З часу російського вторгнення «Укрзалізниця» перевезла на захід України 1,6 млн людей – Камишін
З часу російського вторгнення «Укрзалізниця» перевезла 1,59 мільйона людей зі сходу, центру та півдня на захід України. Як повідомив голова правління компанії Олександр Камишін, такі дані станом на 6 березня.
За його даними, ще 108 тисяч людей скористалися послугами залізниці, щоб із заходу України потрапити за кордон.
Камишін також повідомив, що УЗ нарощує обсяги перевезення гуманітарних вантажів у зворотному напрямку – із заходу до регіонів, де вона необхідна.
Уряд повідомив, які додаткові виплати передбачені військовим на період дії воєнного стану
На період дії воєнного стану військовослужбовцям строкової служби виплачуватимуть додаткову винагороду у 30 тисяч гривень щомісячно, повідомила пресслужба уряду.
Згідно з повідомленням, виплата передбачена військовим ЗСУ, СБУ, Служби зовнішньої розвідки ГУР Міноборони, Нацгвардії, ДПСУ, УДО, Держспецзв’язку, Спецслужби транспорту, Нацполіції, особам рядового і начальницького складу ДСНС.
«Наші строковики проявили героїзм та витримку. Звичайно, перші удари російських загарбників узяли на себе професіонали-контрактники, але кожна перемога над ворогом кується на надійній опорі, якою стали строковики у тому числі в місцях постійної дислокації. Український солдат – контрактник, доброволець, строковик – заслуговує на рівну повагу та гідне забезпечення», – заявив міністр оборони Олексій Резніков.
Крім того, за даними уряду, усім категоріям військовослужбовців, які беруть безпосередню участь у бойових діях або «забезпечують проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів» розмір додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн в розрахунку на місяць.
«Сім’ям наших військовослужбовців, які загинули у цій війні, виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 млн грн, яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів», – йдеться в повідомленні уряду.
Генштаб ЗСУ підбив підсумки 12-го дня війни РФ проти України
У Генеральному штабі Збройних сил України за підсумками 12-го дня російського вторгнення в Україну повідомили, що війська РФ продовжують наступальну операцію за підтримки авіації та з нанесенням ракетних ударів.
У Генштабі кажуть, що у російських військ наразі такі завдання:
- забезпечення сухопутного коридору між окупованим Кримом та континентальною частиною Росії;
- взяття під повний контроль Маріуполя;
- оточення з подальшим захопленням Києва;
- вихід на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.
«Протягом доби противником здійснювалось перегрупування для організації штурму Києва. До штурму окупанти планують долучити найбільш боєздатні частини та підрозділи зі складу: спеціального полку Росгвардії імені Рамзана Кадирова (Грозний), 27 загону СпП «Кузбасс» (Кемерово), 604 центру СпП «Вітязь» (Москва) Росгвардії та приватної військової компанії «Ліга» (колишня ПВК «Вагнер»)», – йдеться в повідомленні.
На Поліському напрямку війська РФ зосередився у районах населених пунктів Поліське, Кухарі, Бородянка, Бишів, Гореничі, Демидів. На напрямку н.п. Бишів фіксуються спроби просування, у напрямку н.п. Тарасівщина, Раківка після форсуванням р. Ірпінь почалися наступальні дії, але війська РФ зазнали значних втрат у живій силі та техніці та були зупинені, вказує Генштаб.
На Сіверському напрямку війська РФ проводять наступальну операцію з метою блокування Чернігова та підготовки до наступу на Суми;
На Слобожанському напрямку основні зусилля російські військові зосереджують на напрямках Канів, Новомосковськ. Намагаються відновити наступ на Сєверодонецьк. Здійснтьсяює перегрупування та підготовка до штурму міста Суми;
«При спробі оволодіти н.п. Ізюм противник зазнав втрат та відійшов. Окупанти вдалися до терору у місті, обстрілюючи цивільні помешкання та інфраструктуру», – йдеться в повідомленні.
На Донецькому напрямку російські військас продовжують наступальні дії у напрямках на Дніпро та Запоріжжя з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області;
На Волноваському напрямку є спроби прорвати оборону, в тому числі – Маріуполя, але успіху у російських сил немає, додає Генштаб
На Таврійському напрямку війська РФ основні зусилля зосереджують у напрямках на Миколаїв, Вознесенськ, Запоріжжя, Мелітополь, Маріуполь.
«В Південнобузькому операційному районі противник зупинений на підступах до Миколаєва, проводить перегрупування військ для відновлення наступу», – йдеться в повідомленні.
Генштаб зазначає: «В цілому морально-психологічний стан противника низький. Він деморалізований через великі втрати в живій сил та військовій техніці, на окремих напрямках вдається до дезертирства».
«Під час боїв поблизу Харькова ліквідовано начальника штабу – першого заступника командувача 41-ї загальновійськової армії генерал-майора Віталія Герасимова, також вбито та поранено декілька старших офіцерів штабу армії», – зазначає Генштаб.
Біржа фрілансерів Upwork призупиняє роботу в Росії та Білорусі
Майданчик з пошуку роботи Upwork призупиняє роботу в Росії та Білорусі. Відповідну заяву опублікували на сайті компанії. Користувачі з Росії та Білорусі більше не зможуть створювати нові облікові записи, укладати нові контракти та бути видимими в пошуку.
«Війна президента Росії Володимира Путіна проти України поставила під сумнів нашу місію, цінності та нашу оперативну здатність надати економічні можливості тим, хто цього прагне. Upwork призупиняє роботу в Росії та Білорусі, починаючи з нинішнього дня», – йдеться у заяві Upwork.
Всі поточні контракти мають розірвати до 1 травня.
Віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров пояснив, наскільки важливо, що Upwork відмовився обслуговувати клієнтів із РФ.
«Закриття Upwork – це понад 100 000 громадян, які втратять роботу в IT, – написав Федоров у Telegram. – Це мужнє рішення команди Upwork. Ми безмежно вдячні за нього. А ми фокусуємося на діалозі з іншими біржами фрілансу, які, я впевнений, ухвалять аналогічні рішення».
Він додав, що Upwork – найбільша біржа фрілансу у світі. IT-фахівці, маркетологи, спеціалісти інших цифрових професій знаходять безліч клієнтів через Upwork. За його словами, сотні мільйонів доларів надходили до гаманців фахівців РФ від клієнтів з усього світу щомісяця.
Україна відкликає свій персонал із миротворчих місій по світу – ОПУ
Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відкликання українських контингентів, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру, повідлмив у фейсбуці заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга.
«У зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України, з метою захисту суверенітету та територіальної цілісності держави... постановляю відкликати національний контингент і національний персонал, які беруть участь у міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки, до України з метою їхньої участі в захисті суверенітету та територіальної цілісності держави», – йдеться в указі, фотокопію якого розмістив Сибіга у мережі.
Самого ж указу на сайті Офісу президента поки не розміщено.
За даними Центру національних контингентів та національного персоналу Об’єднаного штабу Командування об’єднаних сил ЗСУ, нині понад 300 українських військових беруть участь у восьми операціях з підтримки миру і безпеки у шести країнах світу та регіоні Аб’єй.
«Я мріяв переїхати з Банкової, але тепер залишаюсь і нікого не боюся» – Зеленський
Президент України Володимир Зеленський заявив, що відмовився від давнього наміру переїхати з будівлі Офісу президента на вулиці Банковій у Києві та надалі залишиться у ній.
«Майже три роки тому, щойно відбулися вибори, ми зайшли в цю будівлю і одразу почали планувати переїзд. Я мріяв переїхати з Банкової разом з урядом і парламентом. Щоб розвантажити центр Києва і загалом – переїхати у сучасний, прозорий офіс, як і належить прогресивній демократичній європейській країні. Тепер я скажу одне: я залишаюся тут, в Києві, на Банковій. Не ховаючись. І нікого не боюсь. Стільки, скільки потрібно, щоб перемогти у цій нашій вітчизняній війні», – сказав Зеленський у відеозверненні у понеділок увечері.
Зеленський відзначив роботу всіх, хто сьогодні працює задля перемоги – «кожен там, де повинен».
З початку вторгнення Росії в Україну президент Володимир Зеленський кілька разів спростовував фейки про те, що він буцімто покинув Київ. Для цього він записував відеоролики на тлі будівлі ОПУ, в тому числі, із представниками своєї команди.
«Це лише зараз виглядає як фантастика»: Кулеба про справу щодо агресії Росії в МКС
Притягнення російських можновладців до відповідальності за агресію проти України реальне, але вимагатиме часу, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Про це він сказав на онлайн-брифінгу 7 березня.
Таким чином міністр відповів на питання про те, чи зможе суд у Гаазі притягнути винних до відповідальності.
«В міжнародному кримінальному суді якраз йдеться про персональну відповідальність людей. Звісно, зараз це виглядає як фантастика, що на лаві підсудних колись опиниться хтось із російських можновладців, але це лише зараз виглядає як фантастика», – запевнив дипломат.
Він назвав «єдиною проблемою міжнародного правосуддя» те, що воно потребує часу.
Прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Карім Хан оголосив 2 березня, що повідомив керівництву МКС про своє рішення негайно розпочати активне розслідування ситуації в Україні, на територію якої вторглася Росія.
Президент Чехії нагородив Зеленського найвищою чеською державною нагородою
Президент Чеської республіки Мілош Земан прийняв рішення нагородити президента України Володимира Зеленського найвищою державною нагородою країни – орденом Білого Лева.
Про це Земан повідомив під час церемонії вручення державних нагород, яка відбулась в історичній Владиславській залі празького Граду – резиденції чеських президентів.
У своєму виступі, як повідомляють чеські медіа, Мілош Земан наголосив, що прагнув таким чином відзначити українського президента за його відвагу при обороні Києва перед російською агресією.
«Ось чому на подвір’ї Граду був встановлений український прапор, тому тут вперше пролунав український гімн і тому ми в запрошенні просили вас прийти на цю зустріч, щоб ви фінансово допомогли українським біженцям», – наголосив у своєму виступі президент Чехії.
Володимир Зеленський, на думку чеського президента, «проявив відвагу і мужність. І, хоча йому США пропонували евакуацію, він залишився в столиці своєї країни, звідкіля керує її обороною».
У своєму виступі Земан також звернув увагу на те, що захід відбувається в час, коли неподалік від Чехії «лютує війна, викликана російською агресією щодо України».
Церемонія відзначення державними нагородами відбувається в Чехії щорічно 28 жовтня – у День заснування Чехословаччини. Через пандемію коронавірусу її проведення у 2020-му і 2021 роках було скасоване.
Президент Чехії Мілош Земан має репутацію одного з найбільш доброзичливо налаштованих до Кремля європейських політиків. У минулому він ставив під сумнів необхідність санкцій і неоднозначно висловлювався про анексію Криму. Втім, після нового вторгнення Росії до України Земан різко засудив російську агресію, висловив підтримку Україні і закликав до жорстких санкцій проти Кремля.
Кулеба про зустріч із Лавровим: «якщо прилетить в Анталію, поговоримо»
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба готовий до переговорів із головою МЗС Сергієм Лавровим, якщо той прилетить до Туреччини. Про це він сказав під час онлайн-брифінгу 7 березня.
Кулеба підтвердив попередню заяву Анкари про заплановану зустріч російського та українського міністрів у Туреччині.
«Наразі планується на 10 число. Подивимося, якщо він (Лавров – ред.) прилетить в Анталію, то я теж полечу, сядемо поговоримо», – сказав голова української дипломатії.
У ході брифінгу Кулеба повторив, що Київ готовий до переговорів, але не поступатиметься принциповими позиціями.
«Ми ведемо переговори, але українська дипломатія не поступиться жодною принциповою позицією для нашої держави», – заявив він.
Туреччина, яка є членом НАТО, має тісні відносини як з Києвом, так і з Росією, і неодноразово закликала припинити бойові дії після того, як Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого.
Посол Росії в установах ООН в Женеві Геннадій Гатілов 4 березня привітав пропозицію Анкари про організацію зустрічі міністрів закордонних справ Росії й України в Анталії.
Радник голова Офісу президента України Михайло Подоляк раніше заявив, що Київ хоче «відповідального міжнародного посередника», оскільки українська сторона «взагалі не довіряє Російській Федерації».
Новинський: «Діям Росії не може бути виправдання
Позафракційний народний депутат, 8-ий номер у списку найбагатших українців за версією Forbes Вадим Новинський вважає широкомасштабне військове вторгнення Росії в Україну 24 лютого «актом агресії», якому «не може бути виправдання». Про це він заявив у коментарі Радіо Свобода.
За його словами, він зараз перебуває у столиці України та продовжить і надалі тут залишатися.
«Я – у Києві. Нікуди не літав і нікуди не поїду. Буду тут завжди, бо я – громадянин України, як депутат давав присягу їй і буду їй вірним до кінця... Сьогодні я роблю все, що в моїх силах. І навіть більше. Дай Боже, щоб був результат», – наголосив Новинський.
Він також розповів, що через військові дії деякі з підприємств групи компаній «Смарт-Холдинг» довелося тимчасово зупинити, але загалом заробітні плати працівникам виплачують.
За словами Вадима Новинського, чимало зі співробітників підприємств наразі перебувають на фронті або в силах територіальної оборони.
«Найголовніше – ми сплачуємо у повному обсязі податки до бюджету України, а це – дуже важливо за нинішніх умов. Я вважаю, що відмова від сплати податків у такий складний час – мародерство», – наголошує він.
Новинський також повідомив Радіо Свобода, що його благодійний фонд вже витратив на допомогу Україні понад 250 мільйонів гривень на гуманітарні цілі, але він допомагатиме і надалі «у тих обсягах, які будуть потрібні Україні та українцям, щоб вистояти у складній ситуації».
«Один з основних напрямків нашої допомоги – Маріуполь. Це зараз форпост усієї України... Намагаємося задовольняти усі звернення волонтерів. Надаємо допомогу біженцям – причому не лише на території України, а й за кордоном. Також у нас є окрема програма допомоги для ЗСУ, які щодня героїчно захищають наші міста», – розповів Новинський.
Він також наголосив, що готовий буде фінансово долучитись до відбудови України після її перемоги, і впевнений, що «спільними зусиллями з представниками бізнесу і влади вдасться швидко та ефективно її відродити».
Вадим Новинський – позафракційний народний депутат. 8-ий номер у списку найбагатших українців за версією Forbes. У 2021 році його статки оцінювали у 1,4 мільярда доларів.
Із Новинським пов'язана група компанія «Смарт-Холдинг», до сфери інтересів якої належать гірничо-металургійний комплекс, суднобудування, машинобудування, аграрний сектор, добувна промисловість, нерухомість, фінанси і страхування.
У Запоріжжі навчають усіх охочих містян як подавати «коктейлі для Молотова»
Поки на півдні та сході від Запоріжжя точаться бої між українськими і російськими військами, у самому обласному центрі активно готуються до оборони. Так, місцеві волонтери на околицях Запоріжжя організували спеціальний тренувальний майданчик.
Через бойові дії 742 тисячі людей лишилися без електропостачання – Міненерго
Внаслідок пошкоджень, спричинених бойовими діями, понад 1 133 населених пунктів повністю чи частково знеструмлені, повідомляє Міністерство енергетики 7 березня.
Загалом, за даними відомства, без електрики лишилися 742 тисячі споживачів.
Зокрема, понад 233 тисячі людей лишилися без світла в Донецькому регіоні, повністю відключений Маріуполь.
«За минулу добу вдалося відновити електропостачання близько 71 тисячам споживачам, однак через активні бойові дії виникають нові пошкодження електромереж і знеструмлення», – йдеться в заяві.
Також без газопостачання на 18 годину 7 березня лишаються близько 238,2 тисячі людей. Протягом доби відновити постачання газу вдалося 7 529 споживачам.
Напередодні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко повідомив, що через воєнні дії виведені з дії 34 лікарні.
Над Києвом збили два російські літаки – Залужний
Протиповітряна оборона Повітряних сил Збройних сил України о 20:30 збила над Києвом літак Військово-космічних сил Росії. О 21:10 в околицях міста у повітряному бою був збитий другий літак російських військ. Про це 7 березня у фейсбуці повідомив головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний.
Генштаб ЗСУ повідомляв вранці 7 березня про 46 збитих літаків російських військ, серед інших втрат, від початку нового вторгнення до України. Росія називає значно менші втрати військ РФ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.
Увесь транспорт «Епіцентру» передали на потреби армії – Герега
Увесь транспортний парк «Епіцентру» – вантажівки, автобуси, будівельну техніку, ескаватори, машини доставки – передано на потреби української армії. Про це у коментарі Радіо Свобода розповіла співзасновниця групи компаній «Епіцентр» Галина Герега, яка разом зі своїм чоловіком Олександром Герегою перебуває на 5 позиції у списку найбагатших українців за версією Forbes.
Окрім того, для потреб ЗСУ та територіальної оборони з торговельних центрів їхньої мережі щодня відвантажуються тонни товарів, зазначила вона.
«Сьогодні родина «Епіцентру» – єдина як ніколи: люди працюють вдень і вночі, аби забезпечити ЗСУ та країну усім необхідним... Масштаб нашої допомоги зараз важко оцінити (та, власне, і не час рахувати). Приблизно це – понад 150 мільйонів гривень... Допомагатимемо й далі: стільки, скільки буде потрібно. До самої перемоги», – розповіла Галина Герега.
За її словами, в результаті обстрілів два торговельних центри мережі «Епіцентр» – у Чернігові та Маріуполі – були знищені, а торговельний центр у Харкові – пошкоджений. Співробітників, які потребували евакуації, вивезли у безпечні місця разом з родинами.
За словами Галини Гереги, сама вона та її чоловік наразі перебувають в Україні.
«Початок війни нас застав вдома – у Києві. Було важко повірити в те, що відбувається... Ми до останнього не вірили, що буде повномасштабна війна... Росія розв’язала жорстоку братовбивчу війну, в якій гине мирне населення, страждають діти, жінки, літні люди, вщент знищуються цілі міста… Це – воєнний злочин проти мирної та незалежної України, людей, які прагнуть жити в демократичній та вільній державі», – наголосила Галина Герега.
Галина та Олександр Гереги – власники групи компаній «Епіцентр». Вони – на 5 позиції у списку найбагатших українців за версією Forbes.
Станом на 2021 рік статки родини Герег оцінювали у 1,7 млрд доларів.
Фундація Рейгана нагородила Зеленського медаллю Свободи
Президентська фундація Рональда Рейгана нагородила президента України Володимира Зеленського медаллю Свободи. Про це фонд повідомив 7 березня.
Голова приватного фонду Фредерік Раян вручив нагороду від організації для Зеленського через амбасадорку України в Сполучених Штатах Оксану Маркарову.
«Світ аплодує президенту Зеленському і всьому, що він відстоює – демократії, особистій свободі, свободі та надії. Це цінності та принципи, за які Рональд Рейган боровся все своє життя і промоцією чого його фундація займається сьогодні. Відданість президента Зеленського справі свободи – це дійсно символ найвищих людських прагнень», – йдеться в коментарі Раяна.
Офіс президента Зеленського, коментуючи нагородження, нагадує, що саме Рейган «дав рішучий поштовх руйнації радянської «імперії зла» та проклав шлях до свободи та демократії її поневоленим народам».
«Сьогодні кремлівський режим намагається відновити уламки радянської імперії, розпочавши жорстоку та криваву війну в центрі Європи. Як і понад три десятиліття тому, «імперія зла» не має шансів на існування», – заявили в адміністрації президента України.
Фундація цитує слова Рейгана: «Ми стоїмо проти тоталітаризму, зокрема, імперіалістичного експансіоністського тоталітаризму. Ми – за демократію та права людини».
Медаль Свободи – це нагорода, яку Фундація Рейгана заснувала в 1992 році. Її вручають світовим діячам за «значний та тривкий внесок у розвиток свободи у світі».
Серед інших лауреатів медалі – президент Польщі Лех Валенса, останній очільник СРСР Михайло Горбачов, прем’єр-міністерка Великої Британії Маргарет Тетчер.
Війна Росії проти України. Чому Макрон підтримує спілкування з Путіним?
Президент Франції Емманюель Макрон залишається серед небагатьох західних лідерів, які регулярно спілкуються з президентом Росії Володимиром Путіним, який опинився під персональними санкціями ЄС і США за новий російський напад на Україні.
Читайте про це за лінком
З Київщини вивезли 2 тисячі людей, понад 4 тисячі чекають евакуації – МВС
Радник міністра внутрішніх справ України Вадим Денисенко повідомив, що сьогодні, 7 березня, з Київщини евакуювали дві тисячі людей, понад чотири тисячі залишаються на територіях, окупованих російськими військами.
Вадим Денисенко під час телемарафону 7 березня сказав, що сьогодні була спроба зробити гуманітарний коридор із Ірпеня, Бучі, Гостомеля. За його словами, вдалося вивезти близько 2000 людей.
«На жаль, на окупованих територіях, що розташовані біля Києва – це Макарів, Гостомель, частина Бородянського району і ряд інших місць, досі залишається трохи більше від чотирьох тисяч людей», – сказав Денисенко.
Він додав, що російські військові роблять усе, щоб не відбулися ніякі гуманітарні коридори.
«Складається враження, що це пряма вказівка Кремля, Російської Федерації не давати можливості гуманітарним коридорам», – додав Денисенко.
Напередодні війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.
«Росіяни починають розповідати, що вони готові забезпечувати гуманітарні коридори в Росію та Білорусь і, судячи з усього, вони хочуть доводити людей до ситуації, коли немає води, немає їжі, а там малі діти, а там поранені, й люди змушені будуть проситися хоч кудись їх вивезти, щоб просто вижити» – сказав радник міністра.
За його словами, були спроби зробити «гуманітарні коридори», «евакуацію» до Росії та Білорусі, «але ніхто з українців не погодився на подібні речі».
Львів на межі можливостей приймати переселенців – мер
Львів опинився на межі своїх можливостей щодо прийому нових переселенців і потребує допомоги міжнародних організацій, заявив 7 березня міський голова Андрій Садовий.
За його словами, місто використовує 440 установ культури й освіти, 85 релігійних організацій, щоб прихистити людей.
«Сьогодні Львів став прихистком для 200 тисяч людей, які переїхали сюди, ховаючись від бомбардувань і ракетних обстрілів. Люди, які поселилися у нас, отримують гарячу їжу, необхідні речі, і ми повністю облаштовуємо їх побут, і надаємо все, чим вони повинні бути забезпечені. А це надзвичайно велике навантаження на місто Львів, і на сьогодні ми перебуваємо на межі наших можливостей», ‒ каже мер Львова Андрій Садовий.
Міський голова звернувся до всіх міжнародних організацій по допомогу. За його словами, Львову потрібні великі намети, обладнані відповідними засобами санітарії і щоб там можна було готувати їжу. Місто разом із фахівцями освіти, культури напрацьовуватиме окремі програми, щоб діти проживали у належних умовах.
«Важливо, щоб відомі особистості, які приїхали до Львова, проводили зустрічі і надавали дітям психологічну підтримку, яка сьогодні для них дуже потрібна, бо вони пережили дуже стресові дні, можливо, найважчі дні у їхньому житті», ‒ говорить Андрій Садовий.
У Львові працює гуманітарний штаб, де отримують і скеровують вантажі у ті регіони України, які постраждали. Створені координаційні центри для консультування і допомоги вимушено переселеним особам. Мистецькі заклади міста перетворилися в центри допомоги.
На Головному вокзалі міста облаштували мобільний пункт. Тут працюють волонтери, які допомагають переселенцям.
ООН: понад 1,7 мільйона біженців залишили Україну
Понад 1,7 мільйона біженців залишили Україну від початку масштабного вторгнення Росії, повідомляє агентство ООН у справах біженців.
Зокрема, більше ніж мільйон із них поїхали до Польщі.
Крім того, українці їдуть до Угорщини, Словаччини, Молдови, Румунії, інших європейських країн.
Раніше Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді назвав таку кількість людей, що втікають з України, «наймасштабнішою кризою з біженцями в Європі з часів Другої світової війни».
Євросоюз вирішив як гуманітарну допомогу виділити 500 мільйонів євро для покриття витрат країн, куди приїжджають українці. Ця сума стане першим траншем, повідомила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн. Вона пообіцяла продовжити підтримку України. США створять фонд на 2,5 мільярди доларів для допомоги Україні і країнам, які приймають біженців, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
За даними Управління комісара ООН із прав людини, з 24 лютого до півночі 6 березня зафіксовано 1207 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 406 загиблих і 801 поранений.
Центр Одеси разом із військовими утримують білоруські добровольці-волонтери
Блокпости в центрі Одеси допомагають утримувати білоруси – члени добровольчого загону імені Іллі Литвина Це десятки людей, що поїхали зі своєї країни через репресії та утиски, а тепер допомагають українській армії затримувати можливих диверсантів. Хтось мешкає в Одесі 10 років, хтось – менше від пів року. І крім громадянства Білорусі, їх об’єднує одне – готовність боротись в міру сил проти російської агресії, співучасником якої є Олександр Лукашенко. Радіо Свобода поспілкувалось із кількома учасниками загону.
Читайте про це за лінком