Доступність посилання

ТОП новини
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Запоріжжя чинить опір: загиблі цивільні, мітинг за Україну в Мелітополі і «живий щит» у Енергодарі

У Запорізькій області офіційно зафіксовані випадки загиблі цивільних внаслідок дій російських військових. Як повідомив 1 березня мер Приморська Олександр Кошелевич, жителі його міста «намагалися проїхати повз блокпост окупантів, що встановлений на виїзді в бік Мелітополя. На вимогу «зупинитися» водій не зреагував, і по ним був відкритий вогонь на ураження». Загинули двоє людей у машині – водій та пасажир.​

Упродовж дня в регіоні відбувався рух російських військ поблизу міста Енергодар, поруч із яким розташована Запорізька АЕС. Натовп місцевих жителів упродовж кількох годин чергував на в’їзді до міста, утворивши «живий щит». Відео з місця подій оприлюднив радник міського голови Енергодара Віктор Бучнєв.

Як згодом повідомила пресслужба Енергодарської міської ради, жителі чергували близько двох годин на підступах до міста, не даючи туди проїхати російській військовій техніці, після чого та розмістилася неподалік населеного пункту.

Обстрілів 1 березня зазнав районний центр Василівка. Зранку снаряди прилетіли на двір місцевої школи, внаслідок обстрілу двоє людей зазнали тяжких поранень. Також Запорізька обласна військова адміністрація повідомляє про руйнування внаслідок обстрілів залізничного мосту у Василівці, внаслідок чого відсутнє залізничне сполучення з південною частиною області.

Другу добу в Запорізькій області відбуваються акції протесту жителів міст, до яких зайшли російські військові. Опівдні 1 березня на центральній площі Мелітополя зібралися городяни з національними прапорами, які після спільного молебню пройшли центром міста до однієї з адміністративних будівель міста, яка зайнята росіянам. Активісти співали гімн і скандували «Окупанти» та «На х…». Пряму трансляцію з події у фейсбуці вела мелітопольська активістка Ольга Гайсумова. На відео чутно, як при наближенні демонстрантів російські військові відкрили вогонь у повітря.

До України з-за кордону повернулися 80 тисяч людей – прикордонники

До України з 24 лютого з-за кордону повернулися 80 тисяч людей, переважна більшість із яких – чоловіки, повідомили 1 березня в Міністерстві внутрішніх справ із посиланням на дані Державної прикордонної служби.

«Українські громадяни, які працюють або тимчасово мешкають за кордоном, повертаються на Батьківщину для захисту її суверенітету і територіальної цілісності. Вони поповнюють лави Збройних сил, інших військових формувань та сил територіальної оборони», – йдеться в повідомленні.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

МОУ: обстріл Харкова бомбардувальником – злочин, про який повідомлять Гаагу

Обстріл Харкова російським бомбардувальником – злочин, про який повідомлять Гаагу, заявляють у Міноборони України.

«28 лютого, стратегічний бомбардувальник-ракетоносець Ту-22м3, немов на навчаннях, не перетинаючи лінію державного кордону, завдав ударів по мирних житлових кварталах Харкова високоточною зброєю – ракетами класу «повітря-поверхня». Бомбардувальник зробив чотири заходи по курсу населеного пункту Бєсєдино (Курська обл.) – Бєлгород, випустивши по беззахисному місту близько 16 ракет», – наголошують у відомстві.

За попередніми даними, як повідомляють у Міноборони, від цих авіаударів загинули десятки харків’ян, серед них і діти, зруйновано багатоповерхівки, школи, дитсадки та інша інфраструктура міста.

«У свій час матеріали обов’язково передадуть до Гааги», – зазначають у міністерстві.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок спецоперації на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

Зеленський: для подальших переговорів РФ має припинити вогонь

Президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія має припинити бомбардування українських міст, перш ніж можна буде розпочати змістовні переговори щодо припинення вогню. Він сказав про це в інтерв’ю Reuters і CNN 1 березня.

«Потрібно хоча б припинити бомбардування людей, просто припинити бомбардування, а потім сісти за стіл переговорів», – сказав Зеленський.

Як повідомила пресслужба президента, Зеленський наголосив, що не побачив конкретики від першої зустрічі української і російської делегацій, яка відбулася в районі кордону України та Білорусі.

«Я поки що не відчуваю від цього складу й від цієї першої зустрічі конкретики. Єдине – це один відсоток того, що вони знов-таки зможуть зустрітися та проговорити ті чи інші кроки вперед», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України наголосив, що для початку діалогу необхідне повне припинення вогню.

«Але щоб робити кроки вперед, треба, щоб хтось робив кроки назустріч», – додав він.

28 лютого в Офісі президента України повідомили, що українська і російська делегації, які зустрілися в районі українсько-білоруського кордону, провели перший раунд переговорів «із метою знаходження точок дотику для якнайшвидшого припинення вогню і бойових дій».

В ОП назвали переговори важкими, але «вже без будь-яких обов’язкових ультиматумів». «Найближчим часом» має відбутися другий раунд переговорів української та російської сторін, додали в ОП.

В офісі президента України Володимира Зеленського перед переговорами заявили, що Київ наполягатиме на негайному припинення вогню і виведенні російських військ з України.

Голова російської делегації Володимир Мединський казав, що розраховує досягти домовленості «якнайшвидше». При цьому російські вимоги не називалися.

Президент України Володимир Зеленський раніше відкинув Мінськ як можливе місце для проведення переговорів із російською стороною, нагадавши, що з Білорусі відбувався наступ російських військ на Україну.

Міжнародний суд ООН призначив дату слухань справи «Україна проти Росії»

Міжнародний суд Організації Об’єднаних Націй проведе публічні слухання у справі «Україна проти Росії» 7 та 8 березня в Гаазі.

Як повідомила 1 березня пресслужба суду, слухання будуть присвячені розгляду клопотання про тимчасові заходи, про які запросила Україна.

«Міжнародний суд, головний судовий орган ООН, проведе публічні слухання у справі щодо звинувачень у геноциді, відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду і покарання за нього (Україна проти Російської Федерації), у понеділок, 7 та вівторок, 8 березня 2022 року, у Палаці миру в Гаазі, де розташований суд», – йдеться в повідомленні.

У суді уточнили, що через пандемію слухання пройдуть у гібридному форматі: деякі члени суду будуть присутні особисто, інші – через відеозв’язок.

Посли ЄС погодили список 7 банків РФ, які відключать від SWIFT – Bloomberg

ЄС ухвалив рішення про відключення від SWIFT семи банків Росії, повідомляє агентство Bloomberg.

Відповідний список, за інформацією обізнаних із цим рішенням джерел агентства, схвалили постійні представники ЄС. У ньому, зокрема, йдеться, про ВТБ, ВЕБ.РФ, «Промзв’язокбанк», «Відкриття» та «Росія».

Водночас, за даними агентства, посли ЄС вирішили не застосовувати обмеження проти найбільшого в країні кредитора ПАТ «Сбербанку», а також банку, що частково належить російському газовому гіганту «Газпрому».

SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication) – це створена у 1973 році електронна система передачі й проведення платежів, яку використовують по всьому світу банки та фінансові установи. Вона об’єднує понад 11 тисяч фінустанов з понад 200 країн світу. Система не зберігає і не переказує кошти, але дозволяє банкам та іншим фінансовим компаніям сповіщати один одного про майбутні операції. Через SWIFT щодня проходить понад $330 мільярдів.

Відключення від SWIFT часто називають «фінансовою ядерною зброєю». Відсутність цієї електронною системи значно ускладнює розрахунки з іншими фінансовими установами.

  • Заборона користуватися SWIFT обмежить Росії доступ до фінансових ринків у всьому світі.
  • Вона також негативно вплине на експортно-імпортні операції, отримання кредитів, інвестування за кордоном та спричинить розпродаж російських цінних паперів.
  • Можуть ставатися збої при переказах із використанням міжнародних платіжних систем Visa та Mastercard.

На сході майже 40 тисяч людей залишилися без світла і їжі – МВС

Через агресію Росії на сході України близько 40 тисяч людей залишилися без світла та їжі, російські військові не дають евакуювати місцеве населення, повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський.

«Нині складна гуманітарна ситуація на сході держави. Особливо гостро стоїть питання евакуації людей із міст Волноваха, Сартана, Талаківка, де тривають активні бойові дії. Але російська сторона не дала відповіді щодо евакуації населення», – цитує міністра пресслужба МВС у телеграмі.

Очільник МВС зазначив, що наразі Україна застосувала всі можливі міжнародні інструменти.

Також, за його словами, критична ситуація і у місті Буча Київської області.

«Уряд вже створив координаційний центр із забезпечення продуктами, водою, ліками і пальним. Зараз вибудовується логістика із передачі гуманітарних вантажів до міст, що їх найбільше потребують», – сказав міністр.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

«Херсон ще стоїть» – мер міста про атаку Росії

З ранку 1 березня російські війська почали штурм міста Херсон. Вдень, за даними влади Херсонщини, почалися обстріли жилих будинків. Про те, як Росія атакувала південне місто України і як зараз жителі переживають російський наступ, – проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода) розповів мер Херсона Ігор Колихаєв.

  • На початку доби 28 лютого в Херсонській обласній державній адміністрації заявили, що російські військові хочуть використати жителів Херсона живим щитом для захоплення українських міст.
  • Міський голова Херсона Ігор Колихаєв уночі 1 березня звернувся до жителів міста і запевнив, що «Херсон був і залишається українським».
  • У Херсоні, за даними місцевої ОДА, внаслідокобстрілів з боку російської армії близько 11-ї години вівторка сталося потрапляння снарядів у два дев’ятиповерхові житлові будинки, внаслідок чого зруйновано квартири на другому та третьому поверхах.
  • У одному з будинків виникла пожежа, в результаті чого попередньо постраждали четверо людей.

– Чи є точна інформація щодо кількості загиблих та постраждалих у Херсоні?

– Зараз дуже важко сказати, яка кількість загиблих у місті Херсоні. Але дуже багато двохсотих (загиблих – ред.) та дуже багато трьохсотих (поранених – ред.). Чому важко? Тому що йдуть зараз бойові дії, і, дійсно, зараз йде окупація нашого міста.

– Ви двохсотими та трьохсотими називаєте лише військових, чи йдеться також про мирних жителів?

– Йдеться також і про мирних жителів нашого міста.

Більше читайте тут

Чого чекати від звернення Зеленського до Гааги та коли почнеться процес?

На третій день воєнного вторгнення Росії в Україну президент Володимир Зеленський повідомив, що направляє в суд Гааги позов, зокрема, з проханням негайно наказати РФ припинити військові дії. Чого та коли чекати від цього процесу? Про це журналіст «Схем» (Радіо Свобода) поговорив із професором з Данії, автором книги про Нюрнберзький процес та міжнародне кримінальне право.

Володимир Зеленський 27 лютого у твіттері повідомив, що Україна в суді вимагатиме дві речі – притягнути до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії, а ще вимагати негайно ухвалити рішення щодо призначення слухання вже наступного тижня.

Мова йде про Міжнародний суд ООН у Гаазі. Напередодні прокурор з іншого суду в Гаазі – Міжнародного кримінального – також повідомив про те, що вирішив почати розслідування ситуації в Україні.

«Схеми» розпитали Кевіна Джон Гелера (Kevin Jon Heller) саме про розгляд запиту України у Міжнародному суді ООН.

Інтерв'ю читайте тут

Через санкції Заходу оператор «Північного потоку-2» оголосив себе банкрутом

Оператор російського газогону «Північний потік-2» оголосив себе банкрутом через санкції Заходу, повідомила в інтерв’ю швейцарському SRF міністерка економіки кантону Цуґ Сільвія Тальманн-Ґут.

«Працівники отримали повідомлення про звільнення. Зараз ми інформуємо їх про їхні права та обов'язки. Я не виключаю, що постраждають й інші компанії», – розповіла вона.

23 лютого Сполучені Штати повідомили про санкції проти компанії Nord Stream 2 AG – оператора газопроводу «Північний потік-2» – та її керівництва у відповідь на дії Росії в Україні.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц 22 лютого повідомив, що зупинив сертифікацію газопроводу «Північний потік-2» на тлі визнання Москвою угруповань «ДНР» та «ЛНР» як «незалежних держав».

Газопровід «Північний потік-2» прокладений дном Балтійського моря від російського міста Усть-Луга до німецького Грайфсвальда. Роботи з укладання труб газопроводу завершилися у вересні 2021 року.

Після того, як восени 2021 року Росія стала концентрувати війська біля українських кордонів, США неодноразово погрожували зупинкою «Північного потоку» в разі нової російської агресії проти України.

Зеленський: якщо партнери не готові бачити Україну в НАТО – потрібні гарантії безпеки

Президент Володимир Зеленський заявив, що в НАТО мають виробити спільні гарантії безпеки для України, якщо не готові прийняти її до Альянсу через заперечення Росії. Як повідомляє пресслужба голови держави, він сказав про це в інтерв’ю CNN і Reuters.

«Ми готові говорити про гарантії безпеки для України. Це залежить від наших партнерів, – заявив він. – Це значить, що ми маємо нашу територіальну цілісність, що наші кордони захищені, у нас є особливі стосунки з усіма сусідами, ми в повній безпеці. І гаранти, які дають нам безпеку, вони це гарантують юридично».

Зеленський також наголосив, що Україна боротиметься проти окупантів стільки, скільки буде необхідно. Однак він висловив сподівання, що війна не триватиме довго.

Понад півтори сотні священників РПЦ закликали зупинити війну в Україні

Щонайменше 176 російських православних священників закликали негайно припинити війну в Україні.

У відкритому листі, опублікованому 1 березня, вони заявили, що «поважають свободу будь-якої людини, дану їй Богом», додавши, що народ України «повинен робити власний вибір самостійно, а не під дулами автоматів, та без тиску Заходу чи Сходу».

У листі йдеться про те, що священнослужителі «шкодують» через страждання, «незаслужено заподіяні нашим братам і сестрам в Україні».

Це незвично для такої великої кількості священників РПЦ відкрито кидати виклик уряду президента Росії Володимира Путіна. Останніми роками Російська православна церква та її лідер патріарх Кирило, який не підписав листа, повністю підтримували політику Путіна.

ГУР: Росія готує провокацію, щоб виправдати введення білоруських військ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє, що Росія готує «свідому провокацію» для виправдання введення білоруських військ.

«За наявними розвідувальними даними, зараз поблизу білорусько-українського кордону перебувають білоруські танки у кількості близько 300 штук. Колона ще не перетнула кордон і чекає на маршруті Пінськ – Іванове – Драгічин (приблизно 30 км від Державного кордону України)», – йдеться в повідомленні.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

Заблокованих у Волновасі евакуювали – ОДА

Із міста Волноваха на Донеччині, яке вже п’ятий день перебуває під обстрілами російських військ, евакуювали 346 жителів. Про це повідомив 1 березня голова Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.

«346 людей евакуювали сьогодні з Волновахи та доправили у безпечне місце. Загалом з початку російського вторгнення із Волновахи та частково Волноваського району евакуювали 496 людей, у тому числі 100 дітей та троє людей з інвалідністю», – зазначив Кириленко.

Він почав публікувати списки евакуйованих для тих, хто шукає своїх рідних.

«Звертаюся до міжнародних гуманітарних організацій з проханням втрутитися і тиснути на окупанта з вимогою припинити вогонь», – додав керівник Донеччини.

Напередодні транспорт для евакуації жителів Волновахи російські військові обстріляли з РСЗО. У місті відсутні електрика, вода та газ. Російські війська, зазначає влада, так і не надали «зелений коридор» для евакуації мирних жителів.

Понад 100 дипломатів пішли із засідання Ради ООН з прав людини під час виступу Лаврова

Під час виступу глави МЗС Росії Сергія Лаврова у Раді з прав людини ООН у вівторок, 1 березня, понад сто учасників засідання – дипломатів приблизно з сорока країн – демонстративно залишили залу на знак протесту проти вторгнення Росії в Україну, повідомляє Російська служба «Голосу Америки».

Постійний представник України у Раді Євгенія Філіпенко назвала цю колективну акцію «чудовою демонстрацією підтримки українців у боротьбі за їхню незалежність».

Серед тих, хто залишив залу, були представники США, Євросоюзу, Великобританії та Канади.

Слухати виступ глави російської дипломатії залишилися лише кілька людей, враховуючи дипломатів із Сирії, Венесуели та КНР, а також посла РФ до ООН у Женеві Геннадія Гатилова, колишнього заступника Сергія Лаврова.

Міністр закордонних справ РФ не прибув на засідання особисто, пославшись на те, що влада Євросоюзу заблокувала йому можливість вилетіти з Росії.

Зеленський повідомив про розмову з Байденом

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що провів розмову з президентом США Джо Байденом ввечері 1 березня.

«Щойно мав розмову із президентом США. Обговорили американське лідерство щодо антиросійських санкцій і оборонної допомоги Україні. Маємо зупинити агресора якнайшвидше. Вдячний за підтримку», – написав Зеленський у твітері.

Інших подробиць розмови він не навів, пресслужба голови держави про розмову не інформувала. У Білому домі також наразі немає інформації.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

ООН просить 1,7 млрд доларів на допомогу постраждалим через вторгнення РФ в Україну

Організація Об’єднаних Націй подала заявку на надзвичайну допомогу в 1,7 мільярда доларів гуманітарної допомоги для постраждалих від вторгнення Росії в Україну.

«Це найтемніша година для народу України», – заявив голова гуманітарної служби ООН Мартін Ґріффітс 1 березня.

«Нам потрібно посилити нашу відповідь зараз, щоб захистити життя і гідність звичайних українців. Ми повинні відповісти співчуттям і солідарністю», – наголосив він.

Агентство ООН у справах біженців повідомляє, що понад 660 тисяч біженців втекли з України після того, як Росія почала неспровокований наступ 24 лютого, а ще близько мільйона, за оцінками, стали внутрішньо переміщеними особами у той час, як бойові дії точаться в багатьох районах країни.

Крім того, за оцінками ООН, 12 мільйонів людей всередині України потребуватимуть допомоги і захисту, тоді як понад чотири мільйони українських біженців можуть потребувати захисту і допомоги в сусідніх країнах у найближчі місяці.

Федоров про кібервійну з РФ: ми перейшли до «впевненого наступу»

Віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна перейшла до «впевненого наступу» у кібервійні проти Росії.

«Перша в світовій історії кібервійна розгортається на наших очах. Кібервійна відкрита і масштабна за участю державних органів, спецслужб, хакерів (і не лише білих) і всієї патріотичної ІТ-спільноти, а в Україні такої рівно 100%! І якщо на початку ми стримували багато потужних атак, переважно через тривалу підготовку ворога заздалегідь, то зараз, завдяки, єдиному духу українців до свободи ми перейшли до впевненого наступу», – написав Федоров у телеграмі.

Угруповання Anonymous у перший день російського вторгнення в Україну 24 лютого оголосило про те, що здійснюватиме кібератаки на сайти російських держустанов та ЗМІ. Атакам піддавалися сайти Кремля, Держдуми, Міноборони та інших держустанов.

ЄСПЛ наказав Росії припинити обстріли цивільних об’єктів – проміжне рішення

Європейський суд з прав людини оприлюднив проміжне рішення за позовом України проти Росії, отриманим 28 лютого. Про це суд повідомив 1 березня.

Позов стосувався «масових порушень прав людини, скоєний російськими військами в ході військової агресії проти суверенної території України».

«Суд вирішив, в інтересах сторін та з дотриманням належних процедур, наказати уряду Росії утриматися від військових атак на цивільних та цивільні об’єкти, в тому числі житлові помешкання, машини рятувальних служб та спеціально захищені цивільні об’єкти, такі як школи та лікарні, аби забезпечити безпеку медичних закладів, персоналу та автомобілів «швидкої» на території, яка зазнає нападу або перебуває під облогою російських військових», – йдеться в повідомленні суду.

Читайте також: Данілов розповів про «кадировців», які приїхали в Україну «для ліквідації Зеленського»

ЄСПЛ також доручив Москві повідомити суд про вжиті на виконання цього рішення заходи.

Міністерство закордонних справ Росії наразі не коментувало це рішення.

Раніше генеральна прокурорка повідомила про початок процесу притягнення Росії до кримінальної відповідальності за воєнні злочини в Україні.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Читайте також: Росія стала непридатною для інвестицій – Bloomberg

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив точного їх числа.

Війна: бомбардування Харкова, Україна прямує в ЄС, біженці на кордоні ӏ Cвобода LIVE

Що відбувається на шостий день війни в Україні – говоримо та показуємо у програмі Свобода Live

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG