Авіація РФ скинула на Маріуполь дві надпотужні авіабомби – міськрада
Російська авіація 22 березня скинула дві надпотужні авіабомби на Маріуполь, через що місто зазнало ще більших руйнувань, повідомляє Маріупольська міськрада.
«Ворог продовжує цинічно нищити український Маріуполь. Російська авіація сьогодні скинула дві надпотужні авіабомби. Місто зазнало ще більших руйнувань. Вже вкотре стає зрозуміло, що окупантів не цікавить місто Маріуполь, вони хочуть зрівняти його з землею та зробити з нього попелище мертвої землі», – заявила міськрада з посиланням на дані полку «Азов».
«Не будьте курортом для вбивць»: Зеленський закликав Італію до санкцій проти Росії
Президент України Володимир Зеленський 22 березня закликав Італію посилити санкції щодо Росії через її широкомасштабне військове вторгнення в Україну.
«Ви знаєте тих, хто приніс в Україну війну. Чітко знаєте тих, хто наказує воювати, і тих, хто це пропагує. Вони майже всі використовують Італію як місце для відпочинку. Тож не будьте курортом для вбивць», – наголосив він у своєму зверненні до італійського парламенту, попросивши Італію, заблокувати нерухоме майно, рахунки, яхти усім тим, хто має у Росії вплив.
Окрім того, Володимир Зеленський закликав Італію долучитися до світових санкцій. Зокрема, підтримати повне ембарго на торгівлю з Росією та заборонити російським кораблям заходити в італійські порти.
«Нехай вони відчують ціну за свою агресію... Цю війну потрібно закінчувати якнайшвидше, повертати мир», – наголосив президент України.
Зеленський після розмови з понтифіком висловив сподівання на посередницьку роль Святого Престолу
Україна вітала б посередницьку роль Святого Престолу у «припиненні людських страждань», заявив президент Володимир Зеленський після розмови з папою Римським Франциском 22 березня.
«Розповів Його Святості про складну гуманітарну ситуацію та про блокування російськими військами рятівних коридорів. Вітали б посередницьку роль Святого Престолу у припиненні людських страждань. Подякував за молитви за Україну та мир», – написав Зеленський у твітері.
Військові РФ намагаються формувати і переміщувати резерви – Генштаб ЗСУ
Військові РФ намагаються формувати і переміщувати резерви до кордонів України, повідомили в Генеральному штабі Збройних сил України 22 березня, у 27-у добу протистояння російському воєнному вторгненню.
«За наявною інформацією, у пункті постійної дислокації 200-ї окремої мотострілецької бригади північного флоту (населений пункт Печенга) формується зведений підрозділ із військовослужбовців кількох військових частин», – йдеться в повідомленні.
«У зв’язку з незадовільним рівнем комплектування особовим складом бойовиків 1-го армійського корпусу на на тимчасово окупованій території Донецької області представники РФ продовжують активні заходи із примусової мобілізації місцевого населення у містах Горлівка, Єнакієве і прилеглих населених пунктах. Після проходження швидкого курсу підготовки окупанти планують посилити зазначеним особовим складом підрозділи, що зазнали великих втрат поблизу Авдіївки та Ізюма», – додали в Генштабі.
За даними Генштабу, російські загарбники продовжують «ведення повномасштабної збройної агресії», але завдання, «визначені злочинним військово-політичним керівництвом Росії угрупованню окупаційних військ збройних сил РФ, залишаються невиконаними».
За межами Росії заарештовані 78 пасажирських літаків російських авіакомпаній
За межами Росії через санкції було заарештовано 78 літаків російських авіакомпаній із наявних 1367 (тобто це майже 6% наявних літаків), повідомив міністр транспорту Росії Віталій Савельєв на засіданні комітету з економічної політики Ради федерації (це верхня палата російського парламенту).
За словами Савельєва, понад 30 авіакомпаній із 22 країн продовжують літати до Росії. Російська влада шукає легальні шляхи вирішення ситуації із західними лізингодавцями, проте поки що не має наміру віддавати літаки, заявив чиновник. Савельєв також уточнив, що до російського реєстру було переведено вже майже 800 авіалайнерів.
Більшість літаків російських перевізників — іноземного виробництва, найбільше – компаній Boeing і Airbus. 5 березня Росавіація рекомендувала російським авіакомпаніям, у парку повітряних суден яких є літаки іноземних реєстрів, призупинити всі рейси за кордон через «високий рівень ризику затримання або арешт повітряних суден російських авіакомпаній за кордоном».
Як пише Financial Times, найбільше від «експропріації» російських лізингових літаків постраждають компанії Ірландії: Росія була другим після Китаю джерелом виручки ірландських лізингодавців, їхні лайнери, що залишилися в РФ, коштують понад 4 мільярди доларів.
Пізніше, 10 березня, Мінтранс розробив проект ухвали уряду, в якому пропонується не повертати літаки лізинговим компаніям без рішення урядової комісії з імпортозаміщення.
Після початку бойових дій Росії в Україні європейські країни, першою з яких була Велика Британія, стали закривати повітряний простір для російських літаків. У результаті небо для Росії закрили всі країни Європейського союзу, США, а також Швейцарія, Албанія, Північна Македонія, Ісландія та Канада. Росія у відповідь закрила небо для польотів для літаків із 36 країн, включно з Євросоюзом та Канадою.
Наприкінці лютого ЄС запровадив санкції, які заборонили постачання до Росії цивільних літаків та запчастин, їхнє технічне обслуговування та страхування. Санкції також зобовʼязують лізингодавців розірвати до кінця березня контракти з російськими авіакомпаніями.
OCCRP знайшов у російських чиновників і олігархів 145 активів у Європі на 17,5 млрд доларів
Журналісти-розслідувачі знайшли 145 активів російських чиновників і олігархів у Європі на загальну суму 17,5 мільярдів доларів. Про це пише Центр дослідження корупції й організованої злочинності (OCCRP), який разом із 24 медіапартнерами публікує проєкт «Трекер санкційних активів».
OCCRP стверджує, що новий проєкт – це «найповніша з будь-коли опублікованих баз даних про закордонні активи, пов’язані з російськими олігархами, чиновниками і пропагандистами, які потрапили під санкції, а також з їхніми родичами».
На першому етапі свого проєкту журналісти виявили щонайменше два десятки об’єктів, про які раніше не було публічно відомо.
За даними розслідувачів, син голови держкорпорації ВЕБ і колишнього віцепрем’єра Росії Ігоря Шувалова Євген Шувалов щонайменше до 2017 року володів віллою у Тоскані. Вілла належала компанії Weitried, якою володіла фірма з Британських Віргінських островів, що належала тоді 24-річному синові Шувалова.
Поточний власник вілли невідомий, але, як зазначає OCCRP, приватний літак, що належить пов’язаній із Шуваловим компанії, нещодавно здійснював рейси до аеропортів поряд із Тосканою. Точна вартість нерухомості на березі Середземного моря невідома.
Як пишуть журналісти, у 2016 році російський бізнесмен Олег Дерипаска купив віллу у Пафосі на Кіпрі вартістю 650 тисяч доларів та комерційну нерухомість у місті Лімассол за три мільйони доларів.
Окрім того, в олігарха виявили офісну вежу в Люксембурзі. Її будівництво у кварталі Бельваль веде австрійська компанія Strabag, де Дерипаска – головний акціонер.
Бізнесмен також володіє трьома віллами на острові Сардинія загальною вартістю майже 410 мільйонів доларів через ланцюжок компаній, у тому числі з Британських Віргінських островів.
Представник Дерипаски заявив, що все майно й активи, якими володіє бізнесмен, «були придбані чесним шляхом», а «полювання на відьом, жертвою якого став Дерипаска, керується виключно політичними мотивами».
Розслідувачі також виявили, що 30-річний племінник власника холдингу USM Алішера Усманова Сарвар Ісмаїлов володіє особняком у Лондоні на Danewood Drive за 30,8 мільйона доларів. А його брат Санжар Ісмаїлов має особняк на Winnington Road вартістю 28,6 мільйона доларів.
Представник Усманова заперечує, що племінники купили нерухомість за гроші мільярдера, проте підтвердив, що Усманов переказує гроші матері Ісмаїлових – своїй сестрі Гульбахор, яка могла давати їх синам.
Сама Гульбахор володіє двома будинками і земельною ділянкою в Хорватії через ланцюжок хорватських та кіпрських компаній, стверджують OCCRP. Орієнтовна вартість нерухомості – 5,6 млн доларів.
Також журналісти знайшли раніше невідомі активи мільярдера Романа Абрамовича і його родини.
Серед них траст HF Trust, створений на Кіпрі 29 грудня 2014 року, випливає із даних проєкту «Файли FinCEN». Ім’я Абрамовича не згадується у документах HF Trust, але розслідувачі, цитуючи документи 2016 року, стверджували, що він є «єдиним бенефіціаром». Інформація про поточного власника на даний момент відсутня.
У 2015-2016 роках HF Trust володів кількома компаніями на Британських Віргінських островах, через які здійснювалися інвестиції у хедж-фонди. Обсяг інвестицій на той момент оцінювався у суму від 892 мільйонів доларів до 1,3 мільярда доларів.
«Файли FinCEN» також показали, що у 2016 році Абрамович був бенефіціаром Sara Trust. Цей траст був власником кількох кіпрських компаній, які у 2015-2016 роках були залучені до підозрілих транзакцій на суму 304 мільйони доларів.
Як стверджують розслідувачі, колишня дружина Абрамовича Ірина разом із чотирма дітьми володіє п’ятьма особняками в Європі. Серед них – куплений у 2021 році особняк у Лондоні у резиденції Tor Garden вартістю 17,5 млн фунтів стерлінгів (23 мільйони доларів).
Раніше агентство Bloomberg із посиланням на три джерела повідомляло, що Євросоюз обговорює можливість використання активів великих російських підприємців, які потрапили під санкції, для фінансування відновлення України після війни.
За даними агентства, ініціатива перебуває на «дуже ранній стадії» обговорень – остаточного рішення ще немає.
Нобелівський лауреат із Росії продасть медаль премії, щоб допомогти українським біженцям
Лауреат Нобелівської премії миру Дмитро Муратов виставить медаль премії на аукціон, гроші з якого підуть на користь українських біженців. Про це 22 березня йдеться на сайті очолюваного Муратовим видання «Новая газета».
Муратов закликав сторони припинити вогонь, обміняти полонених, повернути тіла загиблих, відкрити гуманітарні коридори та забезпечити біженців. Він закликав відгукнутися на пропозицію аукціонні будинки, які готові виставити його медаль на торги.
Муратов став лауреатом премії в жовтні 2021 року, разом із ним нагороду отримала також філіппінська журналістка Марія Ресса. Журналісти були нагороджені за «зусилля щодо захисту свободи думок, яка є умовою для демократії та миру».
Будь-які формати компромісів із Росією мають вирішуватись на всеукраїнському референдумі, заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Суспільному мовнику. «Я пояснював усім переговорним групам: коли ви говорите про всі ці зміни, і вони можуть бути історичними, ми нікуди не дінемось, ми прийдемо до референдуму. Народ повинен буде сказати і дати відповідь на ті чи інші формати компромісів», – зазначив він. Про те, чи можливо це реалізувати, журналіст телеканалу «Настоящее время», створеного Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», запитав колишнього міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.
Голова Київської ОВА: треба не дати військам РФ перейти річку Ірпінь і продовжити наступ на Київ
Завданням Збройних сил України на Київщині є утримати російські війська від спроб перейти річку Ірпінь і продовжити наступ на Київ, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода керівник Київської військової обласної адміністрації генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
Відповідаючи на запитання про те, яка ситуація на північно-західних околицях Києва – в районі Бучі та Гостомеля, він сказав: «Поки що вони – під окупацією. Що Буча, що Гостомель. Повністю той регіон. Там поки що ніяких ми дій зробити не можемо. Нам треба утримати противника в його спробах перейти річку Ірпінь і продовжити наступ на Київ. Поки що потенціал не дає нам можливості перейти до контрнаступальних дій в цьому напрямку. Тільки локально [діємо]. Потенціал нарощується. Противник потенціал втрачає, а ми нарощуємо. Чи буде у нього потенціал? Від цього буде далі [залежати] перебіг бойових дій».
За словами Павлюка, Київ – «дуже велика проблема для Росії, і вони зроблять все, щоб сюди зайти».
Активність військових РФ у Київській області зупинена, додав він.
«Ворог зупинений. Ворог шукає шляхи, але і наші Збройні сили не чекають – також активно проводять відповідні дії, постійно сковують ворога, постійно наносять ураження. Так що паритет зберігається, і я надіюся, що паритет буде на нашу сторону в найближчий час», – сказав Павлюк.
«Противник чекає на резерви. Ми також чекаємо. Ми проводимо заборону висування цих резервів. Виснажуємо противника, нарощуємо свої сили. Якщо нам вдасться і ми наростимо [резерви], то ми виконаємо ті завдання, які на нас покладені зі звільнення Київської області від окупанта. Але Київ – дуже велика проблема для Росії, і вони зроблять все, щоб сюди зайти. А ми повинні зробити навпаки», – додав голова ОВА.
Генштаб ЗСУ про втрати РФ: понад 15 тисяч осіб, понад пів тисячі танків, майже 100 літаків
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив орієнтовні втрати російських військ станом на 22 березня. Згідно з цими даними, Росія втратила близько 15 300 осіб зі складу своїх військ, а також:
- 509 танків
- 1556 бойових броньованих машин
- 252 артилерійські системи
- 80 РСЗВ
- 45 засобів ППО
- 99 літаків
- 123 гелікоптери
- 1000 одиниць автомобільної техніки
- три кораблі /катери
- 70 цистерн із ПММ,
- 35 БПЛА оперативно-тактичного рівня
- 15 одиниць спеціальної техніки.
«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – наголосили у Генштабі.
Раніше, 17 березня, видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського масштабного вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих.
Росія називає значно менші цифри втрат своєї армії в Україні. Свої дані Міноборони Росії оприлюднювало один раз, ще 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Масштабна війна Росії проти України триває 26-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Президент США: Путін «притиснутий до стіни»
Президент США Джо Байден заявив, що російський президент Володимир Путін «притиснутий спиною до стіни» – через відсутність успіхів російської армії в Україні.
На думку Байдена, якого цитує американський телеканал CNN, Путін недооцінив єдність західного світу і силу опору України російській агресії.
При цьому, як сказав президент США на зустрічі із представниками бізнесу, що більше Путіна «притискають до стіни», то до агресивнішої тактики він може вдатися.
Прикладом такої агресивної тактики Байден назвав застосування Росією гіперзвукової зброї, тим самим офіційно підтвердивши, що США зафіксували факт її застосування.
За словами президента США, Росія запустила гіперзвукову ракету, оскільки «це єдиний вид зброї, яку вони можуть використати з упевненістю в результаті». Раніше Міноборони Росії заявляло про два випадки застосування гіперзвукових ракет «Кинжал» проти об’єктів в Україні.
Президент США також висловив побоювання, що Росія може використати в Україні хімічну зброю. «Коли він (Путін – ред.) починає говорити про щось, що, за його словами, мають намір зробити НАТО, Україна або Сполучені Штати Америки, це означає, що він сам готується це зробити. Я не жартую», – сказав Байден.
Верещук: 22 березня увага буде зосереджена на маршрутах для евакуації жителів Маріуполя
В Україні 22 березня основна увага буде зосереджена на евакуації жителів Маріуполя, постраждалого внаслідок російського вторгнення, повідомила віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
За її словами, які цитує Офіс президента, для виїзду людей із Маріуполя до Запоріжжя сьогодні працюватиме три маршрути:
- із Бердянська до Запоріжжя. Місце збору – спорткомплекс на вул. Мелітопольське шосе, 27
- з Мангушської громади до Запоріжжя. Місце збору – село Юр'ївка Мелекинської сільської ради, пансіонат «Зміна»
- з Нікольського до Запоріжжя. Місце збору – школа № 2, вул. Паркова, 23.
За словами Ірини Верещук, автобуси подаватимуть до місць збору з 9:00 до 10:00.
«Ми розуміємо, що місць усім не вистачить, тому просимо приходити до автобусів організовано, відповідно до інструкцій наших представників на місці. Ми точно нікого не залишимо й продовжуватимемо евакуацію щодня за тим самим алгоритмом, поки не вивеземо всіх», – наголосила віцепрем’єрка.
За її словами, із Запоріжжя до Маріуполя вирушили 21 автобус і вантажівки з гуманітарною допомогою, «опрацьовується» питання щодо доставки додаткового пального до Бердянська, щоб продовжити безоплатно заправляти автомобілі маріупольців.
Про інші гуманітарні коридори на 22 березня Верещук під час брифінгу в Офісі президента не повідомляла.
Від початку війни в Україні загинули 117 дітей − ювенальні прокурори
Через збройну агресію РФ в Україні загинули 117 дітей, понад 155 поранені. Про це 22 березня повідомляє Офіс генерального прокурора.
За даними ювенальних прокурорів, у Київській області постраждало 58 дітей, Харківській − 40, Донецькій − 30, Чернігівській − 31, Миколаївський − 24, Житомирській та Херсонській – по 15, Сумській – 14 дітей.
Через воєнні дії діти в Україні гинуть унаслідок обстрілів, розстрілів російськими військовими, розриву протитанкових мін або помирають від травм під завалами зруйнованих будинків.
«На Харківщині російський танк розстріляв авто, де перебувала сімʼя з двома дітьми. Родина кричала, що вони цивільні, махали білим прапором, але марно. Батьки та 9-річна дівчинка загинули, 17-річний хлопець зазнав поранення. Унаслідок обстрілу села Костянтинівка Миколаївського району Миколаївської області на території СТ «Південний Буг» зруйновані будинки, під їхніми завалами виявлені обгорілі тіла трьох осіб, серед яких 7-річна дитина. 21 березня окупанти обстріляли евакуаційні автобуси з дітьми з Маріуполя. Чотири дитини доставлені до лікарні. Троє дітей потрапили під обстріл у Пологівському районі Запорізької області, ще одна дитина – в селі Каменському. Двоє дітей у тяжкому стані», – вказано в повідомленні.
Також через регулярні бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 548 закладів освіти, 72 з них зруйновано повністю, повідомляє відомство.
«Угорщина не існує у вакуумі» – МЗС України про позицію Будапешта проти санкцій ЄС
Мир та безпеку в Угорщині неможливо гарантувати без миру та безпеки в Україні, заявив 22 березня речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко, коментуючи заяви міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійярто.
«На його (Сійярто – ред.) переконання, аби не провокувати Росію, Угорщині не слід підтримувати закриття українського неба та розгортання операції з підтримання миру, а також дозволяти транзит угорською територією військової допомоги для української армії. «Не провокувати Росію» – це поширений аргумент, коли потрібно дати Росії більше простору для агресії. Ми, звісно, не бажаємо нікому того горя, з яким зіштовхнулися українці через війну Росії. Водночас помилково вважати, що Угорщина, так само як і будь-яка інша європейська країна, існує в вакуумі», – наголосив Ніколенко, додавши, що Україна «зараз фактично захищає східний рубіж НАТО».
Речник МЗС відзначає, що в разі досягнення Москвою її мети в Україні наступною ціллю стануть країни-сусіди, і про це «зараз відкрито говорять російські посли за кордоном».
«Буквально вчора зʼявилися докази, як ФСБ РФ намагається розхитати ситуацію на Закарпатті, використовуючи угорський фактор. Угорщина завжди позиціонувала себе як захисника прав закордонних угорців. Закликаємо Угорщину відкрито засудити цю провокацію Росії та скористатися своїми розвиненими каналами зв’язку з Москвою для запобігання будь-яким провокаціям з метою розпалювання міжетнічної ворожнечі в Україні», – вказує Олег Ніколенко.
Речник МЗС додав, що «марно сподіватися на те, що спроби задобрити агресора матимуть успіх». «Це доводить історія, зокрема і самої Угорщини. Тому наші партнери мають дбати про те, щоб Україна вистояла і перемогла російське зло. Для цього потрібно зміцнювати європейську єдність. Єдність, яка дозволить запровадити більше жорстких санкцій проти Росії, аби зупинити її воєнну машину», – резюмує офіційний представник українського зовнішньополітичного відомства.
21 березня на полях зустрічі міністрів закордонних справ Євросоюзу у Брюсселі очільник угорського зовнішньополітичного відомства Петер Сійярто заявив, що його країна не підтримає санкції ЄС проти Росії у сфері енергетики, а також виступає проти безполітної зони над Україною та миротворчої місії, яку пропонує Польща. Про це повідомляє угорське видання Portfolio.
18 березня посол Росії у Боснії і Герцеговині Ігор Калабухов пригрозив кільком європейським країнам «планами проти НАТО» з боку Росії. «Звідки ви знаєте, що ми не нічого плануємо проти Хорватії, Угорщини чи Польщі? У нас є плани проти НАТО. Ми оцінюємо геостратегічну ситуацію, дивимося, звідки йдуть загрози, і реагуємо», − сказав він. За словами російського посла, що це не загроза, а попередження.
Пентагон звинуватив Росію у «воєнних злочинах» і пообіцяв допомогти зі збором доказів
Американські військові звинуватили російську армію у скоєнні воєнних злочинів під час вторгнення в Україну. Про це ж раніше заявив президент США Джо Байден, а також Європейський союз і українські офіційні особи.
«Ми, безумовно, бачимо чіткі докази того, що російські війська вчиняють воєнні злочини, і ми допомагаємо зі збором доказів цього», – сказав речник Пентагону Джон Кірбі на брифінгу 21 березня.
«Щодо того, що з цього вийде, – це не рішення, яке ухвалює керівництво Пентагону», – додав він.
Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі зазвичай розглядає справи про воєнні злочини.
Російські військові вночі двічі обстріляли «Градами» містечко на Дніпропетровщині – влада
У ніч з 21-го на 22 березня російські війська двічі з «Градів» обстріляли околиці Зеленодольська і його передмістя – села Мала Костромка, повідомив начальник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситченко.
Жертв і постраждалих нема. Про ушкодження інфраструктури також не повідомляють.
Голова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул повідомив, що під час обстрілів постраждали житлові будинки.
Перший обстріл був надвечір 21 березня, другий – о 5-й ранку 22 березня.
22 березня людей із Зеленодольська евакуюють – автобусами та електричками. Їх приймають у Кривому Розі, тим хто потребує – допомагають із розселенням, повідомив Вілкул.
Перші обстріли околиць Зеленодольська були два дні тому. Прокуратура області повідомила про відкриття за цим фактом кримінального провадження «за порушення законів війни».
Друга повʼязана з Абрамовичем суперʼяхта пришвартувалася в Туреччині – Reuters
Суперʼяхта, повʼязана з російським мільярдером Романом Абрамовичем, у вівторок, 22 березня, пришвартувалася на турецькому туристичному курорті Мармарис, повідомило джерело агенції Reuters у порту. Це сталося через день після того, як інша яхта Абрамовича прибула до сусіднього Бодрума.
Згідно з даними Marine Traffic, яхта Eclipse, яка є однією з найбільших у світі, має довжину 162,5 метра (533 фути) і ходить під прапором Бермудських островів. Вона прибула до Мармариса після переходу на південний схід від грецьких островів Крит і Родос.
Дані також показали, що яхта Solaris пришвартована в Бодрумі, приблизно за 80 кілометрів (50 миль) від першої. У дорозі судно обігнуло води країн Європейського союзу, члени якого наклали на Абрамовича санкції через вторгнення Росії в Україну.
Немає ознак того, що Абрамович перебуває на борту будь-якого з суден. Він був серед кількох багатих росіян, доданих минулого тижня до чорного списку Європейського Союзу, і уряди ЄС останніми днями діяли, щоб конфіскувати у них яхти та інші розкішні активи.
Повідомляється, що Eclipse має дві вертолітні майданчики, девʼять палуб, плавальний басейн і вбудовані протиракетні засоби захисту.
140-метрова (460-футова) яхта Solaris, яка також ходить під прапором Бермудських островів, за даними Marine Traffic, пришвартувалася в Бодрумі вдень у понеділок, 21 березня, трохи більш як через тиждень після того, як 13 березня вирушила з курортного міста Тіват у Чорногорії.
І Eclipse, і Solaris були побудовані на німецьких верфях. Згідно з повідомленнями у виданнях про предмети розкоші SuperYachtFan, SuperYacht і Forbes, вони належать Абрамовичу.
Світові уряди намагаються ізолювати російського президента Володимира Путіна та його союзників через вторгнення Москви в Україну, яке Кремль називає «спеціальною воєнною операцією».
Минулого тижня Абрамович прилетів до Москви зі Стамбула на своєму приватному літаку. Згідно з даними відстеження польотів, це була друга поїздка літака Абрамовича між турецьким містом і російською столицею за три дні.
Журналісти проєкту Радіо Свобода «Донбас Реалії» поговорили із керівником Київської військової обласної адміністрації генерал-лейтенантом Олександром Павлюком – саме він тепер відповідає за оборону Київщини. Офіцера на цю посаду призначив президент України Володимир Зеленський 15 березня. До цього військовий понад півтора року керував операцією Об'єднаних сил на Донбасі. Вже після початку повномасштабного російського вторгнення йому присвоїли звання Героя України. Олександр Павлюк розповів про бої в ООС, оборону Київської області та зміни в тактиці сил вторгнення РФ.
На Луганщині від початку вторгнення РФ загинули 124 цивільних – ОДА
Від початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України в Луганській області загинули 124 цивільних жителі, ще 103 були поранені, повідомила Луганська обласна державна адміністрація.
«На жаль, ці цифри не остаточні», – додали в ОДА.
Управління Верховного комісара ООН з прав людини станом на 20 березня зафіксувало загибель 925 цивільних жителів в Україні і поранення 1496 – в основному в результаті обстрілів і авіаударів. Реальні втрати, кажуть в УВКПЛ ООН, є «набагато вищими».
Відтоді, як російський президент Володимир Путін розпочав широкомасштабне вторгнення в Україну 24 лютого, чимало цивільних об’єктів, включаючи лікарні, школи, багатоквартирні будинки й інші громадські споруди, були атаковані російськими повітряними ударами.
Росія заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ, а також свідчення очевидців і відео в соціальних мережах.
Японія розкритикувала Росію за замороження переговорів про мирний договір
Японія розкритикувала Росію за її рішення вийти з переговорів, спрямованих на підписання офіційного мирного договору після Другої світової війни, через жорстку позицію Токіо проти воєнних дій Москви в Україні.
«Ця ситуація спричинена вторгненням Росії в Україну», – сказав журналістам 22 березня головний секретар Кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно, додавши, що відповідь Росії була «вкрай невиправданою і абсолютно неприйнятною».
Російське Міністерство закордонних справ 21 березня заявило, що у відповідь на санкції Японії заморожує переговори про мирний договір.
Також Москва призупинила дію безвізової програми, яка дозволяла громадянам Японії відвідувати південні Курили (з 1992 року острови відвідали понад 20 тисяч японців), і вийшла з діалогу про налагодження спільної господарської діяльності на островах.
Таке рішення МЗС Росії мотивувало «очевидним недружнім характером запроваджених Японією односторонніх обмежень проти Росії». Країна разом з іншими членами НАТО та Євросоюзу запровадила кілька пакетів санкцій проти Росії і Білорусі.
Після закінчення Другої світової війни Росія та Японія так і не підписали мирного договору. Спірним питанням залишилася належність чотирьох південних Курильських островів.
Японія запровадила санкції щодо 72 російських громадян та 12 компаній через вторгнення в Україну. Їхні активи на території Японії заморожені, їм також заборонено проводити фінансові угоди з японськими контрагентами.