Речник ООН спростовує заборону називати дії Росії проти України «війною»
Речник генерального секретаря ООН Стефан Дюжаррік заперечив, що Організація об’єднаних націй заборонила своїм співробітникам називати нове російське вторгнення до України «війною» чи «вторгненням».
«Це неправда. Це просто не той випадок, щоб співробітники отримували вказівку не використовувати такі слова, як «війна» та «вторгнення» для опису ситуації», – написав Дюжаррік у твітері.
Речник додав твіт заступниці генерального секретаря ООН Розмарі ДіКарло, де вона публічно називає війною вторгнення Росії в Україну. Зокрема вона написала: «Ця війна безглузда».
Стефан Дюжаррік у листі виданню The Guardian вказав, що співробітників «просять оформлювати будь-які повідомлення щодо України, а також інших політичних питань у спосіб, який узгоджується з позицією ООН та заявами генерального секретаря».
Водночас він не виключає можливість того, що керівник якогось підрозділу ООН міг надіслати подібні інструкції працівникам, проте йому про це невідомо.
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк назвав фейком інформацію про заборону ООН.
«Фейк про ООН, яка не хоче називати «війну РФ війною» – це інформаційна провокація РФ, яка хоче створити враження, що має право вбивати громадян України і на це ніхто не буде звертати уваги. РФ = війна», – написав Подоляк у своєму твітері.
Раніше видання Irish Times повідомило, що Організація об’єднаних націй заборонила своїм співробітникам називати нове російське вторгнення до України «війною» чи «вторгненням», вимагаючи натомість використовувати слова «конфлікт» чи «військовий наступ».
Також працівникам, за повідомленням, заборонили додавати український прапор до особистих та офіційних профілів у соцмережах і сайтів. Про це журналістам нібито стало відомо з листа, який департамент комунікацій ООН розіслав співробітникам.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба попросив Організацію об’єднаних націй спростувати повідомлення про заборону називати нову російську агресію проти України війною, якщо вони неправдиві.
З Сум вивезли 61 автобус із мирними жителями – заступник голови ОП
Із Сум евакуювали кілька десятків автобусів із мирними жителями, повідомив заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко 8 березня.
За його даними, перша колона з 22 автобусів станом на опів на дев’яту вже прибула до Полтави.
«1 100 іноземних студентів продовжать евакуацію поїздом до Львова. Зараз всі в безпеці, отримали харчування. Друга евакуаційна колона з 39 автобусів вже на Полтавщині. Це діти, жінки, літні люди, іноземні студенти», – доповів Тимошенко.
Евакуйовані люди зможуть залишитися в Полтаві або продовжити евакуацію до Львова. Кориором для евакуації також скористалися водії цивільних автомобілів.
Голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький повідомив у ефірі Радіо Свобода, що транспорт для евакуації надали влада Полтавської області, а також низка дипломатичних відомств країн, чиїх громадян також евакуювали.
7 березня радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив, що з Київщини евакуювали дві тисячі людей, а понад чотири тисячі залишаються на територіях, окупованих російськими військами.
6 березня війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.
Польща готова надати свої літаки «МіГ-29» у розпорядження США – МЗС
Польський уряд готовий передати літаки радянського виробництва «МіГ-29» в розпорядження Сполучених Штатів. Про це йдеться в заяві Міністерства закордонних справ Польщі 8 березня.
«Влада республіки Польща, після консультацій між президентом та урядом, готова передати – негайно і безкоштовно – всі свої літаки «МіГ-29» на військово-повітряну базу (США, розташовану в Німеччині – ред.) Ramstein та розмістити їх під розпорядження уряду Сполучених Штатів Америки», – йдеться в повідомленні.
Водночас уряд Польщі просить Вашингтон надати натомість літаки з відповідними операційними спроможностями, висловивши готовність обговорити умови їх купівлі.
«Польський уряд також закликає решту членів НАТО, які є власниками літаків «МіГ-29» діяти так само», – додають у міністерстві.
Вашингтон розглядає питання, як поповнити запаси літаків у Польщі, якщо Варшава вирішить передати Україні свої бойові літаки радянського виробництва, заявив 6 березня держсекретар США Ентоні Блінкен. Польща того ж дня заявила, що рішення про передачу літаків ще не ухвалене.
McDonald’s тимчасово закриває ресторани та призупиняє роботу в Росії
McDonald’s тимчасово закриває ресторани та призупиняє роботу в Росії. Про це йдеться в заяві генерального директора компанії Кріса Кемпчинські.
«Конфлікт в Україні та гуманітарна криза в Європі завдали невимовних страждань невинним людям. Як Система, ми приєднуємося до світу в засудженні агресії та насильства та молимось за мир», – йдеться у заяві Кемпчинські.
«Наші цінності означають, що ми не можемо ігнорувати безглузді людські страждання, які мають місце в Україні. McDonald’s вирішив тимчасово закрити всі наші ресторани в Росії та призупинити всі операції на ринку. Ми розуміємо, який вплив це матиме на наших російських колег і партнерів, тому ми готові підтримувати всі три ніжки табуретки в Україні та Росії. Це включає продовження виплати заробітної плати для всіх співробітників McDonald’s у Росії», – йдеться у повідомленні.
Кемпчинські зазначив, що McDonald’s продовжить оцінювати ситуацію та визначати, чи потрібні додаткові заходи.
«На цей момент неможливо передбачити, коли ми зможемо знову відкрити наші ресторани в Росії. Ми відчуваємо збої в нашому ланцюжку поставок, а також інші впливи на роботу. Ми також уважно стежитимемо за гуманітарною ситуацією», – зазначив він.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Низка компаній з різних сфер заявили про припинення роботи в Росії.
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну про обмеження або припинення роботи з Росією заявили 250 іноземних компаній, випливає з підрахунків Джеффрі Зонненфельда, засновника Інституту керівників вищої ланки Єльського університету та його дослідницької групи.
У стадіон села на Дніпропетровщині влучила російська ракета
У стадіон села Григорівка Васильківського району Дніпропетровщини 8 березня влучила російська ракета. Інформацію про це Радіо Свобода підтвердив голова Васильківської об’єднаної територіальної громади Сергій Павліченко.
За його даними, стадіон розташований неподалік від будівлі школи, де в цей час перебували 36 переселенців із Волновахи.
Як розповів голова ОТГ, ракета, ймовірно, прилетіла з боку Запорізької області.
Поранених та загиблих немає. Вибуховою хвилею в будівлі школи повибивало вікна та двері.
«Ситуація контрольована, людей евакуювали в інше місце. Люди розміщені. Ввечері погодуємо. Головне – що люди живі, не зруйновані будинки. Школу шкода. Ймовірно, саме в неї цілилися. Збитки ми ще не встановлювали», – розповів Павліченко.
Це перший такий інцидент на Дніпропетровщині з початку війни з Росією.
Уранці на брифінгу голова обласної ради Микола Лукашук повідомляв, що ніч з 7 на 8 березня на Дніпропетровщині видалася однією із найспокійніших за всі дні від початку нового російського вторгнення 24 лютого.
За його даними, залізничне сполучення в області є, дороги відкриті, критична інфраструктура працює.
Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
Велика Британія також відмовиться від імпорту російської нафти – Джонсон
Велика Британія слідом за Сполученими Штатами відмовиться від імпорту російської нафти, заявив прем’єр-міністр цієї країни Боріс Джонсон на засіданні парламенту 8 березня.
Про це Джонсон сказав у своєму виступі після звернення президента України Володимира Зеленського.
«Велика європейська столиця наразі в радіусі досяжності російської зброї. Президент Володимир Зеленський твердо стоїть за демократію та свободу. У своїй обороні, думаю, він зворушив всі серця в цьому зібранні. У цей момент звичайні українці захищають свої будинки та сім’ї від брутального нападу і своїми діями надихають мільйонів, своєю хоробрістю та відданістю. Думаю, сьогодні найбільш горді слова у вільному світі – це «я – українець», – сказав Джонсон.
Він припустив, що парламент Сполученого королівства готовий об’єднатися для підтримки України, в тому числі – надати їй зброю для захисту від російської агресії.
«Британія і наші союзники готові йти вперед. Йти вперед, надаючи нашим українським друзям зброю, яка їм потрібна, аби захищати свою батьківщину, як вони на те заслуговують. Йти вперед, посилюючи економічний тиск на Володимира Путіна. Ми зупинимо імпорт російської нафти», – заявив прем’єр-міністр.
Джонсон додав, що Лондон готовий застосовувати дипломатичні, гуманітарні та економічні методи, «доки Володимир Путін не зазнає поразки у цій катастрофічній авантюрі і Україна не буде вільною знову».
Голову уряду підтримав лідер лейбористської партії Кір Стармер. За його словами, лейбористи підтримують запровадження «найжорсткіших санкцій, які розчавлять російський уряд», а також надання Україні зброї.
Раніше 8 березня про відмову Сполучених Штатів від російської нафти заявив президент США Джо Байден.
Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
Голова Харківської ОВА повідомив про спробу висадки російського десанту
Голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов повідомив, що російські війська на трьох гелікоптерах висадили десантно-штурмову групу. Підрозділи тероборони та Збройних сил, за його словами, знищили більшу частину десанту.
Як зазначив Синєгубов, російським військам не вдалося реалізувати заплановане у Вовчанському районі.
«Російський противник на трьох гелікоптерах висадив десантно-штурмову групу. 120 осіб хотіли рухатися на місто Харків. Але наші тероборонівці та підрозділи сухопутних військ ЗСУ знищили більшу частину десанту прямо на місці. Решта – втекла на територію Білгородської області Російської Федерації», – написав голова ОВА.
Він додав, що за інформацією штабу оборони Харкова, сухопутна частина міста повністю контролюється Збройними силами України.
«Групувань регулярних ворожих військ в місті немає, диверсійно-розвідувальних груп також немає. Окремих диверсантів швидко виявляємо та ліквідовуємо. Як от сьогодні о 7 ранку затримали жінку-розвідницю, яка збирала дані про військові об’єкти», – йдеться в повідомленні.
Війна Росії проти України триває вже 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 12 тисяч особового складу.
Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії Росії в Україні наразі немає.
Два літаки Повітряних сил РФ, два літаки 223-го льотного загону Міноборони РФ та один борт спеціального льотного загону «Росія» з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну здійснили шість вильотів у Сирію та назад. Один із літаків згодом був помічений в районі двох російських міст на кордоні з Україною.
Це виявили «Схеми» за допомогою сайту моніторингу повітряних суден FlightRadar. Раніше видання «Українська правда» повідомило про інший борт Міністерства оборони РФ, який двічі літав до Сирії.
Про те, що Росія вербує сирійців для участі у війні в Україні, раніше писало видання The Wall Street Journal з посиланням на чотирьох американських чиновників. Згодом інформацію про залучення Росією іноземних найманців підтвердили і в Пентагоні.
Читайте про це за лінком
Європейська організація з ядерних досліджень призупиняє співпрацю з Росією
Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) призупиняє співпрацю з Росією та позбавила її статусу спостерігача.
Таке рішення організація ухвалила 8 березня під час позачергових зборів її членів.
«23 держави-члени CERN найрішучіше засуджують військове вторгнення Російської Федерації в Україну та висловлюють жаль з приводу загиблих людей та гуманітарних наслідків, а також залучення Білорусі до цього незаконного застосування сили проти України», – йдеться в офіційній заяві CERN.
Окрім того в організації наголосили, що усіляко підтримуватимуть діяльність українських науковців у галузі фізики високих енергій.
Європейська організація з ядерних досліджень (CERN) – найбільша у світі лабораторія фізики високих енергій та міжнародний дослідницький центр.
Із 2016 року Україна є її асоційованим членом.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Низка компаній з різних сфер заявили про припинення роботи в Росії.
Akamai Technologies припиняє роботу в Росії та Білорусі
Американська компанія Akamai Technologies, яка спеціалізується на наданні послуг cloud-сервісів, зупиняє діяльність в Росії та Білорусі через широмастабне російське військове вторгнення в Україну. Про це йдеться в ї офіційній заяві.
«Ми вражені мужніми громадянами України, які захищають свій суверенітет... Ми підтримаємо народ України», – наголошують у компанії.
Окрім того, вона готова запропонувати державним організаціям України сервіси захисту від DDOS-атак та консультативну допомогу.
Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Напередодні про припинення роботи в Україні повідомила платформа з пошуку роботи Upwork.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Низка компаній з різних сфер заявили про припинення роботи в Росії.
«Ми не здамося»: Зеленський процитував Черчилля у зверненні до британського парламенту
Президент України Володимир Зеленський 8 березня виступив зі зверненням до британського парламенту.
У короткій промові Зеленський перерахував дні нової агресії Росії проти України, нагадавши про обстріли житлових кварталів міст, обстріл Запорізької атомної електростанції, опір прикордонників на острові Зміїний.
«Коли російський корабель вимагав від наших хлопців скласти зброю, вони відповіли йому – так міцно, як не можна казати в парламенті. І ми відчули силу, велику силу нашого народу, який до кінця гнатиме окупанта. На третій день окупанти, не ховаючись, били просто по людях, по житлових будинках артилерією, авіабомбами, і це остаточно показало нам, світу, хто є хто – хто великі люди, а хто просто звірі», – прокоментував президент.
Він згадав про обстріл Бабиного Яру в Києві, руйнування церков і лікарень внаслідок ракетних та авіаударів.
«На дев’ятий день ми слухали зустріч країн НАТО без бажаного для нас результату, без мужності – так, ми відчули це. Я не хочу нікого образити, ми відчули, що альянси не діють, навіть небо закрити не можуть. Тому гарантії безпеки в Європі треба будувати з нуля», – констатував голова держави.
Зеленський відзначив опір беззбройних жителів окупованих українських міст, висловивши думку, що «сотні тисяч людей, цілі міста» стали героями.
«На 13-й день у блокованому російськими військами Маріуполі померла дитина від зневоднення. Від зневоднення. Вони не пропускають ані харчові продукти, ані воду, не дають людям. Просто заблокували. І вони в підвалах. Я думаю, всі чують, там у людей немає води. За 13 днів російського вторгнення було вбито 50 дітей, 50 великих мучеників. Це страшно», – сказав президент.
За словами Зеленського, Україна «не шукала величі, але стала великою». Він згадав відому цитату з «Гамлета» англійського драматурга Вільяма Шекспіра, а потім – уривок із історичної промови британського прем’єр-міністра Вінстона Черчилля, виголошену ним під час Другої світової війни:
«Де, як не тут, нагадати вам слова, які Велика Британія вже чула і які знову актуальні: ми не здамося і не програємо. Ми підемо до кінця, ми будемо боротися на морях, будемо битися в повітрі, ми будемо захищати нашу землю, якою б не була ціна. Ми будемо битися в лісах, полях, на узбережжях, у містах і селах, на вулицях, ми будемо битися на пагорбах. Я хочу від себе додати: ми будемо битися всюди, на териконах, на березі Кальміуса і Дніпра і ми не здамося. Звичайно, з вашою допомогою, допомогою цивілізації великих кран, з вашою підтримкою, за яку ми вдячні і на яку дуже розраховуємо. І я окремо вдячний тобі, Борісе, мій друже», – додав він, звертаючись до голови британського уряду Боріса Джонсона.
Зеленський закликав Лондон посилити санкції проти Росії та визнати її «державою-терористом», а також знайти спосіб захистити українське небо від російської авіації.
«Зробіть те, що можете, те, що повинні, до чого зобов’язує велич вашої держави і вашого народу», – підсумував президент України.
Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
«Укроборонпром» виплатить 1 мільйон доларів за кожен захоплений російський літак – Арахамія
Державний конценрн «Укроборонпром» готовий виплатити мільйон доларів США за кожний вкрадений чи трофейний літак російської армії. Про це повідомляє голова франції «Слуга народу», член парламентського комітету з питань нацбезпеки та оборони Давид Арахамія.
За його словами, також продовжує діяти обіцянка виплатити пів мільйона доларів США за кожен захоплений російський гелікоптер у робочому стані.
«Пілотам РФ, які готові брати участь у програмі, гарантуємо видачу громадянства вільної країни», – також повідомив Арахамія.
Згідно з даними Генштабу ЗСУ станом на ранок 8 березня російська армія вже втратила в Україні 48 літаків та 80 гелікоптерів.
Війна Росії проти України триває 13-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю.
Пожежа на складі під Києвом. Туди потрапили уламки крилатої ракети Росії, яку збила ППО України
Протиповітряна оборона (ППО) України збила російську крилату ракету «Калібр» над Калинівкою, Броварський район, Київська область. Її уламки впали на Митний склад під Києвом. Через це там виникла пожежа. На місці працюють рятувальники. Інформації про постраждалих немає.
США відмовляються від імпорту російської нафти – Байден
Сполучені Штати Америки забороняють весь імпорт нафти з Росії, заявив президент США Джо Байден у своєму зверненні 8 березня.
«Я оголошую нові санкції. Ми забороняємо весь імпорт нафти. Це означає, що російська нафта не буде імпортуватися», – сказав він.
За словами Байдена, цей крок має «потужну двопартійну підтримку».
«І республіканці, і демократи дуже чітко висловлюються, що це треба зробити», – підкреслив президент США.
Водночас президент США зазначив, що європейські партнери Вашингтона наразі можуть бути не в змозі запровадити аналогічні обмеження
«Ми, Сполучені Штати, насправді є чистими експортерами енергоресурсів, тому ми можемо робити ті кроки, які інші не можуть. Їм (європейським країнам – ред.) потрібно робити більш довгострокові кроки з огляду на залежність від російських енергоресурсів. Наші команди об’єднані в тому, щоб тиснути на Путіна», – заявив Байден.
Він визнав, що цей крок може означати витрати і для самих США, але повторив свою тезу про те, що «захист свободи передбачає і витрати». Він пообіцяв зробити все, аби послабити вплив цього кроку на ціну на бензин для американських домогосподарств.
«Ми вивільняємо нафту з резервів, ми забезпечуємо також світові енергопостачання, вживаємо всіх заходів, щоб захистити американські родини. Хочу звернутися до нафтогазових компаній: ми розуміємо, що ціни зростають через війну Путіна проти України. Але це не є виправданням для надзвичайного завищення цін. Не можна експлуатувати американських споживачів», – застеріг він.
Близько 8% імпорту нафти Сполученими Штатами надходить з Росії, хоча країна не імпортує російський природний газ.
Державний секретар США Ентоні Блінкен 6 березня повідомив, що Вашингтон розглядає можливість відмови від імпорту російської нафти.
Кулеба просить ООН уточнити, чи дійсно вона заборонила називати дії Росії проти України «війною»
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба просить Організацію об’єднаних націй спростувати повідомлення про заборону називати нову російську агресію проти України війною, якщо вони неправдиві. Про це він написав у своєму твітері 8 березня.
«Важко повірити, що ООН могла по суті запровадити таку ж цензуру, яку запровадив Кремль всередині Росії, заборонивши своїм співробітникам вживати слова «війна» та «вторгнення». Я закликаю ООН швидко спростувати ці повідомлення, якщо вони брехливі. Під загрозою репутація ООН», – заявив голова українського МЗС.
Раніше видання Irish Times повідомило, що Організація об’єднаних націй заборонила своїм співробітникам називати нове російське вторгнення до України «війною» чи «вторгненням», вимагаючи натомість використовувати слова «конфлікт» чи «військовий наступ».
Також працівникам, за повідомленням, заборонили додавати український прапор до особистих та офіційних профілів у соцмережах і сайтів. Про це журналістам нібито стало відомо з листа, який департамент комунікацій ООН розіслав співробітникам.
Організація наразі офіційно не коментувала це повідомлення.
Виплати допомоги вразливим групам подовжать без звернення до відповідних органів – Шмигаль
Соціальну допомогу низці вразливих верств населення подовжуватимуть без небхідності звертатися до органів соціального захисту. Про це прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив у зверненні 8 березня.
За його словами, відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів.
«Уряд ухвалив рішення, що допомога малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям, дітям з тяжкими захворюваннями, виплати внутрішньо переміщеним особам будуть продовжені без необхідності звертатися до органів соцзахисту», – заявив він.
Крім того, за словами прем’єра, уряд змінив порядок нарахування пільг і субсидій:
«Якщо місцеві органи соцзахисту не зможуть виконувати свої функції, всі виплати будуть здійснені безпосередньо Міністерством соціальної політики через «Ощадбанк», навіть якщо в отримувачів відкриті рахунки в інших банках».
Шмигаль повторив свій заклик до переходу на економіку воєнного стану, звернувшись до тих, хто не залучений до бойових дій.
«У часи війни складно займатись буденною роботою, хочеться бачити свій особистий вклад в перемогу тут і зараз. Але кожен має бути на своєму місці. Це також героїзм – побороти себе і в умовах постійних повітряних тривог, переживань за рідних, стресу, щодня йти на роботу і робити свою справу. Всі ви герої, тому що працюєте у своїй державі під час війни», – сказав голова уряду.
Президент України Володимир Зеленський 7 березня заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу на час війни, який звільняє від сплати низки податків на період воєнного стану і мінімум на рік після його завершення.
Українські військові готуються до оборони на околицях Києва зі сходу та півночі – фотогалерея
У Генеральному штабі Збройних сил України за підсумками 12-го дня російського вторгнення в Україну повідомили, що війська Росії прагнуть, зокрема, оточити Київ з подальшим його захопленням.
Раніше, 5 березня, голова військової адміністрації Києва, генерал-майор Микола Жирнов назвав столицю України головним об’єктом для оборони на сьогодні. «Ми перетворимо кожен квартал, вулицю і будинок у неприступну фортецю», – наголосив він.
ЦВК виходить із Асоціації організаторів виборів країн Європи
Через російську агресію в Україні Центральна виборча комісія виходить зі складу Асоціації організаторів виборів країн Європи (АСЕЕЕО).
«ЦВК України не може перебувати поруч та толерувати присутність недемократичних органів адміністрування виборів у складі міжнародних інституцій», – йдеться у офіційній заяві комісії.
Як зазначають у Центрвиборчкомі, ще 27 лютого ЦВК звернулася до профільних міжнародних організацій та іноземних органів адміністрування виборів із закликом припинити співпрацю та виключити зі своїх лав виборчі інституції Росії. Однак голосування країн-членів АСЕЕЕО 4 березня не принесло бажаного результату.
«Подальше перебування у складі цивілізованих інституцій представників країн-агресорів суперечить природі цих інституцій, місії АСЕЕЕО підтримувати належне врядування та демократію. Відсутність реакції на попередні так звані президентські вибори в білорусі, мовчазна згода на проведення виборів росіїської федерації на території України – у Криму, бездіяльність щодо актів агресії в Україні сьогодні є руйнівною силою для здобутків цивілізованого світу, спотворює викарбувані роками загальновизнані принципи демократії», – наголошують в ЦВК України.
За даними Центрвиборчкому, зі складу ACEEEO також виходять державні виборчі комісії Польщі, Словенії, Хорватії та Литви.
«Закликаємо всіх інших членів – прихильників демократичних стандартів, зважаючи на ті звірства, які чинять представники агресора в Україні, не толерувати країну-терориста та прийняти рішення про вихід з Організації... Відсутність осуду – означає підтримку!» – наголошують у ЦВК України.
Байден може оголосити про нові заходи проти Росії 8 березня – медіа
Президент Сполучених Штатів Джо Байден 8 березня виступить із заявою, повідомляє Білий дім.
За повідомленням, виступ президента очікується о 17:45 за київським часом. Адміністрація президента США не наводить інших деталей, але низка американських медіа з посиланням на свої джерела заявляють, що Байден оголосить про заборону імпорту російських енергоносіїв.
Президент України Володимир Зеленський кілька разів звертався до Заходу з проханням припинити імпорт із Росії енергоносіїв, які є основним джерелом доходу Москви.
Близько 8% імпорту нафти Сполученими Штатами надходить з Росії, хоча країна не імпортує російський природний газ. Раніше Байден опирався обмеженням, спрямованим на енергетичний сектор, заявляючи, що не хоче зашкодити споживачам США через крок, який, ймовірно, спричинить підвищення вартості палива.
Незрозуміло, чи вдасться Європейський Союз до подібного кроку, оскільки він сильно залежить від поставок російського палива. Близько третини споживання природного газу в Європі припадає на російський імпорт.
Державний секретар США Ентоні Блінкен 6 березня повідомив, що Вашингтон розглядає можливість відмови від імпорту російської нафти.
Українці подали понад 700 тисяч заяв на отримання допомоги в 6500 грн – Федоров
Міністерство цифрової трансформації України отримало від українців понад 700 тисяч заяв на виплату 6500 гривень держпідтримки через застосунок «Дія», повідомив міністр Михайло Федоров.
«Зранку запустили послугу і вже прийняли більше ніж 700 000 заяв на «єПідтримку». Грошова допомога становить 6 500 грн. Хто може її отримати? Наймані працівники, за яких сплачується ЄСВ та ФОП усіх груп», – написав Федоров у фейсбуці 8 березня.
За його словами, виплата спрямована на те, щоб підтримати населення у тих областях, де ведуться найактивніші бойові дії.
«Також це підтримає ФОПів, які не можуть забезпечувати себе через початок війни. Подавайтесь через застосунок «Дія». Кошти можна витратити на будь-що», – додав він.
7 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу на час війни, який звільняє від сплати низки податків на період воєнного стану і мінімум на рік після його завершення.
Крім того, за словами голови держави, відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.