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України було оформлено 138 тисяч тонн гуманітарної допомоги та понад 3 тисячі транспортних засобів.

Так звані «гарантії» безпеки для проходу суден є маніпуляціями з боку Росії – ВМС ЗСУ

Військово-морські сили ЗСУ заявляють про те, що російські військові не надають ніяких гарантій безпеки для проходу кораблів, коли буцімто оголошують «гуманітарні коридори».

«З перших днів вторгнення РФ оголосила зоною бойових дій північно західну частину Чорного моря, та в порушення норм безпеки цивільного судноплавства та міжнародного гуманітарного права почала обстріли іноземних цивільних суден. В наслідок ракетних ударів вони потопили суховантажне судно під прапором Панами Helt, було вражено танкер під прапором Молдови Millennial Spirit, а у північній частині Чорного моря на якірній стоянці потрапили під обстріли та зазнали значних ушкоджень два балкери Namura Queen та Lord Nelson, прапор Панами. Здійснюючи піратські дії, кораблями РФ було захоплено у полон судно Морської пошуково-рятувальної служби Sapfir, що виконувало гуманітарну місію», – нагадують Військово-морські сили.

Військові кажуть: військове керівництво Росії на тлі ударів в акваторіях Чорного та Азовського морів по цивільним суднам, оголошує «створення з 25 березня гуманітарного коридору для безпечного виходу іноземних суден із українських портів».

«Водночас сьогодні о 7:15-7:30 російський корабель обстріляв населений пункт Санжійку під Одесою, а через 3 години той же корабель оголошує про «гарантії» безпеки для проходу суден. Намагання подати себе з гуманної сторони лише є маніпуляцією. Якщо РФ дійсно має намір забезпечити гуманітарні місії, то в першу чергу потрібно перестати знищувати погодженні гумунітарні коридори, припинити бойові дії та відвести свої війська з України і кораблі з української виключно морської економічної зони», – наголошують українські військові.

У західній частині Чорного моря нині оголошено про мінну небезпеку. У повідомленнях влади Болгарії та Туреччини раніше йшлося, що міни, встановлені в районах українських портів, у результаті шторму могли зірватися з кріплень і є загрозою для цивільного судноплавства.

Від виготовлення броні до випікання хліба: як українці допомагають своїй армії (фотогалерея)

Українські волонтери допомагають своїй армії та територіальній обороні у відсічі російській широкомасштабній агресії, забезпечуючи їх усім необхідним. Одні готують гарячі обіди для бійців, інші шиють одяг, треті роблять деталі для бронежилетів – кожен волонтер займається тим, що йому під силу.​

Дивіться фото тут

Москва вдруге за місяць війни повідомила про втрати російських військ

Генеральний штаб Збройних сил РФ лише вдруге за понад місяць масштабної війни проти України оприлюднив дані про втрати російських військ. За даними, які оприлюднив 25 березня начальник Головного оперативного управління Генштабу Сергій Рудськой, під час так званої «спецоперації» загинув 1351 російський військовослужбовець, ще 3825 зазнали поранень, повідомляє «Інтерфакс».

Втрати української армії та Нацгвардії в Генштабі РФ оцінили приблизно у 30 тисяч людей, у тому числі понад 14 тисяч – безповоротні, близько 16 тисяч – «санітарні». Загалом, за оцінками відомства, на початку війни Збройні сили України разом із Нацгвардією налічували понад 260 тисяч військовослужбовців.

«Загалом основні завдання першого етапу операції виконано. Істотно знижений бойовий потенціал Збройних сил України, що дозволяє ще раз наголосити, зосередити основні зусилля на досягненні головної мети – звільненні Донбасу», – заявив Рудський.

Досі російська влада лише одного разу повідомляла про втрати серед російських військовослужбовців у ході воєнних дій в Україні. 2 березня Міноборони Росії розповіло про 498 загиблих і 1597 поранених.

У Мелітополі війська РФ заблокували роздачу гуманітарної допомоги

У Мелітополі військові РФ заблокували роздачу городянам гуманітарної допомоги, яка прибула 25 березня до міста. Як повідомляє мер Мелітополя Іван Федоров, до міста доставили 13 тонн продуктів та дві тонни дитячого харчування і медикантів. Втім, роздати їх містянам наразі нема можливості.

«Самопроголошений керівник окупаційної адміністрації Галина Данильченко видала особистий наказ заборонити видавати гуманітарну допомогу. Пожежна частина заблокована окупантами зі зброєю. Вивезти гуманітарну допомогу для її розповсюдження нам не дають. Є інформація, що вони планують частину гуманітарної допомоги викрасти, щоб її реалізувати за готівку. Частину – нагодувати своїх проросійських прихильників та військовослужбовців армії окупанта», – повідомив Федоров.

Напередодні до Мелітополя виїхала колона гуманітарної допомоги та автобусів для евакуації. Втім в’їхати до міста 24 березня вони не змогли, бо війська РФ не пропускали колону до міста.

Від 25 лютого Мелітополь перебуває під контролем російських військових.

Викриті ДРГ, російські агенти та вербувальники – СБУ відзвітувала про місяць роботи в умовах війни

За перший місяць повномасштабної війни Росії в Україні війни СБУ затримала понад 350 учасників ДРГ (одна із них видавала себе за підрозділ територіальної оборони), викрила понад 10 агентів російських спецслужб, а також – транснаціональні канали вербування найманців до російської армії.

Зокрема, спецслужба заявляє, що нейтралізувала спроби воєнної розвідки Росії переправити до України бойовиків із Близького Сходу.

Щодо російських агентів, то, за інформацією СБУ, вони, серед іншого, збирали розвіддані про засоби радіоелектронної боротьби та безпілотні літальні апарати українських військових підрозділів. Дехто з таких агентів працював на тимчасово окупованій території Луганської області.

«У Запоріжжі нейтралізовано спроби спецслужб окупантів здійснити так звану «федералізацію» регіону. Свій задум ворог намагався реалізувати через входження своїх агентів до складу органів місцевого самоврядування», – повідомляють українські спецслужби.

Окрім того, за даними СБУ, за перший місяць широкомасштабної війни Служба безпеки України заблокувала 89 Youtube-каналів, які належали «російським медіа та кремлівським пропагандистам» та вели «інформаційно-підривну діяльність», а також тисячі акаунтів у соцмережах, через які «ворожі інтернет-агенти поширювали дезінформацію чи передавали дані про дислокацію і переміщення українських військ».

«За всіма викритими фактами тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності і покарання всіх осіб, причетних до агресії проти нашої держави і вбивства мирних громадян», –наголошують у відомстві.

Байден розпочав візит до Польщі

Президент США Джо Байден 25 березня прибув до Жешува, міста на південному сході Польщі, яке є одним із перших пунктів прийому українських біженців.

Байдена вітав польський президент Анджей Дуда – перед тим, як американському лідерові розкажуть про гуманітарну відповідь для полегшення страждань мирного населення в Україні та реагування на зростання потоку біженців.

Польща вже прийняла понад два мільйони з більш як 3,5 мільйона біженців, що залишили Україну через вторгнення Росії.

Як повідомили раніше в Білому домі, Джо Байден і Анджей Дуда обговорять, як США разом із союзниками і партнерами відповідають на гуманітарну кризу.

24 березня президент США перебував у Брюсселі на зустрічах НАТО, «Групи семи» і Європейського союзу, де обговорювали міжнародну підтримку України і подальше підвищення ціни для Росії за її вторгнення на українську територію.

Опитування: 83% українців виступають за українську як єдину державну мову в країні

В Україні 83% громадян виступають за те, щоб українська була єдиною державною мовою в країні, свідчать дані дослідження соціологічної групи «Рейтинг».

«Безпрецендентне єднання суспільства на тлі війни різко вплинули і на ставлення до статусу мови: сьогодні абсолютна більшість (83%) за те, щоб українська була єдиною державною мовою в Україні. Така думка домінує в усіх макрорегіонах, вікових та мовних групах. З іншого боку за надання державного статусу російській мові до війни виступали майже чверть, а сьогодні – лише 7%. У мирний час за надання статусу державної російській мові традиційно виступали мешканці півдня та сходу. Але навіть у цих регіонах таких було лише третина, а сьогодні їх кількість зменшилась майже вдвічі», – йдеться в дослідженні.

Соціологи кажуть: за останнє десятиліття спостерігається постійна динаміка зростання кількості тих, хто вважає українську мову рідною: з 57% у 2012 році до 76% у 2022 році. Російська за 10 років втратила з 42% до 20%.

Крім того, дві третини тих, хто користується двома мовами у побуті готові найближчим часом перейти винятково на українську. Серед російськомовних – таких третина

Також спостерігається постійне зменшення російськомовного сегменту українців: у 2012 році таких респондентів було близько 40%, а на початку війни – 18%.

Міськрада Маріуполя: під завалами Драмтеатру загинули близько 300 людей

Маріупольська міськрада з посиланням на слова очевидців заявила 25 березня, що вже не вірить у можливість знаходження живих людей під руїнами Драматичного театру, який став обʼєктом нападу російських військових 16 березня.

«Від очевидців зʼявилася інформація про те, що у Драматичному театрі Маріуполя внаслідок бомбардування російським літаком загинуло близько 300 людей. До останнього не хочеться вірити у цей жах. До останнього хочеться вірити, що всім удалося врятуватися. Але слова тих, хто був усередині будівлі в момент цього терористичного акту, говорять про інше», – вказано в телеграм-каналі міської влади.

З огляду на бойові дії редакція не може незалежно перевірити свідчення людей чи повідомлення влади

«Стовпи режиму Путіна». Власник «Шереметьєво» і квартира за $5,5 млн у центрі Лондона

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну низка країн ввела санкції проти наближених до Володимира Путіна олігархів та бізнесменів. Це означає, в тому числі, що їхнє майно можуть «заморозити» і конфіскувати. Журналістам «Схем» вдалось знайти нерухомість родини наближеного до російського президента олігарха Олександра Пономаренка в самому серці Лондона. Це – квартира вартістю 5,5 мільйонів доларів. При цьому, сам Пономаренко перебуває, зокрема, під санкціями Великої Британії. Чи зможе британський уряд «заморозити» і в подальшому конфіскувати лондонську квартиру родини російського олігарха?

Велика таємниця: Супер’яхта Путіна може бути пов’язана з яхтами інших російських магнатів

За даними розслідування Радіо Свобода супер’яхта, яка, як стверджують опоненти Кремля, таємно належить президенту Росії Володимиру Путіну, мала того самого керівника при будівництві та той самий європейський екіпаж, що й кілька інших яхт російських магнатів, які західні уряди або вилучили у них, або наклали на них санкції.

Бої за Тростянець, залишені тіла солдатів РФ і викрадення цивільних – Живицький про Сумщину

За останню добу на Сумщині точаться бої за звільнення Тростянця, спостерігаються проблеми з похованням загиблих, а російські війська обстрілюють та викрадають цивільне населення. Про це повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

За його словами, попри затяті бої під Тростянцем, громада міста (насамперед – лікарі і волонтери) продовжує працювати та допомагати мешканцям.

Окрім Тростянця бойові дії, за інформацією голови ОВА, відбувались і в:

  • Конотопському районі (внаслідок чого є двоє поранених та двоє загиблих людей),
  • Охтирці (по якій завдали ударів),
  • селі Великий Самбір (там російські війська обстріляли з вогнепальної зброї місцевих цивільних жителів);
  • селах Сироватки і Низи (внаслідок обстрілів зруйноване фермерське господарство, кілька людських домівок, а також є поранені).

«Продовжуються викрадення людей у прикордонних селах Краснопільської громади, вчора військові РФ викрали чоловіка», – повідомляє голова ОВА.

Російська армія, як зазначає Живицький, постійно заважає похованню загиблих українців, тож людям доводиться облаштовувати могили прямо на городах приватних будинків.

Своїх загиблих солдат російська армія, за словами голови ОВА, не забирає і не ховає, а за відсутності електроенергії у морзі, скупчення цих трупів створює небезпечну ситуацію, бо «тіла валяються по місту і смердять».

«Щодо зв’язку: у громаді він є, утім немає як зарядити телефони. Багатьом з нас не вдається зв’язатися з близькими саме через це», – повідомляє Живицький та додає, що російські війська не підпускають енергетиків полагодили мережі, тож світла немає.

Київ розкритикував заяви Сійярто про недопуск поставок зброї для України через територію Угорщини

Міністерство закордонних справ України розкритикувало висловлювання очільника МЗС Угорщини про те, що його країна лишатиметься осторонь розв’язаної Москвою війни та не дозволить транспортувати через свою територію зброю для Києва.

«Ми вже чули ці наративи, зокрема і від російських посадовців. Сподіваємося, що Угорщина як сусідня держава перегляне свою позицію заради спільного миру в Європі. Зараз йдеться не лише про інтереси та безпеку українського народу, а і про фундаментальні принципи, на яких базується Європа, зокрема і угорське суспільство. Це не війна України. Це війна Росії проти всього демократичного світу. Підтримувати Україну однією рукою, а іншою фінансувати російську машину агресії, купуючи нафту та газ – це, насправді, давати Росії більше простору для наступу та вбивств», – повідомив у коментарі Радіо Свобода речник МЗС Олег Ніколенко.

Раніше сьогодні очільник МЗС Угорщини Петер Сійярто у фейсбуці написав:

«Ми зробимо все можливе, щоб Угорщина залишилася осторонь війни (Росії проти України – ред.), тому більше не дозволимо поставки зброї через нашу країну. Ці поставки були б військовою ціллю, що підлягає знищенню, і ми не хочемо ризикувати життям та безпекою угорського народу».

Також Сійярто зазначив, що його країна і надалі не підтримує розширення санкцій на енергопостачання з Росії, «оскільки це призведе до різкого зростання витрат».

22 березня МЗС України вже вказувало колегам в Угорщині, що мир та безпеку в Угорщині неможливо гарантувати без миру та безпеки в Україні.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG