Зеленський заявив, що російські війська планують бомбардувати Одесу
Російські війська можуть почати бомбардувати Одесу – про це в ранковому зверненні 6 березня заявив президент України Володимир Зеленський.
«Вони готуються бомбардувати Одесу. Одесу! Росіяни завжди приїжджали в Одесу, завжди відчували в Одесі тільки тепло, тільки щирість. А що тепер? Бомби проти Одеси? Артилерія проти Одеси? Ракети проти Одеси? Це буде воєнний злочин. Це буде історичний злочин», – сказав голова держави.
У цьому ж зверненні він нагадав, що російські військові, які потрапили в полон до України, почали давати свідчення.
«Попри все, ми поводимося з полоненими в рамках Женевської конвенції. Попри все, наші ракети у відповідь не падають на цивільні об’єкти Росії або Білорусії, звідки на нашу територію щодня йдуть ракети, колони техніки, летить авіація. Проти мирних людей, проти мирних міст», – зазначив Зеленський.
Він анонсував створення чотирьох фондів для післявоєнного відновення України:
- фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури
- фонд відновлення та трансформації економіки
- фонд обслуговування та погашення державного боргу
- фонд підтримки малого та середнього бізнесу
«І ще багато програм для підтримки наших людей, героїв, які борються за нашу державу і це тільки початок», – додав він.
Генеральний штаб Збройних сил повідомив у зведенні вранці, що російські війська зосередили свою основну увагу на активних діях у південних областях «з метою позбавлення України виходу до Чорного та Азовського морів».
Росія заперечує обстріли цивільних об’єктів. Однак авіаудари російської авіації прийшлися на заправки і нафтобази. Згодом російська армія почала обстрілювати ракетами та бомбардувати цивільне населення, вражаючи житлові квартали, пологові будинки, лікарні, школи, дитсадки та церкви. Так, у Харкові був повністю знищений весь центр міста, уламок ракети впав на Благовіщенський собор.
За добу у Києві «перевірили» майже 12 тисяч осіб, понад 20 можуть бути причетні до ДРГ – поліція
У поліції Києва повідомили, що за добу перевірили 11 740 осіб, серед яких вивлено 24 особи, що можуть бути причетні до діяльності диверсійно-розвідувальних груп.
«Окрім того, поліцейські Києва виявили 10 мародерів та одну особу, яка ставила ворожі «мітки». З усіма затриманими проводяться процесуальні дії», – йдеться в повідомленні.
Раніше сьогодні СБУ повідомляла, що ДРГ виявили, крім Києва, також у Дніпрі, на Харківщині та на Закарпатті.
На Луганщині бойовики примусово роздають «паспорти ЛНР» − Денісова
Незаконне збройне угруповання «ЛНР» здійснює примусову паспортизацію в тих населених пунктах, які бойовики тимчасово взяли під контроль, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова у фейсбуці.
«Для створення картинки сприйняття агресора громадянами України на фейковому російському телебаченні окупант починає примусову паспортизацію мирного населення у селищах Новоайдар, Станиця Луганська, Муратово», − повідомила Денісова.
За її словами, бойовики вриваються у домівки місцевих жителів, змушують отримувати так званий «паспорт ЛНР», а потім подавати заявку на паспорт Російської Федерації.
«Паспорти громадян України бойовики «ЛНР» знищують на очах людей», − заявляє Денісова.
За її словами, мирному населенню погрожують та чинять психологічний тиск.
«Своїми діями окупант продовжує порушувати положення IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни», − підкреслює Уповноважена з прав людини.
На своїх сайтах бойовики угруповання «ЛНР» напередодні писали, що так зване «МВС ЛНР» встановило тимчасові пункти пропуску біля Трьохізбенки та Щастя «для осіб без паспорта ЛНР».
«Загальну мобілізацію» на окупованих Росією територіях Донецької і Луганської областей було оголошено ще 19 лютого. Тоді ватажок підконтрольного Росії угруповання «ДНР» Денис Пушилін закликав бойовиків, котрі перебували в запасі, прибути до «військових комісаріатів», а ватажок луганських бойовиків Леонід Пасічник заборонив виїжджати за межі ОРЛО чоловікам віком від 18 до 55 років.
Уряд допоміг виїхати з України понад 130 тисячам іноземців протягом тижня – МЗС
Міністерство закордонних справ у заяві 6 березня відкинуло звинувачення української влади в дискримінації студентів-іноземців.
«Будь-яка дискримінація, в тому числі дискримінація за ознакою раси, кольору шкіри та національності, ніколи не толерувалася в Україні, яка була ключовим пунктом призначення для іноземних студентів з усіх куточків світу десятиліттями», – заявили у відомстві.
За повідомленням, український уряд «дуже серйозно» ставиться до повідомлень про нерівне ставлення, в тому числі при перетині кордону, і ставить у пріоритет безпечну та якомога швидшу евакуацію іноземців із України.
«Протягом останнього тижня уряд України допоміг більше ніж 130 тисячам іноземців залишити країну, в тому числі 10 тисячам студентів-індійців, 2 500 китайців, 1 700 туркменів та 200 узбеків», – повідомляє міністерство.
Відомство закликало дипломатичні представництва інших країн бути «більш проактивними» у співпраці з Києвом задля евакуації своїх громадян із зони бойових дій. Також у МЗС зазначають, що евакуація ускладнюється тим, що російські війська продовжують обстрілюють українські міста попри домовленості про припинення вогню.
«Ми закликаємо всі закордонні уряди вимагати в президента Путіна негайно припинити війну в Україні», – йдеться в заяві.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба напередодні звинуватив Росію в маніпуляціях на темі студентів-іноземців, які не можуть виїхати з обстрілюваних міст України.
Росія заперечує обстріли цивільних об’єктів. Однак авіаудари російської авіації прийшлися на заправки і нафтобази, а потім російська армія почала обстрілювати ракетами та бомбардувати цивільне населення, вражаючи житлові квартали, пологові будинки, лікарні, школи, дитсадки та церкви. Так, у Харкові був повністю знищений весь центр міста, уламок ракети впав на Благовіщенський собор.
3 березня Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ ООН) повідомило, що з 4:00 24 лютого до півночі 3 березня було зафіксовано 1006 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. Однак УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі. За словами Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, від початку масштабного вторгнення російських військ в Україні загинули 32 дитини, а 70 – зазнали поранень.
УЗ: перед станцією Коростень під обстріл потрапив поїзд «Київ – Рахів», жертв немає
Перед залізничною станцією Коростень Житомирської області під обстріл потрапив поїзд «Київ – Рахів», повідомила пресслужба «Укрзалізниці».
«Перед станцією Коростень відбувся обстріл, через що поїзд 95 Київ – Рахів затримається на 3 години. Поїзд тримався на безпечній відстані, потерпілих або пошкоджень рухомого складу немає», – йдеться в повідомленні.
УЗ вказує, що наступні поїзди далекого сполучення сьогодні прямуватимуть обхідним шляхом.
Раніше сьогодні «Укрзалізниця» також повідомила, що на додаток до рейсових поїздів запланувала на 6 березня евакуаційні поїзди далекого сполучення або Інтерсіті+ з Краматорська, Одеси, Харкова, Запоріжжя, Дніпра та Кривого Рога.
Жителі Нової Каховки, Херсона та Новоолексіївки мітингують проти російської окупації
У неділю, 6 березня, жителі Нової Каховки Херсонської області вийшли на проукраїнський мітинг. Зараз колона мітингувальників з українськими прапорами рухаються центральною вулицею прямують до мерії, яку захопили російські військові Люди викрикують «Путін х..ло», «Російський корабель, йди на…», «Нова Каховка - це Україна». Учасники мітингу викладають відео в соцмережі.
Аналогічні мітинги зараз проходять в Новоолексіївці Генічеського району та у Херсоні, де люди скандують біля кінотеатру Україна навпроти Херсонської адміністрації скандують «Україна».
В суботу, 5 березня, мітинги пройшли в Херсоні та Бердянську. Люди протестували проти окупації та російської гуманітарної допомоги.
- На початку доби 28 лютого в Херсонській обласній державній адміністрації заявили, що російські військові хочуть використати жителів Херсону як «живий щит» для захоплення українських міст.
- 1 березня російські війська, обстрілюючи багатоповерхівки, почали штурм Херсону, заявила місцева влада. За даними влади Херсонщини, внаслідок атаки атаку з боку російської армії є загиблі та постраждалі.
- 2 березня голова Херсонської ОГА Геннадій Лагута повідомив, що влада намагається організувати «зелений» коридор для доставки гуманітарної допомоги на Херсонщину. В ОГА сподіваються вирішити це питання протягом двох-трьох днів. «Ми оточені ворогом, ситуація критична, а тому питання забезпечення області продуктами харчування та ліками потребують часу. Також потребує часу й питання евакуації населення», – сказав Лагута.
- Мер міста Ігор Колихаєв ввечері 2 березня повідомив, що «у міськвиконкомі були озброєні відвідувачі». Після розмови з ними з.явився перелік умов, за якими має жити тепер місто.
- 4 березня голова Херсонської облдержадміністрації Геннадій Лагута повідомив, що домовленості про «зелений коридор» для надання гуманітарної допомоги для жителів Херсонщини зірвані.
На Закарпатті жінка намагалася вивезти чоловіка за кордон у багажнику – ДПСУ
В ніч на 6 березня на автомобільному пункті пропуску «Лужанка» на україно-угорському кордоні жінка намагалася вивезти чоловіка з України в Угорщину в багажнику автівки, повідомляє Державна прикордонна служба України у фейсбуці.
«Цієї ночі в пункті пропуску Лужанка у напрямку на виїзд з України в багажному відсіку під особистими речами було виявлено 50-річного громадянина України, який в незаконний спосіб намагався покинути територію України», − йдеться в повідомленні.
Як свідчить оперативне відео, чоловік лежав у багажнику, прикладений пакетами з особистими речами.
Після того, як Росія вторглася в Україну, президент України Володимир Зеленський запровадив воєнний стан. Згідно з ним, чоловікам від 18 до 60 років, які є боєздатними, заборонено залишати країну.
Кількість біженців, які залишили Україну після початку Росією 24 лютого повномасштабної війни, перевищила 1,5 млн людей. Про це повідомив Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді 6 березня у твітері.
Україну залишають переважно жінки, діти та люди старшого віку. Понад половина цих людей (756 тисяч) нині перебуває в Польщі. Також українських біженців першими прийняли Молдова, Румунія, Словаччина та Угорщина.
Українське телебачення тепер є у «Дії» – Мінцифри
Міністерство цифрової трансформації України повідомляє 6 березня, що українське телебачення тепер можна дивитися у застосунку «Дія».
«Щоб не дозволити окупантам блокувати наше телебачення та сіяти брехню, разом зі стримінговим сервісом Megogo запускаємо онлайн-трансляцію українських телеканалів у застосунку «Дія» – «Дія TV». Завдяки йому українці матимуть безоплатний доступ до новин будь-де та будь-коли», – йдеться у повідмленні.
У Мінцифри також пояснили, як скористатися послугою:
- «Оновіть застосунок «Дія».
- Зайдіть у розділ «Послуги».
- Оберіть «Дія TV» – і трансляція почнеться автоматично».
Нова послуга, йдеться у повідомленні, вже доступна для користувачів IOS та Android.
«Зараз «Дія TV» транслює марафон єдності «Ми сильні разом», до якого долучилися провідні українські телеканали. Згодом з'являться дитячий контент, розважальні та інформаційні програми», – додали у відомстві.
1 березня російські війська обстріляли Київську телевежу, внаслідок чого, як повідомили в ДСНС, загинули п’ятеро людей, п’ятеро постраждали. Крім того, через це на певний час зупинилася трансляція деяких телеканалів.
Російські війська захопили телевежу і телерадіомовлення у Херсоні, повідомили Національна гвардія і Міністерство внутрішніх справ України 4 березня. Про підготовку фейкових телетрансляцій того ж дня заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Російські війська всю ніч обстрілювали Ізюм на Харківщині – штаб ООС
Минулої ночі в місті Ізюм на Харківщині тривали обстріли житлових кварталів з боку російських військ, повідомив штаб операції Об’єднаних сил у фейсбуці.
«На Харківщині ворог силами до двох батальйонних тактичних груп намагається захопити місто Ізюм. Українські захисники стійко обороняють населений пункт, тому противник вдався до своєї підступної та злочинної практики – обстрілів житлових кварталів. Загарбники практично всю ніч вели вогонь по місту з артилерійських систем, а також здійснили декілька авіанальотів. Ракети та бомби влучили і в центральні райони Ізюма», – йдеться в повідомленні.
У штабі вказують, що інформація щодо постраждалих уточнюється.
6 березня російські війська також обстріляли Бучу, Коростень, Овруч, Ірпінь.
5 березня, згідно з заявами української місцевої влади та поліції, російські війська завдали авіаударів по Сумах, Житомиру, Сєвєродонецьку та Білій Церкві. Також було підірвано колію біля Ірпеня, через що евакуаційний потяг не зміг дістатися місця збору людей для евакуації.
Ситуація у Києві складна, але контрольована – КМДА
Ніч на 6 березня у Києві пройшла спокійно, ситуація в місті складна, але контрольована, заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
«О 07:00 закінчилася комендантська година, розпочали роботу магазини, де можна купити товари першої необхідності. Працюють також аптеки, зоомагазини, зооаптеки», – розповів Поворозник.
Він нагадав, що для сполучення між правим та лівим берегом функціонують два мости – це Північний та Дарницький.
«У місті продовжує працювати Гуманітарний штаб. Ми продовжуємо накопичувати запаси продуктів – на сьогодні також потрібні волонтери. Крім того, потрібні волонтери-фармацевти для роботи з партіями медикаментів, які поступають до Києва», – звернувся Поворозник.
Українська влада заявляє, що Київ для російських військ зараз є однією з найбільших мішеней. Під обстрілами військ РФ нині підступи до Києва, міста довкола.
СБУ повідомила про затримання у Києві та регіонах кількох ДРГ
Служба безпеки України повідомила, що виявила та затримала кілька диверсійно-розвідувальних груп у Києві, Дніпрі, на Харківщині та на Закарпатті.
За даними пресслужби СБУ, на Донеччині затримали ДРГ, яка чинила збройний спротив.
За даними СБУ, підозрювані прибули до України з Криму за день до того, як Росія почала повномасштабне військове вторгнення.
«Вони мали здійснити розвідку щодо блокпостів і пунктів дислокації українських військових, а також вчинити диверсії та підготувати плацдарм для подальшої зачистки основними силами РФ», – йдеться в повідомленні.
У Києві, за даними спецслужби, було затримано двох «братів-пропагандистів».
«Є дані, що свідчать про їхню тісну співпрацю зі спецслужбами РФ і РБ», − йдеться в повідомленні.
На Харківщині, як повідомляє СБУ, затримали коригувальника вогню, який передавав спецслужбам Росії інформацію про розташування військових складів та об1єктів критичної інфраструктури.
«Агент цинічно наводив російську реактивну артилерію на житлові квартали міста. Унаслідок цих дій було зруйновано інфраструктуру та спричинено втрати серед мирного населення», − повідомляє СБУ.
Також СБУ звітує, що затримала агента ФСБ РФ на Закарпатті, який з першого дня війни в Україні збирав дані про настрої жителів заходу України та їхнє ставлення до Росії на тлі війни.
В Дніпрі, як повідомляє спецслужба, затримали двох місцевих жителів, які виступали на підтримку «русского міра».
«За отриманою інформацією, один з прихильників окупанта фотографував військові об’єкти Збройних сил України. У його ноутбуці виявлено план-схему Оперативного командування «Схід» ЗСУ. Інший – збирав дані щодо місць розташування блок-постів у Дніпрі», − уточнюють у СБУ.
У Маріуполі опівдні має розпочатися евакуація мирного населення – міськрада
Евакуація мирного населення з Маріуполя Донецької області має розпочатися 6 березня о 12:00, повідомляє пресслужба Маріупольської міськради.
«У Маріуполі з 12:00 розпочинається евакуація мирного населення. За інформацією Координаційного центру під управлінням керівника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павла Кириленка, сьогодні, 6 березня, з 10:00 до 21:00 буде встановлено режим тиші», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що як гуманітарний «зелений» коридор обрано маршрут Маріуполь – Портівське – Мангуш – (в об’їзд Нікольського) Республіка – Розівка– Більмак – Пологи – Оріхів – Запоріжжя.
«Евакуація населення буде з трьох локацій муніципальними автобусами: СК «Іллічівець» (пр. Нахімова, 53), Драматичний театр (Театральна площа, 1), Кальміуська районна адміністрація – (пр. Металургів, 193)», – йдеться в повідомленні.
У міськраді вказують, що, їдучи за маршрутом гуманітарного коридору, можна виїхати з міста особистим транспортом, рухаючись у колоні муніципального транспорту (винятково за автобусами).
«Прохання до всіх водіїв, які виїжджають із міста, максимально сприяти евакуації мирного населення – беріть із собою людей, заповнюйте максимально транспорт», – йдеться в повідомленні.
Відхилятися від маршруту гуманітарного коридору категорично забороняється, додаткове сповіщення жителів міста відбуватиметься силами поліції, додали в міськраді.
На виїзді з міста Ірпінь Київської області російські війська відкрили вогонь по цивільних громадянах під час їхньої спроби евакуюватися з міста, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.
За його даними, щонайменше троє людей загинули, в тому числі – двоє дітей, ще одна людина в тяжкому стані через поранення.
За даними кореспондента Радіо Свобода, вогонь, ймовірно, вівся з мінометів. Серед загиблих можуть бути члени однієї родини.
Підтвердження цих даних з інших джерел поки немає.
Передмістя Києва за останні дні зазнали масштабних руйнувань з боку військ РФ, які ракетами розбомбили, зокрема, Ірпінь, Бучу, Гостомель, Бородянку, Васильків, Ворзель.
На Дніпропетровщині за добу затримали 11 підозрюваних у диверсіях осіб – поліція
Національна поліція повідомляє, що минулої доби правоохоронці затримали на Дніпропетровщині 11 підозрюваних у диверсіях осіб.
«Затриманих доставили до відділів поліції та Служби безпеки України для проведення слідчих заходів та встановлення їх можливих спільників. Також поліцейські затримали чотирьох мародерів», – йдеться в повідомленні.
За даними поліції, у Дніпрі затримали чоловіка, який фотографував службовий автомобіль правоохоронців.
«Під час перевірки у його мобільному телефоні виявлено діалог у «вайбері» з особою під аватаркою ФСБ та дзвінки з прихованих номерів. У іншого затриманого вилучили блокноти із записами про атомні електростанції, мости, а також російські сім-картки», – йдеться в повідомленні.
Повідомляється, що троє підозрюваних, яких затримали у Дніпрі та Павлограді, були озброєні автоматом Калашникова, гранатою Ф-1 та гвинтівкою Мосіна.
«У м. Кривий Ріг поліцейські затримали двох мародерів з пристроями для відкривання дверей та магнітними ключами. Ще двох чоловіків виявили у Новомосковську – вони пошкодили замки у гаражі та викрали два мопеди», – розповіли правоохоронці.
Влада неодноразово попереджала про діяльність диверсайно-розвідувальних груп і закликала громадян до пильності. Правоохоронці попереджали, що порушення комендантської години громадянами також розглядатимуть як диверсійну діяльність.
Крім того, в Україні на законодавчому рівні посилено кримінальну відповідальність за мародерство.
Російська армія за час вторгнення в Україну втратила 11 000 особового складу – Міноборони
За 11 днів війни, яку розпочала Росія на території України, загинуло понад 11 тисяч особового складу російської армії, повідомляє Міноборони України у фейсбуці.
Згідно з повідомленням Міноборони, Росія втратила: 44 літаки, 48 гелікоптерів, 285 танків, 985 ББМ, 109 артилерійських систем, 50 РЗСВ, 21 одиниця засобів ППО, 447 одиниць автомобільної техніки, 60 цистерн з ППМ, 4 БПЛА та два легкі швидкісні катери.
«Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій», − додають в Міноборони.
У Генштабі ЗСУ вказують, що російська армія деморалізована.
«Відомо, що особовий склад 6-го окремого мотострілецького полку наляканий і деморалізований, шукає шляхи до дезертирства» – йдеться в повідомленні.
За повідомленням Генштабу, напередодні до Брянки Луганської області доставили понад 650 поранених російських військових. Російська сторона це не коментує.
Водночас Міноборони Росії повідомляє, що за минулу добу збило 8 бойових літаків, 2 українських вертольоти та 6 безпілотників.
«За минулу добу винищувальної авіацією та ППО ПКС Росії збито
чотири літаки Су-27 і один МиГ-29 в районі Житомира, Су-27 та Су-25 в районі Радомишля, один Су-25 в районі Ніжина, два гелікоптери Мі-8 в районі Києва, шість беспілотних літальних апаратів, в тому числі «Байрактар ТБ-2», − заявив 6 березня офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков.
Також, за його словами, напередодні російська армія знищила кілька зенітних ракетних комплексів ППО. Міноборони РФ стверджує, що з 24 лютого російська армія уразила 2203 об’єкти української військової інфраструктури.
Військове вторгнення Росії до України почалося 24 лютого. В Росії заборонено називати це війною, там наполягають на терміні «військова спецоперація». У Міністерстві оборони Росії раніше заперечували дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляли, що не обстрілюють українські міста, попри численні свідчення очевидців, фото- і відеодані. Спочатку там також заперечували загибель російських військових.
2 березня Міноборони Росії вперше оприлюднило дані про втрати російських військ, що діють в Україні. Відомство повідомило, що вбитих – 498, поранених – 1597 людей.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Війська РФ продовжують обстрілювати житлові квартали Бучі та блокують доставку допомоги – міськрада
Російські війська в неділю продовжують обстріл житлових кварталів Бучі Київської області та блокують доставку гуманітарної допомоги для жителів, повідомляє пресслужба Бучанської міської ради.
«Ворог нещадно продовжує обстрілювати всі квартали Бучі: кожна доба – боротьба за виживання. Бучанська громада кілька діб без світла, тепла, зв’язку, інтернету... Ворог продовжує обстрілювати будинки, автомобілі, убивати мирних жителів і навіть дітей, грабує магазини. Доставити гуманітарні вантажі неможливо: громада в облозі ворога», – йдеться у Facebook-повідомленні.
Міськрада вказує, що отримує щодня майже тисячу повідомлень від жителів Бучі та населених пунктів громади про потребу в продуктах харчування, воді, відновленні комунікацій.
«Жителі просять допомогти хворим, тим, хто вже кілька діб не може знайти рідних. Значна кількість жителів перебуває у підвалах», – наголошують у міськраді.
Передмістя Києва за останні дні зазнали масштабних руйнувань з боку військ РФ, які ракетами розбомбили, зокрема, Бучу, Ірпінь, Гостомель, Бородянку, Васильків, Ворзель.
У Росії сьогодні заплановані акції протесту проти війни в Україні
У неділю вдень, 6 березня, у різних містах Росії заплановані акції протесту проти війни в Україні.
Заклики брати участь в акціях протесту поширила, зокрема, команда опозиційного політика в ув’язненні Олексія Навального.
Напередодні оголошених антивоєнних акцій російські силовики посилили репресії проти активістів. За даними правозахисного порталу «ОВД-Инфо», російські силовики провели близько пів сотні обшуків у Санкт-Петербурзі, Владимирі, Пскові, Тюмені та Читі.
4 березня президент Росії Володимир Путін підписав закон про кримінальну відповідальність за заклики «до перешкоджання використанню російських військ для захисту інтересів Росії».
Ракетний удар РФ по Коростеню: 1 людина загинула, 2 постраждали
Військові РФ здійснили ракетний удар по приватному сектору міста Коростень Житомирської області. Як повідомила Держслужба з надзвичайних ситуацій, одна людина загинула і ще дві постраждали.
«Зруйновано 10 приватних житлових будинків з наступним горінням однієї будівлі. Врятовано 5 дітей з підвального приміщення», – повідомили у ДСНС.
Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що українські військові на сьогодні ведуть оборонні операцію на півдні, сході, та півночі країни.
«Угруповання об’єднаних сил проводить оборонну операцію у східній частині Донецького операційного району. Основні зусилля зосереджено на обороні міста Маріуполя та нанесенні вогневого ураження переважаючим силам противника», – йдеться в повідомленні.
Інші угруповання проводять оборонну операцію та ведуть оборонні бої на Слобожанському та у східній частині Таврійського напрямків.
«Зокрема, підрозділи ДШВ ЗС України зупинили колони противника, що намагалися висунутися у бік Дніпропетровщини зі сторони Балаклії», – вказує Генштаб.
На Сіверщині проводиться операція з оборони Чернігова.
На Волинському напрямку здійснюються заходи щодо підготовки всієї смуги оборони вздовж державного кордону України.
На Приморському напрямку – здійснюється оборона пунктів базування, морських портів на Чорному морі. Так, в Миколаївській області було сплановано та реалізовано захоплення значної кількості броньованої та автомобільної техніки противника.
«Угруповання Повітряних сил ЗС України зосередило зусилля для відбиття ракетно-авіаційних ударів противника, протиповітряному прикритті важливих (критичних) об’єктів України та угруповань військ. Загалом, станом на цей час, втрати авіаційної техніки російських окупаційних військ становлять 88 літаків та вертольотів. Деяких ворожих льотчиків, які катапультувались і вижили, знайшли українські воїни. Їм надано медичну допомогу і вони вже дають свідчення про злочини путінського режиму проти людяності», – повідомляє Генштаб.
Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.
Після нападу Росії, який почався 24 лютого, в Україні ввели воєнний стан і оголосили загальну мобілізацію. Країни Заходу вводять проти Росії потужні економічні санкції та продовжують надавати Україні зброю. Однак на прохання президента Володимира Зеленського запровадити над Україною безпольотну зону НАТО відповіло відмовою.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
Волонтери зі США збирають допомогу і їдуть до Європи, щоб допомогти українським біженцям
Американці збирають допомогу для громадян України, змушених тікати від війни зі своєї батьківщини. На популярному сервісі Gofundme допомогу збирають десятки або й сотні людей.
Це стосується як публічних осіб, як от американська акторка українського походження Міла Куніс та її чоловік, актор Аштон Катчер, так і пересічних небайдужих американців.
Міла Куніс із чоловіком зібрали за два дні вже майже 16 мільйонів доларів, причому найбільший внесок – 3 мільйони доларів – вони зробили самі.
«Незліченна кількість людей залишили все, що знають і люблять, щоб шукати притулку. Не маючи нічого, крім того, що вони могли забрати в руках, ці українські біженці негайно потребують житла та допомоги», – вказує акторка.
Професори-філологи з міста Монтерей (штат Каліфорнія), українка за походженням Алла Стенс та її чоловік Крістофер, вилетіли 6 березня до польського міста Жешув, щоб надати українським біженцям допомогу з перекладом та задоволенням базових потреб «через визнані організації допомоги, місцевих чиновників та польських друзів». Про свою роботу в Польщі вони обіцяють інформувати через твітер.
Американка українського походження зі штату Арканзас Оксана Мельник здійснює збір медикаментів для підтримки українців, потерпілих від російського вторгнення. «На ваші пожертви ми придбаємо більше медичного обладнання, такого як аптечки, джгути, рукавички, портативні дефібрилятори, шовні матеріали та все, що потрібно українцям», – вказує Оксана Мельник.
За останніми оцінками, за перші 10 днів, що минули від початку війни Росії проти України, понад 1,3 мільйона українців залишили свою державу. Це переважно жінки, діти та люди старшого віку. Понад половина цих людей (756 тисяч) нині перебуває в Польщі.