Доступність посилання

ТОП новини
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.
Путін з Атсани 28 листопада пригорозив завдати ударів по центрах ухвалення рішень у Києві.

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

У Росії на акціях проти війни в Україні затримали майже 2 тисячі людей – правозахисники

У Росії 27 лютого на акціях проти війни в Україні затримали 1974 людини, повідомив правозахисний проєкт «ОВД-Инфо».

Згідно з повідомленням, затримання відбулися у 67 містах Росії. У Москві затримано понад тисячу осіб, у Санкт-Петербурзі – приблизно 500.

За даними правозахисників, 24, 25 та 26 лютого силовики по всій Росії затримали понад три тисячі людей.

У країнах Західної Європи сьогодні відбуваються масові акції протесту проти російської агресії.

Українські війська відновили контроль над Волновахою – денний брифінг Офісу президента

Українські війська 27 лютого відновили контроль над містом Волноваха в Донецькій області і відбили атаку окремих російських збройних груп на північно-західних околицях Києва, повідомив на денному брифінгу радник голови Офісу президента Олексій Арестович.

«Зараз по всій країні відносна тиша, окрім Волновахи, яку знову взяли українські війська потужною контратакою, і північно-західних околиць Києва, на яких противник спробував просунутися вперед окремими групами, як у Харкові, але потрапив під вогневе ураження нашої авіації та артилерії… Частина сил противника розгромлена, частина висувається на північ і займає оборону на рубежах від 15 до 40 кілометрів від Києва, щоб наша артилерія не дістала туди», – вказав речник.

Арестович заявив про тактичний відступ російських сил із Києва, а також Харкова, де учасників аналогічного наступу, за його словами, «добивають».

Російська сторона подробиць бойових дій, які веде на території України, наразі не повідомляє.

Відновлення знищеного РФ українського літака «Мрія» коштуватиме понад 3 млрд доларів – «Укроборонпром»

Державний концерн «Укроборонпром» повідомив, що на відновлення знищеного в результаті обстрілів з боку російських військових українського літака Ан-225 «Мрія» знадобиться понад три мільярди доларів.

«Росія поцілила «Мрію», як символ можливостей української авіації. Ан-225 «Мрія» – авіаційний гігант, на рахунку якого рекорди по перевезенню максимального комерційного вантажу та найдовшого і найважчого в історії авіації моновантажу, вантажопідйомності. На жаль, сьогодні ці опції втрачені. Але вони обов’язково будуть відновлені. Окупанти зруйнували літак, але не зможуть зруйнувати нашу спільну мрію. Вона обов’язково відродиться. За орієнтовними підрахунками, на це знадобиться більше 3 млрд доларів та понад 5 років. Наше завдання зробити так, аби ці витрати покрила саме Російська Федерація, яка завдала умисної шкоди українській авіації та сектору вантажних авіаційних перевезень», – йдеться в повідомленні.

Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Юрій Гусєв сказав: «Росія знищила нашу «Мрію», але мрію про вільну від окупанта Україну знищити неможливо. Ми боротимемось за нашу землю та наш дім до переможного кінця. І після перемоги обов’язково, чуєте, обов’язково добудуємо нашу нову «Мрію», яка багато років чекає цього у безпечному місці. Все буде Україна!».

На момент вторгнення АН-225 «Мрія» був на ремонті у аеропорту в Гостомелі, тому не встигла вилетіти з України, уточнили в «Укроборонпромі».

Раніше сьогодні джерела Радіо Свобода повідомили, що у результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом був спалений один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 «Мрія».

АН-225 «Мрія» – найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Активно використовувався під час пандемії коронавірусу. Зокрема, у квітні 2020-го літак доставив з Китаю до Києва 103 тонни медичних засобів для боротьби із коронавірусом.

«Мрія» також брала участь у параді до Дня Незалежності України.

Із 28 лютого у банкоматах України знову буде готівка – комітет ВР з питань фінансів

Із 28 лютого в банкоматах в банкоматах України знову буде готівка. Про це, з посиланням на слова голови НБУ, повідомляє членкиня фракції «Батьківщина», представниця парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Альона Шкрум.

«Голова НБУ прямо зараз говорить з нами на засіданні податкового та фінансового комітету. НБУ виходить зараз зі стратегічними запасами готівки – більшість банків зможуть її безпечно доставити в банкомати. Отже, в банкоматах затвра будуть кошти», – повідомила Шкрум.

Цитуючи голову НБУ, вона також зазначає, що зараз ніхто не має права відмовляти українцям у розрахунку картками. У разі ж відмови кожен може звернутись на електронну пошту Нацбанку.

«Фінансова система працює стабільно, не дивлячись на війну в країні. За що ми дуже дякуємо НБУ і всім його працівникам», – підсумовує Шкрум.

Голова Національного банку України Кирило Шевченко, у свою чергу, зазначив у фейсбуці, що банківська система продовжує забезпечувати всі необхідні рішення з використання POS-терміналів для здійснення оплат.

«Не приймати платіжні картки зараз – це щонайменше непатріотичний крок, якому немає жодного виправдання. Особливо сьогодні, коли Україна демонструє світові безпрецедентний приклад героїзму, мужності і єдності перед обличчям зла», – повідомив Шевченко.

Папа Римський просить створити гуманітарні коридори для біженців з України

Папа Римський Франциск 27 лютого закликав створити гуманітарні коридори для допомоги біженцям з України.

Людям, багато з котрих прийшли на площу Святого Петра у Ватикані з українськими прапорами, понтифік сказав, що його «серце розбите», і повторив пропозицію провести 2 березня день молитви та посту за мир.

«Ті, хто розв’язує війну, забувають про людяність. Вона виходить не від людей», – сказав папа.

Він заявив, що його шокують кадри з літніми людьми і матерями з дітьми, які шукають притулку і рятуються з дітьми.

«Це брати та сестри, для яких ми маємо терміново відкрити гуманітарні коридори», – наголосив папа Римський.

26 лютого верховний комісар ООН у справах біженців Філіпо Гранді повідомив, що Україну залишили 150 тисяч біженців, вони вирушили до сусідніх країн, найбільше – до Польщі.

В Одесі диверсанти тяжко поранили керівника тероборони

В Одесі російські диверсанти 27 лютого поранили керівника регіонального управління сил територіальної оборони «Південь» Станіслава Ярмолу. Цю інформацію Радіо Свобода підтвердили в пресслужбі Одеської обласної військової адміністрації.

Наразі Ярмола у тяжкому стані, перебуває в лікарні. На Одещині 26 лютого було локалізовано та частково затримано або ліквідовано принаймні три диверсійно-розвідувальні групи – одну біля пункту пропуску до невизнаної «ПМР», другу – біля міста Роздільна, третю в районі населеного пункту Коблево.

ДПСУ: Україна закриває усі пункти пропуску на кордоні з Росією, Білоруссю та біля невизнаного Придністров'я

Через російську агресію Україна з 28 лютого закриває усі пункти пропуску на кордоні з Росією, Білоруссю та біля невизнаного Придністровʼя. Про це 27 лютого повідомляє Державна прикордонна служба України з посиланням на відповідне розпорядження Кабінету міністрів.

«Це стосується і окремих авіаційних пунктів пропуску, серед яких «Бориспіль», «Київ»(Жуляни), «Харків», «Одеса», «Львів» та інші.
Водночас буде забезпечено можливість пропуску громадян України на територію України», – повідомляють українські прикордонники.

МВС запустило сайт, де можна ідентифікувати загиблих і полонених російських військових

Міністерство внутрішніх справ України повідомило про запуск сайту, на якому загиблих чи полонених російських військових можуть ідентифікувати їхні родичі, повідомив речник МВС України Вадим Денисенко у відеозверненні до громадян Росії 27 лютого.

За його словами, на сайті 200rf.com викладають фото і відео загиблих в Україні російських солдатів, фото і відео тих, хто потрапив у полон, а також їхні документи, і там є зворотній зв’язок.

«Дивіться цей сайт, шукайте фотографії, якщо серед них є загиблі ваші родичі, пишіть нам, ми будемо говорити, де вони перебувають, щоб ви могли забрати їхні тіла. Ми, Україна, звернулися до Червоного хреста, щоб зробити гуманітарну місію, щоб передати росіянам тіла ваших загиблих. На жаль, Росія не відповідає, тому ми змушені звертатися до вас, громадяни Росії, щоб ви знаходили тих, хто вбитий на нашій території і вбитий тому, що він перейшов незаконно наш кордон за незаконним і підлим указом вашого президента», – сказав Денисенко.

Він додав, що експертна служба МВС має великий досвід ідентифікації осіб у зоні проведення АТО і ООС і може надати громадянам РФ платну послугу в ДНК-ідентифікації загиблих військовослужбовців. «Генетичну інформацію разом із заявами від батьків можна надсилати на електронну адресу Міністерства внутрішніх справ України або ж просто на цей сайт», – повідомив речник.

За останніми попередніми даними Міноборони в Україна за три дні від початку масштабного вторгнення Росії загинули 4300 російських військових. Також повідомляли про щонайменше 200 полонених.

У Міністерстві оборони Росії заперечують дані української сторони про збиті російські літаки, розбомблену бронетехніку, загибель російських військових і заявляють, що не обстрілюють українські міста.

У результаті російської атаки згорів найбільший в світі літак «Мрія»

У результаті повітряної атаки російських військ на аеропорт Гостомель під Києвом був спалений один із найбільших та найпотужніших літаків у світі українського виробництва АН-225 «Мрія». Про це Радіо Свобода повідомили два поінформованих джерела на підприємстві «Антонов» та підтвердив міський голова міста Буча.

Дані з сайту моніторингу повітряних суден Flight Radar підтверджують, що після 5 лютого «Мрія» знаходились у аеропорту Гостомеля і нікуди не вилітала. Водночас, п’ять вантажних суден АН-124-100 «Руслан» були вивезені раніше та знаходяться за межами України і можуть брати участь у логістиці з доставки озброєння від західних партнерів. Дані Flight Radar також свідчать, що «Руслани» знаходяться за межами України.

Два співробітника з ДП «Антонов» – чинний та колишній – повідомили Радіо Свобода про те, що внаслідок російської повітряної атаки на Гостомель був спалений літак «Мрія», який знаходився на території аеропорту на стоянці.

Джерела журналістів надали як підтвердження фотографію знищеного ангару, в якому перебувала «Мрія».

Згодом цю інформацію у коментарі Радіо Свобода також підтвердив Анатолій Федорук, міський голова Бучі – міста, що знаходиться за 4 кілометри від Гостомеля.

«Після 5-го авіанальоту розбомбили «Мрію» повністю. Це трапилось в перший день (24 лютого – ред.). Обстрілювали з вертольотів».

Відповідно до сайту моніторингу повітряних суден Flight Radar, літак АН-225 «Мрія» з бортовим номером UR-82060 5 лютого прилетів з аеропорту Біллунд, що у Данії, до аеропорту ДП «Антонов» у Гостомелі. Після цього борт звідти не вилітав.

Заступник генерального директора ДП «Антонов» Михайло Харченко на прохання журналістів про коментар говорити відмовився. Пізніше, після дзвінків журналістів, на Facebook-сторінці компанії з’явилось повідомлення: «На жаль, наразі відсутня підтверджена інформація щодо стану літаків «Ан» на аеродромі «Київ-Антонов-2» (смт Гостомель), оскільки там все ще йдуть бої».

При цьому, як встановило Радіо Свобода, іншим літакам «Антонова» вдалося вилетіти до початку повномасштабного вторгнення Росії. Зокрема, АН-124-100 «Руслан» з бортовим номером UR-82007 23 лютого вилетів з аеропорту Гостомель в Пенанг, Малайзія.

Ще один «Руслан» з бортовим номером UR-82008 вилетів з аеропорту Гостомеля 13 лютого і того ж дня приземлився в аеропорту столиці Киргизстану Бішкек.

27 лютого у твіттері ДП «Антонов» з’явилось світлина із повідомленням, адресованим російській армії – від екіпажу літаку «Руслан», який знаходиться в одному з аеропортів Європи.

АН-225 «Мрія» – найбільший та найпотужніший у світі транспортний літак, створений київським КБ імені Антонова. Активно використовувався під час пандемії коронавірусу. Зокрема, у квітні 2020-го літак доставив з Китаю до Києва 103 тонни медичних засобів для боротьби із коронавірусом.

«Мрія» також брала участь у параді до Дня незалежності України.

Медведчук утік – Геращенко

Депутат Верховної Ради України Віктор Медведчук (фракція «Опозиційна платформа – За життя») втік з-під домашнього арешту, під яким він перебував у кількох провадженнях, у яких ішлося, серед іншого, про державну зраду. Це 27 лютого підтвердив радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

«Коли переможемо, знайдемо того суддю, який ухвалив зняти з нього браслет і територіальна оборона Києва поговорить з ним начистоту. Зі зрадником Медведчуком буде складніше, якщо його зараз не зловити, то решту життя він проведе в РФ разом із Януковичем. До речі, Медведчук точно знав, що буде повномасштабне вторгнення, і тому Оксана Марченко (дружина політика – ред.) поспіхом утекла з України через Білорусь», – написав у фейсбуці Геращенко.

21 лютого проєкт розслідувань «Бігус.Інфо» повідомив із посиланням на очевидців, що біля маєтку голови партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука помітили скупчення охорони, згодом на місце також прибули поліцейські. За даними журналістів, із будинку вивозили майно.

12 жовтня суд відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт до 7 грудня в справі про закупівлю вугілля з Росії через окуповані території. Сторона обвинувачення просила визначити заставу в 1 мільярд гривень. Медведчук заявив, що всі докази у справі проти нього «сфабриковані».

Зеленський: під час розмови з Лукашенком домовилися про умови зустрічі з делегацією РФ

Під час сьогоднішньої телефонної розмови президента України Володимира Зеленського з Олександром Лукашенком домовилися про умови зустрічі української і російської делегацій, йдеться повідомленні у телеграм-каналі Зеленського.

«Олександр Лукашенко зателефонував Володимиру Зеленському. Політики домовилися, що українська делегація зустрінеться з російською без попередніх умов на українсько-білоруському кордоні, в районі річки Прип’ять», – йдеться в повідомленні.

«Олександр Лукашенко взяв на себе відповідальність за те, що на час проїзду, переговорів та повернення української делегації всі літаки, гелікоптери і ракети, розміщені на білоруській території, залишаться на землі», – додав Зеленський.

Ну другу добу російського вторгнення прессекретар президента України Володимира Зеленського Сергій Нікіфоров заявив, що Україна не відмовлялася від переговорів із Росією і що сторони консультуються про місце та час проведення переговорного процесу.

25 лютого Кремль заявив, що Путін готовий відправити до Мінська делегацію на рівні представників Міноборони, МЗС і адміністрації президента для переговорів з українською стороною.

26 лютого речник Путіна Дмитро Пєсков заявляв російським ЗМІ, що вдень 25 лютого «у зв'язку з переговорами, що очікувалися», президент РФ нібито наказав зупинити просування військ в Україні. Відповідно до заяви Кремля, 26 лютого рух основних російських сил, відповідно до плану «операції в Україні», відновився нібито через «відсутність переговорів».

Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що президент Володимир Зеленський категорично не сприймає будь-які неприйнятні для України умови й ультиматуми з боку Росії, «лише повноцінні переговори».

27 лютого речник президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров повідомив, що представників України на переговорах у Гомелі (Білорусь), куди прибула російська делегація, не буде.

«Ми так само почули заяви про те, що російська делегація прибула до Гомеля на переговори. Маю заявити, що представників України там не буде. Такий формат справді обговорювався. Але в останній момент перемовники РФ висунули вимогу, що українська армія повинна спершу скласти зброю. На це негайно отримали пропозицію вирушити за «русским военным кораблем». Тому їхні сьогоднішні заяви і рішення, попри все, демонстративно їхати до Гомеля – є лише інформаційним тиском і спробою перекласти відповідальність за зрив на Україну. Це неправда», – сказав речник.

Президент України Володимир Зеленський заявив 27 лютого, що Мінськ не може бути майданчиком для переговорів із припинення війни, яку розпочала Росія проти України, і що ці переговори мають відбуватися в будь-якому іншому місті «у країні, з території якої не летять ракети».

Путін наказав перевести сили стримування в особливий режим несення служби

Президент Росії Володимир Путін доручив перевести сили стримування у російській армії у особливий режим несення служби. Про це він сказав у неділю на зустрічі в Кремлі з міністром оборони Сергієм Шойгу та начальником генштабу збройних сил Росії Валерієм Герасимовим.

«Вищі посадові особи провідних країн НАТО допускають агресивні висловлювання на адресу нашої країни, тому наказую міністру оборони та начальнику генерального штабу перевести сили стримування російської армії в особливий режим несення бойового чергування», – сказав Путін.

Путін додав, що західні країни також роблять недружні дії щодо Росії в економічній сфері.

«Я маю на увазі нелегітимні санкції, про які всі добре знають», – сказав Путін.

Путін наказав перевести сили стримування в особливий режим несення служби

Президент Росії Володимир Путін доручив перевести сили стримування у російській армії у особливий режим несення служби. Про це він сказав у неділю на зустрічі в Кремлі з міністром оборони Сергієм Шойгу та начальником генштабу збройних сил Росії Валерієм Герасимовим.

«Вищі посадові особи провідних країн НАТО допускають агресивні висловлювання на адресу нашої країни, тому наказую міністру оборони та начальнику генерального штабу перевести сили стримування російської армії в особливий режим несення бойового чергування», – сказав Путін.

Путін додав, що західні країни також роблять недружні дії щодо Росії в економічній сфері.

«Я маю на увазі нелегітимні санкції, про які всі добре знають», – сказав Путін.

Українські хакери «поклали» десятки стратегічних сайтів Білорусі – Федоров

Українські хакери унеможливили роботу десятків стратегічних сайтів Білорусі. Про це 27 лютого повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Нацбанк Білорусі приліг, як і десятки других стратегічних сайтів. Українські кіберспеціалісти – найкращі», – написав він.

Раніше 27 лютого президент Білорусі Олександр визнав, що з території Білорусі запустили ракети по території України. Він назвав ці запуски «вимушеним кроком».

При цьому Лукашенко каже, що не знає, скільки ракет було запущено по території України, а про танки та іншу російську військову техніку, яка вільно пересувається білоруськими дорогами, нічого не сказав, інформує Білоруська служба Радіо Свобода.

«Дійсно, з території чорнобильських приблизно районів, де були на навчаннях російські війська, були запущені дві чи три ракети», – сказав Лукашенко, виступаючи на виборчій дільниці після голосування на «референдумі» щодо змін до конституції.

За словами Лукашенка, це було зроблено через те, що «на українській стороні за кілька кілометрів від кордону з Білоруссю розгорнулися ракетні дивізії».

Лукашенко також заявив, що в Україні немає ні білоруських солдатів, ні зброї, ні боєприпасів.

При цьому він сказав, що в Україні нібито відловлюють і б’ють росіян і білорусів. «Україна ніби штовхає Білорусь на спецоперацію із захисту своїх громадян», – сказав Лукашенко.

Президент Зеленський у зверненні до громадян Білорусі 27 лютого заявив, що Мінськ не може бути майданчиком для переговорів із припинення війни, яку розпочала Росія проти України, бо «саме з білоруської території пішли крилаті ракети, літаки, гелікоптери, техніка» під час масштабного вторгнення РФ.

Євросоюз розглядає закриття портів для російських кораблів

Європейський союз розглядає питання про закриття портів ЄС для кораблів із Росії. Про це повідомив у твітері журналіст, редактор редактор Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода з питань Європи Рікард Юзвяк із посиланням на посадовця ЄС.

Юзвяк зазначив, що, за словами європейського чиновника, 3/4 країн-членів ЄС наразі закрили свій повітряний простір для Росії.

Агенція Reuters раніше процитувала неназваного чиновника ЄС, який заявив, що заборона російських рейсів на території Європейського союзу може бути частиною нового пакету санкцій проти Москви, його пізніше 27 лютого обговорять міністри закордонних справ країн блоку.

Більшість країн-членів ЄС вже закрили свій повітряний простір для цих авіарейсів, і найближчим часом може бути ухвалене більш офіційне рішення, сказав чиновник.

Москва, зі свого боку, також заборонила літакам зі згаданих країн пролітати над своєю територією.

Кличко про втрати під час оборони Києва: 31 загиблий, 106 поранених

У Києві від початку нападу російських військ з 24 лютого загинула 31 людина, повідомив мер столиці Віталій Кличко.

«9 мирних жителів, в тому числі одна дитина. Чотири невідомі особи та 18 військових і бійців тероборони», – розповів очільник столиці.

Він також повідомив, що кількість поранених за усі дні оборони Києва уже перевищила сотню осіб.

«Поранені 106 людей. З них – 47 цивільних: зокрема, троє дітей (в тому числі 17-річний курсант)», – зазначив Кличко.

За словами мера, російських військ у Києві немає, але військові, правоохоронці і тероборона продовжують виявляти і знешкоджувати диверсантів.

«Вночі були зіткнення і перестрілки. Знищили кілька великих диверсійних груп», – повідомив Кличко.

Жителів столиці мер просить неухильно дотримуватися правил комендантської години і не виходити на вулицю до ранку понеділка.

«Вийти можна, тільки якщо за сингналом повітряної тривоги ви ідете в укриття», – пояснив Кличко.

На Київщині від початку 27 лютого в лікарні області уже доставлено 60 людей – цивільних і військових, – дев'ять людей загинули, повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Олексій Кулеба.

МАГАТЕ анонсує екстрену нараду щодо України – Reuters

Базоване у Відні Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) 3 березня проведе екстрену нараду щодо ситуації в Україні, повідомили 27 лютого агенції Reuters західні дипломати.

Один із дипломатів повідомив, що пунктом порядку денного будуть «наслідки ситуації в Україні для безпеки та гарантій». Інший сказав, що засідання ініціювали Канада та Польща, які є членами правління Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), що складається з 35 країн, на прохання України, якого немає у раді.

Генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі заявив 26 лютого, що серйозно стурбований ситуацією в Україні, і закликав усі сторони утримуватися від будь-яких заходів чи дій, які можуть поставити під загрозу збереження ядерних матеріалів та безпечну експлуатацію всіх ядерних об’єктів.

«Безпека ядерних об’єктів і матеріалів в Україні за жодних обставин не повинні наражатися на небезпеку. Наразі станції працюють у звичайному режимі, і їх ядерний матеріал залишається під контролем», – сказав Гроссі.

Раніше у МАГАТЕ закликали гарантувати безпеку ядерних об’єктів в Україні.

Наразі всі об’єкти в зоні відчуження ЧАЕС (сховища відпрацьованого ядерного палива СВЯП-1 та СВЯП-2, новий безпечний конфайнмент об’єкта «Укриття» та блоки №№ 1,2,3 ЧАЕС) перебувають під контролем збройних сил Російської Федерації.

Окупаційні війська також впритул наблизилися до іншого ядерного об’єкту на території України – Запорізької АЕС, розташованої у місті Енергодар.

Кораблі ВМС РФ захопили ще два українські цивільні судна, танкер і суховантаж – ДПСУ

Українські прикордонники повідомляють, що в північно-західній частині Чорного моря кораблі Військово-морських сил Росії захопили за добу 26 лютого ще два цивільних українських судна.

«Танкер «Афіна» перебуваючи в територіальному морі Румунії, у 22 милях від острова Зміїний, отримав відкритим каналом звʼязку та безпеки судноплавства команду підійти до військового корабля РФ для проведення огляду. Про це судновласник танкера «Афіна» негайно повідомив усім компетентним органам в Україні. Тим часом, відстежуючи рух суден у даному районі, морські прикордонники зафіксували факт різкої та нелогічної зміни курсу ще одним судном під українським прапором. Суховантаж «Принцеса Ніколь» з румунських вод так само прямував до острова Зміїний. Майже одразу, як обидва цивільних судна підійшли до військових кораблів РФ, на них було відключено АІС (систему автоматичної ідентифікації суден – ред.) і припинили виходити на звʼязок», – інформують українські прикордонники.

Згідно з повідомленням, зранку 27 лютого системи автоматичної ідентифікації суден показали їхнє перебування у 18 милях від окупованого Криму.

«Піратське захоплення двох суден під українським прапором із майже 50 мирними членами екіпажів, тисячами тонн дизпалива і зерна принижує і перетворює (російських військових моряків – ред.) у примітивних грабіжників, фактично позбавляючи погон і честі», – вказано в повідомленні.

Увечері 26 лютого українські прикордонники повідомили про захоплення російськими військовими моряками рятувального судна «Сапфір».

Дії військових кораблів Росії є «прямим порушенням норм» Міжнародного морського права та міжнародних конвенцій безпеки мореплавства, стверджують в Адміністрації морських портів України. Інформації від російських військових до українських рятувальників не надходило. Такою була офіційна реакція України на захоплення судна «Сапфір».

26 лютого Міністерство внутрішніх справ України повідомило, що всі українські прикордонники, захисники острова Зміїний у Чорному морі, про загибель яких повідомили пізно ввечері 24 лютого, можуть бути живими.

Інформація про загибель прикордонників надійшла ввечері 25 лютого, після того, як острів весь день обстрілювали російські сили. Українська влада повідомляла спочатку, що зв’язок із захисниками острова зник, а пізніше – що всі 13 прикордонників загинули, відкинувши вимогу російських військових здатися в полон.

Фінляндія і Бельгія приєдналися до країн, які закривають свій авіапростір для російських літаків

Фінляндія і Бельгія закриють свій повітряний простір для російських літаків, приєднавшись до інших європейських країн у посиленні санкцій проти Москви через її масштабне вторгнення в Україну, заявили місцеві посадовці.

Міністр транспорту Тімо Харакка написав у твітері 26 лютого, що Фінляндія, яка має 1300-кілометровий кордон із Росією, «готується закрити свій повітряний простір для російського повітряного руху».

Коли цей захід набуде чинності, він не повідомив.

Прем’єр-міністр Бельгії Александер Де Кро заявив 27 лютого, що країна «ухвалила рішення закрити свій повітряний простір для всіх російських авіакомпаній».

Він написав у твітері, що «наше європейське небо – це відкрите небо. Відкрите для тих, хто об’єднує людей, а не для тих, хто прагне брутальної агресії».

Вже низка інших країн – таких як Болгарія, Чехія, Естонія, Німеччина і Польща – закрили свій повітряний простір для російських авіарейсів, що змушує російські літаки, які прямують на Захід, значно відхилятися від курсу.

Агенція Reuters цитує неназваного чиновника ЄС, який заявив, що заборона російських рейсів на території Європейського союзу може бути частиною нового пакету санкцій проти Москви, його пізніше 27 лютого обговорять міністри закордонних справ країн блоку.

Переважна більшість країн-членів ЄС вже закрили свій повітряний простір для цих авіарейсів, і найближчим часом може бути ухвалене більш офіційне рішення, сказав чиновник.

Москва, зі свого боку, також заборонила літакам зі згаданих країн пролітати над своєю територією.

У Маріуполі евакуюють жителів лівобережного району через обстріли

Жителів лівобережного району Маріуполя евакуюють через обстріл житлових будинків. В міськраді Маріуполя стверджують, що на житлові будинки скинули кілька бомб. Зокрема під обстріл потрапили житлові будинки за адресами пр. Перемоги, 115, вул. Горлівська, 4, 6 та будівельний технікум.

«У будинках вибито практично все скло. Інформація щодо постраждалих уточнюється. У зв’язку із ситуацією міський голова Вадим Бойченко оголошує про початок розробки плану евакуації жителів Лівобережного району, які проживають у периметрі обстрілів, а саме в районі колишнього Ленінградського», – йдеться в повідомленні.

За даними кореспондентки проєкту «Новини Приазов’я» (Радіо Свобода), наразі евакуйовано близько 80 людей, евакуація триває.

Про обстріл данного району Маріуполя повідомлялось 25 лютого.

Маріупольська міська рада повідомляла, що російські військові завдали авіаудару по селищу Сартана, що поблизу міста Маріуполя, внаслідок чого, за попередніми даними, три людини загинули, ще троє були поранені.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG