Доступність посилання

ТОП новини
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

ОП: гуманітарними коридорами 18 березня евакуювали 9 145 людей

Гуманітарними коридорами в Україні 18 березня евакуйовано 9 145 людей, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

«4 972 жителі Маріуполя, з яких 1 124 – діти, виїхали до Запоріжжя. До Бердянська було доставлено пальне для дозаправки особистого транспорту маріупольців, які рухаються гуманітарним коридором… 500 людей забрали автобусами, що прибули до Бердянська із Запоріжжя. Завтра до Бердянська також буде направлено 10 автобусів, які забиратимуть маріупольців», – написав Тимошенко у своєму телеграмі.

Також, за його словами, з Сумщини евакуйовано 4 173 людей.

Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.

Байден попередив Сі Цзіньпіна про «наслідки» у разі допомоги Росії в її агресії проти України

Президент США Джо Байден 18 березня в телефонній розмові з президентом Китаю Сі Цзіньпіном попередив його про «наслідки» будь-якої допомоги, наданої Росії, яка вторглася в Україну, повідомляє Білий дім.

Байден і Сі провели майже двогодинну телефонну розмову, яка торкнулася України, Тайваню і двосторонніх відносин.

«Він описав наслідки в разі, якщо Китай надасть матеріальну підтримку Росії, яка здійснює жорстокі напади на українські міста і мирних жителів», – йдеться у заяві Білого дому.

Байден також «підкреслив свою підтримку дипломатичного вирішення кризи», – йдеться у заяві.

За повідомленням китайських державних ЗМІ, Сі сказав Байдену, що Пекін і Вашингтон повинні працювати разом заради миру.

«Криза в Україні – це те, чого ми не хочемо бачити», – сказав Сі Байдену, повідомляє китайська державна телекомпанія CCTV.

Сполучені Штати тиснуть на Китай, щоб він не надав Росії підтримки в її вторгненні в Україну.

Китай і Росія активізували свої двосторонні відносини в останні роки. Китай не засудив прямо вторгнення Росії в Україну, що викликало занепокоєння у Вашингтоні.

Офіційні особи США попередили, що Китай поширював дезінформацію, яку Росія може використати як привід для нападу на Україну з використанням хімічної або біологічної зброї. Є також повідомлення, що Росія звернулася до Китаю за допомогою, Росія це заперечує.

Хоча останнім часом у центрі уваги президента США домінувала війна в Україні, чиновники Білого дому кажуть, що вони не втратили з поля зору Китай – і спостерігають за тим, якими є наміри Сі.

Bellingcat опублікував мапу зруйнованих Росією цивільних об’єктів в Україні

Міжнародна розслідувальна група Bellingcat опублікувала інтерактивну карту зруйнованих через вторгнення Росії цивільних об’єктів на території України.

У Bellingcat зазначили, що до масиву даних включені тільки ті «інциденти, які були зняті на фото і відео, оприлюднених у соцмережах».

«Ймовірно, є багато інших інцидентів заподіяння шкоди цивільному населенню, які не потрапили на камеру або в соціальні мережі і тому не відображаються на нашій карті. Навіть із таким застереженням кількість інцидентів у нашому масиві даних і на карті на момент публікації вже дуже значна. Ми будемо продовжувати оновлювати наш масив даних і карту з перебігом конфлікту. Ця карта залишиться в мережі і після його закінчення», – заявили розслідувачі.

Серед зафіксованого: «влучання ракет у житлові квартали, руйнування цивільної інфраструктури, очевидна присутність постраждалих цивільних осіб або нерухомих тіл мирних жителів». На карті – кілька сотень таких випадків. На ній також вказані типи боєприпасів, які завдали шкоди цивільному населенню.

Розслідувальна група наголошує, що «документувати руйнування дуже важливо у світлі заяв російської влади, що вона не прагне атакувати мирних жителів і уникає ударів по цивільній інфраструктурі».

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

У Росії найближчим часом можуть заблокувати YouTube – ЗМІ

У Росії найближчим часом – до кінця наступного тижня – можуть заблокувати відеохостинг YouТube. Про це повідомляє російське державне агентство «РИА Новости» з посиланням на джерело, за словами якого, рішення про блокування може бути ухвалене «вже сьогодні».

YouТube – популярна платформа, що належить корпорації Google. Після початку російського вторгнення в Україну російська влада неодноразово вимагала від сервісу цензури матеріалів, які, на її думку, є недостовірними чи антиросійськими.

18 березня Роскомнагляд заявив, що зажадав від Google «у максимально короткі терміни» припинити «поширення погроз» на адресу росіян і трансляцію «антиросійських роликів» на YouТube. При цьому було сказано, що дії адміністрації хостингу «мають терористичний характер».

На думку відомства, компанія Google і Meta (материнська компанія соцмереж Facebook і Instagram, вже заблокованих у Росії) зайняли останніми тижнями «чітко виражену антиросійську позицію».

Генпрокуратура Росії раніше вимагала визнати Meta екстремістською організацією, а Facebook і Instagram було заблоковано. На YouТube ведуть стріми, окрім іншого, російські опозиційні політики й активісти, у тому числі ті, хто залишив Росію, наприклад, команда Олексія Навального.

«Жодних паперів на митниці»: Шмигаль анонсував спрощення митних процедур

Кабінет міністрів ухвалив постанову, яка передбачає спрощення розмитнення товарів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль увечері 18 березня.

Про це рішення він повідомив, перераховуючи кроки зі спрощення регуляції роботи бізнесу.

«Ми ставимо за мету створити найшвидшу митницю у світі. Жодних паперів на митниці. Без сплати ПДВ, мита та митних платежів, одразу після прийняття та набрання чинності змін до Митного та Податкового кодексів. За декларативним принципом», – сказав Шмигаль.

За його словами, ті підприємці, які захочуть залишатися на загальній системі, сплачуватимуть лише податок на додану вартість, при цьому таке оформлення не має займати більше 15 хвилин.

Читайте також: Бізнес може приймати платежі картками навіть без доступу до РРО – «Приватбанк»

«Ті, хто просто хоче вести товар в Україну без будь-якого митного оформлення, — завчасно заповнюйте ВМД-декларацію (вантажну митну декларацію – ред.) і проїжджайте. Вантажі їхатимуть через кордон без жодних перешкод», – пообіцяв голова уряду.

Шмигаль висловив сподівання, що Верховна Рада «якнайшвидше» звільнить від мита та податку на додану вартість всі товари, які сьогодні прямують до України.

Президент України Володимир Зеленський заявив 15 березня про початок в країні податкової реформи та розповів про перші її кроки.

ОП про переговори з Росією: заяви Москви – «це лише їхні запити»

Заяви російської сторони – «це лише їхні запити», які мають на меті спровокувати напругу в медіа, українські позиції є незмінними, заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, коментуючи хід переговорів української і російської делегацій щодо припинення війни.

«Статус щодо переговорів. Заяви російської сторони – це лише їхні запити. Усі заяви мають на меті, серед іншого, спровокувати напругу в медіа. Наші позиції незмінні: припинення вогню, виведення військ і жорсткі гарантії безпеки з конкретними формулами», – написав у твітері Подоляк, учасник переговорів.

Раніше голова делегації РФ, помічник президента Росії Володимир Мединський заявив, що Київ і Москва нібито «максимально зблизили позиції» на переговорах щодо питання нейтрального статусу України і відмови від її вступу до НАТО.

«Нюанси, пов’язані з тим, які гарантії безпеки отримує Україна додатково до наявних у разі відмови від вступу до блоку НАТО», – цитують Мединського російські ЗМІ.

Він також заявив, що Москва і Київ перебувають «десь на півдорозі» з питання демілітаризації України.

Раніше сьогодні радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в спільному ранковому ефірі проєктів Радіо Свобода заявив, що Росія змінює свою поведінку в переговорах щодо війни проти України.

Байден і Сі Цзіньпін провели майже двогодинну розмову про російську агресію проти України

Президент Сполучених Штатів Джо Байден провів відеорозмову з лідером Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпінем. Як повідомив Білий дім 18 березня, розмова тривала трохи менше ніж дві години.

Сторони офіційно не оприлюднили деталей розмови. Напередодні державний секретар США Ентоні Блінкен заявив на брифінгу, що Байден планує донести до Сі позицію, за якою «Китай нестиме повну відповідальність за будь-які дії, до яких вдасться на підтримку агресії Росії, і ми не вагатимемося, перш ніж змусити за це заплатити».

Також на порядку денному зустрічі мала бути економічна конкуренція між двома країнами.

Читайте також: Колективне самогубство Путіна: чи хтось підтримає воєнного злочинця?

Зокрема, інформаційна агенція Reuters із посиланням на заяву Міністерства закордонних справ Китаю заявляє, що Пекін висловив підтримку дипломатичному вирішенню російської агресії, але напряму не поклав відповідальність за повномасштабну війну на Москву.

«Українська криза – це щось, що ми не хотіли б бачити», – цитують Сі китайські державні медіа.

Згідно з позицією китайського МЗС, Сі та Байден «поділяють думку, що Китай та США повинні поважати одне одного, співіснувати в мирі та уникати конфронтації».

Білий дім анонсував розмову Джо Байдена та Сі Цзіньпіна раніше 18 березня. Сполучені Штати тиснуть на Китай, щоб він не надав Росії підтримки в її вторгненні в Україну.

Читайте також: Учнів російської школи у вірменському Гюмрі вишикували літерою Z

Китай і Росія активізували свої двосторонні відносини в останні роки. Китай не засудив прямо вторгнення Росії в Україну, що викликало занепокоєння у Вашингтоні.

Офіційні особи США попередили, що Китай поширював дезінформацію, яку Росія може використати як привід для нападу на Україну з використанням хімічної або біологічної зброї. Є також повідомлення, що Росія звернулася до Китаю за допомогою, Росія це заперечує.

Хоча останнім часом у центрі уваги президента США домінувала війна в Україні, чиновники Білого дому кажуть, що вони не втратили з поля зору Китай – і спостерігають за тим, якими є наміри Сі.

Учнів російської школи у вірменському Гюмрі вишикували літерою Z

Учні російської школи у вірменському Гюмрі чули про війну в Україні лише з новин. Вони не мають уявлення, що саме символізує літера Z, але днями їх вишикували у дворі школи у формі цієї літери, що стала символом російського вторгнення в Україну і взята на озброєння російською пропагандою. Розповідає Радіо Азатутюн.

Керівництво школи вивело учнів на вулицю, хоча температура повітря була нижче нуля. Школярів вишикували у формі літери Z, в руки їм вручили аркуші паперу із тією ж літерою Z. Школярів сфотографували і відпустили.

Більшість школярів поняття не мали, що ця літера є символом російської армії у війні проти України.

Навіщо організували такий захід у школі за тисячі кілометрів від цієї війни? Хто фотографував дітей і навіщо поширювали ці знімки, для самих дітей так і залишилося незрозуміло.

«Нам точно не сказали, що це було, але нас усіх зібрали у дворі», – у розмові з Радіо Азатутюн сказав один із учасників акції.

Російська школа №19 розташована у військовому містечку при 102-й російській військовій базі та діє у підпорядкуванні Міноборони Росії. У цей двоповерховий будинок неможливо увійти та провести зйомку без дозволу Міноборони Росії.

Дирекція школи теж відмовилася прокоментувати подію.

Більше про те, як працює російська пропаганда у Вірменії, читайте тут.

Росія зупинила навчання у школах Джанкоя заради розміщення в них своїх військових – Генштаб ЗСУ

У місті Джанкой, що в анексованому Криму, Росія зупинила навчання у загальноосвітніх навчальних закладах для розміщення у них своїх військових. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Окрім того, за даними української армії, військове керівництво Росії планує перекинути на територію України деякі підрозділи зі складу 102-ї російської військової бази, що у Вірменії.

За інформацією ЗСУ, серед російських військовослужбовців, які уже воюють на території України, нині почастішали випадки суїцидів та самокалічень.

ООН підтвердила загибель через війну в Україні щонайменше 816 людей, 1333 – поранені

Управління Верховного комісара ООН із прав людини повідомило, що з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні загинули щонайменше 816 людей, з них 59 дітей, поранені 1333 людей, зокрема 74 дитини – в основному в результаті обстрілів і авіаударів.

Це дані від 24 лютого до півночі 17 березня, які організація змогла офіційно підтвердити.

Реальні втрати є набагато вищими, наголошують в УВКПЛ.

«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари. УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, особливо на території, яка контролюється урядом, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається із затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження», – йдеться в повідомленні.

Внаслідок обстрілу російських військових під Запоріжжям загинув рятувальник, 5 травмовано

Під час ліквідації наслідків російського обстрілу 18 березня група запорізьких рятувальників потрапила під повторний обстріл. Один з них загинув, п’ятеро його колег травмовано, повідомляє головне управління ДСНС у Запорізькій області.

За повідомленням, рятувальники вранці 18 березня вирушили на ліквідацію пожежі в селі Наталівка, яка виникла внаслідок обстрілів російською армією.

Читайте також: Під Запоріжжям війська РФ обстріляли військовий полігон та завод

«Під час гасіння загоряння ворог здійснив повторний обстріл в епіцентр займання. Рятувальники опинилися у смертельній небезпеці. На жаль, внаслідок вибуху загинув наш вогнеборець – старший пожежний 4 Державної пожежно-рятувальної частини Євген Донець. Отримали поранення та травми різного ступеня важкості ще п’ятеро співробітників ДСНС, які зараз перебувають у медичних закладах», – йдеться у повідомленні ДСНС.

Зранку 18 березня російські військові обстріляли низку об’єктів, в тому числі військовий, під Запоріжжям, внаслідок чого виникла пожежа.

Фактично перші удари по цивільних об’єктах Запоріжжя війська РФ здійсниили 16 березня. Тоді постраждала інфраструктура однієї з залізничних станцій міста.

Ракетний удар по Києву: руйнування у Подільському районі столиці (фотогалерея)

Зранку Київ зазнав чергового удару російських військ – обстріляно житловий квартал у Подільському районі.

Уламки збитої ракети потрапили у п’ятиповерховий житловий будинок, загорілися три нижніх поверхи. За даними Держслужби з надзвичайних ситуацій, повідомлення про пожежу надійшло близько 8-ї години ранку, о 9:14 пожежу ліквідували.

Загалом внаслідок ракетного обстрілу у Подільському районі одна людина загинула, 19 постраждали, із них четверо дітей. Пошкоджені 6 житлових будинків, дитсадок та школа. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

Влада Києва регулярно повідомляє про обстріли столиці російською армією.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну та називає це «спеціальною операцію із демілітаризації та денацифікації».
Кремль також запевняє, що не завдає ударів по цивільних об'єктах, при цьому щодня руйнуючи житлові будинки, лікарні, школи та інфраструктуру українських міст.

Дивіться фото тут

Російські військові відпустили голову Великобурлуцької громади – голова ОВА

Селищний голова Великобурлуцької громади Віктор Терещенко, якого раніше захопили в полон російські військові знову на волі. Про це заявив голова Харківської обласної державної адміністрації Олег Синєгубов Олег Синєгубов 18 березня.

«Я щойно з ним спілкувався, він перебуває в лікарні, йому надається медична допомога наразі. Він молодець, тримається, горою стоїть за громаду, за своїх виборців. І ще раз підтверджує той факт, що ворог не пройде і ніхто ворогу не здасть жодного сантиметра нашої землі», – заявив голова ОДА.

Обставин звільнення Терещенка він не навів.

Водночас Синєгубов констатував, що російська війська не дозволили провести гуманітарну допомогу раніше погодженими зеленими коридорами до Ізюма та Вовчанська.

Читайте також: Російські війська залучили курсантів до бойових дій під Ізюмом – Арестович

«Ми вирішили зробити в населених пунктах поблизу логістичні центри з гуманітарною допомогою і після вже за допомогою волонтерів будемо розвозити й доставляти це до населених пунктів, хто цього більше за все потребує», – додав він.

Також Синєгубов повідомив про отримання обласною владою великої партії військового обладнання, яку вона планує відсортувати і передати на фронт.

Олег Синєгубов повідомив про захоплення в полон Терещенка 17 березня.

Війна Росії проти України триває 23-й день. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Читайте також: Конвеєр допомоги на передову: як працюють волонтери Кіровоградщини

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

На Запоріжжі знайшли російські вагони з металом і передали ЗСУ – голова області

На Запоріжжі волонтери знайшли два російські вагони з листовим металом та передали їх на потреби ЗСУ. Про це повідомляє голова Запорізької ОДА Олександр Старух.

За його даними, вагони належали «якомусь російському власнику», але імені власника він не назвав.

«Із цього металу повинні були робити такі штуки, які стріляють в наших солдатів. Так от, метал затримано і вилучено задля потреб оборони України!» – зазначив голова ОДА.

Зранку 18 березня російські військові обстріляли низку об’єктів, в тому числі військовий, під Запоріжжям, внаслідок чого виникла пожежа.

16 березня, вперше з початку повномасштабної війни Росії проти України, у Запоріжжі цивільні об’єкти зазнали бомбардувань.

Війна Росії проти України триває 23-й день. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Конвеєр допомоги на передову: як працюють волонтери Кіровоградщини

Волонтери Кіровоградщини з першого дня масштабного російського вторгнення «тонами відправляють на війну» гуманітарну допомогу, спорядження та техніку для військових. Кожного дня опрацьовують близько тисячі звернень, домовляються про закордонні поставки та завантажують автомобілі, що везуть їжу, ліки, амуніцію, квадрокоптери і тепловізори у місця, де тривають активні бойові дії.

У громадському просторі, де три роки проводили арт-терапії, тренінги, фестивалі, зустрічі з письменниками для ресоціалізації військових, ветеранів війни та їх рідних, зараз збирають допомогу на фронт.

Полиці, де стояли книжки про українських героїв, війну, вщент заповнені балаклавами, термобілизною, теплим одягом для захисників. На підлозі ящики з тушонкою, запаковані посилки з підписом «Волноваха, не чіпати», «Бердичів термо». А на стінах замість чергової благодійної виставки картин, великі списки з потребами і плакат з фотографіями волонтерок: «Воєнна весна 2022. Ніжні, справжні, непереможні». Вони як і у 2014 році вийшли на службу – волонтерську. Тут викладачки, директори шкіл і соціальних закладів, спортсменки, журналістки, депутатки, сомельє.

Громадський простір, як і 8 років тому перетворився у склад та штаб волонтерів громадської організації, що опікується ветеранами та їх рідними.

Далі читайте тут

День 23: оборона городов. Действия армии. Потери России

Идет 23-й день полномасштабной атаки России на Украину. Здесь мы обновляем информацию из городов Украины, чтобы вы были в курсе общей картины: какие тенденции, что делает армия, откуда проводится эвакуация, где сегодня опасно, а где атаки успешно отбили

Про головні події цього дня читайте далі тут

Російські війська залучили курсантів до бойових дій під Ізюмом – Арестович

Російські збройні сили залучили учбовий підрозділ для бойових дій під Ізюмом на Харківщині, повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович на брифінгу 18 березня.

За даними Арестовича, протягом попередньої доби російські війська в напрямках Києва, Сум, Чернігова та Харкова переважно займалися укріпленням на вже зайнятих позиціях, спробами поповнити матеріальні запаси та тактичними діями, які «своєчасно припиняються ЗСУ».

«Зона ООС і міста Маріуполь і напрямок Херсон – Миколаїв залишаються основними напрямками зосередження сил противника, хоча й там активних дій не велося – окрім міста Ізюм, де росіяни кинули в бій учбовий підрозділ Збройних сил Російської Федерації, які зазнали поразки. Частково знищені, частково – взяті в полон, частково розсіяні. Хочу зазначити, що у військовій історії, у воєнній справі, коли кидають курсантів на основні напрямки, школу молодших спеціалістів, це означає майже розгром», – прокоментував заступник голови ОП.

Він також повідомив, що Збройні сили знову завдали удару по аеродрому в Чорнобаївці, де російські війська кілька разів розміщували свої сили.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

За даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 18 березня втрати особового складу армії Росії складають приблизно 14,2 тисячі осіб. Водночас видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Росія ж вказує на значно менші втрати російських військ. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.

Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Литва, Латвія та Естонія висилають загалом 10 російських дипломатів

Міністерства закордонних справ Латвії, Литви та Естонії повідомили про висилку кількох російських дипломатів 18 березня.

МЗС Естонії заявило, що викликало російського посла в країні і вручило йому дипломатичну ноту, за якою трьох співробітників посольства з дипломатичним статусом оголосили персоною нон-ґрата.

«Заступник міністра з політичних питань Рейн Таммсаар, який вручив дипломатичну ноту послу Росії, підкреслив, що діяльність осіб, про які йдеться, порушує Віденську конвенцію про дипломатичні зносини, і тому вони повинні покинути Естонію протягом 72 годин. Усі троє прямо й активно підривають безпеку Естонії та поширюють пропаганду, що виправдовує військові дії Росії», – заявили у відомстві.

Читайте також: Україні потрібні нові формати співпраці для захисту – Зеленський на зустрічі Joint Expeditionary Force

За повідомленням, Таммсаар засвідчив готовність Таллінна й надалі використовувати всі наявні способи для підтримки України.

Про виклик посла Олексія Ісакова повідомило й МЗС Литви. Згідно з отриманою ним нотою, чотири російських дипломати оголошені персонами нон-ґрата через «діяльність, несумісну з їхнім дипломатичним статусом» і повинні залишити Литву протягом п’яти днів.

«Литва вдалася до такого кроку на знак солідарності з Україною, яка зіткнулася з безпрецедентною російською військовою агресією», – коментують у міністерстві.

Своєю чергою МЗС Латвії повідомляє, що в п’ятницю очільник відомства Едгарс Рінкевичс своїм рішенням оголосив персонами нон-ґрата трьох дипломатів російського посольства. Це рішення також пояснили діяльністю, яка «несумісна з їхнім дипломатичним статусом та завдає шкоди республіці Латвія».

«Діти – сироти». Наслідки ракетного удару по Краматорську

Російські війська завдали ракетного удару по Краматорську на Донбасі. Влучили у житловий будинок та адміністративну будівлю. Наразі відомо про двох загиблих та шістьох поранених. Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заявляв, що не завдаватиме ударів по цивільних.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

На рахунки 99,99% одержувачів пенсій зарахували кошти – Кабмін

Станом на 17 березня банки зарахували кошти на рахунки 99,99 % одержувачів пенсій. Про це повідомляє Кабінет міністрів України.

У регіонах, де проводиться виплати, доставлено 73,72% профінансованої суми, додають у відомстві.

Велика Британія виділить 100 мільйонів доларів на допомогу Україні

«Всього на виплату пенсій березня Пенсійний фонд України спрямував 47,1 мільярда гривень: 10,6 мільярда гривень – на виплату пенсій через АТ «Укрпошта», 36,5 мільярда гривень – через уповноважені банки», – пояснюють у Кабміні.

2 березня уряд України перезавантажив «гарячу лінію» 1545 для оперативного збору запитів з гуманітарних питань (зокрема, і з питань соціальних виплат та отримання пенсій).

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG