Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Херсонщина: Люди масово виходять на мітинги проти російських військових

Новоолексіївка, Нова Каховка, Херсон. Всюди тут люди вийшли на мирні мітинги протесту проти російських військових.

Херсонщина: Люди масово виходять на мітинги проти російських військових

Новоолексіївка, Нова Каховка, Херсон. Всюди тут люди вийшли на мирні мітинги протесту проти російських військових.

Обстріл телевежі в Харкові: призупинена телетрансляція

У результаті обстрілу російськими військами телевежі в Харкові призупинена телетрансляція, повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

«У Харкові внаслідок атаки російського ворога пошкодили телевежу. Тимчасово телетрансляція призупинена. Як інформує представник Концерну РРТ, сигнал наразі відсутній. Працюватимуть над відновленням, про що буде повідомлено згодом», – написав він у телеграмі 6 березня.

Державна служба спеціального зв’язку і захисту інформації закликає жителів Харкова користуватися альтернативними каналами отримання об’єктивної інформації в результаті обстрілу телевежі і втрати теле- і радіотрансляції.

«Знищено технічні приміщення, встановлюється, яка шкода була завдана самій вежі», – заявили у Держспецзв’язку.

Тим часом, мер Харкова Ігор Терехов під час телемарафону, який транслюється на українських телеканалах, заявив, що вежа внаслідок обстрілу вціліла. «За моєю інформацією, вишка на місці, було потрапляння, перебито кабель. Подивимося, коли закінчиться обстріл. Будемо відновлювати», – сказав Терехов.

«Гітлер не робив того, що роблять ці негідники» − харків'янка, яка втекла до Львова

Біженці з Харкова говорять про бомбування й Путіна, а також звертаються до росіян.

Постріли, світлошумові гранати та сльозогінний газ – протести у Новій Каховці

Від 24 лютого 2022 року Росія веде неприкриту війну проти України. Одним із плацдармів, які намагається захопити РФ, став український Південь та Приазов'я. Зокрема, Херсонщина, Запоріжжя, Миколаївщині. ​Проєкт «Новини Приазов'я» слідкує за розвитком ситуації в цьому регіоні, перевіряємо дані, аби давати нашій аудиторії оперативну та перевірену інформацію.

Більше читайте за лінком

Бої під Макаровим, Київщина – фотогалерея

Українська артилерія веде вогонь в бік скупчення російських військ на півночі від Києва, околиці Макарова. Фотографії зроблені 6 березня 2022 року

«Ми зруйнували міф про російську армію»: як Україна обороняє Київ?

24 лютого Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну вздовж усього кордону, а також з території Білорусі та з окупованого Криму. Українська армія активно обороняється і продовжує битися на усіх ключових напрямках. Від початку агресії однією з пріоритетних цілей російської армії був прорив у столицю України, але, незважаючи на раптовість атаки та навіть вуличні бої у Києві протягом перших днів війни, російська армія не змогла прорватися у місто. Тепер, за даними українського Генштабу, мета Росії оточити Київ, а не штурмувати його. Читайте про це за лінком.

Уряд заборонив штрафи за несвоєчасну оплату послуг ЖКГ

Кабінет міністрів ухвалив рішення про заборону нарахування і стягнення штрафів чи пені населенню за несвоєчасну або неповну оплату житлово-комунальних послуг у період воєнного стану, повідомив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

«Люди не повинні нести додатковий фінансовий тягар по оплаті комунальних послуг. Відтак уряд ухвалив рішення заборонити нарахування і стягнення штрафів або пені, інфляційних нарахувань, відсотків річних у разі несвоєчасної або неповної оплати за житлово-комунальні послуги населенням. Також заборонено припиняти надання комунальних послуг у разі їх несплати або оплати в неповному обсязі. Постанова ухвалена, щоб захистити інтереси людей у період воєнного стану і стосується всіх комунальних послуг без винятку», – наголосив Чернишов.

Водночас він додав, що сплата за комунальні послуги є великою підтримкою комунальних служб, які працюють «у надскладних обставинах та потребують ресурсів».

Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію.​

Соцмережа TikTok зупиняє роботу в Росії

Соціальна мережа для створення та перегляду коротких відео TikTok тимчасово зупиняє роботу в Росії.

«У світлі нового російського закону про «фейкові новини» у нас немає іншого вибору, крім як призупинити пряму трансляцію та новий контент для нашого відеосервісу, поки ми розглядаємо наслідки цього закону для безпеки. Нашої служби обміну повідомленнями у застосунку це не торкнеться», – йдеться у повідомленні TikTok на платформі Twitter.

У компанії пообіцяли, що продовжать оцінювати обставини, що змінюються в Росії, щоб визначити, коли сервіс зможе повністю відновити свої послуги, зробивши безпеку головним пріоритетом компанії.

«Ще одна світова організація не розуміє, як тепер публікувати очевидну правду, яку в Росії законом назвали «фейком», – написав віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у Telegram.

28 лютого російський регулятор «Роскомнагляд» заявив, що у соціальній мережі TikTok «виявлено контент на тематику спеціальної військової операції в Україні, а також пов’язаний з цим політичний контент, що цілеспрямовано пропонується дитячій аудиторії». У відомстві заявляли про «яскраво виражений антиросійський характер». «Роскомнагляд» зажадав від адміністрації TikTok виключити з рекомендацій для неповнолітніх «будь-який контент військової чи політичної спрямованості».

У Росії раніше вже заблокували соцмережі Twitter і Facebook.

Запорізька область: тривають протести проти військ РФ, у регіоні проблеми зі зв’язком

У Запорізькій області 6 березня виникли проблеми з мобільним зв’язком на територіях, захоплених російськими військами, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Про відсутність зв’язку оператора Vodafone повідомляв мер Енергодару Дмитро Орлов.

Аналогічна проблема виникла і Бердянську. За даними Бердянської міської ради, знеструмлено трансмісійну підстанцію оператора Vodafone в районі бойових дій, внаслідок чого зник зв’язок у цього оператора у Бердянську, Приморську, Мелітополі, Енергодарі, Херсоні.

Згодом на своєму офіційному телеграм-каналі міська влада Бердянська повідомила, що у місті повністю зник мобільний зв’язок: «Відімкнені всі оператори. Ми не знаємо, як довго це може тривати. Час без зв’язку – найбільш зручний час для провокацій! Не вірте, якщо вам зараз будуть розповідати, що місто здали, що втекли, що тепер це не Україна!».

Також мобільний інтернет заблокований у Мелітополі. У своєму відеозверненні ввечері 6 березня мер міста Іван Федоров заявив: «На сьогоднішній день тими, хто купував місто, блокується зв’язок, щоб розділити нас, показати, що без зв’язку ми не зможемо координуватися, однак певний, що це нас не зупинить, а тільки об’єднає».

Внаслідок бойових дій руйнувань продовжують зазнавати цивільні об’єкти Запорізької області. Російські військові обстріляли православний храм у Гуляйполі, довкола якого точаться бої, повідомив директор департамент культури та інформаційної політики Запорізької ОВА Владислав Мороко.

Тим часом, у Запорізькій тривають акції протесту жителів населених пунктів, які опинилися під контролем російських військ. Традиційно опівдні на такий захід зібралися жителі Мелітополя. Як повідомляє пресслужба Мелітопольської міської ради, на акцію з національними прапорами на площі Перемоги вийшло кілька тисяч містян, які заспівали в центрі міста національний гімн.

Акція проти російської присутності 6 березня відбулася і в Бердянську. Відео з нею у своїх соцмережах оприлюднив місцевий ресурс.

МЗС України назвало неприйнятною торгівлю Грузії з РФ

Україна вважає категорично неприйнятним активізацію торговельних відносин Грузії з Росією, заявили у Міністерстві закордонних справ у відповідь на повідомлення про скасування Москвою частини торговельних санкцій проти Тбілісі.

«РФ ухвалила це рішення в умовах неготовності грузинської влади підтримувати нові санкції Європейського союзу проти Росії. Вважаємо категорично неприйнятним активізацію торговельних відносин з Росією, збройні сили якої завдають ракетно-бомбові удари по мирних українських містах, вбивають мирних громадян, у тому числі дітей. Закликаємо офіційний Тбілісі публічно відмежуватися від рішення РФ, керівництво якої порушує норми міжнародного права та вчиняє воєнні злочини в Україні», – повідомив у фейсбуці речник МЗС України Олег Ніколенко.

В українському МЗС зазначили, що «ведення бізнесу з російськими компаніями надає додаткові ресурси для Росії, аби вона продовжувала криваву війну проти України, а отримані прибутки просякнуті кров’ю вбитих українських громадян».

«Через збройну агресію РФ проти Грузії в 2008 році грузинському народу, на жаль, добре відомі жахіття війни, через які зараз доводиться проходити українцям. Водночас, напевно, влада Грузії про це забула і зараз намагається скористатися моментом задля власних інтересів», – йдеться в повідомленні МЗС.

Раніше з’явилася інформація, що Російська федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного контролю ініціювала зняття санкцій з 15 грузинських виробників молока та молокопродукції.

1 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна ухвалила рішення негайно відкликати посла з Грузії – «за перепони для добровольців, які хочуть нам допомогти, за неморальну позицію щодо санкцій».

2 березня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі заявила, що Грузія вже приєднувалася до низки санкцій проти РФ раніше, а тому засумнівалася, що обмеження, які зараз здатні запровадити Тбілісі, можуть «реально вплинути» на ситуацію довкола України.

Також минулого тижня прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що Грузія не приєднуватиметься до санкцій Заходу, введених проти Росії через вторгнення в Україну. При цьому фінансовий сектор Грузії був змушений запровадити нові обмеження щодо підсанкційних банків.

В Ірпені від обстрілу військ РФ 6 березня загинули щонайменше вісім цивільних жителів – мер

Мер Ірпеня Олександр Маркушин повідомив, що 6 березня у місті внаслідок обстрілу з боку російських військ загинули вісім цивільних жителів.

«У нас була евакуація через міст, через Романівку. Російські загарбники обстріляли наших мирних місцевих жителів. Загинула родина, в неї влучив снаряд, на моїх очах загинули дві маленькі дитини і двоє дорослих. Загалом, близько восьми людей загинули під час сьогоднішніх обстрілів», – сказав Маркушин у своєму відеозверненні ввечері 6 березня.

Він заявив, що частина Ірпеня захоплена російськими військами, а частина – «б’ється і не здається».

Також мер нагадав, що чергова евакуація жителів пройде 7 березня о 10 годині ранку.

«Завтра о 10-й ранку буде евакуація жителів нашого міста, автобусами від Романівки», – повідомив мер.

Країни НАТО мають «зелене світло» від США, якщо вирішать надати Україні військові літаки – Блінкен

Сполучені Штати не будуть проти, якщо країни НАТО нададуть військові літаки Україні. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен в ефірі програми Face the Nation 6 березня.

Блінкен припустив, що агресія Росії проти України «на жаль, буде тривати якийсь час». На питання, чи США блокуватимуть надання, наприклад, Польщею військових літаків України, державний секретар відповів негативно.

«Ні, це матиме «зелене світло». Насправді, ми говоримо з нашими польськими друзями просто зараз про те, що ми можемо зробити аби підтримати їх, якщо вони насправді вирішать надати ці військові літаки українцям – що ми зможемо зробити, як зможемо допомогти, щоб у них було чим замінити літаки, які вони передадуть українцям. Ми дуже активно обговорюємо це з ними», – розповів Блінкен.

Він додав, що під час свого турне Європою продовжує обговорювати з союзниками США по НАТО, Євросоюзу та «Групою семи» додаткові санкції проти Росії, які планується впроваджувати найближчими днями. Також обговорення стосуються «подальших кроків із надання українцям того, що їм потрібно для захисту від російської агресії».

«Путін продовжує цю агресію, ось чому я сказав, що боюся, що це триватиме якийсь час. Але вона закінчиться, і закінчиться перемогою України. Тому що, хай навіть Путін має можливості, в нього є люди і обладнання, щоб продовжувати тиснути на неймовірно сміливих і стійких українців, виграти битву – не те саме, що виграти війну. Зайняти місто – не те саме, що завоювати розуми й серця українців», – додав державний секретар США.

На Одещині підбили і затопили патрульний катер «Слов’янськ»

Російський літак поцілив ракетою в патрульний катер «Слов’янськ», він затонув, повідомив міський голова Южного Володимир Новацький. За його словами, це сталося 3 березня.

Катер виконував бойове завдання з розвідки й охорони охорони портів Одеса, Чорноморськ і Південний.

«Було нанесено авіаудар ворожим літаком Російської Федерації по патрульному катеру «Слов’янськ». У результаті попадання крилатої ракети «повітря-земля» патрульний катер затонув. Пропали безвісти люди, в тому числі чоловік з Южного Махлін Дмитро Леонідович 1983 року народження», – повідомив Новацький і висловив співчуття родинам загиблих.

Це перша підтверджена втрата корабля Військово-морських сил Збройних сил України. «Слов’янськ» P190 був одним з катерів типу «айленд», які Сполучені Штати Америки передали Україні.

Внаслідок обстрілу аеропорту у Вінниці є жертви, точних цифр наразі немає – голова ОДА

Внаслідок ракетного удару по аеропорту у Вінниці є жертви серед цивільних та військових, проте наразі точні цифри невідомі, сказав під час телемарафону голова Вінницької обласної державної адміністрації Сергій Борзов 6 березня.

Він розповів, що внаслідок удару постраждали і цивільна, і військова частина аеропорту.

«На жаль, є жертви серед цивільних і військових. ДСНС розбирають завали, кількість втрат ми уточнимо пізніше, тому що дуже великі завали, задіяли техніку. Пожежа наразі локалізована, потушимо, ДСНС-ки розбирають плити, завали, ми сподіваємося, що ще знайдемо живих людей», – сказав Борзов.

По аеропорту вдарили вісім ракет, є дві версії, звідки вони могли бути випущені – з Чорного моря або Придністров’я. За словами голови ОДА, точну інформацію згодом повідомлять військові.

Борзов уточнив, що удар прийшовся тільки по аеродрому, повністю зруйнувавши башту та пункт управління.

За його даними, на 15:00 6 березня Вінниця прийняла понад 20 тисяч переселенців з інших регіонів України.

«Поки що задовольняємо всі потреби, в нас організована їжа, ночівля, доставка пального, щоб вони могли рухатися далі на захід... Життєдіяльність не порушена, працюємо в штатному режимі, всі служби також працюють у штатному режимі, задіяли резерв, училище ДСНС, щоб швидше розібрати завали, шукають людей», – розповів він.

Раніше 6 березня російські війська обстріляли аеропорт «Вінниця» у селі Гавришівка.

Президент України Володимир Зеленський у зверненні після цього обстрілу вкотре попросив міжнародну спільноту оголосити небо над Україною безпольотною зоною і звинуватив Захід у байдужості.

Зеленський у розмові з Джонсоном узгодив «наступні спільні кроки» щодо протидії агресії РФ

Президент України Володимир Зеленський обговорив із прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном подальше посилення санкцій проти Росії і наступні спільні кроки.

«Продовжив діалог із прем’єр-міністром Великої Британії Борісом Джонсоном. Проінформував про протидію агресору. Засудили ядерний тероризм і воєнні злочини РФ. Обговорили подальше посилення санкцій проти Росії й узгодили наступні спільні кроки», – написав він Зеленський у твітері 6 березня.

Напередодні премʼєр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон закликав лідерів інших країн приєднатися до плану відповіді на вторгнення Росії в Україну, що складається із шести пунктів.

«Недостатньо висловлювати нашу підтримку міжнародному порядку, заснованому на правилах, ми повинні захистити його від наполегливих спроб переписати правила за допомогою військової сили», – наголошує Джонсон.

За його словами, його план охоплює створення міжнародної гуманітарної коаліції для України, підтримку її самооборони та максимальний економічний тиск на Москву. Джонсон також закликав до дипломатичних шляхів деескалації за активної участі уряду України, до зміцнення безпеки в європейсько-атлантичному регіоні та недопущення «повзучої нормалізації» російської активності в Україні.

Стефанчук – грузинській владі: «народ Грузії підтримує Україну, а не ваші мутні домовленості»

Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук звернувся до грузинського парламенту на тлі повідомлень про послаблення санкційного тиску Росії на Грузію. У відеозверненні 6 березня він розкритикував рішення Тбілісі розвивати торгівлю з Москвою.

«Як же так сталось, генацвале, що сьогодні, у розпал війни Росії проти братньої вам України, ви вирішили розвивати торгівлю з країною, яка напала і на нас, і на вас? Рішення Росії послабити санкційний тиск на Грузію – це часом не подяка за те, що офіційний Тбілісі не бажає повноцінно підтримувати Україну?» – спитав голова парламенту.

Стефанчук співставив зняття Росією санкцій із кількох грузинських виробників молока із багаторічною дружбою Грузії та України та їхніми спільними прагненнями.

«Невже ви не бачите, що народ Грузії, який виходить на площі грузинських міст підтримує Україну, а не ваші мутні домовленості?», – додав він.

Він висловив переконання, що грузинський народ висловить підтримку України попри позицію свого уряду.

Народний депутат України, лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, який є вихідцем із Грузії, заявив раніше, що йому соромно за дії офіційного Тбілісі, передає грузинська служба Радіо Свобода. Він нагадав, що Україна прийшла на допомогу Грузії під час російської агресії в 2008 році.

«Ви вважаєте, що це нормальна відповідь Грузії щодо України, коли Росія напала тепер на Україну? Будь ласка, грузинський народе, я у вас вірю. Розберіться зі своєю владою, вирішіть це питання, тому що таку зраду та ножа в спину ми б не хотіли бачити з боку грузинської влади», – сказав Арахамія.

Раніше російський регулятор Россільгоспнагляд заявив про намір послабити тиск а Грузію. Заяві передували переговори, які відбулися 5 березня між представниками Москви та Тбілісі, де обговорювалося постачання молочної продукції від 15 грузинських підприємств.

У Росії проходять акції проти війни в Україні: понад чотири тисячі людей затримали

У Росії відбуваються антивоєнні акції проти вторгнення військ РФ в Україну. Мітингувальників жорстко затримують силовики. За даними правозахисного порталу «ОВД-Инфо», відомо про щонайменше 4359 затриманих у 56 містах.

За повідомленням, у кожному відділі поліції може бути більше затриманих, ніж у списках, бо в «ОВД-Инфо» публікують лише імена тих, про кого достеменно відомо.

Як повідомляє російська служба Радіо Свобода, антивоєнні акції відбуваються у Росії з першого дня вторгнення – 24 лютого. Акція 6 березня стала однією з наймасовіших, незважаючи на відсутність дозволу влади. Вийти на неї закликали, зокрема, соратники російського опозиціонера Олексія Навального і він сам.

Протести пройшли у десятках міст: у Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Єкатеринбурзі, Тюмені, Пермі, Красноярську, Іркутську, Саратові, Уфі, Челябінську, Краснодарі, Казані, Омську, Воронежі, Нижньому Новгороді, Ростові-на-Дону, Томську, Самарі, Хабаровську, Рязані, Ярославлі, Улан-Уде, Володимирі, Кемерові, Міасі, Липецьку, Волгограді, Кірові, Калінінграді, Іванові, Барнаулі, Ульяновську, Бєлгороді, Твері, Таганрозі, Набережних Челнах, Петрозаводську, Якутську, Саранську, Новокузнецьку, Архангельску, Чебоксарах, Петропавловську-Камчатському, Новочеркаську.

4 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за заклики «до перешкоджання використанню російських військ для захисту інтересів Росії».

Російські військові стріляли під час проукраїнського мітингу в Новій Каховці – активіст

Російські військові намагалися розігнати мітинг жителів Нової Каховки 6 березня пострілами у повітря, розповів проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода) ветеран АТО, керівник ГО «Каховський плацдарм» Сергій Цигіпа, який був присутнім на мітингу.

«Помітингували, поспівали пісень, заспівали гімн і пішли на задній двір, де стоять автоматники, спецпідрозділи із технікою (російською – ред.). Уявіть собі: ми з двох боків їх оточили, намагалися зробити «коридор ганьби», вони почали стріляти в повітря, потім світло-шумові гранати кинули, сльозогінний газ пустили. Перших цивільних поранених ми маємо після цього мітингу. В нашій колоні були лікарі, їм надали першу допомогу, і після (це жінка та чоловік), їх доправили до лікарні», – розповів Цигіпа.

За його словами, дії російських військових не зупинили учасників мітингу.

«Потім після пострілів, двома колонами ми пішли по всьому місту, були колонки, грав гімн. Ми показали всім новокаховчанам, що сидять вдома, що Нова Каховка – це Україна і нас можуть захопити зненацька, але зламати і окупувати дух містян неможливо», – додав Цигіпа.

У неділю, 6 березня, жителі Нової Каховки Херсонської області вийшли на проукраїнський мітинг. Аналогічні мітинги пройшли в Новоолексіївці Генічеського району та у Херсоні.

5 березня мітинги пройшли в Херсоні та Бердянську. Люди протестували проти окупації та російської гуманітарної допомоги.

Шмигаль подав звернення про припинення членства Росії і Білорусі в МВФ і Світовому банку

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підписав офіційне звернення до США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Японії щодо припинення членства Росії й Білорусі в Міжнародному валютному фонді та всіх організаціях Світового банку.

«Ці дві країни порушили свої зобов’язання та спрямували свою політику на війну. У листі наводимо чіткі аргументи і посилаємось на численні статті Угоди з МВФ і статуту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, які були знехтувані Росією та Білоруссю. Жодна дія так не суперечить зобов’язанню підтримувати стабільність і впорядковані економічні умови як війна. Саме тому МВФ надає країнам-членам право забезпечити належну відповідь на ситуацію та захистити свій мандат», – йдеться в телеграм-каналі Шмигаля.

Він попросив країни «Групи семи» про підтримку «в започаткуванні й реалізації процедури щодо призупинення операцій МВФ і групи Світового банку з Росією і Білоруссю та припинення їх членства в цих організаціях».

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG