Доступність посилання

ТОП новини
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року
Боєць 24-ї бригади веде вогонь із 152-мм гаубиці по російських позиціях біля Часового Яру. 18 листопада 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Штаб ООС: на Донбасі – 29 обстрілів, поранені військовий, цивільні

Пресцентр операції Об’єднаних сил повідомляє, що станом на 11:00 17 лютого на Донбасі з боку підтримуваних Росією бойовиків зафіксували 29 порушень режиму припинення вогню, 27 з яких – із застосуванням забороненого Мінськими домовленостями озброєння.

Внаслідок обстрілів, за повідомленням, поранений український військовий, його стан – середньої тяжкості, і цивільні жителі. У трьох цивільних – контузія, двоє – поранені, додали у пресцентрі.

Зокрема, як нагадав штаб ООС, підтримувані Росією сили з важкого артилерійського озброєння калібру 122 мм випустили 32 снаряди по Станиці Луганській на Луганщині.

«Пошкоджено споруду дитячого садочка, де в цей час перебували діти. Також ушкоджень зазнала й комунальна інфраструктура – половина населеного пункту залишилася без електроживлення», – йдеться в повідомленні.

За попередніми даними, внаслідок обстрілу троє працівників дитячого садочку отримали контузії. Військовослужбовці Об’єднаних сил оперативно евакуювали дітей і вихователів в укриття.

По околицях Новотошківського бойовики тричі відкривали вогонь з артилерії калібру 122 мм, мінометів калібру 120 мм і станкових протитанкових гранатометів, поблизу Водяного – обстрілювали позиції ЗСУ з мінометів калібру 120 мм, станкових протитанкових гранатометів й автоматичних станкових гранатометів.

Обстріли також зафіксували у напрямку Трудівського, Старогнатівки, Старого Айдару, Мар’їнки, Південного, Майорська, Лобачевого, Новоселівки Другої, Луганського, Світлодарська, Троїцького, Попасної, Зайцева, Невельського, Шумів, Новозванівки, Травневого, Авдіївки, Пісків. Під час обстрілів бойовики застосовували міномети калібру 120 і 82 мм, танк, гранатомети, артилерію калібру 152 мм, великокаліберні кулемети і стрілецьку зброю.

«Слід зазначити, що противник продовжує використовувати свої пропагандистські методи ведення інформаційної війни з метою звинувачення Збройних сил України в обстрілах цивільного населення, приховуючи цим власні підступні дії. Українські захисники відкривали вогонь у відповідь з метою припинення вогневої активності противника», – йдеться в повідомленні.

У підтримуваних Росією угрупованнях «ДНР» і «ЛНР» заявили про обстріли з боку українських військових і кажуть, що лише відповідали на «активні бойові дії» з боку ЗСУ.

На Донеччині зазнала осколкового поранення місцева мешканка

У Мар’їнці Донецької області на зупинці громадського транспорту жінка жінка зазнала осколкового поранення в руку. Про це проєктові Радіо Свобода Радіо Донбас Реалії розповіли місцеві мешканці та підтвердив головний лікар Курахівської міської лікарні Ігор Корчак. За його словами, жінку доставили у травматологічне відділення Мар’їнської центральної районної лікарні.

Жінка поранено неподалік центру міста. Обстріл стався близько дев’ятої години ранку. Першу домедичну допомогу постраждалій надавали у магазині неподалік.

Як уточнили Радіо.Донбас Реалії у самій Мар’їнській лікарні, жінка 65 років має осколкове поранення лівої кисті, її стан стабільний.

Обстріл Станиці Луганської: у трьох працівників дитсадка – контузія

Внаслідок обстрілу дитячого садка у Станиці Луганській з боку підтримуваних Росією бойовиків вранці 17 лютого постраждали дві жінки і один чоловік, загалом у закладі під час обстрілу перебували 20 дітей і 18 працівників, повідомило оперативно-тактичне угруповання «Північ», у межах відповідальності якого стався обстріл.

Обстріл стався близько 9:00 і вівся з важкого озброєння, йдеться в повідомленні.

«В результаті атаки окупантів постраждали троє працівників дитячого садочку – дві жінки і чоловік отримали контузії. Вихованці садочка, на щастя, залишилися неушкодженими. На час провокації з боку НЗФ в закладі було 20 дітей та 18 працівників, яких евакуювали», – йдеться в повідомленні.

За даними ОТУ «Північ», внаслідок обстрілу половина населеного пункту залишилася без електропостачання.

«Та на цьому провокації ворога не завершилися. ЗМІ ОРЛО, зокрема телеграм-канали так званих «Сводок ополчєнія», розповсюдили фото та відео зі зруйнованого окупантами ж дитсадка, підкріпивши їх псевдозвинуваченнями в бік Збройних сил України», – йдеться в повідомленні.

«Путін вже серйозно «поранив» економіку України, не зробивши жодного пострілу»

«Точка зору» Андерса Ослунда, старшого співробітника Stockholm Free World Forum

«Навіть не розпочавши повномасштабного вторгнення в Україну, Володимир Путін уже завдає Україні великих економічних збитків. Захід не може стояти осторонь і спостерігати, як це відбувається. Справді, економічний фронт у російсько-українській війні є настільки ж вирішальним, як і військовий, і вимагає відповідної міжнародної уваги...»

Зеленський: референдум про НАТО поки не розглядається

Президент Володимир Зеленський заявив, що на сьогодні можливість винесення питання щодо вступу України до НАТО на референдум не розглядається. Як повідомила 17 лютого пресслужба голови держави, він сказав про це під час спілкування з представниками ЗМІ в Маріуполі на Донеччині.

Зеленський також заявив, що Україну хочуть бачити в НАТО, але не всі члени Альянсу.

«Питання НАТО є одним із тих, через які на Україну здійснюється тиск. Головне питання – це незалежність України і її самостійний вибір у будь-яких питаннях, і Україна багато років виборює своє право на це», – наголосив президент.

Зеленський зауважив, що Україна обрала курс на членство в НАТО задля своєї безпеки, і тривалий час рухається в цьому напрямку, але відстань до Альянсу для країни не скорочується.

«І це не філософське питання, а є конкретні причини – через протидію і Росії, яка не хоче, щоб Україна була членом НАТО, і деяких країн – членів Альянсу. І в цьому немає ніяких секретів», – сказав він.

За словами президента, Росія зараз використовує питання НАТО як виправдання, чому її війська стоять на українських кордонах, а деякі європейські країни «підігрують у цьому».

«Але не потрібно перекручувати. Адже це у нас окупували території, це на наших кордонах стоїть армія», – наголосив Зеленський.

Він додав, що геополітичний курс України закріплений у Конституції, і це дійсно є вибором українського народу.

«Але не вибір українського народу щодо того, коли ми там будемо, бо це не тільки від нас залежить – 30 країн повинні одноголосно погодити це рішення», – сказав Зеленський.

Із переведенням поліції на посилений режим несення служби кількість злочинів зменшилася на 23% – із 3 000 до 2 300

Про це повідомив голова Національної поліції України Ігор Клименко.

Водночас, за його словами, збільшилася кількість звернень громадян.

Так, за два дні збільшилася кількість звернень громадян до Нацполіції із 49-ти до 53-х тисяч, проте у більшості це були звернення інформаційного або ж консультаційного характеру.

«Також кількість ДТП зменшилася на 46 відсотків. Вперше за багато років вчора для 40-мільйонної країни у нас не було жодного загиблого в результаті ДТП, позавчора – один загиблий. Якщо порівняти з попереднім тижнем, ми мали за два дні 13 жертв ДТП», – розповів Ігор Клименко.

Національна поліція 14 лютого перейшла на посилений режим служби, який триватиме до 19 лютого.

«Ми повинні надати Україні максимальну підтримку». Що думають грузини про ситуацію в Україні (опитування)

Низка західних ЗМІ та офіційні представники США вже протягом кількох тижнів заявляють про ймовірне вторгнення Росії, яке може відбутися вже найближчим часом. Радіо Свобода вирішило дізнатися, що думають про ситуацію в Україні жителі Грузії, країни яка свого часу теж постраждала від агресії Росії.

Обстріл локомотивного депо на Луганщині: в УЗ кажуть, що працівники не постраждали

В «Укрзалізниці» підтвердили, що у четвер зазнало пошкоджень локомотивне депо Кіндрашівська-Нова внаслідок артилерійського обстрілу з непідконтрольної владі України території.

«За попередньою інформацією, працівники структурних підрозділів Донецької залізниці не постраждали. Внаслідок артобстрілу були пошкоджені шибки вікон локомотивного депо та діючий локомотив. Також було частково зруйновано склад на території локомотивного депо», – йдеться в повідомленні.

За даними УЗ, інформація щодо руху поїздів та можливих обмежень буде уточнена.

Жителі околиць Донецька заявляють, що зранку чули роботу важкої артилерії

Зранку 17 лютого на північно-західних околицях Донецька, у Куйбишевському, Київському і Петровському районі міста було чутно роботу важкої артилерії, розповіли проєкту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії жителі цих районів.

Так із Куйбишевського району, що примикає до Донецького аеропорту повідомляли про потужну артилерійську канонаду, починаючи з 9-ї ранку за Київським часом. У Петровському районі звуки роботи артилерії було чутно слабше, але теж відчувалися. Інший житель Куйбишевського району припустив, що вогонь вівся з району, який називають «Площадка» – на північно-західній околиці міста.

Про це активно пишуть на місцевих сторінках у соцмережах.

Через обстріл гібридних сил на Донбасі пошкоджено будівлю дитсадка у Станиці Луганській

Про це повідомили у гуманітарній місії «Проліска».

Згідно з повідомленням, обстріл стався між 9–10 годинами ранку четверга – снаряд влучив у будівлю, коли там перебували діти. За попередньою інформацією, контузію отримали дві співробітниці закладу. Цю інформацію також підтвердили Радіо Свобода військові підрозділів, які базуються на цій ділянці.

Також, за їхніми словами, є потрапляння в залізничне депо у Станиці Луганській. По Лобачевому застосовувались снаряди калібру 152 мм, по Причепилівці – 122 калібру.

Як повідомили у штабі ООС, станом на 8 годину ранку зафіксовано два порушення режиму припинення вогню.

Бойовики на своїх ресурсах повідомляють про два обстріли на Луганщині.

Лондон розглядає можливість скасування «золотих віз» для росіян через ситуацію з Україною

Велика Британія розглядає можливість скасування протягом кількох тижнів програми видачі «золотих віз», за якою багаті іноземці могли отримати громадянство в обмін на капітали, що ввозяться в країну, повідомляють Financial Times і The Times із посиланням на джерела, близькі до голови Міністерства внутрішніх справ Пріті Пател.

В уряді Британії, як пишуть видання, повернулися до обговорення проблеми з видачею «золотих віз» і російських «брудних грошей» через загострення ситуації навколо України.

Британська влада зараз посилено вивчає візові правила, щоб виключити можливість проникнення в країну грошей та активів, пов’язаних із президентом Росії Володимиром Путіним, пише The Times.

Раніше Лондон заявив, що готує «найжорсткіший режим санкцій проти Росії, який будь-коли був», щоб зупинити російську агресію щодо України. Ці санкції, як стверджується, торкнуться осіб, які «забезпечують стратегічну й економічну підтримку російського режиму».

За словами британського прем’єр-міністра Боріса Джонсона, у Лондона готові зміни у законодавстві, які дозволять запровадити обмеження проти російських фізичних осіб і стратегічних компаній.

Програму «золотих віз» Велика Британія запустила у 2008 році. В обмін на вкладення від двох мільйонів фунтів стерлінгів іноземці отримали можливість жити в країні, а пізніше – подати на громадянство й отримати паспорт. У 2015 році Британія посилила перевірки претендентів на візи, щоб не допустити обігу незаконних коштів: від заявників зажадали провести аудит своїх фінансових і ділових інтересів.

За даними FT, у 2021 році британський уряд видав 798 віз інвесторам, 82 із них – росіяни. За цей же період громадянам Китаю було видано 210 віз.

«Захід може і повинен робити більше»: британський парламентар у Верховній Раді

Голова комітету з питань оборони Палати громад парламенту Великої Британії Тобіас Еллвуд виступив із промовою у залі Верховної Ради 17 лютого. Звертаючись до народних депутатів, він привітав їх із «демократичним шляхом, яким вони йдуть», і висловив підтримку Лондона.

«Сьогодні Україна стоїть на нульовій позиції битви між авторитаризмом та демократією. Я можу тільки похвалити те, що ваша нація так повстала. Я пишаюся тим, що британський уряд стоїть разом із вами у навчаннях, допомозі і сподіваюся, що це буде продовжуватися. Але також я хочу сказати, що вірю, що захід може і повинен робити набагато більше», – заявив Еллвуд.

За словами члена Палати громад, коли Росія почала накопичувати війська на українському кордоні, він був одним із перших прихильників розміщення військ НАТО в Україні.

«Ми не розуміли ситуацію повністю і сховалися за виправданням, що Україна не є членом НАТО і в нас немає зобов’язань допомагати. Однак НАТО надсилало свої війська і в Афганістан, і в Косово, і в Лівію, хоча ці країни також не є членами НАТО. І я твердо вірю, що рішення показати свою силу таким чином… це те, про що Захід жалкує тепер, оскільки ця велика картина того, що тепер відбувається, тепер зрозуміла, тому що українська безпека - це європейська безпека. І, якщо вторгнення буде, це вплине і на ціни на харчі, на газ, і це буде катастрофою для всієї Європи», – впевнений він.

Водночас Еллвуд припустив, що довгострокова стратегія президента Росії Володимира Путіна полягає в тому, щоб відмежуватися від Заходу і об’єднатися з Китаєм. Це, за його словами, може призвести до «нової епохи нестабільності».

Він також вказав на те, що перехід світу на зелену енергетику суперечить інтересам таких країн, як Росія, які заробляють на експорті викопних палив.

«Захід має перегрупуватися дуже швидко. Ми маємо нагадати собі, за що ми стоїмо, у що ми віримо, що ми хочемо захищати, тому що, поки Вашингтон, Лондон, Берлін та Париж не погодяться щодо того, як протистояти російській агресії, ми будемо діяти розділено і нашу слабкість експлуатуватимуть. Ми маємо визнати, що це поворотний момент в історії. Яким чином Захід діятиме в наступні місяці, може визначити те, яким чином будуть виглядати наступні роки», – сказав Еллвуд.

Він висловив думку, що країни-члени НАТО повинні збільшити видатки на оборону до 3% ВВП, і пообіцяв повторити цей заклик у своєму виступі на Мюнхенській конференції з безпеки 18 лютого.

Британський парламентар також привітав альянс між Великою Британією, Україною та Польщею. Він припустив, що представники трьох парламентів можуть створити тристоронній комітет для підтримки цієї ініціативи.

«Я готовий виконати свою частину роботи», – додав представник Палати громад.

США заявляють, що Росія направила ще тисячі військових до кордону України, попри заяви про відведення

Москва продовжує посилювати свою військову присутність біля кордону з Україною, попри свої «неправдиві» заяви про те, що вона почала виводити війська з цього району, заявив Білий дім.

НАТО також поставило під сумнів твердження Росії про відведення військ, а генеральний секретар Єнс Столтенберґ заявив, що факти суперечать офіційним заявам Москви.

«Навпаки, схоже, що Росія продовжує військове нарощування», – сказав Столтенберґ, який очолює дводенну зустріч міністрів оборони НАТО в Брюсселі.

Заплановано, що Столтенберґ проведе пресконференцію наприкінці зустрічі 17 лютого (близько 13:00 за київським часом).

У Вашингтоні високопоставлений чиновник Білого дому назвав заяву Москви про відведення військ «неправдивою», сказавши журналістам, що Росія збільшила свою присутність на кордоні з Україною на «цілих сім тисяч військових», деякі з яких прибули 16 лютого.

Чиновник, який побажав залишитися анонімним, також попередив, що Росія може використати «вигаданий привід» для нападу на Україну.

«Ми продовжуємо отримувати ознаки того, що вони можуть у будь-який момент використати вигаданий привід, щоб виправдати вторгнення», – сказав він.

Посадовець додав, що хоча Москва заявила, що хоче досягти дипломатичного рішення, її дії «свідчать про інше».

Держсекретар США Ентоні Блінкен також заперечив твердження Росії про те, що вона відводить людей і техніку з прикордонних районів.

«Ми не побачили відступу», – сказав Блінкен ABC News 16 лютого. За його словами, президент Росії Володимир Путін «може натиснути на курок. Він може натиснути на нього сьогодні. Він може натиснути його завтра. Він може натиснути його наступного тижня. Сили там, якщо він хоче відновити агресію проти України».

Байден і Шольц заявили про необхідність посилення східного флангу НАТО в разі вторгнення Росії в Україну

Президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові 16 лютого обговорили нарощування російських сил поблизу України і наголосили на важливості посилення східного флангу НАТО у разі нового вторгнення Москви, повідомляє Білий дім.

Як повідомляє агентство Reuters, речник уряду Німеччини заявив, що лідери двох країн погодилися, що ситуацію в Україні слід оцінити як «надзвичайно серйозну», оскільки все ще існує ризик подальшої військової агресії Росії.

Речник німецького уряду Штеффен Гебештрайт заявив, що потрібна «максимальна пильність», оскільки немає підтверджень російським заявами про початок відведення сил. Байден і Шольц привітали заяву Путіна про те, що дипломатичні зусилля слід продовжувати, додав він.

У заяві Білого дому йдеться про те, що Байден і Шольц обговорили свої недавні розмови з президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським.

Байден і Шольц «підтвердили свою прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і підкреслили важливість продовження трансатлантичної координації дипломатії і заходів стримування, а також посилення східного флангу НАТО у разі подальшого вторгнення Росії в Україну», – йдеться в повідомленні Білого дому.

У Білорусі з’явився понтонний міст через Прип’ять поблизу кордону з Україною – ЗМІ

Супутникові знімки, зроблені Maxar і Planet Labs за останні два дні, свідчать про будівництво понтонного мосту через річку Прип’ять у Білорусі за близько шість кілометрів від українського кордону, пишуть українські, російські і західні ЗМІ на тлі інформації про те, що Росія продовжує нарощувати війська поблизу України.

Як повідомляє американський телеканал CNN посиланням на три джерела, знайомі з цим питанням, західна розвідка і військові чиновники уважно стежать за будівництвом як частиною інфраструктури, яку Росія створює напередодні можливого вторгнення.

Як нове будівництво дороги, так і міст через річку Прип’ять на півдні Білорусі, розташовані приблизно за шість кілометрів від кордону і можуть бути використані російськими військами, які зараз перебувають у Білорусі, на шляху до Києва, пише CNN.

Росія будує «мости, польові госпіталі, усі види допоміжної інфраструктури», повідомило телеканалу джерело, знайоме з цим питанням. «Ось чому ми насправді не сприймаємо всерйоз їхні заяви про деескалацію», – додало воно.

Незрозуміло, чи будують міст російські війська чи Білорусь, де зараз відбуваються спільні російсько-білоруські військові навчання.

Хоча скупчення техніки поблизу мосту не було помічено, російські війська розгорнули передові позиції приблизно за 128 кілометрів на схід.

Російське видання The Insider пише, що на супутникових знімках видно, що перша активність із накопиченням техніки в Чорнобильській зоні на території Білорусі розпочалася 10 лютого 2022 року. Раніше у цій зоні не відбувалося нічого.

Видання додає, що роботи військових у цій зоні підтвердило і Міністерство оборони Білорусі – за офіційною версією тут проходили спільні у Росією навчання «Союзна рішучість-2022».

«На ділянці місцевості «Речиця» мотострілецькі підрозділи збройних сил Росії відбивають удари засобів повітряного нападу умовного супротивника, відпрацьовують питання збереження живучості, виведення і зайняття оборонних рубежів, переправи через водну перешкоду (р. Прип’ять)», – йшлося в релізі 11 лютого.

Як пояснили The Insider аналітики Conflict Intelligence Team (CIT), міст може використовуватися для перекидання військових на територію України через зону ЧАЕС.

NLAW, Javelin, SMAW – ЗСУ відпрацювали ведення бою у прикордонній смузі

Збройні сили України та інші сили безпеки й оборони в рамках командно-штабних навчань «Заметіль-2022» 16 лютого відпрацювали ведення бою в прикордонній смузі, повідомили у Генштабі ЗСУ.

«Була застосована бойова авіація, вітчизняні й іноземні безпілотні авіаційні комплекси, серед іншого Bayraktar ТВ2, ствольна артилерія, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, сучасні протитанкові керовані ракети вітчизняного виробництва «Стугна-П», «Корсар» та надані нашими партнерами NLAW, FGM-148 Javelin, SMAW M-141», – йдеться в повідомленні.

Головнокомандувач ЗСУ генерал-лейтенант Валерій Залужний заявив, що військові «продемонстрували високий рівень злагодженості та взаємодії».

Європарламент офіційно схвалив пропозицію Єврокомісії надати Україні нову макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 мільярда євро

Таке рішення оголосили 16 лютого. «За» проголосували 598 євродепутатів, «проти» – 55, 41– утримався.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, перша виплата може надійти на початку березня.

США та НАТО не бачать відведення військ Росії від кордону з Україною станом на 16 лютого

США та НАТО не бачать відведення російських військ від кордону з Україною, загроза нападу зберігається, повідомили 16 лютого Держдепартамент та Білий дім.

Міноборони Росії раніше цього ж дня заявило, що частина військ, які брали участь у навчаннях у регіонах, що межують з Україною та в анексованому Криму, повертаються до місць постійної дислокації.

Президент України Володимир Зеленський під час перебування в Маріуполі наголосив, що Київ бачить лише невелику ротацію російських військовослужбовців, але відведення підрозділів не фіксується.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ на пресконференції після засідання міністрів оборони країн альянсу в Брюсселі зазначив, що ситуація на кордоні Росії та України продемонструвала кризу з безпекою в Європі. На засіданні міністри ухвалили заяву із закликом до Москви припинити нарощування військового угруповання навколо України.

Країни Заходу через розміщення біля кордонів з Україною великого російського збройного угруповання з кінця 2021 року заявляють про те, що Росія може готувати напад на Україну. Москва заперечує підготовку вторгнення. МЗС Росії неодноразово заявляло про нагнітання істерії.

День єднання в Україні на тлі загрози нового російського вторгнення – фотогалерея

Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого офіційним Днем єднання. Дата була обрана не випадково – саме у цей день, за розвідувальними даними західних країн, зокрема США, могло розпочатися повномасштабне вторгнення російської армії до України. Оскільки Росія сконцентрувала поблизу українських кордонів, за різними даними, від 120 до 150 тисяч військ.

У всіх містах України День єднання відзначили підняття та розгортання державних прапорів, виконанням гімну, вишиванками на роботі, спеціальними уроками в школах та тематичними марафонами на українських телеканалах. Українці відзначали цей день по всій країні, демонструючи національні прапори та створюючи «живі ланцюги».​

В Україну їде очільниця МЗС Великої Британії

Міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс 17 лютого відвідає Київ на запрошення українського колеги Дмитра Кулеби, повідомляє Міністерство закордонних справ України.

«Візит очільниці британського Форін Офісу спрямований на поглиблення відносин стратегічного партнерства між Україною та Сполученим Королівством, координацію подальших дій задля зміцнення безпеки на європейському континенті. Дмитро Кулеба та Ліз Трасс проведуть переговори щодо спільних заходів зі стримування РФ від подальшої агресії, практичної підтримки України з боку Сполученого Королівства у зміцненні обороноздатності нашої держави. Керівники зовнішньополітичних відомств обговорять широкий спектр питань стратегічного партнерства України та Великої Британії у безпековій сфері, включаючи кібербезпеку, а також в галузях торгівлі та інвестицій», – ідеться в анонсі зустрічі.

На Ліз Трасс у Києві очікували ще на початку лютого, але два тижні тому вона не змогла приїхати через захворювання на коронавірусну інфекцію нового типу.

Ще 6 лютого міністр закордонних справ Великої Британії заявила, що вважає неправдивими заяви Москви про відсутність у неї планів нового вторгнення в Україну.

«Активність Росії у спробах підірвати лад чи якось погрожувати Україні добре помітна. Дії Росії показують, що її заяви про відсутність намірів щодо вторгнення неправдиві. Ми та наші союзники залишаємося непохитними у підтримці України», – наголосила Ліз Трасс.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG