У Маріуполі точаться бої за «Азовсталь», війська РФ майже знищили підприємство – Денисенко
У Маріуполі Донецької області точаться бої за металургійний комбінат «Азовсталь», російські війська продовжують його знищувати, повідомив радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко в ефірі телемарафону у суботу.
«Зараз тривають бої за «Азовсталь». По суті, за наявними даними, можу сказати, що ми втратили цього економічного гіганта. По суті, один із найбільших металургійних заводів Європи фактично знищується», – розповів Денисенко.
Він назвав ситуацію в місті «катастрофічною».
Російські війська продовжують знищувати інфраструктуру Маріуполя, через постійні обстріли, перешкоджаючи евакуації з міста цивільних. Росія обстріли мирного населення неодноразово заперечувала.
Євросоюз обговорює можливість використання активів великих російських підприємців, які потрапили під санкції, для фінансування відновлення України після війни. Про це агентство Bloomberg розповідає з посиланням на три джерела, які знайомі з цим питанням.
За даними агентства, ініціатива перебуває на «дуже ранній стадії» обговорень – остаточного рішення ще немає.
За інформацією джерел Bloomberg, одним із варіантів також розглядається використання заморожених російських активів для виплати військових репарацій.
Офіційний представник Єврокомісії Ерік Мамер заявив, що «наразі активи лише заморожені».
Після вторгнення Росії на територію України 24 лютого держави-члени ЄС та інші країни схвалили кілька пакетів санкцій. Росія тепер країна, яка перебуває під найбільшою кількістю санкцій у світі. Вона обійшла Іран та Північну Корею.
З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україні загинуло 112 дітей – ОГП
Внаслідок масштабного російського вторгнення в Україні загинуло 112 дітей, поранено понад 140. Такі дані оприлюднив Офіс генерального прокурора.
«Станом на ранок 24 дня повномасштабного вторгнення РФ на територію нашої держави від дій окупантів загинули 112 дітей і більше 140 поранених. Найбільше постраждалих у Київській − 57, Харківській − 36, Донецькій −28, Чернігівській − 30, Миколаївській − 21, Житомирській − 15, Сумській − 14 та Херсонській − 14 – областях», − йдеться в повідомленні.
За даними ювенальних прокурорів, діти гинуть як під завалами будівель, так і від розривів протитанкових мін чи через прямі дії військових РФ.
«16 березня 2022 року військові РФ незаконно заволоділи будинком у с. Колонщина Макарівської ОТГ Київської області, вбивши двох його мешканців, серед яких 16-річний підліток», − повідомляє Офіс генпрокурора
Також через регулярні бомбардування та обстріли збройними силами РФ пошкоджено 489 закладів освіти, 69 з них зруйновано повністю, − повідомляє відомство.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
У Луганській області узгоджено гуманітарний коридор на 19 березня – ОВА
На суботу, 19 березня, у Луганській області узгоджено гуманітарний коридор, а також «режим тиші», повідомив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
«Нам погодили гуманітарний коридор, спробуємо сьогодні евакуювати людей та привезти їжу. «Режим тиші» погоджено на 19 березня, починаючи з 9:00», – написав Гайдай у Telegram.
Очікується, що евакуація автобусами проводитиметься із Сєверодонецька, Рубіжного, Попасної, Лисичанська.
Евакуаційний поїзд із Новозолотарівки буде приблизно о 14:00.
За даними Луганської ОВА, внаслідок обстрілів військ РФ на Луганщині за минулу добу 4 людини загинули та 10 поранені. Пошкоджено 54 будники та об’єкти інфраструктури, без газопостачання залишаються 23 населених пункти повністю та 7 – частково, знеструмлені 38 населених пунктів – 26 повністю, 12 – частково.
Смог над Києвом – у МВС озвучили можливі причини
Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко озвучив кілька можливих причин, через які міг з’явитися смог, який спостерігається у Києві.
«Смог над Києвом. Чому він з’явився: 1. Догорає сміттєзвалище біля Нових Петрівців; 2. Безвітряна погода; Як тільки вітер з’явиться, смог від роботи теплоелектростанцій і димів від загорянь в околицях Києва розвіється; 3. В Чорнобильській зоні, з точки зору пожежної ситуації, – все спокійно. Радіаційний фон в нормі», – написав Денисенко у фейсбуці.
Вранці користувачі соцмереж почали писати, що Київ затягує димом і відчувається запах гару. Деякі дописувачі почали припускати, що може йтися про дим від бойових вибухів та пожеж.
Експрезиденти США Білл Клінтон та Джордж Буш висловили підтримку Україні
Два колишні президенти США демократ Білл Клінтон і республіканець Джордж Буш висловили підтримку Україні, відвідавши у п’ятницю українську церкву в Чикаго.
42-й та 43-й президенти США прибули на захід із синьо-жовтими стрічками на лацканахи і поклали букети соняхів біля греко-католицької церкви святих Володимира та Ольги у Чикаго.
«Америка єдина з народом України в його боротьбі за свободу та проти гноблення», йдеться в описі відео, розміщеного на сторінці Білла Клінтона у твітері.
Президентський центр Джорджа Буша також залишив запис про подію у твітері: «Америка солідарна з народом України, який бореться за свою свободу та майбутнє».
Україна перебуває у центрі зовнішньополітичної уваги нинішнього президента США Джо Байдена.
Ранок 24-ї доби війни РФ проти України: у Генштабі ЗСУ розповіли про ситуацію
У Генштабі Збройних сил України повідомили, що українські військові продовжують завдавати удари по військах РФ, що намагалися утримати захоплені рубежі.
«Зенітними ракетними військами та винищувальною авіацією України було уражено 12 повітряних цілей ворога – 2 літаки, 3 вертольоти, 3 БПЛА та 4 крилаті ракети. Також протягом доби українські захисники та захисниці знищили кілька колон техніки окупантів в Миколаївській та Сумській області, втрати ворога наразі уточнюються. Крім того, внаслідок нанесення вогневого ураження по противнику, знищено командувача 8-ї загальновійськової армії Південного військового округу збройних сил російської федерації генерал-лейтенанта Андрія Мордвічева», – йдеться у ранковому зведенні станом на початок 24-го дня масштабної війни РФ проти України.
Генштаб каже, що існує ймовірність, що військово-політичним керівництвом РФ буде ухвалене рішення про відкриту мобілізацію для продовження затяжної, виснажливої війни.
«З метою виправдання таких дій, не виключається здійснення низки провокацій на території Російської Федерації із загибеллю мирного населення, як це було зроблено перед початком другої чеченської кампанії. Це надасть можливість провладній верхівці ухвалити рішення щодо оголошення воєнного стану та тотальної мобілізації громадян», – вказує Генштаб ЗСУ.
Українські військові додають: «Ворог продовжує нести суттєві втрати. Має проблеми з логістичним забезпеченням підрозділів. Низький рівень морально-психологічного стану особового складу призводить до збільшення кількості випадків дезертирства та відмов військовослужбовців збройних сил Російської Федерації брати участь у війні проти України».
Болгарія висилає російських дипломатів – МЗС
Міністерство закордонних справ Болгарії оголосило 10 російських дипломатів персонами нон-ґрата, вони мають покинути країну протягом 72 годин.
Як йдеться заяві МЗС, рішення ухвалене через те, що дипломати здійснювали в країні «діяльність, несумісну з Віденською конвенцією про дипломатичні відносини». Що саме вони робили, не уточнюється. У прокуратурі Болгарії це не коментували.
2 березня МЗС Болгарії оголосило про висилку двох російських дипломатів, підозрюваних у розвідувальній діяльності.
Напередодні в Болгарії затримали колишнього прем’єр-міністра країни та голову опозиційної правоцентристської партії «Громадяни за європейський розвиток Болгарії» (ГЕРБ) Бойка Борисов в рамках розслідування прокуратури Євросоюзу щодо фінансових зловживань. Також затримали колишнього міністра фінансів країни та інших чиновників. Про те, чи могли ці затримання бути пов’язані з рішенням вислати російських дипломатів, не повідомляється.
Раніше також Естонія оголосила персонами нон-ґрата трьох співробітників російського диппредставництва, ще трьох російських дипломатів вирішила вислати Латвія, чотирьох – Литва.
«Укрзалізниця» надала графік додаткових евакуаційних рейсів на 19 березня
«Укрзалізниця» повідомила, що на 19 березня призначено додаткові евакуаційні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Краматорська і Запоріжжя.
Київ (Дарницький вокзал):
01:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Харків;
08:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Львів;
17:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Львів.
Харків:
08:00 – Інтерсіті+ Харків – Львів;
09:40 – №229/230 Харків – Івано-Франківськ;
13:00 – №239/240 Харків – Львів.
Дніпро:
20:00 – №234/233 Дніпро – Чоп.
Краматорськ:
13:00 – №263/264 Краматорськ – Львів;
16:00 – №265/266 Краматорськ – Львів.
Запоріжжя:
16:05 – №225 Запоріжжя – Ковель.
Додаткові рейси також відправляться з Одеси до Ужгорода о 22:32, з Києва до Хелма о 19:13.
«Укрзалізниця» раніше оновила чат-бот у Viber, Telegram, Facebook Messenger та Apple Messages з інформацію стосовно рейсів та відповіді на ключові питання щодо евакуації.
Як зауважив перевізник, евакуаційні рейси – безкоштовні.
Зеленський – владі Росії: настав час говорити і відновлювати територіальну цілісність України
Президент України Володимир Зеленський заявив, що «змістовні переговори» про мир і безпеку для України є «єдиним шансом» для Росії зменшити шкоду від власних помилок.
«Ми завжди наполягали на переговорах. Ми завжди пропонували діалог, пропонували рішення для миру. Не тільки протягом 23 днів вторгнення. І я хочу, щоб мене зараз почули всі, особливо в Москві. Настав час зустрічатися. Час говорити. Настав час відновлювати територіальну цілісність і справедливість для України. Інакше втрати Росії будуть такими, що вам не вистачить і кількох поколінь, щоб піднятися», – сказав Зеленський у зверненні в ніч на 19 березня.
Він згадав про втрати Росії і наголосив, що «війну треба закінчувати».
«Пропозиції України – на столі», – додав президент.
За словами Зеленського, найближчими днями він продовжить звертатися до «народів світу із закликом до миру для України».
«Попереду – моє звернення до швейцарців, до народу й до держави. Заплановані також виступи до Ізраїлю, Італії, Японії. Світ чує позицію України. Світ підтримує наших захисників, захисників України», – сказав голова держави.
Раніше голова делегації РФ, помічник президента Росії Володимир Мединський заявив, що Київ і Москва нібито «максимально зблизили позиції» на переговорах щодо питання нейтрального статусу України і відмови від її вступу до НАТО.
«Нюанси, пов’язані з тим, які гарантії безпеки отримує Україна додатково до наявних у разі відмови від вступу до блоку НАТО», – цитують Мединського російські ЗМІ.
На це радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк наголосив, що заяви російської сторони – «це лише їхні запити», які мають на меті спровокувати напругу в медіа, а «українські позиції є незмінними».
«Наші позиції незмінні: припинення вогню, виведення військ і жорсткі гарантії безпеки з конкретними формулами», – написав у твітері Подоляк, учасник переговорів.
А в спільному ранковому ефірі проєктів Радіо Свобода Подоляк заявив, що Росія змінює свою поведінку в переговорах щодо війни проти України.
«Запитові позиції, з якими Росія заходила в ці переговори, були взагалі ультимативні і недоречні для України. Сьогодні ми маємо трохи іншу картину: ці переговори йдуть більш-менш конструктивно. Ну, як конструктивно: представники Росії досі перебувають в ілюзіях, що вони – впливова країна і десь перемагає та має диктувати нові правила глобальної поведінки. Однак потроху вони цих ілюзій позбавляються і починають реалістичніше дивитися на оточуючий світ», – сказав Подоляк.
На запитання, чи обговорюється позаблоковий статус у цих переговорах, Подоляк зазначив: «Обговорюється ключове для нас – гарантії безпеки. Це може бути будь-яка конструкція, де будуть конкретні гарантії безпеки. Щоб ми не залишалися один на один, й перші тижні взагалі не отримували фінансової і консультативної допомоги, а щоб, якщо у нас війна, поруч стояли країни, які безумовно будуть надавати нам військову допомогу. Це може бути будь-який блок, в якому брали б участь потужні армії, щоб Україні не була один на один», – відповів він.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявляв, що не хоче говорити з президентом Росії Володимиром Путіним, але мусить, щоб зупинити війну.
В ОПУ повідомляли, що переговори з російською делегацією у зв’язку з вторгненням РФ в Україну тривають безперервно у відеоформаті.
Генштаб: за добу війська РФ завдали 4 ракетних удари і здійснили понад 40 авіанальотів
Генштаб Збройних сил України заявляє, що невдачі у просуванні в ході наземної російські військові намагаються компенсувати завданням ракетно-бомбових ударів із застосуванням як високоточної зброї, так і бомбардуванням боєприпасами невибіркової дії.
Тільки протягом поточної доби загарбники завдали чотири ракетних удари (14 ракет) і здійснили понад 40 авіаційних нальотів, додали у Генштабі.
«Загарбники знищують інфраструктуру міст, руйнують густонаселені райони з метою залякування мирного населення України і схиляння воєнно-політичного керівництва нашої держави до перемовин на умовах ворога», – йдеться в повідомленні.
У Генштабі заявили, що в 23-ю добу вторгнення РФ в Україну «головні завдання щодо розгрому угруповань ЗСУ, оточення Києва, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей і встановлення контролю над лівобережною частиною України» російськими військами не виконані.
«Частково окупанти досягли успіху у Донецькому операційному районі – тимчасово позбавили Україну виходу до Азовського моря. На підступах до Миколаєва ворог був зупинений спільними діями підрозділів Сил оборони», – йдеться в повідомленні.
«На Донецькому напрямку окупаційні війська ведуть бойові дії в районах населених пунктів Верхньоторецьке, Кримське, Авдіївка, Тарамчук. Триває блокада та спроби штурму міста-героя Маріуполя», – додали у Генштабі.
Польща на саміті НАТО запропонує створити миротворчу місію в Україні – Моравецький
Польща на наступному саміті НАТО офіційно запропонує створити миротворчу місію в Україні, заявив 18 березня прем’єр-міністр Матеуш Моравецький.
Лідер владної партії Польщі Ярослав Качинський висловив ідею створення миротворчої місії цього тижня під час поїздки до Києва.
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ раніше повідомив, що екстрений саміт НАТО пройде 24 березня. На ньому обговорюватимуть вторгнення Росії в Україну. У Білому домі заявили, що президент США Джо Байден братиме в ньому участь.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання вищого керівництва країни «закрити небо» над Україною НАТО та особисто лідери більшості західних країн відповідають відмовою.
США заборонили обслуговування 100 лайнерів, які використовує Росія
Міністерство торгівлі США заборонило обслуговування 100 комерційних і приватних літаків, які використовує Росія. Ці повітряні судна, як повідомляється на сайті відомства, після запровадження санкцій продовжували літати до Росії, порушуючи заходи щодо експортного контролю.
За повідомленням, заборона обслуговування літаків, зокрема за кордоном, передбачає фактичне припинення міжнародних рейсів із Росії цих літаках.
У Міністерстві торгівлі Сполучених Штатів наголосили, що ці дії спрямовані на ізолювання Росії й Білорусі від глобальної економіки.
«Ми публікуємо цей список, щоб попередити світ: ми не дозволимо російським і білоруським компаніям та олігархам безкарно подорожувати в порушення наших законів», – наголосила міністр торгівлі Джина Раймондо.
У списку – 33 літаки авіакомпанії «Аерофлот», а також повітряні судна Aviastar-TU, Azur Air, Nordwind, Utair і AirBridgeCargo.
Один літак належить мільярдеру Роману Абрамовичу, який підпав під санкції ЄС і Великої Британії. Раніше кілька хедж-фондів зі США заморозили активи Абрамовича, після того, як уряд Британії додав його до списку санкцій.
Мінторгівлі попередило, що особам, які порушують експортні норми, загрожують тюремні терміни, штрафи, втрати прав на експортну діяльність та інші обмеження.
США і країни Євросоюзу раніше оголосили про закриття неба для російських літаків; компанії Airbus і Boeing припинили обслуговувати літаки російських компаній і постачати запчастини до Росії; від роботи з російськими перевізниками відмовилися деякі компанії, що надають літаки в лізинг. Після цього Росавіація рекомендувала російським авіакомпаніям призупинити всі вантажні й пасажирські рейси за кордон через «високий рівень ризику затримання або арешту повітряних суден російських авіакомпаній за кордоном».
ЗСУ: 18 березня уражено 12 повітряних цілей РФ
Повітряні сили Збройних сил України 18 березня уразили 10 повітряних цілей військ Росії, ще дві цілі – «на рахунку протиповітряної оборони Сухопутних військ», повідомило командування Повітряних сил.
Загалом за добу 18 березня протиповітряною обороною знищено:
- два літаки
- три вертольоти
- три БпЛА
- чотири крилаті ракети.
За даними Генштабу ЗСУ, станом на ранок 18 березня втрати особового складу армії Росії складають понад 14 тисяч осіб. Водночас видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Росія ж вказує на значно менші втрати російських військ. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
На залізничній станції Мулярівка Петриківського району Гомельської області Білорусі розвантажують російську військову техніку: танки, бронетранспортери, самохідні артилерійські установки, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.
17 і 18 березня місцеві жителі бачили, як техніка проїжджала Петриковом. Від залізниці до міста танки та інше озброєння перевозять спеціальними вантажівками з платформами, які супроводжують поліцейські машини з проблисковими маячками й сиренами.
Тим часом, у Петрикові через Прип’ять будують понтонну переправу, через яку можна буде потрапити до Лельчицького району, що межує з Україною.
Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» (так у РФ називають війну, розв’язану в Україні) Росії в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечило участь білоруських військ у новому російському вторгненні.
Американські військові заявляли, що частина запущених Росією в Україну ракет все ж залетіла з території Білорусі.
Російська концепція геноциду по Джорджу Орвеллу: що криється за наказом Міжнародного Суду ООН
16 березня 2022 року Міжнародний Суд Організації Об’єднаних Націй (МС ООН) ухвалив рішення (наказ) щодо тимчасових заходів по справі Україна проти Російської Федерації «Щодо звинувачень у вчиненні геноциду відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього».
Спір був ініційований Україною у відповідь на Орвелівські, вигадані та необґрунтовані обвинувачення з боку Росії у геноциді. Як сказав письменник: «Коли є розрив між вашими справжніми цілями та висловленими, ви інстинктивно вдаєтеся до довгих слів і пошарпаних ідіом».
Правовою основою спору стала Конвенція про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухвалена ще у 1948 році.
Україна та РФ є сторонами Конвенції. А, відповідно до ст. ІХ Конвенції, всі спори щодо тлумачення, застосування або виконання цієї Конвенції передаються на розгляд Міжнародного Суду ООН на вимогу будь-якої сторони у спорі. Тобто, юрисдикція Суду з цих питань майже незаперечна.
Саме цією можливістю скористалася Україна, щоб розвінчати перекручене та спотворене Російською Федерацією обвинувачення у геноциді та перейти в юридичний наступ у притягненні Росії до міжнародно-правової відповідальності за порушення імперативних норм міжнародного права.
Важливим є те, що саме ці фейкові, фальшиві обвинувачення України Росія використала в якості casus belli для продовження агресивної війни проти України, яку розв’язала в 2014-му та яка набула масштабної ескалації в 2022-му році.
Читайте далі тут
LG Electronics зупиняє поставки до Росії
Південнокорейська компанія LG Electronics, що виробляє побутову техніку, зупиняє поставки в Росію. Про це йдеться у повідомленні на сайті компанії.
«Ми глибоко стурбовані здоров’ям і безпекою всіх людей, і LG зберігає відданість підтримці зусиль із надання гуманітарної допомоги», – йдеться у заяві. У компанії додали, що продовжать уважно стежити за ситуацією.
За даними Єльського університету, з початку російського вторгнення на територію України понад 400 закордонних компаній заявили про те, що обмежують або припиняють свою роботу з Росією.
В Італії арештували нерухомість російського мільярдера Мордашова
Фінансова гвардія Італії заарештувала нерухомість власника «Сєвєрсталі» Олексія Мордашова, який раніше потрапив під санкції Євросоюзу, повідомили в офісі прем’єр-міністра Маріо Драгі 18 березня.
Йдеться про «житловий комплекс нерухомості», розташований на Сардинії. Його вартість становить близько 105 мільйонів євро. Раніше в Італії було заарештовано яхту Мордашова – її вартість оцінюють у 65 млн євро.
17 березня влада Іспанії затримала яхту Crescent, яка, імовірно, належить голові «Роснєфті» Ігорю Сечину.
Раніше влада Майорки затримала яхту, що належить російському олігарху Олександру Міхєєву, і судно, що було у ремонті на верфі в Барселоні і пов’язане з головою «Ростеху» Сергієм Чемезовим.
5 березня влада Італії наклала арешт на нерухомість російського бізнесмена Алішера Усманова і телеведучого Володимира Соловйова. Йдеться про дві вілли Соловйова на озері Комо, а також про віллу Усманова на Сардинії.
Також було заарештовано яхту власника Volga Group Геннадія Тимченка і віллу в Тоскані колишнього депутата Держдуми Росії Олега Савченка.
3 березня влада Німеччини заарештувала в Гамбурзі 156-метрову яхту Алішера Усманова. Вартість яхти оцінюють у 600 мільйонів доларів.
США створили міжнародну групу для пошуку й арешту активів російської еліти на Заході. До неї увійшли представники Австралії, Великої Британії, Канади, Японії, Німеччини, Франції, Італії та Єврокомісії, повідомляє Міністерство фінансів США. Члени групи також отримали список із 50 осіб, на яких вони мають зосередити свою увагу.
Польща вдвічі збільшить чисельність армії
Польща майже вдвічі збільшить чисельність армії. Це передбачає новий закон «Про оборону вітчизни», який 18 березня підписав польський президент Анджей Дуда, повідомляє канцелярія голови держави.
Документ передбачає збільшення чисельності польської армії до 300 тисяч осіб (250 тисяч професійних військових і 50 тисяч бійців військ територіальної оборони). Наразі чисельність армії становить близько 150 тисяч осіб.
Витрати на оборону цього року становитимуть не менше ніж 2,2% від ВВП країни, а з 2023 року буде збільшено до 3% ВВП. Уряд кожні чотири роки затверджуватиме план переозброєнь на 15-річний період. Передбачено також додаткові виплати військовослужбовцям.
Дуда заявив про необхідність модернізації польської армії. Нове законодавство дозволить «розвивати збройні сили в ногу з часом і відповідно до потреб».
24 лютого, в день початку вторгнення російських військ в Україну, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак розпорядився підвищити рівень готовності окремих підрозділів польської армії.
Що буде, якщо винищувачі США чи НАТО зіткнуться із російськими літаками над Україною?
Чи можна сподіватися на запровадження безполітної зони над Україною, що припинило б бомбардування українських міст? Які перспективи надання Києву винищувачів? Що роблять США, щоб припинити широкомасштабну війну?
Про це, перебуваючи у Польщі на контрольно-пропускному пункті з Україною поблизу селища Медика, Мирослава Ґонґадзе розпитала Крістіну Квін, тимчасово повірену у справах США в Україні, передає «Голос Америки».
Читайте тут