Внаслідок обстрілів військами РФ Харкова одна людина загинула, є ще постраждалі – ДСНС
Внаслідок обстрілу військами Росії Харкова 18 березня були пошкоджені житлові будинки та будівля вищого навчального закладу. Одна людина загинула, одна – під завалами, крім того, ще є постраждалі, повідомляє Державна служба надзвичайних ситуацій України.
«18 березня близько 8:40 у Харкові внаслідок ворожого обстрілу зазнав сильних руйнувань шестиповерховий навчальний корпус вищого навчального закладу, а також постраждали два сусідні житлові будинки. Загинула 1 особа, 11 осіб постраждало та 1 особа перебуває під завалами», – йдеться в повідомленні.
В обох житлових будинках пожежі ліквідували, інформація уточнюється, зазначають рятувальники.
17 березня в ДСНС повідомили, що під час гасіння пожежі на території харківського ринку внаслідок артилерійського обстрілу загинув співробітник ДСНС та ще один отримав поранення.
Колаборанти на Херсонщині. Хто вони?
Хто вони, проросійські колаборанти? І як до них ставляться місцеві жителі? Хто ці люди, яких російські військові завели до адмінбудівель? Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов'я» дізнався, як російські сили після повномасштабного вторгнення в Україну намагаються окупувати владу на Херсонщині.
Житомир у руїнах: наслідки авіаударів Росії по цивільній інфраструктурі міста
Десятки жителів Житомира та області загинули від авіаударів російської армії. Зруйновані будинки, школи та інші об’єкти інфраструктури.
Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ.
Детально про наслідки обстрілів та ситуацію у Житомирі у відео Радіо Свобода.
Через ракетний удар по авіаремонтному заводу у Львові постраждала 1 людина
Через ракетний удар з повітря по авіаремонтному заводі у Львові поранень зазнала одна людина, повідомив начальник Львівської військової адміністрації Максим Козицький. За його словами, стан людини медики оцінюють як середньої тяжкості.
Посадовець підтвердив раніше озвучену інформацію, що ракети були випущені з акваторії Чорного моря – із чотирьох, що влучили в завод, – дві збили засоби ППО.
Рятувальники наразі ліквідують пожежу на території заводу.
Жоден військовий об’єкт у Львові та області не працює, заявив Козицький.
«Це удар по Львову, по гуманітарному хабу, в якому перебуває 200 тисяч переселенців, які вже раз вийшли зі свого міста. Російські окупанти не воюють з українським військом, а з дітьми і переселенцями», – прокоментував Максим Козицький.
Військова адміністрація просить не поширювати відео і фото з місць обстрілів і не нехтувати повітряною тривогою, а йти в укриття.
Під Запоріжжям війська РФ обстріляли військовий полігон та завод
Зранку 18 березня російські військові обстріляли низку об’єктів, в тому числі військовий, під Запоріжжям, внаслідок чого виникла пожежа. Про це повідомили у Запорізькій ОВА.
«У передмісті обласного центру Запоріжжя із реактивних систем залпового вогню «Смерч» російськими окупантами сьогодні, 18 березня, близько 8:00 було здійснено масовий обстріл військового полігону та одного з заводів та кар’єру, що прилягає до нього. Внаслідок чого виникла пожежа на території заводу. Масштаби руйнування та втрати встановлюються. На даний час пожежа локалізована та ліквідується силами ДСНС», – повідомив речник Запорізької ОВА Іван Арєф’єв.
Фактично перші удари по цивільних об’єктах Запоріжжя війська РФ здійснили 16 березня. Тоді постраждала інфраструктура однієї з залізничних станцій міста.
- З Маріуполя до міста Запоріжжя (Мангуш/Бердянськ – Токмак – Василівка – Кам'янське – Запоріжжя) – з обов'язковим розмінуванням по всьому маршруту. По маршруту до Запоріжжя слідують також приватні автомобілі мешканців Маріуполя;
- Гуманітарний вантаж (продукти та медикаменти) для Балаклії Харківської області (Харків – Чугуїв – Малинівка – Волохів яр – Балаклія);
- Два гуманітарні вантажі для Ізюма Харківської області (Харків, Чугуїв, Малинівка, Ізюм) та (Слов’янськ – Краснопілля – Кам’янка – Ізюм);
- З міста Тростянець Сумської області у напрямку міста Полтава (Тростянець, Суми, Голубівка, Вільшана, Недригайлів, Коровинці, Ромни, Андріяшівка, Лохвиця, Лубни, Полтава);
- Із селища Велика Писарівка Сумської області у напрямку міста Полтава (Велика Писарівка, Охтирка, Хухра, Котельва, Полтава);
- Із селища Краснопілля Сумської області у напрямку міста Полтава (Краснопілля, Верхня Сироватка, Суми, Голубівка, Вільшана, Недригайлів, Коровинці, Ромни, Андріяшівка, Лохвиця, Лубни, Полтава);
- З Сум у напрямку міста Полтава (Суми, Голубівка, Вільшана, Недригайлів, Коровинці, Ромни, Андріяшівка, Лохвиця, Лубни, Полтава);
- З Лебедина Сумської області у напрямку міста Полтава (Лебедин, Штепівка, Недригайлів, Коровинці, Ромни, Андріяшівка, Лохвиця, Лубни, Полтава);
- З Конотопа Сумської області у напрямку міста Полтава (Конотоп, Шевченкове, Хмелів, Ромни, Андріяшівка, Лохвиця, Лубни, Полтава).
Українська влада щоденно намагається вивезти з охоплених бойовими діями районів мирне населення та завезти туди речі першої необхідності і продовольство. Російська сторона неодноразово зривала евакуацію цивільних, обстрілюючи маршрути, за якими мали вивозити людей. При цьому Росія звинувачувала у зриві евакуації українську сторону.
Австралія заявила про нові санкції проти Росії
Влада Австралії заявила 18 березня про запровадження країною нових санкцій щодо ще 11 російських банків та державних структур, які управляють суверенним боргом Росії. В оновлений список санкцій увійшли російський Фонд національного добробуту (російською – ФНБ) і Міністерство фінансів Росії.
Під санкції також потрапили «Сбербанк», «Газпромбанк», ВЭБ, ВТБ, «Россельхозбанк», «Совкомбанк», «Новикомбанк», «Альфа-банк» та «Московський кредитний банк».
Серед іншого, Австралія розширила список фізосіб, до яких будуть застосовуватись фінансові санкції та заборони на поїздки. Тепер до цього списку увійшли Олег Дерипаска та Віктор Вексельберг.
Крім того, набув чинності перший пакет санкцій Нової Зеландії щодо Росії. Обмеження запроваджуються проти президента РФ Володимира Путіна, прем’єра Михайла Мішустіна, голови МЗС РФ Сергія Лаврова, очільника Міноборони РФ Сергія Шойгу, інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки»,
До списку санкцій потрапили також голова МВС Володимир Колокольцев, директор ФСБ Росії Олександр Бортников, спікерка Ради федерації Валентина Матвієнко, спікер Держдуми В’ячеслав Володін, керівник адміністрації президента РФ Антон Вайно, секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев, заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв, директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін.
Санкції передбачають заморожування активів та заборону на поїздки.
Крім того, санкційні заходи застосовуються до 19 організацій, у тому числі до «Промсвязьбанку». Під санкціями опинилися АТ «Науково-виробнича корпорація УралВагонЗавод», «558 Авіаційний ремонтний завод» та компанія «Інтеграл», а також АТ «Концерн ВКО «Алмаз-Антей».
Також набула чинності заборона на поїздки щодо 364 політичних діячів, військовослужбовців та журналістів.
Дещо раніше цього дня стало відомо про запровадження нових санкцій щодо 15 приватних осіб, а також 9 компаній та організацій із Росії урядом Японії. До нового списку увійшли, зокрема, речниця МЗС Росії Марія Захарова, восьмеро заступників міністра оборони Росії, «Рособоронекспорт», «Вертольоти Росії» та Об’єднана авіабудівна корпорація. Японія перед цим вже кілька разів вже запроваджувала санкції проти громадян та компаній Росії.
ДСНС: через потрапляння залишків збитої ракети у будинок на Подолі 1 людина загинула, 4 – травмовані
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій повідомили, що в результаті потрапляння залишків збитої ракети у п’ятиповерховий житловий будинок в Подільському районі Києва одна людина загинула і ще четверо зазнали травм.
Повідомлення про пожежу надійшло близько 8-ї години ранку, уточнили рятувальники. Загоряння в п’ятиповерхівці сталося з 1 по 3 поверхи.
«За попередньою інформацією, врятовано 12 осіб, евакуйовано 98 осіб, травмовано 4 особи. На жаль, 1 людина загинула. О 09:14 пожежу, що сталася внаслідок потрапляння залишків збитої ракети у житловий будинок у Подільському районі, ліквідовано», – повідомили рятувальники.
Генштаб ЗСУ каже, що втрати особового складу РФ у війні проти України перевищили 14 тисяч
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 18 березня, на 23-й день повномасштабного російського вторгнення:
- особовий склад – близько 14,2 тисячі осіб,
- 450 танків,
- 1448 бойових броньованих машин,
- 205 артсистем,
- 72 реактивні системи залпового вогню,
- 43 засобів протиповітряної оборони,
- 93 літаки,
- 112 гелікоптерів,
- 879 автомобілів,
- 3 кораблі,
- 60 цистерн із паливно-мастильними матеріалами,
- 12 безпілотних літальних апаратів,
- 11 одиниць спецтехніки
Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій, зазначає Генштаб.
Напередодні видання The New York Times повідомило, що, за оцінками американської розвідки, від початку російського вторгнення в Україну загинули понад 7 тисяч російських військових. Це більше, ніж кількість американських військових, які були вбиті протягом 20 років в Іраку та Афганістані разом узятих.
Масштабна війна Росії проти України триває 23-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». І хоча Україна та Захід заявляють про суттєві втрати РФ у війні проти України, Росія називає значно менші втрати російських військ. Востаннє свої дані Міноборони Росії оприлюднювало 2 березня, визнавши втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Росія змінює поведінку в переговорах щодо війни проти України – Подоляк
Росія змінює свою поведінку в переговорах щодо війни проти України, заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в спільному ранковому ефірі проєктів Радіо Свобода.
«Запитові позиції, з якими Росія заходила в ці переговори, були взагалі ультимативні і недоречні для України. Сьогодні ми маємо трохи іншу картину: ці переговори йдуть більш-менш конструктивно. Ну, як конструктивно: представники Росії досі перебувають в ілюзіях, що вони – впливова країна і десь перемагає та має диктувати нові правила глобальної поведінки. Однак потроху вони цих ілюзій позбавляються і починають реалістичніше дивитися на оточуючий світ», – сказав Подоляк.
Він відзначив деякі позитивні моменти у преговорах з РФ.
«Оптимізм виходить з того, що ми бачимо, як вони реагують на наші пропозиції: як ми бачимо припинення вогню, відвід російських військ, врегулювання в цілому. Якщо перші пару тижнів вони відмовлялись категорично будь-що обговорювати, то зараз вони слухають аргументи, з чимось погоджуються, з чимось ні, висувають зустрічні аргументи, й певні компромісні позиції ми знаходимо. Я не думаю, що вони (Росія – ред.) можуть витягнути війну місяць, два, три – ресурсів нема», – додав представник ОПУ.
На запитання, чи обговорюється позаблоковий статус у цих переговорах, Подоляк зазначив: «Обговорюється ключове для нас – гарантії безпеки. Це може бути будь-яка конструкція, де будуть конкретні гарантії безпеки. Щоб ми не залишалися один на один, й перші тижні взагалі не отримували фінансової і консультативної допомоги, а щоб, якщо у нас війна, поруч стояли країни, які безумовно будуть надавати нам військову допомогу. Це може бути будь-який блок, в якому брали б участь потужні армії, щоб Україні не була один на один», – відповів він.
Військові кажуть, що по Львову було випущено 6 крилатих ракет із підводного човна у Чорному морі
Повітряне командування «Захід» Повітряних сил ЗСУ повідомляє, що по Львову у п’ятницю було випущено шість крилатих ракет із підводного човна у Чорному морі.
«За попередніми даними, було випущено 6 крилатих ракет, можливо Х-555, з підводного човна в акваторії Чорного моря», – йдеться у повідомленні командування в фейсбуці.
За даними військових, дві ракети були знищені у повітрі засобами зенітних ракетних військ повітряного командування «Захід».
Як повідомив мер Львова Андрій Садовий, що сьогоднішні ранкові удари припали на авівремонтний завод, активну роботу якого було завчасно зупинено. Про жертви не повідомляється. Садовий також зазначав, що у будівлях АТП-1 у Львові пошкоджені вікна.
Про авіаудари в районі аеропорту у Львові стало відомо сьогодні, близько 6:30 ранку.
У Києві зазнав обстрілу житловий квартал на Подолі – КМДА
Київ зазнав чергового удару російських військ – обстріляно житловий квартал у Подільському районі, повідомив у п’ятницю перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«На місці вже працюють рятувальники та медики. Характер, кількість пошкоджень житлових будинків та кількість постраждалих уточнюється», – сказав Поворозник.
Інформації від столичного управління ДСНС наразі немає.
Водночас радник голови МВС Антон Геращенко повідомив у Telegram про ракетний удар на Виноградарі.
Земфіра випустила кліп «Не стріляйте» з кадрами війни в Україні
Російська співачка Земфіра випустила кліп, що містить кадри війни в Україні та затримання антивоєнних демонстрантів у Росії. У пісні є слова «не стріляйте» та «не мовчіть».
Російська служба Радіо Свобода повідомляє, що співачка після початку широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну виїхала з Росії.
З офіційного Youtube-каналу Земфіри видалені всі кліпи та інші відео, крім двох – «Не стріляйте» і записаної у 2008 році кавер-версії пісні українського рок-гурту «Океан Ельзи» «Вiдпусти».
У попередні роки СБУ неодноразово забороняла в’їзд до країни російським артистам, яких Київ вважав загрозою державній безпеці. Серед них була і Земфіра.
Садовий уточнив, що ракети вдарили по авіаремонтному заводу у Львові, попередньо – без жертв
Мер Львова Андрій Садовий уточнив, що сьогоднішні ранкові удари припали на авівремонтний завод.
«Кілька ракет вдарили по авіаремонтному заводу. Від ударів його будівлі знищено. Активну роботу заводу було завчасно зупинено, тому наразі людських жертв немає. На місці працюють рятувальники та відповідні комунальні служби», – повідомив Садовий у Telegram.
Раніше він також зазначав, що у будівлях АТП-1 пошкоджені вікна.
Про авіаудари в районі аеропорту у Львові стало відомо сьогодні, близько 6:30 ранку.
Раніше, в ніч на 13 березня, російські війська випустили 30 ракет по Яворівському полігоні – 35 людей загинули і 134 були поранені, як військові, так і цивільні.
Вранці у Львові прогриміли вибухи – МВС
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що вранці у Львові прогриміли кілька вибухів.
«У Львові близько 6:30 прогриміли вибухи, видно загоорання на околиці міста», – повідомив він у Telegram.
Перед тим у місті була оголошена тривога. Городяни і користувачі мереж, багато з яких нині евакуювалися до Львова, також повідомили, що чули вранці вибухи.
Мер Львова Андрій Садовий уточнив у Telegram: «Рашистські ракети вдарили по території в районі Львівського аеропорту. Поки в режимі реального часу не можу називати адресу, але це точно не аеропорт. У будівлях нашого АТП-1 пошкоджені вікна. Ситуація на місці уточнюється і буде опублікована згодом».
Понад 20 житлових будинків та об’єктів інфраструктури війська РФ зруйнували в Сєвєродонецьку та Рубіжному Луганської області за минулу ніч, повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.
За його словами, працювала російська артилерія і системи залпового вогню.
«За декілька тижнів росіяни перетворили ці два затишні, сповнені студентської молоді, міста майже на руїни. Ці нелюді відкривають вогонь по домівках та об’єктах забезпечення життєдіяльності. Так враження, що їм не потрібні населені пункти, ціль росіян – спустошити Сєвєродонецьк, Рубіжне та наші інші міста. Вони роблять все, щоб у місцевих жителів не залишилось житла та комунікацій», – повідомив Гайдай.
Він уточнив, що ввечері загарбники обстріляли «Градами» старі райони Сєвєродонецька, внаслідок чого пошкоджено або зруйновано шість інфраструктурних об’єктів, два будинки, гаражі.
«На жаль, ми вже маємо двох загиблих та чотирьох поранених. В деяких домах поблизу обстрілів відсутні газ та вода – намагатимемось полагодити якомога швидше. Однак людські життя вже не повернеш», – сказав Гайдай.
Складна ситуація і в Рубіжному – за ніч сталося займання десятьох будинків та магазину, є двоє поранених.
«О 5-й ранку росіяни знов відкрили вогонь по Сєвєродонецьку, Кремінній, Привіллю. Кількість жертв і руйнувань уточнюється», – зазначив посадовець.
Війська РФ нині обстрілюють всю територію Луганщини, яка перебуває під контролем влади України.
12 березня голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що на сьогодні окупованими є 70% території Луганської області.
Генштаб ЗСУ надав зведену інформацію на початку 23-ї доби війни РФ проти України
Генеральний штаб Збройних сил України на початку 23-ї доби російського вторгнення повідомив, що українські військові напередодні продовжували завдати «нищівних ударів» по угрупованнях російських військ, що намагаються закріпитися та утримувати захоплені оборонні рубежі.
«Протягом доби українськими захисниками та захисницями було частково знищено і зупинено просування вглиб території України підрозділів зі складу 437-го навчального полку та 26-го танкового полку збройних сил Російської Федерації, втрати ворога уточнюються. Також, за попередню добу, бомбардувальною і штурмовою авіацією Повітряних сил ЗСУ було завдано потужних ударів по колонах військової техніки противника. Зенітними ракетними військами та винищувальною авіацією було уражено 14 повітряних цілей ворога (7 літаків, вертоліт, 3 БПЛА та 3 крилаті ракети)», – йдеться в повідомленні.
За даними ЗСУ, командування збройних сил РФ проводить приховану мобілізацію, залучає так званих «добровольців», строковиків та курсантів, а також найманців з Сирії.
«На окремих тимчасово зайнятих територіях російські окупанти намагаються створити собі показовий позитивний імідж, роздаючи продовольчі товари цивільному населенню. Водночас, проводять активний пошук та затримання проукраїнських активістів, держслужбовців, учасників АТО/ООС та членів їхніх сімей, а також інших громадян, які можуть організувати спротив окупації. Ворог продовжує нести втрати», – підсумовує Генштаб.
Уряд Японії запровадив нові санкції щодо приватних осіб та компаній із Росії
Як повідомило МЗС Японії, нові санкції стосуються 15 приватних осіб, дев’яти компаній та організацій.
До нового списку увійшли, зокрема, речниця МЗС Росії Марія Захарова, восьмеро заступників міністра оборони Росії, «Рособоронекспорт», «Вертольоти Росії» та Об’єднана авіабудівна корпорація.
«Укрзалізниця» повідомила про додаткові евакуаційні рейси на 18 березня
«Укрзалізниця» повідомила, що на 18 березня призначено додаткові евакуаційні рейси з Києва, Харкова, Дніпра, Краматорська, Кривого Рогу і Запоріжжя.
Київ (Дарниця):
1:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Харків;
8:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Львів;
17:00 – Інтерсіті+ Дарниця – Львів.
Харків:
8:00 – Інтерсіті+ Харків – Львів;
9:40 – №229/230 Харків – Ужгород;
13:00 – №239/240 Харків – Львів.
Дніпро:
17:00 – №503/504 Дніпро – Вінниця;
20:00 – №226/225 Дніпро – Чоп.
Краматорськ:
13:00 – №277/278 Краматорськ – Львів;
16:00 – №279/280 Краматорськ – Львів.
Кривий Ріг:
11:00 – №219/220 Кривий Ріг – Ужгород.
Запоріжжя:
10:00 – №902/901 Запоріжжя – Чоп.
Додаткові рейси також відправляться з Одеси до Ужгорода о 22:32, з Києва до Хелма о 19:13.
Повідомляється, що «Укрзалізниця» оновила чат-бот у Viber, Telegram, Facebook Messenger та Apple Messages з інформацію стосовно рейсів та відповіді на ключові питання щодо евакуації.
Як повідомляв раніше перевізник, евакуаційні рейси – безкоштовні.
«Сім годин із мішком на голові»: мер Мелітополя розповів подробиці про полон і обмін
Звільнений із полону російських військ мер Мелітополя Іван Федоров розповів, що у полоні зазнав психологічного тиску, і повідомив про дві спроби обміну.
«Минало досить хвилююче, бо це була друга спроба обміну. Перша спроба обміну була невдалою, вона проходила у понеділок, мене возили понад сім годин у машині, після чого повідомили про те, що обмін не відбудеться. Повернули назад у камеру… Це досить важке випробування, коли сім годин тебе возять із мішком на голові, не розуміючи, де, куди, ті особи, які тебе возять, ти їм абсолютно не довіряєш. Ще добу, півтори доби я перебував у камері», – сказав Федоров в інтерв’ю телеканалу «Настоящее время», створеному Радіо Свобода за участю «Голосу Америки».
Друга спроба обміну, за його словами, «також була досить складною», але успішною.
Федоров також повідомив, що в полоні його не били, що він пов’язує з розголосом справи, проте тиснули психологічно.
«Коли від мене треба було щось отримати, часом було п’ять, шість, сім військових навколо мене було зі зброєю. Вони мене руками не чіпали, але повірте, що сім людей зі зброєю, які перебувають поруч, достатньо, щоб переконливо довести свою позицію. Або в сусідній камері когось катували – і були чутні ті крики, які точно психологічно тиснуть так, що це абсолютно точно можна порівняти з тиском, тортурами і так далі. Тому всі ці шість днів були досить тяжкі», – сказав мер.
Він уточнив, що утримували його у СІЗО міста Мелітополя.
«Зараз я перебуваю в Києві, сьогодні я мав зустріч із президентом Зеленським, після цього ми обговорили всю поточну ситуацію, перспективи розвитку ситуації, і вже завтра я буду на території Запорізької області. Є певний план дій, який я за дорученням президента маю виконувати», – додав Федоров.