Доступність посилання

ТОП новини
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року
Зруйнований під час російсько-української війни багатоповерховий житловий будинок в місті Авдіївка Донецької області, 25 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Уряд почав роботу над запуском 4 фондів відновлення України від війни – Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив про роботу уряду над створенням чотирьох фондів, кошти яких підуть на відновлення України від війни.

«Перший – це Фонд відновлення зруйнованого майна та інфраструктури. Ми відновимо все, що зруйнували російські окупанти. Кожен дім, кожну квартиру, кожну школу, кожен дитячий садок та лікарню, кожен міст і дорогу», – сказав Шмигаль.

За його словами, інші три фонди це:

Фонд відновлення та трансформації економіки;

Фонд обслуговування та погашення боргу;

Фонд підтримки постраждалого бізнесу;

«Всі ми бачимо, скільки підприємців, компаній допомагають сьогодні нашим військовим, лікарям, звичайним українцям. Всі об’єднались заради спільної мети – вигнати ворога з нашої землі. І ми розуміємо, що наше завдання – допомогти бізнесу повернутись до нормальної роботи, нормального життя, нормального існування», – зазначив Шмигаль.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Олена Зеленська запустила телеграм-канал «із перевіреними відповідями»: як діяти і жити у воєнний час

Українська влада наразі не озвучувала цифр про збитки від завданих російськими військами руйнувань на території України. Але вже зараз очевидно, що йдеться про колосальні суми, які знадобляться на відновлення інфраструктури українських міст та сіл.

Олена Зеленська запустила телеграм-канал «із перевіреними відповідями»: як діяти і жити у воєнний час

Перша леді України Олена Зеленська запустила телеграм-канал, де, за її словами, можна знайти відповіді, які допоможуть у час війни.

«Як діяти і жити у воєнний час? У ці дні в усіх нас багато запитань. Хочу допомогти, чим можу. Тож запускаю спеціальний телеграм-канал із перевіреними відповідями», – цитує дружину президента пресслужба голови держави.

За повідомленням, у телеграм-каналі @FirstLadyOfUkraine інформація розміщена за розділами:

  • посилання на офіційні канали комунікації держави і канали про роботу транспорту й інфраструктури;
  • посилання, за якими можна допомогти захисникам, закладам охорони здоров’я, волонтерам, надати гуманітарну допомогу, врятувати від війни тварин, допомогти з-за кордону;
  • посилання, за якими можна отримати допомогу: цілодобова урядова гаряча лінія, лінія психологічної підтримки, інформація про евакуацію і допомогу за кордоном. А також посилання на інформаційні ресурси для людей з інвалідністю.

Зеленська додала, що інформацію будуть коригувати і доповнювати.

«Нехай це буде наш інформаційний штаб спротиву. Бо поінформованість рятує життя і дає сили», – сказала вона.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

«Зробіть це!» – Кулеба закликав партнерів України надати бойові літаки

Росія все ще має перевагу в небі в ході вторгнення в Україну, заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Про це він написав увечері 3 березня в своєму твітері.

«Наші аси героїчно боронять небо. Але Росія має перевагу. Як можуть зараз спати партнери, які досі не надали Україні бойові літаки? Поки діти в Маріуполі, Херсоні, Харкові та інших містах сидять в підвалах під бомбами?» – озвучив риторичне питання голова МЗС.

Він висловив думку, що партнери України, які досі не ухвалили рішення про надання бойової авіації, можуть ухвалити це рішення вже зараз.

«Зробіть це!» – закликав Кулеба.

Раніше 3 березня президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів назвати термін закриття неба для бойової авіації Росії.

Росія у війні активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, збивши вже (за попередньою інформацією Генштабу ЗСУ) понад 30 російських літаків та 30 гелікоптерів, однак авіація Росії продовжує наносити ракетно-бомбові удари по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

В ОП повідомили подробиці сьогоднішніх переговорів із РФ і анонсували третій раунд

Учасники переговорів української і російської делегацій 3 березня досягли порозуміння щодо забезпечення гуманітарних коридорів там, де тривають найзапекліші бої, і домовилися про третій раунд переговорів «у максимально найближчі терміни», уточнив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.

«Сторони досягли порозуміння про спільне забезпечення гуманітарних коридорів для евакуації мирного цивільного населення, а також для доставки медикаментів і продуктів харчування до місць найбільш запеклих боїв із можливістю тимчасового припинення вогню на період, коли здійснюватиметься евакуація, в секторах, де вона відбувається. Не всюди, а лише в тих місцях, де є гуманітарні коридори, можливо, буде припинення вогню на час проведення евакуації», – сказав Подоляк за підсумками переговорів.

За його словами, які цитує пресслужба президента, з цією метою найближчим часом будуть організовані спеціальні канали зв’язку і взаємодії та сформовані відповідні логістичні процедури. Переліку місць, де будуть організовані гуманітарні коридори, Подоляк не навів.

Водночас радник керівника ОП знову наголосив, що українська делегація не отримала під час перемовин очікуваних результатів.

«Докладно обговорили гуманітарний аспект, тому що досить багато міст наразі перебувають в оточенні. Там драматична ситуація з продуктами харчування, медикаментами, з можливістю евакуації. Ми домовилися продовжити роботу в третьому раунді в максимально найближчі терміни», – сказав Михайло Подоляк.

Відразу по завершенню переговорів 3 березня радник голови ОП коротко написав у твітері: «Другий раунд перемовин завершено. На жаль, потрібних Україні результатів поки що немає. Є рішення тільки щодо організації гуманітарних коридорів».

Російська техніка рухається до Запорізької атомної електростанції – міський голова Енергодара

Міський голова Енергодара Дмитро Орлов повідомив у своєму фейсбуці про просування колони російських військ до Запорізької атомної електростанції.

«Колона ворожої техніки вирушила в напрямку атомної електростанції. В місті чути гучні постріли, які лунають з того боку!» – написав він.

Ввечері 3 березня на блокпосту на в’їзді до Енергодару, де розташована Запорізька АЕС, поновилися бої між російськими військовими та містянами, що чергували на блокпосту.

Санкції проти Росії вже є безпрецедентними, але нові обов’язково будуть – Кулеба

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляє, що санкції проти Росії через її вторгнення в Україну вже є безпрецедентними, але будуть запроваджені нові. Голова МЗС сказав про це, відповідаючи в ефірі Радіо Свобода на запитання про те, чи задоволена Україна санкціями проти Росії.

«Санкції, які були запроваджені вже є безпрецедентними, завдають неправної шкоди російській економіці. Нові санкції – на підході. Поки що жодна ідея санкцій, яку запропонувала Україна партнерам не була відкинута. Всі нові санкції опрацьовуються, і нові санкції обов’язково будуть», – сказав міністр.

За його словами, якими б сильними не були санкції – «їх буде замало до тих пір, поки Росія не припинить війну, не вийде з українських територій, не відшкодує нам наші втрати».

«Саме тому ми будемо продовжувати працювати над збільшенням санкційного тиску, я щойно завершив ромову із держаним секретарем Ентоні Блінкеном і ми, зокрема, цю тему обговорювали», – наголосив Кулеба.

Захід, зокрема США і ЄС, запровадили низку санкцій проти Росії через вторгнення в Україну, закликаючи зупинити війну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

Біженці з України зможуть жити й працювати в Євросоюзі до трьох років – МВС

Люди, які виїхали з України через бойові дії, можуть жити та працювати в Європейському Союзі до трьох років – про це повідомило Міністерство внутрішніх справ із посиланням на план Євросоюзу щодо надзвичайних ситуацій.

За даними відомства, майже 875 тисяч людей мусили залишити домівки в Україні після початку російського вторгнення. З них 454 тисяч виїхали до Польщі, 116 тисяч – до Угорщини, 67 тисяч до Словаччини, 45 тисяч до Румунії, ще 79 тисяч – до Молдови, яка не є членом Євросоюзом.

«ЄС передбачає надання громадянам України та резидентам країни право жити, працювати, отримувати медичну допомогу, житло та освіту негайно на термін до одного року, без необхідності проходити тривалі процедури надання притулку. Якщо конфлікт триватиме довго, або біженці не зможуть безпечно повернутися, цей статус може бути продовжений ще на два роки», – пояснюють у міністерстві.

США запровадили санкції проти 19 російських бізнесменів і чиновників та їхніх родичів

Сполучені Штати Америки у зв’язку з російським вторгненням в Україну розширили список санкцій, включивши до нього 19 російських бізнесменів і чиновників, а також 47 членів їхніх сімей.

Також до списку внесли низку пов’язаних із ними компаній.

Санкції – заморозка активів і заборона на в’їзд до США – зокрема, накладені на голову «Ростеху» Сергія Чемезова, близьких до президента Росії Володимира Путіна підприємців Аркадія і Бориса Ротенбергів, мільярдера Алішера Усманова, голову ВЕБ Ігоря Шувалова, керівника «Транснефти», прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, бізнесмена Євгена Пригожина.

У списку санкцій – також супер’яхта Усманова, за даними Forbes, заарештована німецькою владою, і його авіалайнер.

Російський «Лукойл» закликав припинити «конфлікт» в Україні

Другий за величиною російський виробник нафти компанія «Лукойл» 3 березня закликала якнайшвидше припинити «конфлікт» в Україні.

У заяві на своєму сайті компанія заявила, що стурбована «трагічними подіями в Україні» та підтримує переговори щодо припинення конфлікту, повідомляє Reuters.

«Ми виступаємо за негайне припинення збройного конфлікту і повністю підтримуємо його вирішення через переговорний процес і дипломатичними засобами», – йдеться у заяві.

Рада директорів ПАТ «Лукойл» висловила свою стурбованість щодо «трагічних подій в Україні і глибоке співчуття всім, кого торкнулася ця трагедія».

«Лукойл» був внесений Управлінням контролю за іноземними активами США у список компаній, що підлягають секторальним санкціям, щодо яких запроваджуються обмеження на угоди зі окремих проєктів.

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, протягом першої доби війни, статки співвласника «Лукойлу» Вагіта Алекперова, якого вважають найбільшим нафтовим магнатом Росії, скоротилися на понад 5 млрд доларів.

Акції компанії «Лукойл», зареєстрованої в Лондоні, впали більш ніж на 99% після того, як Росія вторглася в Україну.

В Одеській області через обстріли евакуюють ціле село, є загиблі

На Одещині евакуюють село Біленьке Білгород-Дністровського району – через обстріли там загинула одна людина, ще одна поранена, повідомило обласне управління Держслужби з надзвичайних ситуацій.

«У зв’язку з небезпекою повторних ударів було ухвалене рішення евакуювати мешканців села Біленьке (близько 330 осіб) в безпечне місце», – йдеться в повідомленні.

Рятувальники повідомили, що до евакуації, крім їхніх сил, залучені також засоби громади і поліції.

Раніше сьогодні Одещина зазнала ракетного обстрілу, літак російської армії було збито.

Кулеба: ключова тема зустрічі з НАТО – заборона польотів над Україною

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ключовою темою, яку він має намір порушувати на зустрічі з членами НАТО є питання безпольотної зони над Україною.

«Ключова тема, яку я буду порушувати на зустрічі з членами НАТО – питання безпольотної зони над Україною, і допомога українським повітряним силам і допомога засобам ППО. Друге питання – це продовження постачання до України інших видів озброєння, яке нам потрібне для ведення наземної війни. От саме на цьому ми і зосередимося», – повідомив Кулеба в ефірі Радіо Свобода.

На запитання про те, що в НАТО заперечували інформацію про безпольотну зону, міністр сказав: «Я поки не буду вдаватися в деталі. Це надзвичайно складна тема і вона потребує обговорення на найвищому рівні. Саме тому завтра і будемо говорити про це з альянсом».

Раніше в ефірі телеканалу «1+1» Кулеба заявив, що Україну запросили взяти участь у міністерській зустрічі НАТО 4 березня, яка буде присвячена загрозам, пов’язаним із російською агресією. Це означає, що Угорщина, яка тривалий час блокувала участь України в зустрічах НАТО на високому рівні, цього разу погодилася зняти блокаду. Кулеба братиме у ній участь через відеозв’язок.

Путін: «Росіяни та українці – один народ, я ніколи від цього не відмовлюсь»

Президент Росії Володимир Путін заявив, що росіяни та українці є одним народом і що він не планує відмовлятися від своїх заяв. Про це Путін сказав під час засідання Ради безпеки Росії у четвер.

«Я ніколи не відмовлюся від свого переконання, що росіяни та українці – один народ. Навіть, попри те, що частину жителів України залякали, багато хто обдурений нацистською націоналістичною пропагандою, а хтось свідомо пішов шляхом «бандерівців» – інших поплічників нацистів, які в роки Великої Вітчизняної війни воювали на боці Гітлера», – заявив Путін.

Також Путін сказав, що «операція» в Україні «йде за планом», а поставлені завдання «успішно вирішуються».

Російські війська бомбардують Суми, Охтирка без опалення й електроенергії – влада

Російські війська бомбардують Суми, в Охтирці немає опалення й електроенергії, повідомив у фейсбуці голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.

За його словами, бомбардування міста Суми почалось близько 18:00.

«В принципі, вся Сумська область зараз – територія пекла, яку нищівно бомблять російські війська, – повідомив Живицький. – Охтирка лишається без тепла. Ми думаємо зараз над тим, як вивезти людей з цього міста, бо через добу багатоквартирні будинки перетворяться на холодну кам’яну пастку без води, світла та електроенергії».

Голова Сумської ОВА додав, що вже котру добу працюють над організацією евакуації з території області: «З кожного населеного пункту, де небезпечно знаходитись! Бомблять Недригайлів, Боромлю, Бездрик, Лебедин. Просто знищують цивільне населення».

3 березня Суми прокинулися від потужного ракетного удару по території 27-ї артилерійської бригади, військової кафедри СумДУ та кадетського корпусу. Повідомлялося про трьох постраждалих людей.

Мародерів, які вкрали техніку зі складів аеропорту «Бориспіль», відправили до колонії – поліція

Групу мародерів, яка 28 лютого на території аеропорту «Бориспіль» на шістьох автобусах намагалась викрасти зі складів комп’ютерну техніку на 10 мільйонів гивень, відправили до Мартусівської (Бориспільської колонії), повідомила пресслужба поліції Київської області.

Згідно з повідомленням, Бориспільський міськрайсуд Київської області взяв мародерів під варту з можливістю внесення застави у майже 250 тисяч гривень кожному.

«Навіть, якщо група мародерів і внесе заставу, сума в понад 6 мільйонів гривень на потреби захисників України зараз не буде зайвою», – прокоментував очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов.

Зеленський – Путіну: «сядь зі мною, поговори, чого ти боїшся»

Президент України Володимир Зеленський закликав президента Росії Володимира Путіна піти з української землі чи сісти за стіл переговорів.

Відповідаючи на запитання іноземних журналістів на пресконференції 3 березня, чи Україна готова «надати РФ якісь гарантії», Зеленський заявив, що Україна нікому не погрожує і не нападає.

«Гарантії для чого? Ми не нападаємо на Росію, ми не збираємося на неї нападати. Гарантію чого? Ми в НАТО? Ні. У нас є ядерна зброя? Ні. Що я маю сказати? Кому я повинен щось дати? Розумієте, річ у тім, що це теж інформаційна бомба, про яку всі говорять. Що віддати, Господи? Що ти хочеш від нас? Йди з нашої землі. Не хочеш зараз йти, сядь за стіл переговорів. Я вільний. Сядь зі мною, тільки не за 30 метрів, як із Макроном, Шольцем. Я сусід, мене не треба на 30 метрів тримати, я не кусаюсь, я нормальний мужик. Сядь зі мною, поговори, чого ти боїшся? Ми нікому не погрожуємо, ми не терористи. Ми не захоплюємо банки і не захоплюємо чужі землі», – сказав Зеленський.

Він додав, що не хоче говорити з Путіним, але мусить, щоб зупинити війну.

ДСНС: 33 людини загинули через авіудар РФ по Чернігову

Внаслідок авіаційних ударів по Чернігову з-під завалів станом на 18:20 вилучили тіла 33 загиблих і 18 травмованих, повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

«У зв’язку з потужними обстрілами рятувальні роботи тимчасово призупинені», – йдеться в повідомленні ДСНС у телеграмі.

Раніше радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив про авіаційний обстріл житлових будинків у Чернігові.

За минулу добу російські обстріли українських міст посилилися, понад 1 мільйон українських біженців вже перебувають за кордоном, але українські військові і цивільні чинять запеклий опір. Росія, зі свого боку, заперечує обстріли українських міст.

Російський олігарх Дерипаска закликав припинити війну проти України

Російський олігарх-мільярдер Олег Дерипаска, відомий тісними зв’язками із президентом Володимиром Путіним, виступив за припинення війни в Україні.

«Мир дуже важливий! Затягувати переговори – безумство. Україна вже давно ядерна держава, на її території, окрім законсервованої Чорнобильської АЕС, ще 15 атомних енергоблоків та 3 сховища відпрацьованого ядерного палива. Для тих, хто не розуміє, – будь-який інцидент на цих об’єктах наші нащадки на території європейської Росії, України та Європи згадуватимуть нам усім ще років 200 із прокльонами», – написав він 3 березня у Telegram.

Дерипаска перебуває під санкціями Заходу, він один із кількох російських мільярдерів, які закликали владу зупинити повномасштабну військову атаку на Україну, розпочату 24 лютого.

Михайло Фрідман, Петро Авен, Олег Тиньков та Олексій Мордашов – теж мільярдери, які потрапили під західні санкції, – також публічно закликали до припинення бойових дій.

Закрите засідання Ради: у секреті та з важливими законами (фотогалерея)

У четвер, 3 березня Верховна Рада провела закрите засідання, під час якого розглянула 14 законопроєктів та одну постанову.​

Фото дивіться тут

У Росії участь у антивоєнних акціях можуть кваліфікувати як «екстремізм»

Участь у «нібито мирних «антивоєнних» акціях» може бути кваліфікована як «участь у діяльності в екстремістській організації». Покарати за це можуть ув’язненням до шести років. Про це йдеться у заяві Генпрокуратури Росії, інформує Російська служба Радіо Свобода.

2 березня лідер російської опозиції Олексій Навальний, який перебуває в ув’язненні, закликав до щоденних протестів проти вторгнення Росії в Україну, заявивши, що Росія не може стати «нацією наляканих мовчазних людей». Звернення від імені опозиційного політика з'явилося у його соцмережах.

Незабаром після російського вторгнення на територію України Генпрокуратура РФ попередила, що за будь-яку допомогу іноземній державі росіянам може загрожувати звинувачення в «держзраді».

Відомство також зажадало від «Роскомнагляду» заблокувати низку ЗМІ за публікації нібито «неправдивої інформації» про дії російської армії в сусідній державі. Відомство вже заблокувало проєкти Радіо Свобода – Крим.Реалії та телеканал «Настоящее время», сайт телеканалу «Дождь». Радіостанція «Ехо Москви» після блокування оголосила про закриття – через 32 роки після першого ефіру.

Закриття неба для бойової авіації РФ: Зеленський закликав Захід назвати точний термін

Президент України Володимир Зеленський закликав західних партнерів назвати термін закриття неба для бойової авіації Росії. Він сказав про це на пресконференції для західних ЗМІ 3 березня.

«Я звернувся про закриття неба… по 20-30 дзвінків міжнародних проводжу щоденно і я сказав, що якщо ви не можете запровадити закриття неба зараз, то дайте нам термін коли. Якщо зараз не можете дати термін – коли ви це запровадите, скільки людей мають загинути, скажіть – ми будемо рахувати і почекаємо до цього моменту. Якщо ви і це не можете сказати, навіть терміни...», – сказав Зеленський.

«Це те ж саме, що відбувалося з санкціями: я просив запровадити превентивні санкції, повний пакет до початку війни, я просив усіх лідерів, відповідь ви знаєте. Слава Богу, зараз є, весь світ бачить, що це діє. Я просив цю підтримку, так само, як зараз я прошу закрити небо. Якщо немає у вас сил, міцності закрити небо, то дайте мені літаки. Чи це не справедливо, скажіть?», – додав він.

Зеленський наголосив, що Україна буде застосовувати ці літаки для відповіді Росії «на своїй землі». «Не на території Росії, не на території Білорусі, а на українській землі відповідати установкам, які по нас стріляють», – сказав президент.

Росія у війні активно використовує бойову авіацію. Хоча українські військово-повітряні сили та авіація намагаються знешкодити літаки противника, збивши вже (за попередньою інформацією Генштабу ЗСУ) понад 30 російських літаків та 30 гелікоптерів, однак авіація Росії продовжує наносити ракетно-бомбові удари по українських містах, від чого гинуть мирні мешканці.

Тим часом, українське керівництво закликає НАТО запровадити над Україною зону, заборонену для полетів. Поки що альянс не готовий це зробити.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG