Доступність посилання

ТОП новини
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року
Журналіст дивиться на уламки ракети, яка влучила під час атаки Дніпра 21 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Схеми» знайшли у Франції віллу російського генконструктора корпорації, що випускає винищувачі СУ-30

Олег Демченко – генеральний конструктор дослідно-конструкторського бюро імені Яковлєва, що входить у корпорацію «Иркут» – має віллу на Лазуровому узбережжі Франції, в комуні Сен-Жан-Кап-Ферра поблизу Ніцци. Про це йдеться у спільному розслідуванні «Схем» (Радіо Свобода) і проєкту Scanner Project.

Французька нерухомість Олега Демченка записана на компанію SCI Olara. Її засновники, відповідно до документів, – сам Олег Демченко, його дружина Лариса та двоє їхніх дітей.

Вілла розташована в історичному центрі Сен-Жан-Кап-Ферра, поруч із Музеєм французької Рив'єри і стоянкою яхт.

ДКБ імені Яковлєва, де Демченко є генеральним конструктором, входить до складу корпорації «Иркут», що випускає літаки-винищувачі СУ-30. Військові літаки цієї моделі Російська Федерація використовує у війні проти України.

Декілька днів тому пілот одного з літаків СУ-30, який збили над Миколаївською областю, розповів, що служить у російській військовій частині у місті Саки (територія окупованого Росією Криму). Ще один СУ-30 українські військові збили над містом Ірпінь під Києвом, яке постраждало через масовану атаку російськими військами.

Бомбардування сіл Сумщини, за даними керівництва регіону, також відбувалося із застосуванням СУ-30. У самих Сумах на місці авіаудару знайшли тіла 21 жителя, зокрема двох дітей – заявили в прокуратурі Сумської області.

Наразі Олег Демченко не потрапив у список осіб, щодо яких ЄС і США запровадили санкції з початком повномасштабного наступу Росії на Україну.

Раніше «Схеми» і Scanner Project знайшли на півдні Франції одразу три маєтки російського олігарха Володимира Євтушенкова, чия корпорація виконує державні замовлення для Міністерства оборони Російської Федерації. Євтушенков також наразі не перебуває під західними санкціями.

Європейський союз запровадив персональні санкції проти бізнесменів та «медійних осіб», близьких до Кремля, через війну в Україні. До «чорного списку» потрапили представники бізнесу: Геннадій Тимченко, голова «Роснефти» Ігор Сєчин, голова «Транснефти» Микола Токарєв, засновник USM Holdings Алішер Усманов, власник «Сєвєрсталі» Олексій Мордашов, голова ради директорів аеропорту «Шереметьєво» Олександр Пономаренко.

З банківського сектора – голова ради директорів Альфа-банку Петро Авен, співвласник Альфа-банку Михайло Фрідман, голова Промсвязьбанку Петро Фрадков.

З чиновників до списку санкцій потрапили прессекретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков, віцепрем’єр Дмитро Чернишенко, міністр будівництва і ЖКГ Ірек Файзуллін, міністр транспорту Віталій Савельєв і перший віцеспікер Ради федерації Андрій Турчак.

Їхні активи на території Європейського союзу будуть заморожені, в’їзд до держав-членів буде заборонено.

Окремо Сполучені Штати Америки, ЄС та Британія запровадили санкції проти президента Володимира Путіна, міністра закордонних справ Сергія Лаврова та членів Ради безпеки Росії.

ДСНС: евакуація з Ірпеня триває, допомогу надали майже 3 тисячам цивільних

Евакуація цивільних з Ірпеня на Київщині триває, повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

«Триває евакуація населення з м. Ірпінь до м. Києва. Допомогу надано майже 3 тис. цивільним. Роботи проводяться і надалі», – йдеться в повідомленні ДСНС у телеграмі.

Мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив, що евакуація в Романівці триває до 17:00, там на людей чекають автобуси.

7 березня радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив, що з Київщини евакуювали дві тисячі людей, а понад чотири тисячі залишаються на територіях, окупованих російськими військами.

6 березня війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.

Омбудсмен: від початку вторгнення Росії в Україні загинула 41 дитина, 76 – поранені

Від початку вторгнення Російської Федерації в Україні станом на 12-у годину 8 березня загинула 41 дитина, 76 – поранені, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

«Правоохоронцями Дніпропетровщини з Харкова евакуйовано ще 300 людей. Серед врятованих – матір з трьома дітьми, які вночі потрапили під обстріл російської артилерії. За результатами обстрілу від ударної хвилі постраждав один з її малюків. Також під час розмови з поліцейськими жінка повідомила, що на їх очах загинула сусідська дитина», – написала Денісова у повідомленні в фейсбуці.

За її даними, у місті Дергачі в Харківській області під час обстрілу російської армії було завдано ударів по Дергачівському ліцею № 3 і житлових кварталах міста, щонайменше три людини загинули, 15 поранені, в тому числі 4-річна дитина.

«Сьогодні зранку стало відомо ще про 4 поранених цивільних у Донецькій області, у тому числі постраждав 14-річний хлопець. Досі неможливо встановити кількість убитих і поранених у містах Маріуполь і Волноваха. Ці міста залишаються заблокованими російськими окупаційними військами», – йдеться в повідомленні.

«Вкотре окупантом обстріляне мирне населення Миколаєва. Цього разу окупанти накрили артилерією житловий мікрорайон Балабанівка у південній частині міста: пошкоджено 60 будинків. Більшість бомб були касетними, забороненими Женевською конвенцією 1949 року для використання у всьому світі», – додала омбудсмен.

За її словами, російські військові в Харкові атакували «близько 30 загальноосвітніх шкіл, 27 дитячих садків, 5 закладів вищої освіти, дитячі інтернати».

Денісова наголосила, що дії російських військ є «прямим порушенням Гаазької і Женевської конвенцій», закликала міжнародну спільноту і правозахисні організації «вжити всіх можливих заходів для припинення нападу РФ», а країни НАТО – закрити небо.

МЗС: через обстріли РФ пошкоджені і зруйновані будівлі іноземних дипустанов у Маріуполі і Харкові

Внаслідок ракетно-бомбових ударів по Маріуполю і Харкову були пошкоджені дипломатичні установи іноземних країн, повідомляє Міністерство закордонних справ України

«У Маріуполі була пошкоджена будівля, в якій розташовувалися генеральне консульство Греції та офіс Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, а також зруйновані приміщення почесних консульств Словенії, Азербайджану та Албанії в Харкові», – зазначають у відомстві.

У МЗС також наголошують, що такі дії Росії є грубим порушенням міжнародного гуманітарного права, Віденських конвенцій про дипломатичні та консульські зносини.

Факти руйнувань дипломатичних приміщень іноземних країн Міністерство закордонних справ обіцяє долучити до позовів проти Росії в міжнародних судових інстанціях, щоб «притягнути її до максимальної відповідальності за її злочини».

Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

Евакуація залізницею: триває відправлення потягів з Одеси на захід – фоторепортаж

Із Одеси тривають відправлення регулярних та евакуаційних потягів до Західної України. Регулярні залишають Одесу опівдні, евакуаційні – приблизно опівночі. Вони йдуть до Івано-Франківська, Ужгорода та інших міст. Місця заповнюються швидко, навіть на регулярні потяги беруть без квитків, але жінки та літні люди – в пріоритеті.
В «Укрзалізниці» напередодні повідомили, що впродовж 24 лютого – 6 березня 2022 року перевезли 1,59 мільйона людей зі сходу, центру та півдня на захід України.

У Мелітополі, Токмаку і Бердянську тривають протести проти російських військових

У Запорізькій області продовжуються акції протесту цивільного населення у містах, які опинилися під контролем російських військ. Так, у Мелітополі відбулася хода городян центром міста з українськими прапорами, про що повідомляє на своєму телеграм-каналів один із місцевих сайтів.

Другий день поспіль тривають протести жителів Токмака, повідомляє в соцмережах депутат Запорізької облради Аскад Ашурбеков. На зробленій ним трансляції з місця події видно, як люди з національними прапорами скандують «Токмак – це Україна».

Тривають акції проти російської військової присутності і в Бердянську. Фото з мітингу в центрі міста оприлюднив в соцмережах один із місцевий інтернет-ресурсів.

Наразі також відомо про спроби у Запорізькій області російських військових схилити до співпраці керівників захоплених міст, які відмовилися працювати під їхнім контролем. Так, в.о. мера Бердянська Олександр Свідло 8 березня повідомив, що російські військові прийшли до оперативного штабу керівництва міста, який працює не в адмінбудівлі мерії після того, як її зайняли російські військові.

«Збройні сили РФ оглянули будівлю і переконалися, що в ній немає озброєних людей. Сказали, що їхня мета провести розмову зі мною і що їм необхідно вибудувати співпрацю з місцевою владою. Військові ще раз задекларували, що не будуть чіпати мирне населення. У той же час сказали, що якщо не буде співпраці з ними місцевої влади, то вони будуть шукати альтернативу. Я сказав, що перебуваю на території України, я представляю місцеву владу українського міста, про жодну співпрацю не може йтися», – заявив Олександр Свідло.

8 березня у Бердянську також, за повідомленнями керівництва міста, російські військові захопили місцеву радіостанцію «Азовська хвиля». Паралельно, за даними СБУ в Запорізькій області, в місті поширюють листівки, в яких йдеться про необхідність приєднання України до складу Російської Федерації.

Нацполіція: за 13 днів війни загинули 22 поліцейських, 88 поранені

Він початку російського масштабного вторгнення в Україну загинули 22 поліцейських, 88 – зазнали тяжких поранень, семеро зникли безвісти, троє – взяті в полон, повідомляє Національна поліція України.

«Поліцейські продовжують посилено працювати в умовах воєнного стану – фіксують злочини, проводять евакуацію населення, несуть службу на блокпостах, перевіряють документи, оглядають транспортні засоби, розшукують диверсантів і протидіють мародерству», – йдеться в повідомленні.

«Втекла з Білорусі від політичного переслідування. Тепер тікаю з України від війни» (відео)

Олена Азьома – волонтерка в таборі біженців у селі Медика на кордоні з Польщею (Перемишльський повіт). Поляки облаштували в шкільній спортивній залі в селі простір на 300 місць.

Тут вони мають можливість відпочити, помитися, поїсти, отримати медичну допомогу, переночувати, отримати одяг, іграшки, дитячі візки, сконтактувати з рідними за кордоном і рухатися далі. Жінка рік тому втекла від політичного переслідування у Білорусі. Жила в Україні, а коли Росія напала, то жінка втекла до Польщу. Тут живе у подруги і допомагає іншим біженцям з України. Олена розповідає, що нині їй соромно за владу Білорусі, яка допомагає країні-агресору.

Shell зупиняє купівлю російської нафти і газу

Нафтогазовий гігант Shell заявляє про відмову від російських нафти та газу, йдеться в повідомленні на сайті компанії.

У заяві сказано, що Shell негайно припинить всі закупівлі російської сирої нафти, закриє заправні станції, а також виробництво авіаційного палива і мастильних матеріалів у Росії.

Компанія називає своє попереднє рішення про продовження закупівель неправильним та просить за нього вибачення.

Shell також планує обговорити з урядами низки країн зміну ланцюжка постачання сирої нафти, щоб виключити російську сировину.

«Намагатимемося зробити це якнайшвидше, але фізичне розташування і доступність альтернатив означають, що це може зайняти тижні і призведе до зниження пропускної здатності на деяких наших НПЗ», – наголошують у Shell.

Раніше нафтогазову компанію Shell розкритикували за відмову припинити купівлю російської нафти.

Сама вона обіцяла направити прибуток від неї на допомогу Україні, перерахувавши до спеціального фонду. Наразі у Shell наголошують, що не відмовляються від цього наміру.

Зеленський: звертатимусь до народів світу, якщо лідери не докладуть усіх зусиль, щоб зупинити війну

Президент України Володимир Зеленський заявив, що звернеться безпосередньо до «народів світу», якщо лідери не зроблять усе можливе, щоби припинити війну Росії проти України.

«Я буду звертатися безпосередньо до народів світу, якщо лідери світу не докладатимуть усіх зусиль, щоб зупинити цю війну. Цей геноцид. Звісно, ми продовжуємо говорити з партнерами. З лідерами, парламентарями всіх країн, які знають, як допомогти Україні. У нас дуже насичена переговорна доба… Але є речі, які вирішуються не в переговорах, які не залежать безпосередньо від нас. А тільки – від людяності, яка має перемогти у провідних столицях. Має перемогти страх, будь-які вигоди», – сказав Зеленський у зверненні 8 березня.

Він вкотре наголосив на важливості закриття неба над Україною для російської військової авіації.

«У Маріуполі вперше за десятки років, вперше, мабуть, із часів вторгнення нацистів, від зневоднення померла дитинка. Почуйте мене, сьогодні, шановні партнери! Від зневоднення померла дитина. У 2022 році! Ми боремось вже тринадцятий день. Знищуємо окупантів всюди, де можемо. Всюди. Але є небо. Сотні російських крилатих ракет. Сотні бойових літаків окупантів. Сотні гвинтокрилів», – сказав президент.

За словами Зеленського, «Росія за минулі 30 років не втратила стільки авіаційної техніки, скільки за ці 13 днів в Україні, але у них ще достатньо машин для вбивства».

«Провина за кожну смерть кожної людини в Україні від авіаударів та в заблокованих містах – безумовно, на російській державі, на російських військових. На тих, хто віддає і хто виконує злочинні накази. Хто порушує всі правила ведення війни. Хто свідомо знищує Український народ. Провина – на окупантах. Але відповідальність за це – і на тих, хто вже 13 днів не може ухвалити десь там, на заході, десь там у кабінетах очевидно необхідне рішення. На тих, хто досі не убезпечив українське небо від російських вбивць», – наголосив він.

Вагітні переселенки народжують у Львові (відео)

Ситуація у Львові: за дні війни у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі народилися 153 дитини. У дев’ятьох жінок ‒ двійнята. У цьому пологовому будинку народжують і жінки-переселенки. На сьогодні таких ‒ 20.

Миколаїв – ракетний обстріл, бої за Кульбакине та мітинги на Херсонщині

7 березня 2022 року. Хроніка подій. Йдуть бої за аеропорт Кульбакіне біля Миколаєва. Вранці 7 березня російські військові захопили його. ЗСУ перейшли у контрнаступ і повернули втрачені позиції. Але бої за цей об'єкт у будь-який момент можуть продовжитись, росіяни перекидають танки в цьому напрямку. Проте оточити Миколаїв у російських військових не виходить вже понад тиждень. Вночі Миколаїв пережив ракетний обстріл. Офіційної інформації, які саме РСЗВ задіяла російська армія при обстрілі Миколаєва, поки що немає. Місцеві жителі називають Град, Смерч та Ураган.

Російська армія перешкоджає евакуації та гуманітарній допомозі на Київщині – голова ОДА

На Київщині російська армія перешкоджає евакуації цивільного населення та доставці гуманітарної допомоги, заявив голова ОДА Олексій Кулеба.

За його словами, проблеми з вивезенням місцевих жителів спостерігаються у Бучанському районі (Макарів, Ірпінь, Гостомель), де вогонь ведеться по житлових будинках і цивільному населенню.

«Протягом доби з Ірпеня вдалося вивезти тих, хто зміг самостійно дістатися до місця збору. Зараз у районі готуються до масштабної евакуації людей та доставки гуманітарної допомоги. Для цього потрібен режим тиші», – наголошує очільник Київської ОДА.

Проблеми з доставкою гуманітарної допомоги стосуються Вишгородського району. За словами Олексія Кулеби, Поліська, Димерська та Іванківська громади перебувають зараз на межі гуманітарної катастрофи.

«Північ району залишається окупована ворогом. Йде постійне перегрупування сил загарбника. До району надходить гуманітарна медична та продуктова допомога. Але загарбник не дає можливості допомогти окупованим громадам», – повідомляє він.

Війська РФ почали атаку в напрямку гумкоридору в Маріуполі – штаб ООС

У штабі операції Об’єднаних сил заявляють, що російські війська розпочали атаку у напрямку гуманітарного коридору в Маріуполі.

«Для евакуації мирних мешканців Маріуполя по єдиному маршруту, оборонцями міста було вжито ряд заходів: розчищено дороги від мін, знято інженерні загородження тощо. Проте, окупанти не випустили дітей, жінок, літніх людей з міста. Ворог розпочав атаку саме в напрямку гуманітарного коридору», – йдеться в повідомленні.

Раніше у Запорізькій ОВА повідомили, що із Запоріжжя до Маріуполя виїхали автобуси для евакуації, а також відправлено гуманітарний вантаж.

Евакуація цивільного населення 8 березня відбувається в Сумах після того, як в уряді України повідомили про погодження з російською стороною гуманітарного коридору для цього напрямку.

ООН: число біженців з України досягло 2 мільйонів

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді повідомив, що кількість людей, які втекли з України через масштабне вторгнення Росії, досягла двох мільйонів.

Гранді заявив про це на пресконференції в Осло після відвідування Молдови, Польщі й Румунії, які приймають біженців, що перетинають кордон з України після вторгнення Росії 24 лютого.

Гранді сказав, що для порівняння, балканські війни в Боснії та Косові зробили біженцями «можливо, від двох до трьох мільйонів людей, але протягом восьми років».

У той час, як інші частини світу «бачили таке», додав Гранді, «в Європі це вперше з часів Другої світової війни».

Тим часом, верховна представниця ООН із прав людини Мішель Бачелет закликала дати змогу безпечно виїхати мирним жителям, заблокованим у численних зонах бойових дій в Україні.

«Я повторюю свій терміновий заклик до припинення бойових дій», – сказала Бачелет у відеозверненні до Ради з прав людини.

7 березня УВКБ ООН оцінило кількість біженців у понад 1,7 мільйона. Зокрема, більше ніж мільйон із них поїхали до Польщі.

Росію судять в Гаазі: як відповість за війну в Україні? (відео)

Суд ООН 7 березня відкрив справу за позовом України проти Росії і заслухав аргументи України. Міжнародний суд у Гаазі призначив друге засідання на 8 березня, щоб дати Росії можливість навести свої докази, але Москва бойкотувала судове засідання.

Міжнародний суд заявив, що ухвалить рішення за позовом «якнайшвидше».

Україна домагається ухвали суду, щоб Росія «негайно зупинила військові операції», розпочаті Москвою 24 лютого, «заявленою метою яких РФ назвала запобігання геноциду» у районах Луганської та Донецької областей, де підтримувані Росією сили воюють з урядовими військами з 2014 року.

Водночас генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявив, що події, які відбуваються в окремих районах Донецької та Луганської областей, не підпадають під визначення геноциду.

Голова суду, американська суддя Джоан Е. Донох’ю, заявила, що Росія повідомила трибуналу, що не має наміру брати участь в усному судовому засіданні, яке, як очікується, триватиме два дні.

Зеленський: «я готовий до діалогу, але ми не готові до капітуляції»

Президент України Володимир Зеленський знову закликав президента Росії Володимира Путіна до діалогу. В інтерв’ю американському телеканалу ABC News він наголосив, що Україна готова до діалогу і пошуку компромісу, але не до капітуляції.

Так президент відповів на запитання ведучого щодо реакції України на вимоги Росії для припинення вогню: змінити Конституцію і відмовитися від вступу до НАТО, визнати Крим російським і «незалежність» угруповань «ЛДНР».

«Я готовий до діалогу, але ми не готові до капітуляції. Бо це не про мене, це про людей, які обрали мене. Щодо НАТО, я охолонув до цього питання після того, як ми зрозуміли, що НАТО не готове прийняти Україну. Альянс боїться суперечливих речей і конфронтації з Російською Федерацією», – сказав Зеленський.

Він додав, що Україна не хоче бути країною, яка «просить щось навколішки», і не збирається нею бути.

«Я говорю про гарантії безпеки. Думаю, що пункти про тимчасово окуповані території і невизнані республіки, які не визнані ніким, крім Росії, ми можемо обговорити і знайти компроміс, як ці території будуть жити далі», – сказав Зеленський.

«Ми не готові до ультиматумів… Що має бути зроблено: Путін має почати говорити, розпочати діалог, замість того, щоб жити в інформаційній кулі без кисню. Я гадаю, це те, де він перебуває», – додав Зеленський.

Він наголосив, що Україна сьогодні бореться за свою свободу та незалежність, але успіх цієї боротьби залежить не лише від України, але й від усіх країн цивілізованого світу.

«Сказати, скільки ми можемо витримати, – багато речей залежить не тільки від нас. Ми витримаємо. І навіть якщо вони зайдуть в усі міста, буде партизанська війна. Ніхто нашу свободу і незалежність не віддасть. Сьогодні – тут, завтра – країни Балтії, післязавтра – Польща, потім – Німеччина», – сказав Зеленський.

За словами президента, під час розмови з президентом США Джозефом Байденом він закликав надати підтримку України в небі.

«Ми хочемо паритету в небі, хоча б так, щоб був баланс. Ми не можемо віддавати перевагу тільки Російській Федерації, тому що вона нас бомбить, розстрілює, кидає бомби, запускає ракети, бойові гвинтокрили, винищувачі, літаки – багато всього. Ми цього не робимо, тому що в нас немає неба, ми його не контролюємо», – сказав Зеленський.

Він наголосив, що президент США може докласти додаткових зусиль для вирішення цього питання.

«Я впевнений, що президент може зробити більше. Я впевнений, що він може. І я хочу вірити, що він здатний зробити це», – сказав Зеленський.

У Сумах на місці авіаудару знайшли тіла 21 жителя, зокрема двох дітей – прокуратура

Сумська обласна прокуратура повідомляє, що на місці авіаудару російських військ у Сумах виявили 21 загиблу особу, зокрема двох дітей. За цим фактом розпочате кримінальне провадження за фактом порушення законів і звичаїв війни.

«За даними слідства, військові збройних сил РФ, порушуючи правила ведення війни, 7 березня 2022 року близко 22:35 здійснили авіаудар по житловому сектору на вулиці Роменська і вулиці Спартака в Сумах. У результаті бомбардування повністю знищено будинок №27 на вулиці Роменська, частково зруйновано буд. 29, 29/1, 33 вул. Роменська, буд. №18,16,14,10,8,6,4,2,9,7,5,3,1/1 вул. Спартака. Попередньо в ході проведення огляду за місцем авіаудару станом на 7 ранку виявлено трупи 21 осіб, серед яких 2 дитини. Кількість постраждалих встановлюється», – йдеться в повідомленні.

Евакуація з Сум: перша колона вирушила з міста о 9:00 – ОВА

У Сумах відбувається евакуація цивільного населення після того, як в уряді України повідомили про погодження з російською стороною гуманітарного коридору для цього напрямку.

«Перша колона вирушила з міста о 9:00 8 березня 2022 року. Коридор у режимі тиші обіцяли з 9 до 21 години. Можна вирушати власним транспортом, друга колона формується для виїзду близько 13:00. (Виїзд із Сум зі сторони педагогічного університету). Також будуть організовані автобуси», – повідомив у телеграмі голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький.

«ГЕС заблокована, магазини та аптеки майже порожні». Що відбувається у Каховці на Херсонщині?

Херсонщина кілька днів поспіль продовжує чинити мирний спротив російським військам. Люди різних населених пунктів області виходять на мітинги проти агресії РФ під українськими прапорами та гаслами. Про настрої населення, очікування та гуманітарну ситуацію в Каховці проєкту Радіо Свобода «Новини Приазов’я» розповів журналіст місцевої газети «Новий день» Олег Батурін.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG