Доступність посилання

ТОП новини
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

На спецрахунку Нацбанку на підтримку Збройних сил залишається 26 мільйонів гривень

Національний банк України повідомив про стан спеціальних рахунків на підтримку армії та для гуманітарних потреб. Про це регулятор повідомив 18 березня.

Залишок коштів на спецрахунку для підтримки Збройних сил України становить близько 26 мільйон гривень, йдеться в заяві. При цьому на потреби військових центробанк вже перерахував близько 12,2 мільярда гривень, у тому числі:

  • на потреби Національної гвардії – 950 мільйонів гривень
  • на потреби Національної поліції України – 1,65 мільярда
  • для Міністерства оборони України – 8,594 мільйона
  • для Державної прикордонної служби – 980,2 мільйона

«Зокрема майже 3,6 мільярда гривень у еквіваленті надійшло з-за кордону у іноземній валюті... Кошти надходили як від громадян та підприємств в Україні, так і від міжнародної спільноти (зокрема зі США, Великобританії, Німеччини, Польщі, Швеції, Фінляндії, Китаю, Франції, Канади, Австралії та ще багатьох країн світу)», – повідомляє Нацбанк.

На рахунку Міністерства соціальної політики для гуманітарних потреб залишок становить 290 мільйонів гривень. Цими коштами розпоряджається міністерство, зазначає Нацбанк.

Читайте також: Армія РФ намагається наростити війська у напрямку на Київ – Генштаб

Національний банк України повідомив 5 березня, що на його спецрахунок для підтримки Збройних сил України загалом перерахували майже 10 мільярдів гривень в еквіваленті.

Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби армії 24 лютого. Переказати кошти за допомогою картки можна за посиланням або через банківський рахунок за реквізитами.

Росія: телетрансляція виступу Путіна на концерті на честь річниці окупації Криму перервалася

Під час виступу президента Росії Володимира Путіна на концерті в Москві на честь восьмої річниці окупації Криму та Севастополя телевізійна трансляція перервалася, повідомляє російська служба Радіо Свобода.

Концерт відбувся на стадіоні «Лужники». В рамках програми на ньому виступив Путін, який пояснив нову агресію проти України «геноцидом» жителів окупованих частин Донецької та Луганської областей з боку Києва.

Читайте також: У Криму оголосили «святкування» восьмої річниці анексії – з’їдуться прокремлівські виконавці і байкери

При цьому в своєму проміжному рішенні Міжнародний суд ООН дійшов висновку, що українська влада не вдається до геноциду окупованої частини Донбасу.

Трансляція виступу Путіна в ефірі «Росії-24» несподівано перервалася ще до завершення виступу. Замість неї включився співак Олег Газманов та промови тих, хто вже виступав на заході.

Згодом видання «Комерсант» повідомило, що Путін завершив свій виступ на стадіоні, вже не в прямому ефірі.

Приблизно через 20 хвилин «Росія-24» почав показувати виступ Путіна заново, вже без переривань. З’ясувалося, що після переривання трансляції він говорив лише близько 20 секунд. Після виступу Путіна концерт завершився.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що збій трансляції спричинив «технічний збій на сервері». Раніше він заявляв, що Путіна не буде на концерті в Москвіhttps://www.radiosvoboda.org/a/news-rosia-vystup-putina-perervavsia/31759790.html

На книжковому ярмарку у Болоньї Україна представить порожній стенд-маніфест – Інститут книги

На цьогорічному Болонському міжнародному ярмарку дитячої книжки Україна представить порожній стенд-маніфест. Про це повідомляє Український інститут книги.

«Із ним українська книжкова спільнота звертається до колег з інших країн по підтримку, аби наступного року повернутися на Болонський ярмарок зі стендом, наповненим книжками», – наголошують в Інституті книги.

Сам стенд організатори Болонського ярмарку надали цього року Україні безкоштовно, натомість Росії в участі відмовили.

«Організатори закликали видавців, що братимуть участь, привезти дитячі книжки, перекладені з української на мови світу, аби зібрати їх у межах спільної виставки. Ще одна експозиція, запланована в центральній частині ярмарку – це демонстрація 30-40 українських книжок», – повідомляє Український інститут книги.

Болонський міжнародний ярмарок дитячої книжки є провідним професійним ярмарком дитячих книг у світі. Починаючи із 1963-го, він проводиться щорічно протягом чотирьох днів у березні чи квітні у італійському місті Болонья. Цього року він триватиме з 21 по 24 березня.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

Бізнес може приймати платежі картками навіть без доступу до РРО – «Приватбанк»

Українські підприємці можуть приймати оплату банківськими картками через POS-термінали «Приватбанку» незалежно від можливості використовувати реєстратори розрахункових операцій, повідомляє пресслужба державного банку 18 березня.

«Наразі 125 тисяч POS-терміналів, встановлених «ПриватБанком», щоденно працюють. Крім того, є можливість прийому оплати за допомогою мобільного додатку «Термінал» без фізичного POS-терміналу», – йдеться в повідомленні.

За словами керівника дирекції банку по роботі з бізнес-клієнтами Євгена Заіграєва, «Приватбанк» шукає можливість встановлювати термінали чи мобільні додатки підприємцям навіть у тих регіонах, де ведуться бойові дії.

Читайте також: Поки Росія атакує Київ і Харків, у Луганську повернули гривню й розкупили крупи (рос.)

«За уточненнями, які отримав ПриватБанк від Державної податкової служби України, під час воєнного стану всі штрафні санкції за порушення законодавства з питань наявності та використання РРО скасовано», – зазначає банк.

Він також заявляє про скасування комісії для всіх інтернет-магазинів та клієнтів при безготівковій оплаті картками українських банків через сервіс Liqpay до кінця березня.

Президент України Володимир Зеленський заявив 15 березня про початок в країні податкової реформи та розповів про перші два кроки.

109 дитячих візочків – у Львові вшанували пам’ять дітей, загиблих через агресію Росії

У Львові 18 березня на площі Ринок поставили 109 дитячих візочків, які символізують число дітей, яких вбила російська армія за час вторгнення в Україну. Акція тиха і головна мета її організаторів – а це активні львів’яни – закликати світ закрити небо над Україною, передає кореспондент Радіо Свобода.

Порожніми дитячими візочками і дитячими кріслами в автомобілі львів’яни хотіли показати, що стільки дітей могли сьогодні жити і гуляти вулицями українських міст і сіл.

«Коли ми вчора друкували плакати для цієї акції, було 108 вбитих дітей. Сьогодні вже 109. 109 дитячих життів забрала війна. Ми знайшли 109 дитячих візочків, щоб побачити, скільки це – 109 дітей. Але, на жаль, вони загинули і собою прикривають небо над Україною, поки політики світу сперечаються, які запровадити санкції Росії», – каже львів’янка Світлана Блінова, мама шестирічної дівчинки.

Близько 6:30 18 березня був завданий авіаудар по Львову. Про це повідомив начальник Львівської військової адміністрації Максим Козицький.

За його словами, чотири ракети влучили в Авіаремонтний завод. Одна людина поранена, її стан середньої важкості.

Ракети були випущені з акваторії Чорного моря. Дві ракети було збито системою протиповітряної оборони України.

Жоден військовий об’єкт на Львівщині та у Львові не працює, заявив керівник військової адміністрації у Львівській області Максим Козицький.

За даними Міністерства внутрішніх справ України, від 24 лютого, коли почалася повномасштабна російська агресія, внаслідок дій російських військ загинули 109 дітей.

Від початку російського вторгнення в Києві загинули 222 людини, з них 60 цивільних – КМДА

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні були вбиті 222 людини, з них 60 – цивільні, повідомляє Київська міська державна адміністрація 18 березня.

«У Києві від початку повномасштабного вторгнення російських військ загинули 222 людини, із них 60 цивільних. Загинули, у тому числі, чотири дитини», – йдеться в даних столичної влади.

За цей час, за даними КМДА, у столиці 889 людей отримали поранення, з них 241 мирний житель, в тому числі 18 дітей, три водії швидкої допомоги та один лікар.

Крім того, у міській адміністрації зафіксували пошкодження обстрілами 36 житлових будинків, п’ять приватних будинків, шість шкіл та чотири дитячих садочки. Пошкоджено фасади, балкони та вікна в 55 будинках.

КМДА також наводить статистику народження дітей за період із 24 лютого:

«У Києві за 22 дні активного протистояння російським окупантам народилися 757 дітей. 403 хлопчики та 354 дівчинки. Серед новонароджених – 13 двієнь».

Читайте також: Армія РФ намагається наростити війська у напрямку на Київ – Генштаб

Війна Росії проти України триває 23-й день. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ.

Інформатори, шахраї, пропагандисти: СБУ розповіла про затримання за добу

За добу СБУ затримала низку російських інформаторів та пропагандистів, а також викрила шахраїв, які крали кошти з волонтерських рахунків. Про це речник відомства Артем Дехтяренко заявив 18 березня.

Згідно з повідомленням, двох чоловіків, які інформували Росію про розташування військових частин, дислокацію підрозділів Збройних сил та військової техніки, українська спецслужба затримала у Харкові та Києві.

Ще одного, який повідомляв Росії дані про місця дислокації та діяльності працівників Держприкордонслужби, СБУ виявила у Полтаві.

У Дніпропетровській області Служба безпеки викрила чотирьох чоловіків, які шукали у соцмережах рахунки для збору грошей на потреби військових, а потім зверталися до їх власників, представляючись операторами одного з відомих банків, з пропозицією переведення траншів від іноземців і в результаті переводили їх собі на картки.

У Одесі та Запоріжжі СБУ затримала трьох агітаторів, що у соцмережах поширювали проросійські наративи, фейки та дискредитували ЗСУ.

12 березня у Службі безпеки заявили, що під час розвідки в районі Новоукраїнки, взяли у полон «вагнерівця», коли він прокладав маршрут для основних сил армії РФ, які хотіли вийти на Херсон через Донецький напрямок.

Єврокомісія надасть висновок щодо членства України протягом кількох місяців – Зеленський

Європейська комісія підготує висновки щодо заявки України на вступ до Євросоюзу протягом наступних кількох місяців. Про це заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками розмови з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн.

Президент назвав розмову «предметною».

«Висновок Єврокомісії щодо заявки України на членство в ЄС буде підготовлений протягом декількох місяців. Уряду та ЄК надано доручення. Спільно рухаємося до нашої стратегічної мети», – заявив Зеленський.

Фон дер Ляйєн, коментуючи розмову, висловила думку, що «європейський шлях України розпочався».

«Такі часи вимагають далекоглядності, стійкості та витривалості, щоб робити один важкий крок за іншим. Єврокомісія рухатиметься вперед цим шляхом», – йдеться в повідомленні президентки установи.

ЄС виділить Україні 2-й транш допомоги на 300 млн євро – президентка Єврокомісії

Україна отримає другий транш макрофінансової допомоги від Євросоюзу, повідомила голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Про це вона заявила 18 березня за підсумками розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

«Я також поінформувала Президента Зеленського про виділення 2-го траншу макрофінансової допомоги Україні в розмірі близько 300 мільйонів євро. Ці гроші зараз потрібні сміливим людям України», – повідомила фон дер Ляєн.

За її словами, транш підтримає фінанси України, «оскільки ця безглузда війна все ще триває».

У ДБР прокоментували ситуацію з доплатами – кажуть: просили «не для всіх»

У Державному бюро розслідувань підтвердили інформацію про те, що директор відомства Олексій Сухачов просив у прем’єр-міністра Дениса Шмигаля додаткові грошові винагороди на час воєнного стану, але стверджують, що це прохання стосувалось лише підрозділу спецпризначення, а не працівників усього ДБР.

«Працівники підрозділу спеціального призначення ДБР від самого початку вторгнення знаходяться на передовій. Вони пліч-о-пліч з підрозділами Головного управління розвідки, Нацполіції та іншими виконують бойові завдання», – наголошують у відомстві.

У ДБР стверджують, що його підрозділи перебувають «за місцями своєї дислокації»: зокрема, центральний апарат та директор Бюро Олексій Сухачов перебуває у Києві.

«Виключенням є підрозділи регіонів, де йдуть активні бойові дії. Навіть попри це передислокація стосується переважно адміністративних відділів та працівниць жінок», – наголошують у Держбюро.

У ДБР зазначають, що під час війни Росії проти України воно займається насамперед виявленням російських ДРГ та колаборантів. За 23 дні бойових дій зареєстровало понад 120 кримінальних проваджень, кажуть у відомстві.

​«Ми спільно з колегами по правоохоронному блоку, з усім народом України робимо все можливе і неможливе задля перемоги над російським агресором», – йдеться в повідомленні ДБР.

18 березня ​видання «Українська правда» повідомило, що керівник ДБР Олексій Сухачов звернувся до прем’єра Дениса Шмигаля з проханням про додаткову винагороду у розмірі 30 тисяч гривень для рядових і начальників ДБР на час воєнного стану. При цьому, за даними журналістів, на час воєнного стану співробітників Бюро «перевели здебільшого у західні області країни».

Міжнародна організація з міграції попереджає про ризики торгівлі людьми через вторгнення РФ

Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас чоловіки, що залишаються всередині країни, також можуть стати здобиччю торговців людьми, застерігає пресслужба Міжнародної організації з міграції (МОМ).

«Ми знаємо, як швидко злочинний світ пристосовується до змін реальності, полюючи на нові жертви. Ми закликаємо українців та громадян інших країн, що залишають Україну, бути пильними й поводитися обережно під час подорожі, у новому місці перебування та вдома», – зазначив голова Представництва МОМ в Україні Ан Нгуєн.

Попри те, що випадки, пов’язані з торгівлею людьми, складно ідентифікувати під час масового переміщення людей, попередні повідомлення всередині України та за її межами свідчать про те, що торговці людьми готуються скористатися вразливістю тих, хто змушений покинути Україну.

МОМ також звертає увагу на зростання випадків роз’єднання сімей, появу дітей, які переміщуються без супроводу або зазнали роз’єднання з родичами, а також імовірність випадків сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.

Усе це створює серйозні ризики у сфері захисту, що пов’язані з торгівлею людьми, – втрата роботи і доходу, обмежені можливості забезпечити головні потреби тощо.

Звернутися на гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, що працює за підтримки МОМ, можна з 8:00 до 20:00 за номером 527 (безкоштовно з мобільних телефонів) або 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів). Особи, які перебувають за кордоном, можуть звернутися до консультантів за електронною адресою.

Згідно з даними ООН станом на 18 березня, понад 3 мільйони людей були змушені виїхати з України до сусідніх держав, включно зі 162 тисячам громадян третіх країн. Принаймні 1,9 мільйона людей зазнали переміщення всередині країни.

З-під завалів Маріупольського театру вивели 130 людей, у бомбосховищі залишається понад 1300 – Денісова

Понад 1 300 людей залишаються під завалами Маріупольського драматичного театру, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Про це вона сказала в ефірі «24 каналу» 18 березня.

«Станом на цю годину нам відомо, що просто зараз 130 людей вдалося вивести, але, за нашими даними, там ще понад 1 300 людей, які перебувають у цих підвалах, в цьому бомбосховищі. Ми молимося на те, що всі вони будуть живі, але на цей час жодної інформації про них немає», – повідомила вона.

Денісова додала, що рятувальні роботи тривають, але інших деталей наразі немає.

За даними омбудсменки, майже 70% будинків міста пошкоджені, частину з них не вдасться відновити, що свідчить про велику кількість ймовірних жертв.

«Безумовно, вся інфраструктура зруйнована, потрібно передавати гум допомогу, тому що люди сидять у підвалах 17-ту добу без їжі, без харчів, не вистачає ані хліба, нічого. Тому вкрай важливо, щоб все ж таки була домовленість передачі гуманітарної допомоги», – сказала чиновниця.

Вона також зазначила про можливість гуманітарних проблем у Лютежі та Нових Петрівцях на Київщині внаслідок обстрілів.

Лавров повторив заяву, що Росія вважатиме вантажі зі зброєю із Заходу для України «законними» для ураження цілями

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що будь-які вантажі зі зброєю, які в’їжджають в Україну з-за кордону, ідентифікуватимуться російською армією як «законні цілі» для ураження. Про це він сказав в інтерв’ю російському державному телеканалу RT (раніше Russia Today).

«Ми дуже чітко дали зрозуміти, що будь-які вантажі, які заїжджатимуть на територію України, які, як ми вважатимемо, перевозять зброю, стануть законною ціллю. Це абсолютно зрозуміло», – сказав Лавров.

Він також зазначив, що Росія не допустить, аби треті країни надіслали Україні комплекси ППО радянського чи російського виробництва.

«Хочу нагадати всім країнам, які можуть розглядати цю ідею, що радянські системи ППО та системи російського виробництва перебувають там, відповідно до міжурядових угод та контрактів, які також мають сертифікат користувача. І цей сертифікат, угода про користування, не дозволяє спрямовувати їх до третіх країни», – сказав Лавров.

Москва і раніше погрожувала, що може знищувати західні поставки військової техніки в Україну. Заступник міністра закордонних справ Сергій Рябков 12 березня теж заявив: Москва попередила США, що розглядатиме поставки західної зброї Україні як ціль.

Класичні методи дипломатії ніколи не відключили б Росію від SWIFT – Кулеба

Якби Україна застосовувала тільки інструменти класичної дипломатії, Росію не вдалося б відключити від SWIFT. Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

За його словами, у переговорах з міжнародними партнерами було два вирішальних моменти, які дозволили досягти бажаного результату.

«Перший – онлайн-включення президента Зеленського на саміт лідерів Європейського союзу, де він сказав, що, можливо, ви востаннє бачите мене живим. Це спілкування справило на них величезне враження», – зазначив очільник МЗС.

Другим вирішальним моментом, за словами Кулеби, стало вже його включення на зустріч міністрів закордонних справ Європейського союзу.

«На момент включення я знав країни, які блокують SWIFT. І довелося йти на вкрай недипломатичний, в принципі, заборонений в дипломатії прийом – це називати всіх по іменах. Причому не по іменах країн, а конкретно по прізвищах, по іменах людей... Я розумів, що або зараз, або ніколи, і тому я це зробив», – розповів Кулеба.

За його словами, цей виступ справив на міжнародних партнерів України величезне враження, а ті, чиї прізвища він публічно озвучив, почали йому писати та телефонувати: хтось – звинувачував у брехні, хтось – пояснював, чому його країна не може підтримати відключення Росії від SWIFT, а хтось – сказав, що слова Кулеби стали для нього поштовхом, щоб змінити рішення.

«Дзвінок був такий: «Дмитре, я тебе почув. Я щойно вийшов до наших ЗМІ, зробив пресконференцію і сказав, що моя країна підтримує повне відрубання Росії від SWIFT, ми за вас. Отак от ми пробили відключення російських банків від SWIFT», – зазначив Кулеба.

За його словами, ця історія стала найскладнішою за всю його кар’єру, але він задоволений результатом.

2 березня Євросоюз відключив сім російських банків від системи SWIFT. Під обмеження потрапили банки ВТБ, ВЕБ.РФ, «Промзв’язокбанк», «Відкриття» та «Росія».

Армія РФ намагається наростити війська у напрямку на Київ – Генштаб

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє 18 березня, на 23-й день масштабного вторгнення армії РФ, що війська Росії продовжують наступальну операцію про України, втім, українські війська чинять опір, завдаючи противнику значних втрат у живій силі та військовій техніці.

Українські Збройні сили додають, що армія РФ намагається вжити заходів для нарощування угруповань військ у напрямку на Київ «за рахунок переміщення незлагоджених та небоєздатних підрозділів» із Центрального та Східного військових округів.

«У зв’язку з витратою майже всього боєзапасу ракет та деяких видів боєприпасів, військово-політичним керівництвом ухвалене рішення щодо переведення підприємств російського військово-промислового комплексу, що залучені до виробництва КРМБ «Калібр» та боєприпасів до РСЗВ «Смерч», на цілодобовий режим роботи», – йдеться в повідомленні.

До того ж, кажуть в Генштабі ЗСУ, російські війська не полишають спроб оволодіти містом Ізюм на Харківщині, посилюють угруповання введенням додаткових підрозділів, здійснюють заходи з метою організації інженерного та матеріально-технічного забезпечення.

«У Луганській області ворог активізував бойові дії в районі населеного пункту Рубіжне, має частковий успіх. Продовжує здійснювати постійні обстріли незахищених об’єктів цивільної інфраструктури з метою залякування місцевого населення та обмеження дій сил оборони», – йдеться в повідомленні.

Генштаб також повідомив, що частково військам Росії вдалося зайняти населені пункти та встановити контроль над шляхами сполучення у Донецькому та Південнобузькому операційних районах.

Утім, «стратегічні завдання щодо розгрому угруповань ЗСУ, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей та встановлення контролю над лівобережною частиною України залишаються невиконаними».

Канцлер Німеччини поговорив з Путіним про Україну

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів нову телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним, повідомляє у п’ятницю пресслужба уряду Німеччини.

«У п’ятницю вранці канцлер Олаф Шольц знову зателефонував президенту Росії Володимиру Путіну. Майже годинна розмова була присвячена війні, що триває в Україні, та зусиллям щодо її припинення. Канцлер закликав президента Росії до припинення вогню, покращення гуманітарної ситуації та прогресу в пошуку дипломатичного вирішення конфлікту якомога швидше», – йдеться в повідомленні німецького уряду.

Тим часом сайт Кремля підтверджує факт бесіди з ініціативи німецької сторони.

На сайті Путіна пишуть, що «президент Росії звернув увагу на ракетні обстріли українськими силовиками житлових кварталів Донецька та Макіївки, що призвели до великих людських жертв».

«Наголошено, що російські Збройні сили роблять все можливе для збереження життя мирних громадян, у тому числі шляхом організації безпечних коридорів для виходу населення з міст у зоні бойових дій... Відзначено, що київський режим прагне всіляко затягти переговорний процес, висуваючи нові нереалістичні пропозиції. Проте російська сторона готова продовжити пошук вирішення у руслі своїх добре відомих принципових підходів», – йдеться на сайті Кремля.

17 березня, виступаючи перед німецьким парламентом президент України Володимир Зеленський поклав на Німеччину частину відповідальності за напад Росії на Україну і загибель тисяч цивільних унаслідок російської агресії. Зеленський закликав Шольца взяти лідерську роль і допомогти зупинити вторгнення Росії.

Бізнесмени-волонтери налагодили масове виробництво бронежилетів для ЗСУ

Українські виробники бронезахисту разом з бізнесменами організували на заході України масове виробництво бронежилетів для потреб військових. Потужності вже налагодженого виробництва дозволяють відшивати до 5 тисяч чохлів для бронежилетів у день. Їх будуть передавати армії безкоштовно. Про це повідомляють журналісти проєкту «Схеми» (Радіо Свобода).

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну низка бізнесменів об’єдналися та налагодили масштабне виробництво бронежилетів для бійців.

«З початку війни сотні тисяч людей вступили до лав оборони – це тероборона, це добровольці, ЗСУ, загалом сотні тисяч бійців. Запит є сотнями тисяч виробів. Це дуже термінова потреба», – зазначає директор «Харківського заводу засобів індивідуального захисту» Юрій Федоров.

Команда харківського підприємства переїхала на захід України та об’єдналася із місцевим бізнесом у «Львівський оборонний кластер» для того, щоб виготовити сотні тисяч бронежилетів для Збройних сил. На початок масового виробництва бронежилетів на відбудованому з нуля виробництві тепер чекає і Міністерство оборони України. У відомстві вже засвідчили готовність їх приймати.

Повний цикл виробництва бронежилетів для військових організували на кількох підприємствах, виробництво яких раніше не було пов’язане з війною. Зараз бізнесмени-волонтери активно шукають матеріали – тканину та бронесталь.

Окремо виробники також перевіряють броньовані пластини – ключовий елемент захисту у виробі, які пропонують волонтери-початківці. За спеціально визначеною процедурою – зокрема, прострілюють їх конкретними набоями і, таким чином, визначають стійкість.

«За тиждень було привезено матеріалів – складські запаси, якісь купувалися, якісь дарувалися, орієнтовно на 400-500 тисяч доларів. Зараз потреба є в сотнях тисяч доларів мінімум. Нам можуть донатити як громадяни, так і бізнес, також ми будемо дуже вдячні за можливість особистих контактів з іноземними компаніями, які мають на складі залишки сталі або тканини», – зазначає Юрій Федоров.

Першу партію бронежилетів вже передали на передову.

Ракетний удар по Краматорську – влада каже про 2 загиблих і 6 поранених

Російські війська завдали ракетного удару по Краматорську Донецької області, повідомив керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Зранку росіяни завдали ракетного удару по Краматорську. Влучили у житловий будинок та адміністративну будівлю», – повідомив Кириленко і додав, що наразі відомо про двох загиблих та шістьох поранених.

У поліції заявили, що злочин кваліфіковано за статтею про «Порушення законів та звичаїв війни».

Війська РФ нині обстрілюють всю територію Донеччини ти Луганщини, яка перебуває під контролем влади України.

ДПСУ про рух на кордоні: минулої доби майже 55 тисяч людей з України виїхали, понад 18 тисяч – в’їхали

У Держприкордонслужбі повідомили, що за добу 17 березня з України вибули майже 55 тисяч людей, а в’їхали до країни – понад 18 тисяч.

«Понад 33 тисячі з них перетнули кордон на українсько-польській ділянці. Наразі майже на усіх напрямках відсутні черги пішоходів і транспортних засобів. До України за минулу добу прибули понад 18 тисяч осіб. Понад 15 тисяч з них – українці, переважна більшість з яких чоловіки, що готові зі зброєю в руках захищати Батьківщину», – йдеться в повідомленні.

За даними ДПСУ, з початку російського вторгнення в Україну повернулися понад 302 тисячі громадян.

Водночас Прикордонна служба Польщі повідомляє, що станом на 18 березня кількість громадян України, які прибули до Польщі, перевищила 2 мільйони – здебільшого це жінки з дітьми.

У Криму оголосили «святкування» восьмої річниці анексії – з’їдуться прокремлівські виконавці і байкери

В окупованих Криму та Севастополі 18 березня підконтрольна Кремлю влада оголосила про «святкування» восьмої річниці російської анексії півострова.

Російський глава Севастополя Михайло Развожаєв анонсував «велику програму заходів», зокрема, концерт на підтримку війни Росії проти України.

«На концерті виступатимуть гурт «Любе», Олег та Родіон Газманови, Юлія Чичеріна та наші найкращі творчі колективи міста», – йдеться у Telegram-каналі Развожаєва.

Лідер прокремлівського байкерського клубу «Нічні вовки» Олександр Залдостанов заявив, що 18 березня організує «традиційний автомотопробіг та святкову програму на горі Гасфорта».

Раніше прессекретар російського президента Дмитро Пєсков заявив, що Володимира Путіна не буде концерті у Москві, присвяченому восьмій річниці анексії Криму, і він не поїде цими днями на анексований півострів.

Представництво президента України у Криму закликало громадян не брати участь у заходах, які організовує окупаційна російська влада на півострові, через можливі провокації.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG