Це – стабілізаційний пункт на передовій південного напрямку фронту. Тут, в одному стабілізаційному пункті, разом працюють медики чотирьох медичних рот різних бойових бригад, зокрема 35-ї та 36-ї бригад морської піхоти. Таким є новий підхід до роботи медичних рот, пояснює керівник медичної служби. Це – молодий офіцер, який на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, був у Маріуполі, далі 10 місяців у полоні РФ. Після повернення з полону та відновлення, знову у строю.
«Тут працюють хірурги, тут працюють анестезіологи, тут працюють терапевти, лікарі загальної практики та середній і молодший медичний персонал. Це й санітари, водії-санітари. Тобто тут можна побачити, як насправді має функціонувати медична рота військової частини. Раніше медичну службу на фронті розглядали лише як, скажімо так, службу екстреного доставлення пораненого/травмованого або хворого до лікувального закладу. Тобто, одразу в лікувальний заклад. Зараз правила гри змінилися, бо ми не маємо такої можливості у зв'язку з великою кількістю поранень, із тяжкістю поранень. Тому довелося, нарешті медичній роті приступити до тих завдань, для яких вона взагалі була сформована», – каже керівник медичної служби 36-ї окремої бригади морської піхоти Володимир Лабузов.
Більше про історію молодого офіцера дивіться тут.
Журналісти Крим.Реалії (проєкт Радіо Свобода) мали нагоду побачити роботу цього стабпункті на початку контрнаступу ЗСУ у липні. Тоді з передової сюди привозили до сотні поранених на день. Тут бійців стабілізували та транспортували далі в лікарню. Тоді один із медиків сказав кореспондентам Крим.Реалії: «Ми не знаємо, скільки сіл взяли, але бачимо – якою ціною».
Ексклюзивні фото – скріншоти з відео, відзнятого Крим.Реалії – у фоторепортажі Радіо Свобода.