Від початку масштабної агресії Росія здійснила 291 ракетний удар і 1 403 авіанальоти – Генштаб
Від початку повномасштабних бойових дій Росія завдала по Україні 291 ракетний удар, застосувала 459 ракет наземного, морського та повітряного базування, а також здійснила 1 403 авіаційних нальоти, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведенні станом на 12 годину 19 березня.
За даними командування, російські війська «частково досягли мети» на Донецькому напрямку, водночас були зупинені у напрямку на Миколаїв.
«Ворог продовжує нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах військової та цивільної інфраструктури. За заявами росії, із застосуванням високоточної зброї та некерованих авіаційних бомб. На Поліському напрямку окремі підрозділи окупантів займають оборону у районах населених пунктів Поліське, Кропивня, Захарівка, Олива, Жовтневе, Озерщина, Липівка, Копилів, Мотижин, Бузова, Гореничі, Буча, Демидів», – йдеться в зведенні.
Генштаб повідомляє про втрати російських військ Східного військового округу на північний захід від Чорнобиля. Також Росія перекинула до Білорусі окремі підрозділи 155-ї окремої бригади морської піхоти та 40-ї окремої бригади морської піхоти.
Триває часткове блокування міста Чернігова, російські війська здійснюють артилерійські обстріли густонаселених районів, заявляють у командуванні.
Російські військові не проводили, за даними штабу, активних наступальних дій у напрямку Броварів, на Сіверському напрямку, на Слобожанщині, на Приазовському та Південнобузькому напрямках, у напрямку на Суми та Охтирку. Загарбники зосередилися на блокуванні Сум і Харкова.
«На Луганському напрямку противник основні зусилля зосереджує на спробах захопити населені пункти Сєвєродонецьк, Рубіжне, Попасна. У напрямку на Сєвєродонецьк ворог здійснив неуспішну спробу проведення наступальних дій, успіху не мав. За підтримки артилерії противник продовжує закріплюватись у західних та північно-західних частинах Рубіжного. Без успіху», – йдеться в зведенні.
Командування додає, що російські війська зосередили основні зусилля на захопленні Вугледару та Маріуполя, у напрямку на Кривий Ріг були зупинені, але намагаються підготуватися до наступу.
Масштабна війна Росії проти України триває 24-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші цифри. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Четверо з мільйонів. Як українці в Україні та за кордоном волонтерять задля перемоги у війні?
Українці в Україні й за кордоном долучаються до волонтерського руху на підтримку Збройних сил країни, допомагають евакуйованим з «гарячих» точок, підтримують одне одного. Щоб війна з Росією закінчилася перемогою України, люди не шкодують своїх статків, часу й сил, роблять, що вміють і можуть, – кожен на своєму місці.
Жінка з діаспори, відома хокеїстка, пенсіонерка у селі, художник, який волонтерить, малюючи, – усі вони працюють заради однієї мети. Радіо Свобода розказує їхні історії. Читайте про це за лінком
Рогозін заявив, що Росія готова до відключення GPS – є система ГЛОНАСС
Голова «Роскосмосу» Дмитро Рогозін заявив про плани США в межах санкцій відключити Росію від супутникової системи навігації GPS. Його слова 19 березня цитує агенція «Інтерфакс».
«Чи знаєте ви, що сьогодні в рамках санкцій Сполучені Штати розглядають можливість відключення Росії від GPS-навігації?.. А я можу сказати, що розглядається таке питання», - сказав високопосадовець під час відвідання ракетно-космічного центру «Прогрес».
Рогозін не уточнив, звідки у нього така інформація. Він закликав не «напружуватися» через можливе відключення GPS, оскільки Росія має свою супутникову систему — ГЛОНАСС.
«Не варто з цього приводу напружуватися, тому що в кожному вашому смартфоні… є ГЛОНАСС. Після відключення GPS ГЛОНАСС працюватиме. У нього така сама точність, як у GPS. Тому все добре», – додав очільник «Роскосмосу».
Система глобального геопозиціонування GPS (Global Positioning System) допомагає визначати місцезнаходження людини, яка має в руках смартфон. Проєкт був розробкою Міністерства оборони США та був запущений у 1978 році. Сьогодні GPS використовується повсюдно, найпростіший приклад GPS – автомобільний навігатор, який дозволяє відстежувати координати машини та вибудовувати маршрути на будь-яких ділянках.
Система контролю ГЛОНАСС (Глобальна навігаційна супутникова система) є радянсько-російським аналогом американської технології. Її перший запуск відбувся 1982 року. До 2000-х років за технологічними перевагами система GPS суттєво переважала російський аналог. Аналогічну власну систему має також Китай.
«Палкий привіт і 30 срібняків»: ДПСУ оприлюднила відео від’їзду посла Білорусі з України
Державна прикордонна служба України оприлюднила відеорозмову українського прикордонника з послом Білорусі в Україні Ігорем Соколом, який виїжджає з України.
Зокрема, український прикордонник повідомляє, що за наказом голови Держприкордонслужби Сергія Дейнеки, він передає через білоруського посла «палкий привіт і 30 срібняків» голові Держприкордонкому Білорусі Анатолію Лаппо.
«Це наказ. З презирством!», – сказав український прикордонник.
У відповідь Ігор Сокол сказав: «Це наказ для вас, але не для мене».
Водночас у ДПСУ не уточнюють, коли саме Ігор Сокол покинув Україну.
Офіційний сайт посольства Білорусі в Україні не оновлювався з 1 березня.
26 лютого голова Держприкордонслужби України Сергій Дейнеко надіслав листа голові Держприкордонкому Білорусі. У ньому він зазначив, що «Республіка Білорусь разом з Російською Федерацією веде війну проти України, ігноруючи норми міжнародного права, основні норми людської моралі та цінності життя. Білорусь з перших днів кривавого вторгнення Росії в Україну активно підтримує країну-агресора».
11 березня Командування Повітряних сил ЗСУ повідомило, що російські літаки завдали авіаудару по Білорусі з українського напрямку. У ЗСУ наголошували, що це – провокація з метою втягнути Збройні сили Республіки Білорусь у війну з Україною.
Міністр оборони України Олексій Резніков перед тим попереджав про ймовірність такого сценарію і заявив, що Україна «не планувала, не планує і не плануватиме жодних агресивних дій проти Білорусі».
Офіційний Мінськ заперечив обстріл своєї території Росією з боку України, але мешканці прикордоння все ж повідомили журналістам про вибухи.
Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» Російської Федерації в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні до України.
Жителя Херсону підозрюють у держзраді через участь у зібранні органу окупаційної влади – ОГП
Місцевого жителя Херсонської області підозрюють у державній зраді через співпрацю з окупаційними російськими військами, повідомляє Офіс генерального прокурора 19 березня.
«За даними слідства, 16 березня 2022 року підозрюваний, діючи з пособниками в інтересах країни-агресора, провели незаконне зібрання створеного окупантами псевдооргану влади «Комитета спасения «За мир и порядок». Зібрання проводилося для переконання мешканців області у тому, що українська влада більше не керує регіоном. Також на ньому лунали заклики до підтримки окупації РФ», – повідомляє прокуратура.
За висновками відомства, ці дії завдали шкоди «суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній та інформаційній безпеці України».
Відтак правоохоронці за керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомили мешканцю Херсона про підозру в державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб.
Ця кваліфікація передбачає ув’язнення на термін до 15 років або довічне з конфіскацією майна в разі обвинувального вироку суду.
Російські війська почали штурм Херсону 1 березня, обстрілюючи багатоповерхівки, заявила місцева влада. Невдовзі після того до місцевої ОДА зайшли окупанти, однак голова ОДА (зараз – обласної військової адміністрації) Геннадій Лагута заявив, що адміністрація області не полишила своїх обов’язків.
Також під контроль російських окупантів на Херсонщині повністю потрапили Нова Каховка, Генічеськ і Снігурівка.
У Херсоні регулярно відбуваються велелюдні акції з українською символікою, де місцеві жителі протестують проти окупаційного режиму.
16 березня уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила, що через окупацію російськими військами Херсонщина – на межі гуманітарної катастрофи.
Тіла солдатів Росії обміняють на полонених військовослужбовців України
Ледь не щодня відбуваються спроби російських військ просуватися до Києва. Після бою у передмісті столиці місцевий житель склав тіла російських солдатів у воронку від міни та присипав землею.
Тепер пошукова команда збирає ці трупи, щоб обміняти на українських полонених. За 6-7 загиблих російських військових повернуть двох живих українців.
Відсіч України агресору: якого нейтралітету хоче Путін?
Статтю політичного оглядача Віталія Портникова читайте за лінком
Чи дійде «вкрадена» дніпровська вода до Криму?
Російські військові у лютому 2022 року захопили Каховську ГЕС у Херсонській області, зруйнували дамбу на Північно-Кримському каналі та пустили дніпровську воду до окупованого з 2014 року Криму. Держекоінспекція України заявляє, що зараз Росія «краде» української води на 32 мільйони гривень щодня. Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я» намагався з’ясувати, чи дійсно вода з Дніпра пішла до Криму та в якому обсязі. Читайте про це за лінком
Заява влади Німеччини «заохочує РФ до масових убивств» – Подоляк
Спікер української делегації на переговорах із Росією, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк звинуватив німецьку владу в «заохоченні Росії до масових убивств в Україні». Про це він написав 19 березня у твітері, коментуючи заяву очільниці німецького оборонного відомства.
«Німецький міністр Ламбрехт (міністерка оборони Крістіне Ламбрехт – ред.) знову сказала, що НАТО не втрутиться у конфлікт і не створить безполітну зону над Україною. Вбивчо. Кожна така заява європейських політиків заохочує РФ до масових убивств в Україні. Не хочете називати війну війною і боїтеся Путіна, то хоч не робіть провокаційних заяв», – закликав Подоляк.
В оприлюдненому 18 березня інтервʼю Ламбрехт вкотре виключила можливість створення над Україною безполітної зони. Виданню Süddeutsche Zeitung вона заявила, що це загрожує «непередбачуваними наслідками». Також Ламбрехт зазначила, що НАТО в жодному разі не втручатиметься у війну Росії проти України.
Адміністрація президента США Джозефа Байдена також незмінно негативно відповідає на прохання про запровадження безполітної зони над Україною, оскільки побоюється, що в такому разі літаки США будуть змушені в небі над Україною збивати російські літаки, а це означає прямий конфлікт між двома ядерними державами.
3 березня президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів назвати термін закриття неба для бойової авіації Росії.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ 4 березня в Брюсселі заявив, що члени Альянсу погоджуються з тим, що його літаки не повинні літати в повітряному просторі України, а війська НАТО не повинні бути присутніми в Україні під час війни з Росією, незважаючи на прохання Києва встановити заборонену для польотів зону над країною.
Столтенберґ визнав, що Росія, швидше за все, посилить наступ на Україну, що розпочався 24 лютого.
Росія у війні проти України активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, авіація Росії продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.
На Запоріжжі від ракетних ударів загинуло 9 людей, ще 17 поранено − Запорізька ОВА
Внаслідок двох ракетних ударів по передмістю Запоріжжя 18 березня загинуло дев’ятеро людей, 17 поранені, ще п’ятеро – травмовано. Про це заявив спікер Запорізької обласної військової адміністрації Іван Ареф’єв.
За словами Ареф’єва, серед загиблих був один працівник ДСНС, серед поранених – троє. Всі інші загиблі та поранені були цивільними.
«Окупанти систематично обстрілюють наші позиції, застосовуючи міномети, танки, гелікоптери та ракетні системи великої потужності», − додав спікер Запорізької ОВА.
За словами Ареф’єва, протягом 18 березня 2022 року з регіону було евакуйовано 2277 людей (з них 624 дитини) на 762 автомобілях.
Прессекретар Запорізької ОВА додав, що Запоріжжя чинить активний опір військам РФ.
«Протягом доби українські захисники та захисниці Запорізького краю знищили БТР-82 з десантом окупантів та пошкодили дві БМП противника, продовжуючи наносити вогневі ураження по противнику як на передньому краї, так і вглиб його оперативної побудови і бойових порядків – внаслідок чого окупанти постійно несуть втрати серед особового складу та броньованої техніки», − повідомив Ареф’єв.
Вперше з початку війни РФ проти України цивільні об’єкти у Запоріжжі зазнали бомбардувань 16 березня.
«16 березня окупанти завдали удару по Олександрівському району міста Запоріжжя. Там зранку пролунав потужний вибух. Наслідки – одна ракета попала в ціль, а інша застрягла в землі і не здетонувала. Крім того, у Шевченківському районі міста виявили і вилучили радіопередавачі. Постраждалих наразі немає», – повідомив Радіо Свобода речник Запорізької ОВА Іван Арєф’єв.
Раніше, як повідомляла «Укрзалізниця», у Запоріжжі внаслідок обстрілу з боку російських військових зазнала ушкоджень інфраструктура станції Запоріжжя-2. Персонал та пасажири не постраждали, але було пошкоджено колії, контактну мережу, у будівлях повилітали шибки.
З 4 березня під контролем армії РФ перебуває найбільша в Європі Запорізька АЕС в Енергодарі.
Державне підприємство «Енергоатом» 10 березня повідомило, що російські військові на Запорізькій АЕС обговорюють наміри спрямувати електроенергію, яку вона виробляє, на Крим та окуповану частину Донбасу.
Про місце перебування журналістки hromadske досі не відомо – ОГП
Про місце перебування журналістки hromadske Вікторії Рощиної, яка може бути у полоні російських військових, досі нічого не відомо, повідомляє Офіс генпрокурора.
«За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури розпочато кримінальне провадження за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). За даними слідства, 15 березня 2022 року представники ФСБ та збройних сил країни-агресора викрали у місті Бердянськ журналістку hromadske, яка готувала матеріали про воєнні дії на сході та півдні України. Наразі її місце перебування невідоме», – йдеться в повідомленні.
18 березня hromadske повідомило, що журналістка видання Вікторія Рощина, ймовірно, перебуває у полоні російських військових. Дівчина знімала відео та писала статті з гарячих точок на сході й півдні України усі дні російсько-української війни.
«16 березня ми дізналися, що напередодні (ймовірно, 15 березня) Вікторію Рощину затримала ФСБ Росії. Нині про її місцеперебування нічого невідомо», – повідомляло hromadske.
Редакція вказувала, що дві доби намагалась звільнити журналістку в непублічний спосіб, але це виявилось безрезультатно. Видання закликало українську та міжнародну спільноту долучитись інформаційно та діями до звільнення журналістки Рощиної.
З початку вторгнення РФ у Києві затримали понад сотню диверсантів – Жирнов
Із початку повномасштабного вторгнення військ РФ у Києві затримали 127 диверсантів, у тому числі 14 груп, заявив голова військової адміністрації Києва Микола Жирнов у коментарі «5 каналу».
За його словами, завдяки блокпостам створена не лише мережа пунктів пропуску техніки та людей, але вони є «основою фортифікаційних споруд, інженерних загороджень»,
Голова ВЦА наголосив, що місто має запаси для довготривалої оборони, якщо така необхідність виникне.
«Сьогодні функціонують 33 ринки, відкрито 635 магазинів по місту Київ, у тому числі 19 гіпермаркетів», – сказав він.
Українська влада неодноразово заявляла, що Київ для російських військ є однією з найбільших мішеней.
Росія використовує переговори з Україною для підготовки нових «жахливих звірств» − Ліз Трасс
Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс заявила, що Росія використовує переговори з Україною як «димову завісу» для підготовки ще більшої кількості «жахливих звірств» та військових злочинів. Про це вона заявила в інтерв’ю британському виданню The Times.
«Росіяни брехали, брехали і ще раз брехали. Я боюся, що переговори – це ще одна спроба створити диверсію та «димову завісу», − сказала вона.
«Те, що ми побачили – це намагання дати можливість росіянам перегрупуватися», − додала Трасс.
Вона також заявила, що ставиться до перемовин «дуже скептично».
«Ми не бачимо жодного серйозного відведення російських військ чи жодних серйозних пропозицій на столі», − сказала пані міністр.
«Якщо країна серйозно налаштована на переговори, вона в цей день не займається невибірковим бомбардуванням цивільного населення», − наголосила Трасс.
Переговори з російською делегацією у зв’язку з вторгненням РФ в Україну тривають безперервно у відеоформаті.
Президент України Володимир Зеленський нещодавно озвучив вимоги України щодо припинення війни.
«Мої пріоритети на переговорах абсолютно зрозумілі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності, реальні гарантії для нашої країни, реальний захист для нашої країни», – сказав Зеленський у зверненні в ніч на 17 березня.
18 березня радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в спільному ранковому ефірі проєктів Радіо Свобода заявив, що переговори з делегацією РФ йдуть «більш-менш конструктивно».
«Обговорюється ключове для нас – гарантії безпеки. Це може бути будь-яка конструкція, де будуть конкретні гарантії безпеки. Щоб ми не залишалися один на один, й перші тижні взагалі не отримували фінансової і консультативної допомоги, а щоб, якщо у нас війна, поруч стояли країни, які безумовно будуть надавати нам військову допомогу. Це може бути будь-який блок, в якому брали б участь потужні армії, щоб Україні не була один на один», – відповів Подоляк на запитання про можливий позаблоковий статус України.
17 березня прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що прогресу в мирних переговорах поки що немає.
«Ні, робота триває – коли буде прогрес, ми повідомимо», – сказав він.
Також Пєсков сказав, що Росія «не зможе взяти до уваги» рішення Міжнародного суду ООН, який 16 березня ухвалив, що РФ має негайно припинити бойові дії в Україні.
16 березня Глава МЗС Росії Сергій Лавров заявив в інтерв’ю РБК, що на переговорах України та Росії «є певна надія на досягнення компромісу».
Член делегації Росії на переговорах Леонід Слуцький 13 березня висловив сподівання, що прогрес у переговорах з українською делегацією переросте у підписання документів.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що не хоче говорити з президентом Росії Володимиром Путіним, але мусить, щоб зупинити війну.
3 березня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що українська сторона надто не поспішає у переговорах, хоча за умови досягнення порозуміння залишиться тільки підписати домовленості, що «може швидко припинити все те, що відбувається».
Росія заявила про застосування проти України гіперзвукових ракет «Кинджал»
Російські військові заявили про застосування проти України гіперзвукових ракет комплексу «Кинжал» («Кинджал»). Про це 19 березня повідомив офіційний представник Міністерства оборони Росії Ігор Конашенков.
«18 березня авіаційним ракетним комплексом «Кинжал» із гіперзвуковими аеробалістичними ракетами знищено великий підземний склад ракет та авіаційних боєприпасів українських військ у населеному пункті Делятин Івано-Франківської області», – сказав Конашенков на брифінгу.
«Кинджал» – це авіаційний комплекс із високоточною гіперзвуковою аеробалістичною ракетою. Він створений на базі модернізованого далекого винищувача-перехоплювача МіГ-31 – МіГ-31К. За словами російських військових, він здатний вражати цілі на відстані понад 2 тисячі кілометрів, при цьому долаючи всі системи протиповітряної та протиракетної оборони.
У попередніх повідомленнях російських військових ішлося, що на дослідно-бойовому чергуванні в Південному військовому окрузі перебувають 10 винищувачів-перехоплювачів у модифікації МіГ-31К «Кинжал». З квітня 2018 року вони несуть чергування над Каспійським морем.
Українська сторона наразі ніяк не коментувала заяви Міністерства оборони Росії.
Через авіаудар військ РФ загорівся зерносклад на Житомирщині – ДСНС
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що через обстріл військ РФ на Житомирщині сталася пожежа на складі зерна.
«О 08:26 19 березня в смт Народичі Коростенського району рятувальниками ліквідовано пожежу в будівлі зерноскладу приватного сільгосптовариства. Після нанесеного ворогом авіаудару будівля, де зберігалися зернові, зазнала руйнувань, зайнялися перекриття та покрівля на площі 500 кв.м», – йдеться в повідомленні.
За даними ДСНС, загиблих та травмованих немає.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Офіс омбудсмена розповів про гуманітарні коридори на 19 березня
В Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомили, що на 19 березня заплановані такі гуманітарні коридори:
З міста Маріуполь Донецької області до міста Запоріжжя (Мангуш/Бердянськ – Токмак – Василівка – Кам’янське – Запоріжжя)
Із села Бервиця Київської області до міста Бровари Київської області (Бервиця – Мокрец – Заворичі – Калита – Семиполки – Літки – Рожни – Пухівка – Зазим'є– Бровари).
З міста Буча Київської області до селища Білогородка Київської області (Буча – Ворзель – Михайлівка-Рубежівка – Забуччя – Дмитрівка – Капітанівка – Стоянка – Гореничі – Білогородка).
Із селища Богданівка Київської області до міста Бровари (Богданівка – Новобогданівка – Рудня – Літки – Рожни – Пухівка – Зазим’є – Бровари).
З міста Бородянка Київської області до міста Біла Церква (Бородянка – Пісківка – Біла Криниця – Кочеров – Брусилів – Фастів – Біла Церква).
Гуманітарні вантажі:
Для міста Лисичанськ Луганської області (Бахмут – Лисичанськ – Бахмут).
Для міста Сєверодонецьк Луганської області (Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Рубіжне – Сєвєродонецьк – Лисичанськ – Бахмут).
Для міста Попасна Луганської області (Бахмут – Попасна).
Для міста Херсон (Апостолове – Нововоронцовка – Берислав – Херсон – Берислав – Нововоронцовка – Апостолове).
Також евакуація автобусами очікується із Сєвєродонецька, Рубіжного, Попасної, Лисичанська, Привілля.
Приблизно о 14:00 буде евакуаційний потяг із Новозолотарівки.
Офіс омбудсмена наголошує: евакуація можлива тільки в разі відсутності обстрілів.
Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.
Bosch іде з російського ринку. Німеччина розслідує постачання деталей для військової техніки Росії
Німецька компанія Robert Bosch GmbH заявила 18 березня, що згортає свою діяльність у Росії. Таке рішення компанія ухвалила після того, як Україна заявила про використання Росією деталей Bosch у військовій техніці, пише Bloomberg.
Використання запчастин Bosch у «нецивільних» цілях суперечить її політиці, заявила компанія.
«Через ознаки того, що продукція Bosch – усупереч місцевим договірним угодам – могла використовуватися в нецивільних цілях, ми припинили постачання компонентів для вантажівок до Росії та російським клієнтам», – ідеться у заяві Bosch.
У компанії визнали, що йдеться про блоки керування для комерційного транспорту, які також можуть використосуватися і у військовій техніці.
Bosch заявила, що очікує на повну зупинку виробництва на російських заводах, у тому числі на заводі побутових товарів у Санкт-Петербурзі.
Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що деталі Bosch знайшли у російській військовій техніці, яка вторглася на українські території. Міністерство у справах економіки ФРН, повідомляє Der Spiegel, розпочало розслідування проти компанії у звʼязку з можливим постачанням до Росії товарів подвійного призначення на порушення санкцій ЄС.
Німеччина, яка є провідною економікою Європейського союзу і одним із політичних лідерів цього обʼєднання, тривалий час продовжувала готуватися до запуску газопроводу «Північний потік-2» та зберігала максимально можливі за умов санкційного режиму економічні звʼязки з Росією.
Втрати особового складу РФ у війні проти України наближаються до 14,5 тисяч – Генштаб ЗСУ
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 19 березня, на 24-й день повномасштабного російського вторгнення:
- особовий склад – близько 14,4 тисячі осіб,
- 466 танків,
- 1470 бойових броньованих машин,
- 213 артсистем,
- 72 реактивні системи залпового вогню,
- 44 засоби протиповітряної оборони,
- 95 літаків,
- 115 гелікоптерів,
- 914 автомобілів,
- 3 кораблі,
- 60 цистерн із паливно-мастильними матеріалами,
- 17 безпілотних літальних апаратів,
- 11 одиниць спецтехніки
Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій, зазначає Генштаб.
Днями видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих.
Масштабна війна Росії проти України триває 23-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші цифри. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Світ дивиться на Київ: цивілізаційне майбутнє всіх народів вирішується тут
«Сьогодні увесь світ дивиться на Київ, на горах якого дві тисячі років тому апостол Андрій Первозваний пророче передбачив український здвиг, який вирішує майбутній шлях розвитку людства: чи впадемо у вічне рабство, чи повернемо назавжди свободу, як Божу благодать для себе й усіх навколо нас. А це препишне і глибоке почуття, за словами Юрія Липи, «лежить в глибині духовності Києва, Вічного Міста, лежить в глибині його великої культури. Тільки при такім відчутті світу можна накладати на себе найбільші обов’язки, ставити завдання матеріальні і духові, творити і здобувати», – зазначає історик Володимир Сергійчук.
Читайте статтю історика за лінком
Як не стати ненавмисним корегувальником вогню армії РФ: пояснюють військові, волонтери, журналісти
24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України. Російські війська постійно завдають ударів по військовим, стратегічним об’єктам. Регулярно і жорстоко обстрілюють житлові квартали й інші будівлі, які не мають жодного відношення до війни. Школи, дитсадки, лікарні, пологові будинки. Гинуть як ті українці, що зі зброєю боронять державу, так і мирні беззбройні громадяни. Як дорослі, так і діти. Наслідки цих атак весь світ бачить на численних відео і фото, які публікують офіційні українські відомства, медіа, свідки подій. З перших днів війни силові та оборонні структури закликають українців бути обережними, фіксуючи ці наслідки, щоб не стати «ненавмисними корегувальниками» вогню у ворога. Через що іноді виникають суперечності: одні вважають, що висвітлювати злочини з боку російських військових потрібно максимально оперативно і точно, інші стверджують – це небезпечно.
Як знайти баланс – між фіксацією злочинів для майбутнього судового процесу у Гаазі і тим, щоб не інформувати армію РФ і не створювати додаткові загрози?
Радіо Свобода поспілкувалось із українськими військовими, волонтерами, журналістами, спеціалістами з питань безпеки і наводить їхні рекомендації.
Читайте про це за лінком.