Зеленський звернувся до НАТО: ви можете надати нам 1% своїх літаків і танків
Президент Володимир Зеленський, виступаючи на саміті НАТО 24 березня, закликав альянс надати Україні один відсоток від своїх танків і літаків.
«Ви можете надати нам один відсоток від усіх ваших літаків. Один відсоток від усіх ваших танків. Один відсоток! Ми не можемо це просто купити. Таке постачання прямо залежить тільки від рішення НАТО, від політичних, до речі, рішень. Системи залпового вогню MLRS. Протикорабельна зброя. Засоби протиповітряної оборони. Хіба можна вистояти у такій війні без цього?», – сказав президент під час виступу, що відбувався в режимі відеоконференції.
За словами Зеленського, «коли це все нарешті буде», це дасть Україні, як і країнам НАТО, «сто відсотків безпеки».
Крім того, голова держави наголосив, що вимагає від представників альянсу більше не говорити, що українська армія не відповідає стандартам НАТО.
«Після такого місяця війни. Це прохання заради наших військових. Після такої війни проти Росії... Більше, прошу, ніколи, ніколи не говоріть нам, що наша армія не відповідає стандартам НАТО. Ми показали, на що здатні наші стандарти. І як багато ми можемо дати загальній безпеці у Європі та світі», – сказав він.
Як заявив президент, Україні потрібна військова допомога без обмежень.
«Українська армія протистоїть уже місяць у нерівних умовах! І я вже місяць повторюю одне й те саме. Щоб рятувати людей і наші міста, Україні потрібна військова допомога – без обмежень. Як без обмежень Росія застосовує проти нас увесь свій арсенал. Руйнує все живе. Будь-які обʼєкти – від житлових будинків до церков, від складів з їжею до університетів, від мостів до лікарень», – сказав Зеленський.
Міністр агрополітики просить про відставку. Рада може її схвалити вже цього тижня
Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко надіслав до Верховної Ради заяву про відставку. Про це повідомив представник Кабінету Міністрів у парламенті Тарас Мельничук.
Про причини такого рішення міністра наразі невідомо.
Найближче засідання Верховної Ради заплановане цього тижня, однак місце і час його проведення не розголошуються.
У «Слузі народу» у коментарі Радіо Свобода зазначили, що під час наступного засідання зможуть розглянути і відставку Романа Лещенка та призначити його наступника. Найбільш вірогідною кандидатурою назвали представника монобільшості Миколу Сольського, який наразі очолює аграрний комітет у парламенті.
17 березня Роман Лещенко наголосив, що в Україні сформований достатній запас продовольства: пшениці – на два роки, олії – на п’ять років, кукурудзи – на півтора року. Також він зазначив, що «Україна буде забезпечена хлібом, однозначно».
За його словами, на тих територіях України, де це можливо з огляду на бойові дії, аграрії розпочали посівну кампанію. А її зрив може означати міжнародну кризу.
Роман Лещенко став міністром аграрної політики та продовольства в грудні 2020 року. До того з червня 2020-го він очолював Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.
18 листопада 2021 року міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що громадянина Сполучених Штатів, а також громадянку України затримали за підозрою в замовленні вбивства міністра аграрної політики Романа Лещенка.
Від початку масштабної війни в Україні загинули 128 дітей, поранені щонайменше 172 дитини, повідомляє Офіс генерального прокурора. У повідомленні уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової зазначається, що встановити точну кількість убитих та поранених дітей в умовах активних військових дій та окупації окремих територій неможливо. Також омбудсмен збирає інформацію про обстріл навчальних закладів. Усього, за даними ОГП, від початку масштабної війни були пошкоджені майже 566 шкіл, 73 – знищені повністю. Про ситуацію журналісти телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», запитали в уповноваженої президента України з прав дитини Дар’ї Герасимчук.
Велика Британія додала кілька високопоставлених російських осіб і компаній до свого санкційного списку у той час, як прем’єр-міністр Боріс Джонсон пообіцяв посилити «економічний тиск» навколо президента РФ Володимира Путіна через неспровоковане вторгнення Москви в Україну.
24 березня британський уряд заявив, що до санкційного списку внесені 59 фізичних і юридичних осіб, їхні активи заморожені, а також запроваджені обмеження на в’їзд.
До розширеного списку увійшли російські олігархи Євген Швідлер, фінансист Олег Тіньков і керівник найбільшого російського банку «Сбербанк» Герман Греф. Серед компаній, які зараз у списку, є «Газпромбанк», «Альфа-Банк» і державна судноплавна компанія «Совкомфлот».
«Чим жорсткішими будуть наші санкції, чим жорсткішим буде наш економічний тиск навколо режиму Путіна, тим більше ми можемо і робимо для того, щоб допомогти українцям (і), я думаю, тим швидше це може закінчитися», – сказав Джонсон на позачерговому саміті НАТО в Брюсселі після оголошення оновленого списку.
США і їхні союзники запровадили проти Росії кілька пакетів економічних і фінансових санкцій після того, як вона розпочала війну проти України 24 лютого.
Очікується, що 24 березня президент США Джо Байден оголосить про нові заходи проти Москви.
Його радник із національної безпеки Джейк Салліван заявив журналістам 22 березня, що дії США «будуть зосереджені не тільки на запровадженні нових санкцій, а й на тому, щоб боротися з ухиленням від санкцій».
«Газпромбанк» є одним з основних каналів розрахунків за російську нафту і газ. «Альфа-Банк» – один із провідних приватних кредиторів Росії.
Екокатастрофи через мор курей на птахофабриці під Херсоном вдалося уникнути – Держекоінспекція
Курей із птахофабрики «Чорнобаївська», яка розташована під Херсоном, вдалося роздати людям, а тих, що вимерли, вдалося захоронити. Про це кореспонденту проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов'я» повідомив начальник Державної екологічної інспекції Південного округу Костянтин Сивак.
«Екологічної катастрофи уникнути вдалося. Кожного дня виходили зміни, вирізали цих курей, частково роздавали непотрошених, коли можливості вирізати не було, роздавали живцем. Тих, що випустили, люди (з навколишніх селищ – ред.) тримають у курятниках. А тих, що вимерли, захоронили. Спочатку була ініціатива залишити хоча б молоде поголівʼя. Але з огляду на те, що пташиний послід необхідно якось переробляти, а фірми, які це роблять, не працюють... » – сказав Сивак.
За його словами, говорити про кількість курей, які вимерли, складно, і можна керуватися лише непідтвердженими даними.
«Ніхто не рахував, скільки захоронили, скільки роздали. Це був район бойових дій», – сказав Сивак.
Одна з найбільших у Європі птахофабрик через дії російських окупаційних сил залишилася без можливості годувати птицю та вивозити готову продукцію. Через це Херсонщина перебувала на порозі екологічної катастрофи, що зазначали у владі та в агрохолдингу «Авангард».
Кулеба закликав країни ЄС не платити за російські нафту й газ рублями
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав європейські країни не виконувати вимог Москви і не платити за російські нафту й газ у рублях.
«Якщо якась країна ЄС поступиться принизливим вимогам Путіна платити за нафту і газ у рублях, це буде все одно, що однією рукою допомагати Україні, а іншою – допомагати росіянам вбивати українців. Я закликаю відповідні країни зробити мудрий і відповідальний вибір», – написав Кулеба у твітері 24 березня.
За місяць війни російські військові вбили 5 і поранили 7 журналістів – ІМІ
Російські війська скоїли 148 злочинів проти журналістів та медіа в Україні впродовж місяця війни, ідеться в повідомленні Інституту масової інформації (ІМІ).
«Станом на 24 березня пʼятеро журналістів убито під час виконання професійних обов'язків, семеро – поранено, один журналіст зник безвісти. ІМІ відомо про щонайменше шість випадків захоплення журналістів росіянами в заручники й жорстокого поводження з ними. Окупанти обстріляли 10 телевеж, які є цивільними обʼєктами, що спричинило повне або тимчасове зникнення телевізійного та радіомовлення у восьми регіонах України. Окрім того, щонайменше 70 регіональних медіа змушені були припинити роботу внаслідок погроз із боку російських окупантів, захоплення ними редакцій, неможливості працювати за умов тимчасової окупації, відсутності можливостей до друку та розповсюдження тощо», – ідеться в повідомленні.
Інститут масової інформації вказує, що всі смерті журналістів зафіксовані в Києві та передмістях столиці. За 28 днів від початку війни загинули:
Євген Сакун, оператор телеканалу LIVE (загинув 1 березня під час російського ракетного обстрілу телевежі в Києві);
Брент Рено, колишній кореспондент The New York Times (розстріляний росіянами 13 березня в Ірпені на блокпосту);
П'єр Закжевскі, оператор телеканалу Fox News, громадянин Ірландії (загинув 14 березня під час артилерійського обстрілу російських військ у селі Горенка Київської області).
Олександра Кувшинова, українська фіксерка, журналістка (загинула 14 березня разом з Пʼєром Закжевскі під час артилерійського обстрілу з боку російських військ у селі Горенка Київської області);
Оксана Бауліна, журналістка російського The Insider, Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального (загинула 23 березня під російським обстрілом у Києві під час виконання редакційного завдання).
Крім того, невідомою залишається доля фотокореспондента Максима Левіна, який висвітлював бойові події під Києвом та зник 13 березня.
Серед поранених є і журналіст Радіо Свобода Марʼян Кушнір, який постраждав 11 березня внаслідок удару російських військ на Київщині – у нього контузія.
Війська РФ обстріляли центр Харкова ракетами із кораблів – голова ОВА
Російські військові минулої завдали 44 удари по Харкову, зокрема, обстріляли центр міста ракетами «Калібр» із кораблів Чорноморського флоту РФ, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
«За минулу добу росіяни завдали 44 удари, активізувалися РСЗВ «Град» і «Ураган» – 140 разів. По центру міста окупанти із кораблів Чорноморського флоту РФ випустили ракети «Калібр», – написав Синєгубов у телеграмі.
Щодо Харківської області, то, за словами голови ОВА, 23 березня відбувся обстріл Старого Салтова, зранку обстріляний Золочів, є постраждалі.
«Тривають бої в Ізюмському районі. Хоча росіяни і намагаються посилити напрямок, українська армія відбиває всі атаки, неподалік м. Ізюм ЗСУ збили ще два російських літаки. Росіяни продовжують терор проти представників органів місцевого самоврядування. Циркунівський сільський голова Микола Сікаленко досі перебуває в полоні ворога. Окупанти два дні тому викрали його з власного будинку», – додав він.
Суд у Москві визнав фразу «Фашизм не пройде» «негативним ставленням» до армії РФ
Тверський районний суд Москви оштрафував на 50 тисяч рублів (близько 500 доларів) активістку Анну Кречетову за статтею про дискредитацію російської армії через плакат із написом «Фашизм не пройде», повідомляє «ОВД-Инфо».
«Зміст наочної агітації явно виражений негативним ставленням до збройних сил Російської Федерації», – йдеться у протоколі.
Уточнюється, що Кречетова провела одиничний пікет із плакатом, «привертаючи увагу необмеженого кола осіб, а також засобів масової інформації та блогерів».
4 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про «фейки про російську армію». Згідно з поправками до адміністративного кодексу, за публічні дії, спрямовані на «дискредитацію використання збройних сил», призначається штраф у сумі від 30 до 50 тисяч рублів. За заклики до мітингів загрожує штраф від 50 до 100 тисяч рублів. Для посадових осіб та юридичних організацій штрафи – у кілька разів вищі.
Крім цього, поправки передбачають кримінальну відповідальність за «поширення свідомо неправдивої інформації про використання армії з метою захисту інтересів Росії та її громадян, підтримання миру та безпеки». У Росії вже порушили кілька кримінальних справ за новою статтею.
24 лютого російські війська за наказом Путіна розпочали повномасштабне вторгнення в Україну. У Росії відбулися акції протесту, під час яких співробітники поліції затримали близько 15 тисяч людей.
Помічник Путіна: на кону зараз є існування Росії
Помічник президента Росії та голова російської делегації на переговорах з Україною Володимир Мединський стверджує, що зараз «на кону» є «власне існування Росії як російської цивілізації». Таку думку Мединський, колишній міністр культури та автор книжок із історії, висловив 24 березня на засіданні Міжвідомчої комісії з історичної освіти в Москві.
Мединський додав, нібито колективний Захід штовхає Росію до руйнування політичної системи та країни. За його словами, ситуацію можна порівняти зі Смутним часом (період слабкості Московської держави після смерті Івана Грозного), ситуацією перед лютим 1917 року, коли було повалено монархію, і 1989 роком, події якого Мединський повʼязав із розпадом СРСР. Що таке «російська цивілізація» і що робить Захід для її знищення, він не пояснив.
24 березня виповнився місяць від початку російського збройного вторгнення в Україну, яке Кремль вимагає називати не війною, а «спеціальною воєнною операцією». За місяць країни Заходу запровадили проти Росії безпрецедентні санкції, декларуючи за мету – зупинити війну.
Як відзначає російська служба Радіо Свобода, формулювання Мединського про загрозу «власне існуванню Росії» нагадує фразу з російської військової доктрини, згідно з якою Росія може першою застосувати ядерну зброю у разі агресії проти неї із застосуванням звичайних озброєнь, коли під загрозою виявляється існування держави.
Речник Кремля Дмитро Пєсков в інтервʼю CNN підтвердив, що така можливість існує у разі «екзистенційної загрози» для Росії. Ще наприкінці лютого російський президент Володимир Путін розпорядився привести стратегічні сили до особливого режиму несення служби. США та їхні союзники, як і раніше, вважають малоймовірним застосування Росією ядерної зброї, але застерігають її від «безвідповідальної ядерної риторики». Напередодні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив: «Росія повинна зрозуміти, що вона ніколи не зможе виграти ядерну війну». Він також додав, що будь-яке застосування Росією біологічної або хімічної зброї в Україні матиме «далекосяжні наслідки».
Видання New York Times 23 березня повідомило про створення у США робочої групи з підготовки можливих відповідей на гіпотетичне застосування Росією під час конфлікту в Україні тактичної ядерної, хімічної чи біологічної зброї.
Боррель: Москва зараз не хоче вести переговори, вона хоче окупувати
Голова дипломатії Європейського союзу Жозеп Боррель звинуватив Росію в гальмуванні переговорів про припинення вогню в Україні. За його словами, Москва не планує сприймати обговорення всерйоз, доки не досягне цілей за допомогою свого неспровокованого вторгнення в Україну.
В інтерв’ю іспанському телеканалу TVE 24 березня Боррель сказав, що президент Росії Володимир Путін намагається оточити узбережжя Чорного моря до кордону з Молдовою, щоб ізолювати Україну від води.
«Зараз Росія не хоче сідати за стіл переговорів і домовлятися про щось: вона хоче окупувати території», – сказав Боррель.
«Вона хоче вести серйозні переговори лише тоді, коли забезпечить сильні позиції», – додав він.
Столтенберґ попередив про «тяжкі наслідки» в разі використання Росією хімічної зброї
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ заявив, що президент Росії Володимир Путін зробив «велику помилку» неспровокованим вторгненням в Україну, і попередив про «тяжкі наслідки» в разі застосування Москвою хімічної зброї в Україні.
Виступаючи напередодні позачергового саміту НАТО 24 березня, Столтенберґ повідомив, що лідери на зустрічі обговорять «необхідність перезавантаження стримування й оборони в довгостроковій перспективі».
Альянс заявив, що подвоїть кількість угруповань у Європі, додавши ще чотири – в Румунії, Угорщині, Словаччині й Болгарії.
«Президент Путін зробив велику помилку, а саме розв’язав війну проти незалежної суверенної країни. Він недооцінив силу українського народу, хоробрість українського народу і його збройних сил», – сказав Столтенберґ.
Він також зазначив, що будь-яке використання хімічної зброї «докорінно змінить» природу конфлікту між Росією та Україною, оскільки це буде «явним» порушенням міжнародного права, яке матиме «широкомасштабні й тяжкі наслідки».
«Серйозність використання хімічної зброї, звичайно, стає ще більш очевидною, знаючи, що завжди існує ризик зараження... ми побачимо поширення хімічних агентів також на територію НАТО», – сказав він.
Столтенберґ не уточнив, як НАТО відреагує на таку атаку.
В ОП повідомили про 7 гуманітарних коридорів для евакуації 24 березня
24 березня працюватимуть сім гуманітарних коридорів для евакуації, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.
Донецька область, евакуація з Маріуполя до Запоріжжя:
- Бердянськ – Запоріжжя. Місце зборів: Спорткомплекс, вул. Мелітопольське шосе, 27. У Бердянську планується продовжити дозаправку приватних авто маріупольців, які рухаються по маршруту гуманітарного коридору.
Маршрути евакуації в Запорізькій області:
- Пологи – Запоріжжя. Місце зборів – міська рада
- Мелітополь – Запоріжжя. Місце зборів: пожежна частина № 9.
Маршрути евакуації в Київській області:
- Велика Димерка – Бровари. Місце зборів: будинок сільради, вул. Бобрицька,1
- Богданівка – Бровари. Місце зборів: сільська рада, вул. Богдана Хмельницького, 219
- Макарів – Житомир. Місце зборів: сільська рада, вул. Ростовського, 30
- Бервиця – Бровари. З села Бервиця люди мають самостійно перейти до мосту між селами Мокрець та Заворичі, де переходять річку Трубеж у напрямку вулиці Радгоспна.
Народний депутат – у полоні окупантів. Що відомо про зникнення «тіньового господаря Бердянська»?
На нині окупованих територіях південної України російські військові продовжують викрадати людей, повідомляють місцеві жителі і влада. 22 березня у Бердянську повідомили про викрадення російськими військовими депутата Верховної Ради України Олександра Пономарьова, якого в місті називали «тіньовим господарем Бердянська» та «місцевим феодалом». Що відомо про викрадених російськими військовими жителів півдня України? Хто з місцевого населення перебуває в фокусі уваги російських військових? Про це – в новому випуску програми проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я».
За місяць війни в Україні загинули 128 дітей − ювенальні прокурори
Через збройну агресію РФ в Україні з 24 лютого загинули 128 дітей, щонайменше 172 дитини поранені. Про це 24 березня повідомляє Офіс генерального прокурора.
За даними ювенальних прокурорів, у Київській області постраждало 64 дитини, в Харківській − 43, Донецькій − 43, Чернігівській − 32, Миколаївський − 24, місті Києві – 16, Житомирській та Херсонській – по 15, Сумській –14 дітей.
«У Маріуполі під завалами обстріляного окупантами будинку знайдено тіло 11-річної гімнастки Катерини. 11 березня 2022 року під час евакуації цивільного населення в селі Перемога Броварського району Київської області військовими РФ було застосовано зброю по колоні автомобілів, внаслідок чого був убитий 13-річний хлопець. 13 березня 2022 року у місті Бучі Київської області військовослужбовцями збройних сил РФ безжально розстріляно автомобіль, в якому перебувала родина, мати та двоє дітей 4 та 9 років загинули», – ідеться в повідомленні.
Також через регулярні бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 566 закладів освіти, 73 із них зруйновано повністю, повідомляє відомство.
Прокурори наголошують, що «дані не є остаточними з огляду на відсутність можливості огляду місць обстрілу в місцях, де ведуться активні бойові дії та на тимчасово окупованих територіях».
Генштаб ЗСУ: втрати армії РФ в Україні склали близько 15 800 осіб
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що Росія втратила через війну в Україні близько 15 800 своїх військових.
Крім того, за попередніми даними, російські військові втратили:
- 530 танків
- 1597 бойових броньованих машин
- 280 артилерійських систем
- 82 РСЗВ
- 47 засобів ППО
- 108 літаків
- 124 гелікоптери
- 1033 одиниць автомобільної техніки
- чотири кораблі /катери
- 72 цистерни з ПММ
- 50 БПЛА оперативно-тактичного рівня
- 16 одиниць спеціальної техніки.
«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – додали в Генштабі.
Раніше Міністерство оборони Великої Британії заявило, що українські повітряні сили і протиповітряна оборона «ефективно» захищають повітряний простір України, і Росія не змогла отримати повну перевагу в повітрі.
Масштабна війна Росії проти України триває 29-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші цифри. Cвої дані Міноборони Росії оприлюднило один раз, 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
У Бердянську українські військові знищили російський великий десантний корабель «Орськ»
У порту Бердянська, який перебуває під контролем російських військових, знищений російський десантний корабель «Орськ». Про це офіційно повідомляють 24 березня Військово-морські сили ЗСУ.
«Доброго ранку, ми з України! В захопленому РФ порту Бердянськ знищено великий десантний корабель «Орск» Чорноморського флоту окупантів», – ідеться у повідомленні ВМС ЗСУ.
Повідомлення доповнене кадрами фото- та відеофіксації ураження обʼєкта.
Від ранку в соціальних мережах приазовського міста пишуть про звуки вибухів, дим та пожежу в районі порту Бердянська. Про звуки вибухів у порту повідомляється і на офіційній сторінці Бердянської міськради. За даними влади, пошкоджень житлових будинків у місті нема, пожежа триває в порту
Також у Бердянській міськраді рекомендують містянам в цілях безпеки не наближатися до району Бердянського морського порту.
16 березня житель Бердянська, обізнаний з роботою порту та транспортними перевезеннями, розповів проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я», що будівлі та територія порту захоплені російськими силами.
Росія висилає дипломатів США у відповідь на схожий крок Вашингтона
Кремль заявив, що висилає низку американських дипломатів у відповідь на рішення Вашингтона на початку цього місяця вислати 12 співробітників російського постійного представництва при ООН, які базуються в Сполучених Штатах.
Російське Міністерство закордонних справ заявило, що вручило старшому дипломату дипмісії США в Москві список американських диппрацівників, яких планують видворити з Росії й оголосили персонами нон ґрата.
«Американській стороні жорстко заявлено, що будь-які ворожі дії США проти Росії отримають рішучу та адекватну відповідь», – наголошується в повідомленні.
Після вторгнення Росії в Україну США наказали 12 співробітникам російської місії при ООН залишити країну до 7 березня, звинувативши їх у шпигунстві. Постійний представник Росії при всесвітній організації Василь Небензя тоді зазначив, що цим кроком «США грубо порушують свої зобов’язання країни, яка приймає штаб-квартиру ООН», а в МЗС Росії пообіцяли рівноцінну відповідь.
Російські військові обстріляли Луганщину ракетами і фосфорними бомбами, 4 людини загинули – ОВА
У ніч на 24 березня російська авіація завдала ракетні удари і здійснила фосфорні бомбардування на Луганщині, внаслідок чого загинули щонайменше четверо людей, двоє з яких – діти, ще шість людей поранені, повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«За добу в області пошкоджено чи повністю зруйновано 31 об’єкт, з яких 23 будинки. А саме, 10 багатоповерхівок та 13 приватних. Було охоплено полум’ям 16 із них. Обстрілів зазнали жителі Сєвєродонецька, Лисичанська, Рубіжного, Кремінної, Новодружеська, Воєводівки», – написав він у телеграмі вранці 24 березня.
Гайдай додав, що «дуже важкою» є ситуація в Рубіжному, де тривають бої серед міста.
«За підтвердженою інформацією, ми маємо чотирьох загиблих, двоє з яких діти, та шестеро поранених. В росіян настала агонія. Вони не можуть пробитися вглиб, тому почали застосовувати важке озброєння. Ракетних ударів завдано по Лисичанську та Новодружеську, а на Рубіжне авіація РФ почала скидати фосфорні бомби. Тому, на жаль, кількість жертв може бути значно більшою», – додав він.
Наразі знеструмленими на Луганщині залишаються 35 населених пунктів – 14 частково, 21 повністю, 101 526 споживачів перебувають без світла, повідомили в Луганські ОВА. Газопостачання відсутнє у 27 населених пунктах: у 22 – повністю і в 5 – частково, йдеться в повідомленні.
Українська влада і раніше повідомляла, що військові РФ використовують у війні проти України заборонені фосфорні бомби. Повідомлялося про такі факти у Краматорську, в районі Попасної, в Ірпені.
Сама Росія інформацію про можливе застосування своєю армією фосфорних боєприпасів під час війни в Україні не коментувала.
США раніше висловили свою стурбованість тим, що Росія застосовує в Україні заборонені види зброї.
Генштаб ЗСУ за добу зареєстрував 250 літаковильотів військ РФ
Російська авіація минулої доби здійснила понад 250 літаковильотів, завдаючи авіаударів по об’єктах військової і цивільної інстраструктури України, повідомив Генеральний штаб ЗСУ.
«Авіація ворога продовжує активні дії, завдає ударів з повітря, протягом останньої доби зафіксовано понад 250 літаковильотів (на 60 більше, ніж 22 березня). Основними цілями противника залишаються об’єкти військової та цивільної інфраструктури у Київській, Чернігівській та Харківській областях», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому вранці 24 березня.
Раніше Повітряні сили ЗСУ повідомили, що знищили 11 повітряних цілей загарбників: сім літаків, один БПЛА, один гелікоптер і дві крилаті ракети.