Доступність посилання

ТОП новини
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Російські кораблі обстріляли 21 березня житлові будинки в Одесі, жертв немає

В Одесі 21 березня російські військові кораблі обстріляли житлові будинки, загиблих та поранених немає. Про це Радіо Свобода повідомив речник Одеської військової адміністрації Сергій Братчук та очевидці обстрілу.

Снаряди влучили щонайменше в два житлових будинки на морському узбережжі близько 6:00, пошкоджені житловий комплекс та невеличкий приватний будинок. Деякі снаряди вдарили в землю. Вогонь вели з двох кораблів.

Місцеві жителі ховалися в критому паркінгу житлового комплексу – повітряна тривога спрацювала приблизно за пів години до влучань.

Дотепер Одеса не фігурує у воєнних зведеннях – зі сходу це місто прикриває інший обласний центр, Миколаїв, до якого російські військові наближалися впритул. Наразі українські військові відкинули загарбників від Миколаєва, але повідомлення про обстріли цього міста надходять регулярно. Зокрема, 19 березня в Миколаєві в результаті обстрілу військовими РФ з установки «Смерч» зазнали поранень чоловік та його 8-річний син.

В Україні зросло число поранених через бойові дії дітей – прокурори

За попередню добу в Україні до понад 148 зросло число дітей, поранених унаслідок збройної агресії Росії проти України, число загиблих неповнолітніх не змінилося, зафіксовано 115 таких смертей, повідомляє Офіс генпрокурора 21 березня. Фахівці уточнюють, що ці дані не є остаточними, «оскільки відсутня можливість огляду місць обстрілів в районах активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях».

«Найбільше постраждалих у Київській (58), Харківській (38), Донецькій (29), Чернігівській (31), Миколаївський (22), місті Києві (16), Житомирській (15), Херсонській (15) та Сумській (14) областях», – вказано в повідомленні.

«19 березня 2022 року російські окупанти скинули бомби на школу мистецтв №12 у Лівобережному районі міста Маріуполя, де ховалося близько 400 маріупольців – жінки, діти та люди похилого віку. Будівля зруйнована, під її уламками перебували люди, однак наразі інформації про потерпілих та загиблих немає. 19 березня в м. Миколаїв у результаті обстрілу військовими РФ з установки «Смерч» отримали поранення чоловік та його 8-річний син», – додають в Офісі генпрокурора.

Також унаслідок бомбардувань та обстрілів наразі пошкоджено 530 закладів освіти, 72 з яких зруйновані повністю.

За даними агенції ООН у справах дітей (ЮНІСЕФ), щонайменше 150 неповнолітніх загинули та 160 зазнали поранень після вторгнення Росії в Україну наприкінці лютого. Ці дані є дещо більшими, ніж оприлюднені Офісом генерального прокурора.

В Офісі президента назвали гуманітарні коридори, відкриті на 21 березня

На 21 березня погоджено низку гуманітарних коридорів для евакуації людей із Маріуполя, Київської і Луганської областей, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Маршрути евакуації з Маріуполя до Запоріжжя:

  • Бердянськ – Запоріжжя. Місце зборів: Спорткомплекс, вул. Мелітопольське шосе, 27
  • Мангушська громада – Запоріжжя. Місце зборів: село Юр’ївка Мелекинської сільської ради, пансіонат «Зміна»
  • Нікольське – Запоріжжя. Місце зборів: школа №2, вул. Паркова, 23.

Автобуси для евакуації виїхали із Запоріжжя. В Бердянську продовжуватимуть дозаправляти приватні авто маріупольців, які рухаються по маршруту гуманітарного коридору.

Маршрути евакуації в Київській області:

  • Козаровичі – Лютіж – Старі Петрівці – Нові Петрівці – Вишгород – Київ. Місце зборів: тренінговий центр ГУНП. Автобуси для евакуації будуть направлені з Вишгорода. До колони можна приєднатися на приватному транспорті з населених пунктів, розташованих поряд.
  • Ворзель – Михайлівка-Рубежівка – Мрія – Шпитьки – Петрушки – Білогородка. Місце зборів: вул. Садова, 13. Автобуси для евакуації будуть направлені з Білогородки.
  • Буча – Ворзель – Михайлівка-Рубежівка – Забуччя – Дмитрівка – Капітанівка – Стоянка – Білогородка. Місце зборів: вул. Енергетиків, 12. Автобуси для евакуації будуть направлені з Білогородки. До колони можна приєднатись на приватному транспорті з населених пунктів, розташованих поряд.
  • Велика Димерка – Богданівка – Рудня – Літки – Рожни – Пухівка – Бровари. Місце зборів: Будинок сільради, вул. Бобрицька,1. Автобуси для евакуації будуть направлені з Броварів. До колони можна приєднатись на приватному транспорті з населених пунктів, розташованих поряд.

Маршрути евакуації в Луганській області:

  • Лисичанськ – Бахмут. Місце зборів: будівля ДСНС, вул. Сосюри, 324
  • Сєвєродонецьк – Бахмут. Місце зборів: Будинок культури, вул. Хіміків, 28
  • Гірське – Бахмут. Місце зборів: Будинок культури, вул. Першотравнева, 42 та вулиця Миру, 136.

Тимошенко додав, що гуманітарні вантажі (продукти та медикаменти) будуть відправлені в Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Гірське.

ЄС розглядає можливість запровадження ембарго на російську нафту – Reuters

Євросоюз готує пʼятий пакет санкцій проти Росії через війну в Україні та обговорює можливість запровадження ембарго на російську нафту, повідомляє 21 березня агенція Reuters із посиланням на джерела.

Зокрема, країни ЄС планують обговорити нові санкції, включно з нафтовим ембарго, на зустрічі міністрів закордонних справ. Вона відбудеться 21 березня – перед запланованим на 24 березня візитом до Брюсселя президента США Джо Байдена, який приїде на зустріч союзників НАТО і саміт «Групи семи».

На ембарго наполягають країни Балтії, розповіли дипломатичні джерела. Проти виступає Німеччина, яка більше за інші європейські країни залежить від російських енергоносіїв.

Вирішальною може стати позиція Франції, яка головує в ЄС, вважають співрозмовники Reuters. Представник французького президента Емманюеля Макрона зазначив, що хоча деякі країни «чутливіші до питання нафти і газу», у питанні санкцій проти Росії табу немає.

За словами співрозмовників Reuters, приводом для запровадження енергетичного ембарго можуть стати використання Росією хімічної зброї або масоване бомбардування Києва.

Ракетний обстріл Подільського району Києва: масштабні руйнування і 8 загиблих – ОГП

Офіс генерального прокурора повідомляє, що внаслідок обстрілу Подільського району Києва ввечері 20 березня загинули вісім людей, спричинені масштабні руйнування.

ОГП почав розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством.

«Встановлено, що ввечері 20 березня 2022 року збройні сили РФ, застосовуючи заборонені міжнародним правом засоби ведення війни, здійснили ракетний обстріл Подільського району столиці. Внаслідок ворожого обстрілу та виниклої пожежі зазнав руйнувань торгівельний центр. Пошкоджено вікна у навколишніх житлових будинках та припарковані поруч автомобілі. За попередніми даними, восьмеро людей загинуло», – йдеться в повідомленні, оприлюдненому вранці 21 березня.

У прокуратурі додали, що інформацію щодо загиблих і постраждалих уточнюють, а на місці працюють рятувальники і правоохоронці, які документують злочин.

Про вибухи в Подільському районі столиці Кличко розповів пізно ввечері 20 березня. Пізніше він сказав, що попередньо відомо про одного загиблого.

Посол США в ООН: інші країни НАТО можуть вирішити ввести свої війська в Україну

Посол США в ООН Лінда Томас-Ґрінфілд заявила, що США не пошлють своїх військових до України, але інші країни можуть ухвалити таке рішення. Вона сказала про це в інтерв’ю CNN.

Відповідаючи на запитання, чи протидія президента США Джо Байдена відправці американських військ в Україну включатиме і відправку військ НАТО, миротворчої місії НАТО, якщо в ній не буде жодного американського військовослужбовця, посол сказала:

«Я не можу передбачити, які рішення будуть ухвалені на цій конференції НАТО, і як НАТО відреагує на пропозицію Польщі (йдеться про саміт НАТО 24 березня і намір Польщі пропонувати відправити миротворців до України – ред.). Я можу сказати, що американські війська наразі не будуть на території України. Президент чітко сказав це, а інші країни НАТО можуть вирішити, що хочуть ввести війська до України. Це буде їхнє рішення».

Президент США Джо Байден неодноразово заявляв, що не має наміру посилати американські війська в Україну, щоб не втягувати США у війну з Росією.

18 березня прем’єр-міністр Матеуш Моравецький повідомив, що Польща на наступному саміті НАТО офіційно запропонує створити миротворчу місію в Україні.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ раніше повідомив, що екстрений саміт НАТО пройде 24 березня. На ньому обговорюватимуть вторгнення Росії в Україну.

Словенія найближчим часом поверне своїх дипломатів до Києва, повідомив прем’єр-міністр Янез Янша

«Словенія незабаром відправить своїх дипломатів до Києва. Вони волонтери. Ми працюємо над тим, щоб ЄС вчинив так само. Україна потребує прямої дипломатичної підтримки», – написав Янша у твітері ввечері 20 березня.

Інших подробиць він не навів.

Голова Рівненської ОВА повідомив про ракетні удари по одному з полігонів

Російські військові завдали двох ракетних ударів по одному з військових полігонів у Рівненській області, повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Коваль.

«Сьогодні на Рівненщині тричі лунала повітряна тривога. По одному із загально-військових полігонів завдано два ракетні удари. На місці працює спеціальна комісія. Деталі повідомимо пізніше», – розповів Коваль у відеозверненні в телеграмі 21 березня.

Про те, чи хтось постраждав, наразі невідомо.

ДСНС про витік аміаку на «Сумихімпромі»: 1 людина травмована, аварію локалізували

Державна служба України з надзвичайних ситуацій повідомляє про локалізацію аварійної ситуації на ПАТ «Сумихімпром», де стався «незначний витік аміаку».

За повідомленням відомства у телеграмі, станом на 07:30 підрозділи ДСНС продовжують роботи по осадженню аміачної хмари.

Одна людина була травмована (працівник підприємства).

За даними ДСНС, витік стався після того, як російські військові обстріляли територію підприємства 21 березня о 03:55, через що був пошкоджений резервуар з аміаком.

Загрози населенню міста через викид немає, наголосили у держслужбі.

Путін не зміг досягти своїх цілей в Україні, тому атакує цивільне населення – голова Пентагону

Президент Росії Володимир Путін вдається до атак на цивільне населення України, бо зазнає невдач у початій ним війні і не може досягти своїх цілей, заявив в ефірі CBS міністр оборони США Ллойд Остін.

«Протягом останніх кількох тижнів ми спостерігали навмисні напади на міста й містечка, а також на цивільних людей. Я вважаю, що він (Путін – ред.) робить такі кроки, тому що, як було описано раніше, його кампанія застопорилася. Він не зміг досягти цілей так швидко, як хотів. І тому він вдається до тактик, які ми бачимо. Це дійсно огидно. Але знову ж таки я знімаю капелюха перед українським народом, який мужньо воює і продовжує захищати свою країну», – сказав голова Пентагону.

Генштаб: військові РФ почали менше застосовувати пілотовану авіацію

Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що російські сили зменшили інтенсивність застосування пілотованої авіації.

«З метою оцінки ефективності результатів завданих ракетно-бомбових ударів противник використовував оперативно-тактичні безпілотні літальні апарати. Підрозділами Повітряних сил Збройних сил України за попередню добу було уражено сім повітряних цілей ворога (1 літак, 4 БПЛА та 2 крилаті ракети). Крім того, бомбардувальна та штурмова авіація завдавала нищівних ударів по скупченнях техніки і живої сили противника», – повідомили у Генштабі вранці 21 березня, на 26-у добу протистояння України повномасштабному вторгненню Росії.

За даними Генштабу, положення і характер дій сил оборони суттєвих змін протягом останньої доби не зазнали.

«Збройні сили України та інші підрозділи Сил оборони продовжують завдавати ударів по угрупованнях військ ворога, який намагається утримати захоплені рубежі», – йдеться в повідомленні.

«Це просто геноцид, фашизм» – співачка Джамала про агресію Росії

Українська співачка кримськотатарського походження Джамала перемогла на «Євробаченні-2016» із піснею «1944». Ця пісня про депортацію кримськотатарського народу дуже підходить під сучасну ситуацію. Ось кілька рядків: «Коли на порозі з'являються незнайомці, вони позбавляють вас усіх життя і кажуть: «Це не наша вина». Або ось: «Ви уявили себе богами, але всі смертні». Приспів же звучить кримськотатарською мовою і перекладається так: «Я не насолодилася молодістю, я не жила в рідних місцях».

Наразі Джамала каже, що не співає, а плаче цю пісню. Сусана Джамаладінова (справжнє ім'я співачки – ред.) не могла приїхати до себе на батьківщину до Криму всі ці роки, а тепер змушена виїхати з дітьми з України.

Президент США Джо Байден цього тижня поїде до Польщі, повідомили у Білому домі

Поїздка запланована на 25 березня. До цього президент США перебуватиме в Брюсселі на зустрічах НАТО, «Групи семи» і Європейського союзу, де обговорюватимуть міжнародну підтримку України і подальше підвищення ціни для Росії за її вторгнення на українську територію.

У Польщі Джо Байден проведе переговори з президентом Анджеєм Дудою. Вони обговорять, як США разом із союзниками і партнерами відповідають на гуманітарну кризу, викликану війною, розпочатою Росією.

Напередодні в Білому домі зауважили, що під час цього турне президент США не планує приїжджати в Україну.

«Укрзалізниця» запускає човникові рейси, щоб допомогти жителям дістатися з лівого берега на правий

«Укрзалізниця» з 21 березня запускає човникові рейси «Дарниця – Святошин». Вони допоможуть жителям лівого берега Києва дістатися на правий, повідомили в УЗ ввечері 20 березня.

«Зокрема, поїзди будуть зручними для трансферу до Центрального залізничного вокзалу, поки червона лінія метро працює з обмеженнями, а автосполучення між берегами ускладнене», – йдеться в повідомленні.

Поїзди зі станцій «Дарниця» і «Святошин» вирушатимуть щогодини починаючи з 07:30. Останні рейси о 18:30.

Поїзди робитимуть зупинки на станціях Лівий Берег, Видубичі, Київ-Деміївський, Протасів Яр, Київ-Пасажирський (зупинкова платформа Північна), Караваєві Дачі, Київ-Волинський, Борщагівка-Технічна, Борщагівка.

За даними УЗ, поїзд базово складатиметься з шести вагонів, кількість яких варіюватиметься залежно від попиту пасажирів.

Вартість проїзду складає 15 гривень, квитки можна придбати у роз’їзного касира на борту або в офіційному чат-боті Укрзалізниці.

Після нападу Росії на Україну 24 лютого метро працює в режимі укриття, рух поїздів здійснюється частково.

Голова Сумської ОВА повідомив про витік аміаку на «Сумихімпромі»

На «Сумихімпромі» о 4:30 21 березня стався витік аміаку, повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

«Наразі зона ураження становить близько 2,5 кілометри. Напрям вітру і населенні пункти, які опинилися під загрозою: с. Новоселиця. Працюють аварійні бригади заводу та ДСНС», – написав Живицький у телеграмі близько 5:00.

Для Сум, за його словами, наразі загрози немає (напрям вітру не на місто).

Голова ОВА нагадав, аміак – безбарвний газ із різким задушливим запахом, добре розчинний у воді, вибухонебезпечний, токсичний, він легший за повітря, тому для захисту необхідно використовувати укриття, підвали та нижні поверхи будинків.

Про причини витоку Живицький не повідомив.

Голова ОВА навів правила поведінки в умовах викиду аміаку:

  • виходити із зараженого району необхідно перпендикулярно напрямку вітру;
  • якщо немає можливості вийти з району зараження, необхідно укритися в укриттях, підвалах, квартирах (будинках), попередньо загерметизувавши вікна, двері, вентиляцію (бажано тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту чи води);
  • у квартирі (будинку) бажано пройти до ванної кімнати і увімкнути душ на мілке розпилення (вода поглинає аміак із повітря), вентиляцію не включати (витягує чисте повітря і затягує забруднене);
  • якщо чуєте запах аміаку – дихати через зволожену марлеву пов’язку (бажано змочити 5% розчином оцтової або лимонної кислоти).

Перша допомога при отруєнні аміаком:

  • вивести ураженого на свіже повітря;
  • дати теплого молока з харчовою содою;
  • одягти ватно-марлеву пов’язку, змочену водою, краще 5% розчину оцтової або лимонної кислоти;
  • при потраплянні в очі – промити водою або протріть вазеліновою або оливковою олією;
  • при ураженні шкіри – обмити чистою водою, зробити примочки з 5% розчину оцтової або лимонної кислоти.

У Генштабі ЗСУ раніше повідомили, що російські військові зосередилися, зокрема, на блокуванні Сум.

Зеленський: «Російські військові ніяк не знаходять дорогу додому. Тому наші військові допомагають їм із дорогою на суд Божий»

Президент України Володимир Зеленський підбив підсумки 25-ї доби війни Росії проти України.

«Завершилася вже 25-та доба, як російські військові поїхали «на навчання», а опинилися на нашій землі. Всі вони так кажуть, коли потрапляють у полон. Вже 25-та доба, як російські військові шукають і ніяк не можуть знайти придуманих ними ж «нацистів», від яких вони хотіли нібито захищати наших людей. Як вони шукають і не можуть знайти українців, які зустріли б їх із квітами. Хоча б у якомусь місті нашої держави. Хоча б у якомусь селі. А головне – російські військові ніяк не знаходять дорогу додому. А тому наші військові допомагають їм із дорогою на суд Божий. На суд Божий, на якому вони, я впевнений, отримують тільки одне покарання, одне на всіх: вічний підвал. Навічно під бомбами. Навічно без їжі, води й тепла. За все, що вони наробили проти наших людей, звичайних українців. Проти мирних людей. В Охтирці і Харкові, у Бородянці й Чернігові. У Волновасі й Маріуполі. І багатьох інших наших відважних містах», – заявив Зеленський.

Президент також нагадав про свій виступ у ізраїльському Кнесеті 20 березня.

«Звичайно, Ізраїль має свої інтереси, стратегію захисту своїх громадян. Ми це розуміємо. Премʼєр-міністр Ізраїлю пан Беннет намагається знайти переговорний шлях із Росією. І ми за це вдячні. За кожне зусилля. Щоб раніше чи пізніше ми почали говорити з Росією, можливо, в Єрусалимі. Це правильне місце для того, щоб знайти мир. Якщо це можливо», – зазначив глава держави.

Київ: пожежа у торговельному центрі почалася через обстріл – ДСНС

Причиною займання торговельного центру у Подільському районі Києва та автомобілів на паркувальному майданчику поблизу став ворожий обстріл. Про це вночі 21 березня повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

«20 березня о 22:48 до Служби порятунку 101 надійшло повідомлення про пожежу у Подільському районі столиці. Рятувальники, які прибули на місце встановили, що внаслідок ворожого обстрілу загорілись автомобілі на парковці та 3-4 поверхи торгового центру. Ліквідація пожежі триває. Інформація щодо ймовірних загиблих та потерпілих уточнюється», – заявили у відомстві.

Про вибухи в Подільському районі столиці Кличко розповів пізно ввечері 20 березня. Пізніше він сказав, що попередньо відомо про одного загиблого.

Українська влада відкинула ультиматум армії РФ про здачу Маріуполя

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповіли на вимоги російських військових здати Маріуполь. Про це у коментарі «Українській правді» розповіла віцепрем’єрка – глава Міністерства реінтеграції Ірина Верещук.

Раніше в міністерстві оборони Росії написали листа українській владі з ультиматумом, щоб українські військові склали зброю та залишили Маріуполь. Лише на цих умовах, які треба виконати до ранку 21 березня, російські військові нібито дозволять «евакуацію мирних жителів» міста.

«Там 8 сторінок з поверненням в історію та іншою маячнею. Вони такого ж листа направили в ООН, Міжнародний комітет червоного хреста та сподівалися, що міжнародні структури відреагують і почнуть тиснути на Україну. Цього не сталося. МКЧХ і ООН розуміють, що це маніпуляція Росії, і що це взяття в заручники людей», – наголосила Верещук у своєму коментарі.

Вона додала: «Ні про які здачі, складення зброї мови йти не може». За словами віцепрем’єрки, російську сторону вже повідомили про відповідь української влади.

«Я написала: «Ви замість того, щоб витрачати час на 8 сторінок листів – відкрийте просто коридор. Ми повідомили ООН та МКЧХ. Тепер чекаємо на реакцію міжнародної спільноти. Це свідома маніпуляція і це реальне взяття в заручники людей», – заявила Верещук.

Вона також висловила обурення вивезення російськими військовими жителів Маріуполя у Росію.

«Укрзалізниця» оприлюднила графік додаткових евакуаційних рейсів на понеділок, 21 березня

Харків:

  • 8:00 – Інтерсіті+ Харків – Львів;
  • 11:30 – №209/210 Харків – Івано-Франківськ.

Дніпро:

  • 10:30 – №901/902 Дніпро – Хелм.

Краматорськ:

  • 13:00 – №271/270 Краматорськ – Львів;
  • 16:00 – №273/272 Краматорськ – Львів.

Додаткові рейси також відправляться з Одеси до Ужгорода о 22:32, з Києва до Хелма о 19:13.

В «Укрзалізниці» нагадали, що актуальний графік регулярних поїздів на наступний день оновлюється щодня близько 00:00 на сайті перевізника.

Вибухи у Києві: Кличко повідомив про одного загиблого

Внаслідок вибухів у Подільському районі столиці попередньо загинула одна людина. Про це повідомив у телеграмі мер Києва Віталій Кличко.

«Рятувальники ліквідовують сильну пожежу на території одного з торгівельних центрів у Подільському районі столиці. На цей час – один загиблий. Всі служби – рятувальні, медики, поліція – працюють на місці. Інформація уточнюється», – мовиться у повідомленні.

Про вибухи в Подільському районі столиці Кличко розповів пізно ввечері 20 березня.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG