Доступність посилання

ТОП новини
Військовий 114-ї ОБрТрО на зруйнованому залізничному мосту через Оскіл під час розвідки біля лінії фронту в Куп’янську Харківської області, 15 грудня 2024 року
Військовий 114-ї ОБрТрО на зруйнованому залізничному мосту через Оскіл під час розвідки біля лінії фронту в Куп’янську Харківської області, 15 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Дію гуманітарного коридору з Сум до Полтави продовжили на 9 березня – голова ОВА

Голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив, що дію гуманітарного коридору з Сум до Полтави продовжили на 9 березня.

«Усю ніч працювала переговорна група і було продовжено дію гумкоридору з Сум до Полтави сьогодні, 09.03.2022 з 9:00 до 21:00», – написав Живицький у своєму телеграм-каналі вранці 9 березня.

«Можна виїжджати власним транспортом, додатково приблизно на 14.00 ми повертаємо 22 автобуси з Полтави на Суми, які вчора поїхали у першій колоні і ми їх подамо під завантаження для вагітних жінок, жінок із дітьми, людей старшого віку і з інвалідністю», – додав він.

За словами Живицького, про місце виїзду організованої першої колони у супроводі Червоного Хреста повідомлять додатково.

Евакуація з Сум до Полтави проводилася 8 березня. За її підсумками голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін повідомив, що з Сум виїхали 5 тисяч людей і тисяча приватних автомобілів.

У ніч на 8 березня внаслідок авіабомбардування військами РФ у Сумах загинули понад 20 людей.

Нуланд: «Північний потік-2» – «мертвий»

Газопровід «Північний потік-2», зупинений через масштабне вторгнення Росії в Україну, – «мертвий», заявила заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд.

«Я думаю, що «Північний потік-2» зараз мертвий… Це шматок металу на дні моря, я не думаю, що він коли-небудь відродиться», – сказала Нуланд у виступі перед американськими законодавцями на засіданні комітету із закордонних справ Сенату, повідомляє агентство AFP.

1 березня оператор російського газогону «Північний потік-2» оголосив себе банкрутом через санкції Заходу, повідомила в інтерв’ю швейцарському SRF міністерка економіки кантону Цуґ Сільвія Тальманн-Ґут.

23 лютого Сполучені Штати повідомили про санкції проти компанії Nord Stream 2 AG – оператора газопроводу «Північний потік-2» – та її керівництва у відповідь на дії Росії в Україні.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 лютого повідомив, що зупинив сертифікацію газопроводу «Північний потік-2» на тлі визнання Москвою угруповань «ДНР» та «ЛНР» як «незалежних держав».

Газопровід «Північний потік-2» прокладений дном Балтійського моря від російського міста Усть-Луга до німецького Грайфсвальда. Роботи з укладання труб газопроводу завершилися у вересні 2021 року.

МАГАТЕ повідомило про втрату зв’язку з системами моніторингу на ЧАЕС

Чорнобильська атомна електростанція, захоплена російськими військовими минулого місяця, більше не передає дані Міжнародному агентству з атомної енергії, повідомило МАГАТЕ і висловило стурбованість через персонал, який працює на українському об’єкті.

Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі «вказав, що віддалена передача даних із систем моніторингу безпеки, встановлених на Чорнобильській АЕС, була втрачена», – йдеться у повідомленні агентства, оприлюдненому 8 березня.

Агентство вивчає стан систем моніторингу на інших локаціях в Україні і незабаром надасть додаткову інформацію.

Гроссі наголосив, що персонал, який обслуговує ядерні об’єкти, повинен мати можливість відпочивати і працювати в регулярні зміни, бо це має вирішальне значення для загальної ядерної безпеки.

Він додав, що через захоплення ЧАЕС російськими військами близько 210 працівників станції незмінно перебувають на АЕС, обмежені в доступі до їжі, води і медикаментів.

«Я глибоко стурбований важкою і стресовою ситуацією, з якою стикається персонал Чорнобильської атомної електростанції, та потенційними ризиками, які це несе для ядерної безпеки. Я закликаю сили, які контролюють об’єкт, терміново сприяти безпечній ротації персоналу», – сказав Гроссі.

Стосовно статусу діючих атомних електростанцій України, регулятор повідомив, що вісім із 15 реакторів країни працюють, у тому числі два на Запорізькій АЕС, підконтрольній з минулого тижня російським військам, і що персонал станцій працює позмінно. Рівень радіації на об’єктах був нормальним, йдеться в повідомленні.

Російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.

Мерія Енергодара хоче провести у місті акцію до дня народження Шевченка

Мер Енергодара Запорізької області Дмитро Орлов запросив містян на мирну акцію 9 березня до Дня народження Тараса Шевченка, якого він назвав «символом одвічної свободи та незламного духу українського народу».

«Відділ культури традиційно проводить цього дня захід, присвячений великому Кобзарю. Запрошуємо всіх на мирний захід, який відбудеться 9 березня, об 11:00 біля пам’ятника Шевченку. Покажемо, що Енергодар був і залишається Україною», – написав Орлов у Telegram.

Місто Енергодар і прилеглу до нього Запорізьку АЕС нині утримують війська РФ. Попри це жителі міста виходять на вулиці на мирні акції.

Так, 7 березня майже тисяча жителів Енергодару з національною символікою зібралися на церемонію прощання із загиблими при обороні Запорізької АЕС бійцями Нацгвардії.

Влада повідомила про завершення другого етапу евакуації із Сум

Завершився другий етап евакуації громадян із міста Суми – друга колона евакуйованих прибула до Полтави. Про це фейсбуці повідомив голова Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін.

«Два етапи евакуації із Сум завершилися успішно. 5 тисяч осіб та 1 тисяча приватних автомобілів – у безпеці. Друга колона вночі прибула до Полтави. Більшість евакуйованих – наші жінки та діти. Є також громадяни Туреччини. З Полтави люди поїхали залізницею на захід. Тим, хто захотів залишитись, надаємо притулок», – повідомив Лунін.

Раніше у вівторок віцепрем’єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук у телемарафоні вказувала цифру у 5 тисяч цивільних, які покинули Сумщину. Вона повідомляла також про 1700 іноземних студентів, які виїхали із Сумської області та поїхали в напрямку Полтави, а потім на Львівщину і далі в Європу.

У розвідці США вважають, що Путін може піти на подальшу ескалацію в Україні

Керівники розвідувальної спільноти США заявили, що президент Росії Володимир Путін може продовжити ескалацію наступу в Україні, попри військові невдачі та спричинені санкціями економічні труднощі. Про це повідомляє «Голос Америки» та агенція Associated Press за підсумками слухань Комітету з розвідки Палати представників США.

«Думаю, що Путін зараз злий і засмучений. Він, ймовірно, подвоїть ставку і намагатиметься роздавити українську армію, не звертаючи уваги на жертви серед цивільного населення», – сказав директор ЦРУ Вільям Бернс.

Бернс також констатував, що разом з аналітиками не бачить, як Путін може досягти своєї мети – захопити Київ та змінити владу на чолі з Володимиром Зеленським.

«Він (Путін – ред.) був упевнений, що модернізував свою армію, і вони були здатні до швидкої, рішучої перемоги з мінімальними витратами. Але, як виявилося, він помилявся за всіма пунктами», – сказав Вільям Бернс.

Під час слухань законодавець-демократ від штату Іллінойс Раджа Крішнамурті зазначив, що чимало його виборців вважають Володимира Путіна «божевільним». Він спитав Бернса, як він оцінює психічний стан російського президента.

Бернс відповів, що вважає російського лідера все більш ізольованим і зятятим у власних поглядах.

«На мою думку, це не зводить його з розуму, але з ним дуже важко мати справу», – сказав Бернс.

Директор ЦРУ також зазначив, що США активно обмінюються розвідувальними даними із Україною.

«Наші аналітики вважають, що Путіна навряд чи зупинять такі невдачі і що він може піти на ескалацію, подвоївши свої зусилля, щоб домогтися обеззброєння України», – заявила у свою чергу директорка національної розвідки Авріл Хейнс.

За її словами, «Путін почувається ображеним, що Захід не виявляє йому належної поваги і сприймає це як війну, яку він не може дозволити собі програти».

У Литві запустили проєкт для заклику росіян виступити проти війни в Україні

У Литві запустили проєкт «Зателефонуй Росії», мета якого – переконати росіян виступити проти війни в Україні. Організатори акції стверджують, що мають базу даних із 40 мільйонами російських приватних телефонних номерів.

«Поки бомби та ракети падають на українські міста і села, ми маємо обійти путінську брехню та донести правду до росіян. Це люди, яким десятиліттями брехали та брешуть про те, що зараз відбувається в Україні. Це наша відповідальність та наш обов’язок поговорити з ними», – йдеться на сайті проєкту.

Відвідувачі сайту ініціативи можуть генерувати випадковий російський номер та зателефонувати за ним.

Крім того, організатори проєкту пропонують всім охочим телефонувати друзям та знайомим у Росії та говорити з ними про те, що відбувається в Україні.

Найбільша у світі звукозаписна компанія зупиняє свою діяльність у Росії

Найбільша у світі звукозаписна компанія Universal Music Group зупиняє свою діяльність у Росії, йдеться в заяві компанії 8 березня.

«Ми негайно зупиняємо всі операції в Росії та закриваємо там наші офіси. Ми закликаємо до якнайшвидшого припинення насильства в Україні. Ми дотримуємося міжнародних санкцій та разом із нашими співробітниками та артистами працюємо з групами із різних країн, щоб підтримати зусилля з надання гуманітарної і термінової допомогу біженцям у регіоні», – йдеться в заяві.

Це вже не перша впливова західна компанія, яка вирішила зупинити свою діяльність в Росії через війну, розв’язану Кремлем проти України.

На Universal Music Group припадає близько 80% випуску музичних творів у світі.

НБУ радить при евакуації не вивозити готівкову гривню за кордон, а внести її на рахунки

Національний банк України рекомендує українцям, що мають намір евакуюватися за кордон, не вивозити з собою готівкову гривню, а внести її на свої карткові рахунки в Україні.

«Зробити це можна у відділенні банку, маючи з собою паспорт або через платіжні пристрої з функцією приймання готівки – термінали самообслуговування, банкомати з функцією приймання готівки», – повідомляє регулятор.

За даними НБУ, українці за кордоном можуть безготівково сплачувати за товари та послуги за допомогою платіжних карток, емітованих українськими банками, а також знімати необхідні суми готівкою в іноземній валюті країни перебування. Конвертація за такими операціями відбуватиметься за курсом, установленим українським банком-емітентом (а не курсом готівкового обміну).

«Під час війни значна частина українців була вимушена залишити свої домівки та рятуватися в сусідніх країнах. Громадяни, які залишили країну, маючи з собою готівкову гривню, зіткнулися з неможливістю обміняти її на валюту або вимушені здійснювати такий обмін майже за безцінь. Національний банк розуміє цю проблему та вже працює над її вирішенням із центральними банками сусідніх країн. Але це займе час. Отже, якщо ви ще не перетнули кордон, рекомендуємо поповнити свій банківський рахунок в Україні і безпечно використовувати за кордоном свою платіжну картку. Тоді курс конвертації буде набагато кращим за курс «чорного ринку», – повідомив заступник голови Національного банку Олексій Шабан.

НБУ запевняє, що не встановлював жодних обмежень на безготівкові розрахунки, зокрема лімітів щодо сум здійснення операцій із використанням платіжних карток за кордоном.

За даними ООН, кількість людей, які покинули Україну через масштабне вторгнення Росії, досягла двох мільйонів.

Пентагон назвав «необґрунтованою» пропозицію Польщі передати Україні літаки через базу США у Німеччині

Пентагон у вівторок відкинув пропозицію Польщі про те, що вона готова відправити Сполученим Штатам свої винищувачі МІГ-29 на американську військово-повітряну базу Ramstein у Німеччині для подальшої передачі Україні.

«Ми продовжимо консультації з Польщею та іншими нашими союзниками щодо НАТО з цього питання та складних логістичних проблем, але ми не вважаємо пропозицію Польщі обґрунтованою», – заявив представник Пентагону Джон Кірбі.

Заява Польщі про доставку 28 літаків на американську авіабазу у Європі відкрила тривожну перспективу того, що виліт літаків із бази США та НАТО у повітряний простір України розглядатиметься як поширення війни за її нинішні межі.

Росія заявила, що така підтримка ВПС України буде рівносильною участі у війні і, можливо, спровокує відповідь РФ.

8 березня польський уряд заявив, що готовий передати літаки радянського виробництва МіГ-29 в розпорядження Сполучених Штатів безкоштовно, відправивши їх на військово-повітряну базу Ramstein у Німеччині. Натомість уряд Польщі просить Вашингтон надати літаки з відповідними операційними спроможностями, висловивши готовність обговорити умови їх купівлі.

Шмигаль закликав людей по світу вийти на площі міст 9, 10, 11 березня з вимогою закрити небо над Україною

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав людей по всьому світу вийти на площі міст 9, 10, 11 березня з вимогою закрити небо над Україною.

«Українці та люди з усього світу! Потрібно зупинити бомбардування українських міст. Від ракет та бомб гинуть цивільні, гинуть діти. Виходьте на площі міст 9, 10, 11 березня. Потрібно закрити небо над Україною або допомогти нам це зробити самим», – написав Шмигаль у твітері.

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, Україна зазнає постійних обстрілів російськими ракетами і авіацією. На неодноразові прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.

Низка лідерів західних країн та генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією.

«Україна крутить колесо історії» – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив про спроби окремих партнерів «обмежитися напіврішеннями» чи «погратися часом» у політиці реагування на війну Росії проти України.

«Багато складних розмов, комбінацій. Є спроби окремих партнерів обмежитися напіврішеннями. Дехто намагається гратися з часом. Але ми не збавляємо обертів. Іноді партнери звинувачують президента, мене, усіх нас у різкості. Так, ми різкі. Іноді безжальні. Особливо до тих, хто нас намагається трішки надурити. Ми такі, тому що кожна зброя, кожна санкція, кожна компанія, яка виходить з Росії – це наближення перемоги, це збережене людське життя, це дитинство без страху, це незруйнований будинок, лікарня, школа. Україна крутить колесо історії і партнери нам допомагають», – написав Кулеба у фейсбуці.

Перед тим МЗС, яке він очолює, вказало на низку здобутих за день 8 березня на міжнародному майданчику «перемог» у контексті боротьби проти Росії, яка розв’язала війну в Україні. Серед здобутків відзначено рішення США і Британії про заборону на імпорт російської нафти, відмову компанії Shell від закупівлі російської сирої нафти і закриття АЗС у Росії, припинення венчурним фондом Index Ventures інвестицій в російські стартапи, призупинення реєстрації громадян Росії й Білорусі як електронних резидентів Естонії та ін.

Агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг Росії

Міжнародне рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту емітента Росії в іноземній валюті до «C» із «B», ідеться в пресрелізі агентства.

Згідно з повідомленням, таке пониження відображає думку Fitch «про неминучість суверенного дефолту» Росії.

3 березня Fitch знизило кредитний рейтинг Росії нижче від «неінвестиційного рівня» – з «ВВВ» до «В».

Агенство пояснило: суворі міжнародні санкції у відповідь на російські дії проти України підвищили ризики для макрофінансової стабільності РФ, є величезним шоком для основних принципів кредитоспроможності країни і можуть підірвати її готовність обслуговувати державний борг.

Виробник Pepsi припиняє продаж напоїв у Росії

Компанія PepsiCo, один із найбільших у світі виробників напоїв, повідомила про рішення призупинити частково продаж своєї продукції у Росії.

«Ми оголошуємо про призупинення продажу в Росії Pepsi-Cola і наших глобальних брендів напоїв, зокрема 7Up і Mirinda. Ми також призупинимо інвестиції та рекламну діяльність у РФ», – ідеться в повідомленні на сайті компанії.

Водночас у компанії кажуть, що з урахуванням «гуманітарних аспектів бізнесу» продовжать продаж у Росії молочної продукції та продуктів харчування для дітей.

PepsiCo також зупиняє програму капіталовкладень та промоактивність на російському ринку, вказує компанія.

Раніше про вихід з російського ринку заявив конкурент Pepsi – компанія Coca-Cola.

Генштаб ЗСУ розповів, яким був 13-й день війни РФ проти України

У Генеральному штабі Збройних сил України за підсумками 13-го дня російського вторгнення в Україну повідомили, що війська РФ знизили темп наступальної операції, застосовуючи переважно ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі.

У Генштабі кажуть, російські війська продовжують зосереджувати зусилля на:

  • оточенні та захопленні Києва, Сум, Харкова, Маріуполя, Миколаєва, Чернігова;
  • створенні сухопутного коридору між окупованим Кримом та континентальною частиною Росії;
  • виходу на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.

«За наявною інформацією, окупантами розглядається питання організації ефективного забезпечення власних військ пальним за рахунок використання наявної стаціонарної мережі автомобільних заправних станцій та сховищ нафтопродуктів. Також, ворог планує створити мережу польових трубопроводів, на тимчасово захопленій території України, з можливістю їх під’єднання до центрального нафтопродуктопроводу та здійснення перекачування пального з території Республіки Білорусь», – йдеться в повідомленні.

На Поліському напрямку війська РФ продовжують утримувати зайняті раніше рубежі та захоплені населені пункти, зокрема Бородянка, Копилів, Буча, Демидів. В районі Прип’яті та Бучі російські військові займають оборону. Просунулися – в районі Ясногородки;

На Сіверському напрямку війська РФ не полишають спроб оволодіти містом Чернігів. З метою наступу в напрямку Козельця намагаються навести і утримати понтонно-мостову переправу;

На Слобожанському напрямку тривають спроби блокувати Харків з півночі, завдаються ракетно-бомбові удари по цивільній інфраструктурі. Триває бій за Ізюм. Російські військові наводять понтонно-мостові переправи через річки Сіверський Донець та Берека;

На Донецькому напрямку продовжуються наступальні дії у напрямках Дніпро та Запоріжжя з метою виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської обл. Російські військові намагаються відновити наступ у напрямку Запоріжжя та захопити Маріуполь;

На Таврійському та Південному напрямках війська РФ утримують Херсон, Енергодар, Василівку, Пологи.

«З Чорноморської та Азовської операційних зон очікується нанесення ударів по цивільних та військових об’єктах крилатими ракетами з кораблів Чорноморського флоту та Каспійської флотилії», – вказує Генштаб.

Військові зазначають, що в ході ведення бойових дій на території України російські війська продовжують нести значні втрати.

«14-та окрема бригада спеціального призначення (Хабаровськ) втратила понад 400 військовослужбовців (уточнюється), БТГр 25-ї окремої мотострілецької бригади (Луга) 6-ї загальновійськової армії відведена на територію РФ, у зв’язку із втратою боєздатності», – йдеться в повідомленні.

Завершує Генштаб ЗСУ своє нічне зведення аналогом Шевченкових рядків: «Борітеся – поборете! Нам Бог помагає!». Саме 9 березня народився видатний український поет і мислитель Тарас Шевченко.

Зеленський: рішення США про заборону імпорту російської нафти – потужний сигнал усьому світові

Президент України Володимир Зеленський подякував президентові США Джо Байдену за рішення про заборону імпорту російської нафти та вважає це потужним сигналом усьому світові.

«Я вдячний особисто президентові Сполучених Штатів Америки Байдену за це рішення. За це лідерство. За цей максимально потужний сигнал усьому світу. Він дуже простий: кожен цент, сплачений Росії, вона перетворює на кулі та снаряди, що летять в інші суверенні держави», – зазначив Зеленський у відеозверненні у вівторок ввечері.

Президент зауважив, що «або Росія матиме повагу до міжнародного права і не вестиме війни, або вона не матиме грошей, щоб війни починати».

Володимир Зеленський також подякував Великій Британії, яка слідом за США ввела заборону на імпорт російської нафти.

8 березня на 13-й день війни Росії проти України США оголосили про заборону імпорту російської нафти. Президент США Джо Байден визнав, що цей крок може означати витрати і для самих США, але повторив свою тезу про те, що «захист свободи передбачає і витрати».

Велика Британія слідом за Сполученими Штатами ухвалила того ж дня аналогічне рішення.

У Росії банкам заборонили продавати валюту громадянам

На тлі безпрецедентних санкцій Заходу проти Росії через вторгнення в Україну Центробанк Росії ввів нові правила, відповідно до яких банкам заборонять продавати громадянам готівкову валюту, а з валютних рахунків можна буде зняти не більше ніж 10 тисяч доларів, решта коштів – у рублях за курсом на день видачі.

Банк Росії заявив, що правила – тимчасові і діятимуть пів року – з 9 березня до 9 вересня.

У повідомленні Центробанку також йдеться, що всі кошти клієнтів на валютних рахунках збережуться, однак доступ до них буде обмежений сумою в 10 тисяч доларів. Російський регулятор каже: якщо внесок номінований в іншій валюті, клієнту все одно видадуть долари.

Банки не будуть протягом терміну дії «тимчасових» правил продавати готівкову валюту громадянам. Поміняти готівкову валюту на рублі можна буде будь-коли, йдеться в повідомленні.

У вівторок США запровадили нові санкції проти Росії, зокрема, заборонили імпорт нафти. Цього ж дня низка великих корпорацій оголосила про припинення роботи в Росії.

ДСНС: 7 мирних жителів загинули внаслідок авіаударів по будинках на Харківщині та Житомирщині

Загалом семеро цивільних загинули внаслідок авіаударів по житлових будинках у Житомирській та Харківській областях увечері 8 березня, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуації.

На Харківщині авіаудар вразив житловий будинок у селі Дінець Чугуївського району. Через це загинули двоє людей, в тому числі семирічна дитина.

«Підрозділами ДСНС з-під завалів врятовано одну особу. Від ДСНС залучалось п’ятеро осіб та одна одиниця техніки», – йдеться в повідомленні.

Другий авіаудар рятувальники зафіксували в місті Малин Житомирської області о 20:50.

«Внаслідок авіаційного удару зруйновано сім приватних одноповерхових житлових будинків, загинуло п’ятеро осіб, з них двоє дітей (2021 року народження). Пошуково-рятувальні роботи продовжуються. Від ДСНС залучено 11 осіб та дві одиниці техніки ДСНС», – повідомляє відомство.

Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.

Cумщина: ЗСУ знищили колону російської військової техніки

Ситуація у Сумській області зараз: військові ЗСУ зупинили наступ колони російської військової техніки у Сумській області, біля села Чупахівка.

Cумщина: ЗСУ знищили колону російської військової техніки
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

«Ми приїхали зупинити воєнні злочини». Британські добровольці прибувають до України воювати

В Україну прибувають перші британські добровольці. Вони приїхали в Україну, щоб воювати проти російської армії. «Тут відбуваються воєнні злочини, а цього не має бути. Цивільні об’єкти бомбардуються, мирних жителів вбивають...» – каже Джекс з Англії.

Російська артилерія і авіація, починаючи із 24 лютого, здійснює обстріли і бомбардування міст і сіл України, від чого гинуть та отримують поранення цивільні люди, зокрема діти.

Також, очевидці розповідають про обстріл російськими військовими цивільних автомобілів, зокрема під Ірпенем, із людьми, які намагалися евакуюватися із зруйнованого обстрілами міста.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG