Доступність посилання

ТОП новини
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Генштабі ЗСУ підбили підсумки 25-го дня війни РФ проти України

Російським військам за підсумками 25 дня війни проти України не вдалося виконати завдання з виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, оточення Києва та встановлення контролю над лівобережною частиною України. Про це повідомили у Генеральному штабі ЗСУ.

«Частково ворогу вдалося досягти мети у Донецькому операційному районі та утримати сухопутний коридор у південній частині Херсонської, Запорізької та Донецької областей», – мовиться у повідомленні.

У Генштабі зазначили, що військові російської армії протягом доби завдавали ракетно-бомбових ударів, зосереджуючи їх «на важливих об’єктах цивільної інфраструктури та житлових кварталах населених пунктів».

«На Поліському напрямку противник активних наступальних дій не проводив. Закріплюється на захоплених рубежах та проводить підготовку до наступу на Київ. За рахунок активних дій підрозділів Збройних Сил України окупанти на окремих напрямках блоковані. На Сіверському напрямку противник продовжує перегрупування та зосередження сил і засобів для відновлення наступальних дій. Але неспроможний організувати якісне логістичне забезпечення підрозділів та інженерне обладнання зайнятих позицій. На Слобожанському напрямку противник активних наступальних дій не проводив, намагається здійснити приховану підготовку до поновлення наступу», – мовиться у повідомленні.

У Генштабі повідомляють про відбиття українськими військовими на Донецькому та Луганському напрямках семи атак армії РФ та знищення 12 танків, 9 БМП, 3 автомобіля, близько 170 осіб живої сили Підрозділи ППО збили 1 ворожий Су-34 та 1 вертоліт.

«Противник продовжує нанесення авіаційних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури Маріуполя, зокрема, металургійному комбінату «Азовсталь». Веде штурмові дії на західних та східних околицях, у напрямку центральної частини міста. Успіху не має. Зазнає втрат», – заявили у Генштабі.

Росія відклала погашення частини кредитних платежів Білорусі на 5-6 років

Росія відтермінувала погашення Білоруссю частини кредитних платежів на 5-6 років. Про це заявив міністр фінансів Білорусі Юрій Селіверстов, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.

«Ми обговорили та запропонували перевести частину платежів на більш комфортні умови, які є взаємоприйнятними для наших країн – на 5-6 років вперед. Фактично ми маємо перенесення терміну, що дозволить нам зараз не відволікати ресурси, щоб ми могли обслуговувати свої зобов’язання та погасити їх перед нашими партнерами з Росії», – сказав міністр.

За словами білоруського міністра, західні країни «намагаються довести російську економіку до дефолту», так само як, на його думку, і економіку Білорусі.

При цьому Селіверстов наголосив, що про перехід Білорусі на російську валюту наразі не йдеться.

Кличко повідомив про вибухи у Подільському районі Києва

Мер Києва Віталій Кличко пізно ввечері 20 березня повідомив про вибухи у Подільському районі столиці.

«Друзі! Кілька вибухів у Подільському районі столиці. Зокрема, з інформації на даний момент, деякі будинки та на території одного з торгових центрів», – написав Кличко в телеграмі.

За його словами, екстрені служби та поліція вже прибули на місце.

При цьому мер Києва не уточнив, що спричинило вибухи.

Раніше мер повідомив, що внаслідок чергового обстрілу української столиці, який відбувся 20 березня, загиблих немає, постраждали пʼятеро людей, двох із них довелося госпіталізувати.

Минулого тижня голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов повідомив, що із початку повномасштабного вторгнення військ РФ у Києві затримали 127 диверсантів, у тому числі 14 груп.

Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією з найбільших мішеней.

Глава Пентагону: застосування Росією гіперзвукових ракет не змінить хід бойових дій в Україні

Міністр оборони США Ллойд Остін не вважає, що можливе застосування Росією гіперзвукових ракет змінить хід війни. Про це він сказав в ефірі телеканалу CBS.

«Я б не розглядав це як суттєву зміну. Я думаю, що причина, з якої він (президент Росії Володимир Путін, – ред.) вдається до використання цих видів зброї, полягає в тому, що він намагається відновити наступ. І ми бачимо, знову ж таки, як він атакував міста та мирних жителів. Ми очікуємо, що це буде продовжуватися», – зазначив глава Пентагону.

Остін додав, що не може підтвердити чи заперечити використання російськими військовими гіперзвукових ракет, для завдання ударів в Україні.

Як повідомляв телеканал CNN із посиланням на джерела серед американських високопосадовців, влада Сполучених Штатів вважає, що російські військові застосували гіперзвукову зброю під час бойових дій проти України. За оцінкою Вашингтона, ці пуски мали дві мети: перевірити ефективність нової зброї в бойових умовах і продемонструвати Заходу можливості російських військових.

Міністерство оборони Росії 19 березня заявило про використання днем раніше, 18 березня, ракет «Кинджал» («Кинжал») під час удару по військовому складу в Івано-Франківській області. Це було перше бойове використання гіперзвукової зброї. Її розробками, за даними Пентагону, займаються Росія та Китай. Українські військові підтвердили ураження арсеналів у Делятині на Прикарпатті, але заявили, що ще не встановили тип зброї, який був використаний.

За словами джерел, які цитує CNN, Росія застосувала гіперзвукову зброю проти України минулого тижня. Те, що удар був завдано саме 18 березня, не підтверджено. Відео, яке поширюється в соцмережах як доказ цього удару, насправді, як зʼясували розслідувачі, було знято на початку березня та не демонструє використання гіперзвукової зброї.

Влада розповіла про евакуйованих до Запоріжжя маріупольців

20 березня продовжився процес евакуації жителів Маріуполя до Запоріжжя через Бердянськ. Спершу в Запорізька ОВА повідомили, що цього дня до міста прибули близько 2 тисяч людей.

І додали, що до Запоріжжя з Бердянська вони добиралися «зеленим коридором» приватними автомобілями та 11 спеціально організованими для евакуації автобусами.

«855 людей ми зустріли у Запоріжжі! Ще 1000 приїхали своїми автомобілями. Спокійного нового життя та мирного неба над головою! Раді вітати у Запоріжжі!» – повідомив в телеграмі голова Запорізької ОВА Олександр Старух. І додав Радіо Свобода, що дещо пізніше «пішов потік приватних авто у наш бік».

Як повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук загалом з Маріуполя до Запоріжжя 20 березня «прибули 3985 людей автобусами з Бердянська і приватним транспортом».

У Бердянську ж, через який йде евакуація жителів Маріуполя, наразі також централізовано заселили в різні санаторії і профілакторії близько 3300 жителів Маріуполя. Як повідомляє в.о. мера Бердянська Олександр Свідло, це лише ті маріупольці, що звернулися по допомогу до місцевої влади. Ще декілька тисяч жителів Маріуполя розміщені у місті «в приватному порядку».

За даними міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, 20 березня спрацювали чотири гуманітарних коридори із семи, всього евакуювали цього дня 7295 людей.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.​

За день гуманітарними коридорами вдалося евакуювати понад 7 тисяч людей – Верещук

За день, 20 березня, гуманітарними коридорами вдалося евакуювати 7 295 людей. Про це повідомила віцепрем’єр-міністр – міністр із реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона зазначила, що із оголошених семи коридорів спрацювало чотири.

За словами Верещук, з Маріуполя до Запоріжжя вдалося евакуювати 3 985 людей – автобусами та особистим транспортом. Вона додала, що у понеділок, 21 березня, до Маріуполя планують відправити 50 автобусів із Запоріжжя.

Окрім того, жителів Маріуполя збираються евакуювати автобусами з міста Мангуш, та населених пунктів поблизу нього.

Верещук також повідомила, що на Київщині із села Бобрик до Броварів вдалося евакуювати 2 тис. осіб, з Тарасівки – до Броварів – 1 310 осіб. За її словами, евакуацію з міста Бородянка до Білої Церкви було зірвано через порушення «режиму тиші» російськими військами.

З Харкова, як розповіла віцепрем’єрка, вдалося доставити гуманітарну допомогу у селище Рогань, але доставка допомогу у селище Мала Рогань була зірвана.

Вона додала, що сьогодні зник зв’язок із шістьма людьми, які доставляли гуманітарну допомогу у Вовчанськ. Голова Харківської ОГА Олег Синєгубов раніше припускав, що колону могли захопити російські військові.

У МЗС порівняли вивезення російською армією людей з Маріуполя з діями нацистів у часи Другої світової війни

У Міністерстві закордонних справ України порівняли вивезення російськими військовими людей з Маріуполя з діями нацистської армії у часи Другої світової війни. Про це у твітері написав речник МЗС Олег Ніколенко.

«Спочатку вони прийшли руйнувати міста, бомбардуючи лікарні, театри, школи та притулки, вбиваючи мирних жителів і дітей. Потім вони силоміць переселили наляканих, виснажених людей на землю загарбника. Розділ з (історії) Другої світової війни? Ні, дії російської армії сьогодні в Маріуполі», – написав Ніколенко.

Російські війська продовжують знищувати інфраструктуру Маріуполя через постійні обстріли, перешкоджаючи евакуації з міста цивільних. Росія обстріли мирного населення неодноразово заперечувала.

Чому заклади McDonald’s досі працюють в Росії?

Повномасштабне вторгнення Росії на територію України змусило заявити провідні іноземні компаній про згортання бізнесу в РФ. Серед таких компаній – відомі на увесь світ заклади швидкого харчування, серед яких і американська мережа McDonald’s. 8 березня компанія заявила про те, що тимчасово йде з російського ринку. «Конфлікт в Україні та гуманітарна криза в Європі завдали невимовних страждань невинним людям. Ми приєднуємося до світу в засудженні агресії та насильства та молимось за мир», – повідомили в компанії. Натомість громадськість помітила, що деякі заклади мережі продовжили роботу на території РФ.

Як це пояснити? Як це коментує головний офіс McDonald’s?

Журналіст Радіо Свобода у США звернувся за коментарем до американської компанії ще 15 березня, відтоді у McDonald’s не відреагували і публічно цю інформацію не коментували.

Журналісти «Схем» з’ясували, що у Росії залишаються працювати 132 заклади із 850. Як це стало можливим? Читайте про це за лінком

Зеленський обговорив з Джонсоном просування інтересів України на зустрічах НАТО та G7

Президент України Володимир Зеленський 20 березня мав телефонну розмову з прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном. Про це глава британського уряду повідомив у твітері

«Я говорив з президентом Зеленським сьогодні вдень, щоб пояснити, як я буду працювати над просуванням інтересів України на зустрічах НАТО та G7 цього тижня», – написав Джонсон.

Він додав, що Велика Британія продовжуватиме посилювати військову, економічну та дипломатичну підтримку, щоб «допомогти покласти край цьому жахливому конфлікту».

Напередодні, 19 березня, Боріс Джонсон попередив, що Захід не повинен намагатися «нормалізувати відносини» з президентом Росії Володимиром Путіним після його неспровокованого вторгнення в Україну. Виступаючи на конференції Консервативної партії 19 березня, Джонсон назвав воєнні дії Росії проти України «поворотним моментом для світу».

Шість країн почали розслідувати воєнні злочини російської армії в Україні – Венедіктова

Розслідування воєнних злочинів армії РФ в Україні почали вже шість країн. Про це повідомила генеральний прокурор України Ірина Венедіктова.

«Вже 6 країн почали розслідування воєнних злочинів РФ: Естонія, Литва, Німеччина, Польща, Словаччина, Швеція», – написала Венедіктова у твітері.

Вона додала, що українська влада співпрацює з вказаними країнами, щоб пришвидшити обмін інформацією та доказами.

«Укрзалізниця» повертає платний проїзд неевакуаційними поїздами

«Укрзалізниця» повертає платний проїзд неевакуаційними поїздами та закордонними рейсами.

Перевізник наголошує, повернення до продажу квитків на міжнародні рейси дозволить пасажирам планувати подорожі заздалегідь та забезпечити собі місця у вагоні, адже посадка здійснюватиметься за квитками.

«2,75 млн українців та громадян інших країн уже врятовано залізницею й доставлено до безпечних місць – і ми продовжимо це робити, свідомо лишаючи всі внутрішні евакуаційні рейси безкоштовними. Це питання честі для нас, адже будь-хто повинен мати можливість убезпечити себе та своїх близьких, покинувши найбільш гарячі точки у безпечних вагонах Укрзалізниці, – цитує перевізник керівника пасажирського напрямку «Укрзалізниці» Олександр Перцовський.

Він відзначив нормалізацію трафіку за кордон. За словами Перцовського, зараз обслуговують близько 12 тисяч пасажирів на день в порівнянні з 20 тисячами ще тиждень тому.

«А відтак ми систематизуємо процес посадки і вводимо можливість цивілізовано придбати квитки та оплатити послуги перевізника. Це дозволить нам у свою чергу виконати свої зарплатні зобов’язання перед поїзними бригадами, які з першого дня війни самовіддано вирушають у рятівні евакуаційні рейси, подекуди курсуючи по два тижні поспіль», – заявив він.

В «Укрзалізниці» додали, що евакуаційні рейси всередині країні не потребують придбання квитків, посадка є безкоштовною, «пріоритетом користуються діти та матері».

За даними ООН, понад 3 мільйони людей втекли від бойових дій в Україні від початку повномасштабної російської агресії 24 лютого.

Влада Франції заморозила активи росіян на 850 млн євро

У Франції заморозили активи росіян на 850 мільйонів євро через запроваджені Європейським союзом санкції. Про це заявив міністр економіки та фінансів країни Брюно Ле Мер, повідомляє RTL.

За його словами, після створення спеціальної групи французька влада заблокувала особисті рахунки росіян на 150 млн євро, об’єкти нерухомості на 539 млн євро (близько тридцяти об’єктів) та дві яхти на 150 млн євро.

Франція також заморозила близько 22 млрд євро російського Центробанку.

Брюно Ле Мер згадав арешт у портовому місті Ла-Сьота яхти Amore Vero, яка належить главі «Роснефти» Ігорю Сечіну. Це судно заарештували за спробу залишити територіальні води країни за умов запроваджених ЄС санкцій.

Втрачено зв’язок з гуманітарною колоною, що прямувала у Вовчанськ – глава Харківської ОВА

Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив про втрату зв’язку з гуманітарною колоною, яка прямувала у Вовчанськ. Про це він написав у телеграмі.

«Гуманітарна колона зі «швидких», автобусів та вантажівок прямувала у Вовчанськ. Як тільки вони виїхали на тимчасово непідконтрольну нам територію – зв’язок обірвався», – повідомив Синєгубов.

Він додав, що наразі місцева влада разом з Офісом президента та віце-прем’єркою Іриною Верещук намагаються встановити місцезнаходження колони.

«Імовірно, що колона перебуває під контролем окупаційних військ. Робимо все можливе, щоб повернути наших людей», – додав голова ОВА.

До Словаччини прибули перші підрозділи для розгортання системи Patriot

Перші натовські підрозділи, які відповідають за розгортання системи ППО Patriot, прибули до Словаччини. Про це повідомив міністр оборони Ярослав Надь.

Система буде розміщена на військово-повітряній базі «Сліач» у центральній частині Словаччини, уточнив міністр.

«Інші райони розгортання нині затверджуються з експертами щодо можливостей системи Patriot, щоб захисна парасолька охоплювала якомога більшу частину території Словацької Республіки», – наголосив він.

Міністр також зазначив, що система Patriot не є заміною системі С-300 радянського виробництва, яка стоїть на озброєнні Словаччини. За його словами, йдеться про ще один елемент оборони повітряного простору країни.

Надь при цьому наголосив, що С-300 застаріла. «Зважаючи на її вік, технічний стан, недостатні можливості, а також фактичну залежність від Російської Федерації (що після неспровокованої агресії на території України абсолютно неприйнятно для будь-якого військового співробітництва) ми постараємося замінити її в майбутньому на іншу систему, яка б забезпечила більш серйозний захист Словацької Республіки», – написав глава оборонного відомства.

Цього тижня Надь заявляв, що Братислава готова передати систему С-300 радянського виробництва Україні, але за умови, що словацька армія отримає заміну.

Агенство Reuters повідомляло, що США неофіційно обговорюють із Туреччиною можливість передачі Україні російських систем протиракетної оборони С-400. Співрозмовники агентства розповіли, що протягом місяця США обговорювали з турецькими союзниками можливість передачі Україні комплексів, але жодних конкретних запитів не було. Джерела Reuters відзначають, що Анкара, найімовірніше, відмовиться від поставок через можливі технічні проблеми з поставками і негативну реакцію з боку Москви. Турецька влада повідомлення Reuters не коментувала.

Житомирщина: авіаударом пошкодило 13 будівель, постраждали 3 людей – ДСНС

У Житомирській області, у неділю, 20 березня, внаслідок авіаудару пошкоджено 13 будівель. Про це повідомляють у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Зазначається, що пошкоджено будівлі у Коростенському районі. Попередньо відомо про трьох травмованих людей.

«Пожежі, які виникли внаслідок обстрілів ліквідовані. Підрозділи ДСНС продовжують розбирати завали на місці пошкоджених будівель», – мовиться у повідомленні.

Зеленський запитав про допомогу Ізраїлю Україні під час виступу в Кнесеті

Президент Володимир Зеленський під час звернення до Кнесету (парламенту) і народу Ізраїлю заявив, що Ізраїль може допомогти Україні «захистити наше життя», і запитав, чому досі така допомога не надана.

«Я впевнений, що кожне слово мого звернення у ваших серцях відгукується болем. Бо ви відчуваєте, про що я говорю. Але чи можете ви пояснити, чому ми й досі звертаємося до всього світу, до багатьох країн по допомогу? До вас звертаємося по допомогу... Навіть по елементарні візи… Що це? Байдужість? Розрахунок? Чи посередництво – без обрання сторони? Я залишу вам вибір відповіді на це запитання. І зауважу лише одне: байдужість вбиває. Розрахунки – вони часто помилкові. А посередництво може бути між державами. Але не між добром і злом», – сказав президент під час виступу через відеоконференцію 20 березня.

«Кожен в Ізраїлі знає, що ваша протиракетна оборона – вона найкраща. Вона потужна. Кожен знає, що ваша зброя – сильна. Кожен знає, що ви молодці. Ви вмієте відстоювати свої державні інтереси, інтереси свого народу. І ви точно можете допомогти нам захистити наше життя, життя українців, життя українських євреїв», – додав голова держави.

За словами Зеленського, «можна довго запитувати, чому ми не можемо отримати від вас зброю або чому Ізраїль не запровадив потужні санкції проти Росії, чому не тисне на російський бізнес».

«Але відповідь все одно обирати вам, шановні брати й сестри. І вам із цією відповіддю потім жити, народе Ізраїлю. Українці зробили свій вибір. 80 років тому. Рятували євреїв. І тому серед нас є Праведники народів світу. Народе Ізраїлю! Тепер і у вас є такий вибір», – сказав він.

Зеленський вже виступав зі зверненнями до кількох законодавчих органів інших країн, зокрема, Конгресу США, Палати громад Великої Британії та німецького Бундестагу, починаючи з 24 лютого, коли російські війська вторглися в Україну.

Більше ніж один мільйон із 9,5 мільйонів жителів Ізраїлю мають коріння в Росії або інших країнах колишнього Радянського Союзу.

Уряд прем’єр-міністра Ізраїлю Нафталі Беннета намагається зберегти нейтралітет у війні між Україною і Росією, посилаючись на тісні зв’язки з обома країнами.

Беннет намагався бути посередником між двома сторонами і провів телефонні переговори із Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним. Він також зустрівся з Путіним у Москві 5 березня.

При цьому в містах Ізраїлю відбулися вуличні протести із засудженням вторгнення Росії.

Внаслідок обстрілів російської армії пошкоджені об’єкти «Укртранснафти» – «Нафтогаз»

Внаслідок обстрілів російської армії з початку вторгнення 24 лютого було пошкоджено два об’єкти «Укртранснафти». Як повідомили 20 березня у пресслужбі НАК «Нафтогаз України», об’єкти зазнали ушкоджень 28 лютого та 15 березня.

«У Сумській області внаслідок обстрілів Качанівського газопереробного заводу ПАТ «Укрнафта» 28 лютого 2022 року було пошкоджено і майно приймально-здавального пункту АТ «Укртранснафта», розташованого поряд. Вибуховою хвилею та вогнем частково пошкоджено приміщення операторної. Ніхто з персоналу не постраждав», – розповіли у «Нафтогазі».

Крім того, 15 березня у Вінницькій області внаслідок ракетного обстрілу було пошкоджено повітряну лінію електропередачі напругою 10 кВ, що живить одну з нафтоперекачувальних станцій підприємства. Це пошкодження працівники ліквідували того ж дня, додали у «Нафтогазі».

«При цьому АТ «Укртранснафта» продовжує забезпечувати стабільну роботу нафтотранспортної системи України в умовах воєнного стану», – наголошується у повідомленні.

Заступник командувача російського Чорноморського флоту загинув під Маріуполем

Заступник командувача російського Чорноморського флоту капітан 1-го рангу Андрій Палій загинув під час боїв під українським Маріуполем. Про це повідомили в неділю у телеграмі російський губернатор Севастополя в окупованому Криму Михайло Развозжаєв та російська сенаторка Катерина Алтабаєва.

Палій став одним із кількох високопоставлених російських військових, про загибель яких повідомлялося під час війни з Україною. Українська сторона зокрема заявляє, що з початку війни було вбито вже п’ятеро російських генералів, Москва це не коментує.

Палій народився 1971 року в Києві. 1992 року закінчив Київське вище військово-морське політичне училище. Був заступником командира роти у Національній гвардії України. Відмовився приймати присягу Україні та перейшов служити на Північний флот, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Після окупації Криму у 2014 році був призначений заступником начальника Чорноморського вищого військово-морського училища імені Нахімова з військово-політичної роботи. З 2019 року був заступником командувача Балтійського флоту з військово-політичної роботи. 2020 року переведений на ту ж посаду на Чорноморський флот. Брав участь у війні Росії з Грузією у 2008 році, був заступником командувача російських військ у Сирії.

На флоті загиблий обіймав адміральську посаду. Севастопольське видання ForPost стверджує, що перед загибеллю готувалися документи про присвоєння йому звання контр-адмірала.

Генштаб: РФ домовилася з Лівією про перекидання «добровольців» до України

Генштаб Збройних сил України заявляє, що Росія домовилася з Лівією про направлення до України так званих лівійських «добровольців».

«За наявною інформацією, під час візиту керівника лівійської національної армії Халіфа Хафтара до Москви, було досягнуто домовленостей про направлення лівійських «добровольців» до України, з метою участі у бойових діях на боці Російської Федерації», – повідомили у Генштабі ввечері 20 березня.

За повідомленням, перекидання найманців, імовірно, буде здійснюватися за рахунок приватної військової компанії «Ліга» (колишня «Вагнер»), літаками повітряно-космічних сил РФ.

Влада Лівії ситуацію наразі не коментувала, як і РФ.

18 березня Генштаб ЗСУ заявляв, що командування збройних сил Росії продовжує вживати заходів для поповнення втрат особового складу за рахунок іноземців і підібрало близько 1000 добровольців із представників так званої «армії Башара Асада» і «Хезболли».

13 березня Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що у Сирії та Лівії вербують найманців для війни проти України.

За даними розвідки, Росія відкрила центри вербування у Сирії на території, підконтрольній режиму Башара Асада. Після проходження підготовки, за даними ГУР МОУ, їх доправляють до Росії літаками Ту-134 і Ту-154. Раніше про перельоти цих літаків з Сирії до Росії розповідали «Схеми» (Радіо Свобода).

До цього видання The Wall Street Journal повідомило, що Росія вербує сирійців для війни проти України. Видання зазначало, що російська влада шукає сирійців, які мають досвід вуличних боїв, сподіваючись, що це допоможе захопити Київ.

«Росія була ключовим союзником президента Сирії Башара Асада з моменту вступу в цей конфлікт – переважно шляхом участі російських збройних сил і завдання авіаударів. «Група Вагнера», яка прибула до Сирії невдовзі після того, як Росія вступила в конфлікт на боці режиму Асада, здійснювала допоміжні операції, такі як захоплення нафтових і газових родовищ та охорона іншої урядової інфраструктури, наприклад, аеропортів», – додає The Wall Street Journal.

Пізніше в інтерв’ю американському CNN речник Пентагону Джон Кірбі також повідомив, що Росія вербує іноземних найманців для війни в Україні.

Зеленський порівняв війну РФ в Україні і Другу світову під час звернення до Кнесету

Президент України Володимир Зеленський порівняв повномасштабне російське вторгнення в Україну з Другою світовою війною під час виступу через відеозв’язок перед парламентом Ізраїлю (Кнесетом).

За словами українського президента, дата 24 лютого «двічі увійшла до історії і обидва рази як трагедія – для українців, євреїв, для Європи, світу».

«24 лютого 1920 року було засновано Націонал-соціалістичну партію Німеччини, партію, яка забрала мільйони життів, … нищила народи. 24 лютого 2022 року було віддано злочинний наказ про початок повномасштабного вторгнення в Україну», – сказав він у зверненні, що транслювалося в ефірі телемарафону українських телеканалів.

Зеленський назвав вторгнення Росії в Україну «масштабною і підлою війною, направленою на знищення нашого народу – наших дітей, наших сімей, нашої держави, наших міст, громад, нашої культури, усього, що робить українців українцями».

«Саме тому я маю право на цю паралель і це порівняння нашої історії і вашої історії, нашої війни за виживання і Другої світової війни. Послухайте, що каже Кремль, там звучать терміни, які звучали тоді», – сказав президент, нагадавши про термін «остаточне розв’язання єврейського питання», який використовували нацисти, і «остаточне вирішення українського питання», про яке заявляли в Кремлі.

Мер Тель-Авіва Рон Хулдай повідомляв, що виступ Зеленського транслюватимуть у прямому ефірі в центрі міста.

Зеленський вже виступав зі зверненнями до кількох законодавчих органів інших країн, зокрема, Конгресу США, Палати громад Великої Британії та німецького Бундестагу, починаючи з 24 лютого, коли російські війська вторглися в Україну.

Більше ніж один мільйон із 9,5 мільйонів жителів Ізраїлю мають коріння в Росії або інших країнах колишнього Радянського Союзу.

Уряд прем’єр-міністра Ізраїлю Нафталі Беннета намагається зберегти нейтралітет у війні між Україною і Росією, посилаючись на тісні зв’язки з обома країнами.

Беннет намагався бути посередником між двома сторонами і провів телефонні переговори із Володимиром Зеленським і президентом Росії Володимиром Путіним. Він також зустрівся з Путіним у Москві 5 березня.

При цьому в містах Ізраїлю відбулися вуличні протести із засудженням вторгнення Росії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG