Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила, що перевіряє низку європейських компаній щодо причетності до будівництва Росією мосту через Керченську протоку. Про це 15 травня повідомила прес-служба наглядового відомства.
У відомстві не вказали назв компаній, які можуть бути причетні до будівництва.
«Будівництво транспортного переходу здійснюється з грубим порушення правил екологічної безпеки, що шкодить екосистемі Азовського моря, спричинило екологічне забруднення значної території України, завдало непоправної екологічної шкоди півострову Тузла (Україна), що полягає у його знищенні як унікального природного об’єкту та інші тяжкі наслідки природному навколишньому середовищу», – йдеться в повідомленні.
Читайте також: Будівництво Керченського мосту: «сім компаній з Нідерландів порушили режим санкцій» – адвокат з Амстердама
У прокуратурі нагадали, що в ході досудового розслідування встановлено основного виконавця робіт з проектування і будівництва мосту, підрядника та субпідрядника, які у зв’язку з цим вже потрапили у санкційні списки США.
Раніше в Мінінфраструктури заявили, що готують список санкцій для компаній – будівельників Керченського моста.
15 травня у відкритті автодорожньої частини споруджуваного Керченського моста візьме участь президент Росії Володимир Путін. Автомобільний рух мостом планують відкрити в 5:30 ранку 16 травня.
Російський уряд переніс на 1 грудня 2019 року терміни держконтракту на виконання робіт, пов’язаних із забезпеченням транспортної безпеки моста.
Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії Криму – в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію – влітку 2019 року.
Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво моста в 2014 році – після анексії Криму.