Доступність посилання

ТОП новини
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року
Очільник Росії Путін і президент Казахстану президент Казахстану Токаєв. Астана, Казахстан, 27 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Данілов розповів про «кадировців», які приїхали в Україну «для ліквідації Зеленського»

Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив в ефірі марафону українських телеканалів, що до України були відправлені Росією чеченські військовослужбовці для ліквідації президента Володимира Зеленського. Втім, зазначив він, представники російської Федеральної служби безпеки, які не підтримують вторгнення Росії в Україну, повідомили про це українським спецслужбам – в результаті частина «кадировців» ліквідована, інша частина – «під прицілом».

«Спецоперація, яка мала відбутися безпосередньо «кадировцями» з ліквідації нашого президента, нам на сьогодні цілком відома. І я можу сказати, що ми отримали інформацію від представників ФСБ, які на сьогодні не мають бажання брати участі в цій кривавій війні. І завдяки цьому була знищена та «кадировська» елітна група, яка сюди вирушила саме для ліквідації нашого президента.

Данілов уточнив, що «кадировці» були розподілені на дві групи. «Ми їх відслідковували. Одна група була накрита в Гостомелі. Інша група зараз, скажем так, перебуває під прицілом», – наголосив він.

28 лютого у своєму телеграм-каналі Глава Чечні Рамзан Кадиров визнав загибель в Україні двох військовослужбовців із Чечні, але не повідомив їхні імена: «Серед уродженців Чеченської республіки вже є, на жаль, втрати. Двоє померли, ще шестеро отримали поранення різного ступеня».

Втім, ані Кадиров, ані Кремль не коментували заяв української влади про «кадировців», які «приїхали до України для ліквідації президента Зеленського».

Росія стала непридатною для інвестицій – Bloomberg

Росія стала ризикованою для інвестицій не лише для нового капіталу, а й для тих, хто вклав у неї десятки мільярдів доларів у минулому, пише американське агентство Bloomberg.

За останній тиждень фонди акцій, орієнтованих на Росію, просіли на 23%, а інвестори, що раніше вклали гроші в російські цінні папери, опинилися у фінансовій пастці – можливості продати активи обмежені, а вихід із ринку супроводжується великими втратами.

Головна причина проблем інвесторів – міжнародні санкції проти Москви після її вторгнення в Україну й обмеження на ринку, які запровадив у відповідь російський Центробанк.

«Халепи російської військової операції в Україні поклали край міжнародним фінансовим інвестиціям в Росію», – цитує видання Крістофера Ґранвіля, керуючого директора по регіону EMEA і глобальним політичним дослідженням у TS Lombard у Лондоні.

За даними Московської біржі, на кінець минулого року закордонні інвестори володіли російськими акціями на суму близько 86 мільярдів доларів.

Ткаченко звернувся до ЮНЕСКО через загрозу удару РФ по Софії Київській

Україна надіслала листа до ЮНЕСКО, щоб врятувати Собор Святої Софії у Києві від загрози знищення, повідомив міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Годину тому Міністерство оборони Російської Федерації заявило про намір бомбардувати «об’єкти Служби безпеки України» в центрі української столиці – місті Києві. Ці злочинні наміри несуть загрозу і людям, і святиням Києва. За кілька десятків метрів від заявленої цілі бомбардування розташовується Собор Святої Софії з мозаїками і фресками 11 століття. Ця унікальна архітектурна пам’ятка включена до Списку об’єктів Світової спадщини», – написав Ткаченко у телеграмі 1 березня.

Він наголосив, що будь-яка шкода або руйнування собору, завдані Росією, стануть «непоправною втратою для всього людства».

Телевежа в Києві зазнала обстрілу, деякі канали не працюють

Телевежа в Києві пошкоджена через обстріл – про це повідомили, зокрема, Суспільний мовник, міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, а також Міністерство внутрішніх справ.

«Трапилось потрапляння в апаратну мовника на телевишці. Через це деякий час канали не будуть працювати. Найближчим часом увімкнуть резервне мовлення частини каналів», – повідомило Суспільне.

Кореспондент Радіо Свобода повідомив про щонайменше одного загиблого. За його даними, по вежі вдарили як мінімум дві ракти.

Читайте також: МЗС: заборона польотів над Україною для НАТО – «не лише обов’язок, а й політична доцільність»

За даними мовника, у телецентрі «Олівець», який є центральним офісом Національної суспільної телерадіокомпанії, через вибух повилітали шибки.

Міністр Ткаченко підтвердив попадання в апаратну і закликав глядачів дивитися телевізійний марафон на YouTube та платформах у соцмережах.

Принц Чарльз засудив вторгнення Росії в Україну

Старший син британської королеви Єлизавети II принц Чарльз засудив вторгнення Росії в Україну та висловив свою підтримку українцям, які чинять опір.

«Ми солідарні з усіма, хто чинить опір жорстокій агресії», – наголосив він.

За словами принца, це – «атака на демократію, на відкрите суспільство, на саму свободу».

Члени британської королівської родини рідко висловлюються щодо політичних питань, дотримуючись нейтральності.

На вихідних принц Вільям, син Чарльза, і його дружина Кейт заявили, що вони підтримують народ України, який «хоробро бореться» проти вторгнення Росії.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив точного їх числа.

Українська влада каже, що втрати російських сил, за останніми даними, сягнули 5710. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

МЗС: заборона польотів над Україною для НАТО – «не лише обов’язок, а й політична доцільність»

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба знову повторив думку, що Північноатлантичний альянс має оголосити повітряний простір над Україною зоною заборони польотів. Про це він сказав на брифінгу 1 березня.

Кулеба звернув увагу на те, що Україна веде війну власними силами, без залучення військ Альянсу.

«Ми не запрошуємо НАТО, щоб воно тут воювало за нас. Це наша земля, наші території. Але все, що НАТО може зробити, щоб підтримати Україну в цій війні – це не лише моральний обов’язок, а й політична доцільність для НАТО. Тому що вони розуміють, якщо ми, не дай Боже, впадемо, наступними будуть вони. То краще допомогти нам тут, в Україні, ніж чекати, коли ви реально опинитеся в стані прямого конфлікту між Росією та Північноатлантичним альянсом», – сказав міністр.

Читайте також: Україна готова до нових переговорів, але «виконувати російські забаганки не буде» – Кулеба

За його словами, є різні варіанти того, як Альянс може допомогти протиповітряній обороні України.

«Ми ці рішення зараз із партнерами опрацьовуємо. Але не треба, будь ласка, залякувати, що через Україну НАТО опиниться у стані війни з Росією. Якщо Росія тут, в Україні, переможе, то наступні будете ви, НАТО. Ви зараз можете бути впевнені, що цього не станеться, але до цього ви були впевнені, що Росія відкрито не нападе на Україну. Були? Були. А вона взяла й напала. Тому краще допомагати воювати нам тут до перемоги. Це допоможе зберегти нам життя, а вам – вашу безпеку», – аргументував Кулеба.

Раніше речниця Білого дому Джен Псакі заявила, що США не планують оголошувати повітряний простір України безпілотною зоною, тому що для цього доведеться залучати американські війська. При цьому Вашингтон вже заявляв, що не надсилатиме війська до України, яка не є членом НАТО.

Вторгнення Росії в Україну принесло смерть та руйнування – фотогалерея

1 березня, на 6-й день вторгнення Росії в Україну є повідомлення, що російська армія встановила блокпости на околицях Херсона, що під Києвом збирається величезний колона військ РФ, і що російські сили мають на меті оточити Маріуполь. Україна чинить опір широкомасштабному вторгненню Росії

На знімках із другому за величиною міста України – Харкові, видно, що житлові квартали обстрілювалися, житлові будинки зруйновані від потужних вибухів. Радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що 28 лютого внаслідок ракетних ударів у Харкові загинули десятки людей.

Голова Сумської області Дмитро Живицький повідомив, що під час обстрілу російськими військами військової бази в місті Охтирка, розташованому між Харковом та Києвом, загинули понад 70 українських військовослужбовців.

Росія заперечує, що веде широкомасштабну війну в Україні. У Кремлі називають це «спецоперацією», наміри окупації України заперечують, а широкомасштабне вторгнення, нанесення ракетних ударів, обстріли міст пояснюють бажанням провести «демилитаризацию и денацификацию Украины».​

Дивіться фото тут

«Енергоатом»: російські військові зазнають значного опромінення в Чорнобильській зоні

Російські військові зазнають значного опромінення в Чорнобильській зоні відчуження, повідомили в «Енергоатомі», посилаючись на дані Державного науково-технічного центру з ядерної і радіаційної безпеки.

«Вочевидь не володіючи навичками із забезпечення особистої безпеки при роботі на радіоактивно забрудненій території, загарбники зазнають значного зовнішнього та внутрішнього опромінення, яке, без сумніву, матиме стохастичний прояв у формі онкозахворювань. Невігластво та нерозуміння небезпек, нехтування правилами, угодами і конвенціями часто призводять до прикрого самогубства», – йдеться в повідомленні «Енергоатома» у телеграмі.

«Крім того, ні на СВЯП-1, ні на СВЯП-2, навіть за найжорсткіших обставин, неможливе виникнення ланцюгової реакції у відпрацьованому ядерному паливі, яке там зберігається», – додали у центрі.

Увечері 24 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що російські війська захопили Чорнобильську АЕС.

Державна інспекція ядерного регулювання України одразу ж повідомила Міжнародному агентству з ядерної енергії (МАГАТЕ), що близько 17-ї години «внаслідок військового нападу всі об’єкти ДСП ЧАЕС, що розташовані у зоні відчуження, були взяті під контроль збройними силами без розпізнавальних знаків».

Серед цих обʼєктів – сховища відпрацьованого ядерного палива – СВЯП-1, СВЯП-2; новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття»; блоки №№ 1, 2, 3 ЧАЕС на етапі зняття з експлуатації.

Тим часом, Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки наголосив, що розташовані у Чорнобильській зоні об’єкти для поводження з радіоактивними відходами і відпрацьованим ядерним паливом мають захист від низки загроз, зокрема падіння літака і повітряної ударної хвилі, а також смерчів і ударів жорстких об’єктів.

Притягнення Росії до відповідальності розпочато, Білорусі приготуватись – Венедіктова

Процес притягнення Росії до кримінальної відповідальності за воєнні злочини в Україні розпочато, Білорусі – приготуватись, заявила генеральна прокурорка України Ірина Венедіктова.

«Вони (Росія – ред.) наївно вважають, що перебувають в зоні комфорту і думають, що прикриються своїми воєнним чи політичними функціонерами - маячня сивої кобили. Ми вже почали консультації з нашими міжнародними партнерами, щоб забезпечити затримання російських злочинців під час спроб перетину кордонів цивілізованих країн», – повідомила вона.

За словами Венедіктової, у цьому процесі вже є перші результати.

Наразі Офіс генерального прокурора повідомив про підозру у посяганні на територіальну цілісність України та веденні агресивної війни 450 депутатам Держдуми, 167 депутатам Ради федерації, російському генералітету.

Окрім того, додає вона, прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан ініціював початок повноцінного розслідування ситуації в Україні.

Тепер, додає генпрокурор, дозвіл має надати Досудова палата суду і тоді розпочнеться повноцінний судовий процес.

«Чому для нас важливий Міжнародний кримінальний суд?.. Він може видавати ордери на ваше затримання в інших країнах світу. Сховатися буде непросто, виїхати до європейських вілл, маєтків і на моря теж!.. Країн, що ратифікували Римський статут МКС – 123 і в кожній на вас буде «червоний прапорець» на кордоні», – наголосила Венедіктова.

За її словами, Україна також відкрила кримінальне провадження за воєнні злочини в Україні щодо Білорусі – «плацдарму і пособника вторгнення».

«Ви – на черзі», – підсумувала генпрокурорка.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив точного їх числа.

Українська влада каже, що втрати російських сил, за останніми даними, сягнули 5710. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Літаки низки російських бізнесменів і олігархів вилетіли з Росії після наступу РФ на Україну – «Схеми»

Приватні літаки низки російських бізнесменів і олігархів, наближених до Кремля, вилетіли за межі Росії з початком повномасштабного наступу РФ на Україну, ще низка вилетіла напередодні і наразі не повернулася. У той час, коли російські авіалінії масово скасовують регулярні рейси в Європу та інші західні країни, рішення про закриття неба не вплинуло на цих бізнесменів, адже їхні приватні літаки мають реєстрацію інших країн, повідомляють журналісти «Схем» (Радіо Свобода).

Андрій Мельниченко, бенефіціар міжнародного виробника добрив «Єврохім» і вугільно-енергетичної компанії СУЕК ще 24 лютого, у день введення військ в Україну, разом із іншими бізнесменами зустрічався з Володимиром Путіним, на якій президент Росії закликав «бути патріотичними». А вже 25 лютого Radarbox зафіксував, як Boeing 737-7HE(WL) з бортовим номером LX-MBJ, який на спеціалізованих форумах приписують Мельниченку, здійснив переліт між Ніцою і Базелем. Літак теж зареєстровано не в Росії, а в Люксембурзі.

25 лютого літак із бортовим номером LX-PHS здійснив переліт із Санкт-Петербурга до німецького Дюсельдорфа. Цим літаком користується Віктор Харитонін – російський мільярдер, який збагатився на фармацевтичній фірмі «Фармстандарт», співзасновником якої був Роман Абрамович. У 2021 році Харитонін став найбільшим виробником вакцини від коронавірусу «Супутник V», нагороджений РПЦ Орденом преподобного Серафима Саровського ІІІ ступеня. Літак зареєстрований у Люксембурзі.

Літаки ще низки бізнесменів та олігархів вилетіли з Росії напередодні вторгнення, і маючи іноземну реєстрацію, продовжують вільно пересуватися світом – у той час, коли пересічні росіяни масово скасовують свої подорожі через закриття неба багатьма країнами для регулярних російських авіаліній.

Так, літак Boeing 737-7FY(BBJ) із бортовим номером P4-AFK, яким користується один із найбагатших людей Росії Володимир Євтушенков, до 28 лютого перебував не в Росії. Літак має реєстрацію Аруби, і до понеділка перебував у Дубаї. За даними ресурсу відслідковування повітряних суден Radarbox, 28 лютого Boeing повернувся з Дубаю у Москву. Євтушенков – голова ради директорів і власник 64% акцій АФК «Система» (російська інвестиційна компанія).

Він посів 41 місце у рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії 2021 року за версією російського Forbes зі статком $3,4 млрд. Видання НВ повідомляло, що саме Євтушенков міг бути одним із посередників, який зводив Віктора Януковича після втечі в Росію із тими, хто був зацікавлений у початку бойових дій на Донбасі у 2014 році.

На Сумщині відбувся обмін полоненими – голова ОДА

Голова Сумської обласної державної адміністрації – керівник Сумської обласної військової адміністрації Дмитро Живицький повідомив про обмін полоненими у Краснопіллі.

«Перший обмін полоненими на Сумщині відбувся! Ми обміняли наших п’ятьох людей із тероборони на одного російського офіцера військової поліції», – написав він у своєму телеграм-каналі.

Живицький додав, що «зелений коридор» був організований наказом президента України Володимира Зеленського.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста. Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив точного їх числа.

Українська влада каже, що втрати російських сил, за останніми даними, сягнули 5710. Незалежного підтвердження даних про втрати армії РФ в Україні наразі немає.

Арестович повідомляє про обстріл лікарні в Харкові

Радник Офісу президента Олексій Арестович повідомив про черговий обстріл Харкова, який поцілив по лікарні. Про це він заявив по обіді 1 березня в коментарі телеканалу «Рада».

«У Хакрові щойно поцілили в міську лікарню. Кількість жертв зараз з’ясовується. Можете собі уявити, навіть уявляти вже не треба істинне обличчя «русского мира», на нього треба просто подивитися у виконанні Кремля: невибіркова стрілянина важкої артилерії по мирних кварталах, яка взагалі кваліфікується як геноцид», – сказав Арестович.

Посадовець звернув увагу на те, що Харків має велику частку російськомовного населення, що суперечить заявам Кремля про нібито намір захистити російськомовних жителів України.

Кличко назвав ситуацію в Києві загрозливою. Міноборони РФ оголосило, що завдасть удари по об’єктах у столиці

Міський голова Києва Віталій Кличко заявляє, що ситуація в столиці України є загрозливою через дії російський військових.

«Ворог хоче взяти серце нашої країни. Але ми будемо битися і Київ не віддамо! Збройні сили, тероборона, небайдужі мешканці готові і будуть обороняти столицю», – заявив Кличко у своєму телеграм-каналі.

Він висловив підтримку жителям Гостомеля, Бучі, Ворзеля, Ірпеня, Василькова, «де ворог лютує і знищує все, розстрілює мирних мешканців», і подякував Збройним силам, «які героїчно тримають оборону, щоб російська орда не прорвалася до Києва».

Тим часом, російські державні агентства поширили заяву Міноборони РФ, яке попередило, що планує завдати ударів «високоточною зброєю по технологічних об’єктах СБУ і 72-го головного центру психологічних спецоперацій у Києві» нібито для «припинення інформаційних атак проти Росії».

Жителів Києва, які мешкають поруч із ретрансляційними вузлами, Міноборони РФ закликало залишити свої будинки.

За даними КМДА, ніч на 1 березня у Києві і на підступах до міста минула спокійно, відбулося кілька сутичок бійців тероборони з диверсантами.

В Україні введено воєнний стан після нового вторгнення Росії. О 5-й ранку 24 лютого президент Росії Володимир Путін заявив про початок «спецоперації на Донбасі» після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав».

Президент Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію. Країни Заходу почали застосовувати нові санкції проти Росії через її масштабний напад на Україну.

Попри пряме вторгнення, Кремль заперечує наміри окупації України і заявляє, що метою вторгнення є «демілітаризація і денацифікація України».

Нью-Йоркська біржа призупинила торги акціями російських компаній – Федоров

Нью-Йоркська біржа призупинила торги акціями російських компаній. Про це повідомляє міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Ще більше санкцій. Нью-Йоркська біржа і Nasdaq призупинили торги акціями «Яндекс», Ozon та ще багатьох інших російських компаній», – заявив він.

Санкції через вторгнення Росії в Україну раніше запровадили країни Євросоюзу, США, Великобританія, Канада, Японія та інші. Окрім іншого, санкції торкнулися кількох російських банків.

28 лютого США запровадили санкції проти Центрального банку Росії, Фонду національного добробуту Росії та Міністерства фінансів Росії – громадянам США забороняється брати участь в операціях із ними. Також під санкції потрапили Російський фонд прямих інвестицій та його голова Кирило Дмитрієв.

Президент Росії Володимир Путін раніше у відповідь на введені санкції зобов’язав експортерів-резидентів Росії продавати 80% іноземної валюти, зарахованої з 1 січня 2022 року від контрактів із нерезидентами. Також з 1 березня 2022 року резидентам Росії забороняється, зокрема, зараховувати іноземну валюту на рахунки в банках поза Росією.

У Маріуполі – інформаційний вакуум, у місті стоять танки, магазини спустошені – кореспондент

Жителі Маріуполя з ранку 1 березня перебувають в інформаційному вакуумі, люди від учора не отримують від місцевої влади ніякої інформації по тому, що відбувається в місті, сайт міськради не оновлювався пів дня, повідомляє кореспондентка проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода).

За її даними, деякі райони міста вже кілька діб – без електроенергії, теплопостачання і зв’язку. Навколишні села взагалі ізольовані.

«Ситуація – складна. Повний брак інформації, невідомо, що з людьми на Східному та в Лівобережному районі, які постраждали та не евакуювалися. З провізією складнощі навіть у центрі міста», – повідомила кореспондентка.

Магазини практично пусті, хліб завозять по фіксованій ціні – по 10 грн, видають по дві буханки на людину.

Питної бутильованої води, яку переважно використовують жителі, в магазинах немає.

Як повідомляє кореспондентка, вибухи чути регулярно, по місту всюди стоять українські танки, що вказує на те, що лінія оборони змістилися.

Також помічена евакуація з місцевого дитячого притулку «Добрий Самарянин».

У Маріуполі – інформаційний вакуум, у місті стоять танки, магазини спустошені – кореспондент

Жителі Маріуполя з ранку 1 березня перебувають в інформаційному вакуумі, люди від учора не отримують від місцевої влади ніякої інформації по тому, що відбувається в місті, сайт міськради не оновлювався пів дня, повідомляє кореспондентка проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода).

За її даними, деякі райони міста вже кілька діб – без електроенергії, теплопостачання і зв’язку. Навколишні села взагалі ізольовані.

«Ситуація – складна. Повний брак інформації, невідомо, що з людьми на Східному та в Лівобережному районі, які постраждали та не евакуювалися. З провізією складнощі навіть у центрі міста», – повідомила кореспондентка.

Магазини практично пусті, хліб завозять по фіксованій ціні – по 10 грн, видають по дві буханки на людину.

Питної бутильованої води, яку переважно використовують жителі, в магазинах немає.

Сміття в деяких районах не вивозиться.

Як повідомляє кореспондентка, вибухи чути регулярно, по місту всюди стоять українські танки, що вказує на те, що лінія оборони змістилися. Також помічена евакуація з місцевого дитячого притулку «Добрий Самарянин».

Весь день у Маріуполі чути постріли.

Росія готується запустити масштабну інформаційно-психологічну операцію. Про це повідомив 1 лютого міністр оборони Олексій Резніков

«Її мета – з допомогою брехні зламати опір українського народу і української армії», – зазначив він.

За словами Резнікова, для цього Росія планує влаштувати перебої зв’язку, а після цього – розповсюдити фейки про те, що українське військово-політичне керівництво, начебто, погодилося на капітуляцію.

«На «підтвердження» цього фейку будуть поширювати начебто підписані «документи», а також змонтовані фейкові відеоролики. Це – брехня. Не дочекаються! Жодної капітуляції не буде! Тільки перемога!» – наголосив міністр та попросив українців попередити про це усіх.

МОЗ російським медикам: «Ви не зробили нічого, щоб зупинити війну»

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко звернувся до російських медиків з проханням вийти на площі міст та сказати правду своїм пацієнтам про напад Росії на Україну.

«В Україні йде війна! Навіть не війна, а тероризм, який координується діями вашого президента... Але навіть на шосту добу війни, ви, які давали клятву Гіппократа (...), просто спостерігаєте, як дії вашого лідера призводять до гуманітарної катастрофи. Ви не зробили жодної дії, щоб засудити та зупинити війну в Україні», – наголосив він.

У протилежному випадку російську медики, за словами Ляшка, не зможуть більше дивитись своїм пацієнтам у очі.

«Ви відчуєте те, що відчуваю сьогодні я, коли через дії окупантів, які прийшли з вашої країни, не можу доставити до міст, на шляхах і околицях яких відбуваються бойові дії, ліки, які повинні були б врятувати чиєсь життя... Якщо це вас влаштовує, то продовжуйте не помічати військову агресію Російської Федерації проти України», – зазначив міністр.

Раніше Віктор Ляшко повідомляв, що Міністерство охорони здоров’я потребує допомоги іноземних фахівців і готове прийняти закордонних медиків в Україні.

Іноземних медиків, які виявлять бажання працювати зараз в Україні, МОЗ просить звертатися до закордонних дипломатичних установ України у відповідних країнах або ж надсилати свою анкету для опрацювання подальшої логістики на електронну адресу міністерства ukrainemedhelp@gmail.com.

«Кадировці» в Україні: підконтрольні главі Чечні силовики зазнають втрат

З України надходять повідомлення про участь чеченських військовослужбовців у вторгненні Росії в країну. Відповідні публікації з'явилися у ЗМІ та соціальних мережах. На одному з опублікованих відео, як стверджується, так звані «кадировці» разом із колоною військової техніки перебувають на північ від Києва. Дата зйомки та точне місце, де був зроблений запис, наразі не встановлені.

Незадовго до цього в соцмережах з'явилося відео, як ймовірні військовослужбовці з Чечні вивішують російський прапор на будівлі військової частини в Гостомелі – це селище розташоване за 50 кілометрів на північний захід від української столиці. На записі один із бійців, звертаючись до Рамзана Кадирова, заявляє, що його загін відбив три атаки української армії та захопив об'єкт.

Збройні сили України визнали справжність відео, однак заявили, що «кадировці» увійшли на територію вже порожньої частини – боїв за неї не було. Майже тоді ж у соціальних мережах був опублікований ролик, знятий, ймовірно, в іншому населеному пункті на північ від Києва – у селищі Буча. На записі місцевий житель демонструє знищену колону військової техніки та каже: «Це кадировці».

Офіційних даних про чисельність солдатів із Чечні, які воюють на території України, і про бойові завдання, які перед ними ставлять, немає. ЗМІ опублікували непідтверджену інформацію про загибель під час так званої російської «спецоперації» двох чеченських командирів, однак у Грозному заперечують цю інформацію. Кадиров тоді стверджував, що серед військовослужбовців із Чечні втрат немає: «Я вам офіційно заявляю: на сьогодні, на цю хвилину у нас немає жодної втрати, жодної пораненої людини, немає жодної подряпини. Жодна людина навіть на нежить не захворіла».

28 лютого у своєму телеграм-каналі Рамзан Кадиров визнав загибель двох військовослужбовців із Чечні, але не повідомив їхні імена: «Серед уродженців Чеченської республіки вже є, на жаль, втрати. Двоє померли, ще шестеро отримали поранення різного ступеня».

Засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієв в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Кавказ.Реалії заявив, що «кадировці», ймовірно, справді беруть участь у вторгненні Росії в Україну, проте наразі немає відомостей, які б могли свідчити про те, що вони були задіяні у серйозних боях.

«Доведіть, що ви – європейці»: Зеленський закликав Європарламент підтримати Україну

Президент України Володимир Зеленський дистанційно виступив на засіданні Європейського парламенту 1 березня. Він виступав відеозв’язком, попередивши, що має небагато часу через постійну загрозу ракетних ударів у Києві.

«Я радий, що ми об’єднали сьогодні всіх вас, країни Євросоюзу, але я не знав, що такою ціною. І це трагедія для мене, трагедія для кожного українця, для нашої держави, така висока ціна. Дуже висока ціна – тисячі загиблих людей, дві революції, одна війна і п’ять днів повномасштабного вторгнення Росії. Ви знаєте, я не говорю з папірця, тому що папірці в житті моєї держави закінчилися, все це – реальність», – сказав Зеленський у вступі.

Президент вказав на те, що в протистоянні російському вторгненню та за свої євроінтеграційні прагнення Україна віддає «найкращих людей, найміцніших, найсильніших українців».

Водночас він закликав і Європу підтримати Київ:

«Є такий вислів: український вибір Європи. Те, до чого ми прагнули, до чого йшли і йдемо. І я б дуже хотів, щоб зараз від вас до нас звучав вибір Європою вже України».

Голова держави назвав ранок 1 березня трагічним, вказавши на обстріл російськими військами площі Свободи в Харкові.

«Місто, яке біля кодонів із Росією. Там завжди було багато росіян, вони завжди дружили, завжди булі дуже відносини. Там більше 20 вишів, це місто, де найбільша кількість університетів у нашій країні. Молодь, яскрава, розумна, яка завжди збиралася на всі свята на найбільшій площі в нашій державі – площі Свободи. Це найбільша площа в Європі, і це правда. Уявіть собі, зранку – дві крилаті ракети в площу Свободи, десятки жертв. Ось така ціна свободи», – констатував Зеленський.

За його словами, сьогодні кожна площа в Україні, незалежно від назви, «буде називатися площею Свободи».

За даними президента, внаслідок російської агресії вже загинули 16 дітей. Він розкритикував заяви президента Росії Володимира Путіна, за якими в Україні нібито триває «спецоперація», мішенями якої не є цивільні об’єкти.

Зеленський вказав, що зараз Україна «бореться за виживання», і це є головною мотивацією.

«Але ми боремося і за те, щоб бути рівноправними членами Європи. Я вважаю, що сьогодні ми всім показуємо, що ми такі і є, що з нами Європейський Союз буде міцнішим. Без вас Україна буде самотньою. Ми довели свою силу, що ми як мінімум такі самі, як ви. Доведіть, що ви разом із нами. Доведіть, що ви нас не відпускаєте, доведіть, що ви дійсно європейці. І тоді життя переможе смерть, а світло – темряву. Слава Україні», – підсумував президент.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG