Генштаб: ЗСУ відбили 9 атак російських військ за добу
Українські військові за минулу добу відбили дев’ять атак російських військ на Донецькому, Слобожанському і частині Таврійського напрямків, знищили 12 танків, близько 20 одиниць броньованої й автомобільної техніки і дев’ять артилерійських систем, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України.
«Противник втратив понад 200 військовослужбовців», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, на Волині основні зусилля сил оборони зосереджуються на прикритті державного кордону, на Сіверщині продовжується ведення оборонної операції.
«Угруповання військ утримує місто Чернігів та стримує просування противника у напрямку на Київ. Одночасно, угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує відбиття наступу противника, нанесення йому вогневого ураження і стійке утримання всіх визначених рубежів оборони. На півдні продовжується ведення оборонної операції у визначеній операційній зоні, проводиться стабілізаційна операція, виконуються завдання територіальної оборони», – йдеться в повідомленні.
Прокуратура: від початку вторгнення РФ в Україні загинули 135 дітей
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули 135 дітей, 184 дитини були поранені, повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
«Найбільше постраждало дітей у Київській – 64, Харківській – 44, Донецькій – 46, Чернігівській – 34, Миколаївський – 25, Запорізькій – 26, столиці – 16, Житомирській – 15, Херсонській – 15 та Сумській – 14 областях», – йдеться в повідомленні.
Крім того, за даними прокуратури, через щоденні бомбардування й обстріли пошкоджені 566 закладів освіти, 73 з яких зруйновані повністю.
«Пошкоджень та руйнувань зазнали більше ніж 230 шкіл та 155 дитячих садочків. Найгірша ситуація у Донецькій, Харківській, Миколаївській, Сумській, Київській, Херсонській, Чернігівській та місті Київ. Крім того, постраждали від ворожого вогню понад 40 закладів для дітей, серед яких лікувальні, школи мистецтв, спортивні об’єкти, бібліотеки», – наголосили в ОГП.
Там додали, що ці дані не є остаточними, «оскільки відсутня можливість огляду місць обстрілів у районах активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях».
ЄС підтримав створення Трастового фонду для допомоги у відновленні України
Лідери країн – членів Європейського союзу домовилися створити спеціальний фонд для відновлення України після російського вторгнення. Про таке рішення оголосили у ніч на 25 березня за підсумками засідання Європейської ради.
«Зважаючи на руйнування і величезні втрати, завдані Україні внаслідок російської військової агресії, Європейський союз зобов’язується надавати підтримку українському уряду для невідкладних потреб і, як тільки російський наступ припиниться, у відбудові демократичної України. З цією метою Європейська рада погоджується створити Трастовий фонд солідарності в Україні і запрошує своїх міжнародних партнерів до участі в ньому та закликає розпочати підготовку без зволікань», – йдеться в заяві.
Єврорада також закликала Європейську комісію продовжувати надавати технічну допомогу, щоб допомогти Україні здійснити необхідні реформи.
«Європейська рада закликає своєчасно організувати міжнародну конференцію для збору фінансування в рамках Трастового фонду солідарності України», – наголошується в документі.
В уряді України 15 березня заявили, що збитки від війни, початої Росією, складають щонайменше 565 мільярдів доларів.
У російському Краснодарі звільнили командира взводу оперативної роти ОМОН «Пластун» місцевого управління Росгвардії Фаріда Читава і 11 його підлеглих через відмову вирушити на війну в Україну, повідомив 24 березня голова міжнародної правозахисної групи «Агора» Павло Чіков.
За його словами, від 6 лютого росгвардійці перебували в окупованому Криму на навчаннях «Заслон-2022», 25 лютого їм наказали їхати на материкову Україну. Силовики відмовилися, вважаючи наказ незаконним, додав він.
«У жодного з них із собою не було ні закордонного паспорта, ні наміру залишити територію Росії, тоді як їхні прямі службові обов’язки обмежувалися територією Російської Федерації. Про відрядження на територію України для участі у спеціальній військовій операції (так влада РФ називає війну проти України – ред.), про завдання й умови цієї операції ніхто з позивачів до відома не був поставлений і, як наслідок, згоди на неї не давав», – повідомив голова «Агори».
За його словами, після відмови нацгвардійців повернули до Краснодара, провели щодо них службову перевірку і звільнили. Вони визнали звільнення незаконним і подали до суду позов про відновлення на роботі.
Президент Володимир Зеленський після вторгнення Росії в Україну неодноразово звертався до російських солдатів і їхніх родичів, закликаючи їх відмовлятися від участі у війні проти України чи здаватися в полон.
Байден їде до Польщі, яка приймає найбільше біженців з України
Президент США Джо Байден 25 березня перебуватиме у Польщі, яка приймає понад два мільйони з більше ніж 3,5 мільйонів українських біженців, що залишили Україну через вторгнення Росії.
Як повідомили раніше в Білому домі, у Польщі Джо Байден проведе переговори з президентом Анджеєм Дудою. Вони обговорять, як США разом із союзниками і партнерами відповідають на гуманітарну кризу, викликану війною, розпочатою Росією.
24 березня президент США перебував у Брюсселі на зустрічах НАТО, «Групи семи» і Європейського союзу, де обговорювали міжнародну підтримку України і подальше підвищення ціни для Росії за її вторгнення на українську територію.
На пресконференції в Брюсселі 24 березня за підсумками саміту НАТО Байден розповів, що Вашингтон виділить понад 1 мільярд доларів гуманітарної допомоги для українців, які постраждали від війни, а також готовий прийняти 100 тисяч біженців із України.
«Багато українських біженців воліють залишитися в Європі, ближче до дому, але ми також готові вітати 100 тисяч українців у США із фокусом на возз’єднання сімей. Ми також інвестуємо 320 мільйонів доларів у підтримку сталості демократії та захисту прав людини в Україні та сусідніх країнах», – додав президент США.
Раніше в Білому домі заявляли, що під час цього турне президент США не планує приїжджати в Україну.
ЄС закликав Росію негайно зупинити воєнні злочини і вивести війська з України
Лідери країн Європейського союзу закликали Росію негайно зупинити війну в Україні і вивести з її території всі російські війська і техніку. Заяву за підсумками зустрічі Європейської ради в Брюсселі 24 березня оприлюднили в ніч на 25 березня.
Крім того, лідери ЄС закликали Москву перестати грубо порушувати міжнародне право і чинити воєнні злочини.
«Загарбницька війна Росії проти України грубо порушує міжнародне право і спричиняє масові втрати життя і поранення цивільних. Росія атакує мирне населення і націлюється на цивільні об’єкти, включаючи лікарні, медичні установи, школи і притулки. Ці воєнні злочини необхідно негайно припинити», – йдеться в заяві.
Єврорада наголосила, що винні та їхні спільники будуть притягнуті до відповідальності, відповідно до міжнародного права.
«Облога Маріуполя та інших міст України, а також відмова російських військових у гуманітарному доступі є неприйнятними. Російські війська повинні негайно гарантувати безпечні шляхи до інших частин України, а також гуманітарну допомогу Маріуполю й іншим містам, що перебувають в облозі», – наголошується в документі.
Європейська рада також вимагає від Росії «негайно припинити свою військову агресію на території України, негайно і беззастережно вивести всі сили та військову техніку з усієї території України і повністю поважати територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України в межах її міжнародно визнаних кордонів».
На зустрічі лідерів ЄС був також присутній президент США Джо Байден, який брав участь і в саміті НАТО та засіданні «Групи семи», які також відбувалися 24 березня в Брюсселі і були присвячені питанню вторгнення Росії в Україну.
24 березня США спільно з Європейським союзом і країнами «Групи семи» запровадили санкції проти депутатів Державної думи та оборонних підприємств Росії.
Під санкціями опинилися понад 600 фізичних та юридичних осіб. Серед них — голова «Сбербанку» Герман Греф, олігарх Геннадій Тимченко та його компанії, 17 членів правління «Совкомбанку» та 48 оборонних підприємств, які виробляють військову техніку, що використовується під час бойових дій в Україні.
Скільки генералів та полковників втратив Путін за місяць в Україні. Хто вони?
За місяць війни проти України російська армія втратила 6 генералів та принаймні 9 полковників, стверджують в українській владі. Деякі з цих високих військових російських чинів давно воюють з Україною. Хтось працював під прикриттям у 2014 році на Донбасі і після цього став генералом-майором, кілька з них мають медаль «за повернення Криму», а один із полковників командував обстрілом колони в «зеленому коридорі» під Іловайськом. Радіо Свобода зібрало більше інформації про загиблих російських генералів: чому вони були на передовій і як загинули?
Військові РФ зменшили авіаційну активність, але посилили розвідку безпілотниками – ЗСУ
Командування Повітряних сил Збройних сил України заявило, що минулої доби російські військові зменшили авіаційну активність у повітряному просторі України, натомість нарощують присутність безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня та інших, для ведення повітряної розвідки.
«Один БпЛА оперативно-тактичного рівня нині уражено зенітними ракетами. Крім того, зенітні ракетні війська Повітряних сил знищили один винищувач-бомбардувальник Су-34 на Харківщині та чотири крилаті ракети», – повідомила пресслужба командування ПСУ пізно ввечері 24 березня у фейсбуці.
Раніше Міністерство оборони Великої Британії заявило, що українські повітряні сили і протиповітряна оборона «ефективно» захищають повітряний простір України, і Росія не змогла отримати повну перевагу в повітрі.
Зеленський присвоїв звання міст-героїв ще 4 містам
Президент України Володимир Зеленський присвоїв почесне звання «Місто – герой України» ще чотирьом містам: Бучі, Ірпеню, Охтирці й Миколаєву. Про це він оголосив у своєму зверненні в ніч на 25 березня, і відповідний указ опублікований на сайті президента.
Згідно з документом, звання присвоєне «з метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті своїх міст під час відсічі збройній агресії Російської Федерації проти України».
6 березня «містами-героями» оголосили Харків, Чернігів, Маріуполь, Херсон, Гостомель, Волноваху.
Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Росія виводить окремі підрозділи зі Слобожанщини через втрати понад 50% складу – Генштаб ЗСУ
Російські війська несуть втрати, зокрема, в районі Ізюма, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України за підсумками 29-го дня повномасштабної російської агресії.
«На Слобожанському напрямку противник здійснює блокування міст Суми та Харків. Завдає ударів по об’єктах цивільної інфраструктури. Намагається поновити наступальні дії в районі міста Ізюм, несе втрати. Відзначається виведення окремих підрозділів окупаційних військ, що діють у зазначеному районі, на територію російської федерації у зв’язку з втратами більше ніж 50 відсотків особового складу», – йдеться в зведенні.
За даними штабу, російським військам наразі вдається утримувати сухопутний коридор між Ростовською областю Росії та окупованим Кримом. Також вони намагаються відновити свої позиції в районах Києва та Макарова, блокувати Чернігів, на Броварському напрямку перейшли до оборони.
«Ймовірно, противник намагатиметься вчергове відновити наступальні дії у напрямку на міста Бровари та Бориспіль з метою блокування столиці України, міста Києва, зі східного напрямку», – припускає командування.
Спроби захоплення загарбниками Попасної, Рубіжного та Маріуполя, повідомляє штаб, все ще не мають успіху, на Південнобузькому напрямку вони намагаються «здійснювати заходи з відновлення боєздатності підрозділів та поповнення запасів».
«В Азовській операційній зоні, за уточненою інформацією, в ході нанесення удару по зайнятому окупантами порту Бердянськ, знищено великий десантний корабель «Саратов». Великі десантні кораблі «Цезарь Куников» та «Новочеркаськ» отримали пошкодження. Триває уточнення інших втрат противника», – додають у Генштабі.
Вранці 24 березня Військово-морські сили ЗСУ повідомили, що в порту Бердянська, який перебуває під контролем російських військових, знищений російський десантний корабель «Орськ».
Президент Володимир Зеленський закликав Європейський Союз надати Україні членство. Про це він сказав у виступі відеозв’язком перед Європейською радою 24 березня.
Під час промови Зеленський згадав про обстріли російськими військами цивільних об’єктів та інші злочини проти мирних жителів. З іншого боку, він вказав на те, що в Росії агресію проти України досі заборонено називати війною.
Президент подякував країнам Європи за підтримку України, але висловив переконання, що превентивне запровадження санкцій проти Росії дало б шанс уникнути повномасштабної агресії.
Читайте також: США, ЄС і «Група семи» запровадили санкції проти депутатів Держдуми та оборонних компаній Росії
«Північний потік-2» – ви заблокували, ми вам вдячні і це правильно, але це також було трохи запізно. Бо, якби було вчасно, Росія не створила б газову кризу – принаймні, був такий шанс. А тепер ми з вами готуємо членство України в Європейському союзі. Нарешті, ось тут, я вас прошу: не спізніться, будь ласка. Бо за цей місяць ви порівняли ці світи і ви все бачите, хто чого вартий, і що Україна має бути в ЄС вже найближчим часом. Принаймні, у вас для цього все є», – сказав Зеленський.
Він перерахував країни-члени Євросоюзу, висловивши переконання, що Україна отримає підтримку більшості з них, проте зупинився на Німеччині та Угорщині.
Звертаючись до угорської влади, Зеленський зазначив, що бував у Будапешті і відвідував меморіал «Взуття на річці Дунай», встановлений жертвам Голокосту. Голова держави звернувся на ім’я до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана:
«Послухай, Вікторе, знаєш, що відбувається в Маріуполі? Будь ласка, якщо зможеш, сходи на свою набережну, подивись на те взуття і ти побачиш, як масові вбивства можуть повторюватися в сучасному світі. Це сьогодні робить Росія, те саме взуття в Маріуполі, там такі ж самі люди, дорослі і діти, дідусі й бабусі, і їх там тисячі, і цих тисяч уже немає. А ти вагаєшся, вводити санкції або ні? Вагаєшся, пропускати зброю або ні, торгувати з Росією або ні? Немає часу вагатися. Час вже вирішувати. Ми віримо у вас, нам потрібна ваша підтримка, ми віримо в твій народ, віримо в ЄС і віримо, що у вирішальний момент Німеччина також буде з нами».
Читайте також: Спікери парламентів України, Естонії, Латвії та Литви закликали закрити небо над Україною – заява
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет і навіть фосфорних бомб.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Лідери G7 готові знижувати залежність від російських нафти й газу – заява
Лідери країн «Групи семи» (G7) оприлюднили заяву проти російського вторгнення в Україну за підсумками саміту в Брюсселі, що відбувся 24 березня.
Згідно із заявою країн G7, вони «здійснюють подальші кроки щодо зниження залежності від російських енергоносіїв».
«Ми зобов’язуємося активно підтримувати країни, які бажають поступово відмовитися від залежності від імпорту російського газу, нафти та вугілля», – написано у тексті заяви.
Окремо згаданий заклик лідерів G7 до країн-виробників нафти та газу «діяти відповідально» та нарощувати постачання на міжнародний ринок. Одночасно наголошується, що ключову роль у цьому має відігравати ОПЕК.
Читайте також: США, ЄС і «Група семи» запровадили санкції проти депутатів Держдуми та оборонних компаній Росії
Країни G7 також виступають за повне виконання санкцій, запроваджених проти Росії, і готові координувати відповіді на спроби обійти обмеження, зокрема щодо операцій Центробанку Росії із золотом. У заяві наголошується, що лідери країн G7 готові запровадити додаткові санкції у разі потреби.
Крім того, лідери G7 застерегли Москву від застосування біологічної, хімічної та ядерної зброї під час розпочатої Росією війни проти України.
«Ми попереджаємо щодо будь-якої загрози використання хімічної, біологічної та ядерної зброї або пов’язаних із нею матеріалів», – наголошується у заяві.
У документі йдеться про готовність країн приймати біженців із України.
Читайте також: Після війни РФ проти України буде глобальна продовольча криза та політична дестабілізація – Зеленський на саміті G7
До G7 входять США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Японія та Італія. Вони проводять обговорення за участю керівництва Європейського Союзу.
Київ неодноразово закликав європейські країни відмовитися від російських енергоносіїв. Наразі про цей крок заявили Сполучені Штати та Велика Британія.
На тлі російського вторгнення в Україну британсько-нідерландська компанія Shell заявила про поетапну відмову від нафти та газу з Росії, а в британській ВР відмовилися від нових контрактів на купівлю російських нафти та газу. Найбільший німецький енергетичний концерн E.ON 16 березня оголосив про відмову від нових покупок російського газу.
Месяц полномасштабной войны России против Украины. Больше трёх недель оборону держит Мариуполь. Из города без света, воды, тепла и запасов воды и продуктов удалось выехать 50 тысячам горожан. Из-за постоянных обстрелов с воздуха, моря и земли, сорванных Россией гуманитарных коридоров эвакуация усложняется. Ивану Голтвенко, директору по персоналу и администрации ЧАО «МК «Азовсталь», удалось выехать из блокадного города. Своей историей Иван поделился с Радио Донбасс.Реалии.
В Мариуполе действительно сложная ситуация, но насколько она сложная, мы даже не представляем. Каждую минуту кому-то удаётся выбраться из города. Только что я разговаривал с человеком, которому удалось забраться на крышу дома, чтобы позвонить. Он рассказывал со слезами на глазах о том, что идут уличные бои, и он не может добраться до своего пожилого отца с сестрой инвалидом. Он, к сожалению, вынужден принять решение спасать свою семью и детей, и бросить отца с сестрой, потому что не может до них добраться. Он будет завтра пытаться выбираться из города на свой страх и риск.
В городе произошло два крупных события: был разбомблен роддом и драматический театр. Поговорил со знакомым, который находился в бомбоубежище онкологического отделения (это помещение, примыкающие к роддому), и он говорит, что никаких военных, о которых говорит российская пропаганда, в роддоме и онкологическом отделении не было. Там находился только медперсонал и люди, лежащие в стационаре.
Ещё удалось поговорить с человеком, которому удалось пережить бомбёжку драматического театра. Там тоже не было военных. В театре было больше тысячи человек мирных жителей, и к сожалению, удалось выжить только тем людям, которые находились либо у входа в драмтеатр, либо в бомбоубежище. Но те люди, которые были в бомбоубежище – оказались заживо погребёнными. Мой друг слышал крики и стоны людей, которые просили о помощи, но из-за обстрелов никто не мог помочь этим людям.
Читайте далі тут
«Не думайте, що ваші прізвища нам невідомі»: Верещук про катування полонених російськими військовими
Наразі відомо про 14 політиків та представників місцевого самоврядування, які були викрадені російськими військовими – про це на вечірньому брифінгу розповіла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
«Україна наполягає на тому, що брати в полон цивільних є порушенням міжнародного гуманітарного права, ми вимагаємо їхнього негайного звільнення», – сказала урядовиця.
Вона зазначила, що звернулася до Росії з питань звільнення викрадених працівників місцевого самоврядування, і назвала їхні імена й посади:
- Тетяна Безлюдна, депутатка селищної ради села Андріївка, Чернігівська область
- Дмитро Васильєв, секретар Новокаховської міської ради, Херсонська область
- Володимир Караберов, голова Мангушської об’єднаної територіальної громади, Донецька область
- Олексій Карцан, староста села Грем’яч, Харківська область
- Віктор Маруняк, староста села Стара Збруївка, Херсонська область
- Євген Матвєєв, мер міста Дніпрорудне, Запорізька область
- Олександр Мусієнко, голова Чулаківської ОТГ, Херсонська область
- Юрій Палюх, секретар Скадовської міської ради, Херсонська область
- Олександр Пономарьов, зник у Бердянську, народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя»
- Сергій Прийма, голова Мелітопольської районної ради, Запорізька область
- Іван Самойдюк, перший заступник міської голови Енергодару, Запорізька область
- Микола Сікаленко, голова Циркунівської ОТГ, Харківська область
- Володимир Тюрін, заступник керівника Щастинської міської військово-цивільної адміністрації, Донецька область
- Олександр Шаповалов, мер Берислава, Херсонська область
Верещук додала, що протягом останніх днів отримує повідомлення від звільнених із полону людей про те, що загарбники вдаються до тортур. Вона наголосила, що кожного причетного знайдуть і притягнуть до відповідальності, зокрема, в Гаазькому трибуналі.
«Сучасні технології дозволяють сьогодні легко проводити такий пошук. Тому, щоб всі російські військові, які чують моє звернення, знали, що нікому не дамо уникнути покарання. Ви будете відповідати за скоєні злочини за всією строгістю законодавства вітчизняного й міжнародного. Не думайте, що ваші прізвища нам невідомі», – заявила міністерка.
Міністерство оборони РФ оприлюднило відео візиту командувача військами Східного округу (російською «ВВО» – ред.) нібито на передову в Київській області. Журналісти «Схеми» (Радіо Свобода) встановили локацію та дійшли висновку, що окупаційні війська влаштували командний пункт на території школи.
Російське військове відомство 24 березня оприлюднило відео візиту Олександра Чайко – це масово розповсюдили російські ЗМІ. Він прилетів вертольотом з метою вручення бойових нагород «військовослужбовцям, які відзначилися під час проведення спеціальної військової операції» на «найбільш важливому напрямку – Київському».
«Нагородження відбулося безпосередньо на передових позиціях підрозділів за 30 кілометрів від Києва, куди командувач прибув для постановки завдань та уточнення обстановки», – зазначили в міноборони РФ.
Військових нагородили «орденами мужності» та «медалями за відвагу». В повідомленні відомства назвали локацію «передовою».
Журналісти «Схем» проаналізували місцевість та встановили, що відео зняте на території Катюжанської загальноосвітньої школи I – IIІ ступенів Димерської селищної ради Вишгородського району Київської області.
Це село в 50 кілометрах автошляхами до меж Києва (шлях через поля складе близько 30 кілометрів). Вперше прохід техніки російських військових там помітили 25 лютого.
Журналіст російської редакції Радіо Свобода Марк Крутов також помітив на території школи окопи.
«Схоже, росіяни сильно окопалися навколо цієї школи. На відео МО РФ добре видно нововириті траншеї та траншейну техніку», – зазначив він.
Окопи також видно з супутника. «Схеми» отримали знімок супутникової системи Planet за 24 березня та показали його військовим, які побачили щонайменше 6 окопів для техніки, розташування яких свідчить про те, що це командний пункт або пункт управління.
Також військові помітили на знімку щонайменше одне укриття для особового складу. Деякі окопи вириті на території шкільного спортмайданчика.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
«Укрзалізниця» повідомила про обстріл евакуаційного поїзда під Васильковом
Евакуаційний поїзд, який прямував із Києва до Івано-Франківська, потрапив під обстріл, повідомила «Укрзалізниця» із посиланням на голову правління компанії Олександа Камишіна.
«Евакуаційний поїзд 43 Київ – Івано-Франківськ щойно потрапив під обстріл під Васильковом, що поблизу Києва. В трьох вагонах повибивало вікна», – йдеться в повідомленні.
За даними голови «Укрзалізниці», наразі немає інформації про постраждалих ані серед бригади поїзду, ані серед пасажирів.
«Ворог вкотре прицільно обстрілює залізничну інфраструктуру. Цього разу під обстріл потрапив евакуаційний поїзд з людьми. Це найсвятіше, що у нас зараз є. Я знову прошу весь цивілізований світ – допоможіть нам, закрийте небо. Свою роботу на землі ми зробимо», – закликав Камишін.
Читайте також: Війська РФ обстріляли залізничну станцію на Донеччині, постраждалих немає
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
США виділять ще 1 мільярд доларів гуманітарної допомоги для України – Байден
Сполучені Штати виділять додаткову гуманітарну допомогу Україні, повідомив президент країни Джо Байден на пресконференції в Брюсселі 24 березня.
За підсумками саміту НАТО Байден розповів, що Вашингтон виділить понад 1 мільярд доларів гуманітарної допомоги для українців, які постраждали від війни, а також готовий прийняти 100 тисяч біженців із України.
Читайте також: НАТО продовжить надавати підтримку Україні – заява саміту
«Багато українських біженців воліють залишитися в Європі, ближче до дому, але ми також готові вітати 100 тисяч українців у США із фокусом на возз’єднання сімей. Ми також інвестуємо 320 мільйонів доларів у підтримку сталості демократії та захисту прав людини в Україні та сусідніх країнах», – додав президент США.
Байден додав, що нові санкції, які запровадять Сполучені Штати спільно з Євросоюзом і «Групою семи», стосуватимуться «понад 300 членів Думи, олігархів та військових компанії, які живлять російську військову машину».
Він також нагадав, що НАТО розмістило додаткові бойові підрозділи в Румунії, Угорщині, Болгарії та Словаччині, аби посилити східний фланг Альянсу.
Читайте також: Британія розширила санкції проти Росії, додавши до списку «Газпромбанк», олігархів Швідлера і Тінькова
«Путін ставив на те, що НАТО роз’єднане. Мої попередні розмови з ним у грудні та на початку січня дали зрозуміти, що він не вірив у нашу здатність триматися разом. НАТО ніколи не було таким об’єднаним, як сьогодні. Путін отримує суто протилежне тому, на що сподівався внаслідок своїх дій в Україні. Таку ж єдність ми розбудовуємо із Євросоюзом та провідними демократіями G7», – сказав президент США.
Президент Росії Володимир Путін оголосив про початок «спеціальної воєнної операції» проти України вранці 24 лютого. З різким засудженням дій Росії виступили США, члени НАТО та Євросоюзу, а також багато інших країн, які згодом запровадили проти Москви санкції.
Евакуація, вилучена зброя та наркотики: поліція Київщини розповіла про результати роботи за добу
За останню добу поліція Київщини допомогла евакуювати 1 300 осіб з окупованих територій та розвезла гуманітарну допомогу жителям Фастівщини.
«Також цієї доби у Вишгородському районі затримали двох мародерів, які з приватного будинку викрали зброю та цінності», – повідомляють у відомстві.
Окрім того, поліцейські області вилучили у окремих громадян зброю та наркотики.
«У Білій Церкві поліцейські задокументували три факти незаконного зберігання наркотичних засобів. У Фурсах на блокпосту під час огляду водія правоохоронці виявили та вилучили в автомобілі гранату Ф-1», – повідомляють правоохоронці Київщини.
23 березня Національна поліція України повідомила про відновлення роботи поліції в Ірпені.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
Кличко: з початку російського вторгнення в Києві загинуло 75 людей, понад 300 – поранені
Від початку російського повномасштабного вторгнення в Києві загинуло 75 мирних жителів, в тому числі четверо дітей, повідомив у Telegram мер Києва Віталій Кличко.
«Окупанти обстрілюють Київ, намагаються взяти нас в облогу і залякати. У Києві з початку російського вторгнення було пошкоджено 87 багатоповерхових житлових будинків і 10 приватних, 12 шкіл і 6 дитсадків. У столиці загинули 75 мирних жителів, із них 4 дитини. Поранено 307 цивільних та 16 дітей. Ми нічого не забудемо і нічого не пробачимо», – сказав Кличко.
Він закликав жителів Києва дотримуватися комендантської години і не нехтувати правилами безпеки.
Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією з найбільших мішеней. Війська РФ з початку вторгнення завдають точкових ракетних ударів по столиці.
У Мелітополі бракує харчів та ліків, російські війська затримали гумконвой на 8 годин – мер
Гуманітарна ситуація в Мелітополі погіршується, розповів мер Мелітополя Іван Федоров у ефірі національного телемарафону 24 березня.
«Стан справ досить тяжкий у Мелітополі, тому що гуманітарна катастрофа вже близиться до нашого міста, закінчуються продукти, медичні препарати, я вже не кажу про паливо на заправних станціях та готівкові кошти, які не можуть зняти ані пенсіонери зі своїх пенсійних карток, ані службовці», – сказав міський голова.
За його словами, вранці із Запоріжжя виїхав гуманітарний вантаж, погоджений за участі обласної та центральної української влади. Однак російські війська затримали його на лінії розмежування протягом понад восьми годин. Лише увечері конвой перетнув останній блокпост дорогою до Мелітополя.
«На мою думку, Російська Федерація це зробила навмисно, щоб вночі він доїхав до Мелітополя, щоб вночі розграбували цей гуманітарний конвой російські солдати і жителям Мелітополя нічого не дісталося. Але я хочу вірити в найкраще, що гуманітарний конвой дійде до жителів міста, тому що там безпосередньо медичні препарати, продукти харчування, предмети першої необхідності», – додав Федоров.
Міський голова розповів, що російські військові «жахливо поводяться» в місті, викрадають людей та проводять незаконні обшуки в підприємців.
Він навів приклади викрадення журналістів у Мелітополі, в також – захоплення російськими військовими в заручники 75-річного батька місцевої журналістки Світлани Залізецької та викрадення депутата обласної ради, яке сталося сьогодні.
Федоров також розповів про спроби загарбників змусити вчителів почати викладання в школах російською мовою. Після того, як місцеве управління освіти відмовилося з ними співпрацювати, вони, за словами мера, почали безпосередньо тиснути на школи.
Читайте також: Народний депутат – у полоні окупантів. Що відомо про зникнення «тіньового господаря Бердянська»?
«Хочу зазначити, що в Мелітополі були російські класи й російські школи, де учні за бажанням батьків могли навчатися російською мовою. Але все це було за програмою Міністерства освіти України і кожен мав право вибору. Чого зараз хочуть окупанти від наших вчителів – я не розумію і, за моєю інформацією, немає таких вчителів-колаборантів, які б погодилися на порушення законодавства та підписали собі карні справи», – сказав міський голова.
Він підкреслив, що до російського вторгнення більшість жителів Мелітополя говорили російською і не зазнавали через це утисків.
Напередодні мер Мелітополя повідомив, що російські війська розмістили власну базу на території місцевого військового аеродрому. З неї російські військові ведуть ракетний обстріл по всій території України.