Усик звернувся до України – «Ти наймогутніший в світі народ». Росіянам сказав – «Это наша земля»
Чемпіон світу у суперважкій вазі за версіями WBA, WBO, WBA та IBF український боксер із Криму Олександр Усик звернувся у відео до українського та російського народу у зв’язку з військовим вторгненням Росії в Україну.
«Дорогий народе України, я хочу звернутися саме зараз до тебе. Ти наймогутніший в світі народ. Я дуже горджуся, що я – українець. Я хочу вам всім сказати: Дякую! Ви – сила!», – сказав Усик українською мовою у відео в фейсбуці.
Далі боксер продовжив своє звернення російською мовою.
«А теперь я хочу сказать, чтобы меня поняли другие люди. Вы воюете не с нашим правительством, не с нашей армией, вы воюете с народом. Это наша земля, мы здесь дома, и не мы к вам пришли, нас не надо освобождать, мы сами себя освободим», – сказав Усик, який виглядав схвильованим.
Відео боксер Усик записав через кілька годин після того, як з’явилася інформація, що інший всесвітньо відомий боксер Василь Ломаченко долучився до Білгород-Дніпровського батальйону територіальної оборони, що на Одещині.
Нові санкції: Євросоюз заборонить «медіа-машину Кремля»
Європейський союз оголосив про низку нових санкцій проти Росії, зокрема заборону російських державних ЗМІ RT і Sputnik.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн каже, що ці телеканали є частиною «медіа-машини Кремля», а ЄС «розробляє інструменти для заборони їхньої токсичної і шкідливої дезінформації в Європі».
Державні російські ЗМІ «більше не зможуть поширювати свою брехню, щоб виправдати війну Путіна і посіяти розкол у нашому Союзі», – сказала фон дер Ляєн, додавши, що заборона буде охоплювати і їх дочірні компанії.
Про це фон дер Ляєн заявила на пресконференції 27 лютого після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Брюсселі.
Вона також виклала інші санкції Євросоюзу проти Росії через її масштабне вторгнення в Україну, зокрема план ЄС щодо фінансування закупівлі та доставки зброї й іншого обладнання в Україну.
«Вперше в історії Європейський союз профінансує закупівлю і доставку зброї й іншого обладнання в країну, яка зазнає нападу», – сказала фон дер Ляєн, назвавши це «переломним моментом».
Міністри ЄС також вирішили під час зустрічі закрити повітряний простір ЄС для всіх російських літаків. Новий пакет санкцій також буде спрямований на союзника Росії Білорусь, сказала фон дер Ляєн.
Євросоюз вперше надасть фінансування для закупівлі зброї, заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, говорячи про підтримку блоком України на тлі російської агресії.
«Євросоюз вперше фінансуватиме закупівлі й доставку зброї та іншого обладнання країні, яка зазнає нападу. Це переламний момент. У той же час ми знову посилюємо свої санкції проти Кремля та його спільника, режиму Лукашенка», – заявила вона.
Фон дер Ляйєн назвала першим кроком блокування європейського авіапростору для російських літаків. Крім того, блок заборонить російські державні медіа RT (раніше Russia Today) та Sputnik на території ЄС.
Як прокоментувала президентка Єврокомісії, вони «більше не зможуть поширювати брехні, щоб виправдовувати війну Путіна і сіяти розкол у нашому союзі».
Крім того, Євросоюз планує запровадити санкції проти фактичного очільника Білорусі Олександра Лукашенка.
«Режим Лукашенка є злісним спільником Кремля в атаці на Україну», – заявила фон дер Ляйєн.
Новий пакет санкцій передбачає блокування експорту з Білорусі низки основних товарів, від викопних палив до тютюну, деревини, бетону, заліза та сталі. Також ЄС запровадить ті ж обмеження на постачання товарів подвійного призначення, який діє щодо Росії.
«І нарешті, ми працюватимемо над тим, щоб завадити російським олігархам використовувати свої фінансові активи на наших ринках. Путін став на шлях, який мав на меті знищення України. Але він також насправді знищує майбутнє власної країни», – прокоментувала високопосадовиця Євросоюзу.
Вона також прокоментувала опір України російській агресії, згадавши, зокрема, президента Володимира Зеленського та переселенців із зони бойових дій.
«Лідерство Зеленського, його сміливість та стійкість українського народу – неймовірні та вражаючі. Вони надихають нас усіх. Ми з відкритими обіймами вітаємо тих, хто тікає від бомб Путіна, і я пишаюся теплим прийомом, який їм надали європейці. Ми підтримуємо наших східних членів, які прийняли переселенців та дбають про них», – додала вона.
Міноборони Росії вперше визнало втрати серед своїх військових в Україні
Міністерство оборони Росії вперше визнало, що серед російських військовослужбовців в Україні є загиблі і поранені.
«На жаль, є загиблі і поранені наші товариші», – сказав 27 лютого офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков у відеозаяві, запис якої є в телеграм-каналі державного російського агентства ТАСС.
Він не уточнив числа загиблих і поранених солдатів.
За останніми попередніми даними Міноборони України, за три дні від початку масштабного вторгнення Росії загинули 4300 російських військових. Також повідомляли про щонайменше 200 полонених.
У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку і заявляють, що не обстрілюють українські міста. Досі там також заперечували загибель російських військових.
Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати опитування, згідно з яким 70% опитаних впевнені, що Україна зможе відбити напад російських військових, 16% – у цьому не впевнені.
«Рівень віри у власні Збройні сили за останній тиждень суттєво зріс. У жодному регіоні не спостерігається переважання песимістичних настроїв. Найвищий рівень впевненості у Збройних силах – на Заході та у Центрі (75-78%). Відносно нижчий – На Півдні та Сході (64-66%)», – йдеться в повідомленні.
За даними соціологів, 91% українців підтримують дії президента Володимира Зеленського, не підтримують – 6%, не змогли відповісти – 3%.
«Важливо, що з грудня 2021 року підтримка дій президента України зросла втричі. У всіх регіонах країни спостерігається надзвичайно високий рівень підтримки Зеленського: на Заході та у Центрі (більше 90%), на Сході та Півдні – понад 80%», – йдеться в повідомленні.
Опитування проводилось 26-27 лютого методом телефонного інтерв’ю з використанням комп’ютера серед 2000 українців віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення.
У Мінську протестували проти війни з Україною, десятки людей затримали
У Мінську почалася акція протесту проти участі Білорусі у війні з Україною, повідомляє білоруська служба Радіо Свобода.
Силовики перекрили під’їзди до Генерального штабу в столиці, намагаючись перешкодити проведенню протесту. Зрештою люди зібралися біля будівлі, протестуючи проти російського вторгнення до України та участі в ньому білоруських військ.
До участі в акції закликала лідерка білоруської опозиції в екзилі Світлана Тихановська.
Згодом на акції почалися затримання. Станом на 18 годину за мінським часом (на 17 за Києвом) затримали 88 людей. Затримання також відбувалися на дільницях, де тривав «референдум» щодо змін до конституції Білорусі.
Увечері було відомо про 182 затриманих як на протестах проти війни з Україною, так і на дільницях для голосування.
Також сотні білорусів взяли участь у акції протесту проти агресії Росії проти України у столиці Литви Вільнюсі. На акції виступила Світлана Тихановська, яка заявила, що їй «соромно перед українцями».
«Режим через те, що йому треба платити керівництву Росії за підтримку після виборів 2020 року, надає територію Білорусі для російської агресії. Роблять вони, а соромно нам», – сказала політикиня.
Туреччина обмежить прохід російських кораблів протоками в Чорне море – Чавушоглу
Туреччина 27 лютого повідомила про рішення виконати положення міжнародної Конвенції Монтре, яке дозволить обмежити рух російських військових кораблів із Середземного моря до Чорного, заявив в інтерв’ю CNN Turk міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.
Вперше від початку російського масштабного вторгнення в Україну 24 лютого представник керівництва Туреччини, що входить до НАТО, назвав ситуацію в Україні війною. Цим Чавушоглу помітно змінив риторику Анкари, яка досі коментувала події дуже обережно, балансуючи між своїми зобов’язаннями перед західними союзниками і тісними контактами із Москвою, пише Reuters.
«Ситуацію в Україні можна офіційно розцінити як війну… Ми виконаємо Конвенцію Монтре», – наголосив голова турецького МЗС.
Водночас Чавушогшлу зазначив, що Туреччина не може заблокувати прохід усіх російських кораблів, оскільки, згідно з міжнародним пактом, цьому неможливо перешкодити, якщо судно повертається на свою зареєстровану базу.
До цього Київ закликав Анкару блокувати подальший рух російських суден через протоки Босфор і Дарданелли, щоб перешкодити їхньому проходу до берегів України в Чорне море. У лютому цим шляхом у його акваторію перемістилися щонайменше шість російських кораблів і один підводний човен.
Володимир Зеленський 26 лютого заявив, що досягнув із Туреччиною домовленості про «заборону проходу російських військових кораблів» у Чорне море. Ця інформація досі не була підтверджена турецькою стороною.
Член НАТО Туреччина, яка має дружні зв’язки і з Росією, і з Україною, намагається позиціонувати себе як посередника.
Сеітаблаєв, Хливнюк, Ломаченко: до тероборони приєднуються щораз більше відомих українців
До лав територіальної оборони долучається щораз більше відомих українців з різних сфер публічного життя.
Зокрема, на захист України від російської армії став боксер Василь Ломаченко. Він додучився до Білгород-Дніпровського батальйону територіальної оборони, що на Одещині.
У Києві відсіч російській армії готовий давати лідер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк.
ЄС закриває авіапростір для російських літаків
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський союз закриє свій повітряний простір для російських авіакомпаній і приватних літаків через масштабне вторгнення Росії в Україну.
Рішення про заборону ухвалили 27 лютого міністри закордонних справ блоку. Рішення є однією з кількох дій, оголошених міністрами закордонних справ після зустрічі в Брюсселі.
«Ми закриваємо повітряний простір ЄС для росіян. Ми пропонуємо заборону для всіх літаків, які належать Росії, зареєстровані або підконтрольні Росії. Ці літаки більше не зможуть приземлятися на території ЄС, злітати з неї чи перелітати її», – сказала фон дер Ляєн на пресконференції 27 лютого.
Багато європейських країн уже окремо оголосили про закриття повітряного простору для російських літаків.
Раніше сьогодні про це заявили Фінляндія і Бельгія. Канада також заявила 27 лютого, що негайно закрила свій повітряний простір для російських літаків, повідомив міністр транспорту Омар Альгабра у твітері.
Міністерство транспорту Німеччини оголосило, що закриє свій повітряний простір для російських літаків і авіакомпаній на три місяці з неділі, за винятком рейсів із гуманітарною допомогою.
Країни Балтії Литва, Латвія та Естонія також закривають свій повітряний простір для російських авіалайнерів.
Москва, зі свого боку, також заборонила літакам зі згаданих країн пролітати над своєю територією.
Аеропорт у Житомирі зазнав ракетного удару з Білорусі – Держспецзв’язку
По аеропорту в Житомирі завдали ракетного удару з боку Білорусі, повідомляє Державна служба зі спеціального зв’язку.
«По аеропорту у Житомирі нанесли ракетний удар з боку Білорусі», – йдеться в повідомленні.
Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що йдеться про ракети комплексу «Іскандер», випущені з території Білорусі.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що в ході розмови з фактичним очільником Білорусі Олександром Лукашенком отримав від нього гарантії, що під час проїзду, переговорів з російською стороною та повернення української делегації «всі літаки, гелікоптери і ракети, розміщені на білоруській території, залишаться на землі».
Ці переговори мають відбутися на українсько-білоруському кордоні.
УГКЦ надає притулок та іншу допомогу біженцям від війни
Українська греко-католицька церква (УГКЦ) оголосила 27 лютого, що надає притулок та іншу допомогу людям, змушеним тікати від війни, яку веде Росія проти України.
«Розселенням біженців в УГКЦ вже почала займатися мережа благодійних організацій церкви «Карітас» у Волинській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській та Івано-Франківській областях. Варто зазначити, що є й інші осередки «Карітасів», які, не маючи змоги надати притулок, готові допомогти біженцям в інший спосіб – харчами, одягом, засобами гігієни тощо», – ідеться повідомленні на сайті УГКЦ. Церква вказує також адреси, за якими можна отримати притулок і/або іншу допомогу.
26 лютого у відеозверненні глава УГКЦ Святослав закликав вірних приймати біженців, які просять притулку, і подякував тим єпископам і священникам, що відкривають свої доми, храми, підземелля, а також тим монашим спільнотам і семінаріям, які відчиняють двері своїх обителей перед тими, хто сьогодні цього потребує.
Венедіктова заявила про перевірку місця перебування Медведчука
Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова заявила, що інформація, де зараз перебуває народний депутат від «Опозиційної платформи – За життя» Віктор Медведчук перевіряється.
За її словами, адвокати депутата заявляють, що нададуть усі свідчення того, що Медведчук на місці.
«Ми поки такої впевненості не маємо. Але ж ми як прокурори не можемо зайти і подивитися», – пояснила Венедіктова.
На запитання, що чекає на Медведчука, якщо він втік з-під домашнього арешту, Венедіктова пояснила: «Якщо ми не пересвідчимося, що він перебуває вдома, звичайно, ми його будемо оголошувати в розшук. Як тільки ми його оголосимо в розшук і знайдемо його, знову підемо до суду і будемо просити йому тримання під вартою. Я думаю, що суд в цьому випадку стане на наш бік».
Раніше сьогодні радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко заявив, що депутат Верховної Ради Віктор Медведчук втік з-під домашнього арешту.
«Коли переможемо, знайдемо того суддю, який ухвалив зняти з нього браслет і територіальна оборона Києва поговорить з ним начистоту. Зі зрадником Медведчуком буде складніше, якщо його зараз не зловити, то решту життя він проведе в РФ разом із Януковичем. До речі, Медведчук точно знав, що буде повномасштабне вторгнення, і тому Оксана Марченко (дружина політика – ред.) поспіхом утекла з України через Білорусь», – написав у фейсбуці Геращенко.
21 лютого проєкт розслідувань «Бігус.Інфо» повідомив із посиланням на очевидців, що біля маєтку голови партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука помітили скупчення охорони, згодом на місце також прибули поліцейські. За даними журналістів, із будинку вивозили майно.
12 жовтня суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня в справі про закупівлю вугілля з Росії через окуповані території. Сторона обвинувачення просила визначити заставу в 1 мільярд гривень. Медведчук заявив, що всі докази у справі проти нього «сфабриковані».
За два дні мобілізовано майже 100 тисяч громадян України – Залужний
Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний повідомив про перші результати оголошеної указом президента Володимира Зеленського загальної мобілізації.
«Нам протистоїть одна з найсильніших армій світу. Але ми сильніші! І щодня наші лави міцніють. За дві доби мобілізовано майже 100 тисяч громадян, з них половина – резервісти Сил територіальної оборони ЗСУ», – відзначив головнокомандувач.
Ляшко просить фармацевтів, які не виходять на роботу через страх, повернутися до аптек
Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко закликав фармацевтів, які зачинили аптеки через страх бойових дій, повернутися до роботи.
«Є проблеми, про які ми знаємо, які ми оперативно вирішуємо, але які можуть відчувати наші українці – це те, що деякі аптеки закрились через те, що не прийшли працювати фармацевтичні працівники. Тому я звертаюсь до тих, хто сьогодні може прийти в аптеку, але не прийшов з тих чи інших причин. Нашим хлопцям на передовій сьогодні не легше. І вони своїм прикладом показують, що ми всі повинні виконувати свою роботу», – аргументував міністр.
Він закликав тих, хто через сумніви чи страх не відновив роботу аптеки, «переглянути свою позицію».
«Ви повинні прийти, відкрити і відпустити: чи інсулін, чи інший життєво важливий лікарський препарат. Оскільки, можливо, хтось потребує цього препарату не менше, ніж поранений боєць або поранений українець у лікарні. Ми намагаємося все це закрити, мережа комунальних аптек, яка є сьогодні, працює, але вони ускладнюють доступ до цих лікарських препаратів. Тому прохання до всіх: виходьте, працюйте, наші військові довели ще раз всьому світу, що вони захищають», – попросив голова МОЗ.
Ляшко вказав на те, що жоден медик не залишив роботу в лікарні, а медичні заклади продовжують працювати.
«Хотілося б, щоб всі інші, у кого народжується сумнів, чи варто їхати, чи не варто, оцінили все і робили свою роботу, оскільки від нас залежить життя і здоров’я українців», – додав він.
За даними Радіо Свобода, в деяких регіонах України, зокрема, у Львові, виникають складнощі з роботою аптек – чимало закладів зачинені
Президент України Володимир Зеленський уточнив, про що розмовляв сьогодні по телефону з Олександром Лукашенком, і які його очікування від пропозиції зустрітися українській делегації з російською на річці Прип’ять.
«У мене відбулась телефонна розмова з Олександром Лукашенком. Ми не розмовляли з ним два роки, а сьогодні ми говорили з ним говорили довго, дуже предметно. Я пояснив йому детально неможливість нашого зіткнення. Я не хочу, щоб ракети, літаки, гвинтокрили летіли в Україну з Білорусі. Я не хочу, щоб йшли війська в Україну з Білорусі і він мене запевнив у цьому. Моє завдання як президента захистити нашу державу і ви це побачили протягом цих жорстких днів, як ми це завдання виконуємо. Олександр Лукашенко звернувся до мене, щоб українська та російська делегації зустрілись на річці Прип’ять. Підкреслюю – без жодних умов. Скажу відверто, як завжди – я не дуже вірю в результат цієї зустрічі, але нехай спробують», – сказав Зеленський.
Президент України додав, що він не проти такої зустрічі, щоб «потім в жодного громадянина України не було сумніву, що я як президент, не намагався зупинити війну, коли був нехай і маленький, але все ж таки – шанс».
Раніше сьогодні Зеленський заявив, що Лукашенко взяв на себе відповідальність за те, що на час проїзду, переговорів та повернення української делегації всі літаки, гелікоптери і ракети, розміщені на білоруській території, залишаться на землі.
Ну другу добу російського вторгнення прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не відмовлялася від переговорів із Росією і що сторони консультуються про місце та час проведення переговорного процесу.
25 лютого Кремль заявив, що Путін готовий відправити до Мінська делегацію на рівні представників Міноборони, МЗС і адміністрації президента для переговорів з українською стороною.
26 лютого речник Путіна Дмитро Пєсков заявляв російським ЗМІ, що вдень 25 лютого «у зв'язку з переговорами, що очікувалися», президент РФ нібито наказав зупинити просування військ в Україні. Відповідно до заяви Кремля, 26 лютого рух основних російських сил, відповідно до плану «операції в Україні», відновився нібито через «відсутність переговорів».
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що президент Володимир Зеленський категорично не сприймає будь-які неприйнятні для України умови й ультиматуми з боку Росії, «лише повноцінні переговори».
27 лютого речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров повідомив, що представників України на переговорах у Гомелі (Білорусь), куди прибула російська делегація, не буде.
«Ми так само почули заяви про те, що російська делегація прибула до Гомеля на переговори. Маю заявити, що представників України там не буде. Такий формат справді обговорювався. Але в останній момент перемовники РФ висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за «русским военным кораблем». Тому їхні сьогоднішні заяви і рішення, попри все, демонстративно їхати до Гомеля – є лише інформаційним тиском і спробою перекласти відповідальність за зрив на Україну. Це неправда», – сказав речник.
Президент України Володимир Зеленський заявив 27 лютого, що Мінськ не може бути майданчиком для переговорів із припинення війни, яку розпочала Росія проти України, і що ці переговори мають відбуватися в будь-якому іншому місті «у країні, з території якої не летять ракети».
МОЗ кличе зарубіжних медиків до України на допомогу
«Наразі є гостра потреба в робочих медичних руках для допомоги і по всьому фронті, і в тилу. Міністерство охорони здоровʼя України вдячне усім друзям і партнерами з десятків країн і міжнародних організацій за готовність надати гуманітарну допомогу і допомогу медичними кадрами», – заявили у відомстві.
Іноземних медиків, які виявлять бажання працювати зараз в Україні, МОЗ просить звертатися до закордонних дипломатичних установ України у відповідних країнах, або ж надсилати свою анкету для опрацювання подальшої логістики на електронну адресу міністерства ukrainemedhelp@gmail.com.
Тим часом, за інформацією радника міністра внутрішніх справ Антона Геращенка, наразі найбільша потреба є у фахівцях зі складних переломів та баротравм від вибухів бомб і ракет.
Спалах протестів проти вторгнення Росії в Україну охопив увесь світ
Тисячі людей вийшли на вулиці своїх країн по всьому світу на підтримку України, яка протистоїть широкомасштабному вторгненню російських військ.
Техніка росіян зайшла до Бердянська, в Запоріжжя зброю дають усім готовим захищати обласний центр
До Бердянська Запорізької області зайшла російська військова техніка. Про це 27 лютого повідомив виконувач обовʼязків мера міста Олександр Свидло. Удень посадовець також писав, що російські військові, які до цього не заходили до Бердянська, встановили на виїзді з міста в бік Маріуполя блокпост. Також преслужба мерії Бердянську повідомляє про стрілянину в місті.
«Зі сторони Азовського заїхала група військової техніки і проїхала уздовж всього мелітопольського шосе, маневрувала близько 30 хвилин вулицями і виїхала з міста. Зараз у нас є інформація, що озброєні люди йдуть по Пролетарському проспекту невеликими групами. Військова техніка заїхала до приватного сектора в нагірній частині на вулицю Дубініна. Тому звертаюсь до всіх бердянців, що ми маємо розуміти, що йде війна, і та ситуація, що складається несе величезну небезпеку життю і здоров’ю кожного жителя. Прошу обмежити вас перебування на вулиці, пересування на автомобілях», – сказав у прямому ефірі Олександр Свидло.
Напруженою обстановка є в місті Енергодар, поряд із яким розташована Запорізька АЕС. За повідомленням міського голови Дмитра Орлова, на околицях міста працюють диверсійні групи. Напередодні російська військова техніка зайшла до Запорізької області з Херсонщини, і в розташованій поряд із Енергодаром Великій Білозірці захопила приміщення поліції та хірургічне відділення місцевої лікарні.
Також на Запоріжжі зафіксовано випадки мародерства. Зокрема, про такі повідомляв міський голова Мелітополя Іван Федоров. З метою запобігання йому в Мелітополі мають організувати патрулювання міста добровольчими дружинами з числа городян.
Громадські патрулювання разом із поліцією для охорони громадського порядку запроваджують і в Енергодарі.
Через складну обстановку в області у самому місті Запоріжжі територіальна оборона розпочала запис до своїх лав і роздачу зброї всі охочим, незалежно від наявності військового досвіду. Для запису до тероборони достатньо паспорта та військового квитка для тих, хто служив в армії.
«У Запорізькій області наразі складні умови, складна бойова обстановка. Бажаючих долучитися до сил територіальної оборони дуже багато. Вчора було багато, сьогодні черги, тому було прийнято рішення приймати всіх охочих. Бажано, щоб був бойовий досвід. Бойовий досвід – це не лише Антитерористична операція або Операція об'єднаних сил. Це і Афганістан, це і Югославія й інші гарячі точки. Потрібний, щоб записатися, паспорт і військовий квиток, якщо людина мала військовий досвід. Цього буде достатньо. З собою бажано мати якийсь запас продуктів на пару днів, теплі шкарпетки – 5 пар і теплі речі», – розповів Радіо Свобода начальник служби зв’язків із громадськістю Запорізької окремої бригади територіальної оборони Андрій Бистрик.
Також уночі, зранку та вдень 27 лютого Запоріжжя зазнало обстрілів – били по південних околицях міста. Про постраждалих внаслідок цього офіційно не повідомляється.
У Мюнхені проходять мітинги на підтримку України
У німецькому Мюнхені 27 лютого відбулося одразу три акції протесту проти нападу Росії на Україну. Одна з них проходить у центрі міста перед Оперним театром, над яким майоріє український прапор.
Кожна акція зібрала по кілька тисяч людей, які вимагають від Російською Федерації припинити агресію і вивести свої війська з України.
Аналогічні мітинги на підтримку України вже відбулися в Німеччини, Грузії, Угорщині, Бельгії, Чехії, Франції, Великобританії, Ізраїлі, Чорногорії, Австрії, Іспанії, Латвії, Польщі, Португалії, Словаччини, на Кіпрі, Росії, а також у США та Австралії.
Влада не проводить евакуацію з Бучі. «Не сідайте в автобуси» – секретар РНБО
Секретар Ради національної бнпеки і оборони Олексій Данілов звернувся до жителів міста Бучі на Київщині не сідати в автобуси для так званої «евакуації», бо влада її не проводить.
«Це підступні дії росіян для входу в Київ. Українська влада не проводить евакуацію з Бучі, що під Києвом, росіяни хочуть зайти в столицю України, прикрившись автобусами з мирними жителями», – йдеться в повідомленні РНБО.
Олексій Данілов додав: «Це росіяни збирають, щоб пустити ці автобуси перед собою, щоб можна було проїхати до Києва».
За даними влади, 27 лютого через дії російських військових залишаються складними напрямки Гостомель-Буча-Ворзель і Вишгород. Зранку в Бучі снаряд влучив у дев’ятиповерховий житловий будинок, після чого почалася пожежа. За даними ДСНС, попередньо жертв і постраждалих немає.