Доступність посилання

ТОП новини
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці
На фото з відео, поширеного пресслужбою Міноборони Росії 27 листопада 2024 року, російські військовослужбовці їдуть на танку Т-90М «Прорив» під час бойової підготовки десантно-штурмових підрозділів у невстановленому місці

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Війська оборони Києва розгорнули систему захисту столиці – Генштаб ЗСУ

Угруповання військ оборони Києва розгорнуло щільну та багаторівневу систему захисту столиці, повідомляє в нічному зведенні 28 лютого Генеральний штаб Збройних сил України.

«На Поліссі в напрямку Києва ворог намагається відновити наступ шляхом наведення понтонної переправи через річку Ірпінь у районі населеного пункту Демидів (це 37 кілометрів на північ від центру столиці України – ред.). Чергова спроба окупанта захопити місто Ірпінь (упритул до північно-західної околиці Києва – ред.) не принесла успіху. Українськими силами оборони знищено нову техніку противника. На всіх напрямках танкові та механізовані підрозділи Збройних сил України за підтримки артилерії утримують оборону визначених рубежів. Угруповання Повітряних сил Збройних сил України здійснює відбиття повітряних ударів противника. Ведеться систематична боротьба з малочисельними диверсійно-розвідувальними групами чисельністю 3–15 осіб зі зброєю, у формі ЗС України, але в бронежилетах зразка РФ», – ідеться в зведенні станом на північ 28 лютого.

Президентка Словаччини: «за жертви в Україні відповідальність несе Путін»

Президентка Словаччини Зузана Чапутова заявила, що словаки готові допомогти Україні й українцям в умовах агресії Росії.

«Потрібно робити подальші кроки, наприклад, за допомогою санкцій, щоб змусити президента Росії Путіна сісти за стіл переговорів для того, щоб зупинити бої й встановити мир», – заявила словацька президентка.

«За всі жертви в Україні несе відповідальність Володимир Путін. Якщо Путін намагався нас розізлити, то це йому не вдалося. Ми готові захищати наші країни і звичайно допомагати Україні», – додала вона.

Словацька президентка вважає, що для України повинна бути відкрита європейська перспектива. «Ми підтримуємо Україну, щоб вона вступила до Європейського союзу... Те, за що Україна воює, це не тільки її територіальна цілісність, але це наші демократичні цінності. В цьому сенсі Україна воює й за нас», – наголосила Зузана Чапутова.

Президентка Словаччини прибула 27 лютого на словацько-український кордон Убля – Малий Бережний.

Як повідомляють ЗМІ, за останню добу з України до Словаччини прибуло понад 12 тисяч людей, близько 30 з них попросили у Словаччині притулок.

Голова Єврокомісії: Україна має вступити до ЄС

Україна має вступити до Європейського союзу, заявила в інтерв’ю Euronews президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.

Про це вона сказала, відповідаючи на питання про масові акції солідарності, які пройшли по всій Європі на підтримку України, в яку в четвер вранці вторглися російські війська Володимира Путіна.

«Згодом Україна має вступити до ЄС, ця країна – одна з нас, і ми хочемо бачити її у європейській сім'ї», - сказала фон дер Ляйєн.

При цьому вона нагадала, що Україна уже бере участь у деяких європейських процесах, наприклад, в інтеграції внутрішнього ринку в єдиний ринок ЄС, а також в енергетиці.

В інтерв’ю фон дер Ляйєн підкреслила безпрецедентну співпрацю та згуртованість усіх демократичних країн - Великобританії, Канади, Японії, Південної Кореї, Австралії та інших.

«Це показує: ми разом постаємо на захист демократії в Європі. Важливо, щоб ми захищали наш мирний порядок, порядок на основі правил. Ми маємо чітко заявити: Євросоюз не потерпить на європейській землі зневажання наших цінностей», - заявила вона.

Президентка Європейської комісії відзначила і послідовні дії Союзу у питаннях допомоги українським біженцям, постачання військової техніки та фінансової підтримки Києва.

«У цій країні поділяють наші цінності, там боронять наші принципи. Українці хочуть жити у мирній демократії, а Росія нападає на неї. Тому Україна заслуговує на нашу повну солідарність, і вона її побачить», - резюмувала Фон дер Ляйєн.

В інтерв’ю вона вказала і на важливість української готовності до мирних переговорів з Росією, хоча довіру до президента РФ Володимира Путіна була названа підірваною.

На акціях протесту в Білорусі затримали понад 500 людей – правозахисники

Понад пів тисячі людей затримали в Білорусі під час акцій протесту проти війни з Україною і «референдуму» щодо поправок до конституції, повідомляє білоруський правозахисний центр «Весна».

У Мінську у вуличних ходах взяли участь понад тисяча людей. Це наймасовіша акція протесту в місті останнім часом – після того, як влада Білорусі жорстоко придушила багатотисячні акції противників режиму Олександра Лукашенка, які не погодилися з офіційними даними ЦВК про його переобрання президентом на шостий термін поспіль у серпні 2020 року.

27 лютого в Білорусі пройшов «референдум» щодо зміни конституції країни, який ініціював Лукашенко. За даними білоруської ЦВК, явка становила майже 79% від загальної кількості осіб, внесених до списків для голосування.

У новому варіанті конституції, зокрема, пропонується обмежити час перебування на посаді президента двома термінами. Однак ця норма почне діяти після вступу на посаду новообраного голови держави.

Волноваха благає про допомогу: армія Росії практично зрівняла місто з землею

27 лютого Волноваху, що на півдні Донеччини, звільнили українські війська, але у місті зараз гуманітарна катастрофа. Місцеві жителі масово просять про допомогу. Однак, допомогти людям немає можливості, бо місто перебуває в оточенні російської армії.

Через «Дію» можна переказати гроші українській армії

У застосунку «Дія» запустили нову послугу – переказ коштів українській армії, повідомив віцепрем’єр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Усі донати підуть у фонд «Повернися живим». Потрібно натиснути Документи – Допомогти армії. Як завжди, все в кілька кліків. Послуга доступна для користувачів IOS та Android», – написав Федоров.

Російські військові хочуть використати жителів Херсона для захоплення міст – ОДА

Російські військові хочуть використати жителів Херсона живим щитом для захоплення українських міст, заявили в Херсонській обласній державній адміністрації.

«Окупанти, які заволоділи українською військовою формою, під виглядом сил ТрО планують у найближчі дні організувати «евакуацію» жителів Херсона. Вони хочуть зібрати мирних жителів у свої автобуси і відправити до Києва. Разом із цими автобусами буде їхати ворожа техніка», – йдеться в повідомленні.

В ОДА закликали не виходити на «евакуації».

«Влада, ЗСУ, тероборона, правоохоронці не планують їх проводити», – наголосили в ОДА.

Посольство США закликало американців негайно залишити Росію

Посольство США в Москві закликало американців негайно залишити Росію – після закриття багатьма країнами свого повітряного простору для російських літаків через вторгнення в Україну і скасування рейсів.

«Все більша кількість авіакомпаній анулюють вильоти... Громадянам США слід подумати про від’їзд із Росії через ті комерційні варіанти, які поки що залишаються доступними», – йдеться у повідомленні на сайті американської дипмісії.

Неспровокований напад Росії на Україну, який називають найбільшим нападом на європейську державу з часів Другої світової війни, спричинив цілу низку жорстких санкцій проти Москви, у тому числі, з боку США, ЄС та Великої Британії.

27 лютого після зустрічі голів МЗС країн-членів Євросоюзу оголосили, що ЄС планує закрити для російських авіаліній та приватних російських бортів свій повітряний простір. Цьому передували окремі рішення низки країн як у Європі, так і за її межами про аналогічну заборону для російських літаків. Щодо частини цих держав Москва запровадила дзеркальні заходи у відповідь.

ЄС надасть Україні зброю на 450 мільйонів євро – Боррель

Євросоюз надасть Україні військову допомогу на 500 мільйонів євро, з яких 450 мільйонів підуть на зброю, повідомив голова зовнішньополітичної служби блоку Жозеп Боррель 27 лютого.

Про це він розповів на брифінгу після зустрічі Ради міністрів закордонних справ ЄС.

«Часто кажуть, що найважливіший поступ в європейській конструкції відбувається шляхом кризи, протягом кризи або завдяки кризі. І я вважаю, що, можливо, ми в одному з цих моментів, коли така криза дозволяє нам йти вперед… Війна знову біля наших кордонів, і ось чому це такий вирішальний момент для європейської історії», – сказав Боррель, коментуючи це рішення.

Він звернув увагу на те, що це перший випадок в історії блоку, коли ЄС ухвалює рішення про надання летальної зброї.

«Ми вирішили використати свої потужності, аби надати летальну зброю, летальну допомогу українській армії на 450 мільйонів на пакет підтримки та ще 50 мільйонів на нелетальні товари: паливо, захисне спорядження», – повідомив голова європейської дипломатії.

Він подякував Польщі, яка погодилася бути транспортним вузлом для перевезення допомоги до України.

«Зараз ми схвалили фінансування. Завтра міністри оборони зустрінуться, аби скоординувати, як ми конвертуємо ці кошти в товари і як ці товари будуть перевезені до лінії фронту, до Збройних сил України, які воюють проти російського вторгнення», – пояснив Боррель.

Meta обмежила доступ до сторінок кількох державних медіа РФ на території України

Компанія Meta (раніше – Facebook) обмежила доступ до акаунтів кількох російських державних медіа на території України.

Відповідне повідомлення опублікував сайт компанії. Також його поширив один із керівників компанії Нік Клегг у твітері.

«Ми контактували з урядом України. На їхнє прохання, ми обмежили доступ до кількох акаунтів в Україні, зокрема тих, що належать деяким російським державним медіа організаціям», – йдеться в повідомленні компанії.

Які саме сторінки російських державних медіа заблокували – не вказано.

Нік Клегг додав, що розглядають також інші запити українського уряду щодо обмеження російських ЗМІ, які контролює держава.

25 лютого корпорація Meta Platforms, якій належить соціальна мережа Facebook, заборонила російським державним медіа розповсюджувати рекламу й отримувати доходи від реклами на її платформах.

ФІФА і ФІДЕ заборонили проводити матчі і змагання в Росії

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) запровадила санкції щодо Росії у зв’язку з масштабним вторгненням в Україну.

Відтепер збірна Росії з футболу називатиметься «Російський футбольний союз» і проводитиме свої матчі лише на нейтральних полях. Крім того, команді забороняється використовувати національний прапор і гімн.

Санкції запровадила також Всесвітня шахова федерація (ФІДЕ), заборонивши усі змагання, що проводяться під її егідою, на території Росії.

Раніше національні футбольні команди Польщі, Швеції й Чехії відмовилися грати зі збірною Росії за право виходу на чемпіонат світу, що відбудеться цього року у Катарі.

При цьому команди заявили, що не вийдуть на ігри проти Росії, які мали пройти навесні в Москві, навіть якщо ФІФА перенесе їх на нейтральні поля.

Комендантська година в Києві з понеділка триватиме з 22:00 до 7:00 – Кличко

З 8:00 28 лютого в Києві закінчиться посилена комендантська година, повідомив міський голова Віталій Кличко.

«Але вона не скасовується зовсім. І з завтрашнього дня буде тривати, як було визначено раніше – з 22:00 до 7:00. У цей час рух власним транспортом, окрім того, що має спецперепустки, заборонено. І ті люди, які перебуватимуть у цей час на вулиці, будуть вважатися членами диверсійних груп. Місто живе в умовах воєнного стану», – наголосив Кличко у телеграм-каналі.

Він закликав жителів міста не наражатися на небезпеку.

«Прошу всіх дотримуватися правил. Бо в столиці продовжують знешкоджувати диверсійні групи. В деяких районах відбуваються перестрілки. І навіть в дозволені години виходьте в місто виключно за нагальної необхідності. В магазин, аптеку. Підтримуйте літніх і одиноких людей, яким необхідна сьогодні допомога», – додав мер.

Раніше міська влада повідомляла, що комендантська година у Києві з 26 лютого до ранку 28 лютого діятиме з 17:00 до 08:00.

«Рятуйте свою країну»: Кулеба закликав росіян вимагати в Путіна припинення війни

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба звернувся до росіян, коментуючи нові санкції, які Європейський союз запроваджує проти Росії через нове вторгнення до України.

«Українці не хотіли цієї війни, але українці будуть воювати за свою землю, за свої будинки. І в нас вже розгорнулася справжня народна війна. Кожен бере в руки зброю і захищає свою країну. Путін втягнувся у війну, а розплачуєтеся за неї ви», – сказав Кулеба у відео, яке оприлюднив у своєму інстаграмі.

Кулеба вказав на те, що від «безпрецедентних» санкцій, які запровадив Брюссель, постраждають передусім рядові жителі Росії.

«У Путіна гроші не закінчаться, в нього все буде добре. А курс рубля в обміннику полетів у прірву. Російські банки відключаються від міжнародних систем фінансування і ви не зможете навіть своїми картками розрахуватися. Небо в Європі закрите, ви не зможете сісти на літак і полетіти у відпустку, щоб подивитися світ. І це тільки початок, далі буде гірше», – застеріг міністр.

Він також згадав про те, що російські військові гинуть у ході вторгнення і «повернуться додому в мішках». Голова українського МЗС запропонував росіянам вимагати в президента Росії Володимира Путіна припинення війни.

«Україна ні на кого не нападала і не планує нападати, ми хочемо жити в мирі, але для цього Путін повинен зупинити війну і знищення російської економіки, яке вже почалося і від якого постраждаєте ви. Рятуйте свою країну, вимагайте від Путіна зупинити війну», – закликав Кулеба.

Рада безпеки ООН скликає екстрену спеціальну сесію Генасамблеї щодо України

Рада безпеки ООН на засіданні 27 лютого підтримала резолюцію про скликання екстреної спеціальної сесії Генеральної асамблеї щодо масштабного вторгнення Росії в Україну. Сесія має пройти 28 лютого.

Голосування ради, до якої входять 15 членів, було процедурним, тому Росія не могла накласти вето. Рішення про скликання сесії Генеральної асамблеї ухвалили 11 голосами «за». Росія проголосувала проти, а Китай, Індія та Об’єднані Арабські Емірати утрималися.

Зустріч має надати змогу всім 193 членам Генасамблеї висловити свою думку щодо вторгнення Росії.

Росія 25 лютого заблокувала своїм вето рішення Радбезу щодо передачі резолюції проти вторгнення Росії в Україну на розгляд Генеральної асамблеї.

26 лютого президент України Володимир Зеленський звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Гутерріша з проханням забрати в Росії право голосу в Раді безпеки ООН.

Раніше Верховна Рада України закликала виключити Російську Федерацію з Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй.

Внаслідок російського вторгнення загинули 352 мирних жителя, з них 14 дітей – дані уряду

Внаслідок російської агресії в Україні загинули 352 цивільних, з них – 14 дітей, повідомляє Міністерство внутрішніх справ із посиланням на дані Міністерства охорони здоров’я.

Також, за даними уряду, 1 684 мирних жителя отримали поранення, з них 116 – діти.

За попередніми даними Генерального штабу Збройних сил, втрати російської сторони на вечір 27 лютого склали близько 4 500 людей. Командування, втім, зазначає, що підрахунок втрат російської сторони ускладнюється інтенсивністю бойових дій.

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста.

Ткаченко просить ЮНЕСКО позбавити Росію статусу члена організації

Міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко звернувся до ЮНЕСКО з проханням позбавити Росію статусу члена організації і змінити країну-організатора 45-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини.

«Збройний наступ Росії на Україну нині знищує численні об’єкти цивільного характеру й об’єкти культурної спадщини в Україні. Незліченні історичні та архітектурні пам’ятки й археологічні об’єкти перебувають під загрозою артилерійських обстрілів і неконтрольованого руху важких військових вантажівок», – написав Ткаченко в своєму телеграм-каналі.

Він додав, що з 2014 року Росія «систематично порушує» міжнародне гуманітарне право і міжнародні конвенції про охорону культурної спадщини, зокрема на півострові Крим.

«Її дії вже завдали шкоди стародавньому місту Таврійський Херсонес, внесеному до Списку всесвітньої спадщини, а також Бахчисарайському палацу кримських ханів, внесеному до орієнтовного списку, та іншим об’єктам культурної спадщини. З огляду на це Україна вважає неприйнятним продовження присутності Росії в ЮНЕСКО. Очікуємо, що відповідь і рішення у цьому питанні українська сторона отримає в найкоротші терміни», – наголосив міністр.

25 лютого Комітет міністрів Ради Європи ухвалив рішення про зупинення членства Росії в самому комітеті і в Парламентській асамблеї Ради Європи через вторгнення російських сил на територію України.

Кличко сказав, що ніч у Києві знову буде складною і подякував містам довкола столиці за боротьбу

Міський голова Києва Віталій Кличко у відеозверненні попередив, що сьогоднішня ніч знову буде складною.

«Тому наші захисники готуються обороняти столицю. А киян я закликаю провести цю ніч в укриттях. Бо ворог сатаніє. Розстрілює мирні домівки. Продовжує знищувати нашу інфраструктуру. Хоч сам несе великі втрати – і людські, і військовою технікою. Бо, схоже, росіяни не очікували такої відсічі і такого духу українських людей. І військових, і цивільних. Наші воїни б’ються героїчно. По всій Україні. Наші люди згуртувалися, щоб відстояти свою державу. Намагається орда прорватися і до Києва, та наші мешканці готуються дати відсіч агресору», – сказав Кличко.

Він також подякував за витримку мешканцям Ірпеня, Ворзеля, Бучі і Гостомеля, «де тривають запеклі бої».

«Тримайтеся! Разом вистоїмо!» – звернувся Кличко.

За даними столичної влади, від початку нападу російських військ з 24 лютого у Києві 31 людина загинула, 106 поранені.

27 лютого через дії російських військових складним залишався напрямок Гостомель-Буча-Ворзель і Вишгород. Зранку в Бучі снаряд влучив у дев’ятиповерховий житловий будинок, після чого почалася пожежа.

Російські війська використовують жінок і дітей для прикриття колони бронетехніки – Генштаб ЗСУ

Генеральний штаб Збройних сил України заявляє про порушення російськими військами гуманітарного права.

Згідно зі зведенням військового командування, російські військові «захоплюють об’єкти соціальної інфраструктури, одягають форму українських військових, поліцейських та представників ДСНС, диверсійні групи спецпризначенців використовують карети швидкої допомоги та поліцейські машини, викрадені з лікарень та станцій швидкої допомоги».

Також повідомляють про використання російськими військами приміщень дитячих таборів та шкіл, розгортання артилерії та реактивних систем залпового вогню на спортивних майданчиках.

«У Києві нещодавно були помічені три машини швидкої допомоги з умовним маркуванням загарбників. В Генічеському районі на Херсонщині російські окупанти розгорнули підрозділи артилерії МСТА-С у житловій забудові. У напрямку Макарів-Київ рухається колона, для прикриття на бронетехніці ворог розмістив дітей та жінок», – повідомляє Генштаб.

Водночас командування заявляє, що російські військові-строковики, які перебувають на Чернігівщині, готові скласти зброю і здатися в полон, по всій території України знаходять покинуту техніку.

«Станом на 18:00 втрати противника в особовому складі склали близько 4500 осіб. Знищено та пошкоджено літаків – 27 одиниць (уточнюється), гелікоптерів – 26 одиниць, танків ‒ близько 150, ББМ ‒ понад 700 одиниць, гармат – близько 50, один ЗРК БУК, Чотири РСЗВ БМ-21 Град, 60 цистерн, 2 БПЛА оперативно-тактичного рівня, кораблі, катери – 2 одиниці», – додають у штабі.

Командування, втім, зазначає, що підрахунок втрат російської сторони ускладнюється інтенсивністю бойових дій.

Міністерство оборони Росії 27 лютого вперше визнало, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені.

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста.

Російські військові зайняли адмінбудівлі Бердянська – в.о. мера

27 лютого ввечері російські військові зайшли до адмінбудівель Бердянська в Запорізькій області й поставили у них свою охорону, повідомив у відеозверненні в.о. міського голови Бердянська Олександр Свідло.

«До останнього моменту я перебував на своєму робочому місці у будівлі виконавчого комітету. Разом із оперативним штабом керували і координували роботу всіх комунальних служб, які забезпечують життя нашого міста. Певний момент часу до цього до будівлі увійшли озброєнні військові і представилися солдатами російської армії і проінформували про те, що всі адміністративні будівлі перебувають під їхнім контролем і вони беруть під контроль будівлю виконкому», – заявив в.о. мера.

«Нам запропонували продовжити свою роботу, але під контролем озброєних людей. Вважаю таку пропозицію неприйнятною, тому ми всім оперативним штабом залишили будівлю виконкому, але продовжуємо працювати і координувати роботу оперативного штабу віддалено», – йдеться у зверненні Свідла.

В.о. мера Бердянська також у зверненні попросив усіх бердянців залишатися вночі в укриттях.

Митрополит Епіфаній просить російського патріарха Кирила допомогти забрати тіла військових РФ

Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній просить патріарха РПЦ Кирила допомогти забрати тіла російських військових.

Епіфаній звернувся до московського патріарха з проханням забрати понад три тисячі вбитих російських військовослужбовців, тіла яких перебувають в Україні.

«Керівництво нашої країни вже звернулося до Міжнародного комітету Червоного Хреста із закликом сприяти поверненню тіл російських військових на батьківщину, щоб рідні та близькі змогли з ними попрощатися та поховати. На жаль, жодної відповіді з російської сторони досі не отримали. Тому я звертаюся до вас, як голови РПЦ – виявіть хоча б до своїх співгромадян і пастви милосердя. Якщо не можете підняти свій голос проти агресії – хоч би допоможіть забрати тіла російських солдатів, життя яких стало платою за ідеї «російського світу» – ваші та вашого президента», – написав Епіфаній.

За останніми попередніми даними Міноборони України, за три дні від початку масштабного вторгнення Росії загинули 4300 російських військових. Також повідомляли про щонайменше 200 полонених.

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста.

Спочатку там також заперечували загибель російських військових. Але 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков вперше визнав, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені. При цьому він не уточнив точного їх числа.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG