Доступність посилання

ТОП новини

Президент Польщі сподівається, що Україна і Грузія будуть членами НАТО


Анджей Дуда: сподіваюся, що рано чи пізно вони будуть частиною північноатлантичної спільноти у повному розумінні цього слова
Анджей Дуда: сподіваюся, що рано чи пізно вони будуть частиною північноатлантичної спільноти у повному розумінні цього слова

Президент Польщі Анджей Дуда сподівається, що Україна і Грузія «рано чи пізно» будуть не лише друзями НАТО, але й повноправними членами альянсу. Про це польський лідер заявив 11 липня, прибувши на дводенний саміт НАТО в Брюсселі.

«Я дуже радий, що наші друзі з Грузії та України буть присутніми на розмові про їхні відносини з Північноатлантичним альянсом. Я на це розраховую і сподіваюся, що рано чи пізно вони будуть частиною північноатлантичної спільноти у повному розумінні цього слова. Не лише в сенсі дружби, а просто будучи членами альянсу», – сказав Дуда, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Читайте також: Україна та саміт НАТО: без чітких перспектив членства, але з союзниками проти Росії

Президенти Грузії Георгій Марґвелашвілі й України Петро Порошенко 12 липня візьмуть участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО на рівні голів держав і урядів, однією з тем якого буде безпека у чорноморському регіоні.

На саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році Грузія й Україна не отримали План дій для набуття членства (ПДЧ), але керівники країн НАТО тоді запевнили, що одного дня Грузія й Україна будуть членами НАТО.

Напередодні брюссельського саміту генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ ще раз наголосив, що альянс проводить політику відкритих дверей.

Читайте також: Стандарти НАТО: що це таке і де Україна зараз

Північноатлантичний альянс 9 березня заявив, що визнає прагнення України бути повноцінним членом цієї організації.

28 лютого президент України Петро Порошенко заявив, що розглядає можливість прописати в Конституції прагнення України вступити до ЄС і НАТО.

За його словами, прагнення до членства в Євросоюзі та НАТО можна будо б зафіксувати в преамбулі до Конституції, для чого достатньо підтримки двох третин конституційного складу Верховної Ради.

XS
SM
MD
LG