Доступність посилання

ТОП новини
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Байден анонсував додатковий пакет військової допомоги Україні на 800 мільйонів доларів

Сполучені Штати виділяють додаткові 800 мільйонів доларів безпекової допомоги Україні, заявив 16 березня президент США Джо Байден, підписавши відповідну угоду.

За його словами, це збільшує обсяг допомоги Вашингтону Україні за останній тиждень до 1 мільярда гривень, загалом – до 2 мільярдів від початку роботи адміністрації Байдена. Допомога надаватиметься в тому числі через пряму передачу обладнання.

До пакету входять:

  • 800 переносних зенітно-ракетних комплексів «Стінгер»
  • 2 000 ПЗРК «Джавелін», 1 000 одиниць легкого протиброньового озброєння та 6 тисяч протиброньових систем АТ-4
  • 100 тактичних безпілотних літальних систем
  • 100 гранатометів, 5 тисяч гвинтівок, 1 тисяча пістолетів, 400 кулеметів та 400 дробовиків
  • Понад 20 мільйонів боєприпасів для стрілецької зброї, гранатометів та мінометів
  • 25 тисяч бронежилетів та 25 тисяч шоломів

«Окрім американських систем протиповітряної оборони малої дальності, які українці активно використовують, Сполучені Штати також визначили та допомагають українцям придбати додаткові системи більшої дальності, на яких вже навчаються українські війська, так само як і додаткові боєприпаси для цих систем», – йдеться в заяві Білого дому.

За даними Сполучених Штатів, від початку повномасштабного російського вторгнення щонайменше 30 країн надали Україні безпекову допомогу.

Читайте також: Міністри оборони НАТО погодилися й надалі надавати підтримку Україні – Столтенберґ

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Низка лідерів західних країн та генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією

«Це запит російської сторони»: Подоляк щодо статті про «чернетку мирної угоди», опубліковану FT

Заступник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував публікацію видання Financial Times, яке оприлюднило нібито «чернетку мирної угоди». У своєму твітері 16 березня представник української переговорної делегації заявив, що матеріал газети містить лише вимоги Москви.

«Financial Times опублікувала чернетку, яка демонструє запит російської сторони. І не більше. Українська сторона має свої позиції. Єдине, що ми підтверджуємо на цьому етапі – це припинення вогню; виведення російських військ та гарантії безпеки від низки країн», – заявив Подоляк.

Раніше Financial Times оприлюднило матеріал, в якому з посиланням на «трьох людей, залучених до переговорів» повідомило про ймовірний зміст попереднього варіанту мирної угоди. Він нібито містив план із 15 пунктів, який передбачав, зокрема, припинення вогню і відведення російських військ.

Це має відбутися, згідно зі статтею, в обмін на проголошення Києвом нейтралітету, обмеження кількості української армії, відмову від вступу до НАТО та зобов’язання не розміщувати в себе військові бази чи озброєння союзників.

При цьому курс на вступ до Євросоюзу та НАТО зафіксований у Конституції України.

Читайте також: Зеленський про переговори з РФ: позиції звучать реалістичніше, але потрібен час

Переговори між українською та російською стороною тривають і 16 березня.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Міністри оборони НАТО погодилися й надалі надавати підтримку Україні – Столтенберґ

Міністри оборони країн НАТО погодилися продовжувати підтримувати Україну в протистоянні масштабній російській агресії – про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ за підсумками наради міністрів 16 березня.

Столтенберґ нагадав, що до наради долучився міністр оборони України Олексій Резніков.

«Олексій Резніков у чіткій манері описав смерть та руйнування, спричинені війною президента Путіна, впевнений опір українців вторгненню та важливість нашої сталої підтримки. Ми всі віддали належне сміливості українському народу та Збройним силам України», – заявив голова Альянсу.

Читайте також: Кулеба привітав рішення Комітету міністрів про виключення Росії з Ради Європи

Він нагадав, що НАТО підтримувало Україну, в тому числі зброєю та військовими навчаннями. За його словами, Альянс планує це робити й надалі.

«Сьогодні міністри погодилися, що ми повинні й надалі надавати значну підтримку Україні, в тому числі військовими товарами, фінансовою та гуманітарною допомогою. Союзники та партнери НАТО також приймають мільйони українських біженців. Президент Путін повинен зупинити цю війну негайно, відвести свої війська зараз же та почати сумлінний дипломатичний процес», – закликав Столтенберґ.

Генеральний секретар повідомив, що на позачерговому саміті наступного тижня голови держав та урядів НАТО планують обговорити «негайну відповідь та зміни, які ми повинні внести для довготривалої безпеки».

Читайте також: Депутат Європарламенту від Литви: санкції мають бути, доки з України не вийде останній російський окупант (рос.)

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Низка лідерів західних країн та генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією.

Росія скинула бомбу на драматичний театр у Маріуполі – міськрада

Російські війська скинули бомбу на Драматичний театр у Маріуполі, де ховалися від обстрілів сотні мирних мешканців міста. Про це повідомляє міськрада.​

«Оцінити масштаб цього жахливого та нелюдського вчинку поки що неможливо, бо в місті тривають обстріли житлових кварталів. Відомо, що після бомбардування зруйнувалася центральна частина Драматичного театру, а уламками завалило вхід у бомбосховище, що знаходилося в будівлі. Інформація щодо постраждалих уточнюється», – зазначає місцева влада.

Раніше російські військові взяли у заручники лікарів і пацієнтів обласної лікарні у Маріуполі.

За даними місцевої влади, місто щодня обстрілюється з артилерії, «Градів» і мінометів, неушкоджених будинків у ньому практично не залишилося.

Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.

Українець намагався виїхати за кордон у бебі-боксі – Держприкордонслужба

Українець намагався перетнути україно-молдовський кордон у бебі-боксі, однак його знайшли прикордонники та залишили в Україні. Про це повідомляє 16 березня Державна прикордонна служба.

«Його виявили у пункті пропуску «Росошани» в автомобілі марки Рено, яким їхала жінка з двома своїми дітьми. Перевіривши їх документи, прикордонники оглянули ще й багажник авто, де виявили в бейбі-боксі чоловіка 1985 року народження. Як з’ясувалось, у такий спосіб дружина намагалася перевезти по той бік кордону батька своїх дітей», – зазначають у ДПСУ.

За інформацією прикордонників, щодо чоловіка та його дружини оформлені документи про порушення за статтею 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). В разі обвинувального вироку ця стаття передбачає щонайменше три роки ув’язнення.

На період воєнного стану виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років за межі України заборонений.

Масштабна війна Росії проти України триває з 24 лютого. Росія відмовляється називати своє вторгнення війною і наполягає, що це – «спеціальна військова операція» з метою «демілітаризації та денацифікації».

Міжнародний суд у Гаазі наказав Росії припинити бойові дії в Україні – проміжне рішення

Міжнародний суд у Гаазі (ICJ), відомий як суд ООН, ухвалив проміжне рішення на користь України за позовом проти Росії. Про це суд повідомив 16 березня.

За підсумками засідання, судді ухвалили:

  • Росія повинна «негайно зупинити військові операції, які почала 24 лютого на території України (13 голосів за, два проти)
  • Росія повинна забезпечити, щоб будь-які військові або парамілітарні угруповання, які вона підтримує або якими керує, так само як і будь-які організації чи люди, які їй підконтрольні, не вдавалися до подальших військових дій (13 за, два проти)
  • обидві сторони повинні утриматися від «будь-яких дій, які можуть поглибити або розширити суперечку перед судом або зробити її складнішою для вирішення» (одностайно)

Президент України Володимир Зеленський у своєму твітері назвав рішення «повною перемогою».

«ICJ наказав негайно зупинити вторгнення. Рішення є обов’язковим до виконання згідно з міжнародним правом. Росія повинна виконати його негайно. Ігнорування рішення тільки ще більше ізолює Росію», – прокоментував голова держави.

Читайте також: Прокурор МКС Хан вже працює в Україні у справі про воєнні злочини Росії – Зеленський

Суд ООН 7 березня відкрив справу за позовом України проти Росії і заслухав аргументи України. Міжнародний суд у Гаазі призначив друге засідання на 8 березня, щоб дати Росії можливість навести свої докази, але Москва бойкотувала судове засідання.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Мер Херсона закликає мешканців і бізнес підтримати економіку міста

Мер Херсона Ігор Колихаєв закликає містян сплатити за комунальні послуги, а місцевий бізнес – працювати. За його словами, це потрібно для того, аби допомогти місту вижити в умовах окупації та війни.

«Ми – місто, де вдалося зберегти світло, воду, газ, вивіз сміття. Якщо ви припините платити за послуги – місто зупиниться. І це повністю зараз залежить від нас із вами, не від когось... Підприємці, відкривайте, будь ласка, свої магазини та кафе, запускайте в обіг безготівкові розрахунки – дайте людям можливість робити покупки!.. Якщо навіть в умовах війни ми не запустимо економіку міста, на нас невідворотно чекає крах», – наголошує Колихаєв.

Російські війська почали штурм Херсона 1 березня, обстрілюючи багатоповерхівки, заявила місцева влада. Невдовзі після того до місцевої ОДА зайшли окупанти, однак голова ОДА (зараз – обласної військової адміністрації) Геннадій Лагута заявив, що адміністрація області не залишила своїх обов’язків.

Також під контроль російських окупантів повністю потрапили Нова Каховка, Генічеськ і Снігурівка.

Читайте також: «Люди просто зникають» в окупованих військами Росії містах півдня України

У Херсоні регулярно відбуваються велелюдні акції з українською символікою, де місцеві мешканці протестують проти окупаційного режиму.

13 березня мер Херсона Ігор Колихаєв зазначив, що у місті спостерігаються проблеми з харчами та ліками. Міська влада намагається запустити працездатні виробництва та веде переговори з власниками аптечних мереж, чиї заклади розташовані в місті, про їх відкриття.

Україна завершила об’єднання з європейською енергетичною системою

Оператор української електричної мережі «Укренерго» завершив синхронізацію з енергомережею континентальної Євроми ENTSO-E. Про це 16 березня повідомила, зокрема, пресслужба енергетичної компанії.

За повідомленням, таку ж синхронізацію завершила Молдова. Відповідне рішення ухвалили системні оператори ENTSO-E 11 березня, фізичні операції здійснили протягом дня 16 березня.

Голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький назвав подію історичною.

«Цей крок дасть Україні можливість отримувати електроенергію, якщо агресор продовжить нищити нашу енергетичну інфраструктуру, і тим самим зберегти стабільну роботу енергосистеми», – йдеться в коментарі Кудрицького.

Читайте також: Кулеба: у відмові ЄС від російських енергоносіїв найбільшу проблему становить Німеччина

Він додав, що після завершення війни синхронізація дозволить Україні та Європі розвивати енергетичний ринок, переходити на відновлювані джерела енергії та зміцнити європейську енергетичну безпеку.

Президент України Володимир Зеленський також прокоментував синронізацію, нагадавши, що одразу після початку російської повномасштабної агресії Україна від’єдналася від російської та білоруської енергосистем.

«Ворог чекав, що українська енергосистема розвалиться, що ми не впораємося, тому захопив Запорізьку атомну станцію, навмисно бомбив і бомбить ТЕС українських міст і лінії електропередачі. Але українська енергосистема всі 21 день війни працювала стабільно, збалансовано та стійко, що визнали європейці. І відсьогодні ми більше не самі. І відсьогодні українська електроенергія тече в Європу, європейська – в Україну», – заявив Зеленський.

Він подякував, зокрема, президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляйєн, єврокомісарці з енергетики Кадрі Сімон.

«Україна – в «енергетичному ЄС». У нас тепер єдина енергетична кровоносна система від Лісабона до Маріуполя. Україна – в «енергетичній єврозоні». Нас не здолати», – підсумував голова держави.

Україна після успішного виконання програми тестування роботи енергосистеми країни разом із молдовською енергосистемою в ізольованому режимі на тлі військової агресії Росії відмовилася підключатися назад до енергосистем РФ та Білорусі.

Кулеба привітав рішення Комітету міністрів про виключення Росії з Ради Європи

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба привітав завершення процедури виключення Росії з Ради Європи. У своєму твітері 16 березня він прокоментував відповідне рішення Ради міністрів.

«Я вітаю рішення негайно виключити Росію з Ради Європи, щойно ухвалене Радою міністрів. Росії немає місця в європейських установах, коли вона вдається до варварської агресивної війни проти України та коїть численні воєнні злочини», – заявив голова українського МЗС.

Раніше 16 березня Комітет міністрів ухвалив рішення в рамках Статуту Ради Європи, за яким Росія перестала бути членом Ради Європи після 26 років членства. Російський прапор зняли з флагштоку біля будівлі Ради Європи.

Парламентська асамблея Ради Європи 15 березня одноголосно рекомендувала виключити Росію з Ради Європи. При цьому того ж ня Росія, за словами депутата Держдуми Петра Толстого, сама нібито сповістила Раду Європи про вихід з організації.

Читайте також: Лідери країн НАТО зберуться на позачерговий саміт 24 березня

Після виходу російські громадяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини, а Москва не матиме зобов’язання відмовитися від смертної кари.

Росія вступила до Ради Європи в 1996 році. 25 лютого Рада Європи зупинила членство Росії в Комітеті міністрів і ПАРЄ через повномасштабне вторгнення російської армії до території України.

У Запорізькій області триває ненасильницький опір російським військовим

У Запорізькій області жителі окупованих російськими військовими міст продовжують виходити на акції протесту. 16 березня хода центром міста з великим національним прапором відбулася в Бердянську, повідомляє один із місцевих інтернет-ресурсів

Учасники акції зібралися на захід, попри те, що напередодні було затримано одного із активних учасників протесту в Бердянську. За даними тамтешніх ЗМІ, це місцевий підприємець Віталій Шевченко.

Про викрадення активістів у Бердянську повідомляв напередодні і голова Запорізької ОВА Олександр Старух, не називаючи конкретних імен.

На традиційний мітинг біля місцевої мерії щоденно зранку збираються жителі Приморська. Під час цієї акції керівництво міста та комунальних служб звітує про ситуацію в населеному пункті. Трансляцію з заходу веде тамтешній інтернет-ресурс. Під час мітингу його учасники заспівали національний гімн та провели молебень за Україну.

Напередодні, 15 березня, російські військові не дали зібратися мешканцям Мелітополя для покладання квітів на Братському кладовищі, де поховані загиблі в Другій світовій радянські військові. Частину тих, хто прийшов на мітинг, окупанти затримали. Про це повідомляє один із місцевих сайтів. У Запорізькій ОВА заявляють про трьох активістів, затриманих у Мелітополі.

Рішення збиратися на Братському кладовищі мелітопольські учасники протестів ухвалили після того, як 14 березня росіяни не дали їм провести акцію на центральному майдані міста, площі Перемоги.

Херсонщина перебуває на межі гуманітарної катастрофи – Денісова

Через окупацію російськими військами Херсонщина – на межі гуманітарної катастрофи. Про це 16 березня повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За її словами, у населених пунктах області (особливо невеликих) є проблеми з електро-, газо- та водопостачанням, також людям критично не вистачає медикаментів, а інколи – їжі. При цьому, наголошує Денісова, доправити усе це для них неможливо через обстріли з боку російських військ.

«Російські бойовики обстрілюють мирне населення, яке виходить на протестні мітинги. Таке поводження військ РФ із мирним населенням є грубим порушенням норм Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни», – зазначає омбудсмен.

Зеленський закликав конгресменів США забезпечити вихід американських компаній із Росії

Президент України Володимир Зеленський 16 березня виступив відеозв’язком перед обома палатами Конгресу Сполучених Штатах. У ньому він, зокрема, закликав до посилення санкцій та виходу американських компаній із російського ринку.

Зеленський подякував Сполученим Штатам за підтримку, в тому числі за військову допомогу, фінансування та економічний тиск на Росію. Він також особисто подякував президенту Джо Байдену за «особисту залученість та щиру відданість обороні Україні та демократії в усьому світі».

«Однак зараз правда в тому, що в найтемніший час для нашої країни, для всієї Європи я закликаю вас робити більше: нові пакети санкцій потрібні постійно, кожного тижня, доки російська військова машина не зупиниться. Обмеження необхідні для кожного, на кому тримається цей несправедливий режим», – заявив він.

«Росія перетворила небо на джерело смерті» – Зеленський у виступі перед Конгресом США

Президент України Володимир Зеленський 16 березня у зверненні до Конгресу США попросив запровадити над Україною безполітну зону і надати винищувачі МіГ-29, якими зможуть керувати українські пілоти.

«Росія перетворила небо на джерело смерті тисяч людей. Російські війська використали тисячі ракет, незліченну кількість ракет, дрони – все це використовується для того, щоб убивати нас із точністю. Це той жах, із яким Європа не стикалася вже 80 років, і ми просимо відповіді на цей жах, просимо відповіді від усього світу. Невже ми просимо занадто багато? Ми просимо створення безполітної зони – щоб Росія не змогла тероризувати наші вільні міста. Якщо ми не можемо просити про це – от вам альтернатива, ви знаєте, які оборонні системи нам необхідні, С-300, ви знаєте, як багато залежить на полі бою від можливості використовувати літаки, потужна авіація має захистити наш народ, нашу свободу, нашу землю. Літаки, які допоможуть Україні, Європі, і ця зброя є, але вона перебуває на землі, а не в українському небі», – сказав Володимир Зеленський.

«Московському патріархату місця в Україні після війни вже немає» – релігієзнавець Єленський

В Україні гостро реагують на поведінку предстоятеля РПЦ патріарха Московського Кирила, який відмовчувався коли почалася війна Росії проти України, а потім своїми заявами і діями фактично підтримував російську агресію. Таку поведінку засуджують і в Україні, і в світі – інші релігійні діячі. В Україні в деяких єпархіях УПЦ (Московського патріархату) вже припинили поминати ім’я російського патріарха. Також засуджуються російські ракетні і авіаудари проти українських церков. Але питання тут ширше – як агресія Росії проти України вплине на майбутнє УПЦ (МП)?

В Україні за час масштабної війни від 24 лютого російськими військами було завдано ударів і пошкоджено або знищено понад 20 православних храмів.

2 березня, наприклад, був обстріляний Свято-Успенський собор в Харкові, який належіть УПЦ (Московського патріархату) і є однією з візитівок другого за величиною міста України. У соборі вибито вікна, вітражі та пошкоджено оздоблення храму.

Далі читайте тут

Депутат Европарламента от Литвы: санкции должны быть, пока из Украины не выйдет последний русский оккупант​

В эфире Радио Донбасс.Реалии говорила Раса Юкнявичене – депутат Европейского парламента от Литвы (Брюссель) – говорит о войне России против Украины и о том, угрожает ли Путин после Украины странам Балтии.

– Если украинская армия будет продолжать сдерживать натиск России, и не будут захваченны крупные города, Путин может решиться пойти дальше? Или если он не покорит Украину, он не посмеет пойти дальше – ни в Грузию, ни в Молдову, ни в Литву?

– У Путина сейчас проблемы с ресурсами, если он просит помощи у Китая. Эти ресурсы не бесконечны, это точно. Но у них, конечно, есть резервы стратегического оружия, и наш общий враг – опасен. Все же, я думаю, что мы должны все вместе еще больше помочь украинцам бороться. Надо еще больше.

Далі читайте тут

«Їхні кораблі вже в порту»‎. Як армія РФ використовує Бердянськ у війні проти України

Проєкт Радіо Свобода «Новини Приазов’я» поспілкувався з жителем окупованого Бердянська про те, як живе місто та чи можуть російська армія використовувати місцевий порт у війні з Україною. Наш співрозмовник попросив не розголошувати його ім’я, прізвище та посаду, оскільки це загрожує його безпеці на окупованій території.

Житель Бердянська, російськомовний чоловік середнього віку, який обізнаний із роботою порту та знається на транспортних перевезеннях, розповів, що будівлі та територія порту захоплені російськими силами.

Далі читайте тут

«Стовпи режиму Путіна». Євтушенков і нерухомість на 30 мільйонів у Лондоні

Після військового вторгнення російських військ в Україну країни Європейського союзу, США, Канада, Великобританія вдалися до рішучих дій, спрямованих на боротьбу з російськими олігархами, яких часто називають «стовпами путінського режиму». Кажучи простою мовою, Захід «б'є по гаманцях» тих, хто підтримує дії президента Росії Володимира Путіна.

Третього березня влада Німеччини заарештувала в Гамбурзі 156-метрову яхту нафтового магната Алішера Усманова. Вже через два під арештом опинилося його майно і в Італії. Те ж саме сталося з нерухомістю кремлівського пропагандиста Володимира Соловйова. І Усманов, і Соловйов потрапили під санкції ЄС через війну РФ проти України.

Від санкцій із порту Гамбурга буквально втекла яхта GRACEFUL. Судно, яке називають «яхтою Путіна», виявили в околицях Калінінграда.

Дехто із російських олігархів намагається дистанціюватися від Путіна. Приміром, Роман Абрамович заявив про продаж футбольного клубу Челсі і допомогу жертвам війни в Україні. Однак це його від санкцій Британії не врятувало.

Крім чього, боротьба із російськими олігархами у європейських країнах набуває й іншого характеру – їхні маєтки просто захоплюють активісти. Приміром, у Франції активіст П'єр Афнер проникнув на віллу, яку пов'язують із дочкою Путіна Катериною Тихоновою та її колишнім чоловіком, сином друга Путіна Кирилом Шамаловим. У Лондоні сковтери заселилися у віллу олігарха Олега Дерипаски. З вікна на фасаді будівлі вивісили український прапор і плакат «Це майно звільнено».

При цьому журналісти програми «Схеми» звернули увагу на те, що багато російських бізнесменів, які підтримують Путіна, залишаються поза санкційними списками. Наприклад, олігарх Володимир Євтушенков декілька років перебуває у переліку бізнесменів, наближених до Путіна. Його оборонний бізнес-концерн виконує масштабні замовлення Міністерства оборони РФ. Але Євтушенков досі не потрапив під санкції.

Разом із тим «Схеми» продовжують знаходити його майно в Європі, про яке раніше не було публічно відомо. Цього разу йдеться нерухомість вартістю 30 мільйонів фунтів стерлінгів у Великій Британії.

Далі читайте тут

Раніше викрадений російськими військовими мер Скадовська заявив, що його відпустили

Мер Скадовська Олександр Яковлєв оприлюднив коротке відеозвернення, в якому повідомив, що російські військові відпустили його з полону.

«Шановні скадовчани, хочу сказати, що з нами поспілкувалися, мене вже відпустили, зі мною все добре. Так само пообіцяли зараз відпустити й решту людей, з якими спілкуються. Тому прошу заспокоїтись, нічого нам зараз не загрожує, бути вдома і виконувати свою роботу», – сказав міський голова.

Він пообіцяв згодом надати додактову інформацію.

Читайте також: Захоплені у полон співробітники і волонтери Бучанської міськради звільнені – мерія

Приміщення, в якому записане звернення, схоже на те, в якому Яковлєв знімав попередні, проте в останньому відео помітно, що на стіні за його спиною більше немає гербу України, який було видно раніше. Наразі невідомо, чи записав мер Скадовська звернення добровільно чи під тиском.

Раніше 16 березня стало відомо, що в місті Скадовськ Херсонської області російські військові викрали мера Олександра Яковлєва та його заступника Юрія Палюха. Після цього місцеві жителі зібралися на мітинг біля міської ради, вимагаючи повернення представників влади на робочі місця

Раніше окупанти викрали в містах Запорізької області щонайменше двох мерів – у Дніпрорудному та в Мелітополі. Також серед затриманих є громадські активісти, організатори антиросійських протестів.

Читайте також: У МВС повідомили нові дані про викрадених окупантами мерів південних міст України

Першим був затриманий міський голова Мелітополя Іван Федоров.

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Російська авіація обстріляла власних військових на Луганщині – ЗСУ

Російська авіація активно використовує аеродроми Білорусі та анексованого Криму для завдання ракетно-бомбових ударів по Україні, а під час бойових вильотів завдає ударів і по власних військових. Про це 16 березня повідомляє Генштаб ЗСУ.

«15 березня російська авіація нанесла вогневе ураження по позиціях своїх військ поблизу населеного пункту Смолянинове (це село в окупованому в березні 2022 року Новоайдарському районі Луганської області – ред.)», – зазначають у Генштабі.

За даними українського командування, ЗСУ вдалося зупинити наступ російських військ на кількох напрямках (зокрема, на Сіверському, Миколаївському, Криворізькому, Донецькому, Таврійському, а також у напрямку Вишгорода на Київщині).

«У зв’язку зі значними втратами на південному напрямку командування збройних сил країни-агресора відмовилося від посилення угруповання військ на Поліссі додатковими резервними підрозділами зі складу 5-ї загальновійськової армії», – наголошують у Генштабі ЗСУ.

За даними українських військових, російська армія не полишає спроб взяти Чернігів, закріпитися на околицях міста Рубіжне, заблокувати Харків. Також війська Росії продовжують блокування міст Суми, Лебедин та Охтирка.

Берлінале не бойкотуватиме російські стрічки – тільки офіційні делегації та акторів, що підтримують Кремль

Німецький кінофестиваль Берлінале заявив, що не заборонятиме в себе показ фільмів із Росії, але заборонить доступ державним інституціям, делегаціям та акторам, які підтримують дії російської влади. Про це пресслужба заходу повідомила 16 березня.

За повідомленням, Берлінале «твердо засуджує» повномасштабну агресію Росії проти України та висловлює солідарність із українським народом та «всіма, хто протестує проти війни».

Читайте також: Очевидно, що Росія вже програла війну – Ахтем Сеітаблаєв

Водночас організатори висловилися проти того, щоб відстороняти від участі у фестивалі режисерів та культурних працівників на підставі їхньої національності або ізолювати їх.

«Надто часто саме їхня робота передає критику відповідних режимів. Відтак Берлінале займає чітку позицію проти загального бойкоту культурних робіт на основі місць їхнього походження, адже це придушуватиме багато критичних голосів», – йдеться в пресрелізі.

Натомість «іншою справою» в культурній установі вважають заборону участі державних інституцій.

Читайте також: Disney заявив, що припинить свою діяльність у Росії

«У цьому випадку – російським інституціям або делегаціям, так само як і акторам, які підтримують режим, (заборонено – ред.) брати участь у Берлінале, доки російський уряд продовжує розгортати жорстоку війни проти України», – додають у пресслужбі.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Десятки компаній заявили про вихід із Росії.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG