Доступність посилання

ТОП новини
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Києві понад 70 житлових будинків пошкоджені обстрілами – КМДА

У Києві понад 70 житлових будинків пошкоджені внаслідок обстрілів з початку широкомасштабного вторгнення РФ в Україну.

«Будівлі мають різні ступені пошкоджень: там, де руйнування критичні, мешканців відселили, де незначні – комунальні служби отримують ремонтні матеріали для оперативного відновлення: плівку для ремонту вікон, кріплення, матеріали для ремонту покрівлі тощо. Підприємства, що перевозять відходи, зокрема «Київкомунсервіс», мають відповідну техніку та регулярно вивозять габаритні уламки від вибухів. Служби оперативно відновлюють комунікації та послуги, щоб люди повертались у свої оселі в тих будинках, які придатні для проживання», – повідомляє пресслужба Київміськадміністрації у Telegram.

У КМДА кажуть: комунальники, крім тих, хто пішов до лав ЗСУ та тероборони, «працюють попри збільшення обсягу робіт і труднощі».

Напередодні у Києві пізно ввечері в Подільському районі війська РФ обстріляли один зі ТРЦ, загинули вісім людей, спричинені масштабні руйнування.

Минулого тижня голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов повідомив, що із початку повномасштабного вторгнення військ РФ у Києві затримали 127 диверсантів, у тому числі 14 груп.

Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією з найбільших мішеней.

Мінекономіки: 40 українських підприємств переміщено із зони активних бойових дій

Міністерство економіки України повідомило, що від початку повномасштабного вторгнення РФ 40 українських підприємств переміщено із зони активних бойових дій за програмою релокації виробничих об’єктів.

Згідно з повідомленням, 18 компаній вже відновили свою роботу на новому місці.

Найближчим часом потужності ще 299 компаній будуть доправлені до нового місця роботи, додає відомство.

«Програма з переміщення українських виробництв стартувала тиждень тому. Наразі Мінекономіки опрацювало вже 86% заявок, поданих постраждалими підприємствами (всього таких заявок – 898). У подальшому держава забезпечить перевезення обладнання та розселення працівників цих компаній», – йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що частина підприємств переміщується «Укрзалізницею». Логістику автотранспортної частини програми забезпечує «Укрпошта», долучаючи також на субпідряд всіх, хто має можливості транспортувати вантажі.

« Щоб забезпечити безперешкодне переміщення підприємств, автотранспорту АТ «Укрпошта» та його субпідрядників надаватиметься право позачергового проїзду через блокпости та можливість безлімітної заправки пальним на АЗС», – додали у відомстві.

Попри заяви Росії, що метою її так званої «спецоперації» в Україні не є цивільні об’єкти, війська РФ щоденно обстрілюють цивільні і промислові зони, завдаючи значних руйнувань інфраструктурі. Наразі важко назвати суму завданих Україні через дії агресора збитків, оскільки обстріли не припиняються.

Мелітополь: окупанти відпустили 3 журналісток, видавець Михайло Кумок залишається в неволі

Російські військові, які викрали вранці 21 березня в Мелітополі Запорізької області журналісток «МВ-холдингу» Євгенію Борян, Юлію Ольховську та Любов Чайку, відпустили жінок після розмови про необхідність співпраці з окупантами, повідомила Національна спілка журналістів України.

Місцезнаходження видавця «МВ-холдингу» Михайла Кумка залишається невідомим, вказано в повідомленні.

Раніше на території Запорізької області зникла журналістка hromadske Вікторія Рощина. Вона може бути у полоні російських військових, про місце її перебування досі нічого невідомо.

З огляду на бойові дії редакція не може отримати офіційного підтвердження про свідчення людей чи незалежно їх перевірити.

Британія передає Україні техніку та обладнання для пожежників

Про це 21 березня повідомляє посольство Великої Британії в Києві.

«Колона з 22 одиниць техніки, укомплектована понад 6000 одиниць пожежно-рятувального обладнання, наближається до українського кордону на підтримку вогнеборців в Україні», – інформують у посольстві.

За словами британських дипломатів, це – найбільше пожертвування пожежно-рятувального обладнання від Великої Британії.

«Воно стало можливим завдяки спільним зусиллям британської Пожежної служби, благодійних і професійних пожежних організацій, а також Уряду Великої Британії», – повідомляють у посольстві.

Військові кораблі РФ замальовують бортові номери для підготовки провокацій у морі – ДПСУ

Російські військові кораблі зафарбовують назви і бортові номери, що розглядається українською стороною як підготовка до майбутніх провокацій щодо цивільних суден із подальшим звинувачуванням в них українських військових кораблів, повідомила у понеділок у Держприкордонслужбі України.

«З початку широкомасштабного вторгнення в Україну орки неодноразово відмітилися підлістю у Чорному морі. Під приводом фейкової контртерористичної операції заблокували роботу українських портів. Обстріляли 4 цивільних судна. З одного з підбитих танкерів влаштували екологічну бомбу. Захоплюють і утримують в полоні цивільні вантажні судна. Перешкоджають рятувальним операціям – захопили одне пошуково-рятувальне судно і неодноразово погрожували застосуванням зброї рятувальним катерам, які йшли на допомогу екіпажам підбитих суден. Країна без честі і гідності не може користуватися благами сприяння мореплавству», – йдеться в повідомленні ДПСУ.

У відомстві наголошують, що низка країн світу вже ухвалили рішення, які заблокують для РФ спроби незаконних дій на морі.

«Незабаром російські судна не зможуть залишати порти через відмову компанії Регістр Ллойда Вояж Рус продавати та оновлювати в РФ електронні навігаційні карти C-MAP, які використовують більшість російських суден. Країни ЄС та Велика Британія розглядають можливість заборони на вхід російських кораблів у свої порти. Шведські порти вже оголосили бойкот всім російським суднам та вантажам. Дунайська комісія позбавила РФ повноважень та вимагає компенсації за зрив судноплавства. А Туреччина використовує повноваження відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, які дозволяють закривати протоки Босфор та Дарданелли для іноземних військових кораблів у воєнний час та в разі загрози», – йдеться в повідомленні.

В Одесі 21 березня російські військові кораблі обстріляли житлові будинки – інформації про загиблих та поранених не було. Крім того, стало відомо, що з морського порту у Бердянську зникли 5 кораблів, завантажених кількома десятками тисяч тонн українського зерна. Росія, яка вторгался в Україну, в обох випадках ніяких коментарів публічно не давала.

ФСБ вимагає заборонити діяльність в Росії материнської компанії Facebook та Instagram

Федеральна служба безпеки зажадала негайно заборонити діяльність у Росії компанії Meta, яка є власницею соцмереж Facebook, Instagram та месенджера WhatsApp. Як стверджував на засіданні Тверського суду Москви 21 березня представник ФСБ, «діяльність організації Meta спрямована проти Росії та її Збройних сил».

Раніше прокуратура підтвердила у суді вимогу заборонити в Росії як екстремістську компанію Meta. Представник прокуратури вказує, що соціальні мережі компанії мають великий вплив на громадську думку. «Компанія Meta свідомо дозволила мову ненависті щодо росіян, чим була створена альтернативна реальність, в якій пригнічувалася будь-яка проросійська позиція та розпалювалася ненависть», – твердить сторона обвинувачення.

Суддя попросила уточнити, як саме має виконуватися рішення суду в разі заборони Meta. «Люди зможуть користуватися (соцмережами Meta) чи ні після рішення суду?» – спитала вона. Представник Генпрокуратури кілька разів не зміг відповісти на це запитання.

Потім він пояснив, що в разі заборони Meta пересічних російських користувачів соцмереж Facebook та Instagram не притягатимуть до відповідальності. Представник обвинувачення таким чином визнав можливість технічно обминути блокування.

Генпрокуратура також уточнила, що просить заборонити в Росії Facebook та Instagram, але не месенджер WhatsApp – «через відсутність можливості публічного розповсюдження інформації», як зазначено у зачитаній суддею позицією Генпрокуратури.

Facebook був заблокований у Росії 4 березня, соціальну мережу звинуватили в цензурі російських державних та продержавних ЗМІ. 14 березня на всій території Росії було заблоковано доступ до соціальної мережі Instagram.

Приводом для позову проти Meta та блокування соціальних мереж стала зміна політики модерації контенту: Meta дозволила українським користувачам висловлювати прокляття та закликати до насильства щодо російських військових (знеособлено, не на адресу конкретних осіб). При цьому в компанії підкреслили, що не підтримують русофобію та будь-яку дискримінацію громадян Росії, а також уточнили, що нові тимчасові правила запроваджені у звʼязку зі вторгненням російської армії в Україну і стосуються тільки території України.

Арестович: ЗСУ знищили чотири з 10 армій, які є в Росії

Збройні сили України за 26 днів активної фази російсько-української війни знищили чотири з 10 російських армій, повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

«Наші війська на 26-у добу активної фази російсько-української війни знищили 11 батальйонів танків, 34 батальйони бойових броньованих машин, п’ять дивізіонів РСЗВ, 17 дивізіонів ствольної артилерії, майже п’ять авіаполків літаків і п’ять авіаполків вертольотів. Це загалом становить три комплекти ударних російських армій як оперативно-стратегічних з’єднань. Тобто, ми знищили три російські ударні армії й одну повітряну армію. Загалом чотири армії з 10, які є у Росії», – сказав Арестович на брифінгу 21 березня.

За його словами, у зв’язку з цим російські загарбники майже втратили змогу наступати будь-де на території України і ведуть лише тактичні дії, накопичення резервів, «які піддаються нищівним ударам наших ракетних військ, артилерії та авіації».

Цього тижня, у ніч на 27 березня, Україна перейде на літній час

О 3:00 стрілки годинника треба буде перевести на одну годину вперед.

Переведення годинників регламентується постановою Кабінету міністрів від 1996 року.

Зміна часу в Україні відбувається разом із усім Європейським союзом і більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожної останньої неділі жовтня повертається на зимовий, тобто свій поясний час.

Обговорення планів відмовитися від переведення стрілок триває як в Україні, так і в Євросоюзі. Остаточного рішення щодо цього питання досі немає.

Генштаб: війська РФ «зазнали значних втрат і зупинені» при спробі наступу на Бровари

При спробі здійснення наступу в напрямку на Бровари у Київській області військові Росії «зазнали значних втрат і були зупинені», повідомив 21 березня Генеральний штаб Збройних сил України.

За повідомленням, загарбники здійснюють спроби «провести заходи з відновлення боєздатності та інженерного обладнання зайнятих рубежів».

Щодо інших напрямків, то, за даними Генштабу, переважна більшість завдань, що ставилася перед військами РФ їхнім командуванням «залишається невиконаною».

«Враховуючи великий некомплект людських ресурсів ворог вимушений переміщувати до кордонів України резерви з центрального та далекосхідного воєнних округів, проводити приховану мобілізацію і шукати підтримки у своїх малочисельних союзників. Також окупанти продовжують практику залучення до безпосередніх бойових дій особового складу військових частин і підрозділів забезпечення, що є свідченням критичного стану ситуації у війську російських загарбників», – йдеться в повідомленні.

«Ворог продовжує підступно знищувати інфраструктуру в захоплених містах, завдавати ракетно-бомбові удари по мирних кварталах українських міст та сіл, грабувати, викрадати та брати у заручники цивільне населення. На окремих напрямках противником зосереджуються сили і засоби для відновлення спроби здійснення наступальних дій», – додали у Генштабі.

Зеленський закликав Німеччину «не бути спонсором російської військової машини»

Президент України Володимир Зеленський закликав Німеччину «не бути спонсором російської військової машини». За його словами, без торгівлі з Європою «у Росії не буде грошей на цю війну».

«Жодного євро для окупантів! Закрийте всі ваші порти, не постачайте товари, відмовляйтесь від російських енергоресурсів. Тисніть, щоб Росія пішла з України. Я вірю, я знаю, що мир можливий. Але ви маєте діяти, щоб до миру прийти. Кожен у Німеччині, кожен в Європі. Жодного шансу російській війні. Дійте! Дійте, щоб настав мир», – наголосив президент України у зверненні, оприлюдненому 21 березня.

За словами Володимира Зеленського, на ракетах, бомбах, реактивній артилерії, літаках і гвинтокрилах росіяни пишуть уже зараз «на Берлін», що свідчить про те, що вони не планують зупинятись на Україні та планують вторгнення і до Європи.

У Харкові обстрілами Росії зруйновані 972 будівлі – міська рада

У Харкові внаслідок постійних обстрілів російською армією зруйновані 972 будівлі, з яких 778 – житлові будинки, повідомив 21 березня харківський міський голова Ігор Терехов в ефірі національного телемарафону.

За його словами, ситуація в місті залишається непростою, обстріли жилих кварталів не припиняються, а рятівники разом із комунальними службами і волонтерами продовжують розбирати завали.

«Сьогодні ми вже активно працюємо з архітекторами, будівельниками для відродження міста Харкова. У нас є чітке розуміння, як та що треба буде робити. Звичайно, роботи буде дуже багато, але я впевнений, що разом ми все виконаємо», – цитує Терехова міська рада.

Провідні західні ЗМІ відкрили безплатний доступ до матеріалів про війну для читачів в Україні та Росії

Провідні міжнародні засоби інформації The Washington Post, Financial Times, Dow Jones, The Economist та інші закордонні видання зняли платний доступ до частини матеріалів для читачів з України та Росії, повідомляє видання Digiday.

Це стосується матеріалів про війну в Україні.

«Частина нашої місії та мети полягає в тому, щоб забезпечити людям доступ до визначних журналістських матеріалів у складні та важкі часи, тому зробити їх безкоштовними – це просте рішення. Попри те, що нам не платитимуть, ми думаємо, що це добре для нашої журналістики», – заявив комерційний директор Financial Times Джон Слейд.

Представник The Washington Post зазначив, що забезпечення безкоштовного доступу стосується невеликого сегменту міжнародних передплатників видання, але не назвав конкретну кількість.

За словами представника компанії Dow Jones, платний доступ скасовано для The Wall Street Journal, Barronʼs, MarketWatch та Financial News в Україні, а також у сусідніх країнах, де є велика кількість українських біженців.

Кремль: зустріч Путіна і Зеленського можлива після «значного прогресу» в переговорах, а його немає

У Кремлі 21 березня заявили, що мирні переговори між Росією й Україною не досягли серйозних проривів.

У розмові з журналістами під час селекторної наради речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що потрібен «значний прогрес» у переговорах, після цього стане можливою зустріч президента РФ Володимира Путіна і президента України Володимира Зеленського.

Раніше сьогодні премʼєр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет, який намагався виступити як посередник у питанні припинення війни Росії проти України, заявив, що, попри певний прогрес, між сторонами залишаються великі розбіжності.

Боррель: Росія вчиняє «масовий воєнний злочин» у Маріуполі

Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що Росія вчиняє «масовий воєнний злочин», нападаючи на українське місто Маріуполь, яке перебуває в облозі протягом тижнів.

«Те, що зараз відбувається в Маріуполі, є масовим воєнним злочином, який руйнує все, бомбардує і вбиває всіх», – сказав Боррель на початку зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі 21 березня.

Представники 27 країн – членів Євросоюзу обговорюватимуть можливі нові санкції проти Росії, включаючи нафтове ембарго та, ймовірно, виключення більшої кількості російських банків із платіжної системи SWIFT.

«Деякі розбіжності фундаментальні» – премʼєр Ізраїлю про переговори України та Росії

Премʼєр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннет, який намагався виступити як посередник у питанні припинення війни Росії проти України, заявив 21 березня, що, попри певний прогрес, між сторонами залишаються великі розбіжності.

«Попереду ще довгий шлях, тому що... є кілька суперечливих питань, деякі з них фундаментальні», – сказав голова уряду у своїй промові, згідно зі стенограмою, наданою його офісом. Беннетт додав, що Ізраїль «разом із іншими друзями у світі продовжить намагатися подолати розрив і покласти край війні».

Президент України Володимир Зеленський 20 березня порівняв повномасштабне російське вторгнення в Україну з Другою світовою війною під час виступу через відеозв’язок перед парламентом Ізраїлю (Кнесетом). За словами українського президента, дата 24 лютого «двічі увійшла до історії і обидва рази як трагедія – для українців, євреїв, для Європи, світу».

«24 лютого 1920 року було засновано Націонал-соціалістичну партію Німеччини, партію, яка забрала мільйони життів, … нищила народи. 24 лютого 2022 року було віддано злочинний наказ про початок повномасштабного вторгнення в Україну», – сказав він у зверненні.

Зеленський назвав вторгнення Росії в Україну «масштабною і підлою війною, направленою на знищення нашого народу – наших дітей, наших сімей, нашої держави, наших міст, громад, нашої культури, усього, що робить українців українцями».

«Саме тому я маю право на цю паралель і це порівняння нашої історії і вашої історії, нашої війни за виживання і Другої світової війни. Послухайте, що каже Кремль, там звучать терміни, які звучали тоді», – сказав президент, нагадавши про термін «остаточне розв’язання єврейського питання», який використовували нацисти, і «остаточне розв’язання українського питання», про яке заявляли в Кремлі.

За словами частини коментаторів в Ізраїлі, навіть прихильно налаштованих до України, Володимир Зеленський, який сам є етнічним євреєм, некоректно використав деякі історичні паралелі.

У Києві й області посилюють комендантську годину

Комендантська година в Києві й Київській області буде посилена і триватиме з 20:00 понеділка, 21 березня, до 07:00 середи, 23 березня, повідомив мер Віталій Кличко.

«Магазини, аптеки, заправки, установи працювати завтра не будуть. Тому прошу всіх залишатися вдома, або в укриттях – за сигналу тривоги. Містом зможе пересуватися тільки транспорт за спецперепустками», – написав Кличко в своєму телеграм-каналі.

Внаслідок обстрілу Києва пізно ввечері 20 березня в Подільському районі загинули вісім людей, спричинені масштабні руйнування.

Минулого тижня голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов повідомив, що із початку повномасштабного вторгнення військ РФ у Києві затримали 127 диверсантів, у тому числі 14 груп.

Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією з найбільших мішеней.

У Мелітополі повідомляють про викрадення військовими РФ групи місцевих представників ЗМІ

Російські військові 21 березня у Мелітополі затримали і вивезли у невідомому напрямку групу представників місцевого медіахолдингу, повідомили рідні цих людей і сам медіахолдинг.

Так, про викрадення мелітопольського видавця, керівника МВ-холдингу Михайла Кумка повідомила в соцмережах його дочка Тетяна Кумок.

Про затримання щонайменше трьох працівників МВ-холдингу йшлося в повідомленні на сайті «МВ», що входить до складу відповідної медіагрупи. Втім, наразі всі посилання на інтернет-ресурс не працюють. Як повідомляє інший мелітопольський інтернет-ресурс з посиланням на «МВ», російські загарбники викрали, окрім Михайла Кумка, журналісток Юлію Ольховську, Любов Чайку і випускового редактора газети «Мелитопольские ведомости» Євгена Боряна.

Раніше на території Запорізької області зникла журналістка hromadske Вікторія Рощина. Вона може бути у полоні російських військових, про місце її перебування досі нічого невідомо.

З огляду на бойові дії редакція не може отримати офіційного підтвердження про свідчення людей чи незалежно їх перевірити.

Генштаб ЗСУ про втрати РФ: близько 15 тисяч осіб, майже пів тисячі танків

Генеральний штаб Збройних сил України повідомив орієнтовні втрати російських військ станом на 21 березня. Згідно з цими даними, Росія втратила близько 15 тисяч особового складу своїх військ, а також:

  • 498 танків
  • 1535 бойових броньованих машин
  • 240 артилерійських систем
  • 80 РСЗВ
  • 45 засобів ППО
  • 97 літаків
  • 121 гелікоптер
  • 969 одиниць автомобільної техніки
  • три кораблі /катери
  • 60 цистерн із ПММ,
  • 24 БПЛА оперативно-тактичного рівня
  • 13 одиниць спеціальної техніки.

«Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», – наголосили у Генштабі.

Раніше, 17 березня, видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського масштабного вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих.

Росія називає значно менші цифри втрат своєї армії в Україні. Свої дані Міноборони Росії оприлюднювало один раз, ще 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.​

Масштабна війна Росії проти України триває 26-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Китай пропонує Україні додаткову гуманітарну допомогу – речник МЗС у Пекіні

Китайський Червоний Хрест запропонує Україні додатково гуманітарну допомогу на 10 мільйонів юанів (це 1,57 мільйона доларів або понад 46 мільйонів гривень), повідомив 21 березня на брифінгу в Пекіні речник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь.

Як інформує Reuters, нова пропозиція про гуманітарну допомогу слідує за попередніми, одна з яких раніше цього місяця включала пропозицію на 5 мільйонів юанів.

Наприкінці минулого тижня, 18 березня, президент США Джо Байден у телефонній розмові з президентом Китаю Сі Цзіньпіном попередив його про «наслідки» будь-якої допомоги Росії.

МЗС закликає міжнародну спільноту «вжити термінових заходів» після обстрілу РФ «Сумихімпрому»

Міністерство закордонних справ України засудило Росію за обстріл ПАТ «Сумихімпром», внаслідок якого стався викид аміаку, і закликало міжнародну спільноту вжити «термінових заходів для протидії черговим агресивним діям злочинного кремлівського режиму».

«20 березня Російська Федерація розповсюдила через Раду безпеки ООН безпідставні звинувачення на адресу України в нібито підготовці терористичних нападів на іноземні дипломатичні представництва у Львові, а також у планах застосувати хімічну зброю в Сумах і Котляревому Миколаївської області. РФ вкотре використовує міжнародні організації для поширення абсурдних звинувачень на адресу України, серед яких була дезінформація про нібито розробку «брудної» бомби або програми біологічної зброї», – йдеться в повідомленні.

У МЗС наголосили, що Росія, грубо порушуючи закони і звичаї війни, поширює неправдиві наративи задля створення інформаційного прикриття подальших злочинів РФ на території України.

«Постійне представництво України при Організації із заборони хімічної зброї раніше нотифікувало технічний секретаріат ОЗХЗ про загрозу застосування хімічної зброї самою РФ у вказаних в російському документі локаціях. Україна завжди послідовно дотримувалася своїх зобов’язань у рамках міжнародного інструментарію з питань нерозповсюдження зброї масового знищення та висловлює рішучий протест проти використання Ради безпеки ООН як майданчика для підготовки провокацій РФ», – наголосили у МЗС.

Обстріл «Сумихімпрому» стався у ніч на 21 березня.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вранці повідомила про локалізацію аварійної ситуації на ПАТ «Сумихімпром», де, за повідомленням, стався «незначний витік аміаку».

Одна людина була травмована (працівник підприємства).

За даними ДСНС, витік стався після того, як російські військові обстріляли територію підприємства 21 березня о 03:55, через що був пошкоджений резервуар з аміаком.

Загрози населенню міста через викид немає, наголосили у держслужбі.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG