МОН: через вторгнення РФ в Україні знищені чи пошкоджені 211 шкіл
В Україні внаслідок вторгнення російських військ пошкоджені чи зруйновані 211 шкіл, повідомив міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.
Кількість таких об’єктів «постійно зростає», додав міністр під час телемарафону, що триває на українських телеканалах.
Міністр також нагадав, що від початку нападу Росії на Україну МОН запровадило двотижневі канікули у школах.
Шкарлет заявив, що освітній процес не має перериватися і навчання треба відновити в областях, де є така можливість, а там, де немає можливості – МОН рекомендуватиме давати змогу індивідуального чи дистанційного навчання.
Обстріл аеропорту «Вінниця»: ДСНС повідомляє про 9 загиблих, пошуки тривають
Внаслідок обстрілу аеропорту під Вінницею загинули щонайменше дев’ять загиблих, повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій вранці 7 березня.
«7 березня станом на 7:00 з-під завалів споруд на території аеропорту «Вінниця» деблоковано 15 чоловік, з них дев’ять загиблих (п’ять цивільних, чотири військових), пошукові роботи тривають», – йдеться в повідомленні рятувальників.
До проведення робіт від ДСНС залучили 143 людини особового складу та 23 машини спецтехніки, в тому числі 30 курсантів місцевого Вищого професійного училища цивільного захисту Львівського державного університету ДСНС.
6 березня російські війська обстріляли аеропорт «Вінниця» у селі Гавришівка.
Президент України Володимир Зеленський у зверненні після цього обстрілу вкотре попросив міжнародну спільноту оголосити небо над
Резніков заявив про «сюрприз» у поставках зброї і 20 тисяч іноземців, охочих боротися проти РФ
Міністр оборони Олексій Резніков анонсував «сюрприз» у поставках зброї для України. Його заяву 7 березня поширив Генштаб Збройних сил України.
Крім того, за словами міністра, на даний час надійшли звернення від понад 20 тисяч іноземців, які готові приєднатися до ЗСУ для боротьби проти російських військових.
«Понад 140 тисяч українців, переважно – чоловіків, повернулися з Європи. Десятки тисяч влилися до лав Сил територіальної оборони… Вже понад 20 тисяч звернень від іноземців, які готові приїхати в Україну і захищати світ від російських нацистів на українському фронті. Щоб кремлівське зло не поширювалося. Не буду коментувати поставки зброї та боєприпасів – це делікатний момент. Нехай ворога чекає сюрприз. Знайте: є суттєвий прогрес», – заявив Резніков.
Крім іншого, за його словами, за останні три дні вже доставлено, їде до України або законтрактовано понад 50 тисяч шоломів і бронежилетів.
«Ми «перехоплюємо» у постачальників вже пошиту форму для армій країн НАТО. Нехай наші оборонці будуть вдягнуті у різне. Головне – щоб було зручно бити ворога… Ми працюємо над отриманням допомоги у сфері ППО та ПРО від партнерів», – наголосив голова МОУ.
5 березня в Україні запрацював сайт fightforua.org, що містить всю необхідну інформацію для громадян іноземних держав, які хочуть приєднатися до Інтернаціонального легіону оборони України.
Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що з 16 країн світу в Україну вже їдуть добровольці, «які готові пліч-о-пліч з українським народом боротися проти агресора».
«Їхня загальна кількість уже перевалила за тисячу людей, і заявки продовжують надходити», – сказав Кулеба 2 березня.
З 1 березня в Україні, згідно з указом президента, почав діяти безвізовий режим для іноземних добровольців.
Генштаб оприлюднив дані про втрати російських військ: понад 11 тисяч особового складу і 290 танків
Генеральний штаб Збройних сил України оприлюднив свої дані щодо втрат російських військ від початку нового вторгнення до України.
За повідомленням штабу, втрати російських військових на ранок 7 березня склали:
- понад 11 тисяч людей особового складу
- 290 танків
- 999 бойових броньованих машин
- 117 артилерійських систем
- 50 реактивних систем залпового вогню
- 23 засобів протиповітряної оборони
- 46 літаків
- 68 гелікоптерів
- 454 одиниць автомобільної техніки
- три кораблі/катери
- 60 цистерн паливом
- сім безпілотних літальних апаратів оперативно-тактичного рівня
У штабі зазначають, що дані уточнюються, підрахунок «ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій».
Зокрема, командування морської піхоти повідомило вранці 7 березня, що вночі проти понеділка українські військові обстріляли аеродром Чорнобаївка біля Херсону, знищивши від 30 російських гелікоптерів.
«Минулої доби, на підступах до Миколаєва знищено три колони ворога, українські захисники захопили трофеї, велику кількість боєкомплекту, колісну техніку, сім одиниць гаубиць Д-20», – додають у командуванні.
Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати російської армії в Україні наразі немає.
Війна Росії проти України триває 12-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України».
Під контролем Росії наразі перебувають, зокрема, міста Херсон, Мелітополь. Однак місцеве населення у Херсоні протестує проти дій військових Росії.
Росія заявляє про припинення вогню в деяких районах, проте обстріли тривають
Російське Міноборони запевняє, що наказало своїм військам припинити вогонь, щоб дозволити евакуацію цивільного населення зі столиці України Києва, а також міст Маріуполя, Харкова і Сум з 9:00 за київським часом – після невдалих спроб евакуації мирних жителів з Маріуполя напередодні.
Українські офіційні особи ще не підтвердили оголошене Москвою припинення вогню. Зокрема, голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький наголосив, що станом на ранок 7 березня в області немає «зелених коридорів».
Попередні угоди про «тишу» не дали змоги евакуювати мирних жителів, зокрема з Маріуполя, бо російські війська продовжили обстріли, попри обіцянки. При цьому Росія звинуватила українську сторону в тому, що створити гуманітарний коридор не вдалося.
Делегації з України і Росії 7 березня мають намір провести третій раунд переговорів, повідомив раніше представник української сторони Давид Арахамія. Сторони двічі зустрічалися в Білорусі з моменту вторгнення Росії в Україну 24 лютого.
Генштаб України заявив 7 березня, що російські війська продовжили наступ, відкривши вогонь по Миколаєву, на півдні України, і спричинивши пожежі в житлових кварталах. Російські війська також продовжували обстріли Харкова, де внаслідок нічних бомбардувань загинули щонайменше вісім людей.
«Росія продовжує наносити ракетні, бомбові та артилерійські удари по містах і населених пунктах України, – повідомили в Генштабі. – Загарбники продовжують використовувати аеродромну мережу Білорусі для нанесення авіаударів по Україні».
Міжнародний суд ООН проведе слухання справи «Україна проти Росії»
Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй проведе публічні слухання у справі «Україна проти Росії» 7 і 8 березня в Гаазі.
Як повідомила 1 березня пресслужба суду, слухання будуть присвячені розгляду клопотання про тимчасові заходи, про які запросила Україна.
«Міжнародний суд, головний судовий орган ООН, проведе публічні слухання у справі щодо звинувачень у геноциді, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (Україна проти Російської Федерації), у понеділок, 7 та вівторок, 8 березня 2022 року, у Палаці миру в Гаазі, де розташований суд», – йдеться в повідомленні.
У суді уточнили, що через пандемію слухання пройдуть у гібридному форматі: деякі члени суду будуть присутні особисто, інші – через відеозв’язок.
27 лютого президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна офіційно направила позов проти Росії до Міжнародного суду ООН у Гаазі.
«Вимагаємо притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії. Просимо суд негайно наказати РФ припинити військові дії і призначити слухання вже наступного тижня», – написав Зеленський у твітері 27 лютого.
У Кремлі неодноразово заявляли про нібито геноцид на Донбасі з боку Києва і про необхідність «захистити від цього геноциду» громадян Росії у Донецьку та Луганську.
На Запоріжжі через обстріл російських військ загинули працівники «Укрпошти»
У Запорізькій області загинули двоє працівників «Укрпошти», які розвозили пенсію в районі населених пунктів Єгорівка та Новоселівка, повідомили у Запорізькій ОВА.
За даними адміністрації, російські військові обстріляли авто «Укрпошти» і переїхали його танком. За повідомленням ОВА, це сталося 5 березня.
«Співробітники «Укрпошти» развозили пенсії й пошту за маршрутом, який проходить через населенні пункти Оріхово, Омельник, Єгорівка та Новоселівка. По дорозі між населеними пунктами Єгорівка і Новоселівка на зустріч цивільній машині виїхав танк. Водій автомобіля взяв трохи вправо, щоб пропустити військову техніку. У відповідь російські солдати здалеку відкрили вогонь по цивільному автомобілю, а потім наїхали на нього», – повідомляє телеграм-канал Запорізької ОВА.
Українські військові знищили російський військовий корабель
Вночі біля одеського узбережжя підбили та затопили російський військовий корабель. Цю інформацію Радіо Свобода підтвердив координатор Штабу національного громадського спротиву Сергій Братчук.
«Поки немає підтвердження, чи то був сторожовий корабель або ракетний катер або ще щось, але точно мінус один корабель», – повідомив Братчук.
Раніше у голова Патрульної поліції Євгеній Жуков поширив у своїх соцмережах відеозапис із стрільбою, ймовірно, з системи реактивного залпового вогню по кораблю.
28 лютого радник голови Офісу президента України Олексій Арестович повідомляв, що поблизу Одеси може опинитися 11 російських десантних кораблів. Однак жодних підтверджених повідомлень про висадку російського десанту на чорноморському узбережжі біля Одеси не надходило.
Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
День 12: оборона городов. Действия армии. Потери России (рос.)
Идет 12-й день полномасштабной атаки России на Украину, в который армия РФ продолжает штурм украинских городов. Мы обновляем информацию из городов Украины, чтобы вы были в курсе общей картины.
Главное о действиях армии Украины и об угрозе сегодня
Ожидаем данные на 7 марта. Ориентировочные потери России на утро 6 марта: около 285 танков, 985 бронемашин, 44 самолета, 48 вертолетов, 109 пушек, 60 цистерн, 50 РСЗО, 21 средство ПВО, более 11 000 личного состава убитыми (данные Генерального штаба ВСУ). СБУ сообщает о задержании ДРГ в Киеве и регионах.
Генеральный штаб констатирует продолжение с утра ракетно-бомбовых и артиллерийский ударов по украинским городам, гражданским объектам и эвакуирующимся людям. В предыдущие сутки свидетелями таких ударов были и наши журналисты. Для авиаударов продолжают использовать аэродромы Беларуси.
Остаются захваченными две украинские АЭС, Запорожская и Чернобыльская. Омбудсмен Людмила Денисова раньше заявила, что российские военные не дают персоналу АЄС сменяться.
России по состоянию на 2 марта признает 498 погибших и 1597 раненых, новых данных там не озвучивали. Также Кремль признает пленных, но утверждает, что их немного. Ежедневно появляются новые видеосвидетельства пленения русских военных.
«Укрзалізниця» сообщила, что отзывает вагоны-рефрижераторы для вывоза погибших российских военных, так как Россия отказалась забирать тела. Накануне Кабмин Украины разработал процедуру обращения с телами российских военных: созданы группы из разных служб на местах (судмедэксперты, санитарные станции), которые курирует местная власть.
Из примерно 170 тысяч военнослужащих, дислоцированных вдоль украинской границы в России и Беларуси, «приблизительно 95%» сейчас находятся в пределах страны, сообщил журналистам Washington Examiner высокопоставленный представитель обороны США. Это означает, что в резерве российской группировки остается менее 9 тысяч человек, еще не введенных в Украину.
По данным ООН, по состоянию на начало суток 4 марта в Украине от боевых действий погибли или были ранены тысяча человек. По данным Госслужбы по чрезвычайным ситуациям на 3 марта, за первые семь дней войны в Украине погибли более 2000 гражданских. Россия уничтожила сотни объектов транспортной инфраструктуры, жилых домов, больниц и детских садов, говорят в ГСЧС. Среди погибших 28 детей, сообщила уполномоченная президента по правам ребенка Дарья Герасимчук.
Читайте далі тут
Резніков: російські війська намагаються сконцентрувати сили і засоби для нової хвилі атак
Міністр оборони Олексій Резніков заявляє, що російські війська намагаються сконцентрувати сили і засоби для нової хвилі атак.
«Минуло одинадцять діб героїчного спротиву. Через величезні втрати, які поніс ворог, інтенсивність бойових дій тимчасово знизилася. Проте російські окупанти намагаються сконцентрувати сили та засоби для нової хвилі атак. У першу чергу – на Київ, Харків, Чернігів і Миколаїв. Не втрачаємо пильність! Російські війська скрізь отримають жорстку відсіч», – йдеться в його заяві, оприлюдненій 7 березня.
Міністр зауважив, що керівництво держави робить «усе можливе», щоб забезпечити гуманітарні коридори.
«Рускій мір» намагається задушити місто-герой Маріуполь гуманітарною кризою. Керівництво держави робить усе можливе і неможливе, щоб забезпечити гуманітарні коридори. Це непросто. Адже російські терористи не тримають слово. Немає жалю навіть до діток і жінок, до поранених. Вони обстрілюють житлові квартали. Вони обстрілюють мирних людей під час евакуації», – сказав Резніков.
Раніше сьогодні Міноборони Росії заявило про намір з 9:00 припинити вогонь, щоб забезпечити гуманітарні коридори і дозволити евакуацію цивільного населення, але влада України це поки не підтверджувала. Напередодні війська РФ не дотримувалися зобов’язання не стріляти під час евакуації і обстрілювали цивільних, внаслідок чого є загиблі і поранені.
Велика Британія виділить 100 мільйонів доларів на допомогу Україні
Велика Британія виділить додаткові 100 мільйонів доларів на допомогу Україні. Про це повідомила пресслужба прем’єр-міністра країни Боріса Джонсона 7 березня.
Згідно з повідомленням, кошти підуть на підтримку української економіки.
«Допомога Сполученого королівства вже досягає тих, кому потрібна найбільше, забезпечуючи товари першої необхідності та медичну допомогу. Хоча тільки Путін може припинити страждання в Україні, нове фінансування, виділене сьогодні, допомагатиме тим, хто опинився в дедалі гіршій гуманітарній ситуації», – йдеться в коментарі прем’єр-міністра Джонсона.
Читайте також: Кілька країн закликають закрити Росії доступ до баз Інтерполу – голова британського МВС
Грант, наданий через Світовий банк, зможе використовуватися на виплати зарплат працівникам державного сектору, а також на соціальні виплати та пенсії.
Раніше, нагадують у пресслужбі, Лондон запропонував гарантувати фінансування від Багатостороннього банку розвитку на 500 мільйонів доларів, щоб розблокувати подальшу фінансову підтримку для української економіки.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 6 березня закликав до переходу української економіки в режим воєнного стану.
Читайте також: Шмигаль подав звернення про припинення членства Росії і Білорусі в МВФ і Світовому банку
В Україні воєнний стан запроваджений 24 лютого після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку того дня президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
На Донеччині внаслідок обстрілу санітарних автомобілів загинули двоє військових – прокуратура
Донецька спеціальна прокуратура у військовій та оборонній сфері об’єднаних сил відкрила кримінальне провадження через обстріл санітарних автомобілів, повідомляє Офіс генерального прокурора.
Провадження зареєстрували за статтею про порушення законів і звичаїв війни, поєднаних з умисним вбивством.
«Окупанти відкрили вогонь по двох штатних санітарних автомобілях з екіпажем, які здійснювали евакуаційні заходи поблизу населених пунктів Златоустівка-Хлібодарівка Донецької області. Смертельні поранення отримали двоє військовослужбовців Збройних Сил України. Ще одного українського солдата поранено», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Російські війська продовжують використовувати аеродроми Білорусі для авіаударів по Україні – Генштаб
Досудове розслідування здійснює Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях.
Війна Росії проти України триває вже 12 день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 11 тисяч особового складу. Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Під контролем Росії наразі перебувають, зокрема, міста Херсон, Мелітополь. Однак місцеве населення у Херсоні протестує проти дій військових Росії.
Причини і наслідки війни Росії проти України: що буде далі?
Про цю війну ще буде написано багато досліджень.
Необхідно зрозуміти, як сталося так, що у глобалізованому світі XXI століття, коли пам’ять про дві криваві світові війни ще жива, стала можливою агресія небачених із 1939 року масштабів. Аналогії із нацистською Німеччиною майже столітньої давності не дають відповіді на питання про її причини, хоча деякі асоціації щодо наслідків вже проглядаються.
Ця війна – перша в історії людства, яка відбувається за часів існування соціальних мереж, мобільних телефонів, з яких можна керувати супутниками, самих супутників, з яких видно все на землі, атомних електростанцій, бойових дронів та інших технологічних складових сучасної цивілізації.
Це зовсім інша війна, ніж було будь-коли, і вже перші десять днів агресії дуже промовисто говорять про те, що чекатиме цих та майбутніх агресорів, якщо вони все ж таки з’являться після неминучої поразки Росії.
Читайте далі тут
Російські війська продовжують використовувати аеродроми Білорусі для авіаударів по Україні – Генштаб
Від початку доби Росія продовжує завдавати ракетно-бомбових та артилерійських ударів по українських населених пунктах, повідомляє Генеральний штаб Збройних сил вранці 7 березня.
«З початку доби російський окупант продовжив нанесення ракетно-бомбових та артилерійських ударів по населених пунктах України. Загарбники продовжують використовувати аеродромну мережу республіки Білорусь для нанесення авіаударів по Україні», – йдеться в зведенні.
Командування звертає увагу на те, що російські війська продовжують обстріли цивільного населення, в тому числі коридори для евакуації, та створюють гуманітарну кризу в зайнятих ними населених пунктах.
«Так, місто Ірпінь залишається позбавленим світла, води та тепла понад три доби, підвозу їжі і води немає, окупанти заборонили містянам виходити з домівок», – повідомляють у штабі.
За повідомленням, угруповання Сил оборони України продовжують оборону на всіх напрямках висування російських військ.
«Ворог продовжує нести великі втрати в живій силі, наземній техніці та засобах повітряного нападу. Здається у полон», – підсумовує командування.
Читайте також: Внаслідок обстрілів у житлових кварталах Миколаєва тривають пожежі – ДСНС
Напередодні радник голови Офісу президента України Олексій Арестович повідомив, що білоруські війська наразі не беруть участь у агресії проти України, натомість Росія використовує територію Білорусі для запуску ракет.
Російське військове вторгнення в Україну триває з ранку 24 лютого. Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. Колони бронетехніки російської армії намагаються оточити Київ та кілька обласних центрів неподалік російського кордону.
Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію».
Внаслідок обстрілів у житлових кварталах Миколаєва тривають пожежі – ДСНС
Рятувальники ліквідовують пожежі внаслідок обстрілів Миколаєва, повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.
За повідомленням, обстріли почалися вранці 7 березня.
Читайте також: Зеленський нагородив керівників у регіонах за оборону та надав кільком містам статус «міст-героїв»
«Ворожі обстріли житлових кварталів та у передмісті Миколаєва призвели до пожеж. Наразі рятувальники 1, 3, 4, 5, 26, техніка аварійно-рятувального загну спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області залучені на ліквідацію пожеж, які спричинені ворожими обстрілами», – йдеться в повідомленні.
Раніше, зокрема, «Суспільне.Миколаїв» повідомило про обстріл міста з систем залпового вогню близько 5 ранку.
Кілька країн закликають закрити Росії доступ до баз Інтерполу – голова британського МВС
Велика Британія разом із низкою країн закликала керівництво Інтерполу закрити Росії до баз даних Інтерполу, заявила голова британського міністерства внутрішніх справ Пріті Пател 6 березня.
«Разом із колегами зі США, Канади, Австралії та Нової Зеландії я написала сьогодні із закликом до головного штабу Інтерполу та її Виконавчого комітету ухвалити рішення цього тижня, у відповідності до своїх правил, щодо негайного припинення доступу Росії до своїх систем», – повідомила вона.
За оцінкою Пател, дії Росії становлять «пряму загрозу безпеці фізичних осіб та міжнародному правоохоронному співробітництву».
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.
Низка лідерів західних країн та генсек НАТО Єнс Столтенберґ заявляють, що запровадження безпольотної зони означало б прямий конфлікт НАТО з Росією.
Шкарлет: учителям мають виплатити повну зарплату за лютий і за можливості – березневий аванс
Українські вчителі, попри вимушене припинення навчального процесу з 24 лютого, мають у повному обсязі отримати заробітну зарплату за лютий, а за можливості – також за першу половину березня (аванс). З таким проханням до керівників органів влади та місцевого самоврядування звернувся міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Станом на 5 березня Держказначейство перерахувало 50% обсягу освітньої субвенції за березень на рахунки місцевих бюджетів, ідеться в офіційному листі Міністерства освіти і науки. Перерахування решти 50% обсягу субвенції за березень згідно з розписом державного бюджету буде здійснено Казначейством на рахунки усіх місцевих бюджетів 11 березня.
Також міністр освіти та науки наголосив на необхідності відновити освітній процес після двотижневих канікул, що тривають в Україні від початку російської агресії. У багатьох регіонах України станом на 7 березня ухвалити це рішення усе ще неможливо.
В Україні воєнний стан запроваджений 24 лютого після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку того дня президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Південна Корея зупинила транзакції з російським Центробанком
Південна Корея заявила 7 березня, що зупинить операції з центральним банком Росії, приєднавшись до рішення країн Заходу про додаткові санкції проти Москви через її вторгнення в Україну. Про це повідомляє агенція Yonhap News.
Уряд Південної Кореї заявив, що оприлюднить деталі після консультацій із відповідними державними установами.
У рамках нових санкцій проти Москви США заборонили операції з центральним банком Росії, міністерством фінансів і суверенними фондами. Європейський союз також оголосив про аналогічні санкції.
Південна Корея приєдналася до багатонаціональних санкцій проти Росії, включно з експортним контролем і вилученням Москви з глобальної платіжної системи SWIFT. У звʼязку з цим Південна Корея вирішила зупинити операції з сімома великими російськими банками та фактично заборонити інвестиції в російські державні облігації.
Резерв російських військ на кордоні з Україною становить менш як 9 тисяч осіб – Пентагон
На територію України увійшли приблизно 95% російських військових, дислокованих поблизу українського кордону в Росії та Білорусі, повідомляє вночі 7 березня видання Washington Examiner із посиланням на актуальний брифінг американського оборонного відомства.
З приблизно 170 000 військовослужбовців, дислокованих уздовж українського кордону в Росії та Білорусі, «приблизно 95%» зараз перебувають у межах країни, повідомив журналістам високопоставлений представник оборони США. Це означає, що в резерві російського угруповання залишається менш як 9 тисяч осіб, ще не введених в України. Ще 4 березня Пентагон оцінював число введених Росією сил у 92%.
Протягом попередньої доби Пентагон «спостерігав за обмеженими змінами на місцях», російські війська «продовжують зусилля з просування й ізоляції Києва, Харкова та Чернігова на півночі та сході, зустрічають сильний опір України».
Російські війська досягли більшого успіху в південній частині країни, частково завдяки наявній на окупованому півострові інфраструктурі, яка була створена після вторгнення та анексії Криму у 2014 році. Російські війська в південній половині України також мають меншу відстань для поповнення своїх запасів.
Російські війська здійснили близько 600 запусків ракет, і це число зростає щодня.
В Україні воєнний стан запроваджений 24 лютого після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку того дня президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Місія ОБСЄ завершує евакуацію з України
Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ завершує евакуацію свого персоналу з України, йдеться у звіті місії.
«Процес тимчасової евакуації всіх міжнародних членів місії майже завершено. Остання група – голова місії та вище керівництво – тепер залишить Україну», – йдеться у звіті за 6 березня.
Триває виведення українських членів місії, які раніше були розміщені в Краматорську та Сєвєродонецьку, а переміщення раніше розміщених у Маріуполі «відтерміновується з міркувань безпеки». «З Києва розпочав рух ще один конвой місцевих членів місії», – сказано у звіті.
Увечері 6 березня завершилася евакуація моніторингової команди з Херсона до Російської Федерації.