«Зброя РФ націлена на те, щоб вбивати людей». Мер Миколаєва розповів про обстріли міста
У понеділок, 7 березня, російські сили вдарили по Миколаєву з реактивних систем залпового вогню «Смерч», повідомили в Держслужбі з надзвичайних ситуацій України. За даними відомства, внаслідок обстрілу, виникло кілька пожеж в житловому секторі та на об'єктах промисловості. Обстріли Миколаєва продовжуються протягом всього дня. Про безпекову та гуманітарну ситуацію в місті проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода) розповів мер міста Олександр Сєнкевич.
Читайте інтерв’ю за лінком
Як українці вирішують питання забезпечення паливом?
Через постійні обстріли з боку російської армії українські міста та цілі області стикаються з дефіцитом палива. Зруйновані дороги, пошкоджені нафтобази та АЗС – все це обмежує постачання нафтопродуктів.
Як Україна в умовах війни вирішує це питання? Читайте про це у матеріалі журналістів Радіо Свобода.
«У ворога немає шансів взагалі»: бліц-інтерв’ю з головою Миколаївської ОВА Кімом
Ввечері 6 березня президент України Володимир Зеленський нагородив керівників у регіонах за оборону та надав кільком містам статус «міст-героїв».
Один з нагороджених – голова Миколаївської ОДА (нині військової обласної адміністрації) Віталій Кім. Хоч він одразу заявив – нагорода не його, а кожного, хто боронить власну землю.
Бої за Миколаїв точаться з першого дня повномасштабного вторгнення РФ. 26 лютого російські танки в'їхали в місто, проте після боїв із ЗСУ та теробороною – залишили територію. Так їх «вибивали» з Миколаєва кілька разів. Це одне з перших міст, де почали карати диверсантів та мародерів. За повідомленням голови регіону, останні «самі себе прив’язували до сповпів».
В області російським військовим теж чинять опір українська армія, тероборона та навіть цивільні мешканці, які захоплювали російські БТРи. Про все це у своєму telegram-каналі регулярно розповідає голова військової адміністрації Віталій Кім. Легендарною фразою «Добрий вечір, ми з України» він майже завжди починає свої відео. Такі його звернення до громадян користувачі соцмереж вже назвали «сучасним українським заспокійливим».
Про життя регіону і настрої мешканців «Схеми» поспілкувались телефоном із Віталієм Кімом – одразу після того, як українські бійці «вибили» з місцевого аеропорту російських військових.
Читайте інтерв’ю за лінком.
В Україні запускають національний роумінг – Мінцифри
Міністерство цифрової трансформації України повідомило, що українські оператори дозволять перемикатися між мережами, щоб залишатися на зв’язку.
Тестування національного роумінгу в Україні запускають оператори Vodafone, «Київстар» і Lifecell спільно з Державною службою спецзв’язку, Мінцифри, Нацкомісією, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.
Уточнюють, що нацроумінг буде підключений у зоні бойових дій (Харківська, Херсонська, Сумська, Полтавська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька, Луганська, Кіровоградська, Миколаївська області), далі у Чернігівській, Житомирській, Черкаській та Вінницькій областях і згодом по всій території України.
«Тепер у випадку, коли мережа вашого оператора недоступна, можна перемикатися на мережу інших операторів», – йдеться в повідомленні.
У Міністерстві пояснили, як під’єднатися до мережі іншого оператора:
- Відключити автовибір мережі. На Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор. На iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.
- Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
- Якщо зареєструватися не вдалося, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
- Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.
Тарифікація зберігається відповідно до тарифного плану вашого оператора.
«Важливо: раз на день намагайтеся повернутися до мережі свого оператора. Вручну або увімкнувши автовибір мережі. Підключення національного роумінгу передбачає значне навантаження на мережі операторів. Отже, це може впливати на якість роботи деяких послуг», – додали в Мінцифрі.
Третій раунд переговорів із РФ. Подоляк розповів про «невеликі позитивні зрушення»
Третій раунд переговорів між делегаціями України і Росії, який відбувався в Білорусі 7 березня, завершився з «невеликими позитивними зрушеннями» щодо логістики гуманітарних коридорів, але без суттєвих проривів, повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, учасник зустрічі.
«Третій раунд переговорів закінчився. Є невеликі позитивні зрушення щодо покращення логістики гуманітарних коридорів. У них будуть внесені зміни і ми отримаємо більш ефективну допомогу людям, які сьогодні потерпають від агресії РФ», – сказав Подоляк у відео, оприлюдненому в нього у твітері.
«Із точки зору ключового політичного треку, в який входить і припинення вогню, і перемир’я, і взагалі закінчення бойових дій, інтенсивні консультації будуть продовжені. На сьогодні результатів, які суттєво покращують ситуацію, поки що немає. Тим не менше консультації, ще раз підкреслюю, будуть продовжені, і ми отримаємо результат», – наголосив він.
При цьому подробиць досягнутих домовленостей Подоляк не уточнив.
Попередні два раунди переговорів пройшли 28 лютого і 3 березня. Під час останнього українська делегація повідомила про домовленість щодо організації гуманітарних коридорів для евакуації людей із міст, які обстрілюють російські сили.
Попри оголошені наміри, російські війська продовжували обстріли в заявлений час тиші, звинувачуючи при цьому українську сторону у зриві домовленостей.
В офісі президента України Володимира Зеленського перед початком переговорів заявляли, що Київ наполягатиме на негайному припиненні вогню і повному виведенні російських військ з України.
Гендиректор МАГАТЕ пояснив, чому досі не відвідав Чорнобиль
Гендиректор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі досі не відвідав Чорнобиль через те, що російська сторона не бажала проводити зустріч там. Про це він заявив під час пресконференції 7 березня, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.
«Спочатку ми пропонували приїхати до Чорнобилю. Чорнобиль був першим об'єктом в Україні, який захопили військові сили Російської Федерації, тому було очевидно, що мій перший намір був поїхати туди, щоб спробувати встановити контакт із тією стороною та увесь необхідний нагляд... Ми чули від Російської Федерації, що вони воліють робити це (зустріч – ред.) десь в іншому місці», – повідомив гендиректор МАГАТЕ.
При цьому він наголосив, що його пропозиція все ще залишається в силі і що він сподівається все ж таки отримати згоду на проведення зустрічі в Чорнобилі від російської сторони.
«Ми маємо це зробити. У нас немає іншого вибору. Ми не повинні втрачати часу, тому що майже кожного дня – новий епізод... Я сподіваюсь, що мої консультації в наступні кілька годин будуть успішними», – підсумував Гроссі.
Російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.
Чорнобильську АЕС російські війська захопили одразу після початку вторгнення, увечері 24 лютого. Вже наступного дня там підвищився рівень радіації.
Серед захоплених об’єктів ЧАЕС − сховища відпрацьованого ядерного палива – СВЯП-1, СВЯП-2; новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття»; блоки №№ 1, 2, 3 ЧАЕС на етапі зняття з експлуатації.
Уночі 4 березня внаслідок обстрілів із боку російської армії виникла пожежа на Запорізькій АЕС.
Зараз майданчик Запорізької АЕС захоплений російськими військами. Крім шести енергоблоків АЕС, на території станції є ще сховище відпрацьованого ядерного палива, яке містить близько 150 контейнерів.
Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі раніше заявляв, що рівня підняття радіації довкола ЗАЕС не зафіксовано. У МАГАТЕ створили цілодобовий кризовий центр для моніторингу ситуації на АЕС України.
Київщина: Наслідки обстрілів у селі Горенка – фотогалерея
На фотографіях кореспондента Радіо Свобода з 6 березня видно наслідки обстрілів російськими військовими села Горенка, що на Київщині. Вщент знищені будинки, спалені автівки в селі, де немає жодних стратегічних об'єктів. З'явилося повідомлення, що 7 березня вранці село знову обстріляли «Градами».
Байден обговорить ситуацію в Україні з лідерами Франції, Німеччини і Британії
Президент США Джо Байден має намір провести відеоконференцію 7 березня з лідерами Франції, Німеччини і Великої Британії, щоб обговорити «останні події щодо Росії й України», повідомляє Білий дім.
Розмова з президентом Франції Емманюелем Макроном, канцлером Німеччини Олафом Шольцом і прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном відбудеться у той час, коли Вашингтон розглядає можливу відмову від імпорту російської нафти на тлі вторгнення Москви в Україну.
Держсекретар США Ентоні Блінкен, який перебуває з візитом до Європи, заявив, що Сполучені Штати та їхні союзники ведуть «дуже активну дискусію» щодо заборони імпорту російської нафти.
7 березня ціни на нафту піднялися до найвищого рівня з 2008 року.
За перші кілька хвилин торгів нафта Brent досягла 139,13 долара за барель, а американська West Texas Intermediate – 130,50 долара.
Авіаудар у Макарові на Київщині: загинули 13 людей
7 березня місто Макарів, що на Київщині, зазнало авіаудару. 13 людей загинули, з-під завалів врятували 5 людей, повідомили в Міністерстві внутрішніх справ України.
За інформацією МВС, снаряд потрапив на територію «Макарівського хлібозаводу», що не експлуатується.
«Підрозділами ДСНС України з-під завалів врятовано 5 людей та виявлено тіла 13 загиблих громадян. За попередньою інформацією, всього на території заводу перебувало близько 30 осіб», – йдеться в повідомленні.
Біля резиденції президента Чехії підняли прапор України
Над празьким Градом – резиденцією президентів Чехії 7 березня підняли прапор України.
Урочиста церемонія відбулася під час зміни варти, також пролунали гімни України і Чехії.
Український прапор вже раніше був встановлений над будівлями, де працюють чеський парламент і уряд країни.
«Крім дуже важливих символічних вчинків, ми маємо підтримати Україну й конкретною допомогою. Наш уряд вже так діє», – зазначила під час встановлення українського прапора голова парламенту Чехії Маркета Пекарова-Адамова.
Після початку масштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого Чехія і її громадяни надають допомогу Україні: допомагають із військовим обладнанням, медичним приладдям, збирають кошти та акумулюють ресурси для прийому тимчасово переміщених осіб з України.
Крім того, в країні відбуваютьс антивоєнні акції на підтримку України.
Коломойський не захотів коментувати, чи допомагає Україні під час війни
Олігарх Ігор Коломойський не захотів коментувати, чи допомагає якимось чином Україні у нинішніх умовах війни.
На прохання Радіо Свобода поспілкуватися про це, Коломойський відповів коротко: «Після війни».
Ігор Коломойський – четверта найбагатша людина в Україні: у 2021 році його статки оцінювали у 1,8 мільярда доларів.
Головні сфери інтересів цього олігарха – енергетика, важка промисловість, нафтогазовий сектор, авіатранспорт, медіахолдинг «1+1 медіа».
Банківська сфера теж була у цьому переліку, допоки один із основних активів Коломойського – «Приватбанк» – не націоналізували за президентства Петра Порошенка.
У грудні 2018-го Лондонський суд залишив у силі, встановлений для Ігоря Коломойського ліміт на особисті витрати у 20 тисяч фунтів на тиждень.
МЗС підтримало ідею створення трибуналу, який розгляне злочини Росії проти України
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що підтримав ініціативу міжнародного наукового співтовариства зі створення спеціального трибуналу з розгляду справи про злочин російської агресії проти України.
Як йдеться в заяві, поширеній МЗС, Кулеба пішов на такий крок «враховуючи безпрецедентний за понад 80 років характер неспровокованої агресії і відсутність відповідних міжнародно-правових механізмів для притягнення Російської Федерації та її керівництва до відповідальності за такий тяжкий злочин проти людства».
Участь у створенні трибуналу, за словами Кулеби, візьме коаліція держав.
«Україна тим часом проводить збір усіх доказів, що стосуються злочину агресії проти неї, і вдячна своїм партнерам за готовність підтримати цю роботу. Прецедент створення такого інструменту міжнародного правосуддя вже був у минулому сторіччі. У січні 1942 року в Лондоні представники дев’яти держав підписали декларацію, яка заклала підвалини Нюрнберзького трибуналу», – додав він.
Міністр висловив вдячність фахівцям із міжнародного права, які розробили проєкт Декларації і Заяви із закликом до створення спеціального трибуналу для покарання керівництва РФ за злочин агресії проти України і наголосив, що Україна цілковито підтримує цю ініціативу, а МЗС вже розпочало роботу над її втіленням.
За словами Кулеби, робота над створенням трибуналу не замінює, а доповнює наявні справи за вчинені в ході агресії воєнні злочини та злочини проти людяності, які нині розслідуються у Міжнародному кримінальному суді, а також ініційовані Україною процеси у Міжнародному суді ООН та Європейському суді з прав людини.
Російського співака Баскова оголосять у міжнародний розшук – Венедіктова
Російському співаку Миколі Баскову повідомили про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України. Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що отримала дозвіл на арешт співака.
Вона оприлюднила фото ухвали із закресленими особистими даними, пояснивши, що суд на клопотання прокурорів заочно заарештував Баскова.
Передбачений запобіжний захід – тримання під вартою, без визначення розміру застави.
На своїй фейсбук-сторінці генеральна прокурорка звернулася до Баскова: «З цього дня ваш процесуальний статус на території України – підозрюваний. Іншими словами, українські прокурори вважають, що ви скоїли злочин, покарання за який передбачає позбавлення волі. Більше того, український суд, вивчивши позицію слідства та прокуратури, дійшов висновку щодо можливості задоволення клопотання про ваш арешт. Для вас це у практичній площині означає, що у найближчому майбутньому ви будете затримані правоохоронними органами тієї країни, кордон якої ви перетнете».
25 лютого, у другий день наступу російської армії на територію України, російський співак Микола Басков опублікував пост в інстаграмі, яким висловив підтримку агресивним діям Росії проти України. Зокрема, він назвав це «миротворчою операцією, кінцем геноциду та попередженням нападу на Росію». Він також написав, що «Росія війни не починає, Росія їх закінчує».
Микола Басков з 2004 року має статус народного артиста України. Згідно із нагородним листом, який мають у своєму розпорядженні журналісти Радіо Свобода, це почесне звання він отримав за «розвиток культурних взаємозв’язків між Україною та РФ».
Також Україна ініціює міжнародний розшук російської телеведучої Тіни Канделакі та російського співака Олега Газманов.
Аграрний магнат Косюк: «майже всю продукцію віддаємо на благодійність і армії»
Аграрний магнат, голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт», 10 номер у списку найбагатших українців Юрій Косюк у коментарі Радіо Свобода заявив, що в умовах війни його бізнес віддає майже усю продукцію на благодійність та армії.
«Їжа – стратегічна річ. Ми маємо зараз годувати людей. Ми це робимо, і будемо робити. Практично все, що ми виробляємо, ми відправляємо на благодійність (Охтирка, Суми, Миколаїв, Чернігів, Херсон, Харків) або на армію. Ми робимо максимум, який можемо», – розповів він.
За словами Косюка, через повномасштабне вторгнення Росії в України центральний офіс МХП довелося евакуювати, однак усі решта підприємств зі структури агрохолдингу працюють чітко.
«Того дня (коли розпочалась війна – ред.) я був на наших підприємствах: був на всіх зустрічах з людьми, обійшов усі колективи. Я сказав: «Не хвилюйтесь. Ми маємо годувати людей. Паніки не має бути. У вас у всіх буде зарплата». Когось із чоловіків забрали до армії, але жінки стали на їхні місця і вони такі мужні, що це просто вау!», – розповів Косюк Радіо Свобода.
Він також додав, що наразі, як і в день початку повномасштабного російського вторгнення, він перебуває в Україні.
Юрій Косюк – аграрний магнат, голова правління агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» та 10 номер у списку найбагатших українців.
У 2021 році його статки оцінювали у 780 млн доларів.
Рятувальники вивезли тіла вбитих військами РФ працівників «Укрпошти»
7 березня рятувальники змогли деблокувати і доставити до моргу в місті Оріхів Запорізької області тіла двох вбитих російськими військами працівників «Укрпошти», повідомляє пресслужба ДСНС у Запорізькій області.
«У суботу, 5 березня, в Запорізькій області військові РФ на танку обстріляли і переїхали автомобіль «Укрпошти», в якому були люди. Вони розвозили пенсії і пошту за маршрутом, який проходить через населенні пункти Оріхів, Омельник, Єгорівка та Новоселівка. Внаслідок цього чоловік та жінка загинули на місці. Через обстріли і проходження в цій місцевості військової техніки окупантів, рятувальники лише 7 березня деблокували тіла загиблих та доставили їх до моргу міста Оріхів», – йдеться у повідомленні ДСНС у регіоні.
Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.
Низка лідерів західних країн та генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією.
Суд ООН обіцяє рішення за позовом України проти Росії «якнайшвидше»
Суд ООН 7 березня відкрив справу за позовом України проти Росії і заслухав аргументи України. Міжнародний суд у Гаазі призначив друге засідання на 8 березня, щоб дати Росії можливість навести свої докази, але Москва бойкотувала судове засідання.
Міжнародний суд заявив, що ухвалить рішення за позовом «якнайшвидше».
Україна домагається ухвали суду, щоб Росія «негайно зупинила військові операції», розпочаті Москвою 24 лютого, «заявленою метою яких РФ назвала запобігання геноциду» у районах Луганської та Донецької областей, де підтримувані Росією сили воюють з урядовими військами з 2014 року.
Київ називає ці заяви сфабрикованим приводом, який президент Росії Володимир Путін використовує для вторгнення в Україну.
«Голосно говорить той факт, що російські місця порожні. Їх тут немає в цьому суді: вони на полі бою, ведуть агресивну війну проти моєї країни», – сказав представник України Антон Кориневич.
Росіє, «складіть зброю і надайте свої докази», – сказав він.
Водночас генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявив, що події, які відбуваються в окремих районах Донецької та Луганської областей, не підпадають під визначення геноциду.
«Геноцид – це злочин, який має чітке визначення, і використовувати це визначення слід відповідно до міжнародного права. Я думаю, це не той випадок», – сказав Ґутерріш.
Голова суду, американська суддя Джоан Е. Донох’ю, заявила, що Росія повідомила трибуналу, що не має наміру брати участь в усному судовому засіданні, яке, як очікується, триватиме два дні.
Юридичні аналітики кажуть, що навіть якщо суд задовольнить запит України, Росія навряд чи виконає його і припинить наступ, через який вже понад 1,5 мільйона українців втекли до сусідніх країн.
Ірпінь, Київщина: евакуація під обстрілами
Міністр оборони України Олексій Резніков наголосив, що керівництво держави робить «усе можливе», щоб забезпечити гуманітарні коридори.
«Це непросто. Адже російські терористи не тримають слово. Немає жалю навіть до діток і жінок, до поранених. Вони обстрілюють житлові квартали. Вони обстрілюють мирних людей під час евакуації», – сказав Резніков.
Раніше 7 березня Міноборони Росії заявило про намір з 9:00 припинити вогонь, щоб забезпечити гуманітарні коридори і дозволити евакуацію цивільного населення, але влада України це поки не підтверджувала. Напередодні війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.
Столар – за кордоном, але обіцяє повернутись і вкласти «всі свої засоби і сили» у відбудову України
Народний депутат, член фракції «Опозиційна платформа – За життя», 64 номер у списку найбагатших українців Вадим Столар перебуває за кордоном, але обіцяє невдовзі повернутися і вкласти «всі свої засоби і сили» у відбудову України.
«Новина про початок війни застала мене за кордоном. Я відчув шок і обурення, страх за рідних та близьких мені людей. З кожним днем ці емоції лише посилюються», – розповів він у коментарі Радіо Свобода.
Події, що відбуваються в Україні, Столар оцінює як «війну, яка принесла руйнування та жах, яка калічить життя і вбиває людей».
За словами Столара, сам він наразі перебуває у Варшаві, де займається запуском глобального хабу, який спрямовуватиме допомогу Україні з усього світу.
«Для цього проводжу переговори з бізнесом, налагоджую логістику. Ці процеси займають багато часу, але щойно вони запрацюють, звісно, що я повернуся до України», – повідомив народний депутат.
За словами Столара, на допомогу Україні його Фонд уже витратив понад 20 млн гривень, а компанії, які асоційовані зі ним, – 70-80 млн гривень. Але, наголошує він, для нього важлива не сума витрачених коштів, а «допомога людям».
«Зараз наш Фонд веде активну роботу по всій країні: ми забезпечуємо людей їжею та ліками. Наприклад, 5 березня до нас звернулися наші друзі із Харкова, і ми відправили туди 20 тонн м'ясних продуктів. Так зараз діють усі бізнесмени, яким небайдужа наша країна», – наголосив Столар.
Він також зазначив, що готовий буде долучитися до відбудови українських міст після перемоги України у війні.
«Я вкладу всі свої засоби та сили. Тому що це вже не бізнес, це – мій обов'язок щодо нашої країни та людей. Скажу більше. Усі бізнесмени, з якими спілкуюся, у них така сама позиція: ми маємо відбудувати нашу країну!», – запевнив Столар Радіо Свобода.
Вадим Столар – народний депутат, член фракції «Опозиційна платорма – За життя».
Він – 64 номер у списку найбагатших українців зі статками у 175 млн доларів.
Столар має бізнес-інтереси у сфері будівництва, нерухомості та медіа.
Голова Євроради: найближчими днями обговоримо заявку України на членство
Голова Європейської ради Шарль Мішель повідомив, що найближчими днями ЄС обговорить заявку України на членство.
«Солідарність, дружба і безпрецедентна допомога ЄС для України є непохитними. Ми обговоримо заявку України на членство найближчими днями», – написав він у твітері 7 березня.
Крім того, Шарль Мішель повідомив, що розмовляв із президентом України Володимиром Зеленським і запевнив його у тому, що «ЄС твердо стоїть на боці України в зусиллях щодо полегшення гуманітарних страждань, заподіяних агресією Росії, та забезпечення ядерної безпеки».
Він додав, що ЄС «найрішучішим чином засуджує агресію Росії проти України» і закликав президента Росії Володимира Путіна «негайно припинити бойові дії» та забезпечити гуманітарний безпечний прохід і доступ до допомоги, а також наголосив на необхідності гарантувати безпеку ядерних об’єктів в умовах бойових дій в Україні.
28 лютого представники української влади підписали заявку на вступ до ЄС. Це було зроблено на тлі вторгнення Росії в Україну. 2 березня на засіданні Європарламенту Володимир Зеленський заявив, що Україна давно обрала Європу, а тепер настав час Європі вибрати Україну.
Європарламент пізніше затвердив резолюцію, де членам Євросоюзу рекомендовано надати Україні статусу кандидата в члени ЄС. Депутати Європарламенту засудили війну проти України, а також вимагали від Росії припинити військові дії і вивести війська з української території.
На Сумщині затримали ще 14 російських військових – поліція
Військові Збройних сил України 7 березня взяли в полон ще 14 російських солдатів, після чого їх затримали поліцейські, повідомила пресслужба Нацполіції України.
Затримання відбулося «під час руху колони військової техніки країни агресора у напрямку» Сум.
Із затриманими проводять слідчі дії, кажуть у поліції.
«Поліцейські вже встановили особи нападників. Серед них військовий медик, оператори-навідники БМП, водії військової техніки і спеціалізованих машин, а також командувач їхньої групи», – йдеться в повідомленні.
За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за статтею «посягання на територіальну цілісність і недоторканність України».
Станом на 1 березня Генштаб ЗСУ повідомляв про 200 полонених російських військових. Російська сторона ці дані не коментувала.