Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Шмигаль подав звернення про припинення членства Росії і Білорусі в МВФ і Світовому банку

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що підписав офіційне звернення до США, Канади, Великої Британії, Німеччини, Франції, Італії, Японії щодо припинення членства Росії й Білорусі в Міжнародному валютному фонді та всіх організаціях Світового банку.

«Ці дві країни порушили свої зобов’язання та спрямували свою політику на війну. У листі наводимо чіткі аргументи і посилаємось на численні статті Угоди з МВФ і статуту Міжнародного банку реконструкції та розвитку, які були знехтувані Росією та Білоруссю. Жодна дія так не суперечить зобов’язанню підтримувати стабільність і впорядковані економічні умови як війна. Саме тому МВФ надає країнам-членам право забезпечити належну відповідь на ситуацію та захистити свій мандат», – йдеться в телеграм-каналі Шмигаля.

Він попросив країни «Групи семи» про підтримку «в започаткуванні й реалізації процедури щодо призупинення операцій МВФ і групи Світового банку з Росією і Білоруссю та припинення їх членства в цих організаціях».

Блінкен: США та їхні союзники в Європі розглядають можливість відмови від російської нафти – CNN

Сполучені Штати розглядають можливість відмови від імпорту російської нафти, заявив державний секретар Сполучених Штатів. Про це він повідомив у коментарі CNN, повідомляє канал 6 березня.

За його словами, Вашингтон разом із союзниками в Європі вивчають таку можливість.

«Коли йдеться про нафту, російську нафту – я вчора говорив телефоном із президентом і іншими членами уряду саме на цю тему, і ми зараз говоримо з нашими європейськими партнерами та союзниками, аби скоординовано розглянути перспективу заборони на імпорт російської нафти, водночас забезпечуючи належне постачання нафти на світові ринки», – сказав Блінкен в інтерв’ю ведучому каналу Джейку Тапперу.

Блінкен також зазначив, що США мають «дуже надійні» повідомлення того, що російські війська цілеспрямовано обстрілюють цивільне населення в Україні, що є воєнним злочином.

Голова МЗС Дмитро Кулеба 4 березня повідомив, що закликав Євросоюз запровадити санкції, зокрема, проти нафтового сектору Росії.

Кількість біженців з України перевищила 1,5 мільйона – ООН

Число біженців з України перевищило 1,5 мільйона людей, повідомив 6 березня верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Ґранді.

За даними ООН, українці через вторгнення російських військ продовжують втікати в Польщу, Румунію, Словаччину й інші країни на тлі кризи з біженцями, що є найбільшою в Європі з часів Другої світової війни.

Раніше в ООН прогнозували, що число біженців до липня може сягнути чотирьох мільйонів.

Денісова: від початку вторгнення РФ в Україні загинули 38 дітей, 71 – поранені

Від початку вторгнення Російської Федерації в Україні станом на 12 годину 6 березня загинули 38 дітей і постраждала 71 дитина, повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини.

За її словами, ці дані не є остаточними, оскільки встановити точну інформацію про кількість убитих і поранених жителів Маріуполя Донецької області та Ірпеня на Київщині «наразі неможливо».

«Лише за останню добу внаслідок обстрілів російських окупантів у Маріуполі загинув півторарічний хлопчик. У місті Буча на Київщині двоє важкопоранених дітей померли через неможливість отримати медичну допомогу. На виїзді з міста Ірпінь Київської області російські війська відкрили вогонь по цивільних громадянах під час їхньої спроби евакуюватися з міста. Щонайменше троє людей загинули, в тому числі – двоє дітей, ще одна людина в тяжкому стані через поранення», – наголосила Денісова.

«Хлопчик, який народився у місті Харкові 40 днів тому, помер від пневмонії, на яку захворів під час кількаденного перебування у бомбосховищі в Харкові. Внаслідок повітряної атаки ворога на місто Біла Церква, ракетними ударами пошкоджені 15 приватних будинків, де були літні люди та діти. Кількість жертв наразі невідома», – додала омбудсмен.

За її даними, у напрямку Гостомель–Буча–Ірпінь в укриттях перебуває до 70 малюків, є поранені, російські війська не допускають до них медиків.

«Збройні сили Російської Федерації продовжують грубо порушувати основоположні права дітей – право на життя та охорону здоров’я, гарантовані кожній дитині у світі Конвенцією ООН про права дитини. Закликаю міжнародні правозахисні організації вжити всіх можливих заходів для посилення тиску на Російську Федерацію для припинення воєнної агресії проти України», – наголосила Денісова.

Ірпінь відключили від газопостачання через пошкодження газопроводу обстрілом – голова Київської ОДА

Місто Ірпінь відключили від газопостачання, повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Кулеба 6 березня.

«Годину тому ми змушені були відключити Ірпінь від газопостачання через потрапляння бойового снаряду в газопровід! Це стало наслідком протиправних дій Росії, яка нехтує правилами ведення війни та масово обстрілює цивільне населення!» – прокоментував Кулеба.

Голова Київської ОДА також оприлюднив номер гарячої лінії для тих, хто потребує допомоги або готовий її надавати.

Міністерство внутрішніх справ України повідомило 6 березня повідомило про продовження евакуаційних заходів в Ірпені після нещодавніх обстрілів, яких зазнало місто і його околиці.

Вранці кореспондент Радіо Свобода повідомив, що під час евакуації з Ірпеня війська РФ відкрили вогонь по цивільних, і щонайменше троє людей загинули, в тому числі – двоє дітей, ще одна людина – в тяжкому стані через поранення. У МВС України про загиблих наразі не повідомляють.

Передмістя Києва за останні дні зазнали масштабних руйнувань з боку військ РФ, які ракетами розбомбили, зокрема, Ірпінь, Бучу, Гостомель, Бородянку, Васильків, Ворзель.​

Росія заперечує, що веде проти України загарбницьку війну на її території та називає це «спеціальною операцію», яка має на меті «демілітаризацію і денацифікацію». Кремль раніше заявляв, що в ході своєї так званої «операції» не чіпатиме цивільних в Україні.

143 тисячі українців повернулися до країни з початку нападу Росії – прикордонники

143 тисячі українців повернулися до країни з початку повномасштабного нападу Росії, більшість із яких – чоловіки, повідомляє Державна прикордонна служба України.

За повідомленнями, тільки західну ділянку державного кордону України перетнули понад 1 млн 50 тисяч людей від початку російської агресії.

«Із них на виїзд із країни попрямувало понад 900 тисяч осіб – майже 764 тисячі громадян України та близько 137 тисяч іноземців. Водночас на в’їзд в Україну прибуло 143 тисячі наших співвітчизників, 80% із них – чоловіки. Також прикордонниками забезпечено пропуск 2450 автомобілів з гуманітарною допомогою, яку надіслано з-за кордону», – повідомили у ДПСУ.

Російське вторгнення до України триває вже 11 днів . Російські війська завдають авіаударів по ключових об’єктах військової та цивільної інфраструктури, руйнуючи аеродроми, військові частини, нафтобази, заправки, церкви, школи та лікарні. Обстріли житлових районів ведуться з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет.

СБУ заявляє, що збирає докази воєнних злочинів, скоєних РФ, для Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Росія може використати насильно мобілізованих жителів ОРДЛО для провокацій на півдні та сході – МВС

Російські війська можуть вдатися до провокацій із використанням жителів окупованих територій, заявили в Міністерстві внутрішніх справ.

За даними відомства, напередодні до окупованого Криму прибув ешелон з особовим складом 131 стрілецького полку 1 армійського корпусу, який був мобілізований на підконтрольній Росії території Донецької і Луганської областей.

«Найближчим часом кремль планує використати цих осіб для здійснення провокацій у південних регіонах України. І хоч ці підрозділи мають вкрай низьку мотивацію, адже їх комплектували з осіб, які насильно мобілізовані в ОРДЛО, не виключено, що агресор використає їх як «гарматне м’ясо», – йдеться в повідомленні міністерства.

Відомство також припускає, що людей із окупованих територій можуть видавати за місцевих жителів «для пропагандистських картинок».

Аналогічні провокації, за даними міністерства, можливі також у східних регіонах України.

Володимир Зеленський 3 березня висловив упевненість, що російські війська, які зайняли кілька українських населених пунктів, там не затримаються.

Війна Росії проти України триває вже 11-й день. Росія називає це «спеціальною військовою операцією з демілітаризації та денацифікації України». За даними Генштабу ЗСУ, втрати російської армії перевищують 11 тисяч особового складу. Росія називає значно менші втрати російських військ, що діють в Україні. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Під контролем Росії наразі перебувають, зокрема, міста Херсон, Мелітополь. Однак місцеве населення у Херсоні протестує проти дій військових Росії.

Акції протесту проти вторгнення російських військ відбулися 5 березня в Херсоні, Мелітополі, Бердянську.

У Харкові російська армія обстріляла з «Градів» науковий центр з ядерною установкою – СБУ

Російська армія 6 березня обстріляла з реактивних систем залпового вогню «Град» територію Національного наукового центру «Харківський фізико-технічний інститут (ННЦ ХФТІ), в якому розташована дослідна ядерна установка, повідомляє управління Служби безпеки України у Харківській області у фейсбуці.

В активну зону дослідної установки завантажено 37 паливних ядерних елементів, уточнює спецслужба.

«Руйнування ядерної установки та сховищ ядерних матеріалів могло призвести до масштабної екологічної катастрофи», − підкреслили в СБУ

Слідчі СБУ в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури відкрили кримінальне провадження за статтею «екоцид» (ст. 441 Кримінального кодексу України), повідомляє пресслужба відомства.

Про те, яких ушоджень зазнала будівля і чи є постраждалі – в СБУ не уточнили.

Раніше російська армія взяла під контроль два атомних об’єкти – Чорнобильську і Запорізьку атомні електростанції.

Чорнобильську АЕС російські війська захопили одразу після початку вторгнення, увечері 24 лютого. Вже наступного дня там підвищився рівень радіації.

Серед захоплених об’єктів ЧАЕС − сховища відпрацьованого ядерного палива – СВЯП-1, СВЯП-2; новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття»; блоки №№ 1, 2, 3 ЧАЕС на етапі зняття з експлуатації.

Уночі 4 березня внаслідок обстрілів із боку російської армії виникла пожежа на Запорізькій АЕС. Російська армія поцілила в перший енергоблок, заявив речник Запорізької АЕС Андрій Туз.

Зараз майданчик Запорізької АЕС захоплений російськими військами. Крім шести енергоблоків АЕС, на території станції є ще сховище відпрацьованого ядерного палива, яке містить близько 150 контейнерів.

Голова МАГАТЕ Рафаел Ґроссі раніше заявляв, що рівня підняття радіації довкола ЗАЕС не зафіксовано. У МАГАТЕ створили цілодобовий кризовий центр для моніторингу ситуації на АЕС України.

Евакуація з Маріуполя зірвалася через обстріли − Донецька ОВА

Евакуаційна колона з місцевим населенням так і не змогла сьогодні виїхати за межі Маріуполя. Про це повідомив у фейсбуці голова Донецької ОВА Павло Кириленко.

«Росіяни почали перегрупування своїх сил і потужний обстріл міста. Вивозити людей за таких умов вкрай небезпечно», − написав Кириленко.

За його словами, колона із гуманітарним вантажем, що виїхала сьогодні із Запоріжжя у бік Маріуполя, поки що пункту призначення не дісталася і досі перебуває в дорозі.

Евакуація мирного населення з Маріуполя мала розпочатися сьогодні о 12:00. Як гуманітарний «зелений» коридор було обрано маршрут Маріуполь – Портівське – Мангуш – (в об’їзд Нікольського) Республіка – Розівка – Більмак – Пологи – Оріхів – Запоріжжя.

Напередодні, 5 березня, евакуацію перенесли, оскільки російська сторона, за даними міськради Маріуполя, не дотрималася режиму тиші та продовжила обстріли.

Маріуполь із 3 березня залишається без електроенергії, води й опалення, у місті також практично відсутній мобільний зв’язок.

Вранці 6 березня російські війська також обстріляли мирне населення під час спроби евакуації з Ірпеня під Києвом. Після мінометних обстрілів звідти вдалося вивезти 200 мирних мешканців, з них – 50 дітей, повідомило МВС України.

Компанія Shell пообіцяла скерувати прибуток від російської нафти на підтримку України

Нафтогазова компанія Shell, яка відмовилася припиняти купівлю російської нафти, пообіцяла направити прибуток від неї на допомогу Україні.

«Щоб внести ясність, зазначимо, що за відсутності безперебійного постачання сирої нафти на НПЗ енергетична промисловість найближчими тижнями не зможе забезпечити стабільне постачання необхідних товарів по всій Європі. Вантажі з альтернативних джерел не прийшли б досить швидко, щоб уникнути перебоїв з постачанням», – йдеться у заяві компанії в твітері.

Shell втм зіуважує, що робитиме вибір на користь альтернатив російської нафти «скрізь, де це можливо», але відмова від нафти з Росії не може статися одразу через важливу роль, яку вона відіграє у глобальному ланцюжку поставок.

Shell пообіцяла перерахувати прибуток від російської нафти, яку вони закуповують, до спеціального фонду.

«Найближчими днями та тижнями ми працюватимемо з партнерами з надання допомоги та гуманітарними організаціями, щоб визначити, де найкраще використовувати ці кошти так, аби пом’якшити жахливі наслідки цієї війни для народу України», – йдеться у заяві.

Напередодні міністр закордонних справ Дмитро Кулеба розкритикував нідерландську нафтогазову компанію Shell за купівлю російської нафти, запитавши, «чи російська нафта не пахне кров’ю українців?».

Компанія Shell і раніше казала, що «приголомшена війною в Україні», обіцяючи знижувати використання російської нафти по мірі того, як стає доступною альтернативна сировина. Тим не менше компанія казала, що паливо з Росії має «значущу роль у глобальному постачанні» і наразі на ринках альтернатив йому недостатньо.

Білоруські війська сьогодні проти України не використовуються – Арестович

Білоруські війська наразі не беруть участь у агресії проти України, повідомив радник голови Офісу президента України Олексій Арестович. Про це він заявив під час національного телемарафону 6 березня.

«Білоруські війська не використовуються проти України, нам це точно відомо. Вони розгорнуті вздовж кордону», – повідомив чиновник.

Водночас він вказав на те, що з білоруської території російські війська запускали ракети, у тому числі по Старокостянтиніву, що на Хмельниччині, та Житомиру.

За оцінкою Арестовича, російські війська тримають білоруський народ і режим Лукашенка «в заручниках» і використовують територію Білорусі.

«Звідти заходять війська, використовується вся система військових аеродромів для бомбардувань України і запускаються протитактичні ракети», – сказав радник голови ОП.

Арестович висловив думку, що збройні сили Росії «підставляють білоруські війська і білоруський народ».

«Ми бачили російські танки в напрямку Києва з південного заходу з білоруськими прапорами на початку конфлікту», – нагадав він.

Олександр Лукашенко 4 березня заявив, що білоруська армія «не брала і не має наміру брати участі в «спецоперації» Російської Федерації в Україні». 6 березня Міністерство оборони Білорусі оприлюднило заяву, в якій заперечує участь білоруських військ у новому російському вторгненні до Росії.

Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив 3 березня, що Сполучені Штати «досі не бачать жодних ознак того, що Білорусь бере участь або готується взяти участь у зіткненнях». Того ж дня американські військові заявили, що, за її даними, із 480 ракет, запущених на той момент в Україні, 70 було випущено з Білорусі.

Зеленський після ракетного удару по Вінниці вкотре закликав Захід закрити небо

Президент України Володимир Зеленський опублікував термінове відеозвернення з приводу ракетного обстрілу Вінниці. Там російські військові влучили в військовий аеропорт.

«Щойно мені доповіли про ракетний удар по Вінниці – 8 ракет проти нашого міста, проти нашої мирної, доброї Вінниці, яка ніколи не загрожувала Росії жодним чином. Ракетний удар – жорсткий, цинічний. Повністю зруйновано аеропорт. Вони продовжують знищувати нашу інфраструктуру, наше життя, яке будували ми, яке будували наші батьки, наші дідусі і бабусі, покоління українців», − сказав президент.

Володимир Зеленський вкотре попросив міжнародну спільноту оголосити небо над Україною безпольотною зоною і звинуватив Захід у байдужості.

«Ми повторюємо кожного дня: закрийте небо над Україною! Закрийте для всіх російських ракет, для російської бойової авіації, для всіх цих терористів. Зробіть гуманітарну повітряну зону – без ракет, без авіабомб. Ми – люди, і це – ваш гуманітарний обов’язок: захищати нас, захищати людей. І ви це можете. Якщо ви цього не зробите, якщо ви не дасте нам хоча б літаки, щоб ми могли самі себе захистити, то можна зробити тільки один висновок: ви також хочете, щоб нас дуже повільно убивали. Це – відповідальність також і політиків світу, західних лідерів. Від сьогодні і назавжди», − підкреслив Зеленський.

МВС: евакуація в Ірпені продовжується після обстрілів

Міністерство внутрішніх справ України повідомляє про продовження евакуаційних заходів в Ірпені після нещодавніх обстрілів, яких зазнало місто і його околиці.

Додатково рятувальники ДСНС розгортають намети для надання медичної допомоги усім, хто цього потребує, йдеться в повідомленні.

«Попри обстріли і захоплення міста ворогом сьогодні поліцейські з військовими вивели з зони бойових дій 200 цивільних, з них 50 – діти та один поранений. Евакуація проводилася поблизу села Романівка під мінометним обстрілом ворога. Нині життю та здоров’ю людей нічого не загрожує», – йдеться в повідомленні МВС у телеграм-каналі.

Вранці кореспондент Радіо Свобода повідомив, що під час евакуації з Ірпеня війська РФ відкрили вогонь по цивільних, і щонайменше троє людей загинули, в тому числі – двоє дітей, ще одна людина – в тяжкому стані через поранення. У МВС України про загиблих наразі не повідомляють.

Передмістя Києва за останні дні зазнали масштабних руйнувань з боку військ РФ, які ракетами розбомбили, зокрема, Ірпінь, Бучу, Гостомель, Бородянку, Васильків, Ворзель.​

У Visa та Mastercard «лишилися лазівки» для роботи в Росії – Кулеба

Попри рішення платіжних систем Visa та Mastercard припинити роботу в Росії, для продовження їхніх операцій у цій країні лишилися шпарини, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Вимушений сказати, що деякі лазівки для роботи все-таки залишилися, тому потрібно комусь взаємодіяти, а комусь тиснути на Visa та Mastercard, аби вони повністю перервали будь-які бізнес-зв’язки з російським ринком», – сказав міністр під час телемарафону 6 березня.

Він вказав на те, що деякі держави та компанії намагаються продовжувати бізнес із Росією або допомагати їй обходити санкції.

«Все це відбувається на українській крові, ціною нашої крові, наших страждань, і ми протягом дня будемо виходити з назвами конкретних компаній про те, що вони роблять і як за наш рахунок намагаються заробляти гроші з Росії. Ви побачите в цьому списку деякі країни й компанії, які вас здивують, але, на жаль, такою є сувора правда», – констатував голова МЗС.

За даними Кулеби, наразі про вихід із Росії заявили 113 брендів, загалом 213 компаній повністю чи частково припинили роботу з російськими партнерами. Він зазначив, що всередині Росії вже наростають антивоєнні санкції, проте наразі їх недостатньо. Відтак Україна очікуватиме наступного раунду «болючих санкцій» проти Росії наступного тижня.

Міністр розповів, що провів із цього приводу низку телефонних розмов, у тому числі з державним секретарем Сполучених Штатів Ентоні Блінкеном.

«Ми вдячні за ті санкції, які застосовані, вони дійсно є безпрецедентними, дійсно вже завдали безпрецедентної шкоди російській економіці і російським елітам. Але війна продовжується, а значить, станом на зараз ці санкції є напів заходами. І, якщо Захід залишиться на цьому рівні застосованих санкцій, то в нас буде трагічна ситуація, коли через половинчасті заходи будуть продовжувати страждати і гинути українські громадяни і руйнуватися українські міста», – сказав Кулеба.

Напередодні платіжні системи світу Visa та Mastercard повідомили, що припиняють операції на території Росії.

Киві повідомили про підозру у державній зраді

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова повідомила народному депутату від ОПЗЖ Іллі Киві про підозру в державній зраді та публічних закликах до зміни меж території України. Про це вона написала у фейсбуці 6 березня.

«Кива Ілля Володимирович, повідомляю вас про підозру. В найближчий час ми оголосимо вас в міжнародний розшук. Потім буде арешт, екстрадиція і справедливий суд. Така ваша доля, іншої не буде», − йдеться в заяві генпрокурорки.

Ірина Венедіктова вважає, що зібраних доказів достатньо для оголошення підозри.

«Ви зробили все від вас залежне, щоб «запросити» в наш дім російського агресора, ви зробили все, щоб кордони нашої держави змінились, ви зробили все, щоб мільйони людей ночували в бомбосховищах, ви зробили все, щоб мільйони українців жили на кордонах сусідніх держав, а багато з них ніколи не повернулися додому, ви зробили все, щоб українські діти більше ніколи не побачили своїх батьків», − написала вона.

3 березня Іллю Киву офіційно виключили з фракції «Опозиційна платформа – За життя».

28 лютого журналісти «Схеми.News» (Радіо Свобода) помітили його на провладному російському «Першому каналі», де він заявив, що «для багатьох початок військової операції так якоюсь мірою сприймається як зміна курсу країни зближення і повернення наших дружніх, братських відносин».

24 лютого – у день військового нападу Росії на Україну – народний депутат фракції ОПЗЖ Ілля Кива заявив в ефірі російського телебачення, що Україна «поневолена і поставлена на коліна Заходом, просякнута нацизмом, і в неї нема майбутнього», та повідомив, що українському народу «потрібне звільнення».

Ще до початку військового вторгнення Росії в Україну Ілля Кива виїхав до Іспанії.

На Маріупольському напрямку ЗСУ здійснили контрнаступ. Штаб ООС розповів про втрати військ РФ

У штабі операції Об’єднаних сил повідомили, що українські військові в результаті конрнаступу 6 березня на Маріупольському напрямку знищили 3 російські танки, 4 БМП, 2 «Тигра» (броньовані автомобілі – ред.) та близько тридцяти російських військових, двоє з яких потрапили у полон.

«Опинившись в полоні, росіяни «заспівали» вже звичну для них пісню про «мы не знали куда нас отправляют». Та все вони знали. Двоє танкістів, один з яких російський офіцер-командир взводу, вирішили здатися. Інші ж екіпажі, що знаходилися в розбитій колоні бронетехніки, залишилися в палаючих машинах», – йдеться в повідомленні штабу ООС.

Російські війська обстріляли аеропорт «Вінниця»

Російські війська обстріляли аеропорт «Вінниця» у селі Гавришівка, повідомила влада і військові 6 березня.

«Аеропорт «Вінниця» та військову частину в Гавришівці обстріляли ракетами. Внаслідок вибухів сталася пожежа», – йдеться у повідомленні Держслужби спеціального зв’язку та захисту інформації.

Про потрапляння ракети у військовий об’єкт поблизу Вінниці повідомив і голова Вінницької ОДА Сергій Борзов.

«У Вінниці рашисти щойно обстріляли аеропорт. Відплата гарантуєтсья!», – йдеться у повідомленні Сухопутних військ ЗСУ.

Інформації щодо пошкоджень і жертв поки немає.

В Україні через обстріли виведено з ладу 34 лікарні – МОЗ

Через воєнні дії на території України упродовж 11 днів виведено з ладу 34 лікарні, заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час телемарафону.

«На сьогодні ворог вивів із ладу 34 лікарні на території нашої країни: у деяких зруйновано будівлі, у деяких перебито інженерні мережі, немає водопостачання, електропостачання, деякі взагалі вже не зможуть працювати», − сказав він.

Міністр підкреслив, що це є черговим порушенням Женевської конвенції, оскільки медичні працівники та заклади охорони здоров’я не можуть бути втягнуті у воєнні конфлікти.

«Окупанти цим нехтують, свідомо порушують ці норми конвенцій і ще раз показують, що це – не армія, а терористи», − підкреслив Ляшко.

За словами міністра, ВООЗ вже розмістила на своєму сайті перші порушення Женевської конвенції, де зафіксовано атаки на лікарні, і це все буде передано до міжнародних судів і матиме відповідні наслідки.

3 березня Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ ООН) повідомило, що з 4:00 24 лютого до півночі 3 березня було зафіксовано 1006 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. Однак УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі.

За даними Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, з початку вторгнення Росії в Україні загинули 38 дітей та ще 71 постраждала, в тому числі – і через неможливість отримати медичну допомогу.

Шмигаль закликав до переходу на «економіку воєнного стану» і розповів про кроки уряду

Українська економіка повинна адаптуватися до воєнного стану, заявив у зверненні 6 березня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Поки Росія втрачає на всіх фронтах, ми маємо швидко переходити до економіки воєнного стану: відбудувати ефективну роботу всіх необхідних підприємств, мобілізувати ресурси, створити нову логістику», – сказав він.

Голова уряду схвально оцінив роботу місцевої влади регіонів у тилу, де зараз наплив переселенців, і закликав забезпечити їх роботою.

«До війни ми з вами багато говорили про індустріальні парки. Тепер ваші розробки в цьому напрямку мають стати основою для розгортання підприємств, які працюватимуть задля нашої перемоги. Звертаюся до бізнесу і до тих, які працюють, до тих, хто в ці часи евакуювався в інші регіони. До вас також прохання: якщо немає небезпеки, збирайте своїх працівників та відновлюйте виробництво. Ваша допомога сьогодні як ніколи потрібна держав», – сказав прем’єр.

Він анонсував виплату 6,5 тисяч гривень найманим працівникам, які втратили роботу через нове вторгнення Росії. Ці виплати будуть здійснені за програмою «єПідтримка», так само, як і виплати за вакцинацію раніше. За словами Шмигаля, деталі згодом повідомить Міністерство цифрової трансформації.

«Це зараз. Але надалі кожен із вас має почати працювати заради України та нашої перемоги. Я вдячний кожному, хто в тій чи іншій формі, в той чи інший спосіб допоміг нашій армії, а також допомагає людям, які опинилися в скрутних умовах руйнування і окупації. Тепер нам потрібно відновлювати виробництво там, де це можливо», – наголосив він.

Шмигаль анонсував кроки уряду для адаптації економіки до війни. Серед них – переговори з міжнародними установами про фінансову допомогу. Він повідомив, що Європейський інвестиційний банк погодився перенаправити з інших проєктів на допомогу Україні 639 мільйонів євро, і Кабінет міністрів вже ухвалив потрібні для цього документи. Також Міністерство фінансів вже здійснило перший випуск військових облігацій і планує другий.

Голова уряду повторив слова президента Володимира Зеленського про створення чотирьох фондів для відновлення України. Крім того, держава вже почала розміщувати замовлення на підприємствах для покриття найбільш критичних потреб.

«Мова не лише про зброю , мова про продукти харчування, ліки, паливо та інші важливі товари. Ми маємо забезпечити Україну всім необхідним. Уряд вже ухвалив рішення про обмеження низки соціально важливих продуктів та сировини, з якої вони виготовляються», – додав Шмигаль.

Міністр оборони України Олексій Резніков вранці 6 березня також повідомив про перехід економіки на військові рейки. За його словами, українські виробництва продовжують роботу і виконують військові замовлення.

«Укрзалізниця» відкликала виділені вагони-рефрижератори для тіл військових РФ, які вторглися в Україну

Компанія «Укрзалізниця» повідомила, що відкликає свої вагони-рефрижератори для тіл військових РФ, оскільки російська сторона відмовилася їх забирати.

Як повідомив голова «Укрзалізниці» Олександр Камишін у Telegram-каналі, «вагони простояли на зазначених станціях три доби, але тіла російських солдатів у них так і не почали вантажити».

«Напевно, безглуздо було очікувати людяного ставлення до останків тіл своїх воїнів від армії, яка бомбить мирних жителів», – написав Камишін.

Він наголосив, що «Укрзалізниця» готова поставити вагони-рефрижератори знову, щойно Росія буде готова забрати тіла своїх солдатів і повернути їх сім’ям.

Раніше «Укрзалізниця» спрямувала 20 вагонів-рефрижераторів на станції Фастів, Одеса-Застава, Подільськ, Мерефа та Запоріжжя. Російська сторона офіційно не реагувала на пропозицію забрати тіла військових залізницею.

Міноборни України каже, що російська армія за час вторгнення в Україну втратила 11 000 особового складу. Міноборони Росії дані про втрати російських військ в Україні озвучувало ще 2 березня – вбитих – 498, поранених – 1597.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG