Одна церква, два Каїни. Як УПЦ (МП) підтримала обидві сторони у війні Росії з Україною?
13 березня в окупованому КРиму в сімферопольському соборі Олександра Невського бахчисарайський єпископ Сімферопольської та Кримської єпархії УПЦ (МП) Калинник (Костянтин Чернишов) провів «божественну літургію», де розповів парафіянам про те, як «весь світ обрушився на нашу святу Русь». Читайте про це за лінком
Автобуси для евакуації жителів Маріуполя заїхали до Бердянська – міськрада Маріуполя
Українська влада евакуює з Бердянська Запорізької області жителів оточеного Маріуполя, які змогли вибратися зі зруйнованого обстрілами російських військових міста. Про це зранку 20 березня повідомляє в мережі Telegram Маріупольська міська рада.
«Посадка до автобусів відбувається на майданчику біля міського спорткомплексу (Мелітопольське шосе, 27). Відправлення автобусів - об 11-00. Окрім цього, чергові 5 автобусів для продовження евакуації мешканців Маріуполя виїжджають із міста Запоріжжя до Бердянська», – ішлося в першому повідомленні маріупольської влади.
Згодом міськрада Маріуполя повідомила про другу колону автобусів для евакуації.
«Ще одна колона з пʼяти автобусів вирушила до Бердянська, де на евакуацію очікують жителі Маріуполя! Дякуємо Запорізькій обласній та міській адміністрації за допомогу в порятунку маріупольців!» – пише пресслужба міськради.
Як заявила напередодні міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, протягом дня 19 березня з Маріуполя вивезли понад 4 тисячі людей.
Російські війська продовжують знищувати інфраструктуру Маріуполя через постійні обстріли, перешкоджаючи евакуації з міста цивільних. Росія обстріли мирного населення неодноразово заперечувала.
Верещук анонсувала сім гуманітарних коридорів в Україні на неділю
Протягом дня 20 березня планується здійснити евакуацію та доправити гуманітарні вантажі за сімома маршрутами, повідомила міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук вранці 20 березня.
Зокрема, планується вивезення жителів Маріуполя з Бердянська, до Запоріжжя. Також до Бердянська доправлять маріупольців з міста Мангуш.
«Автобуси для маріупольців будуть чекати на площі перед міських спорткомплексом в Бердянську з 9:30. Відправлення до Запоріжжя планується об 11. У Бердянську продовжують дозаправляти авто маріупольців, які рухаються по маршруту до Запоріжжя. Адреси для дозаправки: вулиця Кабельщиків, 132-а, та Мелітопольське шосе 87-б», – розповіла Верещук.
У Київській області плануються такі маршрути:
- з села Бобрик до Броварів, місце зборів – будинок культури на вулиці Шевченка, 2
- з села Тарасівка до Броварів, місце зборів – на вулиці 9 січня, 6
- з Бородянки до Білої Церкви, вулиця Центральна, 331
На Харківщині міністерка анонсувала доправлення гуманітарних вантажів із Харкова до Вовчанська, селищ Рогань та Нова Рогань.
«В ці населені пункти планується доставка гуманітарних вантажів, продуктів та медикаментів», – сказала вона.
Верещук пообіцяла розповісти про результати роботи гуманітарних коридорів увечері.
За даними Офісу президента, 19 березня гуманітарними коридорами евакуювали 6 623 людини.
Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.
Російські сили не знають, що робити із захопленою Херсонщиною – Данилов
Окупаційні сили Росії не знають, що робити з Херсонщиною: ні проголошення так званої «народної республіки» – «ХНР», ні приєднання до Росії не підтримує місцеве населення. Про це проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» розповів український політолог, експерт Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.
Текс інтерв’ю читайте за лінком
Російські війська скинули бомби на школу мистецтв у Маріуполі, де ховалися містяни – мерія
Російські військові бомбардували школу мистецтв у Маріуполі, де ховалися місцеві жителі, повідомила міська рада вранці 20 березня.
«Вчора російські окупанти скинули бомби на школу мистецтв №12 у Лівобережному районі Маріуполя, де ховалося близько 400 маріупольців – жінки, діти та люди похилого віку», – заявила маріупольська мерія.
За даними міської влади, будівля зруйнована, а під завалами залишилися мирні люди. Точних даних про постраждалих зараз немає.
«Фашистські війська росії продовжують геноцид українського народу та мирних жителів Маріуполя», – коментують у міській раді.
16 березня російські загарбники скинули бомбу на будівлю Драматичного театру Маріуполя на Донеччині, де від обстрілу ховалися понад 1 300 жителів міста.
Наступного дня стало відомо, що розблокування підвалу драмтеатру у заблокованому російськими військами Маріуполі триває. За даними уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, на 18 березня з-під завали визволили 130 людей.
Російські війська продовжують знищувати інфраструктуру Маріуполя через постійні обстріли, перешкоджаючи евакуації з міста цивільних. Росія обстріли мирного населення неодноразово заперечувала.
Від початку війни в Україні загинуло 115 дітей − ювенальні прокурори
Через збройну агресію РФ в Україні загинуло 115 дітей, більш ніж 140 поранено. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.
За даними ювенальних прокурорів, у Київській області постраждало 58 дітей, Харківській − 36, Донецькій − 29, Чернігівській − 30, Миколаївський − 22, Житомирській − 15, Сумській та Херсонській – по 14 дітей.
Через воєнні дії діти в Україні гинуть внаслідок обстрілів, розстрілів російськими військовими, розриву протитанкових мін або помирають від травм під завалами зруйнованих будинків.
19 березня внаслідок обстрілу житлових будинків м. Харкова загинули чоловік та 9-річний хлопчик, повідомляє ОГП.
Того ж дня, згідно з повідомленням, під завалами зруйнованого будинку в Рубіжному на Луганщині загинуло двоє дітей.
«Їм робили серцево-легеневу реанімацію, намагаючись врятували, але марно. Діти не вижили», − повідомляють ювенальні прокурори.
18 березня у селі Лоцкино Баштанського району Миколаївської області через розрив протитанкової міни загинув 16-річний хлопець. Про це повідомляв напередодні Офіс генпрокурора.
16 березня у селі Колонщина Макарівської ОТГ Київської області військові РФ вбили двох мешканців будинку, яким вони хотіли незаконно заволодіти. Серед них, згідно з інформацією ОГП, був 16-річний підліток.
Також через регулярні бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 489 закладів освіти, 69 з них зруйновано повністю, повідомляє відомство.
«Укрзалізниця» запланувала дев’ять додаткових рейсів для евакуації на 20 березня
Протягом дня 20 березня «Укрзалізниця» здійснює дев’ять додаткових евакуаційних рейсів зі сходу України та Києва на захід, повідомляє перевізник.
Відтак заплановані такі поїзди:
- два рейси Київ – Львів, о 8:00 та 17:00
- Харків – Львів, 8:00
- Харків – Ужгород, 11:30
- Дніпро – Чоп, 20:00
- два рейси Краматорськ – Львів, 13:00 та 16:00
- Одеса – Ужгород, 22:32
- Київ – Хелм (Польща), 19:13
На спеціальному порталі про евакуаційні рейси «Укрзалізниця» також оприлюднила перелік міжнародних евакуаційних рейсів із західних регіонів України.
За даними ООН, понад 3 мільйони людей втекли від бойових дій в Україні від початку повномасштабної російської агресії 24 лютого.
Внаслідок обстрілів на Луганщині загинули троє людей, з них двоє дітей – Гайдай
Обстріли Рубіжного та Сєвєродонецька призвели до загибелі трьох цивільних, повідомляє голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай 20 березня у своєму Телеграмі.
За даними Гайдая, обстріли зруйнували 24 будинки в Рубіжному та Сєрєдонецьку протягом дня.
«Під час обстрілів у Рубіжному загинуло три людини, з них двоє дітей, постраждало – двоє (одна дитина)», – заявив голова області.
Він повідомив, що обстріли російських військ призвели до 19 пожеж на Луганщині.
«Зараз без газопостачання залишаються 23 населених пункти повністю та сім частково, загалом близько 35 000 абонентів. Без електропостачання – 26 населених пунктів повністю, 12 частково. Без світла перебувають 98 364 споживачі, відключено 627 трансформаторних підстанцій», – додав Гайдай.
Росія не змогла захопити контроль над повітряним простором України – британська розвідка
Українські повітряні сили та протиповітряна оборона «ефективно» захищають повітряний простір України, заявляє Міністерство оборони Великої Британії. Про це відомство заявило з посиланням на дані розвідки на початку доби 20 березня.
Як повідомляють у британському уряді, Росія не змогла отримати повну перевагу в повітрі.
«Росія не змогла захопити контроль у повітрі і переважно покладається на снаряди, випущені з відносно безпечного російського повітряного простору по цілях в Україні», – йдеться у висновках.
При цьому, як зазначає британська розвідка, перевага в повітрі була однією з цілей Росії в перші дні повномасштабної агресії проти України, і «їхня тривала неспроможність цього досягнути значно уповільнила їхній операційний прогрес».
Російські військові 19 березня «суттєво зменшили» свою присутність в українському небі, повідомили у командуванні Повітряних сил Збройних сил України.
Російські війська не пропустили гуманітарний вантаж на Херсонщині – зведення Генштабу
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив про перебіг бойових дій протягом доби 19 березня. Зокрема, за даними штабу, російські окупанти в Херсонській області не пропустили гуманітарний вантаж до захоплених ними територій.
Напередодні з міста Апостолове Дніпропетровської області вирушили 14 вантажівок з харчами та медикаментами.
«Російські окупанти безпричинно не пропустили гуманітарний конвой. Таким чином вони намагаються примусити до колабораціонізму місцеве населення. При цьому загарбники поширюють листівки з пропозиціями звернутися до окупаційної адміністрації. Громадянам обіцяють скасування кредитних боргів, а місцевим підприємцям преференції у веденні бізнесу», – повідомляє штаб.
За висновками командування, російські військові «свідомо створюють умови для гуманітарної кризи на тимчасово зайнятих територіях».
Крім того, за попередню добу, Повітряні сили Збройних сил України збили три російських бойових вертольоти. За даними штабу, протягом дня російські війська не проводили активного наступу, зосереджували зусилля на поповненні втрат, зокрема, перекиданні іноземних найманців до прикордонних з Україною районів.
«Стало відомо, що зі зведеного загону 331-го гвардійського парашутно-десантного ударного костромського полку який брав участь у бойових діях на Київському напрямку, залишився в живих один військовий, і той знаходиться у шпиталі», – зазначають у штабі.
Генштаб додає, що російські куратори на окупованій частині Донецької області оголосили чергову хвилю мобілізації, піднявши граничний вік мобілізованих до 65 років. Подібні заходи очікуються і на окупованій частині Луганщини.
Автобуси для евакуації з Маріуполя зупинили біля Бердянська – міська рада
Колону автобусів для вивезення жителів Маріуполя зупинили біля Бердянська і не пускають у місто, повідомила Бердянська міська рада вночі проти 20 березня.
За повідомленням, евакуаційні автобуси вирушили до Бердянська із Запоріжжя.
«Колону було зупинено на кільці перед селом Азовське Бердянської ОТГ за три кілометри від міста. Колону не пускають у місто та не дають переночувати водіям, які виїхали із Запоріжжя об 11:00», – заявляє мерія міста.
Відтак раніше озвучені плани евакуації, повідомляють у Бердянській міськраді, «залишаються під питанням».
Як заявила напередодні міністерка з реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, протягом дня 19 березня з Маріуполя вивезли понад 4 тисячі людей.
Російські війська продовжують знищувати інфраструктуру Маріуполя через постійні обстріли, перешкоджаючи евакуації з міста цивільних. Росія обстріли мирного населення неодноразово заперечувала.
РНБО призупинила діяльність низки партій, в тому числі ОПЗЖ і «Партії Шарія» – Зеленський
Рада національної безпеки і оборони зупиняє на час воєнного стану діяльність низки партій, повідомив президент України Володимир Зеленський.
Про це він розповів у своєму зверненні в ніч проти 20 березня.
«Будь-яка активність політиків, спрямована на розкол чи на колаборацію, не матиме успіху, але отримає жорстку відповідь, а тому РНБО вирішила, враховуючи повномасштабну війну, розв’язану Російською Федерацією, та зв’язки деяких політичних структур із цією державою: призупиняється будь-яка діяльність низки політичних партій на час воєнного стану», – розповів він.
За словами президента, йдеться про такі партії:
- «Опозиційна платформа – За життя»
- «Партія Шарія»
- «Наші»
- «Опозиційний блок»
- «Ліва опозиція»
- «Союз лівих сил»
- «Держава»
- «Прогресивна соціалістична партія України»
- «Соціалістична партія України»
- партія «Соціалісти»
- «Блок Володимира Сальдо»
Зеленський додав, що Міністерство юстиції отримало доручення невідкладно вжити заходів щодо заборони діяльності цих політичних сил.
Станом на 10 березня Державне бюро розслідувань розслідувало 38 кримінальних проваджень щодо допомоги Росії українськими посадовцями і правоохоронцями. Усі вони відкриті за статтею про державну зраду.
Британський прем’єр застеріг від спроб нормалізувати відносини з Путіним
Прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон попередив, що Захід не повинен намагатися «нормалізувати відносини» з президентом Росії Володимиром Путіним після його неспровокованого вторгнення в Україну.
Виступаючи на конференції Консервативної партії 19 березня, Джонсон назвав воєнні дії Росії проти України «поворотним моментом для світу».
«У світі дехто каже, що нам краще примиритися з тиранією... Я вважаю, що вони глибоко помиляються», – сказав британський прем’єр під час виступу в місті Блекпул.
«Намагатися після цього нормалізувати відносини з Путіним, як ми зробили в 2014 році, означало б знову зробити ту саму помилку, і саме тому Путін повинен зазнати невдачі. Це поворотний момент для світу, і це момент вибору. Це вибір між свободою і гнобленням», – сказав він.
Коментар прем’єр-міністра прозвучав тоді, коли міністерка закордонних справ Британії Ліз Трасс заявила газеті The Times, що Кремль, схоже, використовує мирні переговори між Москвою і Києвом як «димову завісу» для більш екстремальних російських військових дій.
«Я дуже скептично налаштована, – сказала Трасс. – Те, що ми бачили, – це спроба створити простір для перегрупування росіян. Їхнє вторгнення йде не за планом».
«Я боюся, що переговори – це чергова спроба відволікти увагу й створити димову завісу. Я не думаю, що ми – на етапі переговорів», – додала вона.
В Офісі президента України заявляли, що переговори з російською делегацією у зв’язку з вторгненням РФ в Україну тривають безперервно у відеоформаті.
Президент України Володимир Зеленський нещодавно озвучив вимоги України щодо припинення війни.
«Мої пріоритети на переговорах абсолютно зрозумілі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності, реальні гарантії для нашої країни, реальний захист для нашої країни», – сказав Зеленський у зверненні в ніч на 17 березня.
Напередодні голова делегації РФ, помічник президента Росії Володимир Мединський заявив, що Київ і Москва нібито «максимально зблизили позиції» на переговорах щодо питання нейтрального статусу України і відмови від її вступу до НАТО.
Реагуючи на це, радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що заяви російської сторони – «це лише їхні запити», які мають на меті спровокувати напругу в медіа, а «українські позиції є незмінними».
У Генштабі ЗСУ підбили підсумки 24-го дня війни РФ проти України
Генштаб Збройних сил України, підсумовуючи 24-ий день повтомаштабного вторгнення Росії, заявляє, що угруповання українських сил оборони продовжує оборонну операцію на Східному, Південно-Східному та Північно-Східному напрямках.
«На Південному напрямку по окремих рубежах відновлено передній край оборони. Ворог змушений проводити перегрупування, розгортати додаткові резерви, здійснювати заходи відновлення боєздатності підрозділів. На Донецькому напрямку російські окупаційні війська ведуть штурмові дії та вогневе ураження. На Волинському та Поліському напрямках ворог активних дій не проводив, здійснював нарощування систем вогневого ураження, інженерного забезпечення та логістики з метою підготовки до наступу на місто Київ», – йдеться в повідомленні.
У Генштабі додали, що на Сіверському і Слобожанському напрямках також наступальні дії не ведуться, загарбники обстрілюють українські населені пункти.
«У напрямку на Ізюм противник намагався прорвати оборону наших військ, проте успіху не мав, штурмові підрозділи загарбника були фактично знищені», – йдеться в повідомленні.
За даними Генштабу, російські військові зазнають «значних втрат», а їхній морально-психологічний стан – «низький та погіршується з кожним наступним днем бойових дій».
Папа Римський відвідав українських дітей-біженців, які лікуються у Ватикані
Папа Римський Франциск відвідав українських дітей-біженців, які перебувають на лікуванні в дитячій лікарні Бамбіно Джезу в Римі.
У Ватикані 19 березня повідомили, що зараз там лікуються 19 українських дітей-біженців, а за останні тижні через заклад пройшли близько 50 українських дітей.
Деякі з них страждали на онкологічні, неврологічні та інші захворювання до війни і виїхали з України в перші дні вторгнення.
84-річний понтифік активно критикує неспровоковане вторгнення Росії в Україну, заявляючи про «варварство» війни та шкоду, заподіяну українським дітям.
За даними Офісу генерального прокурора, від початку масштабного російського вторгнення в Україні загинули 112 дітей, поранені – понад 140.
ЗСУ: військові РФ «суттєво зменшили» присутність в українському небі 19 березня
осійські військові 19 березня «суттєво зменшили» свою присутність в українському небі, повідомили у командуванні Повітряних сил Збройних сил України.
«Тому, на жаль, протиповітряна оборона сьогодні збила всього три вертольоти російських фашистів», – йдеться в повідомленні (напередодні повітряні сили повідомляли про ураження 12 повітряних цілей РФ, за день до цього – 14).
У ЗСУ закликали союзників до якнайшвидшого надання «дієвої допомоги – сучасних систем ППО та винищувачів».
«Нині Повітряні сили успішно б’ють окупантів зброєю 80-их років випуску, а рашисти застосовують проти нас новітню зброю – гіперзвукові ракети та літаки, що суттєво переважають наші, як у кількості, так і у бойових характеристиках. Ситуація може докорінно змінитися, коли на озброєння надійде сучасна техніка від партнерів і ми закриємо небо від тероризму рашистів», – наголосили у командуванні Повітряних сил ЗСУ.
Масштабна війна Росії проти України триває 24-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші цифри. Cвої дані Міноборони Росії оприлюднило один раз, 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
16 березня президент США Джо Байден заявив про виділення Україні додатково 800 мільйонів доларів безпекової допомоги. У Білому домі заявили, що, «окрім американських систем ППО малої дальності, які українці активно використовують, Сполучені Штати також визначили та допомагають українцям придбати додаткові системи більшої дальності, на яких вже навчаються українські війська, так само як і додаткові боєприпаси для цих систем».
Російські військові з «Градів» обстріляли околиці Зеленодольська на Дніпропетровщині
Російські військові з «Градів» обстріляли Велику Костромку – околицю міста Зеленодольська на Дніпропетровщині, повідомив 19 березня голова військової адміністрації Кривого Рогу Олександр Вілкул.
За його словами, зокрема, постраждав один будинок. Жертв немає.
«Відпрацювала і все загасила наша пожежна служба», – повідомив він.
Вілкул також поінформував, що у Кривому Розі ситуація залишається контрольованою, атаки російських військ на далеких підступах до міста відбили.
Раніше, увечері 16 березня, війська РФ завдали удару з «Градів» по селу Мар’янському Криворізького району Дніпропетровської області. Влучили по території насосної станції.
Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.
У Миколаєві після ракетного удару загинули десятки українських військових – ЗМІ
У Миколаєві внаслідок російського ракетного удару по військових казармах загинули десятки військовослужбовців, повідомляє The New York Times та інші західні ЗМІ. Офіційного підтвердження української сторони щодо кількості жертв немає. Повідомлення західних ЗМІ неможливо підтвердити з незалежних джерел.
У соцмережах з’явилися фотографії з місця удару, на яких видно, що будівлі, в яких перебували військові в момент удару в ніч проти п’ятниці, практично повністю зруйновані. Триває пошук людей під завалами. У суботу одного солдата знайшли живим.
Високопоставлений український військовий на умовах анонімності підтвердив NYT загибель близько 40 військовослужбовців.
Агентство AFP 19 березня цитувало українського військового на місці події, який заявив, що «не менше ніж 200 солдатів спали в казармах» під час удару російських військ.
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім повідомив у телеграмі, що напад стався 18 березня, а рятувальні роботи тривали станом на 19 березня. За його словами, під час нападу українські військові спали. Інших подробиць ні про місце нападу, ні про кількість постраждалих він не повідомив.
Після російського вторгнення в Україну дані про втрати серед військових з обох боків підтвердити складно.
Прем’єр Японії закликав свого колегу з Індії зайняти жорсткішу позицію щодо Росії
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда закликав прем’єра Індії Нарендру Моді зайняти жорсткішу позицію проти вторгнення Росії в Україну, заявивши, що це похитнуло «фундамент міжнародного порядку» і вимагає чіткої відповіді.
Однак спільна заява, опублікована після їхньої зустрічі 19 березня в Нью-Делі, не засуджувала конкретно неспровокований напад Кремля.
Кісіда заявив на спільній пресконференції, що він і його індійський колега провели «глибоке обговорення» і що «вторгнення Росії... розхитує самі основи міжнародного порядку і з ним потрібно рішуче боротися».
Моді не згадав прямо про Україну, а потім у спільній письмовій заяві закликав лише «до негайного припинення насильства» і зазначив, що для «вирішення конфлікту немає іншого вибору, крім шляху діалогу та дипломатії».
У заяві йдеться про те, що лідери «підкреслили необхідність для всіх країн прагнути мирного вирішення суперечок, відповідно до міжнародного права, не вдаючись до погроз силою, застосування сили чи будь-яких спроб в односторонньому порядку змінити статус-кво».
Японія приєдналася до своїх західних партнерів у засудженні вторгнення Росії в Україну і запровадила фінансові санкції проти Москви та кількох фізичних і юридичних осіб.
Водночас Індія утрималася під час голосування в ООН, яке засуджувало дії Росії, і лише закликала припинити насильство, продовжуючи купувати вкрай необхідну їй російську нафту.
НАЗК заявляє, що сформувало для СБУ базу даних з 245 осіб, які можуть бути «зрадниками»
Національне агентство із запобігання корупції заявляє, що сформувало для Служби безпеки України реєстр із 245 осіб, які можуть бути «зрадниками України».
«Зараз НАЗК допомагає Служба безпеки України (СБУ) виявляти колаборантів. За час співпраці силами наших працівників сформовано базу даних з 245 осіб, які можуть допомагати Росії», – заявили у НАЗК.
За повідомленням, до переліку потрапили: «посадовці усіх рівнів, які явно чи приховано сприяють ворогу», а також поділяють його ідеологію; особи, які співпрацюють з ворогом, розповсюджують ворожу пропаганду, підривають обороноздатність і державний суверенітет України».
База даних постійно поповнюється, зокрема, завдяки допомозі від громадян України, уточнили в НАЗК.
«Ви теж можете доєднатися до пошуку зрадників України… Якщо ви знаєте про посадовців, які підтримують ідеї «руського міра» – «остаточного вирішення українського питання», пропагують капітуляцію українського народу, пропонують вам доєднатися до співпраці з ворогом або будь-яким іншим чином шкодять українській армії й народу, повідомте про це на пошту stopzrada@nazk.gov.ua», – додали в агентстві.
Раніше в інтерв’ю «Схемам» (Радіо Свобода) голова НАЗК Олександр Новіков повідомив, що Національне агентство з питань запобігання корупції склало список із 21 компанії, якими в Україні володіє держава Росія, і які будуть націоналізовані, а їхнє майно – примусово вилучене.
У списку на націоналізацію, сформованому НАЗК, зокрема, «Промінвестбанк» і «Сбєрбанк», «Енергомашспецсталь», «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія», «Газпром збут Україна», «Южніігіпрогаз», 13-й судноремонтний завод Чорноморського флоту.