Доступність посилання

ТОП новини
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року
Загородження від просування російської армії поблизу Курахова. Донеччина, 13 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Мільйони росіян відрізані від надійної інформації» – у компанії Meta прокоментували блокування Facebook

Рішення російської влади заблокувати у країні соціальну мережу Facebook залишить мільйони росіян без надійної інформації та можливості висловити свою думку. Так відключення соцмережі в Росії прокоментував колишній британський віцепремʼєр Нік Клеґґ, який є президентом у глобальних справах у компанії Meta, власнику Facebook.

«Невдовзі мільйони звичайних росіян опиняться відрізаними від надійної інформації, від спілкування зі своїми родичами та сімʼєю – в тиші, без можливості висловити свою думку. Ми будемо робити все можливе, щоб відновити наші сервіси і надати людям змогу висловлюватися», – написав Клеґґ у твітері.

4 березня російське цензурне відомство «Роскомнагляд» заблокувало фейсбук на території Російської Федерації. Згодом про аналогічне рішення було оголошено і щодо мережі Twitter.

У Москві твердять, що це рішення є кроком у відповідь на блокування російських медіа на Заході.

Україну залишили понад 1,2 мільйона біженців – ООН

Cтаном на четвер, 3 лютого, понад 1,2 мільйона біженців залишили Україну. Такі дані з посиланням на управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомляє телеканал CNN.

Остання оцінка, доступна безпосередньо на сайті УВКБ ООН, була оприлюднена 3 лютого, тоді фахівці казали про понад мільйон біженців за перший тиждень війни, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.

Як ідеться в оновленій інформації, з 1 209 976 біженців, які втекли, більш як половина перетнули кордон України з Польщею.

Серед інших країн, які першими прийняли українських біженців, є Угорщина, Словаччина, Молдова та Румунія.

УВКБ ООН також вказує, що багато інших українців «переїжджають усередині країни», багато родин виїхали в повному складі.

Україну залишили понад 1,2 мільйона біженців – ООН

Cтаном на четвер, 3 лютого, понад 1,2 мільйона біженців залишили Україну. Такі дані з посиланням на управління верховного комісара ООН у справах біженців повідомляє телеканал CNN.

Остання оцінка, доступна безпосередньо на сайті УВКБ ООН, була оприлюднена 3 лютого, тоді фахівці казали про понад мільйон біженців за перший тиждень війни, яка розпочалася 24 лютого 2022 року.

Як ідеться в оновленій інформації, з 1 209 976 біженців, які втекли, більш як половина перетнули кордон України з Польщею.

Серед інших країн, які першими прийняли українських біженців, є Угорщина, Словаччина, Молдова та Румунія.

УВКБ ООН також вказує, що багато інших українців «переїжджають усередині країни», багато родин виїхали в повному складі.

Зеленський проведе віртуальну зустріч із сенаторами США – CNN

Президент України Володимир Зеленський проведе 5 березня онлайн-зустріч із американськими сенаторами, повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

«Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій отримали запрошення на віртуальну зустріч із президентом України Володимиром Зеленським у суботу», – вказано в повідомленні.

Запрошення поширило посольство України у США. Зустріч має відбутися о 09:30 за вашингтонським часом (це 16:30 за Києвом).

Влада «ПМР» закликала Молдову через подання заявки до ЄС визнати «незалежність» Придністровʼя

Влада молдовського сепаратистського регіону Придністровʼя закликала офіційний Кишинів визнати незалежність Тирасполя і підписати міждержавний договір на тлі подання керівництвом Молдови заявки на вступ до Євросоюзу.

«Розцінюємо подання керівництвом Республіки Молдова заявки на членство в Європейському союзі як геополітичне рішення, що веде до зміни міжнародних кордонів та сфер впливу в регіональному просторі та кардинально змінює обставини остаточного врегулювання молдовсько-придністровських відносин», – ідеться у заяві так званого «міністерства закордонних справ Придністровської молдавської республіки».

Придністровʼя – сепаратистський регіон Молдови, який фактично не підконтрольний Кишиневу з 1992 року. За молдовськими законами територія на лівому березі Дністра з населенням близько пів мільйона людей має статус «автономного територіального утворення з особливим правовим статусом». Росія вже понад 20 років тримає в Придністровʼї близько 1700 військових. Частина їх входить до складу «миротворчих сил», також вони охороняють великі склади боєприпасів у селі Ковбасна.

Наприкінці січня 2022 року сепаратисти Придністровʼя провели навчання на лівому березі Дністра за участю російських військовослужбовців. У тих навчаннях було задіяно близько 100 одиниць військової та бойової техніки. На тлі загострення ескалації навколо України з 18 на 19 лютого там також відбулися «навчання» з перевірки боєздатності моторизованих підрозділів. Стріляли учасники навчань бойовими патронами з бронетранспортерів, сепаратисти також репетирували знищення бронетехніки та піхоти супротивника.

Парламент Фінляндії має ухвалити рішення про вступ до НАТО – президент Нійністе

Рішення про подання заявки на вступ Фінляндії до НАТО має ухвалювати парламент країни, заявив президент Фінляндії Саулі Нійністе 4 березня в інтервʼю телекомпанії PBS під час свого візиту до Вашингтона.

«Я розумію, що НАТО тримає свої двері відчиненими. У Фінляндії триває дуже жвава і важлива дискусія щодо членства в НАТО. Наш парламент дуже активний у цьому. І зрештою це рішення ухвалюється парламентом», – стверджує президент Фінляндії.

Нійністе також запитали, чи вважає він, що його країна, залишаючись поза НАТО, перебуває в тій же безпеці, яка була б за умови членства в альянсі. «Ми були в повній безпеці, але, звісно, ми маємо враховувати те, що ми побачили зараз у Європі», – відповів фінський президент.

За даними опитування, проведеного наприкінці лютого на замовлення телекомпанії Yle, більшість жителів Фінляндії хотіли б, щоб країна стала членом Північноатлантичного альянсу. За приєднання до блоку висловилися 53% респондентів, проти – 28%. Ще 19% не змогли визначитись із відповіддю. Як зазначила телекомпанія, з 2017 року, коли було проведено попереднє аналогічне опитування, підтримка НАТО зросла на 34%.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг раніше заявляв, що вступ Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу може відбутися дуже швидко, але тільки якщо ці країни самі ухвалять рішення приєднатися.

Керівник Bellingcat уточнив слова про завершення у Росії ресурсів для ведення війни в Україні

У російського збройного угруповання, яке діє на території України з 24 лютого, залишилося власних ресурсів для ведення бойових дій до 6 березня. Таке висловлювання виконавчого директора проєкту журналістських розслідувань Bellingcat Хрісто Грозєва пізно ввечері 4 березня поширила значна кількість ресурсів у соціальних мережах та засобів інформації.

Уночі 5 березня Грозєв уточнив, що вичерпання потенціалу наявного збройного угруповання Росії 6 березня не означає припинення війни.

«Хочу уточнити твіт нижче, щоб він не сприймався як прогноз кінця війни. (На жаль, це не так). Мій коментар щодо ресурсів стосується наявних в Україні запасів. Можна поставити більше (ресурсів для ведення війни в Україні – ред.), і більше буде поставлено, але це логістичне жахіття», – вказав керівник Bellingcat.

Він також додав, що санкції, які вже діють і ще будуть запроваджені проти Росії наступного тижня «справді добрі».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ 4 березня в Брюсселі заявив, що Росія, швидше за все, посилить наступ на Україну, що розпочався 24 лютого, і найближчі дні, «ймовірно, будуть гіршими».

Росія у війні проти України активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, авіація Росії продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

Компанія Samsung зупиняє постачання до Росії чипів, смартфонів і побутової техніки

Компанія Samsung зупиняє постачання своєї продукції до Росії, повідомляє 5 березня агенція Bloomberg із посиланням на джерела в корейському технологічному гіганті. Така заборона стосується постачання чипів, смартфонів та побутової техніки.

Раніше головний конкурент Samsung на глобальному ринку, компанія Apple, заявила про припинення продажів усієї своєї продукції в Росії у відповідь на вторгнення Росії в Україну.

Компанія вирішила здійснити низку дій у відповідь вторгнення, враховуючи припинення всього експорту в Росію. Крім того, у Росії обмежили сервіс миттєвої оплати Apple Pay та інші послуги, йдеться у повідомленні компанії. Російські державні ЗМІ, RT News та Sputnik News, вже недоступні для завантаження в Apple Store за межами Росії.

1 березня користувачі в Росії, як і раніше, мали доступ до інтернет-магазину Apple, але їх спроби купити iPhone виявилися безуспішними.

26 лютого Україна попросила Apple припинити постачати сервіси та продукцію у Росію, зокрема заблокувати доступ до Apple Store.

27 лютого корпорація Alphabet (основу її бізнес-імперії складає пошукова система Google) заборонила російському державному медіа RT та іншим каналам отримувати гроші за показ реклами на їхніх сайтах, застосунках та відео, розміщених у YouTube.

28 лютого міністр цифрової трансформації України повідомив, що YouTube заблокував пропагандистські російські канали в Україні.

Понад дві третини американців вважають, що НАТО має запровадити безполітну зону над Україною

Понад дві третини американців, опитаних Reuters/Ipsos, вважають, що Сполучені Штати мають співпрацювати з НАТО в питанні запровадження безполітної зони для захисту України від російських авіаударів.

Опитування відбулося у четвер і пʼятницю, 3 і 4 березня, прихильників закриття повітряного простору над Україною виявилося близько 74%.

Також 80% опитаних заявили, що Сполучені Штати мають припинити купувати російську нафту.

Опитування про Україну проводилося онлайн англійською мовою на всій території США. Соціологи отримали відповіді 831 дорослого, імовірна похибка становить 4%.

Адміністрація Байдена незмінно негативно відповідає на прохання про запровадження безполітної зони над Україною, оскільки побоюється, що в такому разі літаки США будуть змушені в небі над Україною збивати російсь

3 березня президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів назвати термін закриття неба для бойової авіації Росії.

Генсекретар НАТО Єнс Столтенберґ 4 березня в Брюсселі заявив, що члени Альянсу погоджуються з тим, що його літаки не повинні літати в повітряному просторі України, а війська НАТО не повинні бути присутніми в Україні під час війни з Росією, незважаючи на прохання Києва встановити заборонену для польотів зону над країною.

Столтенберґ визнав, що Росія, швидше за все, посилить наступ на Україну, що розпочався 24 лютого, і найближчі дні, «ймовірно, будуть гіршими».

Росія у війні проти України активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, авіація Росії продовжує завдавати ракетно-бомбових ударів по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

Міністерство оборони України назвало основні напрямки дій російських військ

Міністерство оборони України заявляє, що російські війська зосередили свої основні зусилля на оточенні двох найбільших міст України, Києва та Харкова. «Крім того, ворог має намір вийти на адміністративні кордони у Луганській та Донецькій областях та надалі створити сухопутний коридор з окупованим Кримом», – ідеться у зведенні станом на початок доби 5 березня.

«На Поліссі противник розпочав інженерні роботи з розгородження шляхів в районі Бородянки, ймовірно з метою подальшого висування у напрямку Києва. Окупаційні підрозділи було зупинено у районах Шибене та Катюжанка. У районі Димера окупант продовжує створення району оборони», – інформує Міністерство оборони.

«На Донецькому напрямку противник активно використовує мобілізаційний ресурс з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей у складі передових загонів Збройних сил РФ, які діють у напрямках на Харків та Маріуполь. Окупанти не полишають спроб виявити слабкі місця в обороні Маріуполя», – вказують в оборонному відомстві.

«На Таврійському напрямку підрозділи противника зі складу 58-ї загальновійськової армії Південного воєнного округу ЗС РФ намагаються продовжити наступ у напрямку Запоріжжя, а підрозділи зі складу 20-ї загальновійськової армії Західного воєнного округу ЗС РФ роблять спроби обійти Харків та рухатися у південно-західному напрямку. В акваторії Чорного моря після завершення демонстраційних дій щодо готовності до проведення висадки морського десанту в районі Одеса – Затока у звʼязку з погіршенням погодних умов загарбник відвів корабельне угрупування та кораблі десанту в район західніше Кримського півострова», – додають аналітики Міністерства оборони України.

Російська сторона не викладає детальних зведень про ситуацію на більшій частині території України.

У Росії обмежили продаж цукру, солі, круп і масла на тлі війни проти України

Торговельна мережа «Ашан» обмежила продаж соціально значущих товарів, зокрема, борошна та цукру, у своїх російських магазинах через високий попит. Про це 4 березня повідомив РБК з посиланням на пресслужбу компанії.

Там заявили, що «Ашан» спостерігає зростання попиту на соціально значущі товари, у тому числі з боку бізнесу. «Доставка зі складу та відновлення викладки на полиці після кількох таких великих закупівель може тривати певний час, упродовж якого частина покупців залишиться без товару», – пояснив представник компанії.

Компанія рекомендувала частині магазинів, де спостерігається високий попит, за необхідності пропонувати клієнтам не купувати великих обсягів одразу, щоб інші клієнти теж мали можливість купити товар. Загалом, за словами представника компанії, «Ашан» достатньо забезпечений запасами соціально-значущих товарів, доставка та закупівлі відбуваються регулярно.

У Росії торгові мережі «Магніт», «Ашан», «Атак» та «О'Кей» 1 березня повідомили про рішення обмежити свої націнки на деякі продукти на рівні 5%. Там уточнили, що взяли на себе зобовʼязання щодо мінімізації торгових націнок на чотири категорії соціально значущих товарів — молочну продукцію, хлібобулочні вироби, цукор та овочі «борщового набору».

«Це диво, що хтось із нас вибрався» – журналісти Sky News зазнали поранень через обстріл під Києвом (відео)

Знімальна група британського телеканалу Sky News на чолі зі Стюартом Ремзі зазнала під Києвом обстрілу з боку, як вони самі кажуть, російського диверсанта. Інцидент стався ще в понеділок, 28 лютого, але телеканал Sky News детально повідомив про його обставини лише пізно ввечері 4 березня, коли журналісти дісталися Великої Британії.

Як ідеться в матеріалі Sky News, знімальна група, яка складалася з пʼяти людей, планувала зняти репортаж про ситуації в місті Буча Київської області, де була розбита колона російської техніки. Дорога довжиною менш як 30 кілометрів забрала кілька годин, але на останньому українському блокпосту журналістам сказали, що далі рухатися небезпечно. Група вирішила повертатися до Києва, але на цьому шляху журналісти потрапили під обстріл.

Оператор Річі Моклер, попри небезпеку для життя, зміг зафіксувати обставини. Кореспондент Стюарт Ремзі і оператор Річі Моклер зазнали поранень.

«Це диво, що хтось із нас вибрався, не кажучи вже про всіх пʼятьох», – цитує Ремзі слова свого оператора.

Кореспондентам Радіо Свобода вдалося поспілкувалися з жителями Бучі невдовзі після завершення боїв.

Шмигаль розповів про допомогу Червоного Хреста в евакуації українців

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у зверненні до українців пізно ввечері 4 березня розповів, що одне з головних завдань уряду – організація зелених коридорів для евакуації цивільного населення та доставка гуманітарних вантажів.


Він сказав, що уряд зараз працює в режимі 24/7 і має два головних завдання:

  • Перше – це забезпечення потреб ЗСУ та інших збройних формувань.
  • Друге – забезпечення цивільного населення товарами першої необхідності навіть у тих регіонах, які наразі заблоковані через бойові дії чи окупацію, організація зелених коридорів для евакуації цивільного населення, доставка гуманітарних вантажів.

«Вчора мав розмову з президентом Червоного Хреста Петером Маурером. Він запевнив мене, що Червоний Хрест зробить усе можливе для допомоги в евакуації українців, доставці їжі та медикаментів у місця, де тривають бойові дії», – сказав Шмигаль.

Джонсон: будемо посилювати санкції доти, поки Росія не зупинить агресію

Прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон заявив, що Захід буде посилювати санкції проти Росії доти, поки агресія проти України не припиниться.

«Разом зі США і Європейським Союзом ми запровадили найбільший пакет глобальних санкцій, коли-небудь накладених на Росію, і ми підемо далі доти, поки ця агресія не зупиниться», – сказав Джонсон у своєму відеозверненні ввечері 4 березня.

«Світ повертається спиною до Путіна і його режиму. Глобальні корпорації розривають зв’язки з Росією, участь у спортивних подіях скасовується, і країна за країною займають жорстку позицію. Лещата стискаються і продовжать стискатися. Путін серйозно прорахувався. Вільний світ об’єднаний у своїй рішучості протистояти його варварству», – додав голова уряду.

Він висловив упевненість у тому, «що скільки б часу це не зайняло, і на скільки б складно не було, Путін зазнає поразки», і висловив підтримку Україні.

В уряді Британії також анонсували, що наступного тижня в парламенту внесуть надзвичайне законодавство, щоб дозволити уряду швидше і жорсткіше рухатися в запровадженні санкцій проти олігархів і бізнесу, пов’язаних із режимом Путіна.

Наступними жертвами Росії можуть стати Грузія, Молдова та інші країни – аналітик Томас де Ваал

Після вторгнення Росії в Україну реальна втрата незалежності загрожує іншим пострадянським країнам, які не встигли стати частиною трансатлантичної системи безпеки. Про це пише відомий аналітик Томас де Ваал з Carnegie Europe.

На думку експерта, зміцнення цих держав має вже зараз стати пріоритетом для Європейського союзу.

Хоча всі ці країни є членами програми «Східного партнерства», у багатьох із них існують чимало проблем із демократією та інститутами влади, однак фактом є те, що це повноцінні незалежні держави. Після російського вторгнення в Україну вони бояться за своє майбутнє, вважає експерт. Адже Путін, пише він, хоче повернути історію не в 1991 рік, коли розпався СРСР, а в 1939-й, якщо не 1918-й.

Щоб запобігти найгіршому сценарію, ЄС має терміново переглянути свою політику східного партнерства. «За одну ніч ЄС має змінити політику сусідства, зосереджену на поетапних реформах, на політику, яка спрямована на виживання цих країн як держав, – пише де Ваал. – Варто розглянути вразливі місця цих п’яти країн і те, як можна підтримати кожну».

Найгіршим прикладом перебігу подій експерт називає Білорусь, яку Росія фактично поглинула. На його думку, європейці мали робити більше, щоб допомогти масовим протестам проти фальсифікацій результатів виборів у країні, і тоді зараз ситуація була б інакша.

Ще одна країна, де Росія посилила свій вплив, є Вірменія. Азербайджан, на думку де Ваала, зараз намагається балансувати між Росією та Україною, але у Баку є додатковий гарант незалежності – Туреччина. Можливості ж Молдови обмежує російський анклав у Придністров’ї.

Грузію експерт називає «близнюком» України, однак вказує на проблеми через політику чинного уряду. «Тбілісі посварився як із Брюсселем, так і з Вашингтоном через відхід від демократії. З помірним умиротворенням із боку Росії та відмовою від своїх традиційних західних союзників Грузія може отримати найгірше з обох світів», – припускає експерт.

3 березня спочатку Грузія, а потім Молдова подали заявку на вступ до ЄС. «ЄС багато говорить про стійкість. Зараз настав час швидко працювати над зміцненням цієї стійкості – не лише в Грузії та Молдові, а й у Вірменії та Азербайджані», – переконаний Томас де Ваал.

Кулеба розповів, які ще санкції проти Росії потрібні Україні від Заходу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, які ще санкції Євросоюз повинен запровадити проти Росії, аби закрити прогалини в санкційному законодавстві та остаточно «добити» російську економіку.

Як завив міністр у телемарафоні 4 березня, про ці заходи він розповів на засіданні Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу, у якому брав участь дистанційно.

«Ці санкції, про які я говорю, вони стосуються торгівлі нафтою, вони стосуються доступу Росії до криптовалют, вони стосуються можливості продавати комусь у світі золото, вони стосуються можливості для членів родин людей, які брали участь в ухваленні рішення президента Путіна щодо агресії в Україні, жити і насолоджуватися життям в західних країнах», – перерахував Кулеба.

На думку дипломата, люди, які ухвалювали рішення про агресію або підтримували його, можуть відпочивати в Білорусі, де «чисте повітря».

Міністр додав, що є «серйозний інструментарій санкцій», про який він говорив на засіданні Ради міністрів. Що саме цей інструментарій передбачає, Кулеба поки не розголошує.

Голова МЗС знову розкритикував рішення НАТО не закривати небо над Україною, назвавши його «слабкістю і нерішучістю».

«Ми все одно залишаємося сильними і продовжуємо працювати на двосторонньому рівні з партнерами, щоб отримати літаки, засоби ППО. Це країни-члени НАТО, але це не є Альянс як цілісна структура. Війна – це завжди час, коли маски скидаються, коли кожен проявляє свою сутність. На жаль, ми побачили, що НАТО не зовсім таке, як український народ про нього думав», – зазначив він.

Кулеба висовив думку, що Києву не варто оприлюднювати, які саме країни надають йому зброю, аби не робити їх мішенню російських таємних агентів. Він додав, що МЗС працює разом із Міністерством оборони та Міністерством інфраструктури для побудови надійних маршрутів постачання військової допомоги для українських військових.

Росія у війні активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, збивши вже (за попередньою інформацією Генштабу ЗСУ) понад 30 російських літаків та 30 гелікоптерів, однак авіація Росії продовжує наносити ракетно-бомбові удари по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

Тим часом, українське керівництво закликає НАТО запровадити над Україною зону, заборонену для полетів. Поки що альянс не готовий це зробити.

Кулеба розповів, які ще санкції проти Росії потрібні Україні від Заходу

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, які ще санкції Євросоюз повинен запровадити проти Росії, аби закрити прогалини в санкційному законодавстві та остаточно «добити» російську економіку.

Як завив міністр у телемарафоні 4 березня, про ці заходи він розповів на засіданні Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу, у якому брав участь дистанційно.

«Ці санкції, про які я говорю, вони стосуються торгівлі нафтою, вони стосуються доступу Росії до криптовалют, вони стосуються можливості продавати комусь у світі золото, вони стосуються можливості для членів родин людей, які брали участь в ухваленні рішення президента Путіна щодо агресії в Україні, жити і насолоджуватися життям в західних країнах», – перерахував Кулеба.

На думку дипломата, люди, які ухвалювали рішення про агресію або підтримували його, можуть відпочивати в Білорусі, де «чисте повітря».

Міністр додав, що є «серйозний інструментарій санкцій», про який він говорив на засіданні Ради міністрів. Що саме цей інструментарій передбачає, Кулеба поки не розголошує.

Голова МЗС знову розкритикував рішення НАТО не закривати небо над Україною, назвавши його «слабкістю і нерішучістю».

«Ми все одно залишаємося сильними і продовжуємо працювати на двосторонньому рівні з партнерами, щоб отримати літаки, засоби ППО. Це країни-члени НАТО, але це не є Альянс як цілісна структура. Війна – це завжди час, коли маски скидаються, коли кожен проявляє свою сутність. На жаль, ми побачили, що НАТО не зовсім таке, як український народ про нього думав», – зазначив він.

Кулеба висовив думку, що Києву не варто оприлюднювати, які саме країни надають йому зброю, аби не робити їх мішенню російських таємних агентів. Він додав, що МЗС працює разом із Міністерством оборони та Міністерством інфраструктури для побудови надійних маршрутів постачання військової допомоги для українських військових.

Росія у війні активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, збивши вже (за попередньою інформацією Генштабу ЗСУ) понад 30 російських літаків та 30 гелікоптерів, однак авіація Росії продовжує наносити ракетно-бомбові удари по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

Тим часом, українське керівництво закликає НАТО запровадити над Україною зону, заборонену для полетів. Поки що альянс не готовий це зробити.

Путін сказав Шольцу, що третій раунд переговорів РФ і України пройде на вихідних – уряд Німеччини

Президент Росії Володимир Путін під час телефонної розмови 4 березня повідомив канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, що третій раунд переговорів між Україною і Росією відбудеться на цих вихідних, повідомила пресслужба уряду Німеччини.

За повідомленням, під час годинної телефонної розмови Шольц і Путін «обмінялися своїми різними точками зору» на агресію Росії проти України.

«Канцлер висловив глибоке занепокоєння інформацією, що надходить з України. Він закликав російське керівництво негайно припинити всі бойові дії та надати гуманітарний доступ до районів, де ведуться бої», – йдеться в повідомленні.

За даними німецького уряду, Путін і Шольц домовилися провести подальші переговори найближчим часом.

Раніше радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк, який є учасником переговорів, повідомляв, що 4 березня Шольц обговорює з Путіним питання гуманітарних коридорів.

В Офісі президента напередодні повідомляли, що третій раунд переговорів між Україною та Росією має відбутися у найближчі дні, точних дат там не називали.

Перші два раунди пройшли 28 лютого і 3 березня. На останньому сторони домовилися про організацію гуманітарних коридорів у місцях найбільш запеклих боїв.

Перед зустріччю Подоляк назвав пріоритетні для Києва питання: негайне припинення вогню, перемир’я, гуманітарні коридори для вивезення мирних жителів зі зруйнованих або постійно обстрілюваних сіл і міст.

Зеленський дав генеральські звання залученим до оборони України командувачам і нагородив 76 воїнів

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що нагородив орденами та медалями 76 українських воїнів «за особисту мужність і самовіддані дії» заради оборони України. За його словами, 37 – нагороджуються посмертно.

«Я присвоїв звання Героя України генерал-лейтенанту Павлюку Олександру Олексійовичу – командувачу Операції об1єднаних сил. Присвоїв військове звання бригадного генерала полковнику Швораку Володимиру Васильовичу – заступнику командувача військ оперативного командування «Схід» Сухопутних військ Збройних сил України. Присвоїв військове звання бригадного генерала юстиції полковнику юстиції Мельнику Сергію Миколайовичу, начальнику Військово-юридичного інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого. Присвоїв звання бригадного генерала полковнику Богомолову Артему Євгеновичу, заступнику командувача військ Оперативного командування «Захід». Присвоїв звання генерала Залужному Валерію Федоровичу – головнокомандувачу Збройних сил України», – повідомив Зеленський.

Далі читайте тут

«Сьогодні російські окупанти втратили три штурмовики Су-25 і три гелікоптери» – Повітряні сили

За дев’ять днів війни українська протиповітряна оборона знищила щонайменше 39 російських літаків та 40 гелікоптерів. Про це повідомляє ввечері 4 березня Командування Повітряних сил Збройних сил України.

«Сьогодні російські окупанти втратили три «грачі» – так називають штурмовики Су-25. Два із них – на Чернігівщині та один – під Волновахою. Крім того, у свій останній політ сьогодні вирушили іще три вертольоти російських окупаційних військ», – йдеться у повідомленні.

У командуванні Повітряних сил ЗСУ додали, що до повномасштабного вторгнення в Україну авіаційне угруповання російської армії, зосереджене довкола українських кордонів, налічувало понад сімсот одиниць авіаційної техніки: 450 літаків, 250 вертольотів.

Штаб ООС повідомив про обстріл Покровська касетними снарядами

Російські війська обстріляли місто Покровськ на Донеччині касетними реактивними снарядами, повідомив штаб Операції Об’єднаних сил 4 березня.

«Ворог, нехтуючи усіма міжнародними нормами, завдав удару по житловому кварталу та цивільній інфраструктурі українського міста. На щастя, декілька касет, що прилетіли у приватні будинки жителів міста, так і не розірвалися», – йдеться в повідомленні.

Із посиланням на Державну службу з надзвичайних ситуацій військові попереджають, що гелеві підривники, які вийшли з касети, спрацьовують у період до 20 годин. Вони також реагують на зміну температури, тому штаб закликає не переміщувати снаряди.

«Удари касетними боєприпасами, які вражають велику площу, за визначенням є невибірковими, а отже, використання їх по населених пунктах – військовий злочин», – зазначає командування ООС.

Напередодні Сполучені Штати звинуватили Росію у використанні касетних бомб проти цивільного населення в Україні та намірі використати інші види забороненої міжнародними договорами зброї.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Читайте також: Путін підписав закон про позбавлення волі до 15 років за «фейки про російську армію»

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її напад на Україну.

24 лютого Кремль повторив попередню заяву Путіна про те, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України». Росія також заперечує обстріли цивільних об’єктів.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG