Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Баскетбол: Євроліга остаточно дискваліфікувала російські клуби, результати анульовані

Найсильніший баскетбольний турнір континенту, Євроліга, ухвалив рішення остаточно дискваліфікувати три провідні російські клуби – московський ЦСКА, казанський УНІКС і санкт-петербурзький «Зеніт». Про це повідомляє 22 березня російський телеканал НТВ.​

Раніше президент та головний виконавчий директор Євроліги Жорді Бертомеу офіційно запропонував зняти російські команди із сезону Євроліги-2021/22 – через збройне вторгнення Росії в Україну. Бертомеу звернувся до акціонерів із пропозицією схвалити вихід російських клубів і не включати їх до підсумкової турнірної таблиці Євроліги. 13 керівників ліги мали проголосувати до полудня вівторка.

Євроліга ухвалила рішення про дискваліфікацію трьох російських клубів – ЦСКА (Москва), «Зеніт» (Санкт-Петербург) та УНІКС (Казань) на зборах акціонерів 28 лютого. Усі акціонери погодились переглянути своє рішення до 21 березня в разі суттєвої зміни ситуації.

Росія знову застосувала проти України заборонені фосфорні боєприпаси – Денісова

Росія продовжує застосовувати у війні проти України заборонені боєприпаси, зокрема – фосфорні. Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

«Учора у Краматорську зафіксовано ще один випадок застосування фосфорних боєприпасів, ураження якими може викликати особливо тяжкі та болісні каліцтва, хімічні опіки, ураження кісток та кісткового мозку, спровокувати повільну та болісну смерть», − зазначає українська омбудсмен.

Вона нагадує, що використання таких видів зброї військами ворога проти мирного населення є злочином проти людяності та порушенням Женевських конвенцій 1949 року.

Раніше Луганська військово-цивільна адміністрація повідомляла, що Росія застосувала фосфорні боєприпаси під час обстрілу міста Попасна у ніч проти 13 березня. У коментарі Радіо Свобода це підтвердили і експерти.

Сама Росія інформацію про можливе застосування своєю армією фосфорних боєприпасів під час війни в Україні не коментувала.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Звільнення Макарова, Росія визнає втрати та мобілізує боржників | Свобода Live

Аналіз останніх подій оборони України від широкомасштабного вторгнення Росії, новини і прогнози у програмі Свобода LIVE на @Радіо Свобода

Російська армія менш ніж за місяць зазнала в Україні більших втрат, аніж СРСР за 10 років війни в Афганістані. Чому?​

Згідно з інформацією Генштабу Збройних сил України, за 25 днів агресії Росії проти України загинуло понад 15 тисяч російських солдатів – що більше, аніж за майже десять років війни СРСР в Афганістані. Також в Україні загинули вже принаймні п’ятеро російських генералів і багато полковників. Перед вторгненням Москву попереджали, що війна в Україні може стати «другим Афганістаном і Чечнею», а насправді російські втрати вже перевершили втрати в Афганістані та сумарні втрати під час двох чеченських воєн. Чому фактор величезних втрат підштовхував керівництво СРСР вивести війська з Афганістану? І чому на свої колосальні втрати, як виглядає, не звертає увагу нинішній Кремль?

За час радянської інтервенції в Афганістані (1879-1989), за офіційними даними, загинуло 14 453 військовослужбовця.

За неповний місяць російського вторгнення в Україну, згідно з даними Генштабу ЗСУ, вже загинуло десь біля 15 300 російських військових.

Більше про це читайте тут

Обстріл у Броварах на Київщині: кілька пошкоджених автобусів, попередньо – без жертв

Російські війська обстріляли територію заводу у Броварах Київської області, повідомили в Київській обласній прокуратурі.

«22 березня 2022 року збройні сили РФ здійснили артилерійський обстріл міста Бровари Київської області. Снаряд влучив на територію одного з заводів, пошкодивши 5 автобусів.

За попередніми даними, жертв немає», – йдеться в повідомленні.

За даними прокуратури, відкрито провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни.

Раніше сьогодні Генштаб ЗСУ заявляв, що російські війська готують наступальні дії на Броварському напрямку. Повідомлялося, що в напрямку на Бровари війська РФ продовжують перегрупування з метою відновлення наступальних дій. Триває логістичне забезпечення підрозділів та інженерне обладнання зайнятих позицій.

Ізраїль відкрив в Україні польовий госпіталь

Неподалік українсько-польського кордону Ізраїль відкрив польовий госпіталь для дорослих і маленьких переселенців і місцевих жителів. Одночасно тут можуть перебувати 60 пацієнтів, яким надаватимуть різну медичну допомогу.

«Я 30 років тому, дитиною, виїхала до Ізраїлю. Коли почула про війну, мене це дуже зачепило і почало боліти. Немов би у мене забрали пів серця. Я вирішила допомогти українцям і приїхала сюди», – каже медсестра з Ізраїлю Маргарита Бараши.

У польовому госпіталі є різні відділення: прийомні покої для дітей і дорослих, відділення для чоловіків і жінок, облаштували пологове відділення. Для тяжких пацієнтів облаштували ліжкомісця в приміщенні школи.

«Ізраїль та Україна пов’язані давньою спільною історією, коли тут проживали єврейські громади. Ми привезли медичних експертів і запевнення у глибокій дружбі. Розгорнути мобільний госпіталь – непросте завдання. Ізраїль налаштований надавати допомогу Україні. Ми робили це в різних країнах світу», – говорить директор госпіталю Гар Евен Йовель.

У госпіталі працюють 100 ізраїльських медиків. Їм допомагають українські лікарі та медсестри, які перейматимуть досвід іноземних колег. Відбуватимуться тренінги. Адже Ізраїль має понад півстолітній досвід надання медичної допомоги в польових умовах у час воєнних дій.

У випадку потреби в хірургічному втручанні пацієнтів скеровуватимуть у медичний заклад, який розташований поблизу.

Оборонці Києва на позиціях (фотогалерея)

Військовослужбовці ЗСУ укріплюють позиції на північ від Києва. Наступ російських військ на цьому напрямку був зупинений, але загарбники почали використовувати артилерію. Також загарбники шукають можливості прорвати оборону українських збройних сил – здійснюють напади невеликими групами піхоти у нічний час.​

Фото дивіться тут

МЗС просить світову спільноту вжити термінових заходів проти Росії, щоб змусити її зняти блокаду Херсона

Міністерство закордонних справ України закликало міжнародну спільноту вжити термінових заходів проти Росії, аби змусити її зняти блокаду Херсона і відкрити гуманітарні коридори, йдеться у заяві відомства у вівторок.

«На початку березня збройні сили Російської Федерації окупували південне місто Херсон. Російські окупанти чинять репресії проти мешканців міста. Зокрема, 21 березня вони відкрили вогонь по мирних демонстрантах на площі Свободи, поранивши літню людину. На тлі намагань придушити громадянський опір російська окупаційна адміністрація здійснює спроби створити окупаційні органи самоврядування», – розповідає про ситуацію в Херсоні МЗС України.

У МЗС наголошують, що гуманітарна ситуація стрімко погіршується.

«Через блокаду в місті критично бракує продовольства та медикаментів. В особливій групі ризику опинилися новонароджені діти, яким не вистачає дитячого харчування та засобів гігієни, а також тяжко хворі люди. В Херсоні також перебувають близько ста іноземних студентів, насамперед з країн Африки», – вказує МЗС України.

Зовнішньополітичне відомство наголошує: «Незважаючи на зусилля уряду України та міжнародних гуманітарних організацій, РФ наразі відмовляється створити гуманітарний коридор для евакуації цивільних людей та доставки продовольства. З кожним днем місто наближається до гуманітарної катастрофи».

«Закликаємо міжнародну спільноту вжити рішучих заходів проти Росії, зокрема запровадити нові болючі економічні санкції, аби змусити її зняти блокаду з Херсона та інших українських міст, створити умови для безпечного виїзду українських та іноземних громадян. Ми також закликаємо уряди іноземних держав, громадян яких російська армія утримує як заручників в Херсоні, посилити політичний тиск на Москву», – йдеться в заяві.

Читайте також: Російські сили не знають, що робити із захопленою Херсонщиною – Данілов

Раніше також Офіс омбудсмена заявлялв, що через окупацію російськими військами Херсон та область перебувають на межі гуманітарної катастрофи. У населених пунктах області є проблеми з електро-, газо- та водопостачанням, також людям критично не вистачає медикаментів, а інколи – їжі. Доправити усе це туди неможливо через обстріли з боку російських військ.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ.

З початку вторгнення РФ відкрито понад 200 проваджень за майнові злочини в Україні – поліція

Із 24 лютого по 22 березня розпочато досудове розслідування в 221 кримінальному провадженні щодо майнових злочинів в Україні, повідомила пресслужба Нацполіції.

«З 24 лютого по 6 березня слідчі підрозділів поліції розпочали досудове розслідування за 55 фактами вчинення майнових злочинів в умовах воєнного стану, зокрема 43 крадіжки, 10 грабежів, 1 розбій та 1 мародерство. Також, починаючи із 7 березня, після набрання чинності Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за мародерство», розпочато досудове розслідування ще за 126 фактами крадіжок майна, 17 – грабежів, 24 – розбої, вчинених в умовах воєнного стану», – уточнили в поліції.

За даними правоохоронців, у період 24 лютого-22 березня 169 кримінальних проваджень стосуються крадіжок, 27 – грабежу, 25 – розбоїв.

У зоні бойових дій під Києвом зник фотожурналіст Макс Левін – колега

У зоні бойових дій під Києвом зник фотожурналіст Макс Левін, повідомляє його колега Маркіян Лисейко.

За його словами, востаннє Левін виходив на зв’язок 13 березня у Вишгородському районі під Києвом, куди поїхав знімати на власному авто, яке залишив біля села Гута Межигірська.

«Він пішов у бік села Мощун. З його телефона надійшло повідомлення об 11.23, після чого він більше не виходив на зв'язок і не з’являвся в мережі. Пізніше стало відомо, що в районі, де Макс мав працювати, розпочалися досить інтенсивні бойові дії, під час яких він міг дістати поранення або потрапити в полон до військовослужбовців РФ», – зазначив Маркіян Лисейко у коментарі Інституту масової інформації.

Російська газета написала про майже 10 тисяч загиблих в Україні військових РФ і прибрала ці дані

Популярне російське видання «Комсомольская правда» упродовж короткого терміну повідомляло на своєму сайті про непідтверджену офіційними російськими джерелами інформацію про чисельність загиблих на війні проти України військових РФ, але невдовзі прибрала ці дані, повідомляє 22 березня інформагенція Reuters. Згодом саме видання пояснило оприлюднення даних хакерською атакою.

У даних, оприлюднених газетою, з посиланням на Міністерство оборони Росії йшлося, що в Україні було вбито майже 10 тисяч російських солдатів (9861) і було поранено понад 16 тисяч. Наразі це повідомлення ще доступне за допомогою інструменту вебархіву.

Тепер у повідомленні йдеться про таке: «21 березня на сайті «Комсомольської правди» зламали доступ до інтерфейсу адміністратора і в цю публікацію зробили фейкову вставку про ситуацію навколо спецоперації в Україні. Недостовірну інформацію негайно видалили».

Росія офіційно не оновлювала дані про втрати після того, як 2 березня заявила, що 498 військовослужбовців загинули та 1597 зазнали поранення у війні проти України.

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив журналістам у вівторок, що не може коментувати інциденті з «Комсомольською правдою», заявивши, що це питання самої газети. Він сказав, що не має інформації про число загиблих і поранених російських військових.

«Комсомсольская правда» входить до числа російських ЗМІ, які дотримуються лінії президента Володимира Путіна про те, що Москва проводить в Україні «спецоперацію з демілітаризації та денацифікації» України – аргумент, який Київ і країни Заходу відкидають як фальшивий привід для вторгнення.

На Запоріжжі влада повідомляє про нові факти викрадення українських посадовців військовими РФ

У Запорізькій області місцева влада повідомляє про нові випадки викрадення російськими військами на захоплених ними територіях українських посадовців.

Так, голова Мелітопольської райдержадміністрації Ігор Судаков заявив про викрадення голови Приазовської селищної ради Андрія Солопова, його заступника і дільничного громади.

Також в Запорізькій ОВА повідомляють про затримання в Токмаці депутатки місцевої міськради Олени Плаксиної.

«21.03.22 близько 21:30 працівниками МВС РФ, які дислокуються в окупованому місті Токмак, була затримана депутатка Токмацької міської ради від партії «Європейська солідарність» Плаксіна Олена В’ячеславівна. Причиною затримання, ймовірно, стали критичні, протиокупаційні висловлювання та відверта позиція щодо територіальної цілісності та незалежності України. За наявною в нас інформацією, її допитували співробітники ФСБ РФ, які перебувають у будинку культури м. Токмак», – йдеться у повідомленні ОВА.

Напередодні російські військові затримали, а згодом відпустили у Мелітополі журналістів місцевого медіахолдінгу та його видавця разом з родиною.

Навального у Росії засудили до 9 років колонії суворого режиму

Лефортовський суд Москви на виїзному засіданні у вівторок засудив засновника «Фонду боротьби з корупцією», опозиціонера Олексія Навального до дев’яти років колонії суворого режиму.

Політика визнали винним у шахрайстві з пожертвуваннями на роботу ФБК та неповагу до суду. Він і його прихильники впевнені, що справа має винятково політичний характер.

Навальний прокоментував вирок у твітері цитатою із серіалу «Прослуховування»: «ви живете лише двома днями – днем, коли ви входите до в’язниці, і днем, коли виходите».

Виїзне засідання проводилося у виправній колонії у місті Покров Володимирської області, де політик відбуває покарання у попередній кримінальній справі. Суд визнав шахрайством збір пожертвувань на рахунки фонду та на особисті рахунки соратників Навального. Згідно з вироком, гроші витрачалися на особисті цілі. Захист політика це відкидає.

Справу за звинуваченням у образі судді відкрили у травні. Згідно з вироком, Навальний образив мирову суддю Віру Акімову.

Росіян зобовʼязали ставити на облік безпілотники – крім найменших

У Росії мінімальну масу безпілотників, які підлягають обліку, знизили з 250 до 150 грамів. Відповідну постанову підписав премʼєр-міністр Росії Михайло Мішустін.

Зміни внесені до правил обліку безпілотних літальних апаратів максимальною злітною масою до 30 кілограмів, ввезених до РФ чи вироблених на території країни. Документ затверджено 19 березня.

Згідно з постановою, власники дронів, які підпадають під вимоги, зобовʼязані протягом 60 днів надіслати повідомлення Федеральному агентству повітряного транспорту.

Росія замінувала море на підходах до українських портів – Зеленський

Російські військові замінували море на підходах до українських портів. Про це під час виступу перед італійським парламентом зазначив президент України Володимир Зеленський.

«Тепер це загрожує сусіднім берегам і сусіднім країнам, бо не можна дрейфувати морем до них», – наголосив він.

Інфраструктура Миколаївського порту зазнала значних пошкоджень через обстріли військ РФ

По морському порту Миколаєва російські війська завдали удару, інфраструктура зазнала значних пошкоджень, повідомила Адміністрація морських портів України.

«За попередньою інформацією, постраждалих немає», – йдеться у повідомленні.

Міністерство інфраструктури напередодні в Telegram повідомляло, що нині порти Маріуполя, Бердянська, Скадовська та Херсона тимчасово не працюють через російську військову агресію. Також не працює Білгород-Дністровський порт через відсутність в порту флоту та вантажів.

Водночас у відомстві казали, що порти Миколаїв, Ольвія, Південний, Одеса, Чорноморськ частково здійснюють обробку наявного біля причалів флоту та відвантаження залізницею та автотранспортом.

У Росії бракує інсуліну і нурофену, дефіцитом стали понад 80 найменувань ліків – ЗМІ

Російські лікарі констатують дефіцит понад 80 найменувань ліків, у тому числі інсуліну та дитячого нурофену. Це випливає з опитування професійної спільноти «Лікарі.рф», в якому з 14 до 21 березня взяли участь понад три тисячі російських лікарів. Результати дослідження публікує видання «Ведомости». МОЗ запевняє, що постачання ліків до Росії триває, попри запроваджені країнами Заходу санкції.

Лікарі заявили, що у їхніх пацієнтів виникли проблеми з придбанням таких препаратів:

протизапальні (дитячий нурофен),

гастроентерологічні (урсофальк),

протиепілептичні та протисудомні (фінлепсин, депакін, діазепам, карбамазепін, латуда 56),

антидепресанти (пароксетин, анафраніл) та антипсихотики (рисполепт),

комбіновані оральні контрацептиви,

препарати менопаузальної гормональної терапії (фемостон, естроль, анжелік, дивіна, клімонорм, дивігель, ярина, утрожестан),

інсулін (левемір, новорапід, апідра, трулісіті),

препарати для терапії цукрового діабету (оземпік, саксенда, метформіни, джардинс, тражента, янувія),

препарати для терапії щитовидної та паращитовидної залоз (еутирокс, L-тироксин, трийодтиронін, вигантол).

Країни Заходу стали запроваджувати санкції на тлі російського військового вторгнення на територію України за наказом Володимира Путіна 24 лютого. Про зупинення інвестицій до Росії повідомили німецька Bayer та американська Pfizer. Американська Eli Lilly стала першим фармацевтичним гігантом, який вирішив обмежити постачання ліків до Росії, за винятком життєво важливих препаратів.

Як розповіла виданню перша заступниця директора з розвитку фонду «Росконгрес» Анастасія Столкова, відсутність препаратів визначає ажіотаж із боку населення.

Російська влада раніше заявляла, що проблем із браком медикаментів через санкції не має бути. МОЗ стверджувало, що всі фармацевтичні компанії продовжать постачання лікарських препаратів до країни. Міністр охорони здоровʼя Михайло Мурашко повідомив про високий попит на деякі ліки впродовж останніх трьох тижнів, який був спровокований «фейками та недостовірною інформацією». Чиновник закликав росіян «не створювати ажіотажний попит».

«Це буде армія, яка згодом звільнить Білорусь». Колишній білоруський ОМОНівець став добровольцем в Україні

Павло Кулежанка – відома особа в білоруському політичному середовищі. Він належить до руху «Спротив», який виник після виборів 2020 року і пропагує ідею повстання проти режиму Лукашенка. Павло жив у Білорусі до 2011 року, служив у внутрішніх військах та ОМОНі. Зараз Павло – білоруський доброволець в Україні. Він переконаний, що білоруський батальйон Калиновського стане армією, яка в майбутньому звільнить Білорусь від диктатури. Про це Павло Кулежанка розповів Білоруській службі Радіо Свобода.

«Наближається голод»: Зеленський попередив світ про можливі наслідки через війну Росії в Україні

Через війну Росії в Україні у багатьох країнах світу вже незабаром може розпочатися голод. Про це, виступаючи перед італійським парламентом, заявив президент України Володимир Зеленський.

«Найстрашнішим буде голод, який наближається для різних країн. Україна завжди була одним з найбільших експортерів продовольства, але як ми можемо сіяти під ударами російської артилерії? Як ми можемо сіяти, коли ворог свідомо мінує поля, знищує бази з пальним? Ми не знаємо, який врожай у нас буде і чи зможемо ми експортувати, коли заблоковані наші порти», – наголосив Зеленський.

Раніше Головне управління розвідки України повідомляло, що Росія цілеспрямовано підриває продовольчу безпеку України і світу, прицільно завдаючи ударів по сільськогосподарській техніці України.

17 березня міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко наголосив, що в Україні сформований достатній запас продовольства: пшениці – на два роки, олії – на п’ять років, кукурудзи – на півтора року. Також він зазначив, що «Україна буде забезпечена хлібом, однозначно».

Венеційська комісія засудила акт агресії Росії проти України – КСУ

Венеційська комісія рішуче засудила акт агресії Росії проти України, повідомляє пресслужба Конституційного суду України з посиланням на нещодавнє засідання комісії.

«Комісія рішуче засуджує цей здійснений Російською Федерацією акт агресії та оплакує втрачені людські життя й досадує з приводу нищівних руйнувань в Україні. Комісія, повна назва якої – «Європейська комісія за демократію через право», цілковито віддана висловленій в преамбулі Статуту Ради Європи справі домагатися миру на засадах справедливості та міжнародної співпраці, що є життєдайним для збереження людства й цивілізації. Комісія висловлює свою неподільну солідарність з Україною, котра веде бій за захист наших спільних європейських принципів і цінностей – демократії, людських прав і правовладдя», – цитує КСУ заяву Венеційської комісії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG