Київщина: обстріл російськими «Градами» Бишева, бої за звільнення Макарова – фотогалерея
Увечері 3 березня російські війська обстріляли селище Бишів, що за кілька десятків кілометрів до Києва. Внаслідок обстрілу були загиблі та поранені. Крім того у місті повністю зруйнований будинок культури. Навколо жодного військового об'єкту.
Тривалий час російські війська намагалися пройти через Макарів, що на Київщині, у бік столиці. Утім військові відкинули противника північніше і готуються рухатися у бік кордонів України. Нині там триває запеклий бій як і вздовж усієї лінії оборони, що пролягає північніше Києва.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України. У Міністерстві оборони Росії також заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста.
Фото дивіться тут
Зеленський назвав рішення не закривати небо на Україною «самогіпнозом» і хибним наративом НАТО
Президент України Володимир Зеленський назвав рішення саміту НАТО розгубленим, ва рішення не закривати небо на Україною «самогіпнозом» і хибним наративом Альянсу.
«Сьогодні відбувся саміт НАТО, слабкий саміт, розгублений саміт, саміт, на якому видно, що не всі вважають боротьбу за свободу для Європи – метою номер 1. Всі розвідки країн НАТО чудово знають плани ворога. Вони також підтвердили, що Росія хоче продовжувати наступ. Як можна? 9 днів ми бачимо жорстку війну, руйнують наші міста, обстрілюють наших людей, наших дітей, житлові квартали, церкви, школи. Знищують все, що забезпечує нормальне життя, людське життя і хочуть це продовжувати. Знаючи, що нові удари – неминучі, НАТО свідомо ухвалило рішення не закривати небо над Україною. Ми ввважаємо, що країни НАТО самі створили наратив, що начебто закрите небо над Україною спровокує пряму агресію Росії проти НАТО. Це – самогіпноз тих, хто слабкий, невпевнений внутрішньо, хоча може володіти зброєю у рази сильнішою, ніж є у нас», – сказав Зеленський.
Президент поставив риторичне запитання НАТО: «Ви повинні були думати про людюй, про людяність, а про що ви думали на тому засіданні?».
«Усі люди, які загинуть від цього дня, загинуть також і через вас. Через вашу слабкість, через вашу роз’єднаність. Усе, на що спромігся Альянс на сьогодні, це провести через систему своїх закупок, 50 тонн дизпалива для України. Мабуть, для того, щоб ми могли спалити Будапештський меморандум. Щоб карще горіло. але він для нас вже згорів – і вогні російських військ. Хіба такого нАТО ми хотіли? Хіба такий Альянс ви будували?», – сказав Зеленський.
Він додав: «Ви могли закрити небо, але...Але... Я не знаю, кого ви можете захистити, і чи здатні ви захистити свої країни, країни Альянсу, від нас ви не зможете відкупитися літрами палива за літри нашої крові, пролитої за нашу спільну Європу».
Президент України все ж відзначив багато тих країн, які є у НАТО, але допомагають Україні, не зважаючи ні на що.
Макрон: Франція і партнери запропонують заходи для підвищення безпеки ядерних об’єктів України
Президент Франції Емманюель Макрон заявив 4 березня, що його країна і її партнери найближчими годинами запропонують комплекс конкретних заходів для підвищення безпеки п’яти основних ядерних об’єктів України на основі критеріїв Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ).
Макрон у заяві, поширеній його офісом, повідомив, що розмовляв із директором МАГАТЕ 4 березня і підтримав зусилля організації щодо моніторингу ядерних об’єктів України.
Президент Франції заявив, що рішуче засуджує напад російських військ на цивільні ядерні об’єкти України, і закликав Росію негайно припинити військові дії, щоб українська влада могла взяти під повний контроль ядерні об’єкти країни.
Раніше сьогодні посольство США в Україні назвало воєнним злочином наступ російських сил на Запорізьку АЕС ввечері 3 березня.
Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов 4 березня, як повідомляє Міноборони, під час телемарафону звернувся до депутатів ОПЗЖ: «Якщо ви ще будете «шлятися» по наших блокпостах і їх фотографувати – будете розстріляні на місці».
Ймовірно, так він прокоментував затримання бійцями 206-го батальйону територіальної оборони Києва народного депутата від ОПЗЖ Нестора Шуфрича за те, що він фотографував блокпост, а його охоронці відстрілювались.
Один із бійців 206-го батальйону розповів журналістам «Схем» (Радіо Свобода), що Шуфрич під’їхав до їхнього блокпосту, вийшов з авта і почав фотографувати блокпост.
«Шуфрич під’їхав під блокпост, вийшов із машини з охороною і почав фотографувати блокпост. Відповідно, був затриманий. При затриманні його охоронці намагались відстрілюватись. Зараз чекаємо поліцію і СБУ, щоб передати їм. Військові об’єкти або об’єкти, які використовуються військовими, фотографувати не можна. Зброю у охоронців забрали. Теж передамо поліції», – розповіли в батальйоні.
Як повідомив боєць, сам Шуфрич пояснив свої дії так: «Вийшов сфотографуватися на фоні місцевої пам’ятки». І додав, що депутат «цілий і неушкоджений».
Як повідомили «Схемам» у батальйоні, Шуфрич був із трьома охоронцями, які намагалися «відстрілюватися». Їх також затримали, а зброю вилучили. В батальйоні зазначають, що арсенал зброї в нардепа та його охорони складав: два автомати, три пістолети, та один автомат з затертим серійним номером, тобто, не зареєстрований належним чином.
Радіо Свобода звернулося за коментарем до Нестора Шуфрича, але відповіді поки не отримало.
Тисячі людей слухали звернення Зеленського на Вацлавській площі у Празі
Тисячі людей прийшли увечері 4 березня на Вацлавську площу столиці Чехії, щоб висловити підтримку Україні у протидії широкомасштабному вторгненню Росії. До них через телеміст звернувся президент України Володимир Зеленський.
Як передає видання Denik.cz, люди заполонили усю площу, вигукували гасла із засудженням дій Росії, скандували «Путін –Гітлер» та «Слава Україні».
«Якщо ми переможемо, і я впевнений, що ми переможемо, то це буде перемога всього демократичного світу, це буде перемога свободи, перемога світла над темрявою, свободи над рабством», – сказав президент України Зеленський.
Учасники акції підтримали ці слова гучними оплесками і вигуками.
Володимир Зеленський подякував усім учасникам акції у Празі, а також усім людям, які виходять на акції підтримки України у містах Європи.
«Ви всі сьогодні українці, і я дякую вам за це», – сказав президент України, перефразувавши у такий спосіб слова президента США Джона Кеннеді із його промови, виголошеної під час візиту у 1963 році до Берліна.
Президент України закликав людей по усьому світу виходити на акції підтримки України і засуджувати широкомасштабну агресію Росії проти суверенної європейської країни.
Представники країн G7 обіцяють продовжувати запроваджувати санкції проти Росії
Представники країн «Групи семи» повторили свою готовність продовжувати санкційну політику проти Росії через агресію щодо України. Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Сполучених Штатів, а також зовнішньополітичного представника Євросоюзу.
«Грубе порушення Росією засадничих принципів міжнародного миру та безпеки та міжнародного права не залишилося без відповіді. Ми запровадили кілька раундів далекосяжних економічних та фінансових санкцій. Ми продовжимо запроваджувати подальші суворі санкції у відповідь на російську агресію за підтримки режиму Лукашенка в Білорусі», – заявляють дипломати.
Читайте також: Путін «особисто ухвалює рішення» про дії російських військ в Україні – Пєсков
Міністри закликають Росію «негайно зупинити» атаку на Україну і відвести російські війська. Вони вказують на те, що дії президента Володимира Путіна ізолювали його країну від світу.
«Ми хотіли б дати російському та білоруському народам зрозуміти, що суворі санкції, запроваджені проти Росії та Білорусі, є наслідком чіткої реакції на неспровоковану та невиправдану війну президента Путіна проти України. президент Путін, його уряд і прихильники, а також режим Лукашенка нестимуть повну відповідальність за економічні та соціальні наслідки цих санкцій», – пообіцяли представники країн G7.
Країни «Групи семи» також закликали надати гуманітарним агентствам України та ООН, а також медикам та неурядовим працівникам доступ по всій території України в її міжнародно визнаних кордонах.
Читайте також: Боррель: санкції проти РФ не спрямовані на зміну режиму Путіна
В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії (з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб). О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України». Росія також не визнає, що обстрілює цивільні об’єкти.
Путін підписав закон про позбавлення волі до 15 років за «фейки про російську армію»
Президент Росії Володимир Путін 4 березня підписав закон про позбавлення волі до 15 років за «фейки» про дії російських збройних сил в Україні, який Держдума ухвалила цього дня раніше.
Поправки вносяться до статті 207.3 Кримінального кодексу РФ – «про публічне поширення завідомо неправдивої інформації про використання Збройних сил РФ з метою захисту інтересів Росії та її громадян», інформує телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки.
Покаранням за порушення встановлений штраф до 5 мільйонів рублів або позбавлення волі терміном до 10 років. Якщо поширення «фейків» спричинило тяжкі наслідки, термін позбавлення волі становитиме від 10 до 15 років.
Боррель: санкції проти РФ не спрямовані на зміну режиму Путіна
Високий представник Європейського союзу з питань зовнішньої і безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що санкції проти Росії не спрямовані на зміну режиму президента Росії Володимира Путіна.
«Санкції – не для того, щоб спровокувати зміну режиму в Росії. Навпаки, ці санкції були запущені війною, і метою є послабити російську економіку, щоб російська економіка відчула наслідки і посилити позицію українців у майбутніх переговорах. Але тут немає нічого про зміну режиму», – сказав Боррель на пресконференції за результатами позачергового засідання ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі 4 березня.
За його словами, рада вирішила запроваджувати нові санкції проти Росії через її війну в Україні, хоча нового конкретного рішення не ухвалила.
Не лише Coca-Cola. Які ще компанії далі працюють у Росії?
Після того, як Росія повномасштабно вторглась на територію України і розв’язала війну, понад 100 провідних іноземних компаній заявили, що згортають свій бізнес у РФ.
Такі гіганти у своїх галузях, як Apple, Mercedes, Jaguar, Lenovo, Intel, General Motors, AMD, Maersk, Sony, Disney, Boeing, Microsoft та десятки інших оголосили про вихід з російського ринку. Вони припинили продавати свої товари та надавати послуги у РФ.
Але деякі компанії не тільки не припинили свою діяльність у Росії, а й заявляють, що не збираються цього робити у майбутньому.
Новина про те, що Coca-Cola вирішила продовжити працювати в РФ, швидко поширилась в інформпросторі. Уже 4 березня деякі українські торговельні мережі оголосили компанії бойкот. Товари марки Coca-Cola почали прибирати з полиць у мережах Novus, Fozzy Group та Varus.
Але з ринку Російської Федерації не пішла не лише Coca-Cola. Журналісти «Схем» (Радіо Свобода) також звернули увагу на інші великі компанії, які продовжують вести бізнес у РФ.
Далі паро це читайте тут
Соціальну мережу Twitter заблоковано на території Росії, йдеться в повідомленні Федеральної служби з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд).
Повідомляється, що у Росії обмежено доступ до ресурсу twitter.com на підставі вимоги Генпрокуратури від 24 лютого.
Раніше стало відомо, що Роскомнагляд ухвалив рішення про блокування доступу до мережі Facebook на території Росії.
МОЗ спростило реєстрацію новонароджених на період воєнного стану
Міністерством охорони здоров’я затверджено наказ про спрощення реєстрації новонароджених в умовах воєнного стану.
«Рішення дозволяє зареєструвати народження дитини у випадку, якщо пологи відбулися поза межами закладу охорони здоров‘я. У такому разі документ про народження дитини у формі медичного свідоцтва про народження (за формою 103/о) зможуть видавати медичні працівники, які були присутні під час пологів або проводили перший огляд новонародженого», – йдеться в повідомленні МОЗ.
Відомтсво радить усім надавачам медичної допомоги забезпечити наявність у медичних працівників запасу видрукованих бланків за формою 103/о.
«Якщо медичний працівник не зможе видати породіллі медичне свідоцтво про народження (за формою 103/о), наказом також дозволено медпрацівнику виписати довідку довільної форми у двох екземплярах. Один із яких передається матері, а другий – на зберігання до медзакладу», – вказують у МОЗ.
Окрім того, отримати свідоцтво про народження можна також за особистим зверненням породіллі до закладу охорони здоров‘я. При цьому слід мати з собою медичні документи щодо спостереження вагітності або бути зареєстрованою в електронній системі охорони здоров’я, де містяться медичні записи про вагітність, додали у міністерстві.
Уповноважена з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук раніше повідомила про численні зруйновані обстрілами російських військ пологові будинки в Україні. А координатор гуманітарних коридорів Офісу президента Тетяна Ломакіна зазначила, що «діти народжуються у підвалах, і перше, що вони чують у своєму житті, – це звуки вибухів».
Новий закон. Які російські активи може націоналізувати Україна?
Україна націоналізовує російські активи. Дозвіл на це дала Верховна рада. 3 березня народні депутати ухвалили закон, яким передбачено примусове вилучення майна, власниками якого є Російська Федерація та її резиденти «на користь держави Україна».
Як йдеться у тексті закону, він «визначає правові засади примусового вилучення з мотивів суспільної необхідності об’єктів права власності (включаючи випадки, за яких це настійно вимагається військовою необхідністю) Російської Федерації, як держави, яка почала повномасштабну війну проти України, та її резидентів».
Згідно із законом, конфісковувати планують рухоме і нерухоме майно, кошти, вклади у банках, цінні папери, корпоративні права, інше майно (активи), що знаходяться (зареєстровані) на території України.
Хто саме потрапить у такий список для подальшої конфіскації визначатиме Кабінет міністрів. Фінальне рішення ухвалює Рада національної безпеки та оборони і вводить в дію своїм указом президент.
У коментарі Радіо Свобода голова комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха пояснив, що в фінальній проголосованій парламентом редакції закону «було запропоновано розширити сферу застосування і термін «резидент», щоб дати можливість уряду на свій розсуд визначати ступінь належності того чи іншого суб’єкту РФ до вказаного активу». Народний депутат додав, що це лише перший крок, і не остання редакція закону.
«Так само як із санкціями, які посилюються, наступна хвиля стосуватиметься фізичних осіб – громадян РФ, про що буде прямо вказано в законі» – зазначив Наталуха.
Журналісти «Схем» Радіо Свобода нагадують, які великі активи в Україні належать Російській Федерації та наближеним до Кремля бізнесменам.
Далі читайте тут
«Роскомнадзор» розпочав блокування соціальної мережі Facebook у Росії, йдеться у повідомленні відомства. Проблеми з доступом до сервісу жителі Росії мають від ранку 4 березня, проте раніше про блокування офіційно не повідомляли.
Згідно з повідомленням регулятора, причиною блокування стали 26 випадків «дискримінації російських ЗМІ»: у тому числі обмеження доступу до акаунтів телеканалу міністерства оборони РФ «Звезда», інформаційного агентства «РИА «Новости», іншомовного агентства Sputnik, каналу RT і сайтів «Лента.ру» і «Газета.ру».
25 лютого соціальна мережа була уповільнена за це блокування.
Раніше Facebook неодноразово штрафували в Росії, однак у повідомленні віцепрезидента його головної компанії Meta йшлося про те, що соцмережа не зніматиме обмеження на вимогу «Роскомнадзору».
Закон, що дозволяє блокувати іноземні сайти за таке, розробили в Росії наприкінці 2020 року. Ухвалюючи його, депутати заявляли, що планують боротися із цензурою у мережі.
Тільки за один день 4 березня «Роскомнадзор» у Росії заблокував Радіо Свобода і регіональні проєкти радіостанції, «Голос Америки», «Медузу», DW та Бі-бі-сі.
Причиною стало їхнє висвітлення війни в Україні, яку російська влада відмовляється визнавати війною. 4 березня парламент РФ ухвалив у терміновому порядку законопроєкт, який запроваджує кримінальну відповідальність за поширення начебто недостовірної інформації про російську армію.
Після цього «Новая газета» і The Bell вирішили перестати висвітлювати конфлікт, а Російська служба Бі-бі-сі повідомила про те, що її журналісти працюватимуть за межами країни.
Авіаудар у Мархалівці на Київщині: 5 дорослих та 1 дитина загинули – поліція
У п’ятницю, 4 березня, село Мархалівка, що на Київщині, зазнало авіаудару, внаслідок якого знищені будинки та постраждали люди.
Зокрема, за даними поліції Київської області, загинули 5 дорослих та одна дитина. Окрім того, ще 2 дорослих та 2 дітей шпиталізували.
Управління Верховного комісара ООН із прав людини (УВКПЛ ООН) повідомило, що з 4:00 24 лютого до півночі 3 березня зафіксувало 1006 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні. Там наголосили, що більшість втрат серед цивільних людей були спричинені застосуванням вибухової зброї з широкою зоною ураження, включаючи обстріли з важкої артилерії і реактивних систем залпового вогню, а також ракетні й авіаудари. УВКПЛ ООН вважає, що реальні цифри значно вищі, оскільки, зокрема, отримання інформації з деяких місць, де тривають інтенсивні бойові дії, відбувається з затримкою.
Українська влада закликала Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) терміново розпочати організацію гуманітарних коридорів.
У ДСНС України вранці 2 березня заявляли, що внаслідок війни загинули понад 2000 цивільних.
4 березня сайт президента з посиланням на уповноважену з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’ю Герасимчук повідомив, що за вісім днів російської війни проти України загинули 28 дітей, 64 зазнали поранень.
Генштаб ЗСУ щодня повідомляє про обстріли цивільних об’єктів в українських містах, що призводить до жертв та поранених серед цивільного населеннях, і викладає фото. А от у Міністерстві оборони Росії заявляють, що не обстрілюють українські міста.
В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії (з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб). О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
Понад 7,8 млрд грн надійшло для ЗСУ на спецрахунок НБУ
Національний банк України повідомляє, що станом на 4 березня на спецрахунок, який НБУ відкрив для підтримки Збройних сил України, загалом перерахували понад 7,8 мільярдів гривень в еквіваленті.
За інформацією НБУ, понад 765 мільйонів гривень надійшло з-за кордону в іноземній валюті (долари США, євро, фунти, канадські долари, китайські женьміньбі, японські єни, швейцарські франки, польські злоті, австралійські долари).
Із цих коштів Національний банк вже перерахував на потреби військових понад 5,4 млрд грн.
Наразі залишок коштів на спецрахунку становить 2,4 млрд грн.
Національний банк відкрив спеціальний мультивалютний рахунок для збору коштів на потреби армії 24 лютого.
Переказати кошти за допомогою картки можна за посиланням або через банківський рахунок за реквізитами.
Щоб допомогти українській армії з озброєнням та військовою технікою можна також перерахувати гроші напряму профільному підприємству Укроборонпрому – ДК «Укрспецекспорт». Це офіційно уповноважена організація на закупівлю озброєння та військової техніки.
В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії (з 5:30 24 лютого 2022 року терміном на 30 діб). О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».
Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.
Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».
Адам Міхнік: «Українці зараз воюють не лише за себе, а й за нашу і вашу свободу»
Польський громадсько-політичний діяч, дисидент Адам Міхнік заявив, що світ має об’єднатися довкола України, бо всі «ми всі зараз – українці».
«Цей підполковник КҐБ (Володимир Путін – ред.) сприймає світ як свою приватну тюрму, де кожен є його власністю, де будь-кого можна посадити чи вбити… Анну Політковську вбили за те, що вона написала правду про злочини в Чечні. Бориса Нємцова вбили за те, що він був популярним політиком російської демократії. Посадили також Михайла Ходорковського – за те, що він наважився публічно критикувати корупцію в путінському режимі. Олексій Навальний сидить сьогодні за те, що говорить голосом тієї Росії, яка не хоче носити форму путінського лакея», – сказав Міхнік.
За його словами, світ має знати про путінські злочини, оскільки «сьогодні мовчання стає ознакою боязкого сприйняття, ознакою капітуляції перед цією злодійською силою».
«Не йдімо тим шляхом, – закликає Адам Міхнік. – Сьогодні треба чітко і голосно сказати: ми всі – українці. У Варшаві чи Парижі, у Берліні чи Празі, у Лондоні чи Будапешті треба голосно висловити одне: українці зараз воюють не лише за себе, а й за за нашу і вашу свободу».
Адам Міхнік – польський громадсько-політичний діяч, журналіст, видавець, дисидент і політв’язень часів Польської Народної Республіки. Один із ідейних натхненників «Солідарності».
Сумщина просить додаткової підтримки ЗСУ та «коридор» для евакуації жителів
У Сумській області фіксують рух великих колон російської військової техніки, тому керівництво регіону просить центральну владу про додаткову підтримку з боку Збройних сил України. Про це повідомив голова Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький у коментарі «Схемам» (Радіо Свобода). Він також зазначив, що є потреба в «коридорі» для евакуації мирних жителів та доставки гуманітарних вантажів.
Дмитро Живицький розповів, що внаслідок повітряної атаки з боку російських військових 3 березня були пошкоджені електропідстанція та ТЕЦ у Сумах та електропідстанція у місті Лебедин. Через це без світла досі залишаються декілька будинків у Сумах та Охтирському районі області.
У місті Суми, за словами Живицького, частково відсутнє водопостачання та опалення.
ОП: Україна продовжить працювати над тим, щоб Захід закрив небо – після відмови НАТО
Українська держава продовжуватиме працювати над тим, щоб міжнародні партнери ухвалили «важливе рішення» про закриття неба над Україною для польотів російської авіації, заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк на брифінгу у Львові.
За його словами, Україна сьогодні платить найбільшу ціну, яку може заплатити – життям своїх дітей.
«Якщо це не достатній мотив для людей, які сидять і дивляться в реальному часі, як іде війна, це вибір їхніх сердець. Думаю, що до вечора сьогодні чи зранку мають вирішити питання закритого неба, бо ввечері будуть бомбардувати великі міста і діти спатимуть у підвалах, чутимуть сирени. Але Україна заплатить дуже велику ціну за те, що свобода має бути свободою», – сказав він.
«Укрзалізниця» отримала нові вагони для евакуації
Компанія «Укрзалізниця» отримала п’ять нових купейних вагонів від Крюківського вагонобудівного заводу, які використає для евакуації українців.
«Ці вагони дозволять евакуювати ще більше громадян України в безпечні зони та здійснять перші рейси за напрямком Львів Перемишль», – повідомляють у компанії.
26 лютого «Укрзалізниця» повідомила, що залізничні переходи між Україною та Росією, які «забезпечували раніше перевезення тисячі вантажів та приносили економікам обох країн мільйони доларів», зруйновані. Також було припинено диспетчерський зв’язок з РФ. Компанія заявила, що повністю переорієнтує вантажні перевезення до Європи та продовжить розвивати «Шовковий шлях» в обхід Росії.
Російська «Нова газета» видалить усі матеріали про війну РФ з Україною
Російська «Нова газета» видалить усі матеріали про війну РФ з Україною із сайту та із соціальних мереж, побоюючись кримінального переслідування журналістів через військову цензуру в цій країні. Про це йдеться у заяві редакції.
«Ми не маємо права ризикувати свободою наших товаришів. Але ми не можемо ігнорувати і вашу позицію, наших читачів, які однозначно висловилися за продовження роботи за умов військової цензури», – йдеться у тексті. Раніше спонсори видання проголосували за виконання умов російської держави щодо висвітлення війни на території України, інформує Російська служба Радіо Свобода.
Влада Росії вимагає від ЗМІ висвітлювати бойові дії лише через офіційні джерела. Наприклад, в повідомленнях «Роскомнагляду», спрямованих до редакції Російської служби Радіо Свобода, йшлося про те, що війну в Україні не можна називати війною – бо Міністерство оборони не підтверджує, що Росія з кимось воює.
Через ці правила були заблоковані в Росії або припинили роботу Російська служба Радіо Свобода та регіональні проєкти радіостанції, телеканал «Настоящее время», створений Радіо Свобода з участю «Голосу Америки», телеканал «Дождь», радіостанція «Ехо Москви», видання Znak.com, The Village, ТВ 2, «Медуза», The New Times, «Тайга.інфоi, DW, у Свердловській області були вилучені тиражі газет «Вечірній Краснотур’їнськ», «Глобус», «Вечірній Карпінськ», «ПроСєвероуральськ.RU» та «Новий Качканар», а також низка українських видань.