Зеленський озвучив пріоритети на переговорах із Росією
Президент України Володимир Зеленський заявив, що переговори із делегацією Росії щодо завершення війни тривають.
«Переговори тривають. Переговори заради України. Мої пріоритети на переговорах абсолютно зрозумілі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності, реальні гарантії для нашої країни, реальний захист для нашої країни», – сказав Зеленський у зверненні в ніч на 17 березня.
13 березня радник голови Офісу президент Михайло Подоляк заявив, що «Росія починає конструктивно розмовляти, думаю, що на якісь конкретні результати ми вийдемо буквально в лічені дні».
Член делегації Росії на переговорах Леонід Слуцький того дня також висловив сподівання, що прогрес у переговорах з українською делегацією переросте у підписання документів.
12 березня радник голови ОП повідомив, що переговори з російською делегацією у зв’язку з вторгненням РФ в Україну тривають безперервно у відеоформаті.
«Самопал, але працює»: зброю з БТРів РФ переробляють для українських військових у Києві (відео)
Київ: автомайстерня перейшла від ремонту та обслуговування автомобілів до адаптації трофейної російської зброї для українських військових, які захищають столицю.
ЗСУ і ТрО зняли велику кількість російських великокаліберних кулеметів та іншої зброї з десятків БТРів Росії, знищених за три тижні війни Росії проти України, яку Кремль називає «спеціальною військовою операцією». Але зняття російських кріплень та адаптація їх для використання українськими військовими потребує досвіду механіків-фахівців. (Відео Reuters)
Російські військові обстріляли Сарни на Рівненщині – місцева влада
Російські військові випустили ракети по Сарнах Рівненської області, повідомив мер міста Руслан Серпенінов. За попередніми даними, жертв немає, додав він.
Голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що удар був завданий по одному з військових інфраструктурних об’єктів у Сарнах. Він також повідомив, що жертв і постраждалих немає.
Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Медик-волонтерка Юлія Паєвська (Тайра) потрапила в полон – волонтери, депутатка
Юлія Паєвська не є військовослужбовцем, вона – волонтер-медик і, відповідно, підпадає під захист міжнародного гуманітарного права»
Медик-волонтерка Юлія Паєвська (Тайра) і її водій потрапили в полон до російських військ 16 березня в Маріуполі. Про це повідомляють волонтерка Наталія Воронкова, народна депутатка від «ЄС» Іванна-Климпуш-Цинцадзе, а також партія «Демократична сокира», в якій Паєвська є уповноваженою з питань реабілітації учасників бойових дій.
«Це жінка-легенда, яка всі ці роки була на передовій, рятуючи життя. Людина, яка завжди заряджає оптимізмом і веде за собою. Маємо докласти всіх зусиль, аби звільнити її», – написала Климпуш-Цинцадзе у фейсбуці.
«Тайра разом з іншими волонтерами тижнями рятувала цивільне населення, дітей, жінок і поранених у Маріуполі під обстрілами», – повідомили у «Демсокирі».
Там також додали, що Юлія Паєвська має інвалідність і проблеми зі здоров’ям. «Тому просимо забезпечити доступ до неї відповідних міжнародних організацій, які зможуть переконатися, що умови перебування в полоні не становлять смертельної загрози її життю. Юлія Паєвська не є військовослужбовцем, вона – волонтер-медик і, відповідно, підпадає під захист міжнародного гуманітарного права», – наголосили у партії.
«Волонтерська спільнота звертається до української влади та до міжнародної спільноти з проханням негайно звернути увагу на злочини і порушення міжнародного права, а також терміново вимагати від Російської Федерації підтвердити, що Тайра жива, та звільнити її», – додали у «Демсокирі».
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ.
Колективне самогубство Путіна: чи хтось підтримає воєнного злочинця?
Другий, він же четвертий, він же «вічний» і, хочеться вірити, останній президент Росії – Путін, вирішив вчинити колективне самогубство.
В історії тоталітарних сект відомі випадки, коли «пастор» повністю зомбує членів секти, використовуючи різні засоби і технології нейролінгвістичного програмування, а потім дає команду на самознищення.
Росія має всі ознаки тоталітарної секти, коли навіть люди з освітою, вчені, письменники, артисти припиняють сприймати реальність такою, яка вона є, не вірять ні свідкам, ні об’єктивним джерелам інформації, а тільки слову «пастора».
- Як інакше можна пояснити, що 58% росіян підтримують геноцид по відношенню до українців?
- Яким чином у цивілізованому суспільстві могло з’явитися звернення 250 ректорів російських університетів на підтримку Путіна?
- Чим керувалися російські літератори, ставлячи підписи під аналогічним зверненням? Їх підписи зайняли 20 сторінок.
- Студенти, зігуюча молодь, спортсмени з літерою Z на грудях – що це?
Росія – це тоталітарна секта з усіма ознаками нацизму в якості ідеології.
Почавши війну проти України, володар Кремля і підземного бункера прийняв рішення за всіх членів його секти.
«Пастору» все рівно, він, очевидно, хворий і доживає свій час. Доля «пастви» не варта уваги, але тут йдеться не тільки про його внутрішню «паству».
Далі читайте тут
ЗСУ: українська ППО 16 березня знищила щонайменше 10 літаків і гелікоптерів військ РФ
Протиповітряна оборона України за добу 16 березня знищила щонайменше 10 повітряних цілей військ Росії, повідомило командування Повітряних сил ЗСУ.
«Протиповітряною обороною знищено три російські винищувачі Су-30см, один винищувач бомбардувальник Су-34, один літак не встановленого типу, два вертольоти і один БпЛА оперативно-тактичного рівня. Крім того, протиповітряна оборона Сухопутних військ звітує про ще один збитий винищувач бомбардувальник Су-34 і вертоліт Ка-52 на північному та південному напрямку відповідно», – йдеться в повідомленні.
За даними Генерального штабу Збройних сил України, орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 16 березня, на 21-й день повномасштабного російського вторгнення становлять: особовий склад – понад 13 800 осіб, 430 танків, 1375 бойових броньованих машин.
Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні, і оприлюднювала ці дані лише один раз – 2 березня. На той момент Міноборони РФ визнало втрату 498 солдатів.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії Росії в Україні наразі немає.
Байден назвав Путіна «воєнним злочинцем»
Президент США Джо Байден вперше назвав російського президента Володимира Путіна «воєнним злочинцем» через вторгнення в Україну.
«Я думаю, що він воєнний злочинець», – сказав Байден журналістам 16 березня.
Адміністрація США досі уникала використання цієї фрази навіть на прямі запитання.
Речниця Білого дому Джен Псакі сказала, що Байден «говорив від серця» після того, як побачив по телебаченню зображення «варварських дій жорстокого диктатора під час його вторгнення в іншу країну».
У відповідь на коментар Байдена речник Кремля Дмитро Пєсков назвав цю заяву «неприйнятною і непростимою риторикою», повідомило російське державне агентство ТАСС.
У березні минулого року Байден заявив, що вважає Путіна «вбивцею», що спричинило дипломатичний конфлікт, який призвів до того, що Москва відкликала свого посла у Вашингтоні для консультацій.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заперечує напади на цивільних, незважаючи на численні докази протилежного, задокументовані ЗМІ.
Російські військові обстріляли приватні будинки в Києві – Кличко
Російські військові 16 березня обстріляли кілька приватних будинків у Подільському районі Києва, внаслідок чого пошкоджений газопровід низького тиску, повідомив мер столиці Віталій Кличко. Постраждалих не виявили, додав міський голова.
«Увечері ворог знову обстрілював Київ. Снаряди потрапили в кілька приватних будинків у Подільському районі. На місці працюють рятувальники і медики. Загоряння локалізоване, але роботи з ліквідації наслідків пожежі тривають. На даний момент постраждалих не виявили. Пошкоджений також газопровід низького тиску. Аварію ліквідовують фахівці газової служби», – написав Кличко у телеграмі.
У Києві нині діє посилена комендантська година, яка розпочалася 15 березня о 20:00, та триватиме до 7:00 17 березня.
Вранці 16 березня внаслідок потрапляння уламків випущеного російськими військами снаряду у житловий будинок в Шевченківському районі Києва, стався обвал будинку на 12-му та технічному поверхах, а також частково пошкоджено сусідній 9-поверховий будинок. За попередніми даними, дві людини постраждали. Рятувальники евакуювали майже 4 десятки людей.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заявляв, що не завдаватиме ударів по цивільних.
Сім’ї викраденого журналіста з Каховки Батуріна сказали, коли його відпустять
Сестра викраденого українського журналіста з Каховки Олега Батуріна Ольга повідомила проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я», що сім’я отримала нові дані про брата.
«Коли в понеділок зранку мої батьки, дружина Сергія Цигіпи (викрадений активіст із Нової Каховки – ред.) були біля комендатури, їм повідомили про те, що таких людей у Новій Каховці не перебувало і не перебуває на цей час. Що таких, як вони, везуть одразу в місто Херсон. На питання, де вони перебувають у Херсоні, відповіді нам не було дано», – розповіла Ольга.
За її словами, сім’ю запевнили, що з її братом та активістом Цигіпою «все гаразд».
«Вони живі, нагодовані, в них є, що пити і їм не сумно. Дозволили передати передачу. У вівторок зранку мої батьки її передали. Ми не знаємо, чи потрапила вона до мого брата. На жаль. На питання, коли відпустять наших, була відповідь, «їх відпустять тоді, коли треба буде», – сказала жінка.
Вона додала, що порозмовляти з Олегом Батуріним немає можливості, тому що «їм заборонені телефонні дзвінки».
«На даний момент більше у нас інформації немає, тому що зв’язок із довіреною особою був втрачений вчора ввечері», – додала Ольга.
ЄСПЛ зупинив розгляд усіх справ проти Росії
Європейський суд із прав людини призупинив розгляд усіх справ проти Росії і не розглядатиме заяв від російських громадян. Це зроблено до оцінки судом правових наслідків виключення Росії із Ради Європи.
Росію виключили із Ради Європи 16 березня. Передбачалося, що ЄСПЛ не прийматиме скарги на країну, подані за порушення Європейської конвенції про права людини, вчинені після цієї дати. Якби Росія сама вийшла з Ради, юрисдикція суду поширювалася б на неї до 1 січня 2023 року.
Напередодні за виключення Росії проголосувала Парламентська асамблея Ради Європи через її війну в Україні.
В інтерв’ю російському РБК 16 березня міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва працює над тим, щоб вихід із Ради Європи та з Європейської конвенції з прав людини не позначився на правах її громадян. Голова комітету Ради федерації РФ із конституційного законодавства Андрій Клішас закликав громадян активніше звертатися за захистом своїх прав до російських судів, цитує його державне агентство ТАСС.
«Прозрінь» недостатньо»: Резніков звернувся до відомих росіян, які засудили агресію проти України
Міністр оборони Олексій Резніков 16 березня публічно звернувся до публічних осіб у Росії, які після початку повномасштабної агресії засудили дії Кремля.
«Звертаюся до тих громадян Росії, особливо – до публічних осіб, які несподівано «прозріли». Вам не хочеться асоціюватися з людожерським режимом, який вас влаштовував, але зараз зірвався з ланцюга. Розумію», – визнав міністр.
Втім, він вказав на те, що російська агресія почалася з окупації Криму у 2014 році, а не 20 днів тому.
«Ви могли про це забути, але ми ж все пам’ятаємо. Жоден українець більше не повірить вам на слово. Ніколи. Ніхто не повірить, що ви «не знали» або що «вас обманули». Ніхто. «Прозрінь» недостатньо». Якщо хочете пом’якшити свою провину, необхідно діяльне каяття», – стверджує Резніков.
Він закликав росіян до активного спротиву «військовій авантюрі» на вуличних акціях, назвавши це спосіб «змінити своє місце в переліку воєнних злочинців».
«Не імітуйте. Дійте», – порадив голова Міноборони.
Читайте також: У МЗС закликали світ посилити санкції проти РФ після удару по будівлі театру в Маріуполі
Редакторка російського державного Першого каналу Марина Овсяннікова 14 березня з’явилася в прямому ефірі каналу з плакатом, на якому було написано «Зупиніть війну. Не вірте пропаганді. Тут вам брешуть». Перед цим Овсяннікова записала звернення, в якому висловила жаль через те, що допомагала російській пропаганді.
Окремі публічні діячі, зокрема, президент України Володимир Зеленський, схвально відгукнулися про вчинок Овсяннікової. Натомість чимало користувачів соціальних мереж розкритикували її за багаторічну роботу на російському державному каналі до моменту акції. Окремі коментатори також висловлювали припущення, що виступ Овсяннікової міг бути постановочним.
Швейцарський інтернет-банк допомагає громадянам РФ обходити санкції – «Схеми»
Швейцарський інтернет-банк Dukascopy Bank дозволяє громадянам Російської Федерації відкривати мультивалютний рахунок, який, в тому числі, дає доступ до пластикових чи віртуальних карток міжнародних платіжних систем Visa/Mastercard. Замовивши таку картку, обіцяють у банку, можна «сплачувати товари та послуги усюди, де приймаються Visa/Mastercard». Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода).
Раніше повідомлялося, що картки платіжних систем Visa/Mastercard, випущені російськими банками, не працюватимуть для оплати за кордоном, у тому числі, на зарубіжних інтернет-ресурсах.
Як виявили журналісти, інтернет-банк Dukascopy Bank дозволяє відкривати мультивалютний рахунок усім, крім мешканців таких регіонів/країн, як, наприклад, Абхазія, територій, що перебувають під контролем угруповань «ЛНР», «ДНР», Венесуела, Придністров’я, Північна Корея, Іран. Є згадка і про дві провідні країни світу – США та Японію. Росії у цьому списку немає.
Далі читайте тут
У МЗС закликали світ посилити санкції проти РФ після удару по будівлі театру в Маріуполі
Міністерство закордонних справ України засудило удар військ Росії по драматичному театру в Маріуполі, де від обстрілів ховалися сотні мирних жителів. МЗС закликало міжнародну спільноту посилити санкційний тиск на Росію, «щоб зупинити звірства російської армії в Україні, а також продовжувати надавати нашій державі підтримку задля захисту українського народу».
«Завдавши цілеспрямованого бомбового удару по місцю масового скупчення цивільних людей, Росія скоїла черговий воєнний злочин. Цей злочин було скоєно в той час, коли президентка Міжнародного суду ООН зачитувала наказ, який зобов’язав Росію негайно припинити всі військові дії на території України. Режим Путіна вже давно перетнув межу людяності. Українські дипломати докладуть максимальних зусиль, щоб кожна особа, причетна до цього та сотень інших злочинів проти українців, була покарана», – йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій його речником Олегом Ніколенком.
Раніше міська рада Маріуполя повідомила, що російські війська скинули бомбу на Драматичний театр у Маріуполі, де ховалися від обстрілів сотні мирних мешканців міста.
«Оцінити масштаб цього жахливого та нелюдського вчинку поки що неможливо, бо в місті тривають обстріли житлових кварталів. Відомо, що після бомбардування зруйнувалася центральна частина Драматичного театру, а уламками завалило вхід у бомбосховище, що розташоване в будівлі. Інформація щодо постраждалих уточнюється», – зазначає місцева влада.
Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заявляв, що не завдаватиме ударів по цивільних.
Львівщина прихистила майже 500 дітей-сиріт і позбавлених піклування з зони бойових дій
До Львова 16 березня прибули близько 130 вихованців Запорізького обласного будинку дитини. Це сироти і діти, позбавлені батьківського виховання віком від 1 до 5 років із Запоріжжя і Запорізької області. Дітлахів у дорозі супроводжували майже 20 опікунів.
«Дуже важко їхали. Від учорашнього дня, добу їхали. Втомлені всі», ‒ говорить Ольга Жуковська, директорка будинку дитини.
На Головному вокзалі Львова малечу зустріли волонтери, які допомогли дітей винести з вагонів, супроводжували їх до автобусів, якими дітлахів завезли у санаторну школу в одному з районів області.
«Завезли туди майже 2 тонни продуктів, є запаси дитячого харчування, памперсів. Співпрацюємо з різними фондами щодо забезпечення дітей усім необхідним», ‒ повідомив Володимир Лис, начальник служби в справах дітей Львівської обласної адміністрації.
На сьогодні у Львові та Львівській області прихистили близько 500 дітей сиріт, позбавлених батьківського піклування з інших регіонів України, які потерпають від обстрілів. Діти приїжджають організованими групами. За словами Володимира Лиса, Львівщина готова прийняти близько тисячі дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування.
«За сприяння служби через українсько-польський кодон ми відправили за кордон кілька тисяч дітей. Виїзд відбувається виключно в координуванні з Міністерством соціальної політики і дозволу органу опіки, при повному пакеті документів», ‒ зауважив Лис.
«Ми отримали все, що просили»: Кулеба про рішення Міжнародного суду щодо Росії
Рішення Міжнародного суду (ICJ) задовольняє вимоги України, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Таким чином він прокоментував рішення суду 16 березня, за яким Росія повинна негайно припинити бойові дії в Україні.
«Також Суд наказав зупинити будь-яке просування Збройних Сил РФ та підтримуваних нею нерегулярних сил територією України. Це саме те, чого вимагала Україна. Ми отримали все, що просили», – сказав Кулеба.
За словами голови МЗС, рішення суду важливе, тому що:
- констатує «на найвищому юридичному рівні» факт повномасштабного вторгнення Росії та визначає, що безпідставна агресія Росії має припинитися
- суд не знайшов доказів заявам Росії про «геноцид» на території України
- 13 суддів підтримали рішення, проти були лише двоє суддів із Росії та Китаю – «це потужний результат, який додає ваги рішенню»
- рішення Суду є юридично обов’язковим до виконання відповідно до міжнародного права
- рішення стане «точкою відліку» для інших юридичних та подальших політичних оцінок дій Росії
«Україна тут перемогла і вимагає від Росії негайно виконати наказ Суду та припинити агресію. Міжнародна юридична відповідальність займає час і розгляд справи тепер продовжиться, але відповідальність Росії неминуча», – додав міністр.
За його словами, на останньому етапі розгляду справи буде вирішуватися питання репарацій. Кулеба висловив впевненість, що й тоді суд стане на бік України.
Читайте також: УВКПЛ ООН зафіксувало загибель 726 і поранення 1174 цивільних через війну в Україні
Міжнародний суд у Гаазі (ICJ), відомий як суд ООН, 16 березня ухвалив проміжне рішення на користь України за позовом проти Росії.
Згідно з ним, Росія має «негайно зупинити військові операції, які почала 24 лютого на території України». Воно стосується також і підконтрольних Москві збройних угруповань.
В Україні щоранку о 9:00 буде хвилина мовчання – указ
Президент України Володимир Зеленський 16 березня підписав указ про загальнонаціональну хвилину мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Росії проти України.
Хвилина мовчання проводитиметься щодня о 9:00.
«Сьогодні я підписав важливий указ про загальнонаціональну хвилину мовчання для вшанування памʼяті всіх українців, які загинули у нашій вітчизняній війні. Усіх, кого ми втратили через вторгнення Росії. Через терор, розвʼязаний окупантами. Щоранку о 9-й годині на всій території нашої держави будемо згадувати українців, які віддали своє життя. Усіх, хто воював. Усіх військових і усіх цивільних. Дорослих і дітей. Усіх, хто міг би ще жити, якби Росія не почала цю війну», – заявив Зеленський під час звернення 16 березня.
Як йдеться в указі, він набуває чинності з дня підписання.
Управління Верховного комісара ООН із прав людини повідомило, що з початку бойових дій в Україні загинули 726 цивільних жителів, серед яких 52 дітей, також 1174 людини зазнали поранень, із них – 63 дитини. Це дані від 24 лютого до 15 березня, які організація змогла офіційно підтвердити.
Водночас в ООН додали, що реальні втрати є набагато вищими.
Музиканти у Львові мистецтвом звернулися до світу із закликом підтримати Україну
У Львові відбулись мистецькі акції з проханням до світу закрити небо над Україною і зупинити війну «Вільне небо/Free Sky», повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
Симфонічний оркестр Львівської філармонії біля пам’ятника Тарасові Шевченку виконали «Українську сюїту» українського композитора, професора, представника української діаспори в Австрії Андрія Гнатишина (1906-1995 роки життя).
«Краса врятує світ, кажуть молоді музиканти, просять мирного неба, щоб воно було відкрите тільки для миру, щоб воно було назавжди закрите для війни. У ці хвилини ми граємо українську музику. Наша культура ‒ прекрасна і вона є, але вони сьогодні моляться. Нам потрібна Україна, мирне небо над нею», ‒ каже керівник Львівської філармонії Володимир Сивохіп.
А на площі Ринок сотня музикантів Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка у рамках акції «Єднаймося мільйони» виконали гімн України, гімн Євросоюзу, «Мелодію» Мирослава Скорика, твір Семена Гулака-Артемовського. У такий спосіб, мовою мистецтва, звернулись до світу з проханням підтримати Україну.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.
Низка лідерів західних країн та генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією.
Українська артилерія поблизу Харкова знищила батальйонно-тактичну групу армії РФ – фото
Сьогодні, 16 березня, українська артилерія поблизу міста Харків знищила батальйонно-тактичну групу армії Російської Федерації. Про це свідчать знімки, які є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода).
За даними журналістів, російська батальйонно-тактична група намагалася розділитися, щоб їх було важче знайти, утім, їм це не вдалося. Українські військові їх вирахували і знищили техніку. Серед якої – танки Т72, БТР, БМП3, вантажівки із боєкомплектами та паливом.
14 березня високопосадовець Міністерства оборони США під час закритого брифінгу в Пентагоні повідомив, що у харківському напрямку, на Ізюм, рухається колона з близько 50-60 машин.
«Схоже, частина сил, що просувалися на Харків, пішла на Ізюм. Можливо, щоб скувати українські військові сили на сході», – заявив представник Міноборони США. Раніше 14 березня Генеральний штаб Збройних сил України заявив, що російські загарбники «роблять спроби оволодіти населеними пунктами в районі міста Ізюм».
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив орієнтовні втрати російської армії станом на ранок 16 березня, на 21-й день повномасштабного російського вторгнення. В тому числі, особовий склад – понад 13 800 осіб, 430 танків, 1375 бойових броньованих машин.
Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Садовий оприлюднив дані недоброчесних орендодавців у Львові
Мер Львова Андрій Садовий оприлюднив дані недоброчесних орендодавців зі Львова.
За його словами від початку широкомасштабної агресії Росії в Україні на гарячу лінію міста надійшло близько 80 скарг щодо необґрунтованого підняття цін на помешкання у Львові.
«Наші працівники опрацювали й перевірили кожне звернення. Станом на зараз я можу з упевненістю зробити публічним список із шести юридичних і фізичних осіб, які наживаються на війні. Цю інформацію я передаю у військову адміністрацію з пропозицією використати дані приміщення для поселення військових і людей, які потребують прихистку безоплатно. Відповідно до закону про воєнний стан, військова адміністрація має відповідні повноваження», – наголосив мер Львова.
УВКПЛ ООН зафіксувало загибель 726 і поранення 1174 цивільних через війну в Україні
Управління Верховного комісара ООН із прав людини повідомило, що з початку бойових дій в Україні загинули 726 цивільних жителів, серед яких 52 дітей, також 1174 людини зазнали поранень, із них – 63 дитини. Це дані від 24 лютого до 15 березня, які організація змогла офіційно підтвердити.
В ООН додають, що реальні втрати є набагато вищими.
«Більшість зафіксованих втрат серед цивільних осіб було спричинено застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари. УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, особливо на території, яка контролюється урядом, оскільки отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою, та багато повідомлень із місць, звідки надходить інформація про втрати серед цивільного населення, все ще потребують підтвердження», – йдеться в повідомленні.
Це стосується, зокрема, Ізюму (Харківська область), Маріуполя і Волновахи (Донецька область), де, за повідомленнями, мали місце сотні випадків загибелі чи поранення цивільних осіб, наголосили в УВКПЛ ООН.
«Вони підлягають подальшій верифікації та не включені до вищенаведеної статистики», – йдеться в повідомленні.
Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Незважаючи на регулярні обстріли українських міст російськими ракетами, Москва заперечує, що об’єктами атак є цивільні.