Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Росія вийшла за межі морського та гуманітарного права». Андрій Клименко – про ситуацію у Чорному морі

У західній частині Чорного моря оголошено про мінну небезпеку. У повідомленнях влади Болгарії та Туреччини йдеться про те, що міни, встановлені в районах українських портів, у результаті шторму могли зірватися з кріплень, що становить небезпеку для цивільного судноплавства. ВМС Румунії 21 березня повідомило про те, що на протимінну розвідку відправили тральщика, який поки що дрейфуючих мін не виявив.

Три дні тому морський порт російського Сочі спрямував судновласникам і капітанам суден у регіоні попередження про загрозу «підриву на мінах українських ВМС, що дрейфують у Чорному морі», аналогічну заяву зробили й у російській ФСБ. Військово-морські сили України цю інформацію наразі не коментували.

Головний редактор BlackSeaNews, голова моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень Андрій Клименко говорить про те, що мінування цієї ділянки Чорного моря – це черговий акт економічної блокади України з боку Росії. Журналісти проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії поговорили з експертом про ситуацію в Чорному морі, про те, як на війну реагують країни Чорноморського басейну, і чи може НАТО провести в Чорному морі гуманітарну операцію.

Саміти НАТО, G7 і ЄС відбудуться 24 березня в Брюсселі

Саміти НАТО, «Групи семи» і Європейського союзу відбудуться 24 березня в Брюсселі, на них обговорюватимуть війну Росії проти України.

Західні країни мають намір вкотре попередити президента Росії Володимира Путіна, що його країна заплатить «руйнівну» ціну за вторгнення в Україну.

Країни-члени НАТО, занепокоєні можливими діями Росії для ескалації конфлікту, мають, зокрема, погодити надання Україні устаткування для захисту від хімічної, біологічної і ядерної зброї.

У саміті НАТО братимуть участь і президент США Байден, що прибув до Брюсселя 23 березня, і президент України Зеленський, який напередодні самітів у Брюсселі закликав громадян усього світу вийти на вулиці на знак протесту проти вторгнення Росії в Україну.

18 березня прем’єр-міністр Матеуш Моравецький повідомив, що Польща на саміті НАТО офіційно запропонує створити миротворчу місію в Україні.

Відлуння історії: схожість фотосвідчень наслідків російського вторгнення в Україну і Другої світової війни

Фотографії часів Другої світової війни показують разючу візуальну схожість із наслідками вторгненням Росії в Україну.

Попри запевнення Кремля, що метою так званої «спецоперації є знищення української військової інфраструктури», а не українського населення, російська армія уже четвертий тиждень продовжує завдавати ударів по цивільних об’єктах: житлових будинках, школах, лікарнях, дитячих садочках, продуктових базах, об'єктах енерго, водо та теплопостачання міст і сіл. Зазнають руйнувань і церкви та об'єкти культурної і історичної спадщини.

Британія відправить 6 тисяч ракет і близько 33 млн доларів для українських військових – Джонсон

Прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що його країна направить ще шість тисяч ракет і близько 33 мільйонів доларів фінансової допомоги українським військовим, які борються проти вторгнення російських військ.

Йдеться, зокрема, про протитанкову зброю, заявив Джонсон ввечері 23 березня, напередодні саміту НАТО і G7 у Брюсселі.

«Сполучене Королівство працюватиме з нашими союзниками, щоб посилити військову та економічну підтримку України, зміцнюючи її обороноздатність, у той час, як вони переломлюють хід цієї боротьби», – сказав він.

«Ми не можемо і не будемо стояти осторонь, поки Росія стирає в порох українські міста», – додав Джонсон.

Згідно з повідомленням його офісу, Джонсон буде тиснути на західних союзників на самітах у Брюсселі, щоб вони «прискорили» свою відповідь на дії Москви.

Він буде закликати до надання Україні «посиленої оборонної підтримки і подвоєння економічних санкцій», – йдеться в повідомленні.

Тим часом, президент Зеленський напередодні самітів у Брюсселі закликав громадян усього світу вийти на вулиці на знак протесту проти вторгнення Росії в Україну.

Повітряні сили заявили про знищення 7 літаків військ РФ 23 березня

Повітряні сили Збройних сил України заявили, що 23 березня знищили 11 повітряних цілей російських військ, повідомило командування Повітряних сил.

Зокрема, йдеться про сім літаків, один гелікоптер, один БпЛА (ОТР), дві крилаті ракети.

Раніше Міністерство оборони Великої Британії заявило, що українські повітряні сили і протиповітряна оборона «ефективно» захищають повітряний простір України, і Росія не змогла отримати повну перевагу в повітрі.

Масштабна війна Росії проти України триває 29-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші цифри. Cвої дані Міноборони Росії оприлюднило один раз, 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Київ неодноразово просив НАТО закрити небо над країною, щоб зупинити бомбардування та авіанальоти російської армії. Однак на прохання «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою.

21 березня в Пентагоні заявили, що наразі тривають переговори щодо забезпечення України засобами протиповітряної оборони.

ЄСПЛ поновив розгляд скарг проти Росії до 16 вересня

Європейський суд із прав людини поновив розгляд скарг проти Росії до 16 вересня 2022 року. Про це йдеться в офіційному релізі ЄСПЛ.

Росіяни зможуть подавати заяви до ЄСПЛ до цієї дати, коли РФ втратить статус учасниці Європейської конвенції з прав людини.

Комітет міністрів Ради Європи також ухвалив резолюцію щодо правових та фінансових наслідків виключення РФ із Ради Європи.

«Якщо коротко: Росія більше не має прав у Раді Європи, але обов’язки у неї залишилися, насамперед фінансові. Внески за період з 1 січня до 16 березня 2022 року мають бути сплачені, як і витрати, пов’язані із припиненням членства», – пояснив голова правозахисної групи «Агора» Павло Чіков.

Росія більше не є членом Венеціанської комісії за демократію через право, групи держав по боротьбі з корупцією (ГРЕКО), міжнародної групи Помпіду по боротьбі з наркотиками та інших асоціацій. Програмний офіс Ради Європи у Москві зачиняється.

Росія перестала бути членом Ради Європи цього місяця на тлі вторгнення в Україну. Європейський суд із прав людини 16 березня призупинив розгляд усіх справ проти Росії для оцінки правових наслідків виключення Росії із Ради Європи.

У Росії перестане діяти Європейська конвенція про права людини, а громадяни не зможуть звертатися до ЄСПЛ за захистом – часто це був єдиний спосіб захистити свої права.

Росія вступила до Ради Європи у 1996 році і стала першою в історії країною, виключеною з організації.

Рада безпеки ООН відхилила проєкт резолюції від Росії про «гуманітарну ситуацію» в Україні

Рада безпеки Організації Об’єднаних націй майже одноголосно провалила голосування за проєкт резолюції щодо гуманітарної ситуації в Україні, запропонований Росією.

Документ, внесений Москвою, закликав до захисту цивільних та надання гуманітарної допомоги. Проте не визначав, хто є відповідальним за гуманітарну кризу, яка виникла після початку повномасштабної агресії Росії проти України.

Посол України в ООН Сергій Кислиця назвав проєкт «цинічним».

«Цій цинічній образі не повинно бути місця ані в Раді безпеки, ані в Генеральній асамблеї», – прокоментував він.

Представниця Сполучених Штатів в ООН Лінда Томас-Грінфілд, коментуючи пропозицію Росії, заявила, що Москва намагається використати Раду безпеки, аби «забезпечити прикриття для власних брутальних дій».

«Дійсно шокує, що Росія має нахабство пропонувати резолюцію, в якій просить міжнародну спільноту вирішити гуманітарну кризу, яку сама ж Росія й створила. США планує утриматися, тому що, якщо говорити очевидне, Росії немає діла до погіршення гуманітарних умов або мільйони життів та мрій, які зруйнувала війна. Якби їм було діло, вони б припинили бої», – заявила Томас-Грінфілд, пояснюючи намір США утриматися при голосуванні.

З 15 членів Ради безпеки проєкт підтримали двоє – Росія та Китай, решта утрималися.

Росія 25 лютого заблокувала своїм вето рішення Радбезу щодо передачі резолюції проти вторгнення Росії в Україну на розгляд Генеральної асамблеї.

26 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша з проханням забрати в Росії право голосу в Раді безпеки ООН.

Російські війська «не полишають спроб» наступу на Київ і низку обласних центрів – Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил підбив підсумки 28-го дня повномасштабної російської агресії проти України вночі проти 24 березня.

«Ворогом не виконано завдання щодо виходу на адміністративні кордони Донецької і Луганської областей, оточення міста Києва та встановлення контролю над лівобережною частиною України. Він не полишає спроб відновлення наступальних дій з метою захоплення Києва, Чернігова, Сум, Харкова та Маріуполя», – йдеться в зведенні.

За даними командування, російські війська продовжують переміщувати до кордонів України додаткові підрозділи. Зокрема, для доукомплектування залучають військовослужбовців, які повертаються після відрядження з Сирії.

Також до прикордонних із Україною районів Білорусі прибувають «залишки підрозділів Східного воєнного округу та повітряно-десантних військ». Генштаб вважає, що ймовірність залучення окремих підрозділів армії Білорусі до агресії проти України зберігається.

«Протягом дня противник здійснював артилерійські обстріли в районах населених пунктів Калинівка, Горінка, Пуща-Водиця, Нові Петрівці, Романівка та північно-східної околиці міста Києва. На Сіверському напрямку противник, силами окремих підрозділів Центрального воєнного округу, продовжує зосередження сил і засобів для здійснення спроби відновлення наступальних дій», – йдеться в повідомленні.

Російські війська продовжують спроби блокувати та зайняти Чернігів, зокрема, проводили повітряну розвідку – як припускають у штабі, для оцінки результатів авіаударів та виявлення позицій підрозділів ЗСУ.

«На Броварському напрямку ворог зупинений. Намагався здійснити спробу прориву оборонних позицій наших військ з метою виходу до північно-західної околиці Києва, успіху не мав. На Слобожанському напрямку противник здійснював нанесення артилерійських ударів по місту Харків, активних наступальних дій підрозділам окупаційних військ провести не вдалось», – повідомляє Генштаб.

Спробу прориву також фіксували в напрямку Ізюма в районі Донецького, Топольського й Кам’янки, там тривають бої.

Обстріли тривають на Донецькому напрямку, де загарбники зосередили зусилля на захопленні міст Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна, Верхньоторецьке, Мар’їнка та Маріуполь. Зокрема, російські війська продовжують завдавати авіаційних та артилерійських ударів по об’єктах цивільної інфраструктури Маріуполя, додають у штабі.

Перед самітами НАТО, ЄС і G7 Зеленський закликав європейців виходити на вулиці на підтримку України

Президент України Володимир Зеленський оприлюднив звернення напередодні самітів НАТО, Європейського союзу та «Групи семи». У ньому він вказав на те, що спротив України повномасштабній версії Росії триває вже місяць.

«Вже місяць нашому захисту від намагання нас знищити. Стерти з лиця землі. Початковий задум російських військ розвалився ще в перші дні вторгнення. Вони думали, що українці злякаються. Вони думали, що ми, українці, не будемо боротися. Вони помилилися. Вони нічого не знають про нас, про українців», – заявив він.

Водночас Зеленський вказав на кількісну перевагу російської армії та обстріли нею цивільних об’єктів і вбивства мирних жителів.

У англомовній частині звернення президент вказав на те, що війна проти України – це «лише початок» для Москви:

«Росія намагається знищити свободу для всіх людей у Європі. Для всіх людей світу… Ось чому ми всі повинні зупинити Росію».

Зеленський подякував всім, хто виступає на підтримку України, і закликав до масових акцій, починаючи з 24 березня й «надалі».

«Виходьте зі своїх офісів, будинків, шкіл та університетів. Виходьте в ім’я миру. Виходьте з українською символікою, аби підтримати Україну, свободу, життя. Виходьте на свої площі, свої вулиці. Зробіть так, щоб вас побачили й почули. Скажіть, що люди мають значення. Свобода має значення. Мир має значення. Україна має значення. З 24 березня, у центрах ваших міст», – попросив президент.

Він також знову окремо звернувся до громадян Росії, вказавши на те, що війна, як і державна російська пропаганда, фінансується з їхніх податків. Голова держави закликав росіян «рятувати своїх синів від війни», а також за можливості залишити Росію, аби не фінансувати її політику власними податками.

Читайте також: Радник Байдена щодо можливого виключення Росії з G20: США вивчають питання

Зеленський висловив впевненість, що народи на заході продемонструють підтримку під час самітів у Брюсселі, проте «підтримати свободу повинні й політики».

«Ми чекаємо серйозних кроків. Від НАТО, ЄС і «Великої сімки». Ми знаємо, що росіяни вже почали лобіювати свої інтереси. Це інтереси війни. Ми знаємо, що вони працюють із деякими партнерами. Ми знаємо, що вони хочуть загасити цю тему, тему боротьби проти війни. Але загасити потрібно війну», – сказав президент.

Він нагадав, що Україна досі не отримала від союзників літаки та протиракетну зброю.

«Ми просили закрити наше небо. І ми просили, щоб допомога від НАТО для України була дієвою й без обмежень. Будь-яка підтримка зброєю, якої ми потребуємо. Ми просили, щоб Альянс заявив, що буде всебічно допомагати Україні виграти цю війну, очистити нашу територію від загарбників і відновити мир в Україні. Вільні люди вільного світу! Ми маємо разом не допустити, щоб Росії вдалося зламати когось у НАТО, ЄС чи у «Великій сімці» й перетягти на сторону війни. Побачимо 24 березня», – додав Зеленський.

24 березня в Брюсселі відбудуться одразу три саміти – Північноатлантичного альянсу, Європейського союзу та країн «Групи семи».

Саміт НАТО і війна Росії проти України: чого очікувати?

Лідери НАТО 24 березня у Брюсселі збираються на екстрений саміт. Головна тема обговорення: війна Росії проти України та загрози для країн-членів Альянсу. Аналітики кажуть, що НАТО спробує знайти нові шляхи стримування Росії. У зібранні братиме участь і президент США Байден, і президент України Зеленський. Чого можна очікувати від цього саміту? Та чи може бути ухвалене якесь рішення, яке допоможе Україні протидіяти російській агресії?

Посол США у НАТО Джуліанна Сміт заявила, що на саміті лідери Альянсу:

  • засудять дії Путіна в Україні,
  • будуть шукати шляхи додатково підтримати Україну безпековою та гуманітарною допомогою,
  • та обговорюватимуть посилення оборони та стримування.

«Це історичний момент для Альянсу демократичних країн, щоб об'єднатись та протистояти автократії та захистити свободу», – заявила Сміт.

Речниця НАТО Оана Лунгеску заявила, що темою саміту також стане роль Китаю у кризі навколо України.

Далі читайте тут

Київ обстріляли російськими «градами»: Шевченківський район у руїнах (відео)

Ситуація у Києві сьогодні: 23 березня російські військові завдали удар по столиці з реактивних систем залпового вогню «Град». Під вогонь потрапили житлові будинки в Святошинському і Шевченківському районах. Обстріл відбувся після сьомої ранку.

За даними КМДА, щонайменше четверо людей отримали поранення, інформація про постраждалих уточнюється.

Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією із найбільших мішеней.

Попри запевнення Росії, що метою так званої «спецоперації є знищення української військової інфраструктури», а не українського населення, російська армія уже четвертий тиждень продовжує завдавати ударів по цивільних об’єктах.

Протягом дня гуманітарними коридорами евакуювалися понад 4,5 тисячі людей – Верещук

Протягом дня 23 березня спрацювали сім із дев’яти раніше погоджених гуманітарних коридорів, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук увечері в середу.

Зокрема, 2 912 людей дісталися власним транспортом із Маріуполя до Запоріжжя.

«Автобуси і вантажівки з гуманітарною допомогою, які ще вчора доїхали до Бердянська, цілий день були заблоковані окупаційними військами на в’їзді до міста. Також цілий день на блокпості у Василівці окупанти додатково утримували колону автобусів для евакуації маріупольців і бензовоз. Сьогодні колона залишиться на ніч у Токмаку і завтра зранку продовжить рух до Бердянська», – повідомила вона.

Також, за даними Верещук, завтра російські військові мають звільнити рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій та водіїв, захоплених напередодні в місті Мангуш.

На Запоріжжі вдалося евакуювати 51 людину з Гуляйполя до обласного центру. Як додала міністерка, російські війська протягом дня утримували колону автобусів для евакуації людей з Пологів до Запоріжжя на блокпості у Василівці. Наразі колона продовжила рух, планується, що вона вивозитиме людей з Токмаку вранці 24 березня.

На Київщині, за словами урядовиці, вдалося вивезти 919 людей: із Великої Димерки, Богданівки та Світильні до Броварів.

«З міста Бородянка до Білої Церкви через обстріли сьогодні знову не вдалося витягнути людей через порушення режиму тиші з боку окупаційних сил», – зазначила вона.

Читайте також: Захарова: між Росією та Україною відбулося 2 обміни полоненими. Київ про таке не повідомляв

Ще один коридор спрацював на Луганщині: там вивезли 672 людини з Рубіжного, Лисичанська, Сєвєродонецька, Кремінної та селища Ніжне до Бахмута. До цих міст доставили 60 тонн гуманітарної допомоги, сказала Верещук.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Автовиробник Renault зупиняє виробництво в Росії

Компанія-автовиробник Renault зупиняє виробництво в Росії. Про це йдеться в повідомленні компанії 23 березня.

Як заявила пресслужба компанії, рада директорів Renault Group ухвалила:

  • зупинити роботу свого заводу у Москві, починаючи від сьогодні
  • оцінити можливості щодо частки Renault в місцевій компанії «АВТОВАЗ», «враховуючи поточне середовище, одночасно враховуючи відповідальність перед 5 тисячами працівників у Росії»

Днями стало відомо, що Renault відновив своє раніше зупинене виробництво в Москві. Згодом у компанії назвали це рішення тимчасовим – на три дні.

Президент України Володимир Зеленський 23 березня звернувся до парламенту Франції. У своєму виступі він згадав компанії французького походження, в тому числі й Renault, які досі не вийшли з російського ринку, і закликав їх зробити це.

Видання The Insider повідомило про загибель своєї журналістки в Києві

Російський проєкт із розслідувань The Insider 23 березня повідомило про загибель своєї журналістки Оксани Бауліної під обстрілом у Києві.

За повідомленням редакції, яка розташована в Латвії, Бауліна знімала руйнування після обстрілу російськими військами Подільського району столиці, коли потрапила під новий обстріл.

Крім неї, загинув ще один цивільний, двоє людей, які супроводжували журналістку, були поранені.

Читайте також: Журналістку hromadske звільнили з російського полону – редакція

Як зазначає The Insider, після того, як це медіа внесли до переліку «екстремістських організацій» у Росії, Бауліна виїхала з Росії. Вона встигла зробити кілька репортажів зі Львова та Києва.

Станом на 13 березня фонд «Справедливість для журналістів» (JFJ) задокументував щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку Росією повномасштабної війни.

Зокрема, 15 березня оператор американського каналу Fox News П’єр Закржевський та українська журналістка Олександра Кувшинова загинули внаслідок обстрілу біля Києва.

Верещук розповіла про плани обміну військових із острова Зміїний – Суспільне

Українська влада сподівається «найближчим часом» обміняти українських військових, взяти у полон на острові Зміїний на російських моряків. Про це міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила в інтерв’ю Суспільному мовленню.

За словами урядовиці, українські військові раніше захопили 11 російських моряків, яких Київ готовий віддати в обмін на захисників Зміїного.

«Вони (Росія – ред.) виявили бажання забрати своїх моряків, яких, до речі, врятували, вони тонули у Чорному морі. І я сподіваюсь, що ми найближчим часом їх заберемо. Але справа у тому, що там не тільки моряки, а, як виявилось, 92 особи, якщо не помиляюсь, яких вони захопили у полон», – сказала вона.

У Мелітополі російські війська створили базу, з якої ведуть ракетний обстріл по всій Україні – мер

На околицях Мелітополя, що перебуває зараз під контролем російських військ, ті розмістили власну базу на території місцевого військового аеродрому. З неї російські військові ведуть ракетний обстріл по всій території України. Про це 23 березня у своєму щоденному відеозверненні повідомив мер Мелітополя Іван Федоров.

Він також заявив, що це несе загрозу для життя і здоров’я мешканців його міста, адже територія аеродрому впритул прилягає до міської зони.

Читайте також: «Розстріляна» промисловість півдня України. Втрати та шанси на відновлення

«На сьогоднішній день росіяни будують там свою військову базу, з якої також роблять випуски ракет по всіх містах не лише Запорізької області, а й України в цілому. І авжеж, це особливо небезпечна точка розміщення, тому що будуть знищуватися всі ці ракетні установки, з яких будуть бити по нашим українським містам. Тому росіяни свідомо піддають небезпеці мирне населення, роблячи його заручником і живим щитом у військовий час», – повідомив Федоров.

Упродовж 24 лютого, першого дня масштабного вторгнення Росії до України, військовий аеродром у Мелітополі зазнавав масованих обстрілів з боку військ РФ з повітря.

За даними власного джерела Радіо Свобода у Мелітополі, інфраструктура об'єкта тоді отримала критичні ушкодження.

Эпицентр боев на Донбассе: под чьим контролем Рубежное? (рос.)

Одна из самых горячих точек в Луганской области на данный момент – Рубежное. Бои за город идут уже около 2 недель. Российская пропаганда несколько раз заявляла, что город уже под контролем российских военных. Украинская же власть в регионе говорит, что это фейк.

Рубежное – один из крупных городов Луганской области, подконтрольных Украине. Находится в нескольких километрах от современного административного центра региона – Северодонецка. Весной 2014 года был оккупирован, но уже летом освобожден украинскими войсками. После открытого вторжения России в Украину 24 февраля этого года война в город вернулась. Бои за Рубежное ведутся уже около двух недель. Несколько раз российские пропагандисты заявляли, что город под полным контролем группировки «ЛНР». И даже демонстрировали несколько видео, где общаются с людьми, которых представляют местными жителями.

Далі читайте тут

Євросоюз виділить додаткові 500 мільйонів євро для ЗСУ

Європейський Союз подвоїть суму допомоги Збройним силам України – про таке рішення повідомила 23 березня Європейська рада.

Згідно із заявою, два ухвалених заходи допомоги в рамках Європейського фонду миру дозволяють ЄС надалі підтримувати «спроможності та стійкість» української армії в її протидії повномасштабній військовій агресії Росії.

«Заходи допомоги збільшать початковий бюджет, анонсований 28 лютого 2020 року, на додаткові 500 мільйонів, відтак подвоюючи початкову суму до 1 мільярду євро», – йдеться в заяві.

Читайте також: Генштаб про війська РФ: зірвані терміни наступу, крадіжки палива та «гумдопомога» під дулом

Згідно з коментарем верховного представника ЄС із зовнішніх справ Жозепа Борреля, додаткове фінансування «є ще одним доказом підтримки Євросоюзом українських збройних сил у захисті їхньої країни та населення».

Заходи підтримки передбачають фінансування закупівель засобів захисту, товарів першої домедичної допомоги, пального, а також військового обладнання та «платформ, створених для доставки летальної зброї для оборонних цілей».

Тривалість заходів допомоги також подовжена на 12 місяців.

Читайте також: Війська РФ використали у районі Ірпеня заборонені фосфорні боєприпаси – мер

Євросоюз повторив заклик до Росії припинити військові дії та вивести всі війська з усієї території України «негайно та безумовно».

Масштабна війна Росії проти України триває 28-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

США офіційно визнали скоєння військовими РФ воєнних злочинів в Україні

Влада США заявляє, що російські військові скоїли воєнні злочини під час свого вторгнення в Україну, сказав 23 березня держсекретар Ентоні Блінкен.

«Сьогодні я можу оголосити, що на основі інформації, що є в даний час, влада США вважає, що військовослужбовці російських військ вчинили воєнні злочини в Україні», – йдеться у заяві Блінкена.

«Наша оцінка базується на ретельному аналізі доступної інформації з державних та розвідувальних джерел», – сказав Блінкен.

Він додав, що суд, який має юрисдикцію щодо визначення злочину, «зрештою несе відповідальність за встановлення кримінальної відповідальності у конкретних випадках».

Воєнними злочинами зазвичай займається Міжнародний кримінальний суд у Гаазі.

Раніше, 16 березня, президент США Джо Байден назвав президента Росії Володимира Путіна «воєнним злочинцем», що спричинило гнівну реакцію Москви.

Раніше американські, європейські та українські військові неодноразово вказували на воєнні злочини, описуючи поведінку військ РФ в Україні.

Крім того, сам Блінкен раніше називав атаки Росії на Україну «воєннними злочинами», але це перша офіційна заява влади США, яка дає саме таку оцінку діям російських військ.

У нинішній заяві Блінкен також наголошує, що «Путін розв’язав безжальне насильство, яке призвело до загибелі та руйнувань по всій Україні».

«Ми бачили численні повідомлення, які заслуговують на довіру, про невибіркові напади, навмисно спрямовані проти цивільних, а також про інші злодіяння. Російські війська зруйнували багатоквартирні будинки, школи, лікарні, критично важливі об’єкти інфраструктури, цивільний транспорт, торгові центри та карети швидкої допомоги, внаслідок чого тисячі ні в чому не винних мирних жителів були вбиті чи поранені», – зазначив держсекретар США.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, балістичних ракет і навіть заборонених фосфорних бомб.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

ООН підтверджує загибель щонайменше 977 мирних жителів через дії російської армії

Станом на опівніч 22 березня внаслідок бойових дій в Україні загинули 977 мирних жителів. Про це йдеться в зведенні Управління Верховного комісара ООН (УВКПЛ) з прав людини, оприлюдненому 23 березня.

«Управління Верховного комісара ООН з пав людини зареєструвало 2 571 постраждалих цивільних у країні: 977 вбитих та 1 594 поранених», – повідомляє установа.

Зокрема, загинули 196 чоловіків, 144 жінки, 12 дівчат, 27 хлопчиків та 42 дитини й 556 дорослих, чию стать формально не встановлено.

За даними ООН, 279 людей загинуло, 823 поранені в Донецькій та Луганській областях, з них 224 загиблих і 621 поранений – на території, контрольованій урядом України, решта – в окупованих районах.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG