Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Літак, яким користувався Янукович в Україні, приземлився в Мінську

Приватний літак Dassault Falcon 900С з бортовим номером RA-09617, яким за часів свого президентства в Україні користувався Віктор Янукович, приземлився в аеропорту Мінська. Про це свідчать дані з сайту моніторингу повітряних суден FlightRadar.

Відповідно до цих даних, борт вилетів з аеропорту «Внуково» в Москві о 13:30 за київським часом і за годину приземлився в аеропорту Мінська. Саме в Білорусі 7 березня о 16:00 запланований третій раунд переговорів між делегаціями України і Росії, про що раніше повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

За часів президентства Януковича, літак мав бортовий номер UR-CRD та належав українській компанії ТОВ «Центравіа».

Потім, після втечі Януковича, у червні 2014-го року літак перереєстрували на компанію Boutique Aviation LTD з острова Мен, який є коронним володінням Великої Британії. Тоді ж літак змінив і бортовий номер на M-TSKW.

Згодом, за даними сайту моніторингу повітряних суден OneSpotter, у липні 2020 року він знову змінив реєстрацію на російську – RA-09617. За даними сайту, експлуатантом літака стала російська авіакомпанія «Северо-Запад». На її сайті можна замовити чартерний переліт цим літаком.

Журналісти «Схем» (Радіо Свобода) проаналізували, що з початку повномасштабного російського вторгнення цей літак декілька разів літав із Сочі до Москви і назад. Зокрема, 25 лютого борт вилетів із Сочі в Москву і того ж дня повернувся. Згодом, 4 березня, він знову вилетів із аеропорту Сочі до столиці РФ і того ж дня прибув назад.

5 березня літак вилетів з аеропорту Сочі в Москву, а наступного дня попрямував до Санкт-Петербурга і того ж дня повернувся до Москви. Звідти, вже 7 березня, літак вилетів до Мінська, де має відбутися третій раунд перемовин між РФ та Україною.

У 2016 році російський опозиційний канал «Дождь» публікував розслідування про те, що Віктор Янукович, ймовірно, оселився в Хостинському районі Сочі на схилах гори Благодать. Журналісти показали будинок, де може проживати український експрезидент, який візуально схожий на «хонку» Януковича в його колишній резиденції «Межигір’я».

Пінчук про війну: «геноцид українського народу і страшний воєнний злочин»

Другий найбагатший українець Віктор Пінчук вважає широкомасштабне військове вторгнення Росії в Україну «геноцидом українського народу, страшним воєнним злочином, а також загрозою для всього світу і людства». Про це у коментарі Радіо Свобода повідомила директорка з комунікацій його Фонду Наталія Вовк.

Вона також зазначила, що бізнес Віктора Пінчука наразі зосереджений на допомозі армії, територіальній обороні та звичайним українцям.

«Віктор Пінчук витратив вже дуже багато. Буде витрачати ще більше. Але зараз не час рахувати. Робота триває 24/7», – наголошує Наталія Вовк.

За її словами, від початку широкомасштабного військового вторгнення Росії в Україну підприємства бізнес-групи «Інтерпайп» займаються тим, що:

  • виробляють та вже поставили у великих обсягах протитанкові їжаки та шипи для облаштування оборонних укріплень Києва, Дніпра, Нікополя та Новомосковська;
  • забезпечують регіональні військові частини пальним, трубами, металом, бетонними блоками, плитами, цвяхами, посудом, будівельними матеріалами, термобілизною;
  • облаштували 18 тимчасових укриттів, де у разі загрози артобстрілів або авіаційного бомбардування ховається понад 8,5 тисяч людей.

Окрім того, за словами Наталії Вовк, Фонд Віктора та Олени Пінчуків залучений до пошуків, закупівлі і постачання для військових та сил територіальної оборони засобів індивідуального захисту, реанімаційних рюкзаків, медпрепаратів проти тяжких поранень.

У коментарі Радіо Свобода директорка з комунікацій Фонду Пінчука також зазначила, що наразі Віктор Пінчук «нон-стоп, день у день, у різних форматах» комунікує зі світовими лідерами зі сфери політики, бізнесу, медіа, культури та мистецтва, а також з провідними інтелектуалами і лідерами думок.

«Він чітко зрозуміти, що Україна бореться не тільки за себе, а й за Європу і потребує ще більш рішучої підтримки з боку Європи та Заходу негайно. Зараз вкрай важливо працювати по максимуму задля фінансової та гуманітарної допомоги Україні», – наголосила Наталія Вовк.

Віктор Пінчук – друга найбагатша людина в українському списку Forbes: його капітал станом на 2021 рік оцінювали у 2,5 мільярда доларів.

Велику частку прибутку Пінчуку приносять його компанії з виробництва залізничних коліс та труб. Вони входять, до впливової української бізнес-групи «Інтерпайп» – головного активу Пінчука. У ньому він зосередив свої інтереси, зокрема, у металургійній і гірничо-збагачувальній промисловості.

Окрім цього, Пінчук – власник великої медіагрупи, філантроп, меценат, засновник центру сучасного мистецтва, організатор «Українського сніданку» у Давосі і Ялтинської європейської стратегії.

У Запорізькій області тривають протести проти російських військових

На території Запорізької області тривають протести жителів населених пунктів, які опинилися під контролем російських військових. Близько тижня на відповідні акції збираються жителі Мелітополя.

Активісти ухвалили рішення, що містяни виходитимуть на мітинги щодня опівдні доти, поки російські військові не залишать Мелітополь. Про проведення акції 7 березня у місті наразі повідомляє місцева активістка Ольга Гайсумова. За її даними, на акцію зібралося близько чотирьох тисяч мелітопольців.

7 березня на протест проти російських військ вийшли і жителі Токмака Запорізької області. Пряму трансляцію з події у соцмережах вів депутат Запорізької обласної ради родом із Токмака Аскад Ашурбеков. Учасник акції зібралися в центрі міста з національними прапорами та скандували «Домой», «Токмак – це Україна».

Війна Росії проти України триває вже 12-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 11 тисяч особового складу.

Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Ахметов – в Україні: «інвестуватиму все, щоб вона відновилася»

Найбагатший українець, олігарх Рінат Ахметов перебуває в Україні та не збирається нікуди їхати. Про це він заявив у коментарі Радіо Свобода.

«Новина про початок війни застала мене вдома, у Києві, у моєму ліжку. Я спав, до мене забіг мій помічник зі словами «Рінате Леонідовичу, прокидайтеся! Нас бомблять, почалася війна!» – розповів він.

За його словами, те, що відбувається зараз в Україні, він «не міг уявити і в страшному сні».

«Це – воєнна агресія, воєнний злочин та злочин проти людства щодо моєї країни та українців», – говорить Ахметов.

Він також наголосив, що діяльність усього його бізнесу та благодійного фонду нині сконцентрована на допомозі людям та українським військовим.

«Мій Фонд допомагає людям вижити: постачає продукти, медикаменти, – а бізнеси СКМ допомагають українській армії боронити суверенітет нашої країни. Скільки витрачено на це? Чесно кажучи, навіть не рахую. Усе, що ми можемо привезти, зробити – все робимо і робитимемо надалі», – зазначає він.

Окрім того, за словами Ахметова, уся його бізнес-група СКМ нині працює над тим, щоб донести міжнародним партнерам «правду про те, що зараз відбувається в Україні», та залучити їх до допомоги.

У коментарі Радіо Свобода олігарх також заявив, що після перемоги України готовий буде долучитися до її відбудови.

«Я буду інвестувати усі свої сили та кошти, щоб Україна відновилася і стала сильною та квітучою країною», – наголосив Ахметов.

ЗСУ відбили у російських військ аеропорт у Миколаєві – голова ОВА

Російських військових витіснили з Миколаївського аеропорту, повідомив голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

«Аеропорт наш. Вибили, влаштовуємося там зручніше. Літаки, щоправда, наразі полетіти не можуть, але аеропорт наш», – сказав він у відеозверненні у телеграм-каналі 7 березня.

Кім додав, що українські сили продовжують «вибивати» війська РФ за іншими напрямками.

Вранці 7 березня у ДСНС повідомили про обстріли Миколаєва з боку військ РФ, а Віталій Кім заявив, що російські солдати зайшли в аеропорт, і їх звідти планують відтісняти.

Анкара: голови МЗС України, Росії і Туреччини зустрінуться 10 березня в Анталії

Анкара анонсувала тристоронню зустріч міністрів закордонних справ України, Росії і Туреччини в Анталії. Це стане першими переговорами між високопоставленими дипломатами з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

«Після ініціативи нашого президента та наших інтенсивних дипломатичних зусиль міністри закордонних справ Росії (Сергій Лавров) і України (Дмитро Кулеба) вирішили зустрітися за моєю участю», – написав у твіттері міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

Голова МЗС України наразі не коментував це оголошення. Раніше Дмитро Кулеба заявляв, що готовий зустрітися з Сергієм Лавровим, «якщо такі переговори будуть змістовними».

Туреччина, яка є членом НАТО, має тісні відносини як з Києвом, так і з Росією, і неодноразово закликала припинити бойові дії після того, як Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого.

Посол Росії в установах ООН в Женеві Геннадій Гатілов 4 березня привітав пропозицію Анкари про організацію зустрічі міністрів закордонних справ Росії й України в Анталії.

Радник голова Офісу президента України Михайло Подоляк раніше заявив, що Київ хоче «відповідального міжнародного посередника», оскільки українська сторона «взагалі не довіряє Російській Федерації».

Подоляк припустив, що переговори можуть бути організовані Туреччиною, Угорщиною чи Польщею.

Ахметов, Пінчук, Столар, Косюк: як бізнесмени зі списку Forbes допомагають Україні під час війни

24 лютого Росія розпочала широкомасштабне військове вторгнення в Україну. Спочатку Російська Федерація обстріляла українські аеродроми і об’єкти військової інфраструктури, а пізніше почала завдавати шкоди містам та селам України, вражаючи цивільне населення. Ракетні обстріли та бомбардування ведуться по житлових кварталах, пологових будинках, лікарнях, школах, дитсадках та церквах…

Деякі з українських міст зазнали катастрофічних руйнувань, а їхні мешканці опинились на межі гуманітарної катастрофи.

  • Де війна Росії проти України застала найбагатших українців? Як вплинула на їхній бізнес?
  • Чи допомагають вони зараз країні у боротьбі проти російської агресії? Як саме?
  • Та чи готові найбагатші люди країни долучитись до відбудови українських міст після перемоги України у цій війні?

Про усе це Радіо Свобода запитало у Ріната Ахметова, Віктора Пінчука, Ігоря Коломойського, Олександра та Галини Герег, Петра Порошенка, Вадима Новинського, Юрія Косюка, Ігоря Палиці, Максима Єфімова, Вадима Столара, Павла Фукса.

Відповіді читайте тут.

Третій раунд переговорів між Україною і РФ почнеться о 16:00 – Подоляк

Третій раунд переговорів між делегаціями України і Росії має початися о 16:00 7 березня, повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Переговори з РФ. Третій раунд. Початок о 16:00 за київським часом. Делегація – без змін», – написав він у твітері.

Попередні два раунди переговорів пройшли 28 лютого і 3 березня. Під час останнього українська делегація повідомила про домовленість щодо організації гуманітарних коридорів для евакуації людей із міст, які обстрілюють російські сили.

Попри оголошені наміри, російські війська продовжували обстріли в заявлений час тиші, звинувачуючи при цьому українську сторону у зриві домовленостей.

В офісі президента України Володимира Зеленського перед початком переговорів заявляли, що Київ наполягатиме на негайному припиненні вогню і повному виведенні російських військ з України.

Ракети, паливо та особовий склад: нові пересування російської військової техніки у Криму (фотогалерея)

В окупованому Росією Криму знову помітили пересування великої кількості російської військової техніки із розпізнавальним знаком у вигляді літери "Z" на бортах, повідомляють кореспонденти Крим.Реалії. Майже всі автомобільні номери зафарбовані або перевернуті зворотним боком назовні. Крім того, територією півострова перевозили ракети.

Війна Росії проти України триває 12-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». Під контролем Росії знаходяться, зокрема, міста Херсон, Мелітополь, Нова Каховка. Проте місцеве населення протестує проти військових дій і виходить на мирні демонстрації, виганяючи загарбників. Є повідомлення, що по них стріляють.​

Більше читайте тут

Паралімпіада-2022: харків'янка Шишкова виборола «золото» у лижній гонці

Харків'янка Оксана Шишкова виборола «золото» у лижній гонці на 15 км класичним стилем серед спортсменок із порушенням зору. Про це повідомляє Національний олімпійський комітет України.

Це – четверта золота медаль української збірної на XIII зимових Паралімпійських іграх у Пекіні.

Для самої Шишкової це – друга медаль на цих змаганнях: до цього вона також стала «золотою» призеркою у біатлонному спринті на 6 км.

Цього року Міжнародний паралімпійський комітет відсторонив російських і білоруських спортсменів від участі в Паралімпіаді-2022.

«З метою захисту чесності глобальних спортивних змагань і безпеки всіх учасників Виконавча рада МОК рекомендує міжнародним спортивним федераціям та організаторам спортивних заходів не запрошувати та не дозволяти участь російських і білоруських спортсменів та офіційних осіб у міжнародних змаганнях», – йдеться в повідомленні на сайті МОК.

Паралімпійські зимові ігри у Пекіні 2022 року стартували 4 березня.

На мітингу проти військ РФ у Новій Каховці вбито людину – прокуратура

Прокуратура Херсонської області повідомляє, що під час мирного мітингу в Новій Каховці 6 березня російські військові відкрили вогонь по мітингувальниках, у результаті чого загинула одна людина, ще семеро – травмовані.

«Установлено, що 06.03.2022 в невеличкому місті Нова Каховка, що на Херсонщині, цивільне населення зібралося виявити позицію проти окупації регіону російськими військами. Попри те, що люди були неозброєні та не становили ніякої загрози, окупанти застосували до них зброю. В результаті цього одна людина загинула, ще семеро зазнали поранень», – сказано в повідомлені пресслужби прокуратури.

Як зазначили у відомстві, «ці дії становлять пряму загрозу життю й здоров’ю мирного населення, суперечать нормам міжнародного гуманітарного права».

Повідомляється, що обласною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні розпочатому за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством (ч. 2 ст. 438 КК України).

З огляду на бойові дії редакція не може отримати офіційного підтвердження про свідчення людей чи незалежно їх перевірити.

Зеленський оголосив про звільнення бізнесу від сплати низки податків на час воєнного стану

Президент України Володимир Зеленський заявив, що уряд розробив план підтримки бізнесу на час війни, який звільняє від сплати низки податків на період воєнного стану і мінімум на рік після його завершення.

«Уряд України вже працює над тим, як відновити нашу державу після перемоги. Як дати більше сил країні, поки ми боремось. Створений спеціальний пакет допомоги бізнесу та працівникам. ФОПи першої та другої груп повністю звільняються від ЄСВ», – сказав Зеленський під час відеозвернення 7 березня.

«Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних сил України та інших захисних формувань, зокрема тероборони. Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної і комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. Усе це – на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», – додав президент.

У Енергодарі тисяча містян прощалися з двома загиблими при обороні АЕС нацгвардійцями

Майже тисяча жителів Енергодару з національною символікою зібралися 7 березня на церемонію публічного прощання з загиблими при обороні Запорізької АЕС від росіян бійцями Національної гвардії Євгеном Уколовим та Михайлом Фроліковим.

Про це повідомляє у своєму телеграм-каналі мер міста Дмитро Орлов. Він також оприлюднив фото з прощання.

У ніч проти 4 березня російські військові обстріляли і захопили Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі. Там виникла пожежа.

За даними «Енергоатому», внаслідок нічного штурму АЕС загинули троє українських нацгвардійців, двоє отримали поранення. Персонал станції не постраждав.

Уночі 4 березня внаслідок обстрілів із боку російської армії виникла пожежа на Запорізькій АЕС.

Верещук назвала оголошені РФ наміри евакуації «маніпуляцією»

Віцепрем’єрка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук назвала неприйнятними умови, оголошені Росією, для створення гуманітарних коридорів і евакуації людей до Білорусі і РФ.

«Вранці з’явилася інформація про те, що мовляв Росія «в гуманних цілях» відкриває гуманітарні коридори, і режим припинення вогню задіюється з 10-ї ранку. Це неприйнятний варіант відкриття гуманітарних коридорів. Не поїдуть наші люди з Іванкова, з Димера, Вишгорода, з-під Києва в Білорусь із тим, щоб потім літаками полетіти в Росію», – наголосила Верещук на брифінгу 7 березня.

Вона висловила сподівання, що президент Франції Емманюель Макрон розуміє, що Росія у власних цілях використовує і маніпулює його ім’ям та намаганням допомогти українцям і іноземцям.

Ліки, продукти, одяг. Мистецький центр у Львові перетворився у гуманітарний штаб​

Тисячі жителів Львівщини об’єдналися у волонтерський рух, щоб допомагати українським воїнам, людям із міст та сіл, що перебувають під обстрілами російської армії, і тим, хто тікаючи від війни, постійно прибуває у Львів та інші міста регіону. Лише за минулу добу із Львівської області перевезли понад 1200 тонн гуманітарного вантажу у Київ та Київщину, Чернігівську, Запорізьку, Миколаївську області, а також на Донбас.

Львівський Палац мистецтв перетворився на гуманітарний штаб із перших днів війни. До львівських волонтерів цими днями долучаються французькі та іспанські колеги.

Далі читайте тут

СБУ повідомила про затримання бойовиків «ДНР» та кількох підозрюваних у співпраці з Росією

Служба безпеки України затримала групу бойовиків незаконного угруповання «ДНР» у Донецькій області – про це відомство повідомило 7 березня.

«Ці 13 окупантів стріляли по мирним мешканцям, житловим масивам і об’єктам критичної інфраструктури в Маріуполі, Краматорську, Волновасі, Сартані та Талаківці. Їхній підрозділ чинив збройний опір українським військовим у районі населеного пункту Майорськ. Під час бою вони були оточені й затримані», – повідомляє СБУ.

Згідно із заявою, наразі бойовики співпрацюють зі слідством і надають свідчення проти Росії.

Також у Києві затримали, за даними СБУ, агента російської розвідки – директора одного з оборонних підприємств у Дніпрі, яке займається постачанням та програмним забезпеченням безпілотників. Проти нього відкрили кримінальне провадження за статтями про державну зраду, створення терористичної групи та фінансування тероризму.

«Останнє його завдання від Головного розвідувального управління РФ – отримати дані про українських військових у районі проведення операції Об’єднаних сил», – йдеться в заяві.

Центр Одеси перетворився на фортецю для відсічі російського нападу (фоторепортаж)

Центр Одеси перетворили на укріплений район – ці позиції на випадок висадки повітряного чи морського десанту захищають військовослужбовці однієї із бригад Збройних сил України. Замість туристів вулицями ходять люди у пікселі, а замість реклами нічних клубів – поради, в якому напрямку варто прямувати російському кораблю.

Фото дивіться тут

Зеленський назвав нові вимоги щодо санкцій, які Захід має запровадити проти Росії

Президент України Володимир Зеленський, звертаючись до західних лідерів, 7 березня заявив, що в разі продовження російського вторгнення в Україну необхідно запровадити новий пакет санкцій.

«Якщо вторгнення продовжується, і Росія не відмовилася від своїх планів проти України, значить, потрібен новий санкційний пакет. Нові санкції, нові санкційні кроки проти війни й заради миру. Бойкот російського експорту. Зокрема, відмова від нафти і нафтопродуктів із Росії. Це можна називати ембарго. А можна – просто мораллю. Коли відмовляєшся давати гроші терористу. Бойкот імпорту в Росію. Якщо не хочуть дотримуватись цивілізованих правил, то не мають отримувати й товарів та послуг від цивілізації. Хай війна їх нагодує», – сказав Зеленський у відеозверненні.

Він наголосив, що міжнародна спільнота має діяти «ще більш рішуче».

«Коли хтось втрачає розум, треба втратити страх і забути про комерцію. Треба захищатися. Треба бути моральними. І державам, і компаніям», – сказав президент.

Крім того, Зеленський вкотре закликав Захід допомогти закрити небо над України для російських бойових літаків і гелікоптерів.

«Скільки ще потрібно смертей і втрат, щоб убезпечити небо над Україною. Чим мирні люди в Харкові чи Миколаєві відрізняються від Гамбургу або Відня. Ми чекаємо рішення – очищення неба: або силою, яка у вас є, або ви дасте нам бойові літаки і засоби протиповітряної оборони, які дадуть нам потрібну силу. Це допомога, яку світ повинен надати не просто Україні, а собі, щоб довести: людяність переможе якнайшвидше», – наголосив він.

Росія не з’явилася до суду ООН на розгляд позову України щодо заяв про геноцид

У Міжнародному суді в Гаазі розпочалося слухання за позовом Києва з метою припинення неспровокованого вторгнення російських військ в Україну. Представники Москви на засідання не з’явилися.

Суд ООН відкрив справу 7 березня.

Україна домагається ухвали суду, щоб Росія «негайно зупинила військові операції», розпочаті Москвою 24 лютого, «заявленою метою яких РФ назвала запобігання геноциду» у районах Луганської та Донецької областей, де підтримувані Росією сили воюють з урядовими військами з 2014 року.

Київ називає ці заяви сфабрикованим приводом, який президент Росії Володимир Путін використовує для вторгнення в Україну.

Водночас генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявив, що події, які відбуваються в окремих районах Донецької та Луганської областей, не підпадають під визначення геноциду.

«Геноцид – це злочин, який має чітке визначення, і використовувати це визначення слід відповідно до міжнародного права. Я думаю, це не той випадок», – сказав Ґутерріш.

Голова суду, американська суддя Джоан Е. Донох’ю, заявила, що Росія повідомила трибуналу, що не має наміру брати участь в усному судовому засіданні, яке, як очікується, триватиме два дні.

Юридичні аналітики кажуть, що навіть якщо суд задовольнить запит України, Росія навряд чи виконає його і припинить наступ, через який вже понад 1,5 мільйона українців втекли до сусідніх країн.

Кличко розповів про бої навколо Києва і прокоментував вбивство голови Гостомеля

У містах навколо Києва тривають бої, розповів міський голова столиці Віталій Кличко.

«З особливою люттю ворог знищує Бучу, Гостомель, Ворзель, Ірпінь. Цілеспрямовано вбиває мирних мешканців», – розповів він.

Він також прокоментував смерть голови Гостомельської громади Юрія Пилипка. Кличко вказав на те, що Пилипко загинув, коли надавав місцевим жителям їжу та ліки.

«Це – мій колега, якого добре знаю по Асоціації міст, по нашій співпраці. Світла пам’ять Юрію Прилипку. Він до останнього подиху був з громадою, піклувався про людей», – сказав Кличко.

За словами мера столиці, в Києві триває розподіл гуманітарної допомоги, в тому числі в інші міста.

«Відправили гуманітарну допомогу в Чернігів, намагаємося доставити в Бучу та Гостомель, формуємо гуманітарні грузи на деякі інші міста», – повідомив він.

Кличко повторив, що столиця готується оборонятися від наступу, і закликав киян перебувати вдома, за сигналом – в укриттях.

Вранці 7 березня Гостомельська селищна рада повідомила, що її голову Юрія Прилипка вбили російські війська. Разом із ними загинули, за повідомленням, його побратими Руслан Карпенко та Іван Зоря.

Читайте також: Зеленський нагородив керівників у регіонах за оборону та надав кільком містам статус «міст-героїв»

Президент України Володимир Зеленський повідомив напередодні, що вирішив надати низці населених пунктів, у тому числі Гостомелю, статус міст-героїв.

Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG