Доступність посилання

ТОП новини
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Генштаб: війська РФ втратили до 40% підрозділів, залучених до вторгнення в Україну

Генеральний штаб Збройних сил України заявляє, що Росія втратила до 40% підрозділів, залучених до вторгнення в Україну. Вони знищені повністю або втратили боєздатність, уточнили в Генштабі.

«Ворог знесилений і деморалізований», – додали там.

Підсумовуючи 20-у добу від початку повномасштабного вторгнення РФ, у Генштабі наголосили, що завдання із розгрому угруповань ЗСУ, виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей «та інші завдання противником не виконані».

«Ворог намагається посилити угруповання військ за рахунок додаткового перекидання на територію України батальйонних тактичних груп, сформованих зі зведених підрозділів, що зазнали втрат протягом перших десяти діб операції, військових найманців із числа громадян іноземних держав. Крім того, за наявною інформацією, російським військовим керівництвом прийнято рішення про достроковий випуск курсантів вищих військових навчальних закладів на території російської федерації з подальшим залученням їх до бойових дій проти України», – додали у Генштабі.

Російські військові «взяли в заручники» лікарів і пацієнтів лікарні у Маріуполі – голова області

Російські військові взяли у заручники лікарів і пацієнтів обласної лікарні у Маріуполі, заявив у телеграмі керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«Таку звістку встиг передати один із працівників лікарні. Далі цитата: «З лікарні неможливо вийти. Сильно стріляють, сидимо у підвалі. Машини до лікарні не можуть під’їхати вже дві доби. Навколо горять багатоповерхівки. До нашої лікарні росіяни нагнали 400 людей із сусідніх будинків. Вийти нам не можна», – повідомив Кириленко.

За словами голови області, днями російські військові практично зруйнували лікарню. В основному корпусі від бомбардувань впали плити перекриття, але персонал і пацієнти залишалися працювати і лікуватися в підвальному приміщенні.

За даними місцевої влади, Маріуполь щодня обстрілюється з артилерії, «Градів» і мінометів, неушкоджених будинків у ньому практично не залишилося.

Навальний в останньому слові на суді: наслідком вторгнення в Україну буде розвал Росії

Російський опозиціонер Олексій Навальний виступив із останнім словом на черговому виїзному засіданні Лефортівського суду Москви у виправній колонії №2 у місті Покрові Володимирської області Росії. Він, зокрема, заявив, що наслідком вторгнення російських військ до України «буде розвал, розпад» Росії.

«Звучить дикувато. Але словосполучення російсько-українська війна теж звучить дикувато», – зазначив опозиціонер.

Як пише «Медіазона», під час виступу Навального і його захисту трансляція із зали суду постійно переривалася, тому журналісти не змогли повністю почути, про що говорили політик і його адвокати.

За його словами, війну розв’язала «група божевільних дідів», яким «не шкода нікого і нічого».

«Їхня батьківщина – це швейцарські рахунки. І хоч би як вони завертали патріотизм – це міф. І це грандіозна загроза для нас усіх. Що робити, насправді, зрозуміло. Обов’язок кожної людини зараз – боротися з війною», – сказав Навальний.

Він також пообіцяв, що історія його Фонду боротьби з корупцією не закінчиться через те, що сам політик сидить у в’язниці.

«Не просто не зупиниться, Фонд боротьби з корупцією стане глобальним, міжнародним», – наголосив він.

Росія заборонила в’їзд до країни президенту США Байдену. У Білому домі відреагували

Російське Міністерство закордонних справ оголосило про введення персональних санкцій проти президента США Джо Байдена, його сина Гантера Байдена, голови Держдепартаменту США Ентоні Блінкена та інших високопосадовців. Їм заборонено в’їзд до Росії, йдеться в повідомленні на сайті відомства.

У санкційний список потрапили також колишня голова Держдепартаменту Гілларі Клінтон, речниця Білого дому Джен Псакі, радник Байдена з національної безпеки Джейк Салліван, голова ЦРУ Вільям Бернс. У повідомленні російського МЗС вказано, що санкції стали «неминучим наслідком украй русофобського курсу, взятого нинішньою адміністрацією США».

Речниця Білого дому Джен Псакі, коментуючи рішення російського МЗС, заявила, що учасники списку не планували туристичні поїздки до Росії і не мають там рахунків. Крім того, вона зазначила, що повне ім’я Байдена – Джо Байден-молодший, тому в списку санкцій, можливо, опинився померлий у 2002 році батько президента.

Обмеження на в’їзд запроваджено у відповідь на санкції США проти вищих російських чиновників, держслужбовців і президента. Наприкінці лютого Вашингтон оголосив про заборону на в’їзд та заморожування можливих активів для Володимира Путіна, міністрів закордонних справ та оборони Сергія Лаврова і Сергія Шойгу, а також голови Генштабу Валерія Герасимова.

Санкції проти них, проти майже усіх членів російського парламенту, ключових галузей економіки запровадили у відповідь на повномасштабне вторгнення російської армії в Україну. Санкційний тиск на Москву став найсильнішим в історії міжнародних відносин. Вашингтон, Лондон, Брюссель та їхні союзники обіцяють посилювати санкції й надалі, доки російське вторгнення не буде зупинене.

МВС: через агресію РФ в Україні знищені 3,5 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну російська армія знищила вже 3,5 тисячі об’єктів цивільної інфраструктури, повідомив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський.

У тому числі, за його словами, 230 об’єктів транспортної інфраструктури, 165 об’єктів життєзабезпечення населення, таких як електропідстанції та газопроводи – повністю або частково зруйновані.

«Зруйновані заклади освіти – повністю або частково – 72 об’єкти. Заклади охорони здоров’я – 21 об’єкт на території України. Житлові будинки – кількість змінюється щодня. Зараз це понад 2700 зруйнованих будинків. Заклади соціальної сфери – 10. Інші об’єкти, серед яких є будівлі Державної служби з надзвичайних ситуацій, Національної поліції тощо – понад 400», – цитує слова Монастирського під час телемарафону пресслужба МВС.

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль також заявляв, що не завдаватиме ударів по цивільних.

Зеленський подякував головам урядів Польщі, Чехії і Словенії, які приїхали в Київ, за «потужне свідчення підтримки»

Президент України Володимир Зеленський у Києві провів зустріч із прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким, віцепрем’єром Польщі Ярославом Качинським, прем’єр-міністрами Чехії і Словенії – Петром Фіалою і Янезом Яншею, які 15 березня прибули до столиці України.

«Ваш візит до Києва у цей важкий для України час – потужне свідчення підтримки. Ми це дуже цінуємо», – цитує Зеленського його пресслужба.

На відео, опублікованому у телеграм-каналі Зеленського, видно, що участь у зустрічі також бере український прем’єр Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністри Чехії Петр Фіала, Польщі Матеуш Моравецький і Словенії Янез Янша прибули до столиці України в умовах наступу на місто російських військ.

Той факт, що іноземні лідери відвідують українську столицю, «є значним успіхом України у відбитті російського нападу», пише «Голос Америки».

«Сьогодні, на 20-й день злочинної агресії Путіна проти України… ми їдемо до Києва, щоб продемонструвати українцям нашу солідарність. У такі переломні для світу часи наш обов’язок бути там, де кується історія. Бо йдеться не про нас, а про майбутнє наших дітей, які заслуговують жити у світі, вільному від тиранії», – написав Моравецький у фейсбуці.

Він додав, що візит здійснюється за домовленістю з Європейським союзом, щодо цього поінформовані голова Ради Європейського союзу Шарль Мішель, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та ООН.

Премʼєр-міністр Польщі також нагадав про слова покійного президента цієї країни Леха Качинського, сказані під час війни Москви проти Грузії: «Сьогодні Грузія, завтра Україна, післязавтра країни Балтії, а потім, можливо, настане час для моєї країни, для Польщі».

Під час російсько-грузинської війни влітку 2008 року тодішній президент України Віктор Ющенко разом із президентами Польщі, Естонії, Литви та Латвії поїхали до Тбілісі, щоб підтримати Грузію. У цей час російські війська вже наближалися до грузинської столиці.

Війна в Україні: Знищена російськими ракетними ударами Охтирка в Cумській області (відео)

Ситуація у Сумській області сьогодні: в Охтирці російські військові обстрілюють та по цивільному житловому сектору міста. 14 березня внаслідок авіаудару Росії щонайменше троє людей загинули, повідомив міський голова Охтирської територіальної громади Павло Кузьменко.


Днями влада Сумщини повідомляла, що теплоелектроцентраль та електропідстанція у Охтирці повністю зруйновані, теплоносій у місті відсутній, а водопостачання, водовідведення та електропостачання здійснюється з перебоями. Крім того, на вихідні, зокрема, 12 березня, планувалася евакуація городян, але в місті тривав артобстріл і коридори для евакуації не було підтверджено.

Російське військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Війська РФ обстрілюють житлові райони з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

(Відео надане Радіо Свобода пресслужбою окремої механізованої бригади «Холодний Яр»).

ПАРЄ одноголосно підтримала виключення Росії з Ради Європи

Парламентська асамблея Ради Європи 15 березня одноголосно рекомендувала виключити Росію з Ради Європи.

«Мені сумно, що нам довелося це зробити, але радий, що ми наважилися зробити це вперше. Ця жорстока агресія проти нашої країни-члена України просто неприйнятна. Завершіть війну зараз!», – цитує пресслужба ПАРЄ свого президента Тіні Кокса.

Рішення підтримали 216 голосами з 219 (троє утрималися). Остаточне рішення має ухвалити Комітет міністрів Ради Європи.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи голосування, заявив, що це потрібно було зробити ще в 2014 році, і додав: «Тепер настав час для депутінізації».

Голова української делегації в Асамблеї, народна депутатка «Слуги народу» Марія Мезенцева зазначила, що за виключення Росії із Ради Європи проголосували 46 країн Європи.

«Росія, намагаючись зберегти обличчя, сьогодні подала лист до Ради Європи про добровільний вихід з організації. Натомість ми добиваємось саме виключення Росії, і ми зробили все для цього. Такої єдиності в ПАРЄ ще не було – 216 за з 219 голосів. ПАРЄ виправляє свої помилки», – цитує Мезенцеву пресслужба «Слуги народу».

«Фінальну крапку у цій історії», за її словами, поставить Комітет міністрів Ради Європи 17 березня. «Очікується, що Комітет якнайшвидше скаже дату, з якої Росія більше не буде вважатися членом Ради Європи, а значить – демократичного простору, в якому поважаються цінності верховенства права та прав людини», – сказала Мезенцева.

Раніше сьогодні Росія сповістила Раду Європи про вихід з організації. Про це повідомив 15 березня депутат Держдуми РФ Петро Толстой.

Після виходу російські громадяни не зможуть звертатися до Європейського суду з прав людини, а Москва не матиме зобов’язання відмовитися від смертної кари.

Росія вступила до Ради Європи в 1996 році. 25 лютого Рада Європи зупинила членство Росії в Комітеті міністрів і ПАРЄ через повномасштабне вторгнення російської армії до території України.

Як повідомили тоді, рішення означає, що Російська Федерація залишається членом Ради Європи й учасницею відповідних конвенцій Ради Європи, зокрема Європейської конвенції з прав людини.

Після цього російське Міністерство закордонних справ заявило, що країна не буде брати участь у роботі Ради.

ОП: із Маріуполя на приватних автомобілях виїхали близько 20 тисяч людей

Близько 20 тисяч людей виїхали 15 березня з Маріуполя на особистих автомобілях гуманітарним коридором, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

«Із 4 000 авто, які вирушили з міста, 570 вже прибули до Запоріжжя. Інші залишаться на ніч в населених пунктах Запорізької і Донецької областей. Всім надається допомога», – написав він у своєму телеграм-каналі.

За даними Тимошенка, всього гуманітарними коридорами за сьогоднішній день вдалося евакуювати із заблокованих міст близько 29 тисяч людей.

Із 24 лютого, від самого початку масштабного вторгнення Росії в Україну, Маріуполь Донецької області перебуває під постійними обстрілами російської армії. Із 3 березня українське місто фактично заблоковане російськими військовими. Внаслідок обстрілів у місті, як повідомляє місцева влада, немає електрики, зв’язку, газу, опалення і навіть води.

Байден підписав закон про надання Україні «історичного» фінансування у 13,6 млрд доларів

Президент США Джо Байден повідомив, що підписав двопартійний закон про державне фінансування, який передбачає надання Україні «історичного» фінансування у 13,6 мільярда доларів.

«Я щойно підписав двопартійний закон про державне фінансування, який… надає Україні історичні $13,6 млрд фінансування», – написав Байден у твітері 15 березня.

«Агресія Путіна проти України об’єднала людей Америки та світу, щоб діяти невідкладно і рішуче. Я хочу подякувати керівництву Конгресу за таку швидку роботу з переконання, що у нас є ресурси, необхідні для продовження нашої рішучої реакції на цю кризу», – додав президент США.

Він нагадав, що ця війна перетворила майже три мільйони українців на біженців. «Це на додачу до того, що понад 12 мільйонів людей, які потребують гуманітарної допомоги в Україні. Сполучені Штати допомагають давати глобальну гуманітарну відповідь із нашими партнерами в Європі та за її межами», – додав він.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Кулеба про четвертий раунд санкцій ЄС проти Росії: «нищівний удар», але зупинятися на цьому не можна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав «нищівним ударом» по Росії четвертий раунд санкцій Євросоюзу, але наголосив, що зупинятися на цьому не можна.

«Це був непростий позиційний бій для нашої дипломатії. Але Україна перемогла в ньому. Ще один нищівний удар по економіці й самолюбству РФ. Я вдячний всім державам-членам ЄС за це рішення. Але на цьому не можна зупинятися, поки ми не зупинимо Путіна. Наступ на санкційному фронті буде тривати, поки РФ не припинить агресію, бомбардування наших міст, воєнні злочини проти наших людей», – написав Кулеба на своїй сторінці у фейсбуці.

За його словами, «у бан» відправляються:

  • операції з низкою підприємств РФ, включаючи військово-промисловий комплекс: Роснєфть-Аеро, Рособоронекспорт, Високоточні комплекси, Курганмашзавод, Вертольоти Росії, Об’єднана авіабудівна корпорація, Об’єднана суднобудівна корпорація, Уралвагонзавод та Зеленодольський завод ім. Горького;
  • нові інвестиції в енергетичний сектор РФ;
  • послуги кредитного рейтингу, а також доступ до послуг, пов’язаних із кредитною рейтинговою діяльністю;
  • чавун та сталь (розширено торговельні обмеження);
  • предмети розкоші;
  • ключові олігархи, бізнесмени, лобісти та пропагандисти, які просувають політику РФ щодо України, а також очолюють ключові компанії у секторах ВПК (персональні санкції).

Міноборони назвало й прокоментувало скарги щодо мобілізації, які отримує найчастіше

Заступниця міністра оборони Ганна Маляр оприлюднила роз’яснення щодо мобілізації, яка почалася в Україні через повномасштабну російську агресію.

За даними Маляр, найчастіше громадськість скаржиться на те, що на заході України мобілізують передусім внутрішніх переселенців, а не місцевих жителів, а на передову відправляють людей без належної підготовки.

Заступниця міністра назвала необґрунтованими заяви про вибіркову мобілізації в західних областях. Вона вказала на велику кількість людей, які добровільно зголошувалися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишніх військкоматів).

«Працівники ТЦК та СП просто фізично не можуть робити вибірковий чи принциповий підхід до призову громадян. Мобілізація проводиться на загальних підставах для всіх верств населення», – стверджує Маляр.

Вона також повідомила, що підготовка рядового та сержантського складу зараз відбувається в скорочені терміни, але все одно триває від семи до 20 діб, залежно від складності спеціальності.

«Втім, якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, повідомте про це на телефони гарячої лінії. Для того, щоб оперативно розібратись і вжити заходів, потрібно назвати ПІБ мобілізованої особи та номер військової частини, в яку направили», – закликала урядовиця.

За її словами, дані про призов військовозобов’язаних, резервістів та залучення транспорту є секретними.

Щодо мобілізації внутрішньо переміщених чоловіків призовного віку – від 18 до 60 років – заступниця міністра вказала на те, що частина з них змушена була переміститися в безпечні місця зі своїми сім’ями.

Агенції ООН закликали зупинити атаки на лікарні і запобігти катастрофі системи охорони здоров’я України

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Всесвітня організація охорони здоров’я і Агенція ООН із сексуального та репродуктивного здоров’я (UNFPA) закликали до негайного припинення всіх атак на заклади охорони здоров’я в Україні.

«Ці жахливі атаки вбивають і завдають серйозних травм пацієнтам і медичним працівникам, руйнують життєво важливу інфраструктуру охорони здоров’я та змушують тисячі людей відмовлятися від доступу до медичних послуг, попри катастрофічні потреби», – йдеться в заяві, оприлюдненій 15 березня.

«Система охорони здоров’я в Україні перебуває під великим тиском, а її крах обернеться катастрофою. Необхідно докласти всіх зусиль, щоб цього не сталося», – додали агенції ООН.

Война, день 20: Как борются города Украины (рос.)

Идет 20-й день полномасштабной атаки России на Украину. Здесь мы обновляем информацию из городов Украины, чтобы вы были в курсе общей картины: какие тенденции, что делает армия, откуда проводится эвакуация, где сегодня опасно, а где атаки успешно отбили.

Подробно - тут

В ОПЗЖ розповіли, скільки чинних та колишніх її депутатів – поза межами України під час війни

Станом на 15 березня 11 чинних та вже колишніх членів ОПЗЖ перебувають поза межами України. Про це Радіо Свобода розповів обізнаний та впливовий співрозмовник усередині фракції.

По підтвердження цієї інформації Радіо Свобода звернулося до пресслужби партії, однак відповіді ще не отримало.

Серед відсутніх у країні членів ОПЗЖ, за словами співрозмовника Радіо Свобода, є, зокрема, Вадим Рабінович, який, нібито, виїхав з України до Ізраїлю ще до початку бойових дій, захворів там на Covid-19 і через це не зміг повернутись.

Таку інформацію Радіо Свобода підтвердив і один із обізнаних з ситуацією знайомих Рабіновича.

Радіо Свобода звернулося по коментар безпосередньо до депутата та очікує на відповідь.

Про актуальне місце перебування іншого впливового члена ОПЗЖ – Віктора Медведчука, який втік з-під домашнього арешту, зі слів обізнаного з ситуацією джерела Радіо Свобода всередині фракції, невідомо навіть його однопартійцям.

Також співрозмовник стверджує, що за кордоном нині перебувають Ігор Абрамович та Вадим Столар, які заявили, що виходять із фракції ОПЗЖ.

Вадим Столар ще 7 березня у коментарі Радіо Свобода підтвердив, що зараз не в Україні. Сказав, що виїхав ще до початку широкомасштабної військової агресії Росії і наразі перебуває у Варшаві, де займається запуском глобального хабу, який спрямовуватиме допомогу Україні з усього світу.

«Для цього проводжу переговори з бізнесом, налагоджую логістику. Ці процеси займають багато часу, але щойно вони запрацюють, звісно, що я повернуся до України», – повідомив народний депутат.

Лідери країн НАТО зберуться на позачерговий саміт 24 березня

Лідери НАТО зустрінуться в Брюсселі 24 березня на позачерговому саміті, щоб обговорити вторгнення Росії в Україну, заявив голова альянсу Єнс Столтенберґ 15 березня.

«Ми будемо розглядати вторгнення Росії в Україну, нашу рішучу підтримку України і подальше посилення стримування й оборони НАТО. У цей критичний час Північна Америка та Європа повинні продовжувати бути об’єднаними», – написав Столтенберґ у твітері.

Речниця Білого дому Джен Псакі підтвердила, що президент США Джо Байден візьме участь у зустрічі в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі.

Позивний «79»: на Київщині прощалися із полковником ЗСУ Валерієм Гудзьом

Полковник Валерій Гудзь користувався великою повагою серед військових, завдяки своєму бойовому досвіду та людським якостям. Його позивний «79» знали не лише солдати, але і генерали усіх рівнів. Він пройшов бойовий шлях із 2014 року від командира взводу до командира бригади імені Данила Галицького. Полковник Гудзь завжди був поруч із солдатами. Загинув на Луганщині, отримавши несумісне з життям поранення.

Як раніше повідомляв президент України Володимир Зеленський, з 24 лютого, внаслідок російського військового вторгнення в Україну, загинуло понад 1300 військових ЗСУ.

За даними Генштабу, в Україні загинули чи поранені вже більше ніж 12 тисяч особового складу російської армії.

За оцінками американських спецслужб, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Російське Міноборони називає значно менші дані. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.

Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

ЗСУ знищили на Луганщині 5 «Градів» та 3 танки росіян – Генштаб

15 березня Збройні сили України знищили на Луганщині 5 «Градів», 3 танки, одну БМП та понад 15 військовослужбовців російської армії. Про це повідомляє Генштаб ЗСУ.

Окрім того, за інформацією українського військового керівництва, полк «Азов» розбив один з підрозділів 22-ї окремої бригади спецпризначення російської армії на околицях Маріуполя.

У Генштабі наголошують, що ЗСУ перейшли у контрнаступ.

«Тривають заходи щодо здійснення прикриття державного кордону України та морського узбережжя. На окремих напрямках проводиться стабілізаційна операція та виконуються завдання територіальної оборони», – додають у Генеральному штабі ЗСУ.

Читайте також: Резніков долучиться до наради міністрів НАТО в середу – Столтенберґ

За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії станом на ранок 15 березня, на 20-й день повномасштабного російського вторгнення, становлять понад 13,5 тисячі людей особового складу.

Президент України Володимир Зеленський 12 березня повідомив про близько 1 300 загиблих українських військових.

За оцінками американських спецслужб, що були опубліковані 8 березня, під час вторгнення в Україну загинули від 2 до 4 тисяч російських солдатів. Російське Міноборони називає значно менші дані. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.

Читайте також: Під Києвом загинули оператор Fox News та українська журналістка – Геращенко

Російське масштабне військове вторгнення в Україну триває від ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Під Києвом загинули оператор Fox News та українська журналістка – Геращенко

Оператор американського каналу Fox News П’єр Закржевський та українська журналістка Олександра Кувшинова загинули внаслідок обстрілу біля Києва, повідомив радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко 15 березня.

«Оператор телеканалу Fox News, громадянин Ірландії П’єр Закржевський і українська журналістка Олександра Кувшинова загинули внаслідок артилерійського обстрілу», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Сама телемережа також повідомила про загибель Закржевського. За повідомленням, він працював із іншим американським журналістом Бенджаміном Голлом, коли їхній автомобіль потрапив під обстріл біля Києва. Голл отримав поранення.

Читайте також: Британський журналіст зазнав осколкового перелому ніг через дії військових РФ – ОГП

Ведучий FoxNews повідомив, що загиблий 55-річний оператор працював над висвітленням конфліктів у Іраку, Афганістану та Сирії.

Станом на 13 лютого фонд «Справедливість для журналістів» (JFJ) задокументував щонайменше 35 атак на журналістів в Україні від початку Росією повномасштабної війни.

15 єпархій Московського патріархату перестали поминати патріарха РПЦ Кирила - Данилевич​

Через війну в Україні всередині УПЦ МП існують тенденції на віддалення від Російської православної церкви, заявив заступник голови відділу зовнішніх відносин Української православної церкви (Московського патріархату) протоієрей Микола Данилевич в інтерв'ю кореспондентові Радіо Свобода.

Речник УПЦ (МП) прокоментував низку заяв патріарха РПЦ Кирила, а також інформацію про те, що той благословив російських військовослужбовців на війну проти України:

«Взагалі заяви і дії патріарха Кирила, і його оцінка російсько-української війни, і нападу на Україну, і вторгнення відкритого в Україну, вона є, м’яко кажучи, дивною, а точніше, абсолютно неадекватною. І його заяви викликали шалений спротив. Нерозуміння, несприйняття і спротив», – сказав Данилевич.​

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG