Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Білоруські військові відмовляються від участі в агресії проти України – дані Генштабу ЗСУ

Ймовірність залучення збройних сил Білорусі проти України зберігається – про це йдеться в добовому зведенні Генеральному штабу Збройних сил України вночі проти 23 березня.

За даними командування, керівництво Білорусі продовжує надавати російській армії «всебічну підтримку у використанні аеродромної та транспортної мережі, окремих закладів охорони здоров’я та є співучасником злочинів проти українського народу».

«Разом з тим, існує ймовірність залучення збройних сил республіки Білорусь у війні проти України на боці російської федерації. Але, за наявною інформацією, велика кількість особового складу та деякі командири відмовляються від участі в окупаційних діях проти нашої держави», – заявляє військове командування.

За зведенням, російські війська перейшли до знищення об’єктів критичної інфраструктури в Україні через відсутність успіхів у наступі.

«(Російська армія – ред.) продовжує здійснювати артилерійські обстріли та завдавати ракетно-бомбових ударів по житлових кварталах населених пунктів, історичним пам’яткам архітектури, школам, лікарням та цивільним промисловим виробництвам. В містах та селах, що чинять мирний опір військам окупантів, ті вдаються до мародерства, насильства стосовно мирного населення», – йдеться в повідомленні.

Українські Збройні сили, за даними штабу, продовжують утримувати займані рубежі, здійснюють розвідку на всіх напрямках висування російських військ та «завдають йому вогневого ураження наявними силами та засобами».

«Не треба вмирати за Росію»: Стефанчук звернувся до білорусів

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук 23 березня оприлюднив звернення до білоруського народу на тлі повідомлень про можливість повноцінного залучення Білорусі до нової агресії проти України.

«Військовий злочинець Путін, який уже по лікоть у крові від війни, яку розпочав з Україною, хоче залучити вас до цього злочину. Він хоче зв’язати вас кров’ю невинних українців, росіян і білорусів», – заявив голова парламенту.

Він вказав на те, що вторгнення російських загарбників на територію України з білоруської території поставило під загрозу безпеку як України, та і Білорусі, через їхні дії на території Чорнобильської атомної електростанції.

«Щодня з вашої території злітають літаки і запускають ракети, які вбивають наших дітей і жінок. Тепер злочинний режим Путіна також хоче кинути ваших синів у м’ясорубку війни. Не дозволяйте цьому статися! Не мовчіть. Ви знаєте, що робити. Не можна сидіти мовчки», – закликав Стефанчук.

Парламентар нагадав про ймовірне пошкодження місцевими працівниками білоруської залізниці, про яке раніше заявляв голова правління «Укрзалізниці». Голова Верхової Ради закликав білоруських цивільних не відпускати своїх близьких-військових на участь у війні.

Також спікер відзначив білоруських добровольців, які долучилися до захисту України.

«Ми бачимо, що ви створюєте ініціативи та фонди для підтримки наших чоловіків і жінок на фронті. Від імені всієї Верховної Ради: дякую за це. Але, будь ласка, не зупиняйтеся, а продовжуйте робити все можливе, щоб показати, що білоруський народ проти цієї війни. Білоруси, не треба вмирати за Росію! Живіть для Білорусі!» – додав він.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, російські війська протягом дня здійснили 29 вильотів із аеродромів Барановичі та Бобруйськ, що розташовані на території Білорусі.

Російські війська захопили водіїв та рятувальників із гуманітарної колони – Верещук

Російські військові захопили водіїв та співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій, які супроводжували гуманітарну колону, 23 березня. Про це повідомила віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих території Ірина Верещук 23 березня.

За її словами, російські війська порушили попередні домовленості, не пропустивши автобуси для евакуації з Маріуполя до селищ Нікольське та Мелекіно.

Читайте також: «Нам побажали «доброго пути» і обстріляли з мінометів». Врятовані з Маріуполя. Історія четверта

«11 автобусів та дві машини ДСНС були захоплені на російському блокпості на в’їзді до Мангуша та відведені в невідомому напрямку. Станом на 21 годину вечора нам невідома доля 11 водіїв та чотирьох представників ДСНС. Ми вимагаємо від Міжнародного комітету Червоного хреста та ООН, які мають забезпечувати і гарантувати, що на гуманітарних коридорах не будуть відбуватися захоплення представників ДСНС, тих, хто заявлений у колонах, терміново зробити все, щоб наші люди були негайно звільнені», – сказала міністерка.

При цьому вона назвала імена шести співробітників ДСНС, які наразі перебувають у заручниках: Олексій Данченко, Юлія Іваннікова-Катімон, Сергій Шпаковський, Олександр Щиковський, Юрій Зленко, Костянтин Пилипенко.

Урядовиця також навела номери допомоги для евакуйованих жителів Маріуполя, також оприлюднені на її фейсбук-сторінці.

Російських ведучих Скабєєву та Кисельова підозрюють у посяганні на цілісність України – МВС

Українські правоохоронці заочно повідомили про підозру співробітникам російських державних медіа – ведучій каналу «Росія-1» Ользі Скабєєвій та директору державного агентства «Росія сьогодні» Дмитру Кисельову. Про це 22 березня повідомило Міністерство внутрішніх справ України.

«Правоохоронці оголосили кремлівським пропагандистам підозру у посяганні на територіальну цілісність України. Головним рупорам кремля – Ользі Скабєєвій та Дмитру Кисельову за українським законодавством може загрожувати довічне позбавлення волі», – заявило відомство.

За повідомленням, діяльність співробітників російських медіа документує кіберполіція спільно зі Службою безпекою України та Офісом генерального прокурора.

Читайте також: На російських ЗМІ лежить «пряма відповідальність» за війну Росії проти України – звернення журналістів ЄС

«Співробітники кіберполіції виявили відеоматеріали загальною тривалістю більше 40 годин, на яких є висловлювання вказаних осіб щодо виправдання військової агресії проти українського народу, ганебного викривлення фактів у новинних матеріалах та приховування військових злочинів РФ відносно мирних громадян України, повалення конституційного ладу в Україні та захоплення влади», – перераховують у МВС.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн 27 лютого повідомила про рішення Євросоюзу заборонити трансляцію російських державних медіа RT (раніше Russia Today) та Sputnik на території ЄС. Також ЄС запровадив персональні санкції проти 26 «медійних осіб» і бізнесменів, близьких до Кремля, в тому числі Скабєєвої.

Відеоплатформа YouTube 11 березня розширила міжнародне блокування російських державних медіаканалів після того, як спочатку заборонила їх лише в Європі після нового вторгнення Москви до України.

Військові на Донбасі відбили сім атак російських військ – штаб

Угруповання Операції Об’єднаних сил протягом доби відбили сім атак російських військ, повідомив увечері 22 березня штаб ООС.

«Завдяки умілим діям та майстерності військовослужбовців угруповання Об’єднаних сил протягом поточної доби було успішно відбито 7 атак ворога. Наші воїни завдали втрат російським окупантам», – йдеться в повідомленні штабу.

За даними командування, протягом доби українські військові в зоні ООС знищили:

  • сім танків
  • дві бойові машини піхоти
  • шість артилерійських систем
  • два безпілотні літальні апарати
  • сім автомобілів
  • чотири літаки
  • ракету «Точка-У»

Як повідомляє командування ООС, втрати російських військових склали близько 100 людей.

«Також наші воїни захопили три БМП-3 противника», – додають у пресслужбі штабу.

Можливості незалежно перевірити дані про втрати російських військ наразі немає.

Читайте також: Вильоти російських літаків із Білорусі, втрати в живій силі та деморалізований стан – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Раніше, 17 березня, видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського масштабного вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих. За даними Генштабу України, станом на 22 березня Росія втратила близько 15 300 осіб зі складу своїх військ.

Росія називає значно менші цифри втрат своєї армії в Україні. Свої дані Міноборони Росії оприлюднювало один раз, ще 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.​

Масштабна війна Росії проти України триває 27-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Щонайменше троє людей загинули внаслідок обстрілів на Донеччині – голова ОВА

Внаслідок обстрілів російських військ у Донецькій області загинули щонайменше троє людей, повідомив голова обласної військової адміністрації Павло Кириленко увечері 22 березня.

«За 22 березня від російської зброї на Донеччині загинуло ще 3 людини, 6 зазнали поранень. Серед загиблих — 14-річний парубок. Крім того, у Бахмуті надали допомогу одній людині, пораненій на Луганщині», – заявив голова області.

Читайте також: Вильоти російських літаків із Білорусі, втрати в живій силі та деморалізований стан – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Він додав, що протягом дня вдалося встановити загибель однієї людини та поранення ще двох у Маріуполі. При цьому наразі неможливо встановити точну кількість загиблих у Маріуполі та Волновасі.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Читайте також: Є переконливі докази, що Росія навмисно та свідомо цілить у цивільні об’єкти – Пентагон

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Є переконливі докази, що Росія навмисно та свідомо цілить у цивільні об’єкти – Пентагон

Існують переконливі докази, що російські війська «свідомо та навмисно» атакують цивільну інфраструктуру в Україні. Про це заявив високопосадовець Міністерства оборони США під час закритого брифінгу в Пентагоні 22 березня.

«Ми бачили переконливі докази того, що протягом останнього тижня росіяни свідомо та навмисно атакували цивільну інфраструктуру – лікарні, місця укриття. Ми бачимо чіткі докази того, що вони вчиняють воєнні злочини», – повідомив високопосадовець Пентагону.

Міністерство оборони США сприяє розслідувальним процесам щодо таких злочинів, розповів чиновник.

За останніми даними Пентагону, з початку вторгнення Росія випустила вже понад 1 100 ракет по Україні.

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні, натомість обстрілює житлові будинки, лікарні, дитячі садки, школи і іншу цивільну інфраструктуру.

Білоруська влада «записала в «шпигуни» українських дипломатів у Мінську – МЗС

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували повідомлення білоруського КДБ про те, що в посольстві України в Білорусі нібито працювали розвідники. Про це повідомив речник МЗС Олег Ніколенко 23 березня.

«Білоруська сторона записала в «шпигуни» співробітників українського посольства в Мінську, які офіційно представляють різні відомства України: Міноборони, СБУ, ДПСУ. В широкий доступ були викладені їхні персональні данні», – повідомив він.

За словами Ніколенка, до початку повномасштабної війни Росії проти України дипломати, про яких йдеться, зустрічалися з офіційними представниками Білорусі в рамках своєї роботи.

«Таку діяльність навряд можна назвати «під прикриттям», – прокоментував речник МЗС.

Він висловив думку, що такі заяви білоруських посадовців ще більше ускладнюють відносини між двома країнами.

«Розраховуємо, що кінцевою метою цієї провокації не є посилення антиукраїнської істерії в Білорусі, аби виправдати підтримку збройної агресії Росії проти України. Залишаємо за собою право на відповідь на такі недружні дії Білорусі», – зазначив Ніколенко.

Читайте також: Вильоти російських літаків із Білорусі, втрати в живій силі та деморалізований стан – Генштаб ЗСУ про війська РФ

Речник додав, що співробітники українського посольства перебувають у безпеці і доброму здоров’ї.

Раніше 22 березня білоруське державне агентство «БелТА» повідомило, що Комітет державної безпеки Білорусі звинуватив українських дипломатів у Мінську у роботі на розвідку.

Для оформлення гуманітарних вантажів на кордоні знадобиться тільки декларація – Шмигаль

Кабінет міністрів спростив оформлення гуманітарної допомоги на кордоні, повідомив прем’єр-міністр України Дмитро Шмигаль 23 березня.

«Сьогодні на засіданні Уряду прийняли постанову, згідно з якою для завезення гуманітарної допомоги потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється дуже швидко. Вказуємо відправника, отримувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги. Це все», – заявив він.

За словами Шмигаля, гуманітарну допомогу Україні можна адресувати військово-цивільній адміністрації, профільному міністерству чи конкретній громаді.

Читайте також: Через обстріли військами РФ на Оболоні у Києві 1 людина загинула, 3 поранені – Жирнов

Також уряд скасував перелік товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Відтак у якості гуманітарного вантажу можна вести будь-які легальні товари.

«Тепер не потрібно отримувати будь-які довідки від ВЦА чи інших органів влади, аби завезти гуманітарний вантаж. Це ще більше заощадить час на доставці», – прокоментував прем’єр.

Шмигаль додав, що Україна має домовле

На російських ЗМІ лежить «пряма відповідальність» за війну Росії проти України – звернення журналістів ЄС

Голови низки журналістських спілок Європейського союзу оприлюднили звернення до російських медіа, в якому закликали не підтримувати нову агресію Кремля проти України. Текст звернення російською та англійською оприлюднила спілка журналістів Литви 22 березня.

«На вас – працівниках російських ЗМІ, лежить безпосередня й пряма відповідальність за розв’язану путінським режимом чергову війну. Ви довгі роки ігнорували важливий постулат журналістики – перевірку інформації. Ви транслювали брехню з Кремля і на додачу розганяли її градус», – заявили європейські медійники.

Вони вказали на дезінформацію в російських медіа під час агресії Росії проти Грузії в 2008 році та анексії Криму в 2014-му. Тепер, за їхнім формулюванням, російська аудиторія «чує про нацистів, які існують лише в маніакальній свідомості однієї кволої боягузливої людинки, яка зачинилася в глибокому бункері навіть від власних спільників».

На думку голів європейських медіа-спілок, попри ймовірні репресії з боку російської влади, у журналістів є можливість відмовитися транслювати пропаганду.

Вони також закликали російські медіа почати говорити про реальне становище в Росії та причини західних санкцій:

«Будь ласка, не витрачайте час на марні ток-шоу і розлогі сюжети а-ля «як би нам уникнути санкцій». Говоріть прямо – через що ці санкції були запроваджені. Не вистачає мужності – знову ж, відійдіть убік: візьміть лікарняні, підіть у відпустку, візьміть відпустку без утримання. За пару тинів люди, які залишилися без інформаційного дурману – наодинці з порожніми полицями – самі зроблять потрібні висновки».

Автори звернення застерігають від відповідальності за поширення кремлівської дезінформації, посилаючись на розслідування, яке вже ведеться кримінальним судом у Гаазі за позовом України.

«Полонені російські солдати вже дають свідчення, що були обдурені своїми командирами, а також російським телебаченням і радіо – і це стане достатньою підставою для відкриття кримінальних справ щодо тих, хто був помічений в ефірі та в друку з викладенням брехливих повідомлень від розпалювачів війни», – стверджують європейські журналісти.

Вони повідомили, що такий моніторинг починається з опівночі дня, наступного після оприлюднення цього звернення, та пообіцяли поширення імен тих, хто продовжить «заливати Росію потоками фейків».

«Маргарита Симоньян, наприклад, скоро буде оголошена в міжнародний розшук. Вона – перша, але геть не остання. Людство сповна відплатить тим, хто забув уроки Другої світової війни», – застерігають підписанти.

Вони вказують на приклад Ганса Фріче – нацистського пропагандиста, який керував радіо Третього рейху, за що був засуджений до ув’язнення і помер у тюрмі.

«Ваші начальники, віддаючи накази публікувати брехню, не роблять цього у письмовій формі. І коли настане час розплати – вони заявлять, аби пом’якшити власну долю, що ви все це робили з власної волі. Вас зрадять. Як зраджують російські генерали своїх солдат і офіцерів, кидаючи їх напіводягненими та напівголодними напризволяще», – йдеться у зверненні.

Текст підписали:

  • голова Білоруської асоціації журналістів Андрій Бастунець
  • президентка Спілки журналістів Естонії Хелле Тійкмаа
  • голова Національної ради каналів суспільного доступу, Німеччина, доктор Вольфганг Рессманн
  • член правління Спілка журналістів Латвії Імантс Лієпіньш
  • голова правління Латвійської асоціації журналісті Ілля Козіньш
  • голова Спілки журналістів Литви Данюс Радзявічюс
  • голова Польської асоціації журналістів Кшиштоф Сковронський

У ресторані в Баден-Бадені одесита звільнили з роботи за звернення до росіян через війну – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеб повідомив, що у німецькому місті Баден-Баден адміністрація ресторану звільнила з роботи одесита Ігоря Голода, який оприлюднив відеозвернення до росіян через війну Росії проти України.

«Одесита Ігоря Голода, який працював в місцевому ресторані Rizzi, звільнили за його відеозвернення до росіян через війну Росії проти України. За наявною інформацією, керівництву ресторана, орієнтованого на російськомовне населення Баден-Бадена, не сподобалася правда про тисячі загиблих мирних українських громадян, більше сотні вбитих дітей, десятки вщент зруйнованих міст внаслідок агресії російських військ. Мій сигнал усім путінферштеєрам – прихильникам Путіна в Німеччині та інших країнах – ви такі ж, як пілоти російських літаків, які вбивають українських мирних громадян. За вашої мовчазної згоди або відкритої підтримки вже двадцять сім днів поспіль українські діти ховаються в підвалах від російських бомб», – написав Кулеба у фейсбуці.

Очільник МЗС звернувся до адміністрації закладу: «Rizzi, ви у Баден-Бадені переживаєте за свою репутацію в очах російськомовних клієнтів. А мали б зрозуміти, що саме зараз вашій репутації настав кінець. І навіть найефективніші німецькі засоби для миття не змиють з ваших рук і з вашого ресторану кров безневинно вбитих».

Кулеба зазначив, що МЗС України забезпечує Ігоря Голода необхідною консульською допомогою.

«Ми надали правову консультацію, на зв’язку з адвокатом та мерією міста, аби захистити законні інтереси українського працівника. І ми не відступимо, допоки він потребуватиме нашої допомоги. Українська держава не дозволить нікому кривдити своїх громадян. Ані в Україні, ні за кордоном», – сказав Кулеба.

Раніше у мережі сам Ігор Голод написав, що його звільнили за антивоєнні пости у соціальних мережах. Він казав, що, на думку керівництва закладу, вони завдають репутаційних втрат ресторану. На сторінці в Instagram ресторан Rizzi Baden Baden заявив, що «проти прояву будь-яких форм расизму» і «застосував міри».

Через обстріли військами РФ на Оболоні у Києві 1 людина загинула, 3 поранені – Жирнов

Голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов повідомив, що через сьогодншні обстріли військами РФ в Оболонському районі Києва одна людина загинула і троє зазнали поранень.

«Унаслідок удару, що був нанесений по житловому масиву Оболонського району, загорілися дві будівлі та вантажівка. Одна людина загинула, троє отримали поранення. Завдяки діям сил протиповітряної оборони вдалося збити ракету, яка могла уразити інші обʼєкти міста», – повідомив Жирнов.

За його словами, ще одна ракета системи залпового вогню «Смерч» упала в річку Дніпро та не здетонувала – ніхто не постраждав.

«Від початку повномасштабного вторгнення російські війська пошкодили у столиці 72 житлові будинки, 6 приватних садиб, 11 шкіл та 5 дитячих садочків», – повідомив Жирнов.

Голова військової адміністрації Києва повідомив, що за останні 27 днів у столиці затримано 162 диверсанти, у тому числі у складі 14 груп.

Раніше сьогодні повідомлялося, що на Оболоні у Києві через обстріл військ РФ загорілася вантажівка і дві будівлі.

Штучний товар. Як багато в Росії «Кинджалів»?

США фактично підтвердили використання Росією гіперзвукової ракети системи «Кинджал» в Україні. Президент США Джо Байден у своєму виступі заявив, що Володимир Путін «притиснутий до стіни» через відсутність успіхів російської армії в Україні. І чим більше його «притискають», тим до більш агресивних дій він може вдаватися. Прикладом цього президент США назвав запуск гіперзвукової ракети. Тим часом, Міноборони РФ загрожує, що й надалі битиме по Україні гіперзвуковими ракетними – комплексами «Кинджал». Що це за система та як багато таких ракет у Росії?

Вперше Мінооборони РФ заявили про застосування ракети комплексу «Кинджал» 19 березня. Ціллю назвали склад ракет та авіаційних боєприпасів українських військ у населеному пункті Делятин Івано-Франківської області. Українські військові підтвердили ураження арсеналів у Делятині, але заявили, що ще не встановили тип зброї, який був використаний.​

Далі читайте тут

«Провальний піар»: чому в Україні Кадирова не бояться?

На території України триває четвертий тиждень. Одним із головних рупорів російської агресії все ще залишається голова Чечні Рамзан Кадиров. Він майже щодня публікує в соцмережах погрози на адресу українських військових, у грубій формі звертається до української влади та особисто президента Володимира Зеленського, влаштовує демонстрації екіпірованих бійців, готових, за його словами, «зачистити Україну від посіпак і нацистів». Російські ЗМІ охоче цитують його емоційні пости.

Михайло Савва – професор, доктор політичних наук, керівник української експертної групи «Сова», член експертної ради української правозахисної організації «Центр громадянських свобод». З 2015 року він живе в Україні у статусі біженця. Після початку війни Сава залишився у зоні бойових дій у Київській області, де займається фіксацією воєнних злочинів. Кавказ Реалії розпитав Савву про роль Кадирова в російській пропаганді і про те, як ці погрози сприймаються в Україні.

– З перших днів військової агресії в Україні особлива увага у ЗМІ та соціальних мережах приділяється участі «кадировців» у військових діях російської армії. Чи кажуть про це в Україні?

– Те, що російська пропаганда приділяє участі кадирывців особливу увагу, очевидний факт, зокрема й для українців. Це говорить мені про те, що режим Путіна віддзеркалює та приписує Україні та українському суспільству характеристики російського суспільства. Вони [у Кремлі] просто не розуміють відмінностей між Росією та Україною.

Довгі роки в Росії культивувався образ Кадирова як того, що змушує вибачатися і карає, і кремлівська пропаганда розраховує, що і тут він виявиться органічним і ефективним у цій ролі. Але якщо в Росії справді бояться Кадирова та кадирівців – можна згадати численні факти вибачень перед Кадировом, у тому числі вибачення депутатів та чиновників з інших регіонів, – то в Україні жодного страху щодо Кадирова чи його людей немає.

Ще раз наголошую, така акцентована увага російської пропаганди до участі кадирівців у війні є показником дуже поганого розуміння російською елітою, у що вони вплуталися.

Далі читайте тут

Через обстріл військ РФ пошкоджено залізничну колію на Дніпропетровщині, загинула людина

Російські військові у вівторок завдали ракетного удару по Павлограду Дніпропетровської області, внаслідок чого одна людина загинула, місцева залізнична станція «Павлоград-2» зазнала руйнувань, повідомили в управлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій в Дніпропетровсьій області.

«Сьогодні близько 16:00 ворожі ракети влучили у станцію Павлоград-2. З колій зійшло 15 вантажних вагонів. Сильно пошкоджено залізничне полотно, колії та контактна мережа. На даний час рух через станцію Павлоград-2 зупинено на невизначений термін. На жаль, в результаті ворожого обстрілу загинула 1 людина. На місці працюють ДСНСники області та ремонтні бригади залізниці», – йдеться в повідомленні.

Про те, що російські військові обстрілюють залізничне полотно в Україні повідомлялося і раніше. Попри це, головний залізничний перевізник країни «Укрзалізниця» продовжує перевезення, в тому числі, забезпечуючи рух евакуаційних поїздів, які безкоштовно перевозять громадян у більш безпечні регіони.

У ВР пропонують запровадити покарання за поширення інформації про розміщення ЗСУ

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав запровадження кримінальної відповідальності за несанкціоноване розповсюдження інформації про переміщення або розміщення Збройних сил України чи інших військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, повідомив у фейсбуці народний депутат Андрій Осадчук.

«У воєнний час для «тіктокерів» за розповсюдження такої інформації – від п’яти до восьми років ув’язнення. Для організованої групи, з корисливих мотивів – від 8 до 12 років ув’язнення», – зазначив Осадчук.

За його словами, у комітеті чекають на остаточне погодження питання головами депутатських фракцій, груп та керівництва парламенту.

Крім того, каже Осадчук, профільний комітет також пропонує запровадити кримінальну відповідальність за незаконне використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги.

У Службі безпеки України неодноразово закликали не публікувати у мережі дані про ЗСУ чи результати обстрілів. Натомість – передавати інформацію про російських військових, які вторглися в Україну.

«В укриттях по тисячі людей, і туди завдавались удари». Врятовані з Маріуполя. Історія третя

Маріуполь залишається в облозі російської армії третій тиждень. Місто змогли самотужки залишити більше 30 тисяч людей, частину з них дорогою обстрілювали. Усього населення міста становить понад 350 тисяч. Щодня на них падає від 50 до ста бомб, ракет і артснарядів. Російське керівництво намагалось «обміняти» евакуацію цивільних на здачу міста, повідомили в уряді України. Засновник полку спецпризначення «Азов» Андрій Білецький вважає, що операція з деблокування Маріуполя технічно можлива, але залежить від пріоритетів, на які Генеральному штабу ЗСУ потрібно витрачати сили і засоби. Проте, велика частина українського війська зосереджена на інших гарячих точках Донбасу, де триває наступ агресора.

Радіо Донбас Реалії робить серію публікацій про блокадний Маріуполь. Оскільки зв'язку з містом немає, нам розповідають про те, що відбувається у кільці облоги, ті, кому вдалось врятуватися. Про свій досвід розповідає волонтерка, менеджер маріупольського креативного простору «Халабуда» Галина Балабанова.

Читайте далі тут

У МОЗ просять пропускати на блокпостах автомобілі, які перевозять ліки

Міністерство охорони здоров’я України закликає пропускати на блокпостах транспортні засоби, які перевозять медикаменти.

«Найперше просимо наших захисників, які стежать за безпекою на блокпостах, та людей, які можуть стояти на таких постах у чергах, пропускати автомобілі, що перевозять лікарські засоби, медвироби. Маємо розуміти, що вчасна доставка медикаментів до лікарень і аптек може врятувати комусь життя», – звернувся міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Він запевнив, що МОЗ вживає всіх можливих заходів, щоб налагодити логістику та скоротити час доставки ліків.

На Оболоні у Києві через обстріл військ РФ загорілася вантажівка і дві будівлі – ДСНС

В Оболонському районі Києва у вівторок внаслідок обстрілу військ РФ загорілася вантажівка та дві будівлі, повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій.

«Повідомлення про це надійшло до столичних рятувальників 22 березня о 13:10. Рятувальники о 14:38 локалізували пожежу, о 15:00 – ліквідували... Інформація щодо жертв та постраждалих уточнюється», – йдеться в повідомленні.

За даними столичної влади, у Києві понад 70 житлових будинків пошкоджені внаслідок обстрілів з початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну.

Під Харковом українські артилеристи знищили російські артустановки «Акація» (відео)

22 березня українські артилеристи під Харковом знищили батарею самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація». Цей момент зафіксований на відео, яке є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода). За даними військових, армія РФ «готувалась нанести удар по мирному місту».

В цей же день, також під Харковом, артилеристи влучили у ще одну російську самохідну артилерійську установку – гаубицю 2С3 – та знищили два КамАЗи з боєкомплектами.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG