Доступність посилання

ТОП новини
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

«Не покидаємо людей в реанімації, готові рятувати захисників» – кардіохірург Тодуров про пацієнтів у Києві

Один з провідних кардіохірургів України, очільник міської клінічної лікарні «Центр серця» у Києві Борис Тодуров запевнив, що пацієнти реанімаційного відділення перебувають під цілодобовим наглядом лікарів, оскільки можливості транспортувати таких людей в укритя немає.

«Практично все населення Києва знаходиться у бомбосховищах, оскільки оголошена повітряна атака. Ми знаходимось в «Інституті серця», це відділення реанімації, де є важкі пацієнти, які залежать від штучної вентиляції легень, які повинні бути під моніторингом, які залежать від електроенергії, від наявності кисню і апаратури. Ми цих людей технічно не можемо забезпечити бомбосховищами. Тому залишаюся я тут і залишається весь персонал реанімації. Тут є до 20 людей персоналу і я нікого не можу відправити у бомбосховище: всі відмовляються, всі готові жертвувати своїми життями, але всі залишаються на своєму бойовому посту», – сказав Тодуров у відеозверенні.

Він додав, що, попри наявність важких хворих після операцій на серці, «ми готові приймати поранених, в будь-який час ми їх чекаємо, ми чекаємо – рятувати життя нашим захисникам».

Запоріжжя: влада повідомляє про розстріляного військовими Росії жителя Бердянська та бої за Токмак

Російський військовий застрелив у Бердянську чоловіка за відмову дати йому телефон, аби зателефонувати додому, до Російської Федерації. Про це повідомляє у своєму офіційному телеграм-каналі Запорізька ОДА, нині перетворена на військово-цивільну адміністрацію.

Вночі про загибель одного бердянця і поранення ще одного повідомляв виконувач обов’язків мера міста Олександр Свідло.

За інформацією Бердянської РДА, обидва – охоронці підприємства «Бердянські жниварки».

Окрім адмінбудівель, у Бердянську російські війська також захопили телевізійну вежу. Як повідомив в.о. мера міста, цифрове мовлення і мовлення місцевих телеканалів у місті через це відсутнє. Також в телеграм-каналі оперативного штабу бердянської мерії «Бердянск сейчас» повідомляється про встановлення росіянами блокпостів у місті. Мовиться, що поліція у Бердянську розформована. Як повідомляється у згаданому вище телеграм-каналі, «поліція тимчасово не може виконувати свої службові обов’язки в силу поточну обставин. Працівники поліції-жителі нашого міста перебувають у Бердянську і надають допомогу в організації життєдіяльності міста».

Вночі на території області також тривали бої у Токмаку. Як повідомляють у Запорізькій ВЦА, зазнавши втрат, російські війська відійшли на південні околиці міста, наразі в Токмаку працюють диверсійно-розвідувальні групи. За повідомленнями місцевих жителів у соцмережах, у місті є суттєві проблеми з електрозабезпеченням та зв’язком.

Також напередодні донька мера Токмаку Івана Котелевського повідомляла, що на момент заходу росіян до міста той був у мерії, потім з ним повністю був втрачений зв'язок. Радіо Свобода звернулася по офіційну інформацію з цього приводу до Запорізької ВЦА.

Наразі в районі Малої Белозірки, поряд з Енергодаром, де розташована Запорізька АЕС, фіксується значне скупчення російської техніки зі сторони Генічеська і Херсону. Про це повідомив вранці 28 лютого мер сусіднього міста Дніпрорудне Євген Матвєєв. В самому Енергодарі ніч пройшла спокійно – в місті вночі проводилися патрулювання.

У самому ж Запоріжжі посилюють з 28 лютого комендантську годину: вона триватиме з 19:00 до 6:00 ранку. Також у місті припинено рух громадського транспорту греблею ДніпроГЕС та мостами через Дніпро.

Нічний обстріл Чернігова: пошкоджено три будівлі, в тому числі – дитсадок

Під час нічного обстрілу Чернігова російськими військовими боєприпаси влучили у кілька будівель, жертв немає, повідомляє Держслужба з надзвичайних ситуацій.

«28 лютого, починаючи з 2:00, унаслідок ворожих обстрілів у Чернігові (періодично ворог здійснює обстріли з певним інтервалом в одну точку, можливо, пристрілювання по радіотелецентру), сталося влучання боєприпасів у фундамент п’ятиповерхового житлового будинку, у будівлю магазину та дитячого садка», – йдеться в повідомленні ДСНС у Telegram.

Згідно з повідомленням, пожежі, які виникли у цих будівлях після влучення боєприпасів, ліквідовані.

Водночас Чернігівська ОДА вказує, що протягом доби 27 лютого на території Чернігівської області ліквідовано загалом 7 пожеж, з яких: 4 внаслідок обстрілів (3 в житловому секторі, 1 на об’єкті) та 3 – з інших причин (житловий сектор).

Загалом з початку військових дій у Чернігові виникло 63 пожежі, з яких: 41 внаслідок обстрілів та 22 – з інших причин. Врятовані 13 осіб, з них 10 дітей. Загинула одна людина.

Без електропостачання залишаються 50 населених пунктів у трьох районах області (Чернігівський, Ніжинський, Корюківський). Відновлювальні роботи не проводяться.

РФ знизила темпи наступу, російські втрати особового складу перевищують 5000 – ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України повідомляє, що російські війська знизили темпи наступу в Україні, але все ще продовжують спроби розвинути успіх на окремих напрямках в наступальній операції.

«У порушення норм Міжнародного гуманітарного права окупанти підступно нанесли ракетний удар по житлових будинках в містах Житомир та Чернігів. Разом з тим, усі спроби російських загарбників щодо досягнення мети військової операції зазнали невдачі. Вдається успішно відбивати атаки батальйонно-тактичних груп ще на підступах, заставляючи ворога відмовлятися від наступу. Станом на сьогодні, артилерійським вогнем тільки однієї з українських бригад знищено понад 5 колон ворожої техніки та живої сили противника. Противник деморалізований та несе великі втрати. Відзначено часті випадки дезертирства та непокори», – йдеться в повідомленні Генштабу.

У Міністрестві оборони тим часом озвучили втрати російської армії з часу вторгнення на територію України. Дані станом на 6:00 28 лютого оприлюднила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Літаки – 29, гелікоптери – 29, танки – 191, бойові броньовані машини – 816, гармати – 74, ЗРК «Бук» – 1, «Гради» – 21, автомобільна техніка – 291, цистерни – 60, БпЛА ОТР – 3, кораблі/катери – 2, засоби ППО – 5, особовий склад – орієнтовно 5300 (уточнюється)», – повідомила Маляр.

Вона додала, що інформація орієнтовна і може уточнюватись, оскільки її вкрай складно отримувати після бою, адже командири насамперед зосереджуються на веденні бою.

«Крім того інформацію ми можемо отримати лише по завершенню бою, а бої бувають вкрай тривалі у часі. Надходження даних може відбутись наступного дня, а іноді і через день. Крім того, якщо бій тривав вночі, і розпочався в одну календарну дату, а завершився в іншу, то доволі складно відділити у яку саме добу стались ті чи інші втрати», – пояснила заступниця міністра оборони.

Відносно спокійна ніч у Києві: влада відкриває магазини, запускає наземний транспорт і частково – метро

Після завершення посиленої комендантської години із 08:00 у Києві запрацював громадський транспорт та продуктові магазини, проте киян просять не виходити на вулицю і не пересуватися містом без нагальної потреби, передає пресслужба КМДА з посиланням на заяву першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника телеканалу «Київ».

«Загалом ця ніч пройшла спокійно, було декілька сутичок і боїв із диверсійно-розвідувальними групами, але в цю ніч місто більше готувалося до оборони. Тому, коли після 08:00 ви вийдете в місто, – побачите укріплення, протитанкові їжаки та інші фортифікаційні споруди, які з’явилися на вулицях Києва», – розповів Микола Поворозник.

Він нагадав, що після завершення дводенної комендантської години мешканці міста зможуть вийти на вулиці, аби зайти в аптеки, магазини, допомогти родичам.

«Місто зробило все, аби сьогодні магазини відкрилися і були наповнені продуктами харчування та іншими продуктами першої необхідності. Також з 08:00 запрацює наземний громадський транспорт, ми спробуємо зробити так, аби він максимально забезпечував потреби населення у перевезеннях. Метрополітен також відновить рух поїздів, але в особливому режимі – поїзди будуть ходити набагато рідше, ніж зазвичай», – сказав Микола Поворозник.

Він підкреслив, що комендантська година не скасована. Із 28 лютого вона буде тривати, як було визначено раніше – із 22:00 до 7:00.

«Не забувайте, що ми знаходимось в оточенні ворога, на вулицях продовжуються вуличні бої практично в кожному районі міста. Тому виходьте лише у випадку крайньої необхідності – коли потрібно купити продукти або ліки», – наголосив перший заступник голови КМДА.

Раніше пресслужба Сухопутних військ Збройних сил України повідомила, що російські війська впродовж ночі 28 лютого продовжували спроби прорвати оборону Києва, але усі їхні пересування були під контролем.

Російські громадські діячі створили Антивоєнний комітет Росії

Російські громадські діячі 27 лютого створили Антивоєнний комітет Росії. Про створення організації Російській службі «Голосу Америки» повідомив речник колишнього російського бізнесмена Михайла Ходорковського Максим Дбар.

Творці комітету звернулися із заявою до міжнародної спільноти.

«24 лютого 2022 року російське керівництво на чолі з Володимиром Путіним розв’язало агресивну війну проти України», – констатують автори документа.

«В очах усього світу, – наголошують вони, – цей воєнний злочин скоєний від імені всієї країни, всіх росіян».

«Будучи громадянами Російської Федерації, ми проти своєї волі стали відповідальними за порушення міжнародного права, військове вторгнення та масову загибель людей. Жахливість скоєного злочину не залишає можливості промовчати або виявити пасивну незгоду», – заявляють ініціатори створення Антивоєнного комітету Росії.

Вони також підкреслюють: «Для людей, які виросли на ідеалах звільнення світу від нацизму, загарбницька війна – найбільш страшне і ганебне явище. Неопір такій війні є пособництвом. А протидія – єдина можлива і гідна лінія поведінки».

«Є чітка різниця, – нагадують члени комітету, – між росіянами – недобровільними учасниками путінських авантюр – і тими, хто усвідомлено допомагає путінському режиму у братовбивчій агресії. Ми несемо моральну відповідальність за те, що не змогли запобігти війні, що допустили віроломний напад російських військ на сусідню країну. Але безпосередні учасники вторгнення – генерали, які розробляли план, і політичне керівництво Росії – повинні бути названі воєнними злочинцями. Кожен з них окремо і всі вони разом мають понести покарання за скоєне. Для скоєних ними злочинів немає термінів давності, і вони мають отримати по заслугах, як довго б світу та його жертвам не довелося цього чекати».

«Антивоєнний комітет Росії звертається до урядів світу з вимогою зайняти принципову позицію щодо порушників міжнародного права», – йдеться у документі.

«Антивоєнний комітет звертається до всіх справжніх патріотів Росії із закликом консолідуватися у боротьбі з агресивною диктатурою Володимира Путіна, незалежно від будь-яких політичних розбіжностей, ідеологічних розбіжностей та особистих симпатій чи антипатій», – заявляють автори заяви.

Документ підписали Михайло Ходорковський, Гарі Каспаров, Сергій Алексашенко, Сергій Гурієв, Юрій Пивоваров, Євген Кисельов, Володимир Кара-Мурза, Дмитро Гудков, Борис Зімін, Євген Чичваркін та Віктор Шендерович.

Рубль впав, ранкова торгова сесія на Московській біржі скасована

Офіційна ранкова торгова сесія на Московській біржі, яка мала розпочатися о 7-й ранку за московським часом, скасована. Торги на валютному та грошовому ринку відкриються у понеділок о 10-й ранку. Як повідомляє Російська служба Радіо Свобода, доцільність відкриття торгів на інших ринках Банк Росії визначить «залежно від розвитку ситуації».

Курси євро та долара на міжнародних торгах вранці 28 лютого піднялися до історичного максимуму після того, як західні країни наклали санкції на Центральний банк Росії. На позабіржовому ринку Forex вранці понеділка курс долара підскочив більш ніж на 25 відсотків і досяг 105 рублів за один долар. Курс євро виріс приблизно на стільки ж, склавши 117 рублів.

Зростання котирувань відбулося після оголошення санкцій Євросоюзу проти Банку Росії. Рада ЄС заборонила будь-які операції з валютними резервами російського Центробанку. Про це йдеться у документі, опублікованому в журналі ЄС. Обмеження також поширюються будь-яких юридичних осіб, що діють від імені або за вказівкою Банку Росії.

Водночас Банк Росії запроваджує тимчасову заборону російським брокерам продавати цінні папери за дорученням іноземних клієнтів. Розпродаж облігацій і акцій нерезедентами зазвичай впливає як на фондовий, так і на валютний ринок, оскільки інвестори змінюють отримані за активи рублі на валюту.

Машину залишили і далі пішли пішки. Як українці виїжджають за кордон

Від початку 24 лютого російсько-української війни близько 100 тисяч громадян України вже перетнули українсько-польський кордон на пунктах пропуску у Львівській області, за даними Львівської обласної адміністрації. Понад 10 тисяч людей очікують, щоб поїхати у сусідню державу потягом. Серед тих, хто виїжджає: як громадяни України, так іноземці. «Укрзалізниця»​ запровадила додаткові потяги зі Львова до Медики.

ДБР заявило про «фільтраційні заходи» по всій Україні і нагадало, куди звертатися у разі виявлення підозрілих осіб

Працівники Державного бюро розслідувань спільно зі Службою безпеки України та Національною поліцією України проводять масштабні заходи щодо виявлення диверсійних груп та агентів у всіх регіонах України.

«Правоохоронці перевіряють усіх, хто переміщується територією нашої держави або переміщувався останнім часом. Ключова мета: виявлення російських ДРГ та агентів, що працюють на замовлення окупанта. Просимо громадян з розумінням ставитися до перевірок та допомагати правоохоронцям», – йдеться в повідомленні ДБР.

У відомстві звертаються: Якщо ви виявили підозрілих осіб у поїздах, автобусах, іншому транспорті – негайно сфотографуйте їх та повідомте на гарячі лінії:

ДБР: +38 (044) 300 27 07

СБУ: 0 800 501 482

Поліція: 102

«Історичний фактчекінг» поглядів Путіна: історики називають факти, якими маніпулює президент Росії

24 лютого на світанку Росія напала на Україну по всій довжині спільного кордону, від Луганська до Чернігова, а також із території Білорусі й окупованого Криму. Президент Росії Володимир Путін назвав це спецопераціюєю на Донбасі після звернення про військову допомогу з боку угруповань «ДНР»/«ЛНР», які він перед тим «визнав». «Ми прагнутимемо демілітаризації та денацифікації України», – наголосив він.

Виходячи зі змісту його звернення, йдеться про відновлення «історичної Росії» чи то Радянського Союзу. «Історик»-Путін фактично позбавив Україну права на існування як держави. Виводячи історичні коріння Російської Федерації із давнього Києва, він починає історію України від Леніна. Путін проголошує росіян та українців одним народом.

То ж як виглядає світогляд «історика»-Путіна, і яка історична логіка обґрунтовує такі рішення Путіна-політика? Чи останні його звернення «історичні» лише через наслідки рішень, котрі вони несуть, чи у них закладена історична правда? Радіо Свобода виокремило декілька цитат із двох останніх звернень російського президента щодо різних періодів історії двох держав та попросило українських істориків їх прокоментувати.

Командувач оборони Києва повідомив про відбиття нічної атаки на столицю

Російські війська впродовж ночі 28 лютого продовжували спроби прорвати оборону Києва, повідомила зранку пресслужба Сухопутних військ Збройних сил України.

«Неодноразово колони російських військ намагались штурмувати околиці столиці. Усі пересування сил противника знаходились під контролем, приймались вчасні рішення. У столиці нашої Батьківщини ситуація контрольована», – ідеться в повідомленні.

«Противник зазнав значних втрат особового складу. Російські війська деморалізовані і виснажені. Ми показали, що вміємо захистити свій дім від непроханих гостей», – цитує пресслужба командувача Сухопутних військ – командувача оборони Києва генерал-полковника Олександра Сирського.

Російські туристи не можуть виїхати з Європи – ЗМІ

Російські туристи не можуть виїхати з Європи – їх планують вивезти звідти транзитними рейсами через ОАЕ, Єгипет і Туреччину, повідомив агенції «РИА Новости» віцепрезидент Російського союзу туріндустрії Дмитро Горін.

«Через закриття авіасполучення туроператори зараз вирішують із Ростуризмом питання про перевезення 400 самостійних та організованих туристів з угорського Будапешта, 500 організованих туристів з Болгарії та близько 200 – з португальської Мадейри», – зазначив Горін.

За його словами, через невизначеність та нестабільну ситуацію російські туристи зайняли вичікувальну позицію.

«Туристи ставлять дуже багато питань туркомпаніям. Продажі суттєво скоротилися», – сказав Горін.

КБ «Луч» передало українській армії всі підготовлені на експорт протиракетні комплекси

Державне конструкторське бюро «Луч» передало українським захисникам всю продукцію, підготовлену на експорт.

«Десятки комплексів «Скіф» та «Корсар», які мали бути поставлені інозамовникам, вже передані та успішно використовуються захисниками України. ПТРК «Скіф» може працювати по цілях до 5 км. «Корсар» – до 2,5 км», – повідомила пресслужба підприємства у фейсбуці.

КБ «Луч» під дописом розмістило фото з підбиттям декількох одиниць російської техніки.

«Скіф» – протитанковий ракетний комплекс, в якому застосована напівавтоматична система наведення за променем лазера. Виявлення цілі й наведення забезпечується за допомогою оптичного та інфрачервоного прицілів, що дозволяє вести вогонь в складних погодних умовах.

ПТРК «Корсар» характеризується можливістю вести вогонь як керованою, так і некерованою ракетою, базуючись на одній і тій самій пусковій установці.

«Війна стала європейською» – Резніков про війну з Росією

96 годин, упродовж яких українська армія стримує наступ Росії, вистачило Європі для зміни ставлення до того, що відбувається в Україні. Про це зранку 28 лютого написав у фейсбуці міністр оборони України Олексій Резніков.

«96 годин спротиву.

4 доби звитяги, мужності, самовідданості і віри.

…Учора відбувся справжній злам. Війна стала європейською.

Її нарешті так усвідомили. Вже зараз пів Європи збирає, пакує, везе нам зброю і засоби бронезахисту. Коло держав, які надають реальну допомогу, значно збільшилося. Збільшилися її масштаби. Європа вже надала тимчасовий прихисток десяткам тисяч тих, кого ми хочемо зберегти найбільше – нашій малечі та їхнім мамам. Без усіляких формальностей. Як своїм. Зараз на заході у нас насправді немає кордону», – відзначив Резніков.

Країни Заходу впродовж кількох днів запровадили проти Росії значну кількість санкцій, частина яких є вкрай небезпечними для російської економіки.

Перші наслідки нових санкцій: рубль девальвує на понад 30% проти долара та євро

Російський рубль на так званому «премаркеті» – торгах за участю приватних інвесторів до відкриття в Росії фондових і валютних бірж – зранку 28 лютого зазнає значних втрат проти провідних валют, долара США та євро, повідомляє Bloomberg.

За даними сайту Profinance, рубль втрачає понад 30% своєї вартості. Станом на 5:55 за Києвом за долар дають понад 114 рублів (падіння на понад 35%), за євро – понад 125 рублів (падіння на понад 34%).

Блокування резервів Центробанку Росії є потенційно найпотужнішою зброєю у фінансовому арсеналі Заходу, спрямованою на серце фінансової системи цієї держави, пише The Wall Street Journal. Це крок з невеликою кількістю прецедентів, який посилює інші санкції Заходу.

США, Європа та Канада пообіцяли 26 лютого не дозволити Центробанку Росії cкористатися його міжнародними резервами в розмірі 630 мільярдів доларів «таким чином, щоб підірвати вплив наших санкцій». Цей крок безпосередньо спрямований на заощадження, які президент Росії Володимир Путін створив за останні роки, щоб допомогти ізолювати російську економіку від зовнішнього тиску.

«Символічно кажучи, це ядерна бомба у світі глобальних фінансів. У Росії буде величезна «премія за ризик» для будь-яких видів фінансових операцій. Це буде… дуже болючим», – сказав Соні Капур, професор фінансів і генеральний директор Північного інституту фінансів, технологій та сталого розвитку, аналітичного центру в Осло.

Неспокійна ніч: у Чернігові ракета влучила в житловий будинок, у Києві та Харкові вибухи – Держспецзвʼязку

У центрі Чернігова в житловий будинок уночі 28 лютого влучила російська ракета, спалахнула пожежа, повідомляє Державна служба спеціального звʼязку та захисту інформації України.

«О 02:45 у житловий будинок в центрі Чернігова влучила ракета. Зайнялася пожежа, горять два нижні поверхи. Кількість травмованих наразі не відома», – ідеться у повідомленні.

Також Держспецзвʼязку повідомляє про поновлення вибухів, які чують у двох найбільших містах України.

«У Києві та Харкові знову лунають вибухи. До цього протягом декількох годин в українській столиці було спокійно», – вказано в повідомленні.

Україна втратила понад 20 робіт Марії Примаченко внаслідок нападу Росії – Литовченко

Під час наступу російських військ у районному центрі Іванків Київської області згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігалося близько двох з половиною десятків робіт всесвітньо відомої художниці Марії Примаченко. Про це вночі 28 лютого повідомила директорка Вишгородського історико-культурного заповідника Влада Литовченко.

«Збройний наступ Росії на Україну знищує численні обʼєкти цивільного характеру та обʼєкти культурної спадщини в Україні. Ще однією з непоправних втрат історико-культурного надбання України є знищення агресором у ці пекельні для нашої країни дні Іванківського історико-краєзнавчого музею, де серед великої кількості цікавих експонатів та тематичних експозицій гордістю і окрасою були роботи видатної української художниці Марії Примаченко», – написала Литовченко.

Марія Примаченко – українська народна художниця в жанрі «наївного мистецтва», лауреатка Національної премії України імені Шевченка. Народилася і похована у селі Болотня Вишгородського району Київської області.

ООН: число біженців з України наближається до 400 тисяч

Число громадян України, які залишили свою країну після збройного вторгнення Росії 24 лютого, наближається до 400 тисяч. Такі дані наводить управління верховного комісара ООН у справах біженців.

«Число біженців з України щойно оновлено – дані ґрунтуються на даних, наданих національними органами влади. Нині загальна кількість становить 368 тисяч і продовжує зростати», – повідомило управління верховного комісара ООН у справах біженців 27 лютого.

Комісар Євросоюзу з питань урегулювання криз Янез Ленарчич заявив 27 лютого, що війна Росії проти України може перевести в статус переміщених осіб «понад сім мільйонів людей».

«Ми є свідками того, що може стати найбільшою гуманітарною кризою на нашому європейському континенті за багато-багато років», – сказав Ленарчич на пресконференції після зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС, присвяченої потоку біженців з України.

Пізніше представник Єврокомісії уточнив, що Ленарчич давав «оцінки на випадок продовження агресії» на підставі інформації ООН.

Арахамія повідомив про позиції України на переговорах із Росією

Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, який буде учасником переговорів із Росією на українсько-білоруському кордоні 28 лютого, повідомив про позицію, з якою виступить.

«Переговори підуть або в потрібному Україні напрямку, або як російський військовий корабель (тобто пропозиції будуть відкинуті – ред.)», – написав Арахамія вночі 28 лютого.

Відповідаючи на коментарі у фейсбуці, Арахамія уточнив: «Ми їдемо вислухати пропозиції. А потім уже будемо обговорювати, варто це того чи ні».

Португалія: уболівальники «Бенфіки» влаштували овацію Роману Яремчуку, капітан передав йому свою повʼязку (відео)

Уболівальники португальської «Бенфіки» влаштували хвилинну овацію як представнику України форварду національної української команди Роману Яремчуку, який виступає за цей клуб. Це сталося на 61-й хвилині переможного (3:0) поєдинку чемпіонату Португалії проти команди «Віторія» (Гімараєш), коли нападник вийшов на заміну.

Багато вболівальників тримали прапори України, а також власноруч виготовлені синьо-жовті плакати з написами Stop war та іншими антивоєнними гаслами

Під час заміни капітан лісабонського клубу бельгієць Ян Фертонген передав Яремчукові свою капітанську повʼязку. Українець ледь стримав сльози, що можна побачити на відео, поширеному офіційним твітером «Бенфіки».

Раніше цього тижня Яремчук врятував «Бенфіку» від поразки в матчі Ліги чемпіонів УЄФА проти нідерландського «Аякса» (2:2), після чого продемонстрував національний герб України на своїй майці.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG